Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 grudnia 2018 r.
17:04

Iluminacje świąteczne w Lublinie. Deptak już rozświetlony [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora drs
0 43 A A

Od czwartku działa już świąteczna iluminacja deptaka zamówiona przez Urząd Miasta za 150 tys. zł. Jest całkiem nowa, zupełnie inna niż w poprzednich latach. Tym razem latarnie i drzewka zostały ozdobione świecącymi kolumnami, a przed Ratuszem stanęła nowa choinka

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Gdy w czwartek po południu nastąpiło „uroczyste zaświecenie”, na pl. Litewskim wzdłuż Poczty Głównej trwało jeszcze wieszanie gwiazd przygotowanych przez lubelskiego plastyka Jarosława Koziarę. Podobne gwiazdy wiszą już nad głowami przechodniów spacerujących po Starym Mieście.

Wkrótce w centrum Lublina zobaczymy również bożonarodzeniową szopkę. Drewniana stajenka zostanie tym razem ustawiona nie przed bazyliką dominikanów, ale na placu przed pedetem. Powinna być gotowa na 17 grudnia i jak co rok będą w niej organizowane występy grup dziecięcych i folklorystycznych.

Włączenie świecidełek symbolicznie zaczęło Festiwal Bożego Narodzenia, który potrwa do 13 stycznia, a jego program można znaleźć na naszym portalu.

W ramach świątecznego festiwalu wystąpi m.in. Ania Rusowicz, którą usłyszymy z koncertem bigbitowych pastorałek 27 grudnia o godz. 20 u dominikanów (wstęp wolny), czy też Romuald Lipko, który wystąpi z pastorałkami w trzech kościołach: 9 grudnia przy Słowikowskiego, 29 grudnia przy Nałęczowskiej, 30 grudnia przy Jana Pawła II (koncerty zaczną się o godz. 19, wstęp wolny).

Tuż po świętach Teatr Stary pokaże za darmo filmy familijne: 27 grudnia Ratujmy Mikołaja oraz Kochajmy się od święta, a 28 grudnia Renifer Niko ratuje święta oraz Uwolnić Mikołaja (bezpłatne wejściówki będą do odebrania w kasie teatru od 17 grudnia).

