Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 września 2019 r.
17:01

Inwestorzy chcieli skorzystać z "lex deweloper" w Lublinie. Jest decyzja radnych

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
16 49 A A
Dziewięć bloków przy Sławinkowskiej miało powstać na terenie, który nie ma uchwalonego planu zagospodarowania, a zgodnie z obowiązującym studium przestrzennym jest przeznaczony pod budownictwo jednorodzinne
Dziewięć bloków przy Sławinkowskiej miało powstać na terenie, który nie ma uchwalonego planu zagospodarowania, a zgodnie z obowiązującym studium przestrzennym jest przeznaczony pod budownictwo jednorodzinne

Rada Miasta odmówiła w czwartek zgody dwóm inwestorom, którzy chcieli budować mieszkania dzięki ustawie „lex deweloper”. Jedna z firm projektowała przy Poligonowej bloki o wysokości większej niż dozwolona w planie. Druga chciała stawiać przy Sławinkowskiej budynki wielorodzinne w strefie domów jednorodzinnych

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przez Radę Miasta przewinęły się dotychczas cztery wnioski od firm chcących skorzystać z przepisów „lex deweloper”. Nazywana tak ustawa pozwala na budowę mieszkań na terenach przeznaczonych na inne cele i umożliwia budowy sprzeczne z warunkami obowiązujących planów zagospodarowania. Powołując się na tę ustawę deweloperzy mogą także prosić o zgodę na budowę mieszkań w miejscach, które nie mają planu zagospodarowania. Ostateczna decyzja należy do Rady Miasta, która do tej pory odmówiła każdemu z inwestorów.

W czwartek radni odprawili z kwitkiem firmę, która chciała stawiać przy Poligonowej dwa bloki mieszkalne z usługami w parterach. – Powstanie około 113 mieszkań, przedszkole i lokal usługowy – mówił radnym Paweł Piechowicz, prezes spółki Nowa Poligonowa. Wskazany przez niego teren już dziś jest przeznaczony pod budowę bloków, ale nie tak wysokich, jakie chciałby stawiać deweloper.

Plan pozwala tu najwyżej na trzy piętra, spółka chciała zgody na sześć. Druga rozbieżność dotyczyła liczby miejsc parkingowych. Obowiązujący plan nakazuje zapewnić przynajmniej 1,5 miejsca postojowego na każde z mieszkań, tymczasem deweloper chciał zapewnić tylko jedno miejsce parkingowe na jeden lokal mieszkalny.

– Zobowiązuję się to zwiększyć do wskaźnika 1,35 – deklarował Piechowicz na czwartkowym posiedzeniu Rady Miasta. – To zobowiązanie jest prawnie bezwartościowe – wytknął mu od razu radny Bartosz Margul z klubu prezydenta Żuka. Deweloper zapewniał, że jego inwestycja nie będzie się kłócić z otoczeniem. Przekonywał też, że budując zgodnie z planem zagospodarowania mógłby stworzyć 90 mieszkań, zaś korzystając ze specustawy może wybudować 113 i tłumaczył, że nie jest to wcale wielka różnica. Większości rady nie przekonał: trzech chciało pójść mu na rękę, trzynastu było przeciw, jedenastu się wstrzymało.

Zachwyty radnych nad projektem towarzyszyły dyskusji nad drugim z odrzuconych w czwartek wniosków. Spółka Movimento chciała zgody na dziewięć niskich bloków przy ul. Sławinkowskiej. Wskazany przez nią teren nie ma planu zagospodarowania, ale uchwalone w lipcu studium przestrzenne wyznacza tutaj strefę zabudowy jednorodzinnej. Mimo tego zapisu planiści z Ratusza uznali, że tę funkcję terenu „należy traktować jako wiodącą z możliwością jej wzbogacenia”.

– Jesteśmy przekonani, że nasza propozycja wpisze się w ład przestrzenny – przekonywała Joanna Chrzanowska-Dyduch, prezes spółki Movimento. Jej wniosek dotyczył dziewięciu dwupiętrowych budynków, w każdym byłoby jedenaście mieszkań, parkingi byłyby pod ziemią, na powierzchni przewidziano trzy miejsca postojowe. – Willa miejska to nic innego jak duży dom mieszkalny. Coś, co nie jest blokiem, jest dużym domem, w którym zamieszkują więcej niż dwie rodziny.

