Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 marca 2011 r.
18:45
Edytuj ten wpis

Górki czechowskie: PO poprze inwestycję, PiS "raczej" też

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 10 A A
Po zmianie planu zagospodarowania skrzyżowanie al. Solidarności z Ducha przestałoby być zmorą kierow
Po zmianie planu zagospodarowania skrzyżowanie al. Solidarności z Ducha przestałoby być zmorą kierow

Jeśli radni nie zmienią zdania, sprawa górek czechowskich ruszy z miejsca. Większość deklaruje głosowanie na "tak” lub "raczej tak”. Byłby to krok do budowy galerii handlowej i przebudowy skrzyżowania al. Solidarności z Ducha.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Po 11 latach może dojść do przełomu. Tyle lat temu kielecka spółka Echo Investment kupiła od wojska dawny poligon. Jego plan zagospodarowania pozwala budować galerię handlową, ale bez hipermarketu, na którym zależy EI.

Spółka wiele razy prosiła o zmianę planu. Radni odmawiali. Tak też było za prezydenta Adama Wasilewskiego, który poszedł z EI na układ: spółka wyłoży 60 mln zł na skrzyżowanie, a za 20 mln zł urządzi park na części górek. Prezydent Krzysztof Żuk uzgodnił nowe warunki: EI za 60 mln zł przebudowuje skrzyżowanie, a liczącą 70 ha cenną przyrodniczo część górek sprzedaje miastu za 7 mln zł. Jeśli radni się zgodzą, pozwolą dziś na zmiany planu.

Czy się zgodzą? Przepytaliśmy większość radnych. Głosowanie "na tak” lub "raczej na tak” zapowiada 17 z nich, a to większość w 31-osobowej radzie.

O ile radni PO mówią przeważnie, że poprą projekt, o tyle ci z PiS dodają zwykle słowo "raczej”. W PiS "całkiem zdecydowani” są Marcin Nowak i Elżbieta Dados. – To nie pełna euforia, mam zastrzeżenia, ale jeśli nie ruszymy tej sprawy, ten śmietnik w centrum zostanie na lata – mówi Dados. Podobnie radny SLD Jan Gąbka: – To, co się tu dzieje, woła o pomstę do nieba – kwituje. – Co osiągniemy odmawiając? Nic – dodaje Zbigniew Jurkowski (PO).

Na "nie” jest m.in. radny PO Piotr Dreher: 8 lat temu Echo mówiło o 140 mln zł na skrzyżowanie. Śmiem wątpić, czy 60 mln zł wystarczy i czy nie okaże się później, że miasto musi dołożyć drugie tyle – mówi Dreher. Wtóruje mu radny PiS Mieczysław Ryba: Plan łączył się z jakąś logiką porządkowania miasta. Jest sens robić wyjątek?

Od głosu wstrzyma się radny PiS Piotr Kowalczyk: Nie jestem za budową kolejnego hipermarketu, ale znam finansową sytuację miasta.

Zmiana planu potrwałaby 14 miesięcy, później trzeba by ją zatwierdzić w kolejnym głosowaniu. Jeśli dziś radni powiedzą "tak”, to Echo zacznie projektować skrzyżowanie: al. Solidarności pobiegnie estakadami, pod nimi będzie rondo.

– Od 1 kwietnia EI da do naszej dyspozycji swoich projektantów – mówi Krzysztof Żuk, prezydent miasta. Koncepcja skrzyżowania ma powstać w rok, zaraz po zmianie planu ruszy przetarg na ich przebudowę. Nowy układ dróg ma być gotowy do 2014 r.

