Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 lipca 2019 r.
14:37

Ile w portfelu mają lubelscy komornicy? Oświadczenia majątkowe od teraz są jawne

0 18 A A

Czym mogą się pochwalić ci, którzy na co dzień ścigają dłużników ukrywających swój majątek? Teraz oświadczenia majątkowe komorników są jawne.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jawność oświadczeń majątkowych to efekt znowelizowanej ustawy o komornikach sądowych. Przedstawiciele tej grupy zawodowej już wcześniej składali takie oświadczenia, ale trafiały one do prezesów sądów apelacyjnych. Nie były dostępne publicznie. Właśnie się to zmieniło. Od lipca oświadczenia majątkowe wszystkich komorników powinny być w internecie.

Wśród lubelskich komorników wyróżnia się oświadczenie weterana tej profesji – Włodzimierza Rynia, który zgromadził na swoich rachunkach 550 tys. zł i 430 tys. euro. Ryń jest również współwłaścicielem trzech mieszkań (od 60 do 110 mkw.), jednej dużej działki (blisko 5 tys. mkw.) i dwóch mniejszych (po 500 mkw.) Ma także grunty rolne (ponad 20 tys. mkw.) oraz dwa domki letniskowe. W jego garażu znajdziemy trzy auta, w tym 5-letnie BMW serii 4, oraz motocykl Harley Davidson. W ubiegłym roku komornik zarobił na prowadzeniu kancelarii ponad 400 tys. zł. Nie ma długów. Opłaca jedynie leasing za elektryczne BMW.

Inny komornik z Lublina, Michał Walewski, w ubiegłym roku zarobił blisko 600 tys. zł. Na koncie ma blisko 400 tys. zł. Jest współwłaścicielem niewielkiego domu oraz dwóch mieszkań. Ma też działkę budowlaną i leśną (3 tys. mkw.).

Z oświadczenia Bogusława Popkiewicza można wyczytać, że zgromadził w banku blisko 1,7 mln zł oraz 25 tys. USD. Jest również właścicielem mieszkania (38 mkw.) oraz współwłaścicielem drugiego – nieznacznie większego lokalu.

Inny komornik z Lublina Tomasz Wielgus może się pochwalić oszczędnościami w kwocie 70 tys. zł. Jest również współwłaścicielem domu o powierzchni ponad 200 mkw, niewielkiego mieszkania, lokalu usługowego i ponad 3 ha lasu. Do tego grunty rolne (ponad 65 tys. mkw.).

Z kolei Jacek Gabryś na koncie ma 50 tys. zł i 30 tys. USD. Jest współwłaścicielem domu o pow. blisko 400 mkw. oraz trzech mieszkań (od 17 do ponad 100 mkw.) Do tego działka rekreacyjna (ponad 12 tys. mkw.).

Rafał Wołoszyn z Kraśnika zgromadził ponad 260 tys. zł oszczędności. Jest również współwłaścicielem domu oraz aż siedmiu mieszkań o powierzchni od ponad 32 do blisko 60 mkw. Do tego należy dodać pięć niewielkich działek i dwa samochody. Prowadząc kancelarię w ubiegłym roku komornik zarobił ponad 220 tys. zł. Kolejne 113 tys. to dochód z wynajmu nieruchomości.

Sporym majątkiem może się pochwalić Mirosław Saczewicz z Białej Podlaskiej. Ma na koncie ponad 2,1 mln zł. Ma również dwa mieszkania liczące po ponad 90 mkw (jako właściciel lub współwłaściciel).

Do tego należy doliczyć 8 ha gruntów rolnych. Mirosław Saczewicz zarobił w ubiegłym roku blisko 600 tys. zł.

