Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 października 2011 r.
17:43
Edytuj ten wpis

Ingres abp. Budzika, nowego metropolity lubelskiego (relacja, wideo, zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora łm pit
0 22 A A
Ingres abp. Stanisława Budzika (Maciej Kaczanowski)
Ingres abp. Stanisława Budzika (Maciej Kaczanowski)

Dzisiaj o godzinie 11 w archikatedrze lubelskiej odbył się ingres abp. Stanisława Budzika. W uroczystości udział wzięli hierarchowie polskiego Kościoła, przedstawiciele lokalnych władz, razem 350 oficjalnych gości.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tak relacjonowaliśmy ingres:


13:30 - Uroczystość się zakończyła.

13:15 - Na koniec przemówił jeszcze abp Budzik, który podziękował za powitanie i wsparcie. Procesja wraz udała się do krypt Biskupów Lubelskich, gdzie odprawiono krótką modlitwę.

13:13 - Genowefa Tokarska, wojewoda lubelski: - Mam zaszczyt, również w imieniu marszałka województwa lubelskiego, prezydenta miasta Lublina, powitać jego ekscelencję w gościnnych progach naszego domu Lubelszczyzny. Region o wielokulturowej, wielonarodowej i wielowyznaniowej tradycji, region którego największym bogactwem są ludzie, jest jego społeczność, skupiona dzisiaj na wysiłkach wydźwignięcia tej ziemi z historycznych zapóźnień, społeczność dokładająca starań, by ścianę wschodnią zamieniać w solidną ścianę wschodu. Mogę powiedzieć, że mamy szczęście do hierarchów z Tarnowa, skąd przybył również nieodżałowany świętej pamięci abp Józef Życiński. Życzę jego ekscelencji, by w Lublinie, pięknym bizantyjskimi freskami kaplicy zamkowej i znaczonymi śladami biskupów Ignacego Krasickiego, kardynała Wyszyńskiego, czy Karola Wojtyły, poczuł się jego ekscelencja, jak u siebie, wzmacniając w nas wiarę i wspierając nas we wszechstronnym rozwoju. A my ludzie cywilnej służby witając z ogromną radością jego ekscelencji deklarujemy współpracę dla dobra archidiecezji lubelskiej, dla dobra mieszkańców lubelskiej ziemi - powiedziała wojewoda.

13:10 - Abp Abel, duchowny prawosławny, ordynariusz diecezji lubelsko-chełmskiej przekazał abp Budzikowi krzyż pasterski, by podkreślić współpracę między kościołami.

12:50 - - Nie obyło się bez incydentów. Jedna ze stojących pań, tuż obok bramy Kurii Metropolitalnej, trzymała transparent z napisami mówiącymi o ignorowaniu przez Watykan skandali homoseksualnych w Kościele - pisze dziennikarz obywatelski Fotonews. - Po drugiej stronie ulicy, pod latarnią, siedział organista zwolniony z parafii w Turowie. Miał ze sobą rozłożone kartki w walizce z napisami nawołującymi do finansowego wsparcia go w chorobie, przez arcybiskupa. ZDJĘCIA

12:38 - Przemawia Józef Michalik, arcybiskup metropolita przemyski. Po nim Abel, arcybiskup prawosławny lubelsko-chełmski

12:33 - Zakończyła się komunia święta

ingres

11:47 - Nowy arcybiskup ogłasza homilię. - Kochani Wierni Archidiecezji Lubelskiej! Mieszkańcy Lublina oraz wszystkich wiosek i miast archidiecezji Zwracam się do was słowami św. Augustyna: Dla was jestem biskupem, z wami jestem chrześcijaninem. Z wami, którzy na mocy chrztu i bierzmowania jesteście "plemieniem wybranym, królewskim kapłańskim, narodem świętym, ludem odkupionym”. Serdecznie was pozdrawiam i zachęcam, abyście podejmowali na co dzień odpowiedzialność za Kościół, który jest naszym domem. Abyście głosili słowem i życiem wszechmoc Tego, "który nas wyrwał z ciemności do swego przedziwnego światła”. Naszym wspólnym zadaniem jest czynić Archidiecezję Lubelską domem i szkołą komunii. Tego sobie życzył bł. Jan Paweł II, którego liturgiczne wspomnienie dziś po raz pierwszy obchodzimy.