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 43

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 grudnia 2018 r. o 09:41
Pięknie :)
Avatar
Gość / 7 grudnia 2018 r. o 20:06
Widać, że święta tuż, tuż :)
Avatar
Gość / 7 grudnia 2018 r. o 19:09
Jestem dumny z mojego, pięknego Lublina. Nie rozumiem skąd tyle zawiści w komentarzach.
Avatar
Gość / 8 grudnia 2018 r. o 19:35
" Eeee a nie wiesz kiedy znowu darmowe choinki i jablka rzuca ??? " - nie odpowiadajcie bo znowu przyjedzie patologia z zadupia (czytaj zamościa) i będzie wstyd, znowu będą pisać że to Lublinianie się rzucili.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2018 r. o 17:50
"ZAMOŚĆ I W TYM ROKU DUŻO, DUŻO ŁADNIEJSZY. " - ta, po żółtych tabletkach to i jarosław jest Miss Universe :)
Avatar
Q / 8 grudnia 2018 r. o 11:30
Lublin sie w ostatnich latach fajnie rozwija i to boli różnych zakompleksionych trolli z miasteczek typu zamosc rzeszów czy siedlce. Trzeba miec niezłe kompleksy zeby wchodzic na forum obcego miasta i probowac prowokowac :))
Avatar
LUB / 6 grudnia 2018 r. o 17:31
Lublin duuuużo ładniejszy, a Zamość wygląda jak typowa wiocha.
Avatar
Artur P. / 6 grudnia 2018 r. o 20:04
Zobacz sobie to twoje Stare Miasto w Zamościu  na zdjęciach z lat 60 XX w. same rudery, Rynek wyglądał zupełnie inaczej  wiocha jednym slowem. STARE MIASTO w Lublinie jest ładniejsze i prawdziwe.
Avatar
Q / 6 grudnia 2018 r. o 18:12
Lublin duuuużo ładniejszy,  a Zamość wygląda jak typowa wiocha.
Zamość od razu był budowany jako miasto renesansowe. Lublin to duża dziura. Taka dziadowska wiocha z paroma kamieniczkami, do tego dołączono wiochy okoliczne typu Bronowice, Sławiny, Czechowy.....i teraz ta zbieranina mniejszych dziur udaje miasto. To nie miasto to TYLKO ZAPYZIAŁA WIOCHA.
 No jesli Lublin ze swoim starym miastem i srodmiesciem to "wiocha z paroma kamieniczkami" to co dopiero powiedziec o zamosciu, w ktorym poza kilkoma ulicami wokolo rynku nie ma praktycznie zadnej miejskiej zabudowy tylko same blokowiska? Arcywiocha?
 No jesli Lublin ze swoim starym miastem i srodmiesciem to "wiocha z paroma kamieniczkami" to co dopiero powiedziec o zamosciu, w ktorym poza kilkoma ulicami wokolo rynku nie ma praktycznie zadnej miejskiej zabudowy tylko same blokowiska? Arcywiocha? rozwiń
Avatar
nika / 7 grudnia 2018 r. o 08:49
ale śmiesznie sie spieracie:DDD jak w przedszkolu hihi ty jestes glupi!  nie, to ty jestes! ty bardziej! :)) Miłego dnia wszystkim!
Avatar
Gość / 8 grudnia 2018 r. o 19:35
" Eeee a nie wiesz kiedy znowu darmowe choinki i jablka rzuca ??? " - nie odpowiadajcie bo znowu przyjedzie patologia z zadupia (czytaj zamościa) i będzie wstyd, znowu będą pisać że to Lublinianie się rzucili.
Avatar
Tetetr / 8 grudnia 2018 r. o 17:35
Lublin sie w ostatnich latach fajnie rozwija i to boli różnych zakompleksionych trolli z miasteczek typu zamosc rzeszów czy siedlce. Trzeba miec niezłe kompleksy zeby wchodzic na forum obcego miasta i probowac prowokowac :))
...ahhh....wybacz, jeszcze jedno sie w Lublinie rozwija......ZADLUZENIE. Ciekawe kiedy oglosza bankructwo waszej cebulowrj wioski.
 Dzien po tym jak Rzeszów stanie sie metropolią :D
Avatar
,,,,,,, / 8 grudnia 2018 r. o 17:03
Lublin sie w ostatnich latach fajnie rozwija i to boli różnych zakompleksionych trolli z miasteczek typu zamosc rzeszów czy siedlce. Trzeba miec niezłe kompleksy zeby wchodzic na forum obcego miasta i probowac prowokowac :))
 ...ahhh....wybacz, jeszcze jedno sie w Lublinie rozwija......ZADLUZENIE. Ciekawe kiedy oglosza bankructwo waszej cebulowrj wioski.
Avatar
,,,,,, / 8 grudnia 2018 r. o 17:02
Lublin sie w ostatnich latach fajnie rozwija i to boli różnych zakompleksionych trolli z miasteczek typu zamosc rzeszów czy siedlce. Trzeba miec niezłe kompleksy zeby wchodzic na forum obcego miasta i probowac prowokowac :))
 Ale trzeba byc smiesznym zeby twierdzic, ze Lublin sie rozwija.
Avatar
,,, / 8 grudnia 2018 r. o 17:01
Lublin sie w ostatnich latach fajnie rozwija i to boli różnych zakompleksionych trolli z miasteczek typu zamosc rzeszów czy siedlce. Trzeba miec niezłe kompleksy zeby wchodzic na forum obcego miasta i probowac prowokowac :))
 W Lublinie jedyne co sie rozwija to patologia cebulactwo i smog.hahaha
Avatar
Q / 8 grudnia 2018 r. o 11:30
Lublin sie w ostatnich latach fajnie rozwija i to boli różnych zakompleksionych trolli z miasteczek typu zamosc rzeszów czy siedlce. Trzeba miec niezłe kompleksy zeby wchodzic na forum obcego miasta i probowac prowokowac :))
Avatar
Vvvvv / 8 grudnia 2018 r. o 08:40
Widać, że święta tuż, tuż :)
 Eeee a nie wiesz kiedy znowu darmowe choinki i jablka rzuca ???
Avatar
????? / 8 grudnia 2018 r. o 08:39
Jestem z Zamoscia i przyznaje ze to takie ladne za*** - cos jak rzeszow albo kalisz - ryneczek, pare prywatnych wyzszych szkółek lansu i baunsu i troche bloków dookoła :) ale całkiem przyjemnie sie tu zyje, roztocze pare minut jazdy itp :)
z a d u p i e
 Hmmm twój opis pasuje jednak do Lublina. Jestes pewien, ze mieszkasz w Zamosciu ?
Avatar
Vvv / 8 grudnia 2018 r. o 08:37
Jestem dumny z mojego, pięknego Lublina. Nie rozumiem skąd tyle zawiści w komentarzach.
 Jakiej zawiści ? To tylko stwierdzanie faktów. Lublin to paskudna pipidówa i tyle. Lubelscu nibymieszczanie to totalna cebula i żenada rzucająca się na darnowe jabłka, choinki i co tam jeszcze....jakby z głodu umierali. Aha współczuję ci mieszkania w tym czymś. Lublin miastem defekacji.
Avatar
Gość / 7 grudnia 2018 r. o 20:06
Widać, że święta tuż, tuż :)