Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 czerwca 2014 r.
12:19
Edytuj ten wpis

Pokaz spektaklu "Golgota Picnic: Narodowcy będą protestować przed CK

Autor: Zdjęcie autora (drs)
22 23 A A

Protest przed gmachem Centrum Kultury zapowiadają na piątek środowiska silnie prawicowe. Nie zgadzają się na planowaną na piątek na godz. 21 projekcję filmowego zapisu kontrowersyjnego spektaklu "Golgota Picnic. Demonstracja ma się odbyć w czasie pokazu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Jeśli projekcja się odbędzie, będziemy domagać się dymisji dyrektora Centrum Kultury w Lublinie podczas manifestacji organizowanej w dniu 1 lipca o godz. 17 przed Ratuszem - zapowiadają organizatorzy piątkowej akcji.



Kontrowersyjny spektakl miał być pokazany w najbliższy piątek i sobotę podczas poznańskiego festiwalu Malta, ale po protestach środowisk prawicowych i ostrej krytyce hierarchów kościelnych został odwołany. Dyrekcja festiwalu uzasadniała to względami bezpieczeństwa. O sprawie zrobiło się głośno, choć przedstawienie mało kto widział.

Wczoraj lubelskie Centrum Kultury zdecydowało, że w piątek pokaże filmowy zapis spektaklu.

- Osobom, które chcą sobie wyrobić osobiste zdanie chcemy dać możliwość zobaczenia spektaklu w całości od początku do końca - wyjaśnia Grzegorz Reske z Centrum Kultury. Pokaz będzie jednorazowy i bezpłatny, sala pomieści 90 osób.

Przeciw projekcji protestuje też klub PiS działający w lubelskiej Radzie Miasta.

Golgota Picnic

"Golgota Picnic to jeden z ikonicznych spektakli reżysera - pokazywany był już w wielu krajach, wszędzie wyzwalając wśród widzów duże emocje, od zachwytu i oczyszczenia po oburzenie.
Nawiązując do chrześcijańskiej ikonografii - od Francisco Goi do Rubensa - reżyser organizuje piknik, który jest zarazem ostatnią wieczerzą współczesności. Na scenie silna fizyczna obecność aktorów zderzona jest z projekcjami wideo, muzyką na żywo i nadmiarem rekwizytów - hamburgerowych bułek, które są miękkim dywanem, zwyczajnym fastfoodem zjadanym podczas spektaklu, a także symbolem bezsensownego nadmiaru i nieopanowanej konsumpcji. Świat jawi się w spektaklu jako podszyta pustką orgia posiadania, w której ludzie pozostają zniewoleni we własnej hipokryzji. W tej rzeczywistości sztuka jest jedynie estetycznym dodatkiem.”

Źródło: Malta Festival Poznań

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
katoliczka / 26 czerwca 2014 o 16:56
0
Poszłabym na ten spektakl.Ile kosztuje bilecik?Jestem tego zdania ,trzeba obejrzeć a dopiero się wypowiadać.
Avatar
lubelak / 26 czerwca 2014 o 09:54
0

lublin jest opanowany przez pis nie dziwi wiec ten szantaz  nie dziwi tez podzial na polska a i b  jak rowniez nie dziwi ile prymitywow i debilow wypowiada sie zarowno w internecie jak i za pomoca innych nosnikow  o czyms czego nie widzialo  szkoda slow i nerwow dla okreslenia jakimkolwiek mianem tych pseudo ludzi ktorzy i tylko oni maja racje i zawsze  obejze gdzie indziej i przy innej okazji

Avatar
FEDfan / 26 czerwca 2014 o 06:10
0

 TYLKO POD KRZYŻEM - TYLKO POD TYM ZNAKIEM , POLSKA JEST POLSKĄ , A POLAK - POLAKIEM !

Krzyż to symbol niepolski. Może bocian albo wierzba ogłowiona bardziej by pasowała jako patetyczna symbolika narodowa?