11:27 - Nuncjusz Apostolski w Polsce abp. Celestino Migliore odczytał bullę papieską od Benedykta XVI. - Ponieważ wciąż stoi przed naszymi oczami znamienity Kościół lubelski i jego instytucje naukowe i kulturalne, spieszymy powierzyć mu troskliwego pasterza, skoro nagle odszedł z tego świata czcigodny brat abp Józef Życiński. Ty zaś czcigodny bracie, odznaczający się właściwymi cnotami i stosownie wypróbowany dzięki wypełnianiu wcześniejszych zadań w diecezji tarnowskiej, wydałeś się odpowiedni do podjęcia i owocnego wypełnienia tej posługi. (...) Zwalniamy cię z obowiązków biskupa pomocniczego i związków z dotychczasową stolicą tytularną. Ogłaszamy cię arcybiskupem metropolitą lubelskim.

11:00 - Arcybiskup jest już w katedrze. W drzwiach świątyni przywitali go biskup Ryszard Karpiński i ks. Adam Lewandowski, proboszcz archikatedry.

10:50 - Rozpoczęła się procesja.

Procesja


10:44 - - To dla mnie bardzo ważny dzień jako osoby wierzącej. Śmierć abp. Życińskiego była dla mnie ogromnym zaskoczeniem - powiedziała Ewa Kamińska, która przyszła przywitać nowego arcybiskupa. - Sądzę, że abp Budzik będzie kontynuował drogę abp Życińskiego. Administrowanie archidiecezją powinno przyjść mu łatwo, bo była ona do tej pory dobrze prowadzona - dodaje jej mąż Tomasz Kamiński.

10:35 - Trwa wstęp do ingresu. Duchowni odczytują gratulacje dla abp. Budzika. - Pragnę wyrazić moją radość i przesłać serdeczne gratulacje z okazji zleconej księdzu arcybiskupowi przez Ojca Świętego Benedykta XVI misji pasterskiej dla archidiecezji lubelskiej. Jest to wspaniały znak działania Ducha Świętego. Dzień ingresu 22 października przypadający w dniu błogosławionego Jana Pawła II nabiera szczególnego wyrazu. Rozpoczyna ksiądz arcybiskup swoją misję pod patronatem błogosławionego, który był szczególnie związany z Katolickim Uniwersytetem w Lublinie, noszącym obecnie jego imię. Niech więc wspiera księdza arcybiskupa w jego pracy i wyprasza potrzebne łaski - napisał kard. Stanisław Dziwisz, który nie mógł przyjechać na ingres, bo jest we Włoszech.

10:22 - Przed katedrą są jeszcze wolne miejsca siedzące. W tej chwili jest tam około 100 osób.

10:16 - Podczas procesji będą niesione relikwie. Wśród nich będzie m.in. relikwia błogosławionego Jana Pawła II.

9:43 - O godz. 10 w Pałacu Arcybiskupów odbędzie się kolegium konsultorów. Podpisane zostaną odpowiednie dokumenty, na podstawie których nowy arcybiskup przejmie prawną odpowiedzialność za diecezję.

9:35 - Po mszy planowana jest druga procesja – tą samą trasą – do krypt biskupów lubelskich w podziemiach katedry. Przed katedrą w miejscach wyznaczonych udzielana będzie Komunia Święta.

9:30 - By wejść do katedry trzeba mieć zaproszenie. Większość miejsca w kościele zajmą VIP-y i księża. Dla nich zostaną też przygotowane specjalne parkingi. Wierni będą mogli zaparkować na placu Zamkowym i przy al. Unii Lubelskiej pod targiem. Za przednią szybą należy umieścić białą kartkę formatu A4.

9:02 - Trwają ostatnie przygotowania do ingresu. Przed katedrą wystawiono dla wiernych telebim. Plac przedzielony jest barierkami bezpieczeństwa. Są też ławki. Nie będzie większych utrudnień w ruchu na ul. Królewskiej. Jezdnia będzie zamknięta na chwilę przed godz. 11 na czas procesji.

7:00 - Wczoraj w katedrze powieszono m.in. herb abp. Stanisława Budzika. Poprzedni, należący do zmarłego abp. Józefa Życińskiego, został przeniesiony do zakrystii akustycznej, razem z jego pierścieniem i krzyżem.

Dzisiejszą uroczystość poprzedzi procesja, w której nowy metropolita lubelski przejdzie z Domu Arcybiskupów przez ul. Królewską i plac katedralny.

W archikatedrze odprawi mszę św. Zostanie odczytane pismo Stolicy Apostolskiej o wyborze metropolity lubelskiego, a biskupi pomocniczy, przedstawiciele duchowieństwa i wiernych oddadzą abp. Budzikowi "cześć i szacunek”, całując go w pierścień. Po mszy tą samą trasą przejdzie druga procesja – do krypt biskupów lubelskich w podziemiach katedry.

Wszystkie uroczystości będą transmitowane na telebimie na placu katedralnym. Zaproszeni są wszyscy wierni, nie ma żadnych ograniczeń. Jedynie ze względu na ograniczenia dotyczące pojemności katedry, nie wszyscy dostaną się do środka.

