Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 grudnia 2012 r.
20:11
Edytuj ten wpis

Globus Ski w Lublinie już działa. Ale popołudniami

Autor: Zdjęcie autora (mb)
0 5 A A
Pierwsi sprawdzili przygotowanie stoku ( Jacek Świerczyński)
Pierwsi sprawdzili przygotowanie stoku ( Jacek Świerczyński)

Wczoraj po południu ruszył Globus Ski – jedyny stok narciarski w naszym regionie położony w centrum miasta. Narciarze pytają, dlaczego w dni powszednie można z niego korzystać dopiero po godz. 15.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Informację o wczorajszym otwarciu stoku u zbiegu ul. Zana i Filaretów Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji podał kilka dni temu. – Stok narciarski będzie czynny w dni powszednie od godz. 15 do 21. W weekendy będzie można jeździć od godz. 9 – zapowiedział ośrodek.

– W dni powszednie od 15 do 21? To chyba jakiś żart – napisał na naszym forum internetowym jeden z narciarzy. – Przecież to najgorsze godziny. Ludzie kończą pracę, są korki i na stoku robi się tłoczno (…). Chcący jeździć, a nie stać w kolejce do jednego wyciągu i marznąć drugi raz nie przyjadą, tylko wybiorą się do konkurencyjnych ośrodków.

– Analiza ostatnich trzech lat działania stoku jasno wskazała, że uruchamianie go od rana jest ekonomicznie nieuzasadnione. Gdy na nartach jeździ bardzo mało osób, a my musimy utrzymywać tam sztab pracowników, od tego sezonu także ratowników – odpowiada Zdzisław Hołysz, wiceprezes MOSiR. – Będziemy monitorowali frekwencję na bieżąco. Jest duża szansa na wcześniejsze godziny otwarcia w przerwie świątecznej i w ferie.

Tej zimy do dyspozycji narciarzy jest 300-metrowa trasa, a najmłodsi mogą ćwiczyć na oślej łączce. Ceny? Na wyciągu za jeden wjazd od poniedziałku do piątku trzeba zapłacić 1,5 zł, w weekendy 2 zł. Można też skorzystać z oferty czasowej: godzina jazdy w dni powszednie kosztuje 14 zł, w weekendy – 18 zł. Wypożyczenie kompletnego sprzętu, czyli nart, butów i kijków to koszt 20 zł.

Od środy działa ośrodek Nartraj w Chrzanowie k. Janowa Lubelskiego, a od minionego weekendu stoki w Jacni k. Krasnobrodu i Rąblowie k. Kazimierza Dolnego.


Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Spart / 14 grudnia 2012 r. o 14:59
0
[quote name='skifan' timestamp='1355484527' post='709155']
Byłem wieczorem 13.12 sprawdzić czy można już jeździć. Kilka uwag: stok wygląda jak zaorane kartoflisko, bryły zlodzonego śniegu, doły tak jakby pierwszy raz operator jeździł ratrakiem. Mam wrażenie, że pracownicy i cały MOSiR jest bardzo nieszczęśliwy z powodu istnienia stoku, że trzeba obsłużyć amatorów jazdy na nartach.
To co nam proponują:
fatalnie przygotowany stok, czynny od 15.00 ( może lepiej w nocy gdy obowiązuje taryfa nocna na energię elektryczną, będzie taniej), kibelek toi-toi, parking dodatkowo płatny !!!!.
Proponuję wysłać specjalistów od marketingu na szkolenie do okolicznych właścicieli stoków, może za niewielką opłatą wytłumaczą jak zarabiać na sportach zimowych
[/quote]