Galeria ma mieć do 80 tys. mkw. powierzchni handlowej i zatrudniać 1500 osób; będzie w niej m.in. 9-salowe kino. Jej budowa potrwałaby do 2 lat. Miasto opracowując zmiany planu ma zastrzec, jak powinien wyglądać budynek i zapowiada, że nie może to być blaszak.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
llubellak@op.pl / 31 marca 2011 o 10:00
0
[quote name='Grzech' timestamp='1301556752' post='456963']
Do 2014 będą to budować obwodnica ma być skonczona 2 lata wcześniej najdalej rok, to rozładuję korki bo będzie objazd z tego skrzyzowania będą korzystac tylko ci co jadą na Kraśnik moim zdaniem wystarczyło by rondo ale bez świateł bo to one tamują ruch
[/quote

-tyle, że obwodnica będzie biegła tylko z jednej strony, dla samochodów jadących od Warszawy na wschód i przeciwną stronę.
-na nic się zda obwodnica dla tych którzy będą jechać na Kraków/Rzeszów/Kielce lub też w przeciwną stronę ( temat obwodnicy przez Konopnicę jakoś ucichł )
-Lublin co jak co to 360 tysięcy ludzi więc dla samych mieszkańców tego miasta przydałoby się porządne rozwiązanie drogowe, tym bardziej że jak obwodnica odciąży ruch miejski, będzie można naprawdę szybko dostać się na Kraśnickie a i tam nie trzeba będzie długo czekać
[quote name='Grzech' timestamp='1301556752' post='456963']
Do 2014 będą to budować obwodnica ma być skonczona 2 lata wcześniej najdalej rok, to rozładuję korki bo będzie objazd z tego skrzyzowania będą korzystac tylko ci co jadą na Kraśnik moim zdaniem wystarczyło by rondo ale bez świateł bo to one tamują ruch
[/quote

-tyle, że obwodnica będzie biegła tylko z jednej strony, dla samochodów jadących od Warszawy na wschód i przeciwną stronę.
-na nic się zda obwodnica dla tych którzy będą j... rozwiń
Avatar
Grzech / 31 marca 2011 o 09:32
0
Do 2014 będą to budować obwodnica ma być skonczona 2 lata wcześniej najdalej rok, to rozładuję korki bo będzie objazd z tego skrzyzowania będą korzystac tylko ci co jadą na Kraśnik moim zdaniem wystarczyło by rondo ale bez świateł bo to one tamują ruch
Avatar
Konstanty / 31 marca 2011 o 08:55
0
Handlowcy z PISu zgrabnie ustawili przetarg w RM. My wam niby z trudnością a jednak przegłosujemy Górki, damy tyle głosów aby ledwo przeszło, a wy nam nie przeszkodzicie w zawłaszczeniu skweru przed Centrum Kultury na rzecz L. Kaczyńskiego. Jarek Kaczyński wtedy będzie dla nas łaskawy.
Jak widać dobro Lublina mają PISowcy w du.ie ale dla siebie interes ubili.
Rozwiązaanie problemu Górek jest oczywiście dobre i konieczne.Zmiana nazwy skweru i nazwanie do im. Kaczyńskiego to skandal bo nie miał on nic wspólnego z naszym miastem , nigdy nic dobrego dla nas nie zrobił i bardzo kontrowersyjna jest jego prezydentura.
Ale dla PISu nie liczy się miasto i jego mieszkańcy tylko podliz / do kościoła-ul. Chiary Lubich czy do prezesa- plac L. Kaczyńskiego/.
Handlowcy z PISu zgrabnie ustawili przetarg w RM. My wam niby z trudnością a jednak przegłosujemy Górki, damy tyle głosów aby ledwo przeszło, a wy nam nie przeszkodzicie w zawłaszczeniu skweru przed Centrum Kultury na rzecz L. Kaczyńskiego. Jarek Kaczyński wtedy będzie dla nas łaskawy.
Jak widać dobro Lublina mają PISowcy w du.ie ale dla siebie interes ubili.
Rozwiązaanie problemu Górek jest oczywiście dobre i konieczne.Zmiana nazwy skweru i nazwanie do im. Kaczyńskiego to skandal bo nie miał on nic wspólnego z naszym miastem , n... rozwiń
Avatar
llubellak@op.pl / 31 marca 2011 o 08:43
0
[quote name='lublin kiedys' timestamp='1301509576' post='456815']
Zobaczymy czy nie bedzie blaszak bo feliciti tez mialo budowac cuda wianki a teraz poza 2 blaszakami nic sie nie wybudowalo,moze konserwa zablokowal bo zaslania panorame starowki?
[/quote]