Większość miejsca w kościele zajmą oficjalni goście oraz księża.

Relację z ingresu można śledzić na DziennikWschodni.pl
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
a w Parczewie... / 22 października 2011 r. o 19:51
0
A w Parczewie również huczna impreza z okazji otwarcia nowego kościoła. Tak samo full-wypas, nawet catering ten sam, co na świeckich festynach. Cała miejscowa władza i tzw. śmietanka bierze oczywiście w tym udział. Ech, ciemnogród...
Avatar
STYX / 22 października 2011 r. o 19:43
0
Jak się trąbą cieszy z koryta...
Avatar
matka Boża / 22 października 2011 r. o 19:15
0
[color="#000080"]„Bal Wszystkich Św.(iętych)” czyli [color="#FF0000"]JAK MOŻNA [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ LUDZI[/color]:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY czyli [color="#FF0000"]jak można [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ ŚWIAT [/color]oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

[color="#FF0000"]Aby przybyłe Axcelencje nie padły z głodu KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC serwuje boskie KUL[/color]inaria:

1) Ciało Pańskie z Grilla;
2) Krew Pańską z Gwinta;
3) Skrzydełka Anielskie z Grilla;
4) Pączki smażone na Świętych Olejach z nadzieniem Róży Duchownej;
5) Napój Duchowny FRUTTI DI PAPA z paPIESKICH Owoców - granatów - odmiana
Germany 1939;
6) Brakujące paliwo uzupełnia Bio-paliwem ze Świętych Olejów i każdy będzie mógł jechać prosto
do Nieba...

[color="#FF0000"]ZAŚ NA DESER I DZIECIOM [/color]:

1) czeKULadowe Krzyże;
2) czeKULadowego Zbawiciela;
2) czeKULadową Panienkę;
3) i...
...
... i Wszystkich Świętych czeKULadowych...
Wszystkie te atrakcje produkowane oczywiście na KUL-u [color="#FF0000"]z nadzieniem Róży Duchownej[/color]!

jako, że „[color="#FF0000"]NIE SAMYM CHLEBEM ŻYJE CZŁOWIEK[/color]...”

Obowiązkowo [color="#FF0000"]przed strawą i po strawie należy odmówić KUL[/color]icznosciowe [color="#FF0000"]modły[/color]:

Modlitwę jakiej nauczył [color="#FF0000"]Jezus Chrystus [/color](z)[color="#FF0000"]BAWICIEL ŚWIATA[/color]:

„OJCZE NASZ, któryś jest w Niebie,
Święć się Imię Twoje.
bądź wola Twoja jako w Niebie tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj
I odpuść nam nasze winy Jako i my odpuszczamy naszym winowajcom
I nie wódź nas na pokuszenie
[color="#FF0000"]ALE NAS [/color](z)[color="#FF0000"]BAW[/color] …";

Oraz "[color="#FF0000"]AVE MAFIJA[/color]"

"Zdrowaś Mafijo, Łaskiś Pełna -
Pan z Tobą.
B(L)OGoslawionaś Ty między Mafijami
i B(L)OGoslawiony Owoc Żywota Twojego!
Święta Mafijo, Matko Boża*
Módl się za Nami grzecznymi teraz
i w Godzinę Śmierci Naszej. Amen".

I wzdychać z Wielkim Nabożeństwem: [color="#FF0000"]„WIERZĘ W JEDNEGO B(L)OGA...”, „WIERZĘ W B(L)OGA OJCA WSZECHMOGĄCEGO...” czy też „NIE BĘDZIESZ MIAŁ B(L)OGÓW CUDZYCH...”[/color].

Ludzie zaś kląć będą z całego serca: „[color="#FF0000"]Kurrrr[/color]...[color="#FF0000"]ia Jego Mać[/color]”, ale się narobiło! - „[color="#FF0000"]I tak to właśnie działa[/color]"...

Po takiej strawie duchowej będzie Boska Siła do głoszenia (o)błędnej Nauczki ustami Axcelencj:

1) księŻULEK udzielający Pogrzebu to [color="#FF0000"]POGRZEBACZ[/color];
2) główna aleja cmentarna ma nazwę [color="#FF0000"]Po Trupie Aby Do Celu[/color];
3) Pogrzeb to [color="#FF0000"]ZABAWA W CHOWANEGO[/color].

z Rzeczy Ostatecznych w Slangu Liturgicznym ostateczna nomenklatura:

1) Niebo – to: [color="#FF0000"]niebo nie[/color]!
2) Piekło – [color="#FF0000"]Piekarnia Kościelna[/color];
3) Czyściec – [color="#FF0000"]Pralnia Kościelna[/color].

