Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 maja 2019 r.
18:34

I Komunia Św. w Parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Lublinie [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora aa
0 20 A A

W kościele przy ul. Koncertowej w Lublinie dzieci z grupy parafialnej i ze Szkoły Katolickiej przystąpiły dzisiaj do I Komunii Świętej. W sumie do I Komunii Świętej przygotowało się tutaj 48 dzieci.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– W tym roku grupa jest mniejsza, ponieważ w ubiegłym roku do I Komunii Świętej przystąpiły dzieci, które poszły do szkoły w wieku 6 lat – wyjaśniał nam ks. ks. Andrzej Głos, proboszcz Parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Lublinie.

W przyszłą niedzielę – 19 maja taka sama uroczystość będzie w kościele przy ul. Koncertowej dla dzieci z Międzynarodowej Szkoły Podstawowej Paderewski.

>>> Zobacz także: 

Pierwsza Komunia Święta w parafii pw. bł. Biskupa Władysława Gorala w Lublinie [zdjęcia]

Pierwsza Komunia Święta. Uroczystość w parafii przy ul. Skierki [zdjęcia]

e-Wydanie

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zidiocenie lewactwa P0raża / 12 maja 2019 o 20:03
+4
...to może i Twoje dziecko powinno decydować jakiego JĘZYKA ma się uczyć dopiero po 18 roku życia?
Avatar
x / 12 maja 2019 o 19:42
+4
Dziecko powinno przyjmować chrzest po ukończeniu 18 roku życia, kiedy to świadomie może podjąć decyzję. Religia powinna być wyprowadzona ze szkół do salek parafialnych. Należy wypowiedzieć konkordat i opodatkować tą mafijną instytucję działającą niczym mafia. Majątek ziemski powinien zostać zrepolonizowany za krzywdy wyrządzone Polsce od czasów zaborów, kiedy to sam papież poparł rozbiory Polski w zamian za nietykalność majątku kościoła.
Avatar
Gość / 12 maja 2019 o 21:45
+3
Większość najezdza na kościół a sakramenty wszystkie bierze, bo "co powie mama?". Żenada.
 Nie rozróżniasz wiaryw Boga od wiary w księży. Pomyśl nad tym, może zrozumiesz... 
Avatar
Gość / 12 maja 2019 o 18:41
+3
Większość najezdza na kościół a sakramenty wszystkie bierze, bo "co powie mama?". Żenada.
Avatar
fiej / 12 maja 2019 o 22:58
+2
Mokry sen proboszcza.
Avatar
janusz / 12 maja 2019 o 19:12
+2
....bezrefleksyjni rodzice wysyłają własne dzieci na typowy casting dla sutannowych pedofilów!
 Oskarżasz konkretnych kapłanów, z konkretnej parafii o pedofilię. Szykuj się na pozew...
Avatar
fejkbusters / 13 maja 2019 o 23:55
+1
...to może i Twoje dziecko powinno decydować jakiego JĘZYKA ma się uczyć dopiero po 18 roku życia?
ja byłam ochrzczona i te wszystkie chrześcijańskie sakramenty przyjęła bo nie za bardzo miałam wyjście ponieważ nie miałam szansy decydować o sobie. Dziś mam 26 lata i wystąpiłam z kościoła i nie chrzcze swoich dzieci do komunii też nie idą podejmą decyzję gdy dirosna jaka religie chcą wyznawca i czy wogole chcą jakąś wyznawac. moim zdaniem to jest dobre rozwiązanie ponieważ jakim prawem mam narzucać coś tak absurdalnego swojemu dziecku l.
 Od razu widać, że ten wpis to fejk... Tyle błędów, że się czytać nie da.
 Od razu widać, że ten wpis to fejk... Tyle błędów, że się czytać nie da. rozwiń
Avatar
gość / 12 maja 2019 o 23:43
+1
Dużo błogosłowieństa dla dzieci, bedę się modlił by wytrwały w wierze
Avatar
Pestek / 12 maja 2019 o 23:03
+1
Piękna uroczystość :) Dużo błogosławieństwa dla wszystkich uczestników!
Avatar
Gość / 12 maja 2019 o 21:47
+1
....bezrefleksyjni rodzice wysyłają własne dzieci na typowy casting dla sutannowych pedofilów!
Oskarżasz konkretnych kapłanów, z konkretnej parafii o pedofilię. Szykuj się na pozew...
 Nie ośmieszaj się :)
Avatar
figo / 14 maja 2019 o 13:04
0
A do szkoły dzieci poślesz, czy też same zadecydują gdy będą pełnoletnie. Istnieje przecież duże prawdopodobieństwo, że nie będą chciały do niej chodzić, bo - jak pokazują ostatnie wydarzenia - można tam stracić życie.