Nic dodać, nic ująć...
[quote name='skifan' timestamp='1355484527' post='709155']
Byłem wieczorem 13.12 sprawdzić czy można już jeździć. Kilka uwag: stok wygląda jak zaorane kartoflisko, bryły zlodzonego śniegu, doły tak jakby pierwszy raz operator jeździł ratrakiem. Mam wrażenie, że pracownicy i cały MOSiR jest bardzo nieszczęśliwy z powodu istnienia stoku, że trzeba obsłużyć amatorów jazdy na nartach.
To co nam proponują:
fatalnie przygotowany stok, czynny od 15.00 ( może lepiej w nocy gdy obowiązuje taryfa nocna na ene... rozwiń
Avatar
Marek / 14 grudnia 2012 r. o 14:05
0
w ogóle stok jak dla mnie jest spalony i mogą go zaorać
Avatar
skifan / 14 grudnia 2012 r. o 12:28
0
Byłem wieczorem 13.12 sprawdzić czy można już jeździć. Kilka uwag: stok wygląda jak zaorane kartoflisko, bryły zlodzonego śniegu, doły tak jakby pierwszy raz operator jeździł ratrakiem. Mam wrażenie, że pracownicy i cały MOSiR jest bardzo nieszczęśliwy z powodu istnienia stoku, że trzeba obsłużyć amatorów jazdy na nartach.
To co nam proponują:
fatalnie przygotowany stok, czynny od 15.00 ( może lepiej w nocy gdy obowiązuje taryfa nocna na energię elektryczną, będzie taniej), kibelek toi-toi, parking dodatkowo płatny !!!!.
Proponuję wysłać specjalistów od marketingu na szkolenie do okolicznych właścicieli stoków, może za niewielką opłatą wytłumaczą jak zarabiać na sportach zimowych
Byłem wieczorem 13.12 sprawdzić czy można już jeździć. Kilka uwag: stok wygląda jak zaorane kartoflisko, bryły zlodzonego śniegu, doły tak jakby pierwszy raz operator jeździł ratrakiem. Mam wrażenie, że pracownicy i cały MOSiR jest bardzo nieszczęśliwy z powodu istnienia stoku, że trzeba obsłużyć amatorów jazdy na nartach.
To co nam proponują:
fatalnie przygotowany stok, czynny od 15.00 ( może lepiej w nocy gdy obowiązuje taryfa nocna na energię elektryczną, będzie taniej), kibelek toi-toi, parking dodatkowo płatny !!... rozwiń
Avatar
xxx / 14 grudnia 2012 r. o 11:00
0
Wszystko fajnie, byłem wczoraj, ale... zróbcie coś z tymi bryłami lodu na stoku - idzie się zabić o nie, a decha równo porysowana od nich :/
Avatar
mlodywyksztalcony / 14 grudnia 2012 r. o 09:12
0
Biedackie ferie czas zacząć!!
Avatar
Spart / 14 grudnia 2012 r. o 14:59
0
[quote name='skifan' timestamp='1355484527' post='709155']
Byłem wieczorem 13.12 sprawdzić czy można już jeździć. Kilka uwag: stok wygląda jak zaorane kartoflisko, bryły zlodzonego śniegu, doły tak jakby pierwszy raz operator jeździł ratrakiem. Mam wrażenie, że pracownicy i cały MOSiR jest bardzo nieszczęśliwy z powodu istnienia stoku, że trzeba obsłużyć amatorów jazdy na nartach.
To co nam proponują:
fatalnie przygotowany stok, czynny od 15.00 ( może lepiej w nocy gdy obowiązuje taryfa nocna na energię elektryczną, będzie taniej), kibelek toi-toi, parking dodatkowo płatny !!!!.
Proponuję wysłać specjalistów od marketingu na szkolenie do okolicznych właścicieli stoków, może za niewielką opłatą wytłumaczą jak zarabiać na sportach zimowych
[/quote]

Nic dodać, nic ująć...
[quote name='skifan' timestamp='1355484527' post='709155']
Byłem wieczorem 13.12 sprawdzić czy można już jeździć. Kilka uwag: stok wygląda jak zaorane kartoflisko, bryły zlodzonego śniegu, doły tak jakby pierwszy raz operator jeździł ratrakiem. Mam wrażenie, że pracownicy i cały MOSiR jest bardzo nieszczęśliwy z powodu istnienia stoku, że trzeba obsłużyć amatorów jazdy na nartach.
To co nam proponują:
fatalnie przygotowany stok, czynny od 15.00 ( może lepiej w nocy gdy obowiązuje taryfa nocna na ene... rozwiń
Avatar
Marek / 14 grudnia 2012 r. o 14:05
0
w ogóle stok jak dla mnie jest spalony i mogą go zaorać
Avatar
skifan / 14 grudnia 2012 r. o 12:28
0
Byłem wieczorem 13.12 sprawdzić czy można już jeździć. Kilka uwag: stok wygląda jak zaorane kartoflisko, bryły zlodzonego śniegu, doły tak jakby pierwszy raz operator jeździł ratrakiem. Mam wrażenie, że pracownicy i cały MOSiR jest bardzo nieszczęśliwy z powodu istnienia stoku, że trzeba obsłużyć amatorów jazdy na nartach.
To co nam proponują:
fatalnie przygotowany stok, czynny od 15.00 ( może lepiej w nocy gdy obowiązuje taryfa nocna na energię elektryczną, będzie taniej), kibelek toi-toi, parking dodatkowo płatny !!!!.
Proponuję wysłać specjalistów od marketingu na szkolenie do okolicznych właścicieli stoków, może za niewielką opłatą wytłumaczą jak zarabiać na sportach zimowych
Byłem wieczorem 13.12 sprawdzić czy można już jeździć. Kilka uwag: stok wygląda jak zaorane kartoflisko, bryły zlodzonego śniegu, doły tak jakby pierwszy raz operator jeździł ratrakiem. Mam wrażenie, że pracownicy i cały MOSiR jest bardzo nieszczęśliwy z powodu istnienia stoku, że trzeba obsłużyć amatorów jazdy na nartach.
To co nam proponują:
fatalnie przygotowany stok, czynny od 15.00 ( może lepiej w nocy gdy obowiązuje taryfa nocna na energię elektryczną, będzie taniej), kibelek toi-toi, parking dodatkowo płatny !!... rozwiń
Avatar
xxx / 14 grudnia 2012 r. o 11:00
0
Wszystko fajnie, byłem wczoraj, ale... zróbcie coś z tymi bryłami lodu na stoku - idzie się zabić o nie, a decha równo porysowana od nich :/
Avatar
mlodywyksztalcony / 14 grudnia 2012 r. o 09:12
0
Biedackie ferie czas zacząć!!
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

15 grudnia ruszy kampania informacyjna dotycząca szczepionki na koronawirusa

15 grudnia ruszy kampania informacyjna dotycząca szczepionki na koronawirusa

15 grudnia ruszy kampania informacyjna i profrekwencyjna dotycząca szczepionki na koronawirusa - zapowiedział szef KPRM Michał Dworczyk. Najpierw ruszy specjalna strona internetowa, infolinia, a następnie kampania w mediach tradycyjnych i elektronicznych.

Dzieci zamknięte w domach. Nie zawsze bezpieczne, nie zawsze z pomocą

Dzieci zamknięte w domach. Nie zawsze bezpieczne, nie zawsze z pomocą

Pozbawione wsparcia w potrzebie i narażone na różne formy krzywdzenia oraz pełne obaw – tak według najnowszego badania wyglądała sytuacja wielu nastolatków w czasie przymusowego zamknięcia w domach. Zdalna nauka jest dla nich dodatkowym stresem. Zwłaszcza, że w nauce przeszkadzają im często... rodzice.

Niedzielski: Szczepionki na koronawirusa nie są dopuszczone dla dzieci

Niedzielski: Szczepionki na koronawirusa nie są dopuszczone dla dzieci

Szczepienie na koronawirusa będzie przede wszystkim ukierunkowane dla dorosłych - powiedział w piątek szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. Poinformował przy tym, że żadna ze szczepionek nie ma w warunkach dopuszczenia sugestii do stosowania wobec dzieci.

Zawetowanie unijnego budżetu może uderzyć w program Erasmus. Organizacje studenckie odpowiedzą protestami
film

Zawetowanie unijnego budżetu może uderzyć w program Erasmus. Organizacje studenckie odpowiedzą protestami

Studenci z ruchu Stop Demontażowi Edukacji zapowiadają protesty w odpowiedzi na ewentualne zawetowanie przez rząd unijnego budżetu. Polskie weto w Brukseli może bowiem spowodować, że zabraknie środków na kontynuację programu wymiany studenckiej Erasmus.

Chris Niedenthal gościem Akademii Odkryć Fotograficznych
5 grudnia 2020, 13:00

Chris Niedenthal gościem Akademii Odkryć Fotograficznych

Chris Niedenthal, legendarny brytyjski fotoreporter, będzie gościem najbliższej Akademii Odkryć Fotograficznych, która w formie online odbędzie się 5 grudnia o godz. 13.

