Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 lipca 2013 r.
15:31
Edytuj ten wpis

Inspekcja pracy przyjrzy się call center Orange. Po naszym tekście

0 40 A A

Lubelska inspekcja pracy zapowiada, że przyjrzy się warunkom pracy w call center Orange w Lublinie. To efekt zarzutów, które padły pod adresem firmy ze strony jednej z konsultantek telefonicznych

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pracownica call center poskarżyła się Dziennikowi, że z toalety może skorzystać dopiero wtedy, gdy pozwoli na to jej przełożony. Zdarza się, że dopiero po wielu godzinach pracy. W środę opublikowaliśmy fragmenty listu, w których opisała warunki, w jakich pracuje.

Firma odpowiedziała, że w call center obowiązują zasady wynikające z kodeksu pracy oraz przepisów BHP. A sposób zorganizowania przerw śniadaniowych został ustalony zgodnie z rekomendacjami oraz preferencjami pracowników.

List wywołał burzę na naszym portalu. "Cóż dodać... Jestem pracownikiem i to niestety fakty. Czasem aż się wstyd przyznać...” – napisał "seba”.

Tymczasem to nie koniec zarzutów, które padają pod adresem kierownictwa lubelskiego Orange. Kolejne dotyczą czasu pracy. – Grafiki konsultantów są coraz częściej tak układane, że kilka dni pod rząd trzeba pracować po 10 godzin. Później jest tych godzin mniej, tj. po 6, 7, ale po takim kilkudniowym 10-godzinnym maratonie wychodzi się z pracy i nie bardzo wiadomo, w którą stronę do domu – relacjonuje pracownica Orange.

– Pracownicy call center pracują w tzw. zrównoważonym czasie pracy, co oznacza, że jednego dnia mogą pracować więcej niż 8 godzin, a innego mniej niż 8 godzin. Bilans pracy rozliczany jest w cyklu trzymiesięcznym – wyjaśnia Maria Piskier z Orange Polska.

Lubelska inspekcja pracy potwierdza, że praca w tzw. systemie równoważnym dopuszcza dyżury 10-godzinne, nawet kilka dni z rzędu.

– Ważne jest przestrzeganie średnio 40-godzinnego tygodnia pracy przy pełnym etacie. Trzeba też przestrzegać 11-godzinnego dobowego odpoczynku i 35-godzinnego tygodniowego – mówi Danuta Serwinowska, p.o. zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Lublinie. I zapowiada: – Jeśli jednak pracownicy mają zastrzeżenia do harmonogramu i grafików, chętnie się im przyjrzymy. W przypadku jakiekolwiek wątpliwości, przeprowadzimy kontrolę w firmie.

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
balon / 21 sierpnia 2013 o 00:04
0

To jeszcze w pewnym sensie nic. Wyobraźcie sobie, że kierownik sekcji (KIEROWNIK!) złożonej z pracowników outsourcingowych zarabia netto 200-400 złotych więcej od najniższej krajowej (również netto). Tak, pensja oscyluje w granicach 1400-1600 złotych! Pensja człowieka, który jest odpowiedzialny za swój zespół, odpowiedzialny za tematy (jak sell, b2p, różne projekty w Krk) w danym wydziale, odpowiedzialny za wiele rzeczy i przed wieloma osobami nad sobą. Ten sam kierownik, ale zatrudniony już przez Orange Customer Service (dawniej TP) może liczyć na minimum dwukrotność tej pensji, plus coroczne podwyżki, a dodatkowo pakiet socjalny: opieka medyczna, karty na siłownie i do kubów fitness, karty zniżkowe, wyjazdy pracownicze, dofinansowania do wczasów, dla dzieci, itp.
Kierownik outsourcingowy? Może o tym zapomnieć! Pracuje tak samo, z tymi samymi tematami, problemami i tą samą odpowiedzialnościa przed swoim szefem za "tysiąc pięćset"! Dodajmy, że warianty zatrudnienia to "umowa o pracę tymczasową" z dwutygodniowym okresem wypowiedzenia podpisywana na jeden miesiąc co miesiąc, albo taka sama na trzy miesiące, albo na maksymalnie półtora roku (obejście prawa - po tym czasie zmieniana jest agencja pracy tymczasowej na inną i kolejne półtora roku można tam pracować). Jeśli zgodzi się "ktoś wyżej", to można dostać "umowę o pracę" na maksymalny okres 5 lat z okresem wypowiedzenia wynoszącym... również dwa tygodnie! I nic więcej. Tak powinna wyglądać umowa kierownika?
Dodam, że gdyby nie fakt, że udało mi się załapać do zespołu sprzedażowego, gdzie dostanę jeszcze kwartalną premię, to nie wiem, jak wyglądała by moja praca w dalszej perspektywie z rodziną? Współczuję moim kolegom - innym kierownikom outsourcingowym - którzy do takiego zespołu się nie załapali. Mają mówiąc wprost przesrane. Za więcej można siedzieć na kasie w Biedronce, a i pakiet socjalny dodają, bo zaczęli dbać o swoich pracowników po licznych aferach z warunkami pracy. Może i u nas trzeba, by ktoś zobaczył, jak Orange traktuje swoich pracowników i jak wynagradza tych, którzy na pierwszej linii w kontakcie z klientem bezpośrednio są odpowiedzialni za wizerunek firmy i tych, którzy są odpowiedzialni za tych odpowiedzialnych!
P.S. Ale szuczny trzeci wydział zabierający po kawałku dwóm dotychczasowym przy dwóch różnych ulicach, żeby dać fuche starej babie, która robiła do tej pory co innego i nikt jej nie chciał i zapewnić jej godną emeryturę to się dało utworzyć....