– Brak mi słów uznania. To nowy trend dla Lublina – zachwycała się projektem radna Małgorzata Suchanowska (PiS). – Inni na waszym miejscu wrzuciliby wysokie budownictwo między te domki i mogliby to przeforsować, bo na tej sali przeforsowano wiele rzeczy brzydkich. Jeszcze raz dziękuję za to cudo.

Tego zachwytu nie podzielał mieszkaniec jednego z domów jednorodzinnych, które sąsiadowałyby z tą inwestycją. – Ona byłaby niezgodna z obowiązującym studium – mówił Krzysztof Niedziałek. – Po to państwo uchwalili taki dokument, żebyśmy jako mieszkańcy wiedzieli, czego można się spodziewać. Nasz teren jest przeznaczony pod zabudowę jednorodzinną i nie można przyjąć, że budowa dziewięciu bloków jedenastomieszkaniowych jest zabudową jednorodzinną – stwierdzał Niedziałek i przypominał, że wnioski w trybie „lex deweloper” nie mogą być sprzeczne ze studium przestrzennym.

– To nie ma być bezwzględna zgodność, tylko ma być „niesprzeczność” – odpowiadała na ten zarzut Ewa Boguta, dyrektor miejskiego wydziału architektury i przekonywała, że studium nie wyklucza tutaj zabudowy innej niż jednorodzinna.

Ostatecznie wiosek spółki Movimento został odrzucony przez Radę Miasta. Za inwestycją głosowało ośmiu radnych, tylu samo się wstrzymało, przeciw było trzynastu.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 49

