Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 września 2019 r.
8:02

Historycznie na Arenie Lublin. Legiony rzymskie walczyły z barbarzyńcami [ZDJĘCIA]

54 24 A A

Były nie tylko obrady i dyskusje, przegląd filmowy i targi książki. Wczoraj, na zakończenie XX Powszechnego Zjazdu Historyków Polskich w Lublinie na miejskim stadionie został wystawiony spektakl historyczny "Bogowie Wojny". To największy w Polsce Spektakl Rekonstrukcji Historycznych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Spektakl został podzielony na dwie części. Podczas pierwszej widzowie mogli zobaczyć jak wyglądała pierwsza profesjonalna armia antyczna. W drugiej części można było podziwiać m.in. XIII-wieczny turniej rycerski.

Za starożytną część spektaklu odpowiadały dwie grupy rekonstrukcyjne – Hellas et Roma i Legio XXI Rapax. Z kolei średniowieczną oprawę przygotowali rycerze ze Stowarzyszenia Chorągiew Rycerstwa Ziemi Lubelskiej oraz klubu Lwy Lublin.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 września 2019 r. o 14:10
+8
Co wy wypisujcie ?Już o 19.30 ciężko było znaleźć miejsce w sektorze B tym droższym. Zostały tylko te tańsze w narożnych sektorach. Druga strona stadionu była wyłączona bo widzowie oglądali by kulisy przedstawienia. Byłem i było super.
Avatar
Gość / 21 września 2019 r. o 10:56
+3
Tak była urządzona scena na murawie ze oglądać można było tylko z sektorów B i I i te były pełne bo na inne nie sprzedawano biletów. Wojownicy super, zwłaszcza rycerze z Lublina!
Avatar
Gość / 21 września 2019 r. o 10:56
+3
Na czyms takim z czego mozna sie czegos nauczyc trybuny puste ale na "gwiazdach" dicha w polu miejsc wolnych brak - widac poziom kultury mieszkancow lubelskiego, wiocha i burak na buraku.
Avatar
Gość / 21 września 2019 r. o 09:27
+3
Żenada, nic dziwnego ze trybuny puste
Avatar
Gość / 21 września 2019 r. o 09:19
+3
Coś pusto na trybunach...
Avatar
Znawca / 21 września 2019 r. o 11:00
+2
Jak się nie inwestuje odpowiednio w dobrą reklamę wydarzenia to się je potem robi dla pustych trybun.
Avatar
Gość / 21 września 2019 r. o 09:08
+2
Do szkoły. Czytać.
Avatar
Tomasz / 21 września 2019 r. o 10:39
+1
Cesarstwo rzymskie nigdy nie upadło tylko zmieniło się w kościół rzymski. Rolę casarza zajął papież. Do tej pory utrzymują świat w wyzysku wymyslajac coraz nowe zbrojne konflikty. Całe zło tego świata to watykan najbardziej zbrodnicza organizacja jaka kiedykolwiek istniała.
 Cesarstwo Rzymskie nie zmieniło się w Kościół rzymsko - katolicki,lecz jedna z prowincji Cesarstwa Rzymskiego tj.Brytania, przejęła jego rolę, przekształcając się ostatecznie w Imperium Anglo - Amerykańskie (po zawarciu ścisłej wspópracy ze Stanami Zjednoczonymi podczas I wojny światowej). JW.ORG
 Cesarstwo Rzymskie nie zmieniło się w Kościół rzymsko - katolicki,lecz jedna z prowincji Cesarstwa Rzymskiego tj.Brytania, przejęła jego rolę, przekształcając się ostatecznie w Imperium Anglo - Amerykańskie (po zawarciu ścisłej wspópracy ze Stanami Zjednoczonymi podczas I wojny światowej). JW.ORG rozwiń
Avatar
rycerz / 24 września 2019 r. o 12:45
0
Dopchali ich dla sztucznego tłumu ;)
Avatar
Znawca / 23 września 2019 r. o 13:35
0
