Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 grudnia 2012 r.
20:11
Edytuj ten wpis

Globus Ski w Lublinie już działa. Ale popołudniami

Autor: Zdjęcie autora (mb)
0 5 A A
Pierwsi sprawdzili przygotowanie stoku ( Jacek Świerczyński)
Pierwsi sprawdzili przygotowanie stoku ( Jacek Świerczyński)

Wczoraj po południu ruszył Globus Ski – jedyny stok narciarski w naszym regionie położony w centrum miasta. Narciarze pytają, dlaczego w dni powszednie można z niego korzystać dopiero po godz. 15.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Informację o wczorajszym otwarciu stoku u zbiegu ul. Zana i Filaretów Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji podał kilka dni temu. – Stok narciarski będzie czynny w dni powszednie od godz. 15 do 21. W weekendy będzie można jeździć od godz. 9 – zapowiedział ośrodek.

– W dni powszednie od 15 do 21? To chyba jakiś żart – napisał na naszym forum internetowym jeden z narciarzy. – Przecież to najgorsze godziny. Ludzie kończą pracę, są korki i na stoku robi się tłoczno (…). Chcący jeździć, a nie stać w kolejce do jednego wyciągu i marznąć drugi raz nie przyjadą, tylko wybiorą się do konkurencyjnych ośrodków.

– Analiza ostatnich trzech lat działania stoku jasno wskazała, że uruchamianie go od rana jest ekonomicznie nieuzasadnione. Gdy na nartach jeździ bardzo mało osób, a my musimy utrzymywać tam sztab pracowników, od tego sezonu także ratowników – odpowiada Zdzisław Hołysz, wiceprezes MOSiR. – Będziemy monitorowali frekwencję na bieżąco. Jest duża szansa na wcześniejsze godziny otwarcia w przerwie świątecznej i w ferie.

Tej zimy do dyspozycji narciarzy jest 300-metrowa trasa, a najmłodsi mogą ćwiczyć na oślej łączce. Ceny? Na wyciągu za jeden wjazd od poniedziałku do piątku trzeba zapłacić 1,5 zł, w weekendy 2 zł. Można też skorzystać z oferty czasowej: godzina jazdy w dni powszednie kosztuje 14 zł, w weekendy – 18 zł. Wypożyczenie kompletnego sprzętu, czyli nart, butów i kijków to koszt 20 zł.

Od środy działa ośrodek Nartraj w Chrzanowie k. Janowa Lubelskiego, a od minionego weekendu stoki w Jacni k. Krasnobrodu i Rąblowie k. Kazimierza Dolnego.


Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Spart / 14 grudnia 2012 r. o 14:59
0
[quote name='skifan' timestamp='1355484527' post='709155']
Byłem wieczorem 13.12 sprawdzić czy można już jeździć. Kilka uwag: stok wygląda jak zaorane kartoflisko, bryły zlodzonego śniegu, doły tak jakby pierwszy raz operator jeździł ratrakiem. Mam wrażenie, że pracownicy i cały MOSiR jest bardzo nieszczęśliwy z powodu istnienia stoku, że trzeba obsłużyć amatorów jazdy na nartach.
To co nam proponują:
fatalnie przygotowany stok, czynny od 15.00 ( może lepiej w nocy gdy obowiązuje taryfa nocna na energię elektryczną, będzie taniej), kibelek toi-toi, parking dodatkowo płatny !!!!.
Proponuję wysłać specjalistów od marketingu na szkolenie do okolicznych właścicieli stoków, może za niewielką opłatą wytłumaczą jak zarabiać na sportach zimowych
[/quote]