Avatar
anna / 25 czerwca 2014 o 23:07
0

Ale gdy Chrystusa mordowali, tłum był zajęty sobą: jedzeniem, handlem itd.

Wydaje mi się, że ci którzy go skazali w ówczesnych czasach, byli narodowcami. Wszak za bluźnierstwo zawisł na krzyżu.

Może by narodowcy w ramach protestu posprzątali w lesie, pomogli staruszce, pobawili dziecko samotnej sąsiadce? Albo poczytali Ewangelię?

Avatar
urzeczona / 25 czerwca 2014 o 22:06
0

Przedstawiamy przykładowy tekst treści maila do Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka:

25 czerwca 2014 r.
Pan Krzysztof Żuk
Prezydent Miasta Lublin

krzysztof.zuk@lublin.eu
urzad_miasta@lublin.eu
bip@lublin.eu

Wniosek o udostępnienie informacji publicznej:

Działając na podstawie art. 10 ust 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. 2001 nr 112 poz. 1198 z późń. zm.)
I. W związku z planowaną w podległej panu „instytucji kultury” jakim jest Centrum Kultury w Lublinie wystawienia bluźnierczego spektaklu „Gologota Picnic”, którego przekaz idzie w kolizję prawną z art. 257 kodeksu karnego Ja podatnik, domagam się informacji ile z moich pieniędzy za pośrednictwem budżetu miasta Lublin zostało przeznaczonych na wystawienie przez CK w Lublinie tego skandalicznego spektaklu. Czy dyrekcja CK konsultowała z władzami miasta Lublin chęć wystawienia w swoich progach tego przedstawienia.

II. Z racji ze to nie pierwszy w Lublinie takie bluźnierczy event wspieranych przez władze Lublina tzw. animatorów kultury alternatywnej proszę też o podanie informacji nt. wszelkich form wsparcia ze strony Miasta Lublin (samorząd miasto na prawach powiatu) dla następujących podmiotów:
1. Przestrzeń Inicjatyw Twórczych „Tektura”
2. Galeria Labirynt
3. Warsztaty Kultury w Lublinie
4. Centrum Kultury w Lublinie
5. Stowarzyszenie Homo Faber
6. Pracowni Sztuk Zaangażowanych Społecznie REWIRY
7. Teatru "Provisorium"
8. Bramy Grodzkiej Teatru NN
za lata kalendarzowe 2010 - 2014 – tj. kadencji Pana Krzysztofa Żuka na funkcji Prezydenta miasta Lublin. Interesują mnie przede wszystkim
a. wysokość środków finansowych oraz ich tytuł i forma jakie z Budżetu Miasta Lublin, budżetów jednostek organizacyjnych Miasta Lublin, a także spółek prawa handlowego, w których udziałowcem całościowym i większościowym jest Miasto Lublin zostały przekazane na działalność ww. podmiotów i cel, na który zostały one przeznaczone;
b. korzystanie przez ww. podmioty z mienia [nieruchomości (forma prawna korzystania) i mienie ruchome] Miasta Lublin, jednostek organizacyjnych Miasta Lublin (przede wszystkim jednostki oświaty, instytucje kultury), a także spółek prawa handlowego, w których udziałowcem całościowym i większościowym jest Miasto Lublin.
Proszę o przedstawienie kwot jakie samorząd Miasto Lublin bądź jednostki organizacyjne i spółki p.h. czerpią z tego tytułu wynajmowania/dzierżawy/urzeczenia lokali, działek, nieruchomości ww. podmiotom/instytucjom kultury/stowarzyszeniom;
c. pomoc w promocji przez środki masowego przekazu (w tym strony internetowe administrowane przez Urząd Miasta Lublin) wydarzeń organizowanych przez ww. podmioty;
d. form współpracy podległych Prezydentowi Miasta Lublin szkół i innych placówek systemu oświaty z ww. podmiotami.
Proszę o przedstawienie wykazu szkół z informacją, z którymi z ww. podmiotami współpracują i w jakim zakresie.