Avatar
fejkbusters / 13 maja 2019 o 23:55
+1
...to może i Twoje dziecko powinno decydować jakiego JĘZYKA ma się uczyć dopiero po 18 roku życia?
ja byłam ochrzczona i te wszystkie chrześcijańskie sakramenty przyjęła bo nie za bardzo miałam wyjście ponieważ nie miałam szansy decydować o sobie. Dziś mam 26 lata i wystąpiłam z kościoła i nie chrzcze swoich dzieci do komunii też nie idą podejmą decyzję gdy dirosna jaka religie chcą wyznawca i czy wogole chcą jakąś wyznawac. moim zdaniem to jest dobre rozwiązanie ponieważ jakim prawem mam narzucać coś tak absurdalnego swojemu dziecku l.
 Od razu widać, że ten wpis to fejk... Tyle błędów, że się czytać nie da.
 Od razu widać, że ten wpis to fejk... Tyle błędów, że się czytać nie da. rozwiń
Avatar
Justyna / 13 maja 2019 o 18:04
-3
...to może i Twoje dziecko powinno decydować jakiego JĘZYKA ma się uczyć dopiero po 18 roku życia?
ja byłam ochrzczona i te wszystkie chrześcijańskie sakramenty przyjęła bo nie za bardzo miałam wyjście ponieważ nie miałam szansy decydować o sobie. Dziś mam 26 lata i wystąpiłam z kościoła i nie chrzcze swoich dzieci do komunii też nie idą podejmą decyzję gdy dirosna jaka religie chcą wyznawca i czy wogole chcą jakąś wyznawac. moim zdaniem to jest dobre rozwiązanie ponieważ jakim prawem mam narzucać coś tak absurdalnego swojemu dziecku l. 
ja byłam ochrzczona i te wszystkie chrześcijańskie sakramenty przyjęła bo nie za bardzo miałam wyjście ponieważ nie miałam szansy decydować o sobie. Dziś mam 26 lata i wystąpiłam z kościoła i nie chrzcze swoich dzieci do komunii też nie idą podejmą decyzję gdy dirosna jaka religie chcą wyznawca i czy wogole chcą jakąś wyznawac. moim zdaniem to jest dobre rozwiązanie ponieważ jakim prawem mam narzucać coś tak absurdalnego swojemu dziecku l.  rozwiń
Avatar
Gość / 13 maja 2019 o 16:17
-1
Biblia Tysiąclecia : " Jeśli ktoś dąży do biskupstwa, pożąda dobrego zadania. (2) Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, (3) nieprzebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, (4) dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. (5) Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży? " __________ GOOGLE : "Biblia obala urząd papieża część 2 - historyczne zgniłe owoce "
Biblia Tysiąclecia : " Jeśli ktoś dąży do biskupstwa, pożąda dobrego zadania. (2) Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, (3) nieprzebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, (4) dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. (5) Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży? " __________ GOOGLE : "Biblia ob... rozwiń
Avatar
gość / 12 maja 2019 o 23:43
+1
Dużo błogosłowieństa dla dzieci, bedę się modlił by wytrwały w wierze
Avatar
Konsekwencja, człowieku, konsekwencja. / 12 maja 2019 o 23:05
0
...to może i Twoje dziecko powinno decydować jakiego JĘZYKA ma się uczyć dopiero po 18 roku życia?
Pytanie: CO MA PIERNIK DO WIATRAKA???
 Jeśli nie zrozumiałeś, przeczytaj jeszcze 5 razy po cichu (A to, że w wiatraku miele się mąkę, z której potem robi się pierniki).
Avatar
Pestek / 12 maja 2019 o 23:03
+1
Piękna uroczystość :) Dużo błogosławieństwa dla wszystkich uczestników!
Avatar
fiej / 12 maja 2019 o 22:58
+2
Mokry sen proboszcza.
Avatar
Gość / 12 maja 2019 o 21:48
0
Większość najezdza na kościół a sakramenty wszystkie bierze, bo "co powie mama?". Żenada.
 Bierze czy kupuje? :D 
Avatar
Gość / 12 maja 2019 o 21:47
+1
....bezrefleksyjni rodzice wysyłają własne dzieci na typowy casting dla sutannowych pedofilów!
Oskarżasz konkretnych kapłanów, z konkretnej parafii o pedofilię. Szykuj się na pozew...
 Nie ośmieszaj się :)
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ulica Sowińskiego w Lublinie od lat czeka na przebudowę. Kierowcy jeżdżący tędy nie będą zadowoleni