tyle, że FeliCity budowała jakaś firma z Austrii co to myślała, że samo wejście na polski rynek otworzy przed nią kurek ze złotymi monetami. przeliczyła się i to srogo. Echo Investment może nie jest tak wielką firmą jak ta austryjacka ale podobne inwestycje jak tam planowana w Lublinie, przeprowadziła w wielu miastach Polski. To solidna firma, która nie rzuca słów na wiatr i co najważniejsze, ma solidne podstawy aby nie splajtować jak FeliCity.
Miasta nie stać na przebudowę tego skrzyżowania, nie stać również na zagospodarowanie tego śmietnika na Górkach Czechowskich. nie oszukujmy się, czy to będzie władza z PO czy PiS czy PSL czy SLD, miasta przez długie lata nie będzie stać na zajęcie się tą kwestą, tu potrzebny jest inwestor, który wyłoży kasę na ławę!
[quote name='lublin kiedys' timestamp='1301509576' post='456815']
Zobaczymy czy nie bedzie blaszak bo feliciti tez mialo budowac cuda wianki a teraz poza 2 blaszakami nic sie nie wybudowalo,moze konserwa zablokowal bo zaslania panorame starowki?
[/quote]

tyle, że FeliCity budowała jakaś firma z Austrii co to myślała, że samo wejście na polski rynek otworzy przed nią kurek ze złotymi monetami. przeliczyła się i to srogo. Echo Investment może nie jest tak wielką firmą jak ta austryjacka ale podo... rozwiń
Avatar
Pisowy / 31 marca 2011 o 07:42
0
Brawo Piotrek Dreher - widzę że zmiana barw na te gorszę (szef PO właśnie sprzedaję Lotos ruskim) nie wiele zmieniła w zdrowym spojrzeniu na miasto. A tak poza tym dobrze wiemy czyj to deal, co nie??
Avatar
olo / 31 marca 2011 o 07:32
0
Radny Ryba-wiedziałem.Znowu ten szkodnik.Mało Wam było jego sztuk w poprzedniej kadencji i znowu go wybraliście?
Avatar
Rejestrujący wały / 31 marca 2011 o 03:47
0
A estakada gdzie, Jurkowski weź się zajmij wysiedlaniem ludzi z Śródmieścia na Grygową i wara od mojego terenu.Kur... zajmijcie się zapewnieniem mieszkańcom pracy a nie wały i wały teren kupiony za 500 tys przez Echo tysiące hektarów w centrum każdy sąd nawet w Mozambiku by tą umowę unieważnił ale tu nie Afryka tu SB Sądy.
Chciałbym abyście wiedzieli,że ludzie to wszystko widzą i nadejdzie dzień kiedy miarka się przebierze i na drzewach zamiast liści będą wisieć złodzieje z Lubelszczyzny.No ale tam gdzie cukrowy Żuk tam i duże wały.I tutaj widać ,że w Lublinie nie ma podziału na PO,PIS,SLD czy PSL Jest podział na ludzi i zwierzęta ale uważajcie żebyście z drapieżników nie stali się zwierzyną (nie ZUKU 100 m:3 -A dyktafon to fajna rzecz-70h dzi... bu... - I teraz parę osób w tym Żuczysko zsikały się w majtki:)
