Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 grudnia 2019 r.
9:53

Hulajnogi elektryczne w Lublinie bardzo popularne. 15 tys. wypożyczeń

0 8 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Wypożyczyliśmy elektryczne hulajnogi na minuty ponad 15 tys. razy. I to tylko od jednego operatora. W zimie znikną one z ulic i przejdą niezbędne naprawy. Na razie mieszkańcy mogą z nich korzystać bez przeszkód.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jednym z dwóch operatorów, który oferuje usługę wypożyczania e-hulajnóg na minuty w Lublinie jest blinkee.city. Działa on u nas od 18 października tego roku. Mieszkańcy mają do swojej dyspozycji 100 elektrycznych jednośladów.

Przez niecałe dwa miesiące funkcjonowania ten środek transportu cieszył się w Lublinie dużym powodzeniem. Blinkee.city odnotowało ponad 15 tys. wypożyczeń e-hulajnóg, a ich użytkownicy przejechali w sumie niemal 60 tys. kilometrów.

– Z pewnością możemy mówić o sukcesie mikromobilności w Lublinie. Nasze pojazdy pozostaną do dyspozycji użytkowników, póki warunki pogodowe na to pozwolą – tłumaczy Paweł Maliszewski, współwłaściciel blinkee.city.

W okresie zimowym hulajnogi będą serwisowane. Firma planuje otwarcie kolejnego sezonu na wiosnę przyszłego roku.

Na terenie miasta działa jeszcze drugi operator oferujący identyczne usługi – Volt Scooters. Od czwartku czekamy na odpowiedzi na nasze pytania.

Hulajnogi nie mają już rowerowej konkurencji

W sobotę zakończył się sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego. Operator planował, że od niedzieli będzie zwoził jednoślady do magazynu. Nextike Polska przekonuje, że to był udany sezon. W tym roku liczba wypożyczeń sięgnęła 658,7 tys., a grono osób korzystających z rowerów miejskich zwiększyło się o ponad 16,8 tysiąca. W systemie Lubelskiego Roweru Miejskiego zarejestrowanych jest już 112 tys. użytkowników. Rowery najczęściej były wypożyczane w czerwcu: ponad 134 tys. razy.

(drs)

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Joanna / 2 grudnia 2019 r. o 14:46
Obserwujemy zdziecinnienie społeczeństwa. Dorośnijcie ludzie, hulajnogi są dla dzieci!!!
Avatar
Dr Ferdynant Yaki - zawut polityk / 2 grudnia 2019 r. o 19:13
światowe metropolie zakazują hulajnog , setki ludzi ląduje w szpitalach .............ale lubelscy tzw. politycy wiedzą lepiej no i niech tak będzie może jakiś znajomy szwagra z drugiego małżeństwa byłej żony też na tym zarobi
Avatar
Dragunov / 2 grudnia 2019 r. o 15:28
chamy zostawiają je gdzie popadnie, jeżdżą po chodnikach ... bydło !
Avatar
Ferdek / 2 grudnia 2019 r. o 18:17
Powinny być zabronione, nie ma żadnych przepisów odn poruszania się hulajnogą, czy po chodniku, czy też po jezdni,
Avatar
Jaa / 2 grudnia 2019 r. o 15:15
Trochę za dużo kosztuje wypożyczenie takiej hulajnogii
Avatar
Gość / 2 grudnia 2019 r. o 14:18
Do Kilmer: Masz prawo do krytyki, nie ty jeden, słyszałem opinie w stylu: "idź do jaskini", "cofnij się do średniowiecza" albo ''pojedź na wieś lub w góry'', a z tych gorszych to "oszołom", "pijany, bo na trzeźwo takich poglądów by nie prawił", padły i nawet wulgarniejsze określenia typu ''popier..'' nie będę kończył albo ''poj...'', padło też stwierdzenie "dziwak", "technofob". W świecie w którym zdrowo rozsądkowe myślenie przysłania pogoń za postępem ponad wszystko i wieczny konformizm, podążanie za durnymi modami, nie ma miejsca na bycie szczerym jak się okazuje, bycie szczerym odbierane jest jako słabość i naiwność, lepiej być gruboskórnym chamem bo tacy osiągają co im się w życiu podoba, a wrażliwi są uznawani za słabeuszy i frajerów. Całe szczęście jednak, ze wolność słowa wciąż istnieje i cenzury nie ma, bo nie mam zamiaru dłużej milczeć i ukrywać się z moimi poglądami nt. cyfrowo-technologicznych zmian, mam prawo wyrażać moje poglądy czy się to komuś podoba czy nie. Ty stwierdziłeś, że moja wypowiedź to "schizofrenia paranoidalna" - absolutnie nie, zapewniam, jestem całkowicie zdrowy na umyśle, choć nie wykluczam, że mogę mieć umiarkowaną chorobę dwubiegunową, która pojawia się o różnych porach jako przypływ mojej twórczej inwencji, owszem jest tutaj nieco manii, mam coś w sobie z maniaka nie ukrywam ale nie wpływa to w żaden negatywny sposób na moje funkcjonowanie w życiu, a nawet czasem pomaga.