Nic dodać, nic ująć...
[quote name='skifan' timestamp='1355484527' post='709155']
Byłem wieczorem 13.12 sprawdzić czy można już jeździć. Kilka uwag: stok wygląda jak zaorane kartoflisko, bryły zlodzonego śniegu, doły tak jakby pierwszy raz operator jeździł ratrakiem. Mam wrażenie, że pracownicy i cały MOSiR jest bardzo nieszczęśliwy z powodu istnienia stoku, że trzeba obsłużyć amatorów jazdy na nartach.
To co nam proponują:
fatalnie przygotowany stok, czynny od 15.00 ( może lepiej w nocy gdy obowiązuje taryfa nocna na ene... rozwiń
Avatar
Marek / 14 grudnia 2012 r. o 14:05
0
w ogóle stok jak dla mnie jest spalony i mogą go zaorać
Avatar
skifan / 14 grudnia 2012 r. o 12:28
0
Byłem wieczorem 13.12 sprawdzić czy można już jeździć. Kilka uwag: stok wygląda jak zaorane kartoflisko, bryły zlodzonego śniegu, doły tak jakby pierwszy raz operator jeździł ratrakiem. Mam wrażenie, że pracownicy i cały MOSiR jest bardzo nieszczęśliwy z powodu istnienia stoku, że trzeba obsłużyć amatorów jazdy na nartach.
To co nam proponują:
fatalnie przygotowany stok, czynny od 15.00 ( może lepiej w nocy gdy obowiązuje taryfa nocna na energię elektryczną, będzie taniej), kibelek toi-toi, parking dodatkowo płatny !!!!.
Proponuję wysłać specjalistów od marketingu na szkolenie do okolicznych właścicieli stoków, może za niewielką opłatą wytłumaczą jak zarabiać na sportach zimowych
Byłem wieczorem 13.12 sprawdzić czy można już jeździć. Kilka uwag: stok wygląda jak zaorane kartoflisko, bryły zlodzonego śniegu, doły tak jakby pierwszy raz operator jeździł ratrakiem. Mam wrażenie, że pracownicy i cały MOSiR jest bardzo nieszczęśliwy z powodu istnienia stoku, że trzeba obsłużyć amatorów jazdy na nartach.
To co nam proponują:
fatalnie przygotowany stok, czynny od 15.00 ( może lepiej w nocy gdy obowiązuje taryfa nocna na energię elektryczną, będzie taniej), kibelek toi-toi, parking dodatkowo płatny !!... rozwiń
Avatar
xxx / 14 grudnia 2012 r. o 11:00
0
Wszystko fajnie, byłem wczoraj, ale... zróbcie coś z tymi bryłami lodu na stoku - idzie się zabić o nie, a decha równo porysowana od nich :/
Avatar
mlodywyksztalcony / 14 grudnia 2012 r. o 09:12
0
Biedackie ferie czas zacząć!!
Avatar
Spart / 14 grudnia 2012 r. o 14:59
0
[quote name='skifan' timestamp='1355484527' post='709155']
Byłem wieczorem 13.12 sprawdzić czy można już jeździć. Kilka uwag: stok wygląda jak zaorane kartoflisko, bryły zlodzonego śniegu, doły tak jakby pierwszy raz operator jeździł ratrakiem. Mam wrażenie, że pracownicy i cały MOSiR jest bardzo nieszczęśliwy z powodu istnienia stoku, że trzeba obsłużyć amatorów jazdy na nartach.
To co nam proponują:
fatalnie przygotowany stok, czynny od 15.00 ( może lepiej w nocy gdy obowiązuje taryfa nocna na energię elektryczną, będzie taniej), kibelek toi-toi, parking dodatkowo płatny !!!!.
Proponuję wysłać specjalistów od marketingu na szkolenie do okolicznych właścicieli stoków, może za niewielką opłatą wytłumaczą jak zarabiać na sportach zimowych
[/quote]