A i dodam, że nie da się nic powiedzieć publicznie źle, bo zaraz jakiś zwierz cię zwolni. Albo Kłoczewiak jak gdyby nigdy nic będzie zwalał winę na agencje pracy tymczasowej i że to nie jego wina i że wszystko jest przecież fajnie!

To jeszcze w pewnym sensie nic. Wyobraźcie sobie, że kierownik sekcji (KIEROWNIK!) złożonej z pracowników outsourcingowych zarabia netto 200-400 złotych więcej od najniższej krajowej (również netto). Tak, pensja oscyluje w granicach 1400-1600 złotych! Pensja człowieka, który jest odpowiedzialny za swój zespół, odpowiedzialny za tematy (jak sell, b2p, różne projekty w Krk) w danym wydziale, odpowiedzialny za wiele rzeczy i przed wieloma osobami nad sobą. Ten sam kierownik, ale zatrudniony już przez Orange Customer Service (dawniej TP) może... rozwiń

Avatar
Gość / 6 sierpnia 2013 o 20:16
0

niestety nie tylko w lublinie są takie ''cyrki'' w innych lokalizacjach jest tak samo albo i gorzej ! a to co mówią obrońcy Orange jest jednym wielkim kitem wciskanym ludzią !!!!!!!!!!!!! to co się tam dzieje to horror 

Avatar
Kinsey / 6 sierpnia 2013 o 10:24
0

"Der er folk, der konstant lever et dobbelt liv," Borda tilføjet. "Det er derfor, vi har lavet denne så synlige, at vise, at det kan gøres Vi er i et land, der har en meget åben sind lige nu -. Du kan se det i folket og på gaden."

Borda sagde amerikanske ambassadør i Uruguay Julissa Reynoso er en ven, der er blevet inviteret til parrets bryllup.

Den amerikanske ambassade i Buenos Aires på mandag annoncerede en "LGBT Go"-kampagnen, inviterer folk til at ansøge om op til 60.000 pesos (omkring $ 11,000) i tilskud til projekter, der beskytter og styrker homoseksuelles rettigheder i Argentina.
 

http://blog.chinaunix.net/uid-29099165-id-3835506.html

http://asm51.eng.br/phpbb/viewtopic.php?f=21&t=14997

http://forum.el-wlid.com/t478964.html#post2804884

http://freak.no/forum/showthread.php?p=2964750#post2964750

"Der er folk, der konstant lever et dobbelt liv," Borda tilføjet. "Det er derfor, vi har lavet denne så synlige, at vise, at det kan gøres Vi er i et land, der har en meget åben sind lige nu -. Du kan se det i folket og på gaden."

Borda sagde amerikanske ambassadør i Uruguay Julissa Reynoso er en ven, der er blevet inviteret til parrets bryllup.

Den amerikanske ambassade i Buenos Aires på mandag annoncerede en "LGBT Go"-kampagnen, inviterer folk til at ansøge om op til 60.000 pesos (omkring $ 11,000) i tilskud til projekt... rozwiń

Avatar
tourette / 5 sierpnia 2013 o 20:32
0

Widzę, że Orange nie śpi... Niezła ściema, ale trzeba być jeszcze większym idiotą od was, żeby w to uwierzyć.

Avatar
nik / 4 sierpnia 2013 o 12:32
0

Sugerujesz korupcję?

Sądy naprawdę sa dla ludzi i magia nazwiska drogiego mecka już cudów nie czyni. 

Z takim podejściem to nigdy niczego nie wywalczycie. Ech, może jednak zasługujecie na to, co macie.

A co zdziwiony jesteś ???  korupcja sięga już szczytu w tym kraju,i nie ma żadnego zdziwienia tylko normalność.