I tak wygląda[color="#FF0000"] obietnica Drogi [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIENIA[/color], która dobiega końca... wśród Nabożnej Pieśni „[color="#FF0000"]MATKO NIEBIESKIEGO PANA ŚLICZNAŚ INOPOKOLANA[/color]...”

Wszystkim Axcelencjom KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC [color="#FF0000"]za pośrednictwem boskiego Ministerstwa Głupich Kroków wręcza bukiet Rózy Duchownej i kąKULi[/color]- kąKUL jest to Biblijny chwast[color="#FF0000"] KĄKOL podlewany Wodą Świeconą[/color] i zapewnia, że przyświecać Im będzie [color="#FF0000"]Światło Ducha Św.[/color](irniętego) pod postacią [color="#FF0000"]KUL[/color]o[color="#FF0000"]PAT[/color]wy pokazującej [color="#FF0000"]jak Kościół Prowadzi lud Boży w pole[/color]...

[color="#FF0000"]OTO OPRAWCY ZWIĄZKOWI, zapewniający, że chcą nas [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ[/color]. I tu się nie pomylili, bo księŻULE z Axcelencjami na wieść o Związku klną na czym świat stoi – Kurrrr...ia Jego Mać - , a [color="#FF0000"]KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC kroczy Drogą[/color](z)[color="#FF0000"]BAWIENIA pokazując nawet Ludowi Bożemu jak łatwo można się [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ[/color]:

1) [color="#FF0000"]OJCIEC ŚW., PAPIEŻ JAN PAWEŁ II; PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP, BP. BOLESŁAW PYLAK I JEGO KURIEWNY KANCLERZ KS. STANISŁAW ROJEK; KS. EDWARD PUDEŁKO, KS. MIECYZŁAW KRĄPIEC z półŚWIAT(ki)EM NAUKOWYM ORAZ CAŁY ZASTĘPEM CZYNNEGO DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA[/color]!

2) [color="#FF0000"]OJCIEC ŚW. JAN PAWEŁ II PAPIEŻ Z CAŁĄ EKIPĄ DUCHOWNĄ: PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP; BP. KAZIMIERZ RYCZAN; KS. JACEK WÓJCICKI; KS. KAZIMIERZ DZIEŻA (ZGINĄŁ W WYPADKU SAMOCHODOWYM, KTÓRY SAM SPOWODOWAŁ), KS. MAREK PODYMA ORAZ CAŁĄ RESZTĄ DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA[/color]...

Obracając się w Świecie[color="#FF0000"] KANIBALIZMU [/color](„wziął chleb... i rzekł <<[color="#FF0000"]Bierzcie i jedzcie - To Jest Ciało Moje[/color]>>”) i[color="#FF0000"] WAMPIRYZMU [/color](„wziął kielich.. i rzekł <<[color="#FF0000"]Bierzcie i pijcie - To Jest Krew Moja[/color]>>”) i to KANIBALIZMU z WAMPIRYZMEM urojonego - taka [color="#FF0000"]Ostatnia KUL-acja [/color]- bo: Ciało Pańskie nie jest ciałem - czyli Kanibalizm po wegetariańsku! -, a Krew Pańska nie jest krwią ...[color="#FF0000"]ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI [/color]panujące w Vatykańskiej Firmie od ponad 2000 lat, [color="#FF0000"]CO ZAWARŁ W SWOICH DZIEŁACH JP 2 „ŁĄCZĄC NIEBO Z ZIEMIĄ...”[/color]

I tu Powstaje KULejny PATologiczny problem jak [color="#FF0000"]silna konKULencja dla IQ [/colo
[color="#000080"]„Bal Wszystkich Św.(iętych)” czyli [color="#FF0000"]JAK MOŻNA [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ LUDZI[/color]:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY czyli [color="#FF0000"]jak można [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ ŚWIAT [/color]oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w ze... rozwiń
Avatar
Jurek. / 22 października 2011 r. o 18:58
0
z ciebie taki nauczyciel jak z koziej dupy trąba - ludzie prymitywni tak jak ty tylko osmieszja nasz region czyniac go politycznym zadupiem Europy. Czas sie zastanowic i popatrzeć jak mysla rodacy w innych regionach kraju.
Avatar
nauczyciel / 22 października 2011 r. o 17:58
0
Następca TW Filozofa objął placówkę hmmm dokąd zmierza Kościół PO-d takimi rządami???
Avatar
kleofas / 22 października 2011 r. o 17:13
0
kolejny kacyk do okradania ludzi
Avatar
koniec / 22 października 2011 r. o 15:01
0
oj jakos skromnie... wiecej lawek jak poddanych? i ksiezulkowie w kosciele, a ty baranie modl sie i marznij na dworze...
Avatar
gajowy / 22 października 2011 r. o 13:54
0
[quote name='steinway' timestamp='1319271473' post='550212']
ale ty gajowy chyba nie masz tak źle, skoro na internet cie stać to głodem nie przymierasz.
[/quote]
nie narzekam póki co. mam dwie zdrowe ręce i jakoś daję rade. ale za pare lat jak już zus mnie weźmie w "opiekę" to może być różnie...
Avatar
Lubelak / 22 października 2011 r. o 13:54
0
" A my ludzie cywilnej służby witając z ogromną radością jego ekscelencji deklarujemy współpracę dla dobra archidiecezji lubelskiej..."