Do Kilmer: Masz prawo do krytyki, nie ty jeden, słyszałem opinie w stylu: "idź do jaskini", "cofnij się do średniowiecza" albo ''pojedź na wieś lub w góry'', a z tych gorszych to "oszołom", "pijany, bo na trzeźwo takich poglądów by nie prawił", padły i nawet wulgarniejsze określenia typu ''popier..'' nie będę kończył albo ''poj...'', padło też stwierdzenie "dziwak", "technofob". W świecie w którym zdrowo rozsądkowe myślenie przysłania pogoń za postępem ponad wszystko i wieczny konfo... rozwiń
Avatar
Gość / 2 grudnia 2019 r. o 11:28
"W sobotę zakończył się sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego. Operator planował, że od niedzieli będzie zwoził jednoślady do magazynu. Nextike Polska przekonuje, że to był udany sezon." - No i 2020 rok powinien być ostatnim dla rowerów miejskich, za usługi należy serdecznie podziękować, myślę, że 6 lat( bo od 2014 roku) to wystarczy, kontrakt niech wygaśnie i finito, zdemontować na jesieni stacje rowerów miejskich i spokój, jednakże hulajnogi zostałyby jako środek lokomocji, niech sobie będą, jak ktoś lubi używać. Jeśli chodzi o rowery miejskie - dzisiaj każdy może kupić sobie sprzęt lepszej jakości w rozsądnej cenie + mechanizm zabezpieczający przed kradzieżą niż te współdzielone sprzęty, do których ponadto trzeba konto zakładać i nie da się gotówką zapłacić. Jestem kategorycznie zwolennikiem przywrócenia(w miejsca likwidowanych stacji rowerów miejskich) budek telefonicznych - ludzie są spragnieni rozmowy - pisanie sms-ów ma się do rozmowy jak masturbacja do miłości - wiem porównanie może obrzydliwe ale szczere, skoro w mieście pojawiają się automaty z jedzeniem/piciem, gdzie wrzucam drobne i dostaję produkt, który sobie wybiorę wpisując uprzednio kod na automacie to mogą także funkcjonować budki telefoniczne, w czym problem? Nie marnuję czasu, zdrowia i tym bardziej prywatności na jakieś smartfony i durne social media tylko jak mnie najdzie potrzeba skontaktowania się z kimś to idę pod budkę, wpłacam drobne i chwilę rozmawiam, a jak ze mnie gaduła to sobie wyrabiam kartę-abonamentową i - wzorem karty-przejazdówki w komunikacji miejskiej - mogę używać do woli przez 1, 3 lub 5 miesięcy. Stawki za połącznia ustaliliby operatorzy telefonii komórkowej by były one rozsądne. A ktoś powie co z internetem? A zostanie, tam gdzie jego miejsce - w pracy, w domu na i raczej na kablu, z tym wszechobecnym wi-fi to niezły przekręt - inne kraje są dalekie od stosowania tej metody połączenia, my jesteśmy jako Polska w ścisłej czołówce - wi-fi jest darmowe, bo przypłacasz własnym zdrowiem - tego nie powiedzą wprost ale taka prawda, częste i długie przebywanie pośród gęstego pola wi-fi może wiązać się z problemami z koncentracją, bólami głowy, obniżonym samopoczuciem, problemami z płodnością, wahaniem nastrojów( od euforii po skrajną depresję). Najlepiej to w ogóle by się stało aby pozostać przy produkcji i użytkowaniu telefonii sieci 2G, pozostałe - 3G, 4G, a tym bardziej nieprzebadane w skutkach 5G - definitywnie wywalić. Komórka ma pozostać komórką - do kontaktu krótka rozmowa/sms-y i nic więcej oraz wsparcie w postaci budek telefonicznych na mieście, komputer to komputer - tam miejsce jest na internet i to wszystko, w domu i miejscu pracy, na zewnątrz - wolność od tego. W ogóle te smartfony i social media( FB, INSTA) a