Informację proszę przesłać mi w terminie ustawowym na wskazana skrzynkę e-mailową ……………………………….
Z poważaniem
………………………………………

Urzekła mnie twoja historia... :P

mnie twoja historia... :P

rozwiń
Avatar
sąsiad / 25 czerwca 2014 o 22:04
0

Reske, hmm... to na głęboko " polskie" nazwisko...

My ci nie wypominamy, że jeszcze twój dziadek nazywał się Rozenblum...

Avatar
Igor / 25 czerwca 2014 o 22:01
0

Art. 196 KK - Obraza uczuć religijnych. Jeżeli Policja nie zapobiegnie temu przestępstwu to trzeba będzie ją wyręczyć...

Tyś to durniejszy od mojego foksteriera, który uchodzi za najgłupsze bydlę w mieście!

Jaka obraza uczuć religijnych?? Czyich uczuć? Przecież seans nie będzie odbywał się przed kościołami (jak barbarzyńskie wystawy barbarzyńskich zdjęć wystawianych przez idiotów owładniętych manią antyskrobankową) - tylko w zamkniętej sali, do której przyjdą tylko ci, którzy chcą przyjść.

Jeśli wiedząc z rozgłosu towarzyszącego temu wydarzeniu, że spektakl może obrazić twoje uczucia religijne pójdziesz na ten pokaz dobrowolnie - to będzie świadectwo twojego debilizmu i zboczenia zwanego masochizmem a nie żadna obraza uczuć!

Moich uczuć religijnych jako chrześcijanina spektakl ten nie obraża (widziałem) - jakim więc prawem wypowiadasz się o cudzych uczuciach religijnych? Jakim prawem chcesz narzucać swój punkt widzenia innym ludziom?

Po prostu - nie idź tam buraku - a nikt nie będzie twoich uczuć obrażał!

Co za ciemnota i zabobon!

Ełropa całom gembom!

Tyś to durniejszy od mojego foksteriera, który uchodzi za najgłupsze bydlę w mieście!

Jaka obraza uczuć religijnych?? Czyich uczuć? Przecież seans nie będzie odbywał się przed kościołami (jak barbarzyńskie wystawy barbarzyńskich zdjęć wystawianych przez idiotów owładniętych manią antyskrobankową) - tylko w zamkniętej sali, do której przyjdą tylko ci, którzy chcą przyjść.

Jeśli wiedząc z rozgłosu towarzyszącego temu wydarzeniu, że spektakl może obrazić twoje uczucia religijne pójdziesz na ten pokaz dobrowolnie ... rozwiń

Avatar
a migo / 25 czerwca 2014 o 18:29
0

Narodowcy mogą sobie protestowć przeciwko wyskiej cenie truskawek !!!

Avatar
Zdzisław Antylewak / 25 czerwca 2014 o 18:28
0

Przedstawiamy przykładowy tekst treści maila do Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka:

25 czerwca 2014 r.
Pan Krzysztof Żuk
Prezydent Miasta Lublin

krzysztof.zuk@lublin.eu
urzad_miasta@lublin.eu
bip@lublin.eu

Wniosek o udostępnienie informacji publicznej:

Działając na podstawie art. 10 ust 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. 2001 nr 112 poz. 1198 z późń. zm.)
I. W związku z planowaną w podległej panu „instytucji kultury” jakim jest Centrum Kultury w Lublinie wystawienia bluźnierczego spektaklu „Gologota Picnic”, którego przekaz idzie w kolizję prawną z art. 257 kodeksu karnego Ja podatnik, domagam się informacji ile z moich pieniędzy za pośrednictwem budżetu miasta Lublin zostało przeznaczonych na wystawienie przez CK w Lublinie tego skandalicznego spektaklu. Czy dyrekcja CK konsultowała z władzami miasta Lublin chęć wystawienia w swoich progach tego przedstawienia.