Odruch wymiotny mi się pojawił po przeczytaniu tego wiernopoddańczego kawałka.

Avatar
gajowy / 22 października 2011 r. o 13:50
0
[quote name='Mera' timestamp='1319283967' post='550240']
" A my ludzie cywilnej służby witając z ogromną radością jego ekscelencji deklarujemy współpracę dla dobra archidiecezji lubelskiej, dla dobra mieszkańców lubelskiej ziemi - powiedziała wojewoda " ( Genowefa Tokarska ). I WSZYSTKO JASNE !!!Pokłon władzy świeckiej przed PRAWDZIWĄ WŁADZĄ stał się faktem. I tak jest od wieków.
[/quote]
smutna ta prawda....
Avatar
a w Parczewie... / 22 października 2011 r. o 19:51
0
A w Parczewie również huczna impreza z okazji otwarcia nowego kościoła. Tak samo full-wypas, nawet catering ten sam, co na świeckich festynach. Cała miejscowa władza i tzw. śmietanka bierze oczywiście w tym udział. Ech, ciemnogród...
Avatar
STYX / 22 października 2011 r. o 19:43
0
Jak się trąbą cieszy z koryta...
Avatar
matka Boża / 22 października 2011 r. o 19:15
0
[color="#000080"]„Bal Wszystkich Św.(iętych)” czyli [color="#FF0000"]JAK MOŻNA [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ LUDZI[/color]:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY czyli [color="#FF0000"]jak można [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ ŚWIAT [/color]oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

[color="#FF0000"]Aby przybyłe Axcelencje nie padły z głodu KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC serwuje boskie KUL[/color]inaria:

1) Ciało Pańskie z Grilla;
2) Krew Pańską z Gwinta;
3) Skrzydełka Anielskie z Grilla;
4) Pączki smażone na Świętych Olejach z nadzieniem Róży Duchownej;
5) Napój Duchowny FRUTTI DI PAPA z paPIESKICH Owoców - granatów - odmiana
Germany 1939;
6) Brakujące paliwo uzupełnia Bio-paliwem ze Świętych Olejów i każdy będzie mógł jechać prosto
do Nieba...

[color="#FF0000"]ZAŚ NA DESER I DZIECIOM [/color]:

1) czeKULadowe Krzyże;
2) czeKULadowego Zbawiciela;
2) czeKULadową Panienkę;
3) i...
...
... i Wszystkich Świętych czeKULadowych...
Wszystkie te atrakcje produkowane oczywiście na KUL-u [color="#FF0000"]z nadzieniem Róży Duchownej[/color]!

jako, że „[color="#FF0000"]NIE SAMYM CHLEBEM ŻYJE CZŁOWIEK[/color]...”

Obowiązkowo [color="#FF0000"]przed strawą i po strawie należy odmówić KUL[/color]icznosciowe [color="#FF0000"]modły[/color]:

Modlitwę jakiej nauczył [color="#FF0000"]Jezus Chrystus [/color](z)[color="#FF0000"]BAWICIEL ŚWIATA[/color]:

„OJCZE NASZ, któryś jest w Niebie,
Święć się Imię Twoje.
bądź wola Twoja jako w Niebie tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj
I odpuść nam nasze winy Jako i my odpuszczamy naszym winowajcom
I nie wódź nas na pokuszenie
[color="#FF0000"]ALE NAS [/color](z)[color="#FF0000"]BAW[/color] …";

Oraz "[color="#FF0000"]AVE MAFIJA[/color]"

"Zdrowaś Mafijo, Łaskiś Pełna -
Pan z Tobą.
B(L)OGoslawionaś Ty między Mafijami
i B(L)OGoslawiony Owoc Żywota Twojego!
Święta Mafijo, Matko Boża*
Módl się za Nami grzecznymi teraz
i w Godzinę Śmierci Naszej. Amen".

I wzdychać z Wielkim Nabożeństwem: [color="#FF0000"]„WIERZĘ W JEDNEGO B(L)OGA...”, „WIERZĘ W B(L)OGA OJCA WSZECHMOGĄCEGO...” czy też „NIE BĘDZIESZ MIAŁ B(L)OGÓW CUDZYCH...”[/color].

Ludzie zaś kląć będą z całego serca: „[color="#FF0000"]Kurrrr[/color]...[color="#FF0000"]ia Jego Mać[/color]”, ale się narobiło! - „[color="#FF0000"]I tak to właśnie działa[/color]"...

Po takiej strawie duchowej będzie Boska Siła do głoszenia (o)błędnej Nauczki ustami Axcelencj:

1) księŻULEK udzielający Pogrzebu to [color="#FF0000"]POGRZEBACZ[/color];
2) główna aleja cmentarna ma nazwę [color="#FF0000"]Po Trupie Aby Do Celu[/color];
3) Pogrzeb to [color="#FF0000"]ZABAWA W CHOWANEGO[/color].

z Rzeczy Ostatecznych w Slangu Liturgicznym ostateczna nomenklatura:

1) Niebo – to: [color="#FF0000"]niebo nie[/color]!
2) Piekło – [color="#FF0000"]Piekarnia Kościelna[/color];
3) Czyściec – [color="#FF0000"]Pralnia Kościelna[/color].

I tak wygląda[color="#FF0000"] obietnica Drogi [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIENIA[/color], która dobiega końca... wśród Nabożnej Pieśni „[color="#FF0000"]MATKO NIEBIESKIEGO PANA ŚLICZNAŚ INOPOKOLANA[/color]...”

Wszystkim Axcelencjom KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC [color="#FF0000"]za pośrednictwem boskiego Ministerstwa Głupich Kroków wręcza bukiet Rózy Duchownej i kąKULi[/color]- kąKUL jest to Biblijny chwast[color="#FF0000"] KĄKOL podlewany Wodą Świeconą[/color] i zapewnia, że przyświecać Im będzie [color="#FF0000"]Światło Ducha Św.[/color](irniętego) pod postacią [color="#FF0000"]KUL[/color]o[color="#FF0000"]PAT[/color]wy pokazującej [color="#FF0000"]jak Kościół Prowadzi lud Boży w pole[/color]...

[color="#FF0000"]OTO OPRAWCY ZWIĄZKOWI, zapewniający, że chcą nas [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ[/color]. I tu się nie pomylili, bo księŻULE z Axcelencjami na wieść o Związku klną na czym świat stoi – Kurrrr...ia Jego Mać - , a [color="#FF0000"]KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC kroczy Drogą[/color](z)[color="#FF0000"]BAWIENIA pokazując nawet Ludowi Bożemu jak łatwo można się [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ[/color]:

1) [color="#FF0000"]OJCIEC ŚW., PAPIEŻ JAN PAWEŁ II; PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP, BP. BOLESŁAW PYLAK I JEGO KURIEWNY KANCLERZ KS. STANISŁAW ROJEK; KS. EDWARD PUDEŁKO, KS. MIECYZŁAW KRĄPIEC z półŚWIAT(ki)EM NAUKOWYM ORAZ CAŁY ZASTĘPEM CZYNNEGO DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA[/color]!

2) [color="#FF0000"]OJCIEC ŚW. JAN PAWEŁ II PAPIEŻ Z CAŁĄ EKIPĄ DUCHOWNĄ: PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP; BP. KAZIMIERZ RYCZAN; KS. JACEK WÓJCICKI; KS. KAZIMIERZ DZIEŻA (ZGINĄŁ W WYPADKU SAMOCHODOWYM, KTÓRY SAM SPOWODOWAŁ), KS. MAREK PODYMA ORAZ CAŁĄ RESZTĄ DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA[/color]...

Obracając się w Świecie[color="#FF0000"] KANIBALIZMU [/color](„wziął chleb... i rzekł <<[color="#FF0000"]Bierzcie i jedzcie - To Jest Ciało Moje[/color]>>”) i[color="#FF0000"] WAMPIRYZMU [/color](„wziął kielich.. i rzekł <<[color="#FF0000"]Bierzcie i pijcie - To Jest Krew Moja[/color]>>”) i to KANIBALIZMU z WAMPIRYZMEM urojonego - taka [color="#FF0000"]Ostatnia KUL-acja [/color]- bo: Ciało Pańskie nie jest ciałem - czyli Kanibalizm po wegetariańsku! -, a Krew Pańska nie jest krwią ...[color="#FF0000"]ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI [/color]panujące w Vatykańskiej Firmie od ponad 2000 lat, [color="#FF0000"]CO ZAWARŁ W SWOICH DZIEŁACH JP 2 „ŁĄCZĄC NIEBO Z ZIEMIĄ...”[/color]