A estakada gdzie, Jurkowski weź się zajmij wysiedlaniem ludzi z Śródmieścia na Grygową i wara od mojego terenu.Kur... zajmijcie się zapewnieniem mieszkańcom pracy a nie wały i wały teren kupiony za 500 tys przez Echo tysiące hektarów w centrum każdy sąd nawet w Mozambiku by tą umowę unieważnił ale tu nie Afryka tu SB Sądy.
Chciałbym abyście wiedzieli,że ludzie to wszystko widzą i nadejdzie dzień kiedy miarka się przebierze i na drzewach zamiast liści będą wisieć złodzieje z Lubelszczyzny.No ale tam gdzie cukrowy Żuk tam i duże wały.I... rozwiń
Avatar
OJI8U / 30 marca 2011 o 22:34
0
[quote name='xc' timestamp='1301515089' post='456862']
a co n a to radny pakuła?!?! Poprzednim razem głosował na NIE i bohatersko bronił prawa lubelskich kierowców do stania w nieskończonym korku w okolicy makfacka. Czy i tym razem zagłosuje w interesie mieszkańców?
Panie pakuła liczę na pana. Codzienne stanie w tej kolejce to moja jedyna szansa na bycie z dala od mojej żony. Panie radny weź pan ponownie zrób coś mądrego ..... i tym razem siedź pan cicho w domu.
[/quote]
Coś mi się wydaję, że oprócz pakuły znajdzie się jeszcze ze dwóch "bezradnych" moheropodobnych pomnikostawiaczy.
[quote name='xc' timestamp='1301515089' post='456862']
a co n a to radny pakuła?!?! Poprzednim razem głosował na NIE i bohatersko bronił prawa lubelskich kierowców do stania w nieskończonym korku w okolicy makfacka. Czy i tym razem zagłosuje w interesie mieszkańców?
Panie pakuła liczę na pana. Codzienne stanie w tej kolejce to moja jedyna szansa na bycie z dala od mojej żony. Panie radny weź pan ponownie zrób coś mądrego ..... i tym razem siedź pan cicho w domu.
[/quote]
Coś mi się wyd... rozwiń
Avatar
xc / 30 marca 2011 o 21:58
0
a co n a to radny pakuła?!?! Poprzednim razem głosował na NIE i bohatersko bronił prawa lubelskich kierowców do stania w nieskończonym korku w okolicy makfacka. Czy i tym razem zagłosuje w interesie mieszkańców?
Panie pakuła liczę na pana. Codzienne stanie w tej kolejce to moja jedyna szansa na bycie z dala od mojej żony. Panie radny weź pan ponownie zrób coś mądrego ..... i tym razem siedź pan cicho w domu.
Avatar
lublin kiedys / 30 marca 2011 o 20:26
0
Zobaczymy czy nie bedzie blaszak bo feliciti tez mialo budowac cuda wianki a teraz poza 2 blaszakami nic sie nie wybudowalo,moze konserwa zablokowal bo zaslania panorame starowki?
Avatar
llubellak@op.pl / 31 marca 2011 o 10:00
0
[quote name='Grzech' timestamp='1301556752' post='456963']
Do 2014 będą to budować obwodnica ma być skonczona 2 lata wcześniej najdalej rok, to rozładuję korki bo będzie objazd z tego skrzyzowania będą korzystac tylko ci co jadą na Kraśnik moim zdaniem wystarczyło by rondo ale bez świateł bo to one tamują ruch
[/quote