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 września 2019 o 17:25
+46
Ciekawe jak sądy będą orzekać w sprawach Lex Deweloper
Avatar
Gość / 5 września 2019 o 17:21
+45
"tylko jedno miejsce parkingowe na jeden lokal mieszkalny" takiego wniosku nie dało się nie odrzucić
Avatar
niemożliwe / 5 września 2019 o 17:26
+42
Suchanowska chwali dewelopera? Czyżby jakiś zaprzyjaźniony z pisem?
Avatar
Gość / 5 września 2019 o 17:27
+41
I bardzo dobrze, że oba wnioski odrzucone!
Avatar
Gość / 5 września 2019 o 17:24
+38
Brawo radni! Trzeba stawić opór tej idiotycznej ustawie PiS-u
Avatar
mała różnica / 5 września 2019 o 17:20
+38
A TBV zgodę dostał pomimo sprzeciwu mieszkańców.
 TBV nie chciało budować 4-5 metrów od istniejącej zabudowy, tylko na zdegradowanym zaśmieconym odludziu a dodatkowo w zamian sfinansuje budowę parku i da teren pod żłobek
Avatar
pytam z ciekawości / 5 września 2019 o 17:28
+35
trolle pisowskie, jak otwieracie lodówkę to też widzicie TBV?
Avatar
Gość / 5 września 2019 o 17:50
+31
te wille na Sławinkowskiej faktycznie fajne ale niech się najpierw inwestor dogada z sąsiadami
Avatar
nie żartuj / 5 września 2019 o 17:23
+29
A TBV zgodę dostał pomimo sprzeciwu mieszkańców.
 Mieszkańców? Mówisz o tej grupce krzykaczy, obrońców nawłoci?
Avatar
Gość / 5 września 2019 o 17:31
+24
Czy Dominik Smaga ma jakąś obsesję na punkcie używania znaków cudzysłowu? W każdym artykule aż roi się od nich.
Avatar
Gość / 6 września 2019 o 21:33
0
hej trolle Żuka skończycie jak ci od Brejzy z Inowrocławia. Ale wtedy będzie zabawa
Avatar
Zanon / 5 września 2019 o 23:03
+5
A czy i jakie dawali fanty?
Avatar
Helmuthp / 5 września 2019 o 23:01
+12
A ja miałam takie widzenie. Za 3 lata TBV postawił tu apartementowce.
 A jeżeli to się ziści za rok?
Avatar
Gość / 5 września 2019 o 23:01
-10
Te PiSie trolle nie dość, że durne to jeszcze monotematyczne
Avatar
Syfek Tułaczew / 5 września 2019 o 22:23
-8
Moje wierne trolle widzę że dzielnie walczycie i dodajecie komentarze w sposób hurtowy. Tak tylko gwoli ścisłości, przedłużam promocję. Do dnia wyborów parlamentarnych zwiększam stawkę za wpis z 15 na 30 gr. Zachęcam do skorzystania z tej oferty i zwiększenia ilości dodawanych wpisów, tak by za działanie na rzecz naszej kochanej partii, otrzymać godną zapłatę. Wiecie co pisać? Zunio, bizancjum, targowica, dewelo-, Lublin wymiera itd. Do boju moje wierne trolle, ku chwale PiS!
Avatar
pionki robią co Sułtan każe / 5 września 2019 o 21:31
+5
Pani Boguta powinna  powinna stracić stanowisko i uprawnienia architekta
 A co z Dewelo-Gubernatorem terytoriów okuPOwanych, doktorem Łamania Ustaw Antykorypcyjnych i Przewodniczącym Dewelotargowicy? Kto odbierze mu "uprawnienia" do łupienia Koziego Grodu w imię interesów oligarchii?
Avatar
minusiki pójdą w cenę metra / 5 września 2019 o 21:11
+3
Ogłaszam, że nie podoba mi się fakt dogadzania tebewałowi przez ratusz i w związku z tym czekam na 39 minusików od sPÓłdzielni PR "Dewelo-Tęcza".
 Na razie jest tylko 17. No to dam pracownikowi "Dewelo-Tęczy" jeszcze jedną okazje do wykazania się.
Avatar
centrala płaci PO 5gr za każdy zamieszczony POst / 5 września 2019 o 20:19
-9
Lex Deweloper to szkodliwa ustawa i trzeba z nią walczyć
"Walczyć", wpisując możliwość ze skorzystania z niej w umowę z tebewałem dotyczącą przerobienia byłych terenów zieleni (ESOCH), sportu i rekreacji na POle POd kasodajne "akademiki"?
 Przepraszam, że tak spamuję ale jestem trollem wynajętym przez PiS i za to mi partia płaci. POtrzebuję POd każdym artykułem dodać odPOwiednią liczbę hejterskich, antyżukowych, wpisów, bo jeśli tego nie zrobię, to centrala mi nie zapłaci. Moje wpisy łatwo rozPOznać, zbitkę liter "po" zawsze piszę z wielkich liter, żeby centrala mogła łatwo rozPOznać ile konkretnie komentarzy dodałem i mi za wszystkie zapłacić. POza tym dostałem rozkazy, żeby cały czas używać słów: "Zunio", "bizancjum", "wypchane POrtfele", "ubogacanie korporacji", "Detroit Wschodu", "Fuchmistrzunio", "dewelo-rozwój", "dewelo-prezydent", "dewelo-sułtan", "dewelo-kamerdyner", "dewelo-macki", "dewelo-geszeft", "dewelo-cwaniaki", "dewelo-targowica". Za wpisy z tymi wyrazami dostaję PO prostu więcej pieniędzy.
 Przepraszam, że tak spamuję ale jestem trollem wynajętym przez PiS i za to mi partia płaci. POtrzebuję POd każdym artykułem dodać odPOwiednią liczbę hejterskich, antyżukowych, wpisów, bo jeśli tego nie zrobię, to centrala mi nie zapłaci. Moje wpisy łatwo rozPOznać, zbitkę liter "po" zawsze piszę z wielkich liter, żeby centrala mogła łatwo rozPOznać ile konkretnie komentarzy dodałem i mi za wszystkie zapłacić. POza tym dostałem rozkazy, żeby cały czas używać słów: "Zunio", "bizancjum", "wypch... rozwiń
Avatar
zunio lubi lex deweloper / 5 września 2019 o 20:10
+4
Lex Deweloper to szkodliwa ustawa i trzeba z nią walczyć
 "Walczyć", wpisując możliwość ze skorzystania z niej w umowę z tebewałem dotyczącą przerobienia byłych terenów zieleni (ESOCH), sportu i rekreacji na POle POd kasodajne "akademiki"?
Avatar
RrM / 5 września 2019 o 20:07
+5
Pani Boguta powinna powinna stracić stanowisko i uprawnienia architekta
Zobacz wszystkie komentarze 49

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

LKS Rolnik B. Głogówek - GKS Górnik Łęczna 0:13. Nie ma mocnych na mistrza

LKS Rolnik B. Głogówek - GKS Górnik Łęczna 0:13. Nie ma mocnych na mistrza 0 0

Górnik Łęczna wygrał aż 13:0 z LKS Rolnika B. Głogówek. Cztery bramki w tym spotkaniu zdobyła Nikol Karczewska

Ceny jabłek spadają. Apele, by nie dostarczać ich do skupów i zarzuty zmowy cenowej

Ceny jabłek spadają. Apele, by nie dostarczać ich do skupów i zarzuty zmowy cenowej 0 0

Spadły ceny jabłek przemysłowych, mimo że owoców jest w tym roku mniej. Lubelska Izba Rolnicza podejrzewa, że mogło dojść do zmowy cenowej. LIR zamierza złożyć w tej sprawie zawiadomienie do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a być może również do Centralnego Biura Śledczego Policji

Photo day w Grupie Azoty PUŁAWY

Photo day w Grupie Azoty PUŁAWY 0

Marsz Równości przeszedł ulicami Kalisza
film

Marsz Równości przeszedł ulicami Kalisza 0 5

Tłum z tęczowymi flagami i transparentami z hasłem: "Nie dla homofobii" przeszedł przez Kalisz. To pierwszy Marsz Równości, który zorganizowano w tym mieście.