Porażka. Spektakl dla dwóch sektorów. Z pozostałych nie widać nic. Gamoń ochroniarz przekonał nas by nie wchodzić na sektor B bo tam trzeba stać i skierował na sektor I... CIEMNOŚĆ tylko tam była. Walki tragedia... zero kunsztu zero aktorstwa... Nic nic nic... Kupa kasy za nic Gamoń ochroniarz? A może ty kombinator? Skoro bilety sprzedawano tylko do sektoru B, to z jakiejś przyczyny. Myślenie nie boli. Nijak nie wiem jaka ziemia rodzi takich de...... Jesteś organizatorem czy w jakiś inny sposób masz interes w zakłamaniu rzeczywistości i chwaleniu tej kichy? Miałem bilet specjalny, ważny na każdy sektor. Ochroniarz przekonywał że w sektorze B są tylko miejsca stojące.. to oczywiście bzdura. Tylko z sektora B dało się prawdopodobnie widzieć co nieco. Jak wytłumaczyć zachowanie ochroniarza nie wiem. Wiem tylko,że spektakl był do niczego --wiem bo oglądałem i świadczy o tym fakt,że w po około pół godziny od jego rozpoczęcia ludzie masowo zaczęli wychodzić. A za podejrzenie o kombinatorstwo możesz ode mnie w ryj zaliczyć najwyżej... nawet jak przyjdziesz w zbroi.
Porażka. Spektakl dla dwóch sektorów. Z pozostałych nie widać nic. Gamoń ochroniarz przekonał nas by nie wchodzić na sektor B bo tam trzeba stać i skierował na sektor I... CIEMNOŚĆ tylko tam była. Walki tragedia... zero kunsztu zero aktorstwa... Nic nic nic... Kupa kasy za nic Gamoń ochroniarz? A może ty kombinator? Skoro bilety sprzedawano tylko do sektoru B, to z jakiejś przyczyny. Myślenie nie boli. Nijak nie wiem jaka ziemia rodzi takich de...... Jesteś organizatorem czy w jakiś inny sposób masz interes w zakłamaniu rzeczywistości i... rozwiń
Avatar
rycerz / 24 września 2019 r. o 12:45
0
Dopchali ich dla sztucznego tłumu ;)
Avatar
Znawca / 23 września 2019 r. o 13:35
0
Porażka. Spektakl dla dwóch sektorów. Z pozostałych nie widać nic. Gamoń ochroniarz przekonał nas by nie wchodzić na sektor B bo tam trzeba stać i skierował na sektor I... CIEMNOŚĆ tylko tam była. Walki tragedia... zero kunsztu zero aktorstwa... Nic nic nic... Kupa kasy za nic Gamoń ochroniarz? A może ty kombinator? Skoro bilety sprzedawano tylko do sektoru B, to z jakiejś przyczyny. Myślenie nie boli. Nijak nie wiem jaka ziemia rodzi takich de...... Jesteś organizatorem czy w jakiś inny sposób masz interes w zakłamaniu rzeczywistości i chwaleniu tej kichy? Miałem bilet specjalny, ważny na każdy sektor. Ochroniarz przekonywał że w sektorze B są tylko miejsca stojące.. to oczywiście bzdura. Tylko z sektora B dało się prawdopodobnie widzieć co nieco. Jak wytłumaczyć zachowanie ochroniarza nie wiem. Wiem tylko,że spektakl był do niczego --wiem bo oglądałem i świadczy o tym fakt,że w po około pół godziny od jego rozpoczęcia ludzie masowo zaczęli wychodzić. A za podejrzenie o kombinatorstwo możesz ode mnie w ryj zaliczyć najwyżej... nawet jak przyjdziesz w zbroi.
Porażka. Spektakl dla dwóch sektorów. Z pozostałych nie widać nic. Gamoń ochroniarz przekonał nas by nie wchodzić na sektor B bo tam trzeba stać i skierował na sektor I... CIEMNOŚĆ tylko tam była. Walki tragedia... zero kunsztu zero aktorstwa... Nic nic nic... Kupa kasy za nic Gamoń ochroniarz? A może ty kombinator? Skoro bilety sprzedawano tylko do sektoru B, to z jakiejś przyczyny. Myślenie nie boli. Nijak nie wiem jaka ziemia rodzi takich de...... Jesteś organizatorem czy w jakiś inny sposób masz interes w zakłamaniu rzeczywistości i... rozwiń
Avatar
aaa / 22 września 2019 r. o 10:59
0
Porażka. Spektakl dla dwóch sektorów. Z pozostałych nie widać nic. Gamoń ochroniarz przekonał nas by nie wchodzić na sektor B bo tam trzeba stać i skierował na sektor I... CIEMNOŚĆ tylko tam była. Walki tragedia... zero kunsztu zero aktorstwa... Nic nic nic... Kupa kasy za nic
  Gamoń ochroniarz? A może ty kombinator? Skoro bilety sprzedawano tylko do sektoru B, to z jakiejś przyczyny. Myślenie nie boli.