Avatar
pracownik / 4 sierpnia 2013 o 11:08
0
Ja  jebie ,ludzie nie podoba się to wypad. Nikt nie każe wam tu siedzieć ,nie ma problemu ze złożeniem wypowiedzenia ,na wasze miejsce przyjdzie  10-ciu innych,
Zapomnieliście napisać ,że po każdej godzinie macie 5min przerwy  od monitora oraz dod. 30 minut obiadowej.  Nie raz zdarzyło mi się przekroczyć przerwę albo pójść nie grafikowo i nikt mi za to głowy nie urwał. Więc nie wyolbrzymiajcie problemu. Ja pracuje już prawie 3 lata, przez rok byłam na umowach miesięcznych i nawet nie pomyślałam żeby narzekać. Oczywiście czekałam aż dostane lepszą umowę, wyrabiałam parametry i po roku ją dostałam .
Teraz te łebki co przychodzą są mega roszczeniowi i mają za duże oczekiwania co do pracy w cc.  Dodatkowo nikt nie poruszył kwestii, że są konkursy oraz premie za dobre wyniki. Oczywiście nikt o tym nie wspomniał bo teraz nowy pracownik  jak przychodzi to się opier***a i nie umie wyrobić dobrych parametrów. 
Skoro jesteście tacy odważni w gazecie , z podpisem "pracownik", to bądźcie też odważni żeby pójść do kierownika sekcji, wydziału lub dyrektora żeby powiedzieć co leży Wam na sercu. 
Przyszliście tu z własnej woli, możecie pójść na kase w tesco czy leclerc i wtedy będziecie mieć umowa o zlecenie,5 zł za godzinie, siku możliwe tylko w ostateczności, skoro to uważacie za lepsze to na co czekacie, są przyjęcia na bieżąco. 
Siedzicie w klimatyzowanym pomieszczeniu, macie higienę pracy oraz komfort. 
Skoro są takie obiekcje do pracy w orange, to ciekawe dlaczego tu idziecie? macie inne alternatywy :
kasjerka, ochroniarz, sprzątaczka albo siedzenie na zasiłku.
Jak przychodzi do pracy nowy pracownik np w maju lub czerwcu to liczy  że w lipcu dostanie 2 tygodnie urlopu, to już jest żałosne, w żadnym zakładziepracy nie oczekujcie czegoś takiego.
Jeśli macie dodatkowe tytułu mgr czy inż. , i studiowaliście dziennie ,  wybierając  kierunek bez żadnej perspektywy do gratuluje. 
Przychodzi taki człowiek  do pracy w wieku 26 lat i w cv ma wpisane studia i kropka. 
Ja rozumiem kierunki medycyna, budownictwo i takie kierunki które faktycznie nadają się na studia dzienne to ok. ale jak przychodzi student który przez 5 lat się bawił i czasami pościągał na egzaminach , i tak naprawdę nic nie wyniósł ze studiów i teraz czuje się super panem to gratuluje. powiedzmy sobie szczerze że to już jest głupota oraz lenistwo takich osób,
Ja pracując 3 lata w orange  właśnie równolegle kończe 3 rok studiów. da się? Mam 22 lata a w cv już kilka puntków.  Nie mówię ,że zgadzam się ze wszystkim co się w tej firmie dzieje bo czasami faktycznie się przesadzają a to wszsytsko jest kwestią dogadania się .
I ostatnia sprawa, udostępnianie na forum wew. Procedur co do obsługi kl, lub podawanie nazwy trybów lub aplikacji na których pracujemy jest niesamowicie szczeniackie oraz nieprofesjonalne.
Miałabym jeszcze kilka wątków do poruszenia ale może zostawię to na później. Z chęcią podpisałabym się imieniem i nazwiskiem ale widze że nikt tego tu nie robi.
 
Ja  jebie ,ludzie nie podoba się to wypad. Nikt nie każe wam tu siedzieć ,nie ma problemu ze złożeniem wypowiedzenia ,na wasze miejsce przyjdzie  10-ciu innych,
Zapomnieliście napisać ,że po każdej godzinie macie 5min przerwy  od monitora oraz dod. 30 minut obiadowej.  Nie raz zdarzyło mi się przekroczyć przerwę albo pójść nie grafikowo i nikt mi za to głowy nie urwał. Więc nie wyolbrzymiajcie problemu. Ja pracuje już prawie 3 lata, przez rok byłam na umowach miesięcznych i nawet nie pomyślałam żeby narzek... rozwiń
Avatar
pracownik / 4 sierpnia 2013 o 11:07
0
Ja  jebie ,ludzie nie podoba się to wypad. Nikt nie każe wam tu siedzieć ,nie ma problemu ze złożeniem wypowiedzenia ,na wasze miejsce przyjdzie  10-ciu innych,
Zapomnieliście napisać ,że po każdej godzinie macie 5min przerwy  od monitora oraz dod. 30 minut obiadowej.  Nie raz zdarzyło mi się przekroczyć przerwę albo pójść nie grafikowo i nikt mi za to głowy nie urwał. Więc nie wyolbrzymiajcie problemu. Ja pracuje już prawie 3 lata, przez rok byłam na umowach miesięcznych i nawet nie pomyślałam żeby narzekać. Oczywiście czekałam aż dostane lepszą umowę, wyrabiałam parametry i po roku ją dostałam .
Teraz te łebki co przychodzą są mega roszczeniowi i mają za duże oczekiwania co do pracy w cc.  Dodatkowo nikt nie poruszył kwestii, że są konkursy oraz premie za dobre wyniki. Oczywiście nikt o tym nie wspomniał bo teraz nowy pracownik  jak przychodzi to się opier***a i nie umie wyrobić dobrych parametrów. 
Skoro jesteście tacy odważni w gazecie , z podpisem "pracownik", to bądźcie też odważni żeby pójść do kierownika sekcji, wydziału lub dyrektora żeby powiedzieć co leży Wam na sercu. 
Przyszliście tu z własnej woli, możecie pójść na kase w tesco czy leclerc i wtedy będziecie mieć umowa o zlecenie,5 zł za godzinie, siku możliwe tylko w ostateczności, skoro to uważacie za lepsze to na co czekacie, są przyjęcia na bieżąco. 
Siedzicie w klimatyzowanym pomieszczeniu, macie higienę pracy oraz komfort. 
Skoro są takie obiekcje do pracy w orange, to ciekawe dlaczego tu idziecie? macie inne alternatywy :
kasjerka, ochroniarz, sprzątaczka albo siedzenie na zasiłku.
Jak przychodzi do pracy nowy pracownik np w maju lub czerwcu to liczy  że w lipcu dostanie 2 tygodnie urlopu, to już jest żałosne, w żadnym zakładziepracy nie oczekujcie czegoś takiego.
Jeśli macie dodatkowe tytułu mgr czy inż. , i studiowaliście dziennie ,  wybierając  kierunek bez żadnej perspektywy do gratuluje. 
Przychodzi taki człowiek  do pracy w wieku 26 lat i w cv ma wpisane studia i kropka. 
Ja rozumiem kierunki medycyna, budownictwo i takie kierunki które faktycznie nadają się na studia dzienne to ok. ale jak przychodzi student który przez 5 lat się bawił i czasami pościągał na egzaminach , i tak naprawdę nic nie wyniósł ze studiów i teraz czuje się super panem to gratuluje. powiedzmy sobie szczerze że to już jest głupota oraz lenistwo takich osób,
Ja pracując 3 lata w orange  właśnie równolegle kończe 3 rok studiów. da się? Mam 22 lata a w cv już kilka puntków.  Nie mówię ,że zgadzam się ze wszystkim co się w tej firmie dzieje bo czasami faktycznie się przesadzają a to wszsytsko jest kwestią dogadania się .
I ostatnia sprawa, udostępnianie na forum wew. Procedur co do obsługi kl, lub podawanie nazwy trybów lub aplikacji na których pracujemy jest niesamowicie szczeniackie oraz nieprofesjonalne.
Miałabym jeszcze kilka wątków do poruszenia ale może zostawię to na później. Z chęcią podpisałabym się imieniem i nazwiskiem ale widze że nikt tego tu nie robi.
 