Nic dodać, nic ująć...
[quote name='skifan' timestamp='1355484527' post='709155']
Byłem wieczorem 13.12 sprawdzić czy można już jeździć. Kilka uwag: stok wygląda jak zaorane kartoflisko, bryły zlodzonego śniegu, doły tak jakby pierwszy raz operator jeździł ratrakiem. Mam wrażenie, że pracownicy i cały MOSiR jest bardzo nieszczęśliwy z powodu istnienia stoku, że trzeba obsłużyć amatorów jazdy na nartach.
To co nam proponują:
fatalnie przygotowany stok, czynny od 15.00 ( może lepiej w nocy gdy obowiązuje taryfa nocna na ene... rozwiń
Avatar
Marek / 14 grudnia 2012 r. o 14:05
0
w ogóle stok jak dla mnie jest spalony i mogą go zaorać
Avatar
skifan / 14 grudnia 2012 r. o 12:28
0
Byłem wieczorem 13.12 sprawdzić czy można już jeździć. Kilka uwag: stok wygląda jak zaorane kartoflisko, bryły zlodzonego śniegu, doły tak jakby pierwszy raz operator jeździł ratrakiem. Mam wrażenie, że pracownicy i cały MOSiR jest bardzo nieszczęśliwy z powodu istnienia stoku, że trzeba obsłużyć amatorów jazdy na nartach.
To co nam proponują:
fatalnie przygotowany stok, czynny od 15.00 ( może lepiej w nocy gdy obowiązuje taryfa nocna na energię elektryczną, będzie taniej), kibelek toi-toi, parking dodatkowo płatny !!!!.
Proponuję wysłać specjalistów od marketingu na szkolenie do okolicznych właścicieli stoków, może za niewielką opłatą wytłumaczą jak zarabiać na sportach zimowych
Byłem wieczorem 13.12 sprawdzić czy można już jeździć. Kilka uwag: stok wygląda jak zaorane kartoflisko, bryły zlodzonego śniegu, doły tak jakby pierwszy raz operator jeździł ratrakiem. Mam wrażenie, że pracownicy i cały MOSiR jest bardzo nieszczęśliwy z powodu istnienia stoku, że trzeba obsłużyć amatorów jazdy na nartach.
To co nam proponują:
fatalnie przygotowany stok, czynny od 15.00 ( może lepiej w nocy gdy obowiązuje taryfa nocna na energię elektryczną, będzie taniej), kibelek toi-toi, parking dodatkowo płatny !!... rozwiń
Avatar
xxx / 14 grudnia 2012 r. o 11:00
0
Wszystko fajnie, byłem wczoraj, ale... zróbcie coś z tymi bryłami lodu na stoku - idzie się zabić o nie, a decha równo porysowana od nich :/
Avatar
mlodywyksztalcony / 14 grudnia 2012 r. o 09:12
0
Biedackie ferie czas zacząć!!
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sobota pochmurna i chłodna w całym kraju. Kiedy spadnie śnieg?
film

Sobota pochmurna i chłodna w całym kraju. Kiedy spadnie śnieg?

W sobotę będzie pochmurno z rozpogodzeniami z wyjątkiem północno-wschodniej części kraju. Tam należy spodziewać się dużego zachmurzenia i przelotnych opadów śniegu do 1-3 centymetrów. Pod wieczór w Małopolsce i na Górnym Śląsku pojawią się opady śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 2 st. C w centrum kraju, do 6 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie południowy i zachodni, słaby i umiarkowany, na wschodzie okresami dość silny.

Ruch Chorzów – Motor Lublin 0:0. Cenny punkt mimo gry w dziesiątkę

Ruch Chorzów – Motor Lublin 0:0. Cenny punkt mimo gry w dziesiątkę

Motor nadal traci do Ruchu osiem punktów. Piątkowe starcie obu ekip zakończyło się bezbramkowym remisem. A ten wynik na pewno dużo bardziej cieszy ekipę z Lublina, która od 37 minuty musiała grać w dziesiątkę po czerwonej kartce, jaką obejrzał Vitinho.

LAS Christmas - warsztaty w Centrum Kultury
4 grudnia 2021, 10:00

LAS Christmas - warsztaty w Centrum Kultury

To miała być kolejna odsłona warsztatów organizowanych co roku przez Pracownię Sztuczka z Centrum Kultury. Ale tym razem pomysłodawcy projektu pragną włączyć się w pomoc dla tych, którzy działają w związku z kryzysem na granicy.

Tak pofruwasz w Zamościu. Będzie wyciąg do wodnych akrobacji

Tak pofruwasz w Zamościu. Będzie wyciąg do wodnych akrobacji

Nad Zalewem Miejskim będzie można uprawiać wakeboarding. Miasto szuka wykonawców projektu wyciągu. Użytkownicy mają startować z brzegu w okolicy plaży, a efektowny zwrot zrobią w pobliżu wyspy

Dokąd dojedziemy pociągiem? Zmienia się rozkład jazdy, pojawią się nowe połączenia
Magazyn

Dokąd dojedziemy pociągiem? Zmienia się rozkład jazdy, pojawią się nowe połączenia

Za dwa tygodnie zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Pojawi się nowe połączenie z Lublina do Warszawy, do Parczewa powrócą pociągi, nie wrócą za to kursy do lotniska. Do Trójmiasta wciąż nie będzie można dotrzeć bez przesiadki.