Avatar
Znawca / 21 września 2019 r. o 22:30
-1
Porażka. Spektakl dla dwóch sektorów. Z pozostałych nie widać nic. Gamoń ochroniarz przekonał nas by nie wchodzić na sektor B bo tam trzeba stać i skierował na sektor I... CIEMNOŚĆ tylko tam była. Walki tragedia... zero kunsztu zero aktorstwa... Nic nic nic... Kupa kasy za nic
Avatar
Tomasz / 21 września 2019 r. o 16:58
0
Cesarstwo rzymskie nigdy nie upadło tylko zmieniło się w kościół rzymski. Rolę casarza zajął papież. Do tej pory utrzymują świat w wyzysku wymyslajac coraz nowe zbrojne konflikty. Całe zło tego świata to watykan najbardziej zbrodnicza organizacja jaka kiedykolwiek istniała.
Cesarstwo Rzymskie nie zmieniło się w Kościół rzymsko - katolicki,lecz jedna z prowincji Cesarstwa Rzymskiego tj.Brytania, przejęła jego rolę, przekształcając się ostatecznie w Imperium Anglo - Amerykańskie (po zawarciu ścisłej wspópracy ze Stanami Zjednoczonymi podczas I wojny światowej). JW.ORG
Ciekawe. To dlaczego 25 grudnia w kościele to rzymskie święto urodzin mitry pogańskiego bożka, tak celebrowane po dziś dzień. Korzenie kościoła wydają się mieć ścisłe pochodzenie pogańskiego Rzymu. Kult solarny (słońce z napisem IHS czyli skrót od izydy horusa i seta, rzymskich bożków)
 To, że Kościół katolicki,a szerzej nominalne chrześcijaństwo, przejęło pogański kult nadając mu nowe nazwy i dostosowując je do nowego kultu,nie oznacza że Kościół rzymsko - katolicki jest kontynuatorem Cesarstwa Rzymskiego.Watykan to państwo kościelne, mające charakter bardziej religijny niż polityczny.Z proroctw biblijnych ( Księgi Daniela) wynika,że kontynuatorem Cesarstwa Rzymskiego była jedna z jego prowincji, tj.Brytania,która przekształciła się z czasem w dwuczłonowe Imperium Anglo - Amerykańskie. JW.ORG
 To, że Kościół katolicki,a szerzej nominalne chrześcijaństwo, przejęło pogański kult nadając mu nowe nazwy i dostosowując je do nowego kultu,nie oznacza że Kościół rzymsko - katolicki jest kontynuatorem Cesarstwa Rzymskiego.Watykan to państwo kościelne, mające charakter bardziej religijny niż polityczny.Z proroctw biblijnych ( Księgi Daniela) wynika,że kontynuatorem Cesarstwa Rzymskiego była jedna z jego prowincji, tj.Brytania,która przekształciła się z czasem w dwuczłonowe Imperium Anglo - Amerykańskie. JW.ORG rozwiń
Avatar
Zezem na wprost / 21 września 2019 r. o 16:33
0
Po rzymskich legionach nie ma śladu a barbarzyńcy przetrwali .... Tchun , Tusk ,Lewandowski ale i Mucha
Avatar
Gość / 21 września 2019 r. o 14:10
+8
Co wy wypisujcie ?Już o 19.30 ciężko było znaleźć miejsce w sektorze B tym droższym. Zostały tylko te tańsze w narożnych sektorach. Druga strona stadionu była wyłączona bo widzowie oglądali by kulisy przedstawienia. Byłem i było super.
Avatar
Gość / 21 września 2019 r. o 12:34
-3
Lublin potrzebuje wiejskich zabaw , bidronkowej kielbachy z grila z piwopodobnymi szczynami przy akompaniamecie jakies znanej formacji disco polo. Na kulture tutaj miejsca nie ma;p
Avatar
Gość / 21 września 2019 r. o 11:54
-3
Kaszana. Ciekawe ile miasto kosztowała taka szopka dla pustych trybun, albo raczej ile ci tzw. rekonstruktorzy przytulili za takie pajacowanie
Avatar
Gość / 21 września 2019 r. o 11:48
-3
Bardzo słabo zorganizowane wydarzenie. Nuda jakich mało. Chorągiew z Lublina goni w piętkę... kółka wzajemnej adoracji.
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rzecznik KEP: Nie ma ogólnopolskich wytycznych w sprawie kolędy