Ulica Sowińskiego w Lublinie od lat czeka na przebudowę. Kierowcy jeżdżący tędy nie będą zadowoleni 0 2

Pod znakiem zapytania stanęła planowana od wielu lat odnowa ul. Sowińskiego. Prezydent jest gotów porzucić tę inwestycję, żeby zdobyć pieniądze, których zabrakło do przebudowy Al. Racławickich, ul. Lipowej i Poniatowskiego. Decyzje w tej sprawie mają zapaść na posiedzeniu Rady Miasta, która zbierze się za tydzień.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2019 r. 0 0

Noc Kultury 2019 od kuchni. Co zobaczymy nad ulicą Złotą
galeria

Noc Kultury 2019 od kuchni. Co zobaczymy nad ulicą Złotą 0 0

Pod hasłem „Scenografia UMCS” w programie tegorocznej Nocy Kultury kryje się praca 36 osób tworzących instalację pod opieką Jarosława Koziary.

120 lat miejskich wodociągów w Lublinie

120 lat miejskich wodociągów w Lublinie 0 1

Do 120. urodzin szykują się miejskie wodociągi, które zaczną świętować już 1 czerwca, czyli miesiąc przed okrągłą rocznicą powołania do życia spółki zaopatrującej mieszkańców w wodę. Tego dnia otwarta dla zwiedzających zostanie stacja wodociągowa „Centralna” mieszcząca się przy al. Piłsudskiego 15.

Innowacyjne szkoły, nauczyciele i uczniowie nagrodzeni
galeria

Innowacyjne szkoły, nauczyciele i uczniowie nagrodzeni 4 2

O innowacjach się nie mówi, innowacje się po prostu realizuje – powiedział Ireneusz Maksim, nauczyciel z Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego, odbiegając nagrodę w kategorii „Nauczyciel – Lider Innowacji”. Wśród laureatów podczas środowej gali w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji była im. kraśnicka drużyna robotyczna Spice Gears.

Krajobraz po kataklizmie w Stasinie. "Dach z domu leży gdzieś na polu"
Raport z miejsca tragedii
galeria
film

Krajobraz po kataklizmie w Stasinie. "Dach z domu leży gdzieś na polu" 8 4

Strażacy, żołnierze obrony terytorialnej, rodziny, sąsiedzi, znajomi z pracy. Kto tylko może pomaga poszkodowanym po wtorkowej trąbie powietrznej. W czwartek rodziny, którym żywioł odebrał dorobek życia, mają otrzymać pomoc od państwa. Zbiórkę pieniędzy prowadzi już Caritas.