Z kolei komornik Arkadiusz Włodarczyk z Lubartowa wykazał 90 tys. zł i 12 tys. USD oszczędności. Ma również dwa domy i dwie działki (na własność lub współwłasność). W jego garażu znajdziemy trzy samochody marki BMW oraz dostawczego Volkswagena.

e-Wydanie

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 lipca 2019 o 14:49
+20
Biedaczki. W razie pomyłki nie mają z czego wypłacić zadośćuczynienia.
Avatar
Gość / 26 lipca 2019 o 15:55
+11
należało by dla porównania zobowiazać w ustawie do podania majątku z przed wejścia tej ustawy tak żeby było jasno widać ile majątku zostało przepisane na rodzinę i wyprowadzone w inny sposób.
Avatar
Gość / 26 lipca 2019 o 21:31
+9
Oświadczenia majątakowe to bajeczki dla naiwnych. Gdyby brać je na poważnie to możnaby sądzić, że urzędnicy i politycy są najmniej zaradnymi ludzmi w Polsce. Wielu ludziom pracującym za minimalne wynagrodzenie udało się zgromadzić więcej niż posłom i prezydentom miast. Przykładowo Morawiecki przed wejściem w politykę większość majątku przepisał na żonę.
Avatar
Gość / 26 lipca 2019 o 21:39
+8
A co słychać u pewnej pani komornik z Krasnegostawu, o której to media pisały jak to efektywnie działała...
Avatar
były pracownik / 26 lipca 2019 o 21:16
+7
Miałam okazję pracować u Bogusława Popkiewicza kilkanaście lat temu. Pamiętam jak przyjmował młode osoby na miesięczny darmowy okres próbny. Po miesiącu okazywało się, że niestety się nie nadają i brano (bo nie można tu mówić o zatrudnieniu) nowe osoby na miesiąc. Nie wiem jak jest teraz ale jak widać takie praktyki przyniosły skutek.
Avatar
xyz / 26 lipca 2019 o 19:22
+6
No lipa bo za ta pracę która mają nie powinni dostawać tylu pieniędzy ale skoro wszyscy ujawniają swoje oszczędnosci to i ja to zrobię :D Pracownik fabryki zarabiam 2000-2100zł do reki moje oszczędnosci to 6000zł zgromadzone odkąd pracuję czyli od 20 roku zycia obecnie mam 28 nie posiadam mieszkania na własność nie posiadam działki nie posiadam lasu nie posiadam samochodu.Pozdrawiam. :)
Avatar
Gość / 26 lipca 2019 o 15:38
+6
Nic dodać nic ująć
Avatar
gość / 27 lipca 2019 o 06:45
+5
A oto moje oświadczenie - 40 lat pracy w budżetówce, ostatnie moje wynagrodzenie w lutym tego roku to 3 tys. brutto, obecnie na emeryturze po tych 40 latach pracy w wysokości 1600 zł netto, żadnych oszczędności, 
Avatar
Mądry po ustawie / 26 lipca 2019 o 22:41
+5
I pomyśleć, że to mogą być tylko jakieś popierdulki groszowe juz po rozpisaniu i schowaniu prawdziwego majątku…. Dlatego też, każdy urzędnik od średniego stopnia w górę powinien mieć jawne dochody i stan majątkowy - swój, żony, dzieci, … ogólnie do 3 stopnia pokrewieństwa.
Avatar
ffff / 26 lipca 2019 o 22:20
+5
Powinny być jawne także majątki ich małżonków i dzieci.
Avatar
Gość / 29 lipca 2019 o 08:54
+2
Szkoda że nikt z komentujących nie pomyśli że ich małżonkowie prawdopodobnie też pracują i coś tam zarabiają. Że oswiadczenie obejmuje majątek wspólny małżonków, nie tylko osobisty. Poza tym nikt nie broni iść na studia prawnicze, wydać kasę za aplikację, pracować u innego komornika za niezbyt duże pieniądze, czekać na swoją kancelarię i rozkręcić ją małymi krokami. W artykule ujęto majątki komorników którzy pracują od lat i zdążyli sobie uzbierać. Szkoda ze nie ujęto tych, ktorzy mają dużo mniejsze zarobki. Jak ktoś lubi się użerać, ma stalowe nerwy i jest odważny (tak żeby móc pójść w każdą część miasta na czynności) to zawód jest otwarty. Większość osób po prawie wybiera jednak inną drogę, choć może finalnie mniej opłacalną.
Szkoda że nikt z komentujących nie pomyśli że ich małżonkowie prawdopodobnie też pracują i coś tam zarabiają. Że oswiadczenie obejmuje majątek wspólny małżonków, nie tylko osobisty. Poza tym nikt nie broni iść na studia prawnicze, wydać kasę za aplikację, pracować u innego komornika za niezbyt duże pieniądze, czekać na swoją kancelarię i rozkręcić ją małymi krokami. W artykule ujęto majątki komorników którzy pracują od lat i zdążyli sobie uzbierać. Szkoda ze nie ujęto tych, ktorzy mają dużo mniejsze zarobki. Jak ktoś lubi się użerać, ma sta... rozwiń