I tu Powstaje KULejny PATologiczny problem jak [color="#FF0000"]silna konKULencja dla IQ [/colo
[color="#000080"]„Bal Wszystkich Św.(iętych)” czyli [color="#FF0000"]JAK MOŻNA [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ LUDZI[/color]:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY czyli [color="#FF0000"]jak można [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ ŚWIAT [/color]oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w ze... rozwiń
Avatar
Jurek. / 22 października 2011 r. o 18:58
0
z ciebie taki nauczyciel jak z koziej dupy trąba - ludzie prymitywni tak jak ty tylko osmieszja nasz region czyniac go politycznym zadupiem Europy. Czas sie zastanowic i popatrzeć jak mysla rodacy w innych regionach kraju.
Avatar
nauczyciel / 22 października 2011 r. o 17:58
0
Następca TW Filozofa objął placówkę hmmm dokąd zmierza Kościół PO-d takimi rządami???
Avatar
kleofas / 22 października 2011 r. o 17:13
0
kolejny kacyk do okradania ludzi
Avatar
koniec / 22 października 2011 r. o 15:01
0
oj jakos skromnie... wiecej lawek jak poddanych? i ksiezulkowie w kosciele, a ty baranie modl sie i marznij na dworze...
Avatar
gajowy / 22 października 2011 r. o 13:54
0
[quote name='steinway' timestamp='1319271473' post='550212']
ale ty gajowy chyba nie masz tak źle, skoro na internet cie stać to głodem nie przymierasz.
[/quote]
nie narzekam póki co. mam dwie zdrowe ręce i jakoś daję rade. ale za pare lat jak już zus mnie weźmie w "opiekę" to może być różnie...
Avatar
Lubelak / 22 października 2011 r. o 13:54
0
" A my ludzie cywilnej służby witając z ogromną radością jego ekscelencji deklarujemy współpracę dla dobra archidiecezji lubelskiej..."

Odruch wymiotny mi się pojawił po przeczytaniu tego wiernopoddańczego kawałka.

Avatar
gajowy / 22 października 2011 r. o 13:50
0
[quote name='Mera' timestamp='1319283967' post='550240']
" A my ludzie cywilnej służby witając z ogromną radością jego ekscelencji deklarujemy współpracę dla dobra archidiecezji lubelskiej, dla dobra mieszkańców lubelskiej ziemi - powiedziała wojewoda " ( Genowefa Tokarska ). I WSZYSTKO JASNE !!!Pokłon władzy świeckiej przed PRAWDZIWĄ WŁADZĄ stał się faktem. I tak jest od wieków.
[/quote]
smutna ta prawda....
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dotacje na kapitał obrotowy z Funduszy Europejskich dla mikro i małych firm województwa lubelskiego już dostępne. W puli jest 74 mln zł!

Dotacje na kapitał obrotowy z Funduszy Europejskich dla mikro i małych firm województwa lubelskiego już dostępne. W puli jest 74 mln zł!

Już 15 lipca mikro i małe przedsiębiorstwa, będą mogły składać wnioski o dotację na kapitał obrotowy. Konkurs jest kierowany do firm z województwa lubelskiego, które znalazły się w trudnej sytuacji ekonomicznej w związku z negatywnymi skutkami pandemii i odnotowały spadek obrotów o minimum 30 %. Wsparcie na finansowanie kapitału obrotowego mikro i małych przedsiębiorstw pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 3.7 Wzrost Konkurencyjności MŚP z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 -2020. Wnioski przyjmuje Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie.

Wisła: Królowa polskich śmieciarzy. Czy ktoś to w końcu posprząta?
galeria

Wisła: Królowa polskich śmieciarzy. Czy ktoś to w końcu posprząta?

Gdy Wisła się podnosi, wszystko, co ze sobą niesie, łącznie z górą śmieci i połamanych gałęzi, wpada na brzeg za jej zakolem na wysokości Wólki Gołębskiej. To teren należący do Wód Polskich. Pracownicy spółki przyznają, że na sprzątanie nie mają pieniędzy.

PiS walczy o głosy dla Andrzeja Dudy. Wiec pod pomnikiem Piłsudskiego w Lublinie

PiS walczy o głosy dla Andrzeja Dudy. Wiec pod pomnikiem Piłsudskiego w Lublinie

Politycy PiS, sympatycy tej partii wykorzystują ostatnie godziny kampanii, żeby pozyskać głosy dla Andrzeja Dudy.

Samorządowcy z KO murem za Trzaskowskim. Wiec poparcia w Lublinie

Samorządowcy z KO murem za Trzaskowskim. Wiec poparcia w Lublinie

Radni, burmistrzowie, prezydenci miast związani z Koalicją Obywatelską manifestowali swoje poparcie dla Rafała Trzaskowskiego.

