Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 lutego 2020 r.
14:59

Irmina Nikiel odwołana ze stanowiska szefowej lubelskiego sanepidu. Za mobbing?

23 151 A A
Irmina Nikiel została odwołana ze sprawowanego stanowiska
Irmina Nikiel została odwołana ze sprawowanego stanowiska (fot. Krzysztof Mazur)

Irmina Nikiel nie kieruje już Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Lublinie – zdecydował Lech Sprawka, wojewoda lubelski. Ale konkretnych powodów dymisji nie podał. Jednak kilka miesięcy temu odwołania dyrektor domagała się część pracowników.

Aktualizacja artykułu: 10 lutego 2020 r. 18:56
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Odwołanie nastąpiło w związku z sygnałami dotyczącymi działania inspekcji sanitarnej i zostało poprzedzone konsultacjami wojewody lubelskiego z głównym inspektorem sanitarnym – informuje Marek Wieczerzak, rzecznik wojewody lubelskiego. Dodaje, że to główny inspektor sanitarny wystąpił do wojewody z wnioskiem o odwołanie szefowej wojewódzkiej stacji. – Przyczyną odwołania była obawa o prawidłowe wykonywanie zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej w województwie lubelskim – zaznacza Wieczerzak. I nic więcej na temat powodów tej decyzji nie powiedział.

Oszczędna w wypowiedziach była też była już dyrektor. – Nie będę komentować zaistniałej sytuacji. Jako że forma oraz nagłość podjętej decyzji uniemożliwiły mi osobiste pożegnanie się z pracownikami inspekcji sanitarnej, chciałabym skorzystać z pośrednictwa prasy, aby podziękować wszystkim za wieloletnią współpracę – zaznaczyła w przesłanym do nas krótkim oświadczeniu Irmina Nikiel.
O konflikcie w sanepidzie pisaliśmy kilkukrotnie.

Część pracowników WSSE w Lublinie chciała odwołania dyrektorki. Swojej przełożonej zarzucali mobbing. Czuli się szkalowani, zastraszani, uporczywie krytykowani, dyskryminowani. 

Wspierali ich w tym koledzy z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie. Zgodnie twierdzili, że sytuacja jest coraz gorsza. Podobne zarzuty mieli pracownicy powiatowej stacji w Łęcznej. Interweniowