Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 czerwca 2014 r.
8:59
Edytuj ten wpis

"Golgota Picnic" w Lublinie. Radni PiS żądają wycofania emisji

Autor: Zdjęcie autora (pab)
320 37 A A

W piątek 27 czerwca o godz. 21 w Centrum Kultury w Lublinie odbędzie się projekcja rejestracji spektaklu "Golgota Picnic". Lubelscy radni PiS protestują i apelują o wysyłanie e-maili w tej sprawie do prezydenta Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na piątkową projekcję zapraszają Konfrontacje Teatralne w ramach cyklu Konfrontator.Projekcja to zapis spektaklu "Golgota Picnic", który miał być prezentowany 27 i 28 czerwca podczas Malta Festival w Poznaniu. Jak czytamy w opisie spektaklu reżyser, nawiązując do chrześcijańskiej ikonografii, organizuje piknik, "który jest zarazem ostatnią wieczerzą współczesności". "Świat jawi się w spektaklu jako podszyta pustką orgia posiadania, w której ludzie pozostają zniewoleni we własnej hipokryzji".

Prezentacja w Poznaniu została jednak odwołana po protestach środowisk katolickich i prawicowych. Dyrektor festiwalu tłumaczył, że decyzja została podjęta "z powodu bardzo dużego zagrożenia zamieszkami, których skala i forma mogą być niebezpieczne dla widzów, aktorów, postronnych osób, a także mogą prowadzić do dewastacji obiektów użyteczności publicznej miasta Poznania”.

Projekcja wideo z zapisem spektaklu "Golgota Picnic" w piątek ma się za to odbyć w Lublinie. "W związku z trwającą w mediach i na portalach społecznościowych dyskusją na temat treści odwołanego spektaklu chcemy dać szansę naszej publiczności do wyrobienia własnego zdania co do istoty sporu, tym samym włączamy się w ogólnopolską akcję realizowaną przez szereg instytucji i organizacji kulturalnych w całej Polsce, polegającą na organizacji specjalnego pokazu rejestracji spektaklu" - napisali organizatorzy w zaproszeniu na spektaklu.

Radni PiS protestują

Jednak już dzisiaj protest w sprawie planowanej projekcji wyrazili lubelscy radni PiS. Wysłali do mediów oświadczenie w tej sprawie. Nawołują też mieszkańców do pisania w tej sprawie e-maili do prezydenta Lublina.

Oświadczenie Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość w Radzie Miasta Lublin

Ze zdumieniem przyjęliśmy informację o tym, że przedstawienie pod szokującym tytułem "Golgota Picnic” ma być zaprezentowane w Centrum Kultury w Lublinie. Wyrażamy w tej sprawie głębokie oburzenie oraz stanowczy i zdecydowany protest.

Uznajemy za niedopuszczalną i haniebną próbę prezentacji pornograficznej pseudosztuki, obrażającej najświętszą dla chrześcijan prawdę o męce Chrystusa. Uznajemy za karygodną ofertę emisji tego utworu przez miejską instytucję kultury, podległą Prezydentowi Miasta Lublin.

Zwracamy uwagę, że prezentacja tego utworu nie przyniesie żadnych pozytywnych, a tylko negatywne skutki, zwłaszcza wśród młodzieży, która oczekuje od nas promocji właściwych i konstruktywnych wzorców.

Wzywamy Prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka do natychmiastowego wycofania emisji utworu "Golgota Picnic” z repertuaru Centrum Kultury w Lublinie.

Wzywamy wszystkich mieszkańców Lublina uznających konstytucyjne prawo do poszanowania uczuć religijnych, aby wyrazili swój sprzeciw wobec emisji "Golgota Picnic” w Lublinie, wysyłając E-mail do Prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka: krzysztof.zuk@lublin.eu


Radni Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Lublin
Zdzisław Drozd
Dariusz Jezior
Zbigniew Ławniczak
Tomasz Pitucha
Mieczysław Ryba
Małgorzata Suchanowska
Sylwester Tułajew - Przewodniczący

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Wiesiek / 9 kwietnia 2015 o 22:00
0

obraza Boga, który za nas umarł... dobrze słyszeliście - "za nas" bo On umarł za każdego, nawet za Ciebie, który w Niego nie wierzysz... a ta sztuka to pośmiewisko z całej tajemnicy zbawienia i odkupienia człowieka... jeśli ktoś naprawdę nie wierzy to niech chociaż przemówi do niego argument obrażania uczuć religijnych innych osób... przemyślcie to .... 

Avatar
Wiesiek / 9 kwietnia 2015 o 21:59
0

obraza Boga, który za nas umarł... dobrze słyszeliście - "za nas" bo On umarł za każdego, nawet za Ciebie, który w Niego nie wierzysz... a ta sztuka to pośmiewisko z całej tajemnicy zbawienia i odkupienia człowieka... jeśli ktoś naprawdę nie wierzy to niech chociaż przemówi do niego argument obrażania uczuć religijnych innych osób... przemyślcie to .... 

Avatar
as / 25 czerwca 2014 o 23:35
0

Słuchajcie, tu nie chodzi o zaściankowość czy o radykalizm KK w ocenie dzieł sztuki, ale o granice wyobraźni artystycznej i podstawowe normy etyczne. Niektórzy artyści wzbudzają niepotrzebne kontrowersje wokół swoich dzieł. Kończą im się pomysły, więc sięgają po głośne tytuły i kontrowersyjne realizacje. Pamiętacie jak w pierwszych latach XXI wieku znany ze swych ekscentrycznych uwag kompozytor Karlheinz Stockhausen zbulwersował opinię publiczną wypowiedzią określającą zamach na WTC z 11 września 2001 jako "największe dzieło sztuki wszech czasów". Mimo że Stockhausen próbował potem prostować swą wypowiedź, spotkał się z ostracyzmem środowiska - na festiwalu w Hamburgu organizatorzy wycofali z programu jego dzieło. Tak i tu, nie ma czemu się dziwić. Żyjemy w wolnym państwie i nikt nam nie zakazuje w wolności wyrażać swój pomysł artystyczny. Jednak są pewne granice etyczne i estetyczne. Kiedy nasze dzieło sztuki (mam tu na myśli programowe opusy) zaczyna swoją treścią obrażać godność innych ludzi, albo instytucji (w tym także autorytety wyznaniowe czy wartości religijne) to takie dzieło po prostu już z góry jest skazane na ataki i niezadowolenia pewnych grup społecznych, którzy się czują urażeni. A więc zanim porwiemy biblię na koncercie, spalimy koran czy z Chrystusa zrobimy alfonsa chorego na Aids, zastanówmy się, czy to przypadkiem nie obrazi kogoś. Osobiście nie popieram "artystów" którzy poszukują sławy przez skandal. To takie według mnie bycie gwiazdą na skróty. Prawdziwy talent nie musi o sobie krzyczeć.

konkret

konkret

rozwiń
Avatar
asia / 25 czerwca 2014 o 23:30
0

Powaliło Was do reszty? Jakie katole? jakie zaściankowe poglądy? Widziałem fragmenty tego syfu za publiczne pieniądze. To jest sranie na czyjeś wartości (nie ważne czy się z nimi zgadzam czy nie) za kasę z moich podatków w momencie kiedy rzekomo na nic nie ma pieniędzy. Odmóżdżyło Was do reszty chyba. Wystarczy napisać że katol i ciemniak to już nie patrzy się na treść.

no właśnie ;] ale lepiej się oburzać, że katole. 

Avatar
asia / 25 czerwca 2014 o 23:28
0

Jeżeli ktoś obrażałby Waszych przyjaciół, nie zaprotestowalibyście? tylko mieli zdanie, że nie jesteście zaściankowi a każdy ma prawo do własnej opinii tj do obrażania ? ;]]]

Avatar
Kazimierz / 25 czerwca 2014 o 23:24
0

Powaliło Was do reszty? Jakie katole? jakie zaściankowe poglądy? Widziałem fragmenty tego syfu za publiczne pieniądze. To jest sranie na czyjeś wartości (nie ważne czy się z nimi zgadzam czy nie) za kasę z moich podatków w momencie kiedy rzekomo na nic nie ma pieniędzy. Odmóżdżyło Was do reszty chyba. Wystarczy napisać że katol i ciemniak to już nie patrzy się na treść.

Avatar
Hm / 25 czerwca 2014 o 23:22
0

Ciekawa sprawa, że walcząc o prawa jednych równocześnie prawa innych ma się głęboko w dupie. Jestem głęboko przekonany, że gdyby zrobiono ten spektakl o innej religii lub o jakiejś grupie mniejszościowej- huk grzmotów słychać byłoby z całej Polski, a tak, że to tylko obrażanie głupiej religii chrześicjańskiej- to ok, po co szanować ich prawa...

Avatar
jacek / 25 czerwca 2014 o 22:05
0

Olewam ciepłym moczem tzw.uczucia debilskich katolików.

Avatar
Norymberga dla PO / 25 czerwca 2014 o 18:38
0

Przedstawiamy przykładowy tekst treści maila do Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka:

25 czerwca 2014 r.
Pan Krzysztof Żuk
Prezydent Miasta Lublin

krzysztof.zuk@lublin.eu
urzad_miasta@lublin.eu
bip@lublin.eu

Wniosek o udostępnienie informacji publicznej:

Działając na podstawie art. 10 ust 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. 2001 nr 112 poz. 1198 z późń. zm.)
I. W związku z planowaną w podległej panu „instytucji kultury” jakim jest Centrum Kultury w Lublinie wystawienia bluźnierczego spektaklu „Gologota Picnic”, którego przekaz idzie w kolizję prawną z art. 257 kodeksu karnego Ja podatnik, domagam się informacji ile z moich pieniędzy za pośrednictwem budżetu miasta Lublin zostało przeznaczonych na wystawienie przez CK w Lublinie tego skandalicznego spektaklu. Czy dyrekcja CK konsultowała z władzami miasta Lublin chęć wystawienia w swoich progach tego przedstawienia.

II. Z racji ze to nie pierwszy w Lublinie takie bluźnierczy event wspieranych przez władze Lublina tzw. animatorów kultury alternatywnej proszę też o podanie informacji nt. wszelkich form wsparcia ze strony Miasta Lublin (samorząd miasto na prawach powiatu) dla następujących podmiotów:
1. Przestrzeń Inicjatyw Twórczych „Tektura”
2. Galeria Labirynt
3. Warsztaty Kultury w Lublinie
4. Centrum Kultury w Lublinie
5. Stowarzyszenie Homo Faber
6. Pracowni Sztuk Zaangażowanych Społecznie REWIRY
7. Teatru "Provisorium"
8. Bramy Grodzkiej Teatru NN
za lata kalendarzowe 2010 - 2014 – tj. kadencji Pana Krzysztofa Żuka na funkcji Prezydenta miasta Lublin. Interesują mnie przede wszystkim
a. wysokość środków finansowych oraz ich tytuł i forma jakie z Budżetu Miasta Lublin, budżetów jednostek organizacyjnych Miasta Lublin, a także spółek prawa handlowego, w których udziałowcem całościowym i większościowym jest Miasto Lublin zostały przekazane na działalność ww. podmiotów i cel, na który zostały one przeznaczone;
b. korzystanie przez ww. podmioty z mienia [nieruchomości (forma prawna korzystania) i mienie ruchome] Miasta Lublin, jednostek organizacyjnych Miasta Lublin (przede wszystkim jednostki oświaty, instytucje kultury), a także spółek prawa handlowego, w których udziałowcem całościowym i większościowym jest Miasto Lublin.
Proszę o przedstawienie kwot jakie samorząd Miasto Lublin bądź jednostki organizacyjne i spółki p.h. czerpią z tego tytułu wynajmowania/dzierżawy/urzeczenia lokali, działek, nieruchomości ww. podmiotom/instytucjom kultury/stowarzyszeniom;
c. pomoc w promocji przez środki masowego przekazu (w tym strony internetowe administrowane przez Urząd Miasta Lublin) wydarzeń organizowanych przez ww. podmioty;
d. form współpracy podległych Prezydentowi Miasta Lublin szkół i innych placówek systemu oświaty z ww. podmiotami.
Proszę o przedstawienie wykazu szkół z informacją, z którymi z ww. podmiotami współpracują i w jakim zakresie.

Informację proszę przesłać mi w terminie ustawowym na wskazana skrzynkę e-mailową ……………………………….
Z poważaniem
………………………………………

Przedstawiamy przykładowy tekst treści maila do Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka:

25 czerwca 2014 r.
Pan Krzysztof Żuk
Prezydent Miasta Lublin

krzysztof.zuk@lublin.eu
urzad_miasta@lublin.eu
bip@lublin.eu

Wniosek o udostępnienie informacji publicznej:

Działając na podstawie art. 10 ust 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. 2001 nr 112 poz. 1198 z późń. zm.)
I. W związku z planowaną w podległej panu „instytucji kultury” jakim jest Centrum K... rozwiń

Avatar
cinek / 25 czerwca 2014 o 16:59
0

taka dupa Polski w ktorej pis siedzi

Avatar
Wiesiek / 9 kwietnia 2015 o 22:00
0

obraza Boga, który za nas umarł... dobrze słyszeliście - "za nas" bo On umarł za każdego, nawet za Ciebie, który w Niego nie wierzysz... a ta sztuka to pośmiewisko z całej tajemnicy zbawienia i odkupienia człowieka... jeśli ktoś naprawdę nie wierzy to niech chociaż przemówi do niego argument obrażania uczuć religijnych innych osób... przemyślcie to .... 

Avatar
Wiesiek / 9 kwietnia 2015 o 21:59
0

obraza Boga, który za nas umarł... dobrze słyszeliście - "za nas" bo On umarł za każdego, nawet za Ciebie, który w Niego nie wierzysz... a ta sztuka to pośmiewisko z całej tajemnicy zbawienia i odkupienia człowieka... jeśli ktoś naprawdę nie wierzy to niech chociaż przemówi do niego argument obrażania uczuć religijnych innych osób... przemyślcie to .... 

Avatar
as / 25 czerwca 2014 o 23:35
0

Słuchajcie, tu nie chodzi o zaściankowość czy o radykalizm KK w ocenie dzieł sztuki, ale o granice wyobraźni artystycznej i podstawowe normy etyczne. Niektórzy artyści wzbudzają niepotrzebne kontrowersje wokół swoich dzieł. Kończą im się pomysły, więc sięgają po głośne tytuły i kontrowersyjne realizacje. Pamiętacie jak w pierwszych latach XXI wieku znany ze swych ekscentrycznych uwag kompozytor Karlheinz Stockhausen zbulwersował opinię publiczną wypowiedzią określającą zamach na WTC z 11 września 2001 jako "największe dzieło sztuki wszech czasów". Mimo że Stockhausen próbował potem prostować swą wypowiedź, spotkał się z ostracyzmem środowiska - na festiwalu w Hamburgu organizatorzy wycofali z programu jego dzieło. Tak i tu, nie ma czemu się dziwić. Żyjemy w wolnym państwie i nikt nam nie zakazuje w wolności wyrażać swój pomysł artystyczny. Jednak są pewne granice etyczne i estetyczne. Kiedy nasze dzieło sztuki (mam tu na myśli programowe opusy) zaczyna swoją treścią obrażać godność innych ludzi, albo instytucji (w tym także autorytety wyznaniowe czy wartości religijne) to takie dzieło po prostu już z góry jest skazane na ataki i niezadowolenia pewnych grup społecznych, którzy się czują urażeni. A więc zanim porwiemy biblię na koncercie, spalimy koran czy z Chrystusa zrobimy alfonsa chorego na Aids, zastanówmy się, czy to przypadkiem nie obrazi kogoś. Osobiście nie popieram "artystów" którzy poszukują sławy przez skandal. To takie według mnie bycie gwiazdą na skróty. Prawdziwy talent nie musi o sobie krzyczeć.

konkret

konkret

rozwiń
Avatar
asia / 25 czerwca 2014 o 23:30
0

Powaliło Was do reszty? Jakie katole? jakie zaściankowe poglądy? Widziałem fragmenty tego syfu za publiczne pieniądze. To jest sranie na czyjeś wartości (nie ważne czy się z nimi zgadzam czy nie) za kasę z moich podatków w momencie kiedy rzekomo na nic nie ma pieniędzy. Odmóżdżyło Was do reszty chyba. Wystarczy napisać że katol i ciemniak to już nie patrzy się na treść.

no właśnie ;] ale lepiej się oburzać, że katole. 

Avatar
asia / 25 czerwca 2014 o 23:28
0

Jeżeli ktoś obrażałby Waszych przyjaciół, nie zaprotestowalibyście? tylko mieli zdanie, że nie jesteście zaściankowi a każdy ma prawo do własnej opinii tj do obrażania ? ;]]]

Avatar
Kazimierz / 25 czerwca 2014 o 23:24
0

Powaliło Was do reszty? Jakie katole? jakie zaściankowe poglądy? Widziałem fragmenty tego syfu za publiczne pieniądze. To jest sranie na czyjeś wartości (nie ważne czy się z nimi zgadzam czy nie) za kasę z moich podatków w momencie kiedy rzekomo na nic nie ma pieniędzy. Odmóżdżyło Was do reszty chyba. Wystarczy napisać że katol i ciemniak to już nie patrzy się na treść.

Avatar
Hm / 25 czerwca 2014 o 23:22
0

Ciekawa sprawa, że walcząc o prawa jednych równocześnie prawa innych ma się głęboko w dupie. Jestem głęboko przekonany, że gdyby zrobiono ten spektakl o innej religii lub o jakiejś grupie mniejszościowej- huk grzmotów słychać byłoby z całej Polski, a tak, że to tylko obrażanie głupiej religii chrześicjańskiej- to ok, po co szanować ich prawa...

Avatar
jacek / 25 czerwca 2014 o 22:05
0

Olewam ciepłym moczem tzw.uczucia debilskich katolików.

Avatar
Norymberga dla PO / 25 czerwca 2014 o 18:38
0

Przedstawiamy przykładowy tekst treści maila do Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka:

25 czerwca 2014 r.
Pan Krzysztof Żuk
Prezydent Miasta Lublin

krzysztof.zuk@lublin.eu
urzad_miasta@lublin.eu
bip@lublin.eu

Wniosek o udostępnienie informacji publicznej:

Działając na podstawie art. 10 ust 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. 2001 nr 112 poz. 1198 z późń. zm.)
I. W związku z planowaną w podległej panu „instytucji kultury” jakim jest Centrum Kultury w Lublinie wystawienia bluźnierczego spektaklu „Gologota Picnic”, którego przekaz idzie w kolizję prawną z art. 257 kodeksu karnego Ja podatnik, domagam się informacji ile z moich pieniędzy za pośrednictwem budżetu miasta Lublin zostało przeznaczonych na wystawienie przez CK w Lublinie tego skandalicznego spektaklu. Czy dyrekcja CK konsultowała z władzami miasta Lublin chęć wystawienia w swoich progach tego przedstawienia.

II. Z racji ze to nie pierwszy w Lublinie takie bluźnierczy event wspieranych przez władze Lublina tzw. animatorów kultury alternatywnej proszę też o podanie informacji nt. wszelkich form wsparcia ze strony Miasta Lublin (samorząd miasto na prawach powiatu) dla następujących podmiotów:
1. Przestrzeń Inicjatyw Twórczych „Tektura”
2. Galeria Labirynt
3. Warsztaty Kultury w Lublinie
4. Centrum Kultury w Lublinie
5. Stowarzyszenie Homo Faber
6. Pracowni Sztuk Zaangażowanych Społecznie REWIRY
7. Teatru "Provisorium"
8. Bramy Grodzkiej Teatru NN
za lata kalendarzowe 2010 - 2014 – tj. kadencji Pana Krzysztofa Żuka na funkcji Prezydenta miasta Lublin. Interesują mnie przede wszystkim
a. wysokość środków finansowych oraz ich tytuł i forma jakie z Budżetu Miasta Lublin, budżetów jednostek organizacyjnych Miasta Lublin, a także spółek prawa handlowego, w których udziałowcem całościowym i większościowym jest Miasto Lublin zostały przekazane na działalność ww. podmiotów i cel, na który zostały one przeznaczone;
b. korzystanie przez ww. podmioty z mienia [nieruchomości (forma prawna korzystania) i mienie ruchome] Miasta Lublin, jednostek organizacyjnych Miasta Lublin (przede wszystkim jednostki oświaty, instytucje kultury), a także spółek prawa handlowego, w których udziałowcem całościowym i większościowym jest Miasto Lublin.
Proszę o przedstawienie kwot jakie samorząd Miasto Lublin bądź jednostki organizacyjne i spółki p.h. czerpią z tego tytułu wynajmowania/dzierżawy/urzeczenia lokali, działek, nieruchomości ww. podmiotom/instytucjom kultury/stowarzyszeniom;
c. pomoc w promocji przez środki masowego przekazu (w tym strony internetowe administrowane przez Urząd Miasta Lublin) wydarzeń organizowanych przez ww. podmioty;
d. form współpracy podległych Prezydentowi Miasta Lublin szkół i innych placówek systemu oświaty z ww. podmiotami.
Proszę o przedstawienie wykazu szkół z informacją, z którymi z ww. podmiotami współpracują i w jakim zakresie.

Informację proszę przesłać mi w terminie ustawowym na wskazana skrzynkę e-mailową ……………………………….
Z poważaniem
………………………………………

Przedstawiamy przykładowy tekst treści maila do Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka:

25 czerwca 2014 r.
Pan Krzysztof Żuk
Prezydent Miasta Lublin

krzysztof.zuk@lublin.eu
urzad_miasta@lublin.eu
bip@lublin.eu

Wniosek o udostępnienie informacji publicznej:

Działając na podstawie art. 10 ust 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. 2001 nr 112 poz. 1198 z późń. zm.)
I. W związku z planowaną w podległej panu „instytucji kultury” jakim jest Centrum K... rozwiń

Avatar
cinek / 25 czerwca 2014 o 16:59
0

taka dupa Polski w ktorej pis siedzi

Zobacz wszystkie komentarze 37

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 6 2

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 3

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 9 7

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 23 8

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 3

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 8 19

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 3 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 7

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 30 11

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.