komu to w ogóle potrzebne? Ne dość, że tracisz czas, zdrowie i prywatności mnóstwo to jeszcze nie osiągasz z tego niemal nic prócz rozleniwienia, ogłupienia i uzależnienia. Zdjęcia to się aparatem cyfrowym robi i jak chce wywołuje dla siebie, przyjaciół czy rodziny do albumu, filmy się kamerą nagrywa i na CD zrzuca jak ma ochotę - sieć powinna być nudna i nieatrakcyjna, życie ma zaś być ciekawsze, bardziej naturalne, spontaniczne, tak będzie lepiej. Gotówką płaćmy ile tylko wlezie, ten środek płatności ma wieźć prym ponad transakcje bezgotówkowe, żadnych biometrii absolutnie( bo to najpierw skany palca, oka, dłoni, twarzy, głosu a potem szybko w kierunku czipowania to będzie zmierzać - więc walić to świństwo), nie pogardzajmy też papierowymi dokumentami, by nas zmuszano do zakładania kont, pamiętania haseł i loginów - papierowy dokument to wolność od tego bzdurnego wymogu. Era social mediów, smartfonów i wszechogarniającego wi-fi powinna wreszcie zostać pogrzebana, czas na zerwanie cyfrowo-technologicznych kajdanek i uwolnienie społeczeństw, dość sztuczności, powierzchowności i życia na pokaz i poklask robiąc z siebie gwiazdy show-biznesu w social mediach. Jak widać czasy się zmieniają diametralnie i społeczeństwo też oczekuje zmian ale nie innowacji uszczęśliwiających na siłę.
"W sobotę zakończył się sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego. Operator planował, że od niedzieli będzie zwoził jednoślady do magazynu. Nextike Polska przekonuje, że to był udany sezon." - No i 2020 rok powinien być ostatnim dla rowerów miejskich, za usługi należy serdecznie podziękować, myślę, że 6 lat( bo od 2014 roku) to wystarczy, kontrakt niech wygaśnie i finito, zdemontować na jesieni stacje rowerów miejskich i spokój, jednakże hulajnogi zostałyby jako środek lokomocji, niech sobie będą, jak ktoś lubi używać. Jeśli chodzi o row... rozwiń
Avatar
Kilmer / 2 grudnia 2019 r. o 13:48
"W sobotę zakończył się sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego. Operator planował, że od niedzieli będzie zwoził jednoślady do magazynu. Nextike Polska przekonuje, że to był udany sezon." - No i 2020 rok powinien być ostatnim dla rowerów miejskich, za usługi należy serdecznie podziękować, myślę, że 6 lat( bo od 2014 roku) to wystarczy, kontrakt niech wygaśnie i finito, zdemontować na jesieni stacje rowerów miejskich i spokój, jednakże hulajnogi zostałyby jako środek lokomocji, niech sobie będą, jak ktoś lubi używać. Jeśli chodzi o rowery miejskie - dzisiaj każdy może kupić sobie sprzęt lepszej jakości w rozsądnej cenie + mechanizm zabezpieczający przed kradzieżą niż te współdzielone sprzęty, do których ponadto trzeba konto zakładać i nie da się gotówką zapłacić. Jestem kategorycznie zwolennikiem przywrócenia(w miejsca likwidowanych stacji rowerów miejskich) budek telefonicznych - ludzie są spragnieni rozmowy - pisanie sms-ów ma się do rozmowy jak masturbacja do miłości - wiem porównanie może obrzydliwe ale szczere, skoro w mieście pojawiają się automaty z jedzeniem/piciem, gdzie wrzucam drobne i dostaję produkt, który sobie wybiorę wpisując uprzednio kod na automacie to mogą także funkcjonować budki telefoniczne, w czym problem? Nie marnuję czasu, zdrowia i tym bardziej prywatności na jakieś smartfony i durne social media tylko jak mnie najdzie potrzeba