Rzecznik KEP: Nie ma ogólnopolskich wytycznych w sprawie kolędy

Nie ma ogólnopolskich wytycznych w sprawie kolędy. Z powodu pandemii wizyty duszpasterskie zostały odwołane, przesunięte na późniejszy czas lub odbędą się w zmienionej formie, w zależności od decyzji biskupa miejsca – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ.

Spotkanie z Kamilą Janiak w Księgarni Dosłownej
4 grudnia 2020, 18:00

Spotkanie z Kamilą Janiak w Księgarni Dosłownej

W ramach cyklu Seryjni Poeci w Księgarni Dosłownej (Centrum Kultury w Lublinie) odbędzie się spotkanie z Kamilą Janiak. Wydarzenie będzie transmitowane online 4 grudnia o godz. 18 na Facebooku księgarni.

Szpital w Łukowie potrzebuje większych zbiorników tlenu

Szpital w Łukowie potrzebuje większych zbiorników tlenu

Szpital w Łukowie potrzebuje większego zbiornika na tlen. Placówka zakupi dodatkowe aparaty wspomagające funkcje oddechowe i obecne zasoby tlenu nie wystarczą.

Lublin: Będzie więcej miejsca dla kierowców na al. Solidarności

Lublin: Będzie więcej miejsca dla kierowców na al. Solidarności

Zapadła decyzja o otwarciu dla ruchu nieczynnego lewego pasa jezdni, która biegnie od alei Solidarności w stronę al. Warszawskiej i ronda 100-lecia KUL. Zamiast ciągłej linii pojawi się przerywana, ale taka zmiana nie zostanie wprowadzona zbyt prędko. Możliwe, że kierowcy poczekają na nią do wiosny.

Minister zdrowia wysyła policję na stoki. Będą kontrole

Minister zdrowia wysyła policję na stoki. Będą kontrole

Od najbliższego weekendu będą prowadzone kontrole stoków narciarskich, dotyczące przestrzegania reżimu sanitarnego; jeśli potwierdzą jego naruszenie będę rekomendował zamknięcie stoków - oświadczył w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Głosy Miasta - koncert w Radiu Lublin
4 listopada 2020, 19:00

Głosy Miasta - koncert w Radiu Lublin

W piątek, 4 grudnia o godz. 19 w siedzibie Radia Lublin odbędzie się koncert "Głosy Miasta". Wydarzenie będzie dostępne będzie jedynie w formie streamingu.

Lublin. Ratusz odmówił deweloperowi. Jak chce bloków przy Jałowcowej, może iść do sądu

Lublin. Ratusz odmówił deweloperowi. Jak chce bloków przy Jałowcowej, może iść do sądu

Nie powiodła się deweloperowi próba uzyskania zgody na budynki wielorodzinne przy Jałowcowej. Urząd Miasta odmówił, bo uznał, że bloki nie będą pasowały do otoczenia. Deweloper zaskarżył decyzję, ale przegrał. Teraz pozostaje mu tylko odwołanie do sądu lub rezygnacja z budowy bloków.