Avatar
gość / 27 lipca 2019 o 06:45
+5
A oto moje oświadczenie - 40 lat pracy w budżetówce, ostatnie moje wynagrodzenie w lutym tego roku to 3 tys. brutto, obecnie na emeryturze po tych 40 latach pracy w wysokości 1600 zł netto, żadnych oszczędności, 
Avatar
Historyk / 27 lipca 2019 o 04:19
+3
Z kart historii dla miłosników tzw. Lewicy i PSL! Jest rok 1997. Ostatnie dni sierpnia. Lewica juz praktyznie wie, że odda władze po wakacjach AWS. Panstwem rządzi tzw. Lewica" w sojuszu z PSL. Od 1997 r. premierem jest Włodzimierz Cimoszewicz. Marszałkeim Sejmu jest Józef Zych. Mamy 29 sierpnia 1997 r.NIemal ostatnie posiedzenie Sejmu, niektórzy posłowie juz okręcają własnymi śrubokretami pamiątkowe tabliczki z ich nazwiskami. Lewica prywartyzuje komonrników sądowych oddajac im jako urzednikóm państwowymm ten istotny fragment władzy jaka jest włądza wykonawcza. Co więcej mało kto wie, ale według przepisu przejsciowego pieniądze nalezne Skarbowi Pąńtwa z opłat z postępowań egzekuicyjnych przekazujue się komornikom w darze na urządzenie ich PRYWATNYCH do dziś KANCELARII. Ciekawe byloby porównianie ich majątków (i ich rodzin) od sierpnia 1997 r. do chwili obecnej. USTAWA z dnia 29 sierpnia 1997 r. o komornikach sądowych i egzekucji. Uprawnienia komorników ukruca i poddaje im rzetelnemu nadzorowi dopiero rzad PIS.
Z kart historii dla miłosników tzw. Lewicy i PSL! Jest rok 1997. Ostatnie dni sierpnia. Lewica juz praktyznie wie, że odda władze po wakacjach AWS. Panstwem rządzi tzw. Lewica" w sojuszu z PSL. Od 1997 r. premierem jest Włodzimierz Cimoszewicz. Marszałkeim Sejmu jest Józef Zych. Mamy 29 sierpnia 1997 r.NIemal ostatnie posiedzenie Sejmu, niektórzy posłowie juz okręcają własnymi śrubokretami pamiątkowe tabliczki z ich nazwiskami. Lewica prywartyzuje komonrników sądowych oddajac im jako urzednikóm państwowymm ten istotny fr... rozwiń
Avatar
Mądry po ustawie / 26 lipca 2019 o 22:41
+5
I pomyśleć, że to mogą być tylko jakieś popierdulki groszowe juz po rozpisaniu i schowaniu prawdziwego majątku…. Dlatego też, każdy urzędnik od średniego stopnia w górę powinien mieć jawne dochody i stan majątkowy - swój, żony, dzieci, … ogólnie do 3 stopnia pokrewieństwa.
Avatar
ffff / 26 lipca 2019 o 22:20
+5
Powinny być jawne także majątki ich małżonków i dzieci.
Avatar
Gość / 26 lipca 2019 o 21:39
+8
A co słychać u pewnej pani komornik z Krasnegostawu, o której to media pisały jak to efektywnie działała...
Avatar
Gość / 26 lipca 2019 o 21:31
+9
Oświadczenia majątakowe to bajeczki dla naiwnych. Gdyby brać je na poważnie to możnaby sądzić, że urzędnicy i politycy są najmniej zaradnymi ludzmi w Polsce. Wielu ludziom pracującym za minimalne wynagrodzenie udało się zgromadzić więcej niż posłom i prezydentom miast. Przykładowo Morawiecki przed wejściem w politykę większość majątku przepisał na żonę.
Avatar
były pracownik / 26 lipca 2019 o 21:16
+7
Miałam okazję pracować u Bogusława Popkiewicza kilkanaście lat temu. Pamiętam jak przyjmował młode osoby na miesięczny darmowy okres próbny. Po miesiącu okazywało się, że niestety się nie nadają i brano (bo nie można tu mówić o zatrudnieniu) nowe osoby na miesiąc. Nie wiem jak jest teraz ale jak widać takie praktyki przyniosły skutek.
Avatar
Darek / 26 lipca 2019 o 21:03
+3
Każdy urzędnik państwa od średniego stopnia w górę powinien mieć jawne dochody i stan majątkowy ( to wszystko z naszych podatków).
Avatar
Polak bez długów / 26 lipca 2019 o 20:05
0
I bardzo dobrze. Niech zarabiają na tych złodziejach, pijakach, alimenciarzach co nie chcą płacić na WŁASNE dzieci i cwaniaczkach co nabrali pożyczek i chwilówek gdzie się da licząc że nigdy nie oddadzą. A potem że komornik im niby kradnie i zabiera. Najpierw barany oddajcie co zabraliście to wtedy żaden komornik do was nie przyjdzie !
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Znalazł niewybuch i przyniósł go do domu. Służby ewakuowały mieszkańców