-tyle, że obwodnica będzie biegła tylko z jednej strony, dla samochodów jadących od Warszawy na wschód i przeciwną stronę.
-na nic się zda obwodnica dla tych którzy będą jechać na Kraków/Rzeszów/Kielce lub też w przeciwną stronę ( temat obwodnicy przez Konopnicę jakoś ucichł )
-Lublin co jak co to 360 tysięcy ludzi więc dla samych mieszkańców tego miasta przydałoby się porządne rozwiązanie drogowe, tym bardziej że jak obwodnica odciąży ruch miejski, będzie można naprawdę szybko dostać się na Kraśnickie a i tam nie trzeba będzie długo czekać
[quote name='Grzech' timestamp='1301556752' post='456963']
Do 2014 będą to budować obwodnica ma być skonczona 2 lata wcześniej najdalej rok, to rozładuję korki bo będzie objazd z tego skrzyzowania będą korzystac tylko ci co jadą na Kraśnik moim zdaniem wystarczyło by rondo ale bez świateł bo to one tamują ruch
[/quote

-tyle, że obwodnica będzie biegła tylko z jednej strony, dla samochodów jadących od Warszawy na wschód i przeciwną stronę.
-na nic się zda obwodnica dla tych którzy będą j... rozwiń
Avatar
Grzech / 31 marca 2011 o 09:32
0
Do 2014 będą to budować obwodnica ma być skonczona 2 lata wcześniej najdalej rok, to rozładuję korki bo będzie objazd z tego skrzyzowania będą korzystac tylko ci co jadą na Kraśnik moim zdaniem wystarczyło by rondo ale bez świateł bo to one tamują ruch
Avatar
Konstanty / 31 marca 2011 o 08:55
0
Handlowcy z PISu zgrabnie ustawili przetarg w RM. My wam niby z trudnością a jednak przegłosujemy Górki, damy tyle głosów aby ledwo przeszło, a wy nam nie przeszkodzicie w zawłaszczeniu skweru przed Centrum Kultury na rzecz L. Kaczyńskiego. Jarek Kaczyński wtedy będzie dla nas łaskawy.
Jak widać dobro Lublina mają PISowcy w du.ie ale dla siebie interes ubili.
Rozwiązaanie problemu Górek jest oczywiście dobre i konieczne.Zmiana nazwy skweru i nazwanie do im. Kaczyńskiego to skandal bo nie miał on nic wspólnego z naszym miastem , nigdy nic dobrego dla nas nie zrobił i bardzo kontrowersyjna jest jego prezydentura.
Ale dla PISu nie liczy się miasto i jego mieszkańcy tylko podliz / do kościoła-ul. Chiary Lubich czy do prezesa- plac L. Kaczyńskiego/.
Handlowcy z PISu zgrabnie ustawili przetarg w RM. My wam niby z trudnością a jednak przegłosujemy Górki, damy tyle głosów aby ledwo przeszło, a wy nam nie przeszkodzicie w zawłaszczeniu skweru przed Centrum Kultury na rzecz L. Kaczyńskiego. Jarek Kaczyński wtedy będzie dla nas łaskawy.
Jak widać dobro Lublina mają PISowcy w du.ie ale dla siebie interes ubili.
Rozwiązaanie problemu Górek jest oczywiście dobre i konieczne.Zmiana nazwy skweru i nazwanie do im. Kaczyńskiego to skandal bo nie miał on nic wspólnego z naszym miastem , n... rozwiń
Avatar
llubellak@op.pl / 31 marca 2011 o 08:43
0
[quote name='lublin kiedys' timestamp='1301509576' post='456815']
Zobaczymy czy nie bedzie blaszak bo feliciti tez mialo budowac cuda wianki a teraz poza 2 blaszakami nic sie nie wybudowalo,moze konserwa zablokowal bo zaslania panorame starowki?
[/quote]

tyle, że FeliCity budowała jakaś firma z Austrii co to myślała, że samo wejście na polski rynek otworzy przed nią kurek ze złotymi monetami. przeliczyła się i to srogo. Echo Investment może nie jest tak wielką firmą jak ta austryjacka ale podobne inwestycje jak tam planowana w Lublinie, przeprowadziła w wielu miastach Polski. To solidna firma, która nie rzuca słów na wiatr i co najważniejsze, ma solidne podstawy aby nie splajtować jak FeliCity.
Miasta nie stać na przebudowę tego skrzyżowania, nie stać również na zagospodarowanie tego śmietnika na Górkach Czechowskich. nie oszukujmy się, czy to będzie władza z PO czy PiS czy PSL czy SLD, miasta przez długie lata nie będzie stać na zajęcie się tą kwestą, tu potrzebny jest inwestor, który wyłoży kasę na ławę!
[quote name='lublin kiedys' timestamp='1301509576' post='456815']
Zobaczymy czy nie bedzie blaszak bo feliciti tez mialo budowac cuda wianki a teraz poza 2 blaszakami nic sie nie wybudowalo,moze konserwa zablokowal bo zaslania panorame starowki?
[/quote]