II. Z racji ze to nie pierwszy w Lublinie takie bluźnierczy event wspieranych przez władze Lublina tzw. animatorów kultury alternatywnej proszę też o podanie informacji nt. wszelkich form wsparcia ze strony Miasta Lublin (samorząd miasto na prawach powiatu) dla następujących podmiotów:
1. Przestrzeń Inicjatyw Twórczych „Tektura”
2. Galeria Labirynt
3. Warsztaty Kultury w Lublinie
4. Centrum Kultury w Lublinie
5. Stowarzyszenie Homo Faber
6. Pracowni Sztuk Zaangażowanych Społecznie REWIRY
7. Teatru "Provisorium"
8. Bramy Grodzkiej Teatru NN
za lata kalendarzowe 2010 - 2014 – tj. kadencji Pana Krzysztofa Żuka na funkcji Prezydenta miasta Lublin. Interesują mnie przede wszystkim
a. wysokość środków finansowych oraz ich tytuł i forma jakie z Budżetu Miasta Lublin, budżetów jednostek organizacyjnych Miasta Lublin, a także spółek prawa handlowego, w których udziałowcem całościowym i większościowym jest Miasto Lublin zostały przekazane na działalność ww. podmiotów i cel, na który zostały one przeznaczone;
b. korzystanie przez ww. podmioty z mienia [nieruchomości (forma prawna korzystania) i mienie ruchome] Miasta Lublin, jednostek organizacyjnych Miasta Lublin (przede wszystkim jednostki oświaty, instytucje kultury), a także spółek prawa handlowego, w których udziałowcem całościowym i większościowym jest Miasto Lublin.
Proszę o przedstawienie kwot jakie samorząd Miasto Lublin bądź jednostki organizacyjne i spółki p.h. czerpią z tego tytułu wynajmowania/dzierżawy/urzeczenia lokali, działek, nieruchomości ww. podmiotom/instytucjom kultury/stowarzyszeniom;
c. pomoc w promocji przez środki masowego przekazu (w tym strony internetowe administrowane przez Urząd Miasta Lublin) wydarzeń organizowanych przez ww. podmioty;
d. form współpracy podległych Prezydentowi Miasta Lublin szkół i innych placówek systemu oświaty z ww. podmiotami.
Proszę o przedstawienie wykazu szkół z informacją, z którymi z ww. podmiotami współpracują i w jakim zakresie.

Informację proszę przesłać mi w terminie ustawowym na wskazana skrzynkę e-mailową ……………………………….
Z poważaniem
………………………………………

Przedstawiamy przykładowy tekst treści maila do Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka:

25 czerwca 2014 r.
Pan Krzysztof Żuk
Prezydent Miasta Lublin

krzysztof.zuk@lublin.eu
urzad_miasta@lublin.eu
bip@lublin.eu

Wniosek o udostępnienie informacji publicznej:

Działając na podstawie art. 10 ust 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. 2001 nr 112 poz. 1198 z późń. zm.)
I. W związku z planowaną w podległej panu „instytucji kultury” jakim jest Centrum K... rozwiń

Avatar
folkatka / 25 czerwca 2014 o 18:05
0

Reske, hmm... to na głęboko " polskie" nazwisko...


Podobnie jak Traugutt i Kolbe. A moja Babcia była z domu Kiewel.
Osadzanie po nazwisku to kiepski pomysł.
Avatar
katoliczka / 26 czerwca 2014 o 16:56
0
Poszłabym na ten spektakl.Ile kosztuje bilecik?Jestem tego zdania ,trzeba obejrzeć a dopiero się wypowiadać.
Avatar
lubelak / 26 czerwca 2014 o 09:54
0

lublin jest opanowany przez pis nie dziwi wiec ten szantaz  nie dziwi tez podzial na polska a i b  jak rowniez nie dziwi ile prymitywow i debilow wypowiada sie zarowno w internecie jak i za pomoca innych nosnikow  o czyms czego nie widzialo  szkoda slow i nerwow dla okreslenia jakimkolwiek mianem tych pseudo ludzi ktorzy i tylko oni maja racje i zawsze  obejze gdzie indziej i przy innej okazji

Avatar
FEDfan / 26 czerwca 2014 o 06:10
0

 TYLKO POD KRZYŻEM - TYLKO POD TYM ZNAKIEM , POLSKA JEST POLSKĄ , A POLAK - POLAKIEM !