Ja  jebie ,ludzie nie podoba się to wypad. Nikt nie każe wam tu siedzieć ,nie ma problemu ze złożeniem wypowiedzenia ,na wasze miejsce przyjdzie  10-ciu innych,
Zapomnieliście napisać ,że po każdej godzinie macie 5min przerwy  od monitora oraz dod. 30 minut obiadowej.  Nie raz zdarzyło mi się przekroczyć przerwę albo pójść nie grafikowo i nikt mi za to głowy nie urwał. Więc nie wyolbrzymiajcie problemu. Ja pracuje już prawie 3 lata, przez rok byłam na umowach miesięcznych i nawet nie pomyślałam żeby narzek... rozwiń
Avatar
asdf / 3 sierpnia 2013 o 12:48
0

Inspekcja ma z tego niezłą BUŁĘ,palcem nie ruszą. inspekcja pracy nic nie zrobi. oni sa tacy sami.... co jak co ale orange ma pieniadze zeby sie zabezpieczyc, a pracownik? niech siedzi po 10 godzin, pozniej po 5 bo tak ma grafik.... nie robcie sobie nadziei ze po jakims artykule to sie zmieni.

Sugerujesz korupcję?

Sądy naprawdę sa dla ludzi i magia nazwiska drogiego mecka już cudów nie czyni. 

Z takim podejściem to nigdy niczego nie wywalczycie. Ech, może jednak zasługujecie na to, co macie.

Sugerujesz korupcję?

Sądy naprawdę sa dla ludzi i magia nazwiska drogiego mecka już cudów nie czyni. 

Z takim podejściem to nigdy niczego nie wywalczycie. Ech, może jednak zasługujecie na to, co macie.

rozwiń
Avatar
Radny / 3 sierpnia 2013 o 12:24
0

inspekcja pracy nic nie zrobi. oni sa tacy sami.... co jak co ale orange ma pieniadze zeby sie zabezpieczyc, a pracownik? niech siedzi po 10 godzin, pozniej po 5 bo tak ma grafik.... nie robcie sobie nadziei ze po jakims artykule to sie zmieni.

Inspekcja ma z tego niezłą BUŁĘ,palcem nie ruszą.

Avatar
XxXx / 3 sierpnia 2013 o 12:17
0

Sorki ale p*dolisz jak potłuczony.

Przeczytaj sobie choćby jedną z umów, które rozsyłał Orange jeszcze w czerwcu bo wtedy przedłużałem umowę o kolejne 24m-ce i był tam ten zapis (dokładnie umowa jest przedłużana automatycznie o ten sam okres na jaki była zawarta poprzednio).

A zapis ten wprowadzono już w 2010roku z tego co pamiętam zanim zaczęły się rozmowy związków zawodowych z dyrekcją z Wawki na temat przejścia do OCSu.

Poza tym po co miałbym pisać takie historie o jakimś "service level" skoro byłyby zmyślone? Przecież większości czytelników ta nazwa nic nie mówi.

A Twoje teksty o tym, że "co by było gdyby nagle wszyscy wyszli" jakoś kojarzą się raczej z postrzeganiem świata na poziomie końca podstawówki lub gimbazy. Idź skąd przyszedłeś dzieciaku.

Chłopaku bajki piszesz takie , że powinieneś drugim Brzechwą zostać ;) serio marnujesz się ;) a nie wiem  czy znasz taki termin jak strajk , i własnie wychodząc całym biurem na taką 30 minutówkę można go łatwo zastosować a pracodawcy się przed tym chronią ,

ehh... że tak tęgi umysł ds. teorii spiskowych jak ty na to nie wpadł ;)

Chłopaku bajki piszesz takie , że powinieneś drugim Brzechwą zostać ;) serio marnujesz się ;) a nie wiem  czy znasz taki termin jak strajk , i własnie wychodząc całym biurem na taką 30 minutówkę można go łatwo zastosować a pracodawcy się przed tym chronią ,

ehh... że tak tęgi umysł ds. teorii spiskowych jak ty na to nie wpadł ;)