skontaktowania się z kimś to idę pod budkę, wpłacam drobne i chwilę rozmawiam, a jak ze mnie gaduła to sobie wyrabiam kartę-abonamentową i - wzorem karty-przejazdówki w komunikacji miejskiej - mogę używać do woli przez 1, 3 lub 5 miesięcy. Stawki za połącznia ustaliliby operatorzy telefonii komórkowej by były one rozsądne. A ktoś powie co z internetem? A zostanie, tam gdzie jego miejsce - w pracy, w domu na i raczej na kablu, z tym wszechobecnym wi-fi to niezły przekręt - inne kraje są dalekie od stosowania tej metody połączenia, my jesteśmy jako Polska w ścisłej czołówce - wi-fi jest darmowe, bo przypłacasz własnym zdrowiem - tego nie powiedzą wprost ale taka prawda, częste i długie przebywanie pośród gęstego pola wi-fi może wiązać się z problemami z koncentracją, bólami głowy, obniżonym samopoczuciem, problemami z płodnością, wahaniem nastrojów( od euforii po skrajną depresję). Najlepiej to w ogóle by się stało aby pozostać przy produkcji i użytkowaniu telefonii sieci 2G, pozostałe - 3G, 4G, a tym bardziej nieprzebadane w skutkach 5G - definitywnie wywalić. Komórka ma pozostać komórką - do kontaktu krótka rozmowa/sms-y i nic więcej oraz wsparcie w postaci budek telefonicznych na mieście, komputer to komputer - tam miejsce jest na internet i to wszystko, w domu i miejscu pracy, na zewnątrz - wolność od tego. W ogóle te smartfony i social media( FB, INSTA) a komu to w ogóle potrzebne? Ne dość, że tracisz czas, zdrowie i prywatności mnóstwo to jeszcze nie osiągasz z tego niemal nic prócz rozleniwienia, ogłupienia i uzależnienia. Zdjęcia to się aparatem cyfrowym robi i jak chce wywołuje dla siebie, przyjaciół czy rodziny do albumu, filmy się kamerą nagrywa i na CD zrzuca jak ma ochotę - sieć powinna być nudna i nieatrakcyjna, życie ma zaś być ciekawsze, bardziej naturalne, spontaniczne, tak będzie lepiej. Gotówką płaćmy ile tylko wlezie, ten środek płatności ma wieźć prym ponad transakcje bezgotówkowe, żadnych biometrii absolutnie( bo to najpierw skany palca, oka, dłoni, twarzy, głosu a potem szybko w kierunku czipowania to będzie zmierzać - więc walić to świństwo), nie pogardzajmy też papierowymi dokumentami, by nas zmuszano do zakładania kont, pamiętania haseł i loginów - papierowy dokument to wolność od tego bzdurnego wymogu. Era social mediów, smartfonów i wszechogarniającego wi-fi powinna wreszcie zostać pogrzebana, czas na zerwanie cyfrowo-technologicznych kajdanek i uwolnienie społeczeństw, dość sztuczności, powierzchowności i życia na pokaz i poklask robiąc z siebie gwiazdy show-biznesu w social mediach. Jak widać czasy się zmieniają diametralnie i społeczeństwo też oczekuje zmian ale nie innowacji uszczęśliwiających na siłę.
 Ładna schizofrenia paranoidalna.
 Ładna schizofrenia paranoidalna. rozwiń
Avatar
Dr Ferdynant Yaki - zawut polityk / 2 grudnia 2019 r. o 19:13
światowe metropolie zakazują hulajnog , setki ludzi ląduje w szpitalach .............ale lubelscy tzw. politycy wiedzą lepiej no i niech tak będzie może jakiś znajomy szwagra z drugiego małżeństwa byłej żony też na tym zarobi
Avatar
Ferdek / 2 grudnia 2019 r. o 18:17
Powinny być zabronione, nie ma żadnych przepisów odn poruszania się hulajnogą, czy po chodniku, czy też po jezdni,
Avatar
Dragunov / 2 grudnia 2019 r. o 15:28
chamy zostawiają je gdzie popadnie, jeżdżą po chodnikach ... bydło !