Krzyż to symbol niepolski. Może bocian albo wierzba ogłowiona bardziej by pasowała jako patetyczna symbolika narodowa?

Avatar
anna / 25 czerwca 2014 o 23:07
0

Ale gdy Chrystusa mordowali, tłum był zajęty sobą: jedzeniem, handlem itd.

Wydaje mi się, że ci którzy go skazali w ówczesnych czasach, byli narodowcami. Wszak za bluźnierstwo zawisł na krzyżu.

Może by narodowcy w ramach protestu posprzątali w lesie, pomogli staruszce, pobawili dziecko samotnej sąsiadce? Albo poczytali Ewangelię?

Avatar
urzeczona / 25 czerwca 2014 o 22:06
0

Przedstawiamy przykładowy tekst treści maila do Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka:

25 czerwca 2014 r.
Pan Krzysztof Żuk
Prezydent Miasta Lublin

krzysztof.zuk@lublin.eu
urzad_miasta@lublin.eu
bip@lublin.eu

Wniosek o udostępnienie informacji publicznej:

Działając na podstawie art. 10 ust 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. 2001 nr 112 poz. 1198 z późń. zm.)
I. W związku z planowaną w podległej panu „instytucji kultury” jakim jest Centrum Kultury w Lublinie wystawienia bluźnierczego spektaklu „Gologota Picnic”, którego przekaz idzie w kolizję prawną z art. 257 kodeksu karnego Ja podatnik, domagam się informacji ile z moich pieniędzy za pośrednictwem budżetu miasta Lublin zostało przeznaczonych na wystawienie przez CK w Lublinie tego skandalicznego spektaklu. Czy dyrekcja CK konsultowała z władzami miasta Lublin chęć wystawienia w swoich progach tego przedstawienia.

II. Z racji ze to nie pierwszy w Lublinie takie bluźnierczy event wspieranych przez władze Lublina tzw. animatorów kultury alternatywnej proszę też o podanie informacji nt. wszelkich form wsparcia ze strony Miasta Lublin (samorząd miasto na prawach powiatu) dla następujących podmiotów:
1. Przestrzeń Inicjatyw Twórczych „Tektura”
2. Galeria Labirynt
3. Warsztaty Kultury w Lublinie
4. Centrum Kultury w Lublinie
5. Stowarzyszenie Homo Faber
6. Pracowni Sztuk Zaangażowanych Społecznie REWIRY
7. Teatru "Provisorium"
8. Bramy Grodzkiej Teatru NN
za lata kalendarzowe 2010 - 2014 – tj. kadencji Pana Krzysztofa Żuka na funkcji Prezydenta miasta Lublin. Interesują mnie przede wszystkim
a. wysokość środków finansowych oraz ich tytuł i forma jakie z Budżetu Miasta Lublin, budżetów jednostek organizacyjnych Miasta Lublin, a także spółek prawa handlowego, w których udziałowcem całościowym i większościowym jest Miasto Lublin zostały przekazane na działalność ww. podmiotów i cel, na który zostały one przeznaczone;
b. korzystanie przez ww. podmioty z mienia [nieruchomości (forma prawna korzystania) i mienie ruchome] Miasta Lublin, jednostek organizacyjnych Miasta Lublin (przede wszystkim jednostki oświaty, instytucje kultury), a także spółek prawa handlowego, w których udziałowcem całościowym i większościowym jest Miasto Lublin.
Proszę o przedstawienie kwot jakie samorząd Miasto Lublin bądź jednostki organizacyjne i spółki p.h. czerpią z tego tytułu wynajmowania/dzierżawy/urzeczenia lokali, działek, nieruchomości ww. podmiotom/instytucjom kultury/stowarzyszeniom;
c. pomoc w promocji przez środki masowego przekazu (w tym strony internetowe administrowane przez Urząd Miasta Lublin) wydarzeń organizowanych przez ww. podmioty;
d. form współpracy podległych Prezydentowi Miasta Lublin szkół i innych placówek systemu oświaty z ww. podmiotami.
Proszę o przedstawienie wykazu szkół z informacją, z którymi z ww. podmiotami współpracują i w jakim zakresie.