tyle, że FeliCity budowała jakaś firma z Austrii co to myślała, że samo wejście na polski rynek otworzy przed nią kurek ze złotymi monetami. przeliczyła się i to srogo. Echo Investment może nie jest tak wielką firmą jak ta austryjacka ale podo... rozwiń
Avatar
Pisowy / 31 marca 2011 o 07:42
0
Brawo Piotrek Dreher - widzę że zmiana barw na te gorszę (szef PO właśnie sprzedaję Lotos ruskim) nie wiele zmieniła w zdrowym spojrzeniu na miasto. A tak poza tym dobrze wiemy czyj to deal, co nie??
Avatar
olo / 31 marca 2011 o 07:32
0
Radny Ryba-wiedziałem.Znowu ten szkodnik.Mało Wam było jego sztuk w poprzedniej kadencji i znowu go wybraliście?
Avatar
Rejestrujący wały / 31 marca 2011 o 03:47
0
A estakada gdzie, Jurkowski weź się zajmij wysiedlaniem ludzi z Śródmieścia na Grygową i wara od mojego terenu.Kur... zajmijcie się zapewnieniem mieszkańcom pracy a nie wały i wały teren kupiony za 500 tys przez Echo tysiące hektarów w centrum każdy sąd nawet w Mozambiku by tą umowę unieważnił ale tu nie Afryka tu SB Sądy.
Chciałbym abyście wiedzieli,że ludzie to wszystko widzą i nadejdzie dzień kiedy miarka się przebierze i na drzewach zamiast liści będą wisieć złodzieje z Lubelszczyzny.No ale tam gdzie cukrowy Żuk tam i duże wały.I tutaj widać ,że w Lublinie nie ma podziału na PO,PIS,SLD czy PSL Jest podział na ludzi i zwierzęta ale uważajcie żebyście z drapieżników nie stali się zwierzyną (nie ZUKU 100 m:3 -A dyktafon to fajna rzecz-70h dzi... bu... - I teraz parę osób w tym Żuczysko zsikały się w majtki:)
A estakada gdzie, Jurkowski weź się zajmij wysiedlaniem ludzi z Śródmieścia na Grygową i wara od mojego terenu.Kur... zajmijcie się zapewnieniem mieszkańcom pracy a nie wały i wały teren kupiony za 500 tys przez Echo tysiące hektarów w centrum każdy sąd nawet w Mozambiku by tą umowę unieważnił ale tu nie Afryka tu SB Sądy.
Chciałbym abyście wiedzieli,że ludzie to wszystko widzą i nadejdzie dzień kiedy miarka się przebierze i na drzewach zamiast liści będą wisieć złodzieje z Lubelszczyzny.No ale tam gdzie cukrowy Żuk tam i duże wały.I... rozwiń
Avatar
OJI8U / 30 marca 2011 o 22:34
0
[quote name='xc' timestamp='1301515089' post='456862']
a co n a to radny pakuła?!?! Poprzednim razem głosował na NIE i bohatersko bronił prawa lubelskich kierowców do stania w nieskończonym korku w okolicy makfacka. Czy i tym razem zagłosuje w interesie mieszkańców?
Panie pakuła liczę na pana. Codzienne stanie w tej kolejce to moja jedyna szansa na bycie z dala od mojej żony. Panie radny weź pan ponownie zrób coś mądrego ..... i tym razem siedź pan cicho w domu.
[/quote]
Coś mi się wydaję, że oprócz pakuły znajdzie się jeszcze ze dwóch "bezradnych" moheropodobnych pomnikostawiaczy.
[quote name='xc' timestamp='1301515089' post='456862']
a co n a to radny pakuła?!?! Poprzednim razem głosował na NIE i bohatersko bronił prawa lubelskich kierowców do stania w nieskończonym korku w okolicy makfacka. Czy i tym razem zagłosuje w interesie mieszkańców?
Panie pakuła liczę na pana. Codzienne stanie w tej kolejce to moja jedyna szansa na bycie z dala od mojej żony. Panie radny weź pan ponownie zrób coś mądrego ..... i tym razem siedź pan cicho w domu.
[/quote]
Coś mi się wyd... rozwiń
Avatar
xc / 30 marca 2011 o 21:58
0
a co n a to radny pakuła?!?! Poprzednim razem głosował na NIE i bohatersko bronił prawa lubelskich kierowców do stania w nieskończonym korku w okolicy makfacka. Czy i tym razem zagłosuje w interesie mieszkańców?
Panie pakuła liczę na pana. Codzienne stanie w tej kolejce to moja jedyna szansa na bycie z dala od mojej żony. Panie radny weź pan ponownie zrób coś mądrego ..... i tym razem siedź pan cicho w domu.
Avatar
lublin kiedys / 30 marca 2011 o 20:26
0
Zobaczymy czy nie bedzie blaszak bo feliciti tez mialo budowac cuda wianki a teraz poza 2 blaszakami nic sie nie wybudowalo,moze konserwa zablokowal bo zaslania panorame starowki?
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 15 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 28 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!