rozwiń
Avatar
balon / 21 sierpnia 2013 o 00:04
0

To jeszcze w pewnym sensie nic. Wyobraźcie sobie, że kierownik sekcji (KIEROWNIK!) złożonej z pracowników outsourcingowych zarabia netto 200-400 złotych więcej od najniższej krajowej (również netto). Tak, pensja oscyluje w granicach 1400-1600 złotych! Pensja człowieka, który jest odpowiedzialny za swój zespół, odpowiedzialny za tematy (jak sell, b2p, różne projekty w Krk) w danym wydziale, odpowiedzialny za wiele rzeczy i przed wieloma osobami nad sobą. Ten sam kierownik, ale zatrudniony już przez Orange Customer Service (dawniej TP) może liczyć na minimum dwukrotność tej pensji, plus coroczne podwyżki, a dodatkowo pakiet socjalny: opieka medyczna, karty na siłownie i do kubów fitness, karty zniżkowe, wyjazdy pracownicze, dofinansowania do wczasów, dla dzieci, itp.
Kierownik outsourcingowy? Może o tym zapomnieć! Pracuje tak samo, z tymi samymi tematami, problemami i tą samą odpowiedzialnościa przed swoim szefem za "tysiąc pięćset"! Dodajmy, że warianty zatrudnienia to "umowa o pracę tymczasową" z dwutygodniowym okresem wypowiedzenia podpisywana na jeden miesiąc co miesiąc, albo taka sama na trzy miesiące, albo na maksymalnie półtora roku (obejście prawa - po tym czasie zmieniana jest agencja pracy tymczasowej na inną i kolejne półtora roku można tam pracować). Jeśli zgodzi się "ktoś wyżej", to można dostać "umowę o pracę" na maksymalny okres 5 lat z okresem wypowiedzenia wynoszącym... również dwa tygodnie! I nic więcej. Tak powinna wyglądać umowa kierownika?
Dodam, że gdyby nie fakt, że udało mi się załapać do zespołu sprzedażowego, gdzie dostanę jeszcze kwartalną premię, to nie wiem, jak wyglądała by moja praca w dalszej perspektywie z rodziną? Współczuję moim kolegom - innym kierownikom outsourcingowym - którzy do takiego zespołu się nie załapali. Mają mówiąc wprost przesrane. Za więcej można siedzieć na kasie w Biedronce, a i pakiet socjalny dodają, bo zaczęli dbać o swoich pracowników po licznych aferach z warunkami pracy. Może i u nas trzeba, by ktoś zobaczył, jak Orange traktuje swoich pracowników i jak wynagradza tych, którzy na pierwszej linii w kontakcie z klientem bezpośrednio są odpowiedzialni za wizerunek firmy i tych, którzy są odpowiedzialni za tych odpowiedzialnych!
P.S. Ale szuczny trzeci wydział zabierający po kawałku dwóm dotychczasowym przy dwóch różnych ulicach, żeby dać fuche starej babie, która robiła do tej pory co innego i nikt jej nie chciał i zapewnić jej godną emeryturę to się dało utworzyć....

A i dodam, że nie da się nic powiedzieć publicznie źle, bo zaraz jakiś zwierz cię zwolni. Albo Kłoczewiak jak gdyby nigdy nic będzie zwalał winę na agencje pracy tymczasowej i że to nie jego wina i że wszystko jest przecież fajnie!

To jeszcze w pewnym sensie nic. Wyobraźcie sobie, że kierownik sekcji (KIEROWNIK!) złożonej z pracowników outsourcingowych zarabia netto 200-400 złotych więcej od najniższej krajowej (również netto). Tak, pensja oscyluje w granicach 1400-1600 złotych! Pensja człowieka, który jest odpowiedzialny za swój zespół, odpowiedzialny za tematy (jak sell, b2p, różne projekty w Krk) w danym wydziale, odpowiedzialny za wiele rzeczy i przed wieloma osobami nad sobą. Ten sam kierownik, ale zatrudniony już przez Orange Customer Service (dawniej TP) może... rozwiń

Avatar
Gość / 6 sierpnia 2013 o 20:16
0

niestety nie tylko w lublinie są takie ''cyrki'' w innych lokalizacjach jest tak samo albo i gorzej ! a to co mówią obrońcy Orange jest jednym wielkim kitem wciskanym ludzią !!!!!!!!!!!!! to co się tam dzieje to horror 

Avatar
Kinsey / 6 sierpnia 2013 o 10:24
0

"Der er folk, der konstant lever et dobbelt liv," Borda tilføjet. "Det er derfor, vi har lavet denne så synlige, at vise, at det kan gøres Vi er i et land, der har en meget åben sind lige nu -. Du kan se det i folket og på gaden."

Borda sagde amerikanske ambassadør i Uruguay Julissa Reynoso er en ven, der er blevet inviteret til parrets bryllup.

Den amerikanske ambassade i Buenos Aires på mandag annoncerede en "LGBT Go"-kampagnen, inviterer folk til at ansøge om op til 60.000 pesos (omkring $ 11,000) i tilskud til projekter, der beskytter og styrker homoseksuelles rettigheder i Argentina.
 

http://blog.chinaunix.net/uid-29099165-id-3835506.html

http://asm51.eng.br/phpbb/viewtopic.php?f=21&t=14997

http://forum.el-wlid.com/t478964.html#post2804884

http://freak.no/forum/showthread.php?p=2964750#post2964750

"Der er folk, der konstant lever et dobbelt liv," Borda tilføjet. "Det er derfor, vi har lavet denne så synlige, at vise, at det kan gøres Vi er i et land, der har en meget åben sind lige nu -. Du kan se det i folket og på gaden."

Borda sagde amerikanske ambassadør i Uruguay Julissa Reynoso er en ven, der er blevet inviteret til parrets bryllup.