Nowy Świat - w obiektywie Krzysztofa Zająca. Wystawa w Galerii Atelier w Chełmie [zdjęcia]
film

Nowy Świat - w obiektywie Krzysztofa Zająca. Wystawa w Galerii Atelier w Chełmie [zdjęcia] 0 0

Na wernisaż wystawy fotografii Krzysztofa Zająca zaprosiła nas Galeria Atelier Ryszarda Karczmarskiego.

MŚ U-20: W czwartek i piątek pierwsze mecze na Arenie Lublin

MŚ U-20: W czwartek i piątek pierwsze mecze na Arenie Lublin 4 0

W środę na Arenie odbyły się konferencje prasowe czterech zespołów, które w najbliższych dniach rozegrają swoje mecze w Lublinie. Dla dziennikarzy była to też pierwsza okazja do poznania mistrzostw świata od kuchni

Skąd się biorą trąby powietrzne? Tak trąbę powietrzną nad gm. Wojciechów było widać z Lublina [wideo]
film

Skąd się biorą trąby powietrzne? Tak trąbę powietrzną nad gm. Wojciechów było widać z Lublina [wideo] 24 1

Rozmowa z Grzegorzem Kołodziejem z Zakładu Hydrologii i Klimatologii UMCS.

Koncert Grupy Sip w Radiu Lublin
24 maja 2019, 19:00

Koncert Grupy Sip w Radiu Lublin 0 0

W piątek, 24 maja o godz. 19 w studiu muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi Jolka Sip z zespołem.

Koncert "Bakajlando" czyli Wiśnia Bakajoko i goście w Graffiti
24 maja 2019, 19:00

Koncert "Bakajlando" czyli Wiśnia Bakajoko i goście w Graffiti 0 0

W piątek, 24 maja o godz. 20 w klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) odbędzie się koncert promujący pierwszą płytę formacji Wiśnia Bakajoko. Z tej okazji w Lublinie wystąpi także galeria zaproszonych gości.

Stypendia dla artystów, animatorów kultury i osób zajmujących się opieką nad zabytkami [zdjęcia]

Stypendia dla artystów, animatorów kultury i osób zajmujących się opieką nad zabytkami [zdjęcia] 7 1

W środę w sali widowiskowej Teatru Muzycznego w Lublinie wręczono stypendia dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami. Zgodnie z decyzją Zarządu Województwa Lubelskiego wsparcie finansowe trafi do 142 osób. Łącznie będzie to 144 800 złotych.

Ancestors Legacy: Podbój Saladyna. Saraceni w gotowości (wideo)
film

Ancestors Legacy: Podbój Saladyna. Saraceni w gotowości (wideo) 0 0

Po Słowianach i Wikingach czas na nowych wojowników i nowy teren działań. Premiera dodatku Ancestors Legacy: Podbój Saladyna.

Grzegorz Schetyna w Białej Podlaskiej obiecywał 100 mld złotych więcej dla Polski
galeria
film

Grzegorz Schetyna w Białej Podlaskiej obiecywał 100 mld złotych więcej dla Polski 18 66

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna namawiał w środę w Białej Podlaskiej do pójścia na wybory 26 maja. Towarzyszyła mu liczna delegacja czołowych polityków tej partii.

List biskupów o pedofilii w Kościele zostanie odczytany na niedzielnych mszach
film

List biskupów o pedofilii w Kościele zostanie odczytany na niedzielnych mszach 14 7

– Rada Stała podjęła pracę nad systemową odpowiedzią na problem wykorzystania dzieci i młodzieży przez niektórych duchownych i na sytuację, którą w tej chwili przeżywamy, także tę sytuację, której świadectwo otrzymaliśmy w filmie pana Sekielskiego – oświadczył prymas Polski abp Wojciech Polak po zakończeniu obrad Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski. Jej głównym tematem były działania Kościoła dla ochrony małoletnich przed nadużyciami seksualnymi osób duchownych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!