Znalazł niewybuch i przyniósł go do domu. Służby ewakuowały mieszkańców 0 1

Policję zaalarmowała matka 33-letniego mieszkańca gminy Kąkolewnica (powiat radzyński). Kobieta w piwnicy swojego domu znalazła bowiem przedmiot przypominający niewybuch.

Hetman Zamość – Wisła Puławy 1:1. Remis ze wskazaniem na gospodarzy

Hetman Zamość – Wisła Puławy 1:1. Remis ze wskazaniem na gospodarzy 0 1

Jeden z najciekawszych, sobotnich meczów w III lidze zakończył się remisem. Wisła Puławy prowadziła w Zamościu 1:0, ale Hetman szybko wyrównał. Później to piłkarze Jacka Ziarkowskiego byli bliżej wygranej, ale ostatecznie obie ekipy dopisały do swoich kont po jednym „oczku”.

Jutrzenka Giebułtów – Motor Lublin 1:0. Beniaminek zbyt silny

Jutrzenka Giebułtów – Motor Lublin 1:0. Beniaminek zbyt silny 0 47

Kibice Motoru muszą przełknąć kolejną, gorzką pigułkę. W sobotę żółto-biało-niebiescy przegrali na wyjeździe z beniaminkiem grupy czwartej – Jutrzenką Giebułtów 0:1

"Sztuczna kość". Kiedy lubelski wynalazek trafi na rynek?

"Sztuczna kość". Kiedy lubelski wynalazek trafi na rynek? 0 2

Działamy w specyficznej dziedzinie jaką jest biotechnologia, gdzie czas ma kluczowe znaczenie. Na efekty eksperymentów czy badań trzeba czekać, nie mamy gotowych odpowiedzi z dnia na dzień - rozmowa z Anną Kasprzak-Czelej, wiceprezes lubelskiej spółki Medical Inventi.

Marihuana w domku na działce. "Mężczyzna był zaskoczony wizytą policjantów"
galeria

Marihuana w domku na działce. "Mężczyzna był zaskoczony wizytą policjantów" 0 1

Pod nadzorem policji znalazł się 33-letni mieszkaniec Ryk. W trakcie przeszukania domku na działce należącej do mężczyzny policjanci odnaleźli i zabezpieczyli narkotyki.

Tajemnicza śmierć w lubelskim areszcie. Służba Więzienna: To nie był świadek koronny

Tajemnicza śmierć w lubelskim areszcie. Służba Więzienna: To nie był świadek koronny 14 11

Nie żyje jeden z osadzonych, z Aresztu Śledczego w Lublinie. Mężczyzna najprawdopodobniej popełnił samobójstwo. – Nie był to tzw. mały świadek koronny, zapewnia Służba Więzienna, dementując medialne doniesienia w tej sprawie.