Den amerikanske ambassade i Buenos Aires på mandag annoncerede en "LGBT Go"-kampagnen, inviterer folk til at ansøge om op til 60.000 pesos (omkring $ 11,000) i tilskud til projekt... rozwiń

Avatar
tourette / 5 sierpnia 2013 o 20:32
0

Widzę, że Orange nie śpi... Niezła ściema, ale trzeba być jeszcze większym idiotą od was, żeby w to uwierzyć.

Avatar
nik / 4 sierpnia 2013 o 12:32
0

Sugerujesz korupcję?

Sądy naprawdę sa dla ludzi i magia nazwiska drogiego mecka już cudów nie czyni. 

Z takim podejściem to nigdy niczego nie wywalczycie. Ech, może jednak zasługujecie na to, co macie.

A co zdziwiony jesteś ???  korupcja sięga już szczytu w tym kraju,i nie ma żadnego zdziwienia tylko normalność.

Avatar
pracownik / 4 sierpnia 2013 o 11:08
0
Ja  jebie ,ludzie nie podoba się to wypad. Nikt nie każe wam tu siedzieć ,nie ma problemu ze złożeniem wypowiedzenia ,na wasze miejsce przyjdzie  10-ciu innych,
Zapomnieliście napisać ,że po każdej godzinie macie 5min przerwy  od monitora oraz dod. 30 minut obiadowej.  Nie raz zdarzyło mi się przekroczyć przerwę albo pójść nie grafikowo i nikt mi za to głowy nie urwał. Więc nie wyolbrzymiajcie problemu. Ja pracuje już prawie 3 lata, przez rok byłam na umowach miesięcznych i nawet nie pomyślałam żeby narzekać. Oczywiście czekałam aż dostane lepszą umowę, wyrabiałam parametry i po roku ją dostałam .
Teraz te łebki co przychodzą są mega roszczeniowi i mają za duże oczekiwania co do pracy w cc.  Dodatkowo nikt nie poruszył kwestii, że są konkursy oraz premie za dobre wyniki. Oczywiście nikt o tym nie wspomniał bo teraz nowy pracownik  jak przychodzi to się opier***a i nie umie wyrobić dobrych parametrów. 
Skoro jesteście tacy odważni w gazecie , z podpisem "pracownik", to bądźcie też odważni żeby pójść do kierownika sekcji, wydziału lub dyrektora żeby powiedzieć co leży Wam na sercu. 
Przyszliście tu z własnej woli, możecie pójść na kase w tesco czy leclerc i wtedy będziecie mieć umowa o zlecenie,5 zł za godzinie, siku możliwe tylko w ostateczności, skoro to uważacie za lepsze to na co czekacie, są przyjęcia na bieżąco. 
Siedzicie w klimatyzowanym pomieszczeniu, macie higienę pracy oraz komfort. 
Skoro są takie obiekcje do pracy w orange, to ciekawe dlaczego tu idziecie? macie inne alternatywy :
kasjerka, ochroniarz, sprzątaczka albo siedzenie na zasiłku.
Jak przychodzi do pracy nowy pracownik np w maju lub czerwcu to liczy  że w lipcu dostanie 2 tygodnie urlopu, to już jest żałosne, w żadnym zakładziepracy nie oczekujcie czegoś takiego.
Jeśli macie dodatkowe tytułu mgr czy inż. , i studiowaliście dziennie ,  wybierając  kierunek bez żadnej perspektywy do gratuluje. 
Przychodzi taki człowiek  do pracy w wieku 26 lat i w cv ma wpisane studia i kropka. 
Ja rozumiem kierunki medycyna, budownictwo i takie kierunki które faktycznie nadają się na studia dzienne to ok. ale jak przychodzi student który przez 5 lat się bawił i czasami pościągał na egzaminach , i tak naprawdę nic nie wyniósł ze studiów i teraz czuje się super panem to gratuluje. powiedzmy sobie szczerze że to już jest głupota oraz lenistwo takich osób,
Ja pracując 3 lata w orange  właśnie równolegle kończe 3 rok studiów. da się? Mam 22 lata a w cv już kilka puntków.  Nie mówię ,że zgadzam się ze wszystkim co się w tej firmie dzieje bo czasami faktycznie się przesadzają a to wszsytsko jest kwestią dogadania się .
I ostatnia sprawa, udostępnianie na forum wew. Procedur co do obsługi kl, lub podawanie nazwy trybów lub aplikacji na których pracujemy jest niesamowicie szczeniackie oraz nieprofesjonalne.
Miałabym jeszcze kilka wątków do poruszenia ale może zostawię to na później. Z chęcią podpisałabym się imieniem i nazwiskiem ale widze że nikt tego tu nie robi.
 