Informację proszę przesłać mi w terminie ustawowym na wskazana skrzynkę e-mailową ……………………………….
Z poważaniem
………………………………………

Urzekła mnie twoja historia... :P

mnie twoja historia... :P

rozwiń
Avatar
sąsiad / 25 czerwca 2014 o 22:04
0

Reske, hmm... to na głęboko " polskie" nazwisko...

My ci nie wypominamy, że jeszcze twój dziadek nazywał się Rozenblum...

Avatar
Igor / 25 czerwca 2014 o 22:01
0

Art. 196 KK - Obraza uczuć religijnych. Jeżeli Policja nie zapobiegnie temu przestępstwu to trzeba będzie ją wyręczyć...

Tyś to durniejszy od mojego foksteriera, który uchodzi za najgłupsze bydlę w mieście!

Jaka obraza uczuć religijnych?? Czyich uczuć? Przecież seans nie będzie odbywał się przed kościołami (jak barbarzyńskie wystawy barbarzyńskich zdjęć wystawianych przez idiotów owładniętych manią antyskrobankową) - tylko w zamkniętej sali, do której przyjdą tylko ci, którzy chcą przyjść.

Jeśli wiedząc z rozgłosu towarzyszącego temu wydarzeniu, że spektakl może obrazić twoje uczucia religijne pójdziesz na ten pokaz dobrowolnie - to będzie świadectwo twojego debilizmu i zboczenia zwanego masochizmem a nie żadna obraza uczuć!

Moich uczuć religijnych jako chrześcijanina spektakl ten nie obraża (widziałem) - jakim więc prawem wypowiadasz się o cudzych uczuciach religijnych? Jakim prawem chcesz narzucać swój punkt widzenia innym ludziom?

Po prostu - nie idź tam buraku - a nikt nie będzie twoich uczuć obrażał!

Co za ciemnota i zabobon!

Ełropa całom gembom!

Tyś to durniejszy od mojego foksteriera, który uchodzi za najgłupsze bydlę w mieście!

Jaka obraza uczuć religijnych?? Czyich uczuć? Przecież seans nie będzie odbywał się przed kościołami (jak barbarzyńskie wystawy barbarzyńskich zdjęć wystawianych przez idiotów owładniętych manią antyskrobankową) - tylko w zamkniętej sali, do której przyjdą tylko ci, którzy chcą przyjść.

Jeśli wiedząc z rozgłosu towarzyszącego temu wydarzeniu, że spektakl może obrazić twoje uczucia religijne pójdziesz na ten pokaz dobrowolnie ... rozwiń

Avatar
a migo / 25 czerwca 2014 o 18:29
0

Narodowcy mogą sobie protestowć przeciwko wyskiej cenie truskawek !!!

Avatar
Zdzisław Antylewak / 25 czerwca 2014 o 18:28
0

Przedstawiamy przykładowy tekst treści maila do Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka:

25 czerwca 2014 r.
Pan Krzysztof Żuk
Prezydent Miasta Lublin

krzysztof.zuk@lublin.eu
urzad_miasta@lublin.eu
bip@lublin.eu

Wniosek o udostępnienie informacji publicznej:

Działając na podstawie art. 10 ust 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. 2001 nr 112 poz. 1198 z późń. zm.)
I. W związku z planowaną w podległej panu „instytucji kultury” jakim jest Centrum Kultury w Lublinie wystawienia bluźnierczego spektaklu „Gologota Picnic”, którego przekaz idzie w kolizję prawną z art. 257 kodeksu karnego Ja podatnik, domagam się informacji ile z moich pieniędzy za pośrednictwem budżetu miasta Lublin zostało przeznaczonych na wystawienie przez CK w Lublinie tego skandalicznego spektaklu. Czy dyrekcja CK konsultowała z władzami miasta Lublin chęć wystawienia w swoich progach tego przedstawienia.

