Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 lipca 2016 r.
16:04

Grzegorz Kapusta nowym wicemarszałkiem woj. lubelskiego

Autor: Zdjęcie autora toma
94 53 A A

Grzegorz Kapusta został nowym wicemarszałkiem województwa lubelskiego. W tajnym głosowaniu jego kandydaturę poparło 19 osób, przeciw było 11 radnych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Uzupełnienie składu zarządu województwa było konieczne po niedawnej śmierci dotychczasowego wicemarszałka Artura Walaska. PSL na to stanowisko zgłosił Grzegorza Kapustę, który radnym wojewódzkim jest nieprzerwanie od 2006 roku. W obecnej kadencji pełnił funkcję przewodniczącego klubu radnych PSL. Do niedawna był wiceprezesem Spółdzielni Mleczarskiej Ryki. W zarządzie województwa, tak jak jego poprzednik będzie odpowiedzialny za kwestie związane m.in. z rolnictwem, obszarami wiejskimi, geodezją i cyfryzacją.

- Wkraczamy w intensywne prace związane z funduszami europejskimi. Nasze rolnictwo potrzebuje fachowca, człowieka, który jest doświadczony, merytoryczny, zna rolników i ma z nimi na co dzień do czynienia. Grzegorz Kapusta jest taką osobą i bez względu na jego status w SM Ryki poprosiłbym go o to, aby w zaistniałej sytuacji zgodził się objąć miejsce w zarządzie województwa – mówi marszałek Sławomir Sosnowski.

- Już wcześniej otrzymywałem różne propozycje związane z moją działalnością społeczno-polityczną, ale ze względów zawodowych nie podejmowałem takich wyzwań. Myślę, że dziś dojrzałem do tego i mój statut, także rodzinny pozwala na to, żebym dużo więcej czasu poświęcił polityce. Moje córki są już samodzielne, a żona ma już chyba więcej tolerancji, niż na początku mojej pracy w samorządzie – śmieje się wicemarszałek Kapusta.

– Lubelszczyzna w ostatnich latach poczyniła duży skok, ale teraz czeka nas jeszcze więcej precyzyjnej pracy. Dotychczas nadrabialiśmy opóźnienia w infrastrukturze i innych dziedzinach. Jeżeli dalej mamy mocno iść do przodu, musimy budować silną gospodarkę na bazie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Podczas czwartkowej sesji ślubowanie złożył Henryk Dudziak, który objął mandat radnego po zmarłym Arturze Walasku. Dudziak w sejmiku zasiadał już w latach 1998-2014, jest dyrektorem Zespołu Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie. Szefem klubu radnych PSL w miejsce Grzegorza Kapusty został Marek Kos.