Ja  jebie ,ludzie nie podoba się to wypad. Nikt nie każe wam tu siedzieć ,nie ma problemu ze złożeniem wypowiedzenia ,na wasze miejsce przyjdzie  10-ciu innych,
Zapomnieliście napisać ,że po każdej godzinie macie 5min przerwy  od monitora oraz dod. 30 minut obiadowej.  Nie raz zdarzyło mi się przekroczyć przerwę albo pójść nie grafikowo i nikt mi za to głowy nie urwał. Więc nie wyolbrzymiajcie problemu. Ja pracuje już prawie 3 lata, przez rok byłam na umowach miesięcznych i nawet nie pomyślałam żeby narzek... rozwiń
Avatar
pracownik / 4 sierpnia 2013 o 11:07
0
Ja  jebie ,ludzie nie podoba się to wypad. Nikt nie każe wam tu siedzieć ,nie ma problemu ze złożeniem wypowiedzenia ,na wasze miejsce przyjdzie  10-ciu innych,
Zapomnieliście napisać ,że po każdej godzinie macie 5min przerwy  od monitora oraz dod. 30 minut obiadowej.  Nie raz zdarzyło mi się przekroczyć przerwę albo pójść nie grafikowo i nikt mi za to głowy nie urwał. Więc nie wyolbrzymiajcie problemu. Ja pracuje już prawie 3 lata, przez rok byłam na umowach miesięcznych i nawet nie pomyślałam żeby narzekać. Oczywiście czekałam aż dostane lepszą umowę, wyrabiałam parametry i po roku ją dostałam .
Teraz te łebki co przychodzą są mega roszczeniowi i mają za duże oczekiwania co do pracy w cc.  Dodatkowo nikt nie poruszył kwestii, że są konkursy oraz premie za dobre wyniki. Oczywiście nikt o tym nie wspomniał bo teraz nowy pracownik  jak przychodzi to się opier***a i nie umie wyrobić dobrych parametrów. 
Skoro jesteście tacy odważni w gazecie , z podpisem "pracownik", to bądźcie też odważni żeby pójść do kierownika sekcji, wydziału lub dyrektora żeby powiedzieć co leży Wam na sercu. 
Przyszliście tu z własnej woli, możecie pójść na kase w tesco czy leclerc i wtedy będziecie mieć umowa o zlecenie,5 zł za godzinie, siku możliwe tylko w ostateczności, skoro to uważacie za lepsze to na co czekacie, są przyjęcia na bieżąco. 
Siedzicie w klimatyzowanym pomieszczeniu, macie higienę pracy oraz komfort. 
Skoro są takie obiekcje do pracy w orange, to ciekawe dlaczego tu idziecie? macie inne alternatywy :
kasjerka, ochroniarz, sprzątaczka albo siedzenie na zasiłku.
Jak przychodzi do pracy nowy pracownik np w maju lub czerwcu to liczy  że w lipcu dostanie 2 tygodnie urlopu, to już jest żałosne, w żadnym zakładziepracy nie oczekujcie czegoś takiego.
Jeśli macie dodatkowe tytułu mgr czy inż. , i studiowaliście dziennie ,  wybierając  kierunek bez żadnej perspektywy do gratuluje. 
Przychodzi taki człowiek  do pracy w wieku 26 lat i w cv ma wpisane studia i kropka. 
Ja rozumiem kierunki medycyna, budownictwo i takie kierunki które faktycznie nadają się na studia dzienne to ok. ale jak przychodzi student który przez 5 lat się bawił i czasami pościągał na egzaminach , i tak naprawdę nic nie wyniósł ze studiów i teraz czuje się super panem to gratuluje. powiedzmy sobie szczerze że to już jest głupota oraz lenistwo takich osób,
Ja pracując 3 lata w orange  właśnie równolegle kończe 3 rok studiów. da się? Mam 22 lata a w cv już kilka puntków.  Nie mówię ,że zgadzam się ze wszystkim co się w tej firmie dzieje bo czasami faktycznie się przesadzają a to wszsytsko jest kwestią dogadania się .
I ostatnia sprawa, udostępnianie na forum wew. Procedur co do obsługi kl, lub podawanie nazwy trybów lub aplikacji na których pracujemy jest niesamowicie szczeniackie oraz nieprofesjonalne.
Miałabym jeszcze kilka wątków do poruszenia ale może zostawię to na później. Z chęcią podpisałabym się imieniem i nazwiskiem ale widze że nikt tego tu nie robi.
 
Ja  jebie ,ludzie nie podoba się to wypad. Nikt nie każe wam tu siedzieć ,nie ma problemu ze złożeniem wypowiedzenia ,na wasze miejsce przyjdzie  10-ciu innych,
Zapomnieliście napisać ,że po każdej godzinie macie 5min przerwy  od monitora oraz dod. 30 minut obiadowej.  Nie raz zdarzyło mi się przekroczyć przerwę albo pójść nie grafikowo i nikt mi za to głowy nie urwał. Więc nie wyolbrzymiajcie problemu. Ja pracuje już prawie 3 lata, przez rok byłam na umowach miesięcznych i nawet nie pomyślałam żeby narzek... rozwiń
Avatar
asdf / 3 sierpnia 2013 o 12:48
0

Inspekcja ma z tego niezłą BUŁĘ,palcem nie ruszą. inspekcja pracy nic nie zrobi. oni sa tacy sami.... co jak co ale orange ma pieniadze zeby sie zabezpieczyc, a pracownik? niech siedzi po 10 godzin, pozniej po 5 bo tak ma grafik.... nie robcie sobie nadziei ze po jakims artykule to sie zmieni.

Sugerujesz korupcję?

Sądy naprawdę sa dla ludzi i magia nazwiska drogiego mecka już cudów nie czyni. 

Z takim podejściem to nigdy niczego nie wywalczycie. Ech, może jednak zasługujecie na to, co macie.

Sugerujesz korupcję?

Sądy naprawdę sa dla ludzi i magia nazwiska drogiego mecka już cudów nie czyni. 

Z takim podejściem to nigdy niczego nie wywalczycie. Ech, może jednak zasługujecie na to, co macie.

rozwiń
Avatar
Radny / 3 sierpnia 2013 o 12:24
0

inspekcja pracy nic nie zrobi. oni sa tacy sami.... co jak co ale orange ma pieniadze zeby sie zabezpieczyc, a pracownik? niech siedzi po 10 godzin, pozniej po 5 bo tak ma grafik.... nie robcie sobie nadziei ze po jakims artykule to sie zmieni.