Miliardy za cyfrową sztukę. Jej popularność ciągle rośnie

Miliardy za cyfrową sztukę. Jej popularność ciągle rośnie

W pierwszych trzech kwartałach tego roku wartość światowej sprzedaży NFT, czyli niewymienialnych tokenów, osiągnęła poziom 3,5 mld dolarów – wynika z raportu „Hiscox Online Art Trade Report 2021”. Szybko rosnącą popularność zyskuje zwłaszcza obrót cyfrową sztuką.

Skopali go, bo nie chciał ich poczęstować papierosem. To trzej nastolatkowie

Skopali go, bo nie chciał ich poczęstować papierosem. To trzej nastolatkowie

Policjanci zatrzymali trzech nastolatków - dwóch 15-latków i 16-latka - którzy pobili pracownika sklepu. Jak się okazało, mężczyzna nie chciał ich poczęstować papierosem

"Musimy działać szybko i zdecydowanie". Szefowa Komisji Europejskiej o nowym wariancie koronawirusa
film

"Musimy działać szybko i zdecydowanie". Szefowa Komisji Europejskiej o nowym wariancie koronawirusa

Bruksela, Belgia. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wezwała do zawieszenia połączeń lotniczych do miejsc, w których wykryto nowy wariant koronawirusa B.1.1.529. - Ważne jest, abyśmy wszyscy w Europie działali w sposób szybki, zdecydowany i jednolity - powiedziała. Wezwała też do szczepień przeciw koronawirusowi.

Lekarze i ratownicy z SOR na zwolnieniach, a co z pacjentami? Zebrał się sztab kryzysowy

Lekarze i ratownicy z SOR na zwolnieniach, a co z pacjentami? Zebrał się sztab kryzysowy

Pacjentów w stanie zagrożenia życia mają od dzisiaj do poniedziałku przyjmować wszystkie szpitale z Lublina i okolic. Nie tylko te, które mają SOR-y. To efekt posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które po masowych zwolnieniach lekarskich w SPSK4 w Lublinie zwołał wojewoda.

Katarzyna Piasecka z programem "Moje Tabu" w Puławach
30 listopada 2021, 20:00

Katarzyna Piasecka z programem "Moje Tabu" w Puławach

Klub Peweks w Puławach (ul. Centralna 1) zaprasza na stand-up Katarzyny Piaseckiej, który odbędzie się 30 listopada o godz. 20.

Ministerstwo Zdrowia: Zaledwie 1,1 proc. w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych

Ministerstwo Zdrowia: Zaledwie 1,1 proc. w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych

Zaledwie 1,1 proc. osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych. Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 5,69 proc. stanowiły osoby zaszczepione, zgony nie są związane ze szczepieniem – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia.

Polska kontra Rosja w barażu o awans do MŚ w Katarze

Polska kontra Rosja w barażu o awans do MŚ w Katarze

W piątek reprezentacja Polski poznała pierwszego rywala w walce o udział w mistrzostwach świata, które odbędą się w Katarze. Biało-Czerwoni na początek baraży o mundial zmierzą się z Rosją.

Lubelskie: Fala podwyżek dla wójtów. Radni muszą je przyznawać

Lubelskie: Fala podwyżek dla wójtów. Radni muszą je przyznawać

Zgodnie z nowymi przepisami, wszyscy wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast otrzymają wkrótce znaczące podwyżki wynagrodzeń. Rekordziści będą zarabiali ok. 20 tys. zł miesięcznie. Uchwały w tej sprawie samorządy podejmą w tym lub przyszłym miesiącu.

Koszykarska reprezentacja Polski zagra w hali Globus z Niemcami

Koszykarska reprezentacja Polski zagra w hali Globus z Niemcami

W niedzielę o godz. 20 w hali Globus reprezentacja Polski podejmie Niemcy w drugiej kolejce eliminacji mistrzostw świata

Odznaczenia i awanse w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim. "To żywy organizm" [zdjęcia]
galeria

Odznaczenia i awanse w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim. "To żywy organizm" [zdjęcia]

Odznaki za zasługi w pracy penitencjarnej oraz awanse nadania stopni służby więziennej funkcjonariuszom zakładu karnego. W piątek w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim, odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!