Garażówki wracają, używane rzeczy kupujemy coraz chętniej. Z zyskiem dla portfela i planety
galeria

Garażówki wracają, używane rzeczy kupujemy coraz chętniej. Z zyskiem dla portfela i planety 6 4

Nie wstyd jest się ubierać w ciucholandzie ani mieć własne stoisko na garażowej wyprzedaży. Coraz więcej rzeczy oddajemy innym, przyjmujemy używane i naprawiamy zepsute zamiast kupować nowe

Spotkanie z podróżnikiem Robertem Czerniakiem w Puławach
25 września 2019, 18:00

Spotkanie z podróżnikiem Robertem Czerniakiem w Puławach 0 0

Biblioteka Miejska w Puławach (ul. Głęboka) zaprasza na spotkanie z podróżnikiem Robertem Czerniakiem, które odbędzie się 25 września o godz. 18.

Kinga Wojtasik (AZS UMCS TPS Lublin) i Katarzyna Kociołek wciąż bez kwalifikacji olimpijskiej

Kinga Wojtasik (AZS UMCS TPS Lublin) i Katarzyna Kociołek wciąż bez kwalifikacji olimpijskiej 0 0

W Haiyang Polki odpadły w trzeciej fazie grupowej

Ksiądz Kazimierz Wojno zamordowany w stolicy Brazylii

Ksiądz Kazimierz Wojno zamordowany w stolicy Brazylii 133 1

Ksiądz Kazimierz Wojno zginął w czasie napadu na kościół w Brasilii. Do zabójstwa doszło niedługo po mszy świętej

Niektóre miejskie spółki zarobiły miliony, inne przynoszą straty

Niektóre miejskie spółki zarobiły miliony, inne przynoszą straty 0 13

W czwartek rada miasta w Puławach zapozna się z informacjami o stanie finansów spółek komunalnych. Tradycyjnie najlepiej radzi sobie OPEC. Na drugim biegunie znajdują się Nieruchomości Puławskie oraz PPNT

Lublin: Przebudowa ul. Fabrycznej na ostatniej prostej [zdjęcia]
galeria

Lublin: Przebudowa ul. Fabrycznej na ostatniej prostej [zdjęcia] 19 6

Jeden miesiąc, jeden tydzień i jeden dzień – tyle czasu zostało drogowcom na dokończenie przebudowy ronda przy Gali oraz ul. Fabrycznej, a wykonawca robót na razie nie prosi o dodatkowy czas. Już jutro na skrzyżowaniu zmieni się organizacja ruchu

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23.09.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23.09.2019 0 0

Sondaż: Kto wygra wybory parlamentarne 2019 w woj. lubelskim?

Sondaż: Kto wygra wybory parlamentarne 2019 w woj. lubelskim? 0 11

Prawo i Sprawiedliwość oraz Koalicja Obywatelska zachowają obecną liczbę posłów z woj. lubelskiego - wynika z przedwyborczej prognozy dla portalu Onet i dziennika Fakt.

Lublin: Ursus Bus uratowany? 30 mln dolarów od Amerykanów i Japończyków

Lublin: Ursus Bus uratowany? 30 mln dolarów od Amerykanów i Japończyków 54 25

30 mln dolarów od amerykańsko-japońskiego konsorcjum to światełko w tunelu dla producenta autobusów z Lublina. – Uregulujemy zaległości płacowe i w ciągu miesiąca uruchomimy produkcję – zapowiada Paweł Dadej, dyrektor zarządzający w Ursus Bus

Granit Bychawa - Lewart Lubartów 0:2. Wygrana bez większych problemów

Granit Bychawa - Lewart Lubartów 0:2. Wygrana bez większych problemów 0 1

Lewart bez większych problemów pokonał w niedzielę na wyjeździe Granit Bychawa 2:0. Goście szybko zdobyli gola i kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.