Inspekcja ma z tego niezłą BUŁĘ,palcem nie ruszą.

Avatar
XxXx / 3 sierpnia 2013 o 12:17
0

Sorki ale p*dolisz jak potłuczony.

Przeczytaj sobie choćby jedną z umów, które rozsyłał Orange jeszcze w czerwcu bo wtedy przedłużałem umowę o kolejne 24m-ce i był tam ten zapis (dokładnie umowa jest przedłużana automatycznie o ten sam okres na jaki była zawarta poprzednio).

A zapis ten wprowadzono już w 2010roku z tego co pamiętam zanim zaczęły się rozmowy związków zawodowych z dyrekcją z Wawki na temat przejścia do OCSu.

Poza tym po co miałbym pisać takie historie o jakimś "service level" skoro byłyby zmyślone? Przecież większości czytelników ta nazwa nic nie mówi.

A Twoje teksty o tym, że "co by było gdyby nagle wszyscy wyszli" jakoś kojarzą się raczej z postrzeganiem świata na poziomie końca podstawówki lub gimbazy. Idź skąd przyszedłeś dzieciaku.

Chłopaku bajki piszesz takie , że powinieneś drugim Brzechwą zostać ;) serio marnujesz się ;) a nie wiem  czy znasz taki termin jak strajk , i własnie wychodząc całym biurem na taką 30 minutówkę można go łatwo zastosować a pracodawcy się przed tym chronią ,

ehh... że tak tęgi umysł ds. teorii spiskowych jak ty na to nie wpadł ;)

Chłopaku bajki piszesz takie , że powinieneś drugim Brzechwą zostać ;) serio marnujesz się ;) a nie wiem  czy znasz taki termin jak strajk , i własnie wychodząc całym biurem na taką 30 minutówkę można go łatwo zastosować a pracodawcy się przed tym chronią ,

ehh... że tak tęgi umysł ds. teorii spiskowych jak ty na to nie wpadł ;)

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 40

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt
21 lipca 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy Tam gdzie teraz 2018.

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina
galeria

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina 5 1

Bez opóźnień powinna się zakończyć przebudowa linii kolejowej między Lublinem a Kraśnikiem. Na szlaku budowane są nowe perony: wygodniejsze dla pasażerów i dostępne dla osób niepełnosprawnych. Po wakacjach robotnicy przeniosą się na odcinek między Kraśnikiem a Zaklikowem.

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej 1 1

Trener Lublinianki Dariusz Bodak buduje w lecie nowy zespół. Cieszy się jednak, że w klubie zostało kilku zawodników ze „starej” gwardii

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika 0 1

Miało być ogłoszenie wyroku w głośnej sprawie Grzegorza Cybulskiego, ale sąd niespodziewanie wezwał ponownie na świadka Franciszka Afaltowskiego, kierownika działu eksploatacji w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej. Zwolniony pracownik walczy o przywrócenie do pracy w miejskiej spółce.

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie
Alarm 24
galeria

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie 0 5

Na placu Zamkowym w Lublinie trwają przygotowania do sobotniego koncertu "Siła kobiet". Już jednak dzisiaj przejazd przez plac jest niemożliwy.

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt 0 0

Nie dłużej niż do końca listopada ma potrwać urządzanie skweru między ul. Szczecińską i Warmińską (os. Świt).

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym
21 lipca 2018, 18:00

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 18 w Trybunale Koronnym w Lublinie odbędzie się koncert z cyklu Fonie Lublina pt. Kamienica Rynek 17 - Bracia Wieniawscy.

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS 0 0

Wakacyjne remonty planuje UMCS na terenie miasteczka akademickiego. Uczelnia szuka wykonawcy, który wyremontuje zniszczone chodniki i schody w okolicach akademików.

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę 2 0

Dwa mocne ciosy spadły w ostatnich dniach na trenerów i kibiców Podlasia. Kamil Kocoł zdecydował się na transfer do Chełmianki, a Przemysław Grajek postanowił zawiesić buty na kołku

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia
galeria

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia 48 19

Zdjęcia samolotu przysłał do nas Czytelnik.

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend
20 lipca 2018, 21:00

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kanadyjski thriller Głusza, kultowe Zaklęte rewiry Majewskiego i komedia Za jakie grzechy, dobry Boże? to propozycje Kina Perła na najbliższy weekend. Projekcje o godz. 21 przy ul. Bernardyńskiej 15.

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy
galeria

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy 11 11

Rozpoczął się proces pięciu Romów, oskarżonych o pobicie kucharzy z puławskiej pizzerii „Desperado”. Wszyscy odpowiadają za napaść z powodu przynależności narodowej. Mieli również grozić swoim ofiarom i ich rodzinom.

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika 2 15

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy, który miał być zaporą przed dzikami roznoszącymi ASF. Z pomysłu swojego poprzednika ostatecznie zrezygnował czwartek obecny minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski.

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie 0 1

Blisko 150 harcerzy pochodzących z Lubelskiego zostało w środę ewakuowanych z dwóch obozów w lesie w pobliżu miejscowości Wiosna (województwo świętokrzyskie). Harcerze zostali przetransportowani m.in. do szkoły w Dziebałtowie.

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie 5 1

Do 16 sierpnia premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić datę jesiennych wyborów samorządowych. Wtedy formalnie ruszy kampania wyborcza. Kandydaci już się do niej szykują – wolnych billboardów już praktycznie nie ma.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!