II. Z racji ze to nie pierwszy w Lublinie takie bluźnierczy event wspieranych przez władze Lublina tzw. animatorów kultury alternatywnej proszę też o podanie informacji nt. wszelkich form wsparcia ze strony Miasta Lublin (samorząd miasto na prawach powiatu) dla następujących podmiotów:
1. Przestrzeń Inicjatyw Twórczych „Tektura”
2. Galeria Labirynt
3. Warsztaty Kultury w Lublinie
4. Centrum Kultury w Lublinie
5. Stowarzyszenie Homo Faber
6. Pracowni Sztuk Zaangażowanych Społecznie REWIRY
7. Teatru "Provisorium"
8. Bramy Grodzkiej Teatru NN
za lata kalendarzowe 2010 - 2014 – tj. kadencji Pana Krzysztofa Żuka na funkcji Prezydenta miasta Lublin. Interesują mnie przede wszystkim
a. wysokość środków finansowych oraz ich tytuł i forma jakie z Budżetu Miasta Lublin, budżetów jednostek organizacyjnych Miasta Lublin, a także spółek prawa handlowego, w których udziałowcem całościowym i większościowym jest Miasto Lublin zostały przekazane na działalność ww. podmiotów i cel, na który zostały one przeznaczone;
b. korzystanie przez ww. podmioty z mienia [nieruchomości (forma prawna korzystania) i mienie ruchome] Miasta Lublin, jednostek organizacyjnych Miasta Lublin (przede wszystkim jednostki oświaty, instytucje kultury), a także spółek prawa handlowego, w których udziałowcem całościowym i większościowym jest Miasto Lublin.
Proszę o przedstawienie kwot jakie samorząd Miasto Lublin bądź jednostki organizacyjne i spółki p.h. czerpią z tego tytułu wynajmowania/dzierżawy/urzeczenia lokali, działek, nieruchomości ww. podmiotom/instytucjom kultury/stowarzyszeniom;
c. pomoc w promocji przez środki masowego przekazu (w tym strony internetowe administrowane przez Urząd Miasta Lublin) wydarzeń organizowanych przez ww. podmioty;
d. form współpracy podległych Prezydentowi Miasta Lublin szkół i innych placówek systemu oświaty z ww. podmiotami.
Proszę o przedstawienie wykazu szkół z informacją, z którymi z ww. podmiotami współpracują i w jakim zakresie.

Informację proszę przesłać mi w terminie ustawowym na wskazana skrzynkę e-mailową ……………………………….
Z poważaniem
………………………………………

Przedstawiamy przykładowy tekst treści maila do Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka:

25 czerwca 2014 r.
Pan Krzysztof Żuk
Prezydent Miasta Lublin

krzysztof.zuk@lublin.eu
urzad_miasta@lublin.eu
bip@lublin.eu

Wniosek o udostępnienie informacji publicznej:

Działając na podstawie art. 10 ust 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. 2001 nr 112 poz. 1198 z późń. zm.)
I. W związku z planowaną w podległej panu „instytucji kultury” jakim jest Centrum K... rozwiń

Avatar
folkatka / 25 czerwca 2014 o 18:05
0

Reske, hmm... to na głęboko " polskie" nazwisko...


Podobnie jak Traugutt i Kolbe. A moja Babcia była z domu Kiewel.
Osadzanie po nazwisku to kiepski pomysł.
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 78 13

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 23 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 3

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!