Weekend wolny od auta w Lublinie. Wystawa pojazdów elektrycznych i bezpłatna komunikacja
ZDJĘCIA
galeria

Weekend wolny od auta w Lublinie. Wystawa pojazdów elektrycznych i bezpłatna komunikacja 1 3

Na Krakowskim Przedmieściu między Ewangelicką a Wieniawską można oglądać "wystawę elektromobilności". Jutro w ramach kończącego się Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu będzie można poruszać się za darmo miejską komunikacją. Zamiast biletu należy zabrać ze sobą dowód rejestracyjny własnego pojazdu.

Zwłoki mężczyzny odnalezione w pustostanie. Trwa śledztwo w sprawie śmierci 45-latka

Zwłoki mężczyzny odnalezione w pustostanie. Trwa śledztwo w sprawie śmierci 45-latka 4 1

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają jak doszło do śmierci 45-letniego mężczyzny. Zwłoki bezdomnego zostały znalezione w pustostanie u zbiegu al. Lotników Polskich i ul. Marszałka J. Piłsudskiego w Świdniku.

Avia chce podtrzymać dobrą passę, Chełmianka kontra Hutnik

Avia chce podtrzymać dobrą passę, Chełmianka kontra Hutnik 0 0

Ciekawa sobota na trzecioligowych boiskach, zwłaszcza dla kibiców z województwa lubelskiego. Większość naszych ekip gra u siebie. Avia podejmuje Podlasie Biała Podlaska (godz. 16).

Panie senatorze, gdzie jest pałac? Sławomir Sosnowski rozlicza konkurenta z obietnic wyborczych
Wybory 2019

Panie senatorze, gdzie jest pałac? Sławomir Sosnowski rozlicza konkurenta z obietnic wyborczych 2 80

Sławomir Sosnowski, były marszałek województwa lubelskiego rozlicza senatora Grzegorza Biereckiego (PiS) z niespełnionych obietnic wyborczych. Chodzi o pałac w parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej.

Kierowca groził policjantom śmiercią. Nie chciał by sprawdzili czy jest pijany

Kierowca groził policjantom śmiercią. Nie chciał by sprawdzili czy jest pijany 0 2

Nie chciał aby policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości i zaczął grozić funkcjonariuszom pozbawieniem życia i zdrowia. 34-letni kierowca z powiatu kraśnickiego stanie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 3 lat więzienia.

Na te studia decydują się najczęściej ludzie z powołaniem. Lubelska weterynaria ma 75 lat
Magazyn

Na te studia decydują się najczęściej ludzie z powołaniem. Lubelska weterynaria ma 75 lat 0 4

75 lat Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Rozmowa z dziekanem, prof. dr hab. Andrzejem Wernickim.

Prawica: "Jednodniowej namiastki nie można nazwać festiwalem". Miasto odpowiada, że stworzyło nowe wydarzenie

Prawica: "Jednodniowej namiastki nie można nazwać festiwalem". Miasto odpowiada, że stworzyło nowe wydarzenie 7 8

Radni Zjednoczonej Prawicy krytykują zmienioną formułę Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego. W ubiegłym roku trwał on tydzień, a tegoroczna edycja zamknie się w jeden wieczór. Jednak, miasto tłumaczy, że tegoroczny festiwal nie jest kontynuacją tego ubiegłorocznego.

Historycznie na Arenie Lublin. Legiony rzymskie walczyły z barbarzyńcami [ZDJĘCIA]
galeria

Historycznie na Arenie Lublin. Legiony rzymskie walczyły z barbarzyńcami [ZDJĘCIA] 32 18

Były nie tylko obrady i dyskusje, przegląd filmowy i targi książki. Wczoraj, na zakończenie XX Powszechnego Zjazdu Historyków Polskich w Lublinie na miejskim stadionie został wystawiony spektakl historyczny "Bogowie Wojny". To największy w Polsce Spektakl Rekonstrukcji Historycznych.

Górnik Łęczna – Gryf Wejherowo 1:0. Fotel lidera na urodziny [zdjęcia]
galeria

Górnik Łęczna – Gryf Wejherowo 1:0. Fotel lidera na urodziny [zdjęcia] 0 11

W rozegranym w 40-rocznicę założenia klubu z Łęcznej  Górnik pokonał u siebie Gryfa Wejherowo 1:0. Mecz z outsiderem tabeli nie był dla „zielono-czarnych” łatwym spotkaniem tym bardziej, że Leandro i spółka przez ponad 30 minut grali w osłabieniu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.