Komentarze 53

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
MAIK / 22 lipca 2016 o 09:01
+1
Oj młody/a jesteś to wszystko kojarzy ci się z PRL-m, komuną ... A przecież w jaśnie nam panującej PiS, tak ponoć gremialnie popieranej przez młodych, aż straszno od starych działaczy PZPR, ZSL i wielu innych jedynie słusznych w PRL organizacji. Więc proponuję trochę więcej obiektywizmu w sądach i osądach.
Avatar
Gość / 21 lipca 2016 o 22:04
+1
oj szkoda ze nie KORYTO PLUS 5000 i np. Mulawa jakby sie dostał za ich czasów odrazu by wpadło-- jak to teraz mówią- stanowisko jest ale kasa sie nie zgadza, szkoda ze nie wiedzieli od początku jaka kasa sie z tym wiąże- wygląda jak prawie Lech Wałęsa- z cyklu nie chceM na stanowisko za te kase ale muszeM alee.... jest prezes (kasa też już jest) no to już chce i dalej chce dalej chce--- KTO ZAPRASZAŁ PIS NA TAKIE MAŁO PŁATNE STANOWISKA= NIE PASUJE WYPPISDÓWEK!!
Avatar
Gość / 21 lipca 2016 o 21:10
+1
PiS poniesie sobie pensje o parevtysiecy zlotych a qy sie jakiegos chlopka z partii co ma 4 proc poparcia czepiacie...
Avatar
Gość / 7 maja 2017 o 17:06
0
sitwa z psl dała mu stanowisko bo go wy..bali z mleczarni
Avatar
Gość / 22 lipca 2016 o 18:59
0
czy doczekam kiedy wiatr historii zmiecie to zasr...e PSL z powierzchni???
Avatar
Gość / 22 lipca 2016 o 16:52
0
Stan Lubelszczyzny to wynik wieloletniej polityki rządzących. Za komuny pompowano całą kasę na ziemie zachodnie gdzie było silne poparcie dla PZPR, tu zawsze były tradycje narodowościowe co nie podobało się komunistom w szerzeniu ideologi l Marksistowskiej wieś była jedynym obrońcą demokracji i polskości za co płaciła wysoką cenę poprzez aresztowania działaczy PSL związanych jeszcze z Batalionami Chłopskimi i oczywiście płaciła kontrybucje w postaci obowiązkowych dostaw do czasów Gierka co doprowadziło wieś do ruiny. Następne władze wcale nie były lepsze jak i obecna, wystarczy popatrzeć na mapę inwestycji przemysłowych i infrastruktury drogowej gdzie wszystko mija Lubelszczyznę i to nie wina radnych powiatu tylko rządzących na górze decydujący o rozwoju danego regionu.
Stan Lubelszczyzny to wynik wieloletniej polityki rządzących. Za komuny pompowano całą kasę na ziemie zachodnie gdzie było silne poparcie dla PZPR, tu zawsze były tradycje narodowościowe co nie podobało się komunistom w szerzeniu ideologi l Marksistowskiej wieś była jedynym obrońcą demokracji i polskości za co płaciła wysoką cenę poprzez aresztowania działaczy PSL związanych jeszcze z Batalionami Chłopskimi i oczywiście płaciła kontrybucje w postaci obowiązkowych dostaw do czasów Gierka co doprowadziło wieś do ruiny. Następne władze wcale n... rozwiń
Avatar
Gość / 22 lipca 2016 o 16:32
0
Chłop wysyłał do szkoły najzdolniejsze dziecko, nie stać go było na szkołę dla wszystkich. Wniosek nasuwa się sam, skont tylu dobrze wykształconych ludzi w PSL. Czego jak widać wielu zazdrości pisząc takie paszkwile na ludowców i jeszcze jedno PSL to najstarsze ugrupowanie w Polsce które powstało jeszcze w czasach zaborów a nie za komuny jak wiele pozostałych które przekształcały się do obecnej formy.
Avatar
lekarz / 22 lipca 2016 o 14:52
0
Taaa w afryce to maja wypasiony transport, ze sie ciesza jak wogle cos przyjedzie a poza obejsciem jestem co roku, dziekuje za troske. A moze by tych katoli wisła puscic na pontonach?
Avatar
LLU / 22 lipca 2016 o 13:34
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Prokremlowskie komuchy mają ledwie 2% poparcia, ale się panoszą w całym województwie jak w swoim kurniku. Następne wybory samorzadowe juz nie zostaną sfałszowane. To zmiecie komunistyczny zsl raz na zawsze.
cytat twojego guru ,, spieprzaj dziadu,,
Avatar
Gość / 22 lipca 2016 o 13:04
0
lekarz napisał:
Kompetencje maja napewno wieksze niz pisdzielce, ktorych jedynym warunkiem przyjecia jest chodzenie do kosciolka i wpłaty na ojca dyrektora. Rozmodlona młodziez, niech sobie pociagiem pomyka, mysle ze ci z afryki i tak beda zachwyceni a tak wogle to gadałem z twoim dealerem i nie bedzie ci juz sprzedawał tego syfu, bo pozniej masz zwidy.
Od kiedy to chłopi z PSL maja kompetencje ??? Na wszelkie swoje niepowodzenia próbują zgonić na Pis , natomiast Pis zgania na Po i tak w kółko . Skoro na ściągali katoli to i transport przydałby się, ale niestety pociągi jak będą jechały do Krakowa to przez Warszawkę to zgłupieją patrząc na mapę ,najbardziej poturbowani i obici będą ci którzy wsiądą do wybranego przez władze z PSL BUSA takiej przejażdżki nie zapomną nigdy nawet ci z Afryki :) Jak byś po za swoje obejście wyjrzał na świat to ci z trzeciego świata maja częściej wypasione autobusy jak my w Polsce , o Lublinie nie wspominając, bo bliżej mu z transportem do ukrainy dzięki władzy zielonych z PSL.
Od kiedy to chłopi z PSL maja kompetencje ??? Na wszelkie swoje niepowodzenia próbują zgonić na Pis , natomiast Pis zgania na Po i tak w kółko . Skoro na ściągali katoli to i transport przydałby się, ale niestety pociągi jak będą jechały do Krakowa to przez Warszawkę to zgłupieją patrząc na mapę ,najbardziej poturbowani i obici będą ci którzy wsiądą do wybranego przez władze z PSL BUSA takiej przejażdżki nie zapomną nigdy nawet ci z Afryki :) Jak byś po za swoje obejście wyjrzał na świat to ci z trzeciego świata maja czę... rozwiń