Jarosław Kaczyński w TV Trwam prosi seniorów, żeby „iść na te wybory”

Jarosław Kaczyński w TV Trwam prosi seniorów, żeby „iść na te wybory”

- Mogę zapewnić, że udział w tych wyborach jest naprawdę całkowicie bezpieczny; bezpieczniejszy nawet niż pójście do sklepu; naprawdę nie ma się czego obawiać - powiedział w czwartek w TV Trwam prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Sasin w Hrubieszowie. Polityczny konflikt w PiS [opinie i komentarze]

Sasin w Hrubieszowie. Polityczny konflikt w PiS [opinie i komentarze]

Wicepremier Jacek Sasin spotkał się z mieszkańcami. Na deptaku samorządowcy odbierali rządowe promesy. Symboliczny czek dla powiatu trzymała była starosta Maryla Symczuk, a nie Aneta Karpiuk, urzędujący starosta. Obecne władze powiatu są na liście osób do usunięcia z PiS

Rosyjska ciężarówka jechała bez tarczy i klocków hamulcowych

Rosyjska ciężarówka jechała bez tarczy i klocków hamulcowych

- Zupełny brak wyobraźni – tak funkcjonariusze ITD opisują sytuację z rosyjską ciężarówką, którą zatrzymali do kontroli.

Przebudowa ul. Poniatowskiego. Wyburzą budynek, ale nie kiedy są w nim pisklęta

Przebudowa ul. Poniatowskiego. Wyburzą budynek, ale nie kiedy są w nim pisklęta

Nieprędko zacznie się rozbiórka zasiedlonego przez ptaki pustostanu w miejscu, przez które będzie przebiegać nowa jezdnia ul. Poniatowskiego. Jej budowniczy dostali już zgodę na płoszenie ptaków, ale jedynie gołębi i to wyłącznie dorosłych, na dodatek pod warunkiem, że nie wychowują tu one piskląt i nie wysiadują jaj

Radna PiS „pomogła” głosować staruszce. „Dla mnie to wygląda podejrzanie"

Radna PiS „pomogła” głosować staruszce. „Dla mnie to wygląda podejrzanie"

Pani Janina ma 86 lat. Nie brała udziału w pierwszej turze wyborów. W drugiej zagłosowała korespondencyjnie. Pomogła jej w tym radna miejska z klubu PiS. Syn seniorki zgłosił sprawę na policję.

Biała Podlaska: We wrześniu poznamy nowy projekt przebudowy stadionu

Biała Podlaska: We wrześniu poznamy nowy projekt przebudowy stadionu

Radni Zjednoczonej Prawicy chcą poznać założenia nowego projektu przebudowy stadionu. Władze miasta odpowiadają, że koncepcja ma być gotowa do połowy września.

Powiat bialski. Kolejna inwestycja Wipaszu. Tym razem to instytut badawczy

Powiat bialski. Kolejna inwestycja Wipaszu. Tym razem to instytut badawczy

To ma być pierwszy taki instytut badawczy w Europie. W gminie Drelów buduje go firma Wipasz, która w sąsiednim Międzyrzecu Podlaskim ma swój największy zakład drobiarski.

Stosy zdechłych ryb na brzegach jez. Glinki. "Będziemy tu mieli epidemię"

Stosy zdechłych ryb na brzegach jez. Glinki. "Będziemy tu mieli epidemię"

Zamiast plażowiczów dziesiątki czarnych worków zaścielają brzegi jeziora Glinki w Powiecie włodawskim. To efekt trwającej od ponad tygodnia akcji wyławiania martwych ryb z jeziora. – Jeszcze nigdy nie było tak źle – mówi starosta włodawski Andrzej Romańczuk.

Kandydaci do Szkoła Mistrzostwa Sportowego Górnika przeszli testy sprawnościowe
film

Kandydaci do Szkoła Mistrzostwa Sportowego Górnika przeszli testy sprawnościowe

Ósmego lipca odbyły się pierwsze testy sprawnościowe do Szkoły Mistrzostwa Sportowego Górnika Łęczna. Był to obowiązkowy sprawdzian sportowy dla kandydatów na przyszłych uczniów klubowego Liceum.

Spore opóźnienia pociągów na dworcu w Lublinie. Awaria urządzeń

Spore opóźnienia pociągów na dworcu w Lublinie. Awaria urządzeń

Na Dworcu Lublin Główny występują opóźnienia w kursowaniu pociągów. Dotyczy to składów jadących przez Nałęczów, bo tam jest problem.

Pociągiem z Lublina do Włodawy w dwie godziny. Są już pierwsze podpisy

Pociągiem z Lublina do Włodawy w dwie godziny. Są już pierwsze podpisy

230 mln zł, 45 kilometrów długości i 50 minut z Chełma do Włodawy. Jest szansa, że pociągi będą kursowały ta malowniczą trasą.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.