Małżeństwo lekarzy osób utonęło na jeziorze Zwiniarz po przewróceniu się łodzi
film

Małżeństwo lekarzy osób utonęło na jeziorze Zwiniarz po przewróceniu się łodzi

Lubawa (woj. warmińsko-mazurskie). Z jeziora Zwiniarz koło Lubawy w woj. warmińsko-mazurskim strażacy wraz z policją wydobyli z wody ciała dwóch osób. Jak się okazało, było to małżeństwo lekarzy z Iławy. Wcześniej ich zaginięcie zgłosiła rodzina. Policja i prokuratura badają okoliczności śmierci 67-latków.

GKS Tychy – Luxiona AZS UMCS Lublin 3:4. Do podium coraz bliżej

GKS Tychy – Luxiona AZS UMCS Lublin 3:4. Do podium coraz bliżej

Luxiona AZS UMCS z kolejnym zwycięstwem w I Lidze Futsalu. Tym razem podopieczni trenera Konrada Tarkowskiego pokonali na wyjeździe GKS Tychy 4:3. Goście wszystkie bramki zdobyli przed przerwą, a kolejnym hattrickiem popisał się Jakub Wankiewicz

Przesyłki niestandardowe – jak najlepiej podejść do pakowania przedmiotów o nietypowych kształtach?

Przesyłki niestandardowe – jak najlepiej podejść do pakowania przedmiotów o nietypowych kształtach?

Jaką przesyłkę można nazwać niestandardową? To zależy od konkretnej firmy kurierskiej, która w regulaminie określa wymiary standardowych paczek. Jeśli przesyłka nie mieści się w podanych wymiarach, można ją uznać za przesyłkę niestandardową. Aby bezpiecznie dotarła do adresata, powinna być odpowiednio zapakowana.

Lubartów. Kierowca busa z pieczywem potrącił rowerzystę. Obaj pijani

Lubartów. Kierowca busa z pieczywem potrącił rowerzystę. Obaj pijani

Siedzący za kierownicą dostawczaka miał ponad 2 promile, a rowerzysta też był pijany.

Mocne rywalki Polek na Mistrzostwach Europy. Do Danii pojadą zawodniczki MKS Perła Lublin
Magazyn

Mocne rywalki Polek na Mistrzostwach Europy. Do Danii pojadą zawodniczki MKS Perła Lublin

W czwartek, 3 grudnia, ruszają mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet. Szanse na udział w tej imprezie ma aż 7 zawodniczek MKS Perła Lublin. Biało-Czerwone jadą do Danii głównie po naukę, bo już w fazie grupowej zmierzą się z bardzo silnymi przeciwniczkami

Kosztowna znajomość z gwiazdorem. Oszukana przez "Willa Smitha z Instagrama"

Kosztowna znajomość z gwiazdorem. Oszukana przez "Willa Smitha z Instagrama"

35-latka z okolic Chełma straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych. Uwierzyła oszustowi, który podawał się znanego amerykańskiego aktora - Willa Smitha. Gwiazdor poprosił ją o odebranie diamentów i gotówki wartych miliony dolarów.

Rzecznik MZ ocenia, że koronawirusem zakażonych zostało 4 mln Polaków

Rzecznik MZ ocenia, że koronawirusem zakażonych zostało 4 mln Polaków

Wojciech Andrusiewicz ocenił, że w Polsce koronawirusa mogło mieć znacznie więcej osób, niż wynika to ze statystyk. Chodzi o osoby, które przechodzą Covid-19 bezobjawowo lub nie zgłaszają się do lekarza.

2_(wy)miary gry WIDEO + RPG - nowa inicjatywa Chatki Żaka
5 grudnia 2020, 8:00

2_(wy)miary gry WIDEO + RPG - nowa inicjatywa Chatki Żaka

W dniach 5-6 grudnia zrealizowany zostanie nowy projekt Chatki Żaka dedykowany wielbicielom gier wideo. Uczestnicy wydarzenia będą mogli uczestniczyć w ciekawych wykładach, wziąć udział w quizie, a także stworzyć własne uniwersum.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!