Avatar
Jaa / 2 grudnia 2019 r. o 15:15
Trochę za dużo kosztuje wypożyczenie takiej hulajnogii
Avatar
Joanna / 2 grudnia 2019 r. o 14:46
Obserwujemy zdziecinnienie społeczeństwa. Dorośnijcie ludzie, hulajnogi są dla dzieci!!!
Avatar
Gość / 2 grudnia 2019 r. o 14:18
Do Kilmer: Masz prawo do krytyki, nie ty jeden, słyszałem opinie w stylu: "idź do jaskini", "cofnij się do średniowiecza" albo ''pojedź na wieś lub w góry'', a z tych gorszych to "oszołom", "pijany, bo na trzeźwo takich poglądów by nie prawił", padły i nawet wulgarniejsze określenia typu ''popier..'' nie będę kończył albo ''poj...'', padło też stwierdzenie "dziwak", "technofob". W świecie w którym zdrowo rozsądkowe myślenie przysłania pogoń za postępem ponad wszystko i wieczny konformizm, podążanie za durnymi modami, nie ma miejsca na bycie szczerym jak się okazuje, bycie szczerym odbierane jest jako słabość i naiwność, lepiej być gruboskórnym chamem bo tacy osiągają co im się w życiu podoba, a wrażliwi są uznawani za słabeuszy i frajerów. Całe szczęście jednak, ze wolność słowa wciąż istnieje i cenzury nie ma, bo nie mam zamiaru dłużej milczeć i ukrywać się z moimi poglądami nt. cyfrowo-technologicznych zmian, mam prawo wyrażać moje poglądy czy się to komuś podoba czy nie. Ty stwierdziłeś, że moja wypowiedź to "schizofrenia paranoidalna" - absolutnie nie, zapewniam, jestem całkowicie zdrowy na umyśle, choć nie wykluczam, że mogę mieć umiarkowaną chorobę dwubiegunową, która pojawia się o różnych porach jako przypływ mojej twórczej inwencji, owszem jest tutaj nieco manii, mam coś w sobie z maniaka nie ukrywam ale nie wpływa to w żaden negatywny sposób na moje funkcjonowanie w życiu, a nawet czasem pomaga.
Do Kilmer: Masz prawo do krytyki, nie ty jeden, słyszałem opinie w stylu: "idź do jaskini", "cofnij się do średniowiecza" albo ''pojedź na wieś lub w góry'', a z tych gorszych to "oszołom", "pijany, bo na trzeźwo takich poglądów by nie prawił", padły i nawet wulgarniejsze określenia typu ''popier..'' nie będę kończył albo ''poj...'', padło też stwierdzenie "dziwak", "technofob". W świecie w którym zdrowo rozsądkowe myślenie przysłania pogoń za postępem ponad wszystko i wieczny konfo... rozwiń
Avatar
Kilmer / 2 grudnia 2019 r. o 13:48
"W sobotę zakończył się sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego. Operator planował, że od niedzieli będzie zwoził jednoślady do magazynu. Nextike Polska przekonuje, że to był udany sezon." - No i 2020 rok powinien być ostatnim dla rowerów miejskich, za usługi należy serdecznie podziękować, myślę, że 6 lat( bo od 2014 roku) to wystarczy, kontrakt niech wygaśnie i finito, zdemontować na jesieni stacje rowerów miejskich i spokój, jednakże hulajnogi zostałyby jako środek lokomocji, niech sobie będą, jak ktoś lubi używać. Jeśli chodzi o rowery miejskie - dzisiaj każdy może kupić sobie sprzęt lepszej jakości w rozsądnej cenie + mechanizm zabezpieczający przed kradzieżą niż te współdzielone sprzęty, do których ponadto trzeba konto zakładać i nie da się gotówką zapłacić. Jestem kategorycznie zwolennikiem przywrócenia(w miejsca likwidowanych stacji rowerów miejskich) budek telefonicznych - ludzie są spragnieni rozmowy - pisanie sms-ów ma się do rozmowy jak masturbacja do miłości - wiem porównanie może obrzydliwe ale szczere, skoro w mieście pojawiają się automaty z jedzeniem/piciem, gdzie wrzucam drobne i dostaję produkt, który sobie wybiorę wpisując uprzednio kod na automacie to mogą także funkcjonować budki telefoniczne, w czym problem? Nie marnuję czasu, zdrowia i tym bardziej prywatności na jakieś smartfony i durne social media tylko jak mnie najdzie potrzeba skontaktowania się z kimś to idę pod budkę, wpłacam drobne i chwilę rozmawiam, a jak ze mnie gaduła to sobie wyrabiam kartę-abonamentową i - wzorem karty-przejazdówki w komunikacji miejskiej - mogę używać do woli przez 1, 3 lub 5 miesięcy. Stawki za połącznia ustaliliby operatorzy telefonii komórkowej by były one rozsądne. A ktoś powie co z internetem? A zostanie, tam gdzie jego miejsce - w pracy, w domu na i raczej na kablu, z tym wszechobecnym wi-fi to niezły przekręt - inne kraje są dalekie od stosowania tej metody połączenia, my jesteśmy jako Polska w ścisłej czołówce - wi-fi jest darmowe, bo przypłacasz własnym zdrowiem - tego nie powiedzą wprost ale taka prawda, częste i długie przebywanie pośród gęstego pola wi-fi może wiązać się z problemami z koncentracją, bólami głowy, obniżonym samopoczuciem, problemami z płodnością, wahaniem nastrojów( od euforii po skrajną depresję). Najlepiej to w ogóle by się stało aby pozostać przy produkcji i użytkowaniu telefonii sieci 2G, pozostałe - 3G, 4G, a tym bardziej nieprzebadane w skutkach 5G - definitywnie wywalić. Komórka ma pozostać komórką - do kontaktu krótka rozmowa/sms-y i nic więcej oraz wsparcie w postaci budek telefonicznych na mieście, komputer to komputer - tam miejsce jest na internet i to wszystko, w domu i miejscu pracy, na zewnątrz - wolność od tego. W ogóle te smartfony i social media( FB, INSTA) a komu to w ogóle potrzebne? Ne dość, że tracisz czas, zdrowie i prywatności mnóstwo to jeszcze nie osiągasz z tego niemal nic prócz rozleniwienia, ogłupienia i uzależnienia. Zdjęcia to się aparatem cyfrowym robi i jak chce wywołuje dla siebie, przyjaciół czy rodziny do albumu, filmy się kamerą nagrywa i na CD zrzuca jak ma ochotę - sieć powinna być nudna i nieatrakcyjna, życie ma zaś być ciekawsze, bardziej naturalne, spontaniczne, tak będzie lepiej. Gotówką płaćmy ile tylko wlezie, ten środek płatności ma wieźć prym ponad transakcje bezgotówkowe, żadnych biometrii absolutnie( bo to najpierw skany palca, oka, dłoni, twarzy, głosu a potem szybko w kierunku czipowania to będzie zmierzać - więc walić to świństwo), nie pogardzajmy też papierowymi dokumentami, by nas zmuszano do zakładania kont, pamiętania haseł i loginów - papierowy dokument to wolność od tego bzdurnego wymogu. Era social mediów, smartfonów i wszechogarniającego wi-fi powinna wreszcie zostać pogrzebana, czas na zerwanie cyfrowo-technologicznych kajdanek i uwolnienie społeczeństw, dość sztuczności, powierzchowności i życia na pokaz i poklask robiąc z siebie gwiazdy show-biznesu w social mediach. Jak widać czasy się zmieniają diametralnie i społeczeństwo też oczekuje zmian ale nie innowacji uszczęśliwiających na siłę.
 Ładna schizofrenia paranoidalna.