Łęczna. Barbórkowa msza w święto patronki górników
galeria

Łęczna. Barbórkowa msza w święto patronki górników

Górnicy z Bogdanki w tym roku nie mogą w pełni świętować. Przez sytuację epidemiologiczną nie można było zorganizować dużej uroczystości. Nie ma też tradycyjnej Karczmy Piwnej. Właściwie jedynym miejscem, gdzie górnicy mogą świętować razem – choć w ograniczonej liczbie – są msze. Taka właśnie odbyła się w piątek w parafii Św. Barbary w Łęcznej. Przypomnijmy, że nazwa Barbórka nie jest przypadkowa. Pochodzi od imienia Barbary – świętej, która jest patronką górników.

Radzyń Podlaski: Przetarg na remont pałacu trzeba przetłumaczyć na 27 języków

Radzyń Podlaski: Przetarg na remont pałacu trzeba przetłumaczyć na 27 języków

Do końca listopada miasto miało ogłosić wielki przetarg na remont pałacu Potockich. Tak się jednak nie stało. Urzędnicy tłumaczą… to koniecznością przetłumaczenia ogłoszenia na 27 języków.

"Ratujemy Mikołajki" - performance online już w sobotę
5 grudnia 2020, 17:00

"Ratujemy Mikołajki" - performance online już w sobotę

Pracowania Sztuczka i Centrum Kultury w Lublinie zapraszają do obejrzenia wyjątkowego familijnego performance'u "Ratujemy Mikołajki", który zostanie zaprezentowany na Facebooku 5 i 6 grudnia o godz. 17.

Największy pustostan w województwie lubelskim znalazł kupca

Największy pustostan w województwie lubelskim znalazł kupca

Sześciopiętrowy budynek nieukończonego sanatorium Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Nałęczowie, po latach starań i ośmiu przetargach, znalazł nabywcę. Agencja Mienia Wojskowego otrzymała za niego 8 mln zł. Nowy właściciel, spółka Arche zamierza przeprowadzić w nim kapitalny remont.

Azoty Puławy w niedzielę chcą podtrzymać dobrą passę w Szczecinie

Azoty Puławy w niedzielę chcą podtrzymać dobrą passę w Szczecinie

Wyjazdowym przeciwnikiem Azotów Puławy będzie Sandra SPA Pogoń Szczecin. Niedzielne spotkanie zostanie rozegrane o godzinie 16.

Na półkolonie do szkoły. W zajęciach nie wezmą udziału wszyscy uczniowie

Na półkolonie do szkoły. W zajęciach nie wezmą udziału wszyscy uczniowie

Uczniowie w całej Polsce będą odpoczywali w czasie ferii zimowych w tym samym czasie: od 4 do 17 stycznia. Wyjechać na zimowiska nie będą mogli, ale będą mogli brać udział w półkoloniach w szkołach i placówkach oświatowych. W tych zajęciach udział wezmą jednak tylko nieliczni.

Lek na cukrzycę może zmniejszać wśród kobiet ryzyko zgonu z powodu COVID-19

Lek na cukrzycę może zmniejszać wśród kobiet ryzyko zgonu z powodu COVID-19

Metformina, stosowana w leczeniu cukrzycy, ma związek z mniejszym ryzykiem zgonu z powodu COVID-19 wśród kobiet – wynika z badań opublikowanych w piśmie „The Lancet Healthy Longevity”.

Dwa lata więzienia dla dwóch mężczyzn za potrącenie autem pieszej i zostawienie jej w rowie
film

Dwa lata więzienia dla dwóch mężczyzn za potrącenie autem pieszej i zostawienie jej w rowie

Dwaj mężczyźni zostali skazani przez Sąd Okręgowy w Krośnie za śmiertelne potrącenie kobiety i nieudzielenie pomocy. Obaj usłyszeli wyroki dwóch lat pozbawienia wolności. Sąd uchylił zarzut zabójstwa.

Lublin: Mieszkańcy palą w piecach śmieciami, ekolodzy namawiają do zmian

Lublin: Mieszkańcy palą w piecach śmieciami, ekolodzy namawiają do zmian

13 tys. zł wyda miasto na przekonywanie mieszkańców jednej z dzielnic, że mogą ogrzewać domy mniej uciążliwie dla środowiska i sąsiadów. O taką akcję poprosiła Rada Dzielnicy Dziesiąta, gdzie bywa aż siwo od dymu. Czy palących w piecu śmieciami uda się nakłonić do wydatków na inne ogrzewanie?