Avatar
Gość / 7 maja 2017 o 17:06
0
sitwa z psl dała mu stanowisko bo go wy..bali z mleczarni
Avatar
Gość / 22 lipca 2016 o 18:59
0
czy doczekam kiedy wiatr historii zmiecie to zasr...e PSL z powierzchni???
Avatar
Gość / 22 lipca 2016 o 16:52
0
Stan Lubelszczyzny to wynik wieloletniej polityki rządzących. Za komuny pompowano całą kasę na ziemie zachodnie gdzie było silne poparcie dla PZPR, tu zawsze były tradycje narodowościowe co nie podobało się komunistom w szerzeniu ideologi l Marksistowskiej wieś była jedynym obrońcą demokracji i polskości za co płaciła wysoką cenę poprzez aresztowania działaczy PSL związanych jeszcze z Batalionami Chłopskimi i oczywiście płaciła kontrybucje w postaci obowiązkowych dostaw do czasów Gierka co doprowadziło wieś do ruiny. Następne władze wcale nie były lepsze jak i obecna, wystarczy popatrzeć na mapę inwestycji przemysłowych i infrastruktury drogowej gdzie wszystko mija Lubelszczyznę i to nie wina radnych powiatu tylko rządzących na górze decydujący o rozwoju danego regionu.
Stan Lubelszczyzny to wynik wieloletniej polityki rządzących. Za komuny pompowano całą kasę na ziemie zachodnie gdzie było silne poparcie dla PZPR, tu zawsze były tradycje narodowościowe co nie podobało się komunistom w szerzeniu ideologi l Marksistowskiej wieś była jedynym obrońcą demokracji i polskości za co płaciła wysoką cenę poprzez aresztowania działaczy PSL związanych jeszcze z Batalionami Chłopskimi i oczywiście płaciła kontrybucje w postaci obowiązkowych dostaw do czasów Gierka co doprowadziło wieś do ruiny. Następne władze wcale n... rozwiń
Avatar
Gość / 22 lipca 2016 o 16:32
0
Chłop wysyłał do szkoły najzdolniejsze dziecko, nie stać go było na szkołę dla wszystkich. Wniosek nasuwa się sam, skont tylu dobrze wykształconych ludzi w PSL. Czego jak widać wielu zazdrości pisząc takie paszkwile na ludowców i jeszcze jedno PSL to najstarsze ugrupowanie w Polsce które powstało jeszcze w czasach zaborów a nie za komuny jak wiele pozostałych które przekształcały się do obecnej formy.
Avatar
lekarz / 22 lipca 2016 o 14:52
0
Taaa w afryce to maja wypasiony transport, ze sie ciesza jak wogle cos przyjedzie a poza obejsciem jestem co roku, dziekuje za troske. A moze by tych katoli wisła puscic na pontonach?
Avatar
LLU / 22 lipca 2016 o 13:34
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Prokremlowskie komuchy mają ledwie 2% poparcia, ale się panoszą w całym województwie jak w swoim kurniku. Następne wybory samorzadowe juz nie zostaną sfałszowane. To zmiecie komunistyczny zsl raz na zawsze.
cytat twojego guru ,, spieprzaj dziadu,,
Avatar
Gość / 22 lipca 2016 o 13:04
0
lekarz napisał:
Kompetencje maja napewno wieksze niz pisdzielce, ktorych jedynym warunkiem przyjecia jest chodzenie do kosciolka i wpłaty na ojca dyrektora. Rozmodlona młodziez, niech sobie pociagiem pomyka, mysle ze ci z afryki i tak beda zachwyceni a tak wogle to gadałem z twoim dealerem i nie bedzie ci juz sprzedawał tego syfu, bo pozniej masz zwidy.
Od kiedy to chłopi z PSL maja kompetencje ??? Na wszelkie swoje niepowodzenia próbują zgonić na Pis , natomiast Pis zgania na Po i tak w kółko . Skoro na ściągali katoli to i transport przydałby się, ale niestety pociągi jak będą jechały do Krakowa to przez Warszawkę to zgłupieją patrząc na mapę ,najbardziej poturbowani i obici będą ci którzy wsiądą do wybranego przez władze z PSL BUSA takiej przejażdżki nie zapomną nigdy nawet ci z Afryki :) Jak byś po za swoje obejście wyjrzał na świat to ci z trzeciego świata maja częściej wypasione autobusy jak my w Polsce , o Lublinie nie wspominając, bo bliżej mu z transportem do ukrainy dzięki władzy zielonych z PSL.
Od kiedy to chłopi z PSL maja kompetencje ??? Na wszelkie swoje niepowodzenia próbują zgonić na Pis , natomiast Pis zgania na Po i tak w kółko . Skoro na ściągali katoli to i transport przydałby się, ale niestety pociągi jak będą jechały do Krakowa to przez Warszawkę to zgłupieją patrząc na mapę ,najbardziej poturbowani i obici będą ci którzy wsiądą do wybranego przez władze z PSL BUSA takiej przejażdżki nie zapomną nigdy nawet ci z Afryki :) Jak byś po za swoje obejście wyjrzał na świat to ci z trzeciego świata maja czę... rozwiń
Avatar
etn / 22 lipca 2016 o 11:57
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Wynik psl w Gdyni w 2014- 1100% zwiekszenia ilości głosów. Czy w portowo-rybackim miecie to mozliwe?
A czyje dzieci pojechały na ziemie odzyskane jak nie chłopskie i to z terenów gdzie rodził się ruch ludowy. Pochodzenie zobowiązuje.
Avatar
etn / 22 lipca 2016 o 11:57
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Wynik psl w Gdyni w 2014- 1100% zwiekszenia ilości głosów. Czy w portowo-rybackim miecie to mozliwe?
A czyje dzieci pojechały na ziemie odzyskane jak nie chłopskie i to z terenów gdzie rodził się ruch ludowy. Pochodzenie zobowiązuje.
Avatar
ona / 22 lipca 2016 o 11:35
0
I bardzo dobrze. Gratulacje.
Zobacz wszystkie komentarze 53

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 77 13

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 21 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 3

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!