 Ładna schizofrenia paranoidalna. rozwiń
Avatar
Gość / 2 grudnia 2019 r. o 11:28
"W sobotę zakończył się sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego. Operator planował, że od niedzieli będzie zwoził jednoślady do magazynu. Nextike Polska przekonuje, że to był udany sezon." - No i 2020 rok powinien być ostatnim dla rowerów miejskich, za usługi należy serdecznie podziękować, myślę, że 6 lat( bo od 2014 roku) to wystarczy, kontrakt niech wygaśnie i finito, zdemontować na jesieni stacje rowerów miejskich i spokój, jednakże hulajnogi zostałyby jako środek lokomocji, niech sobie będą, jak ktoś lubi używać. Jeśli chodzi o rowery miejskie - dzisiaj każdy może kupić sobie sprzęt lepszej jakości w rozsądnej cenie + mechanizm zabezpieczający przed kradzieżą niż te współdzielone sprzęty, do których ponadto trzeba konto zakładać i nie da się gotówką zapłacić. Jestem kategorycznie zwolennikiem przywrócenia(w miejsca likwidowanych stacji rowerów miejskich) budek telefonicznych - ludzie są spragnieni rozmowy - pisanie sms-ów ma się do rozmowy jak masturbacja do miłości - wiem porównanie może obrzydliwe ale szczere, skoro w mieście pojawiają się automaty z jedzeniem/piciem, gdzie wrzucam drobne i dostaję produkt, który sobie wybiorę wpisując uprzednio kod na automacie to mogą także funkcjonować budki telefoniczne, w czym problem? Nie marnuję czasu, zdrowia i tym bardziej prywatności na jakieś smartfony i durne social media tylko jak mnie najdzie potrzeba skontaktowania się z kimś to idę pod budkę, wpłacam drobne i chwilę rozmawiam, a jak ze mnie gaduła to sobie wyrabiam kartę-abonamentową i - wzorem karty-przejazdówki w komunikacji miejskiej - mogę używać do woli przez 1, 3 lub 5 miesięcy. Stawki za połącznia ustaliliby operatorzy telefonii komórkowej by były one rozsądne. A ktoś powie co z internetem? A zostanie, tam gdzie jego miejsce - w pracy, w domu na i raczej na kablu, z tym wszechobecnym wi-fi to niezły przekręt - inne kraje są dalekie od stosowania tej metody połączenia, my jesteśmy jako Polska w ścisłej czołówce - wi-fi jest darmowe, bo przypłacasz własnym zdrowiem - tego nie powiedzą wprost ale taka prawda, częste i długie przebywanie pośród gęstego pola wi-fi może wiązać się z problemami z koncentracją, bólami głowy, obniżonym samopoczuciem, problemami z płodnością, wahaniem nastrojów( od euforii po skrajną depresję). Najlepiej to w ogóle by się stało aby pozostać przy produkcji i użytkowaniu telefonii sieci 2G, pozostałe - 3G, 4G, a tym bardziej nieprzebadane w skutkach 5G - definitywnie wywalić. Komórka ma pozostać komórką - do kontaktu krótka rozmowa/sms-y i nic więcej oraz wsparcie w postaci budek telefonicznych na mieście, komputer to komputer - tam miejsce jest na internet i to wszystko, w domu i miejscu pracy, na zewnątrz - wolność od tego. W ogóle te smartfony i social media( FB, INSTA) a komu to w ogóle potrzebne? Ne dość, że tracisz czas, zdrowie i prywatności mnóstwo to jeszcze nie osiągasz z tego niemal nic prócz rozleniwienia, ogłupienia i uzależnienia. Zdjęcia to się aparatem cyfrowym robi i jak chce wywołuje dla siebie, przyjaciół czy rodziny do albumu, filmy się kamerą nagrywa i na CD zrzuca jak ma ochotę - sieć powinna być nudna i nieatrakcyjna, życie ma zaś być ciekawsze, bardziej naturalne, spontaniczne, tak będzie lepiej. Gotówką płaćmy ile tylko wlezie, ten środek płatności ma wieźć prym ponad transakcje bezgotówkowe, żadnych biometrii absolutnie( bo to najpierw skany palca, oka, dłoni, twarzy, głosu a potem szybko w kierunku czipowania to będzie zmierzać - więc walić to świństwo), nie pogardzajmy też papierowymi dokumentami, by nas zmuszano do zakładania kont, pamiętania haseł i loginów - papierowy dokument to wolność od tego bzdurnego wymogu. Era social mediów, smartfonów i wszechogarniającego wi-fi powinna wreszcie zostać pogrzebana, czas na zerwanie cyfrowo-technologicznych kajdanek i uwolnienie społeczeństw, dość sztuczności, powierzchowności i życia na pokaz i poklask robiąc z siebie gwiazdy show-biznesu w social mediach. Jak widać czasy się zmieniają diametralnie i społeczeństwo też oczekuje zmian ale nie innowacji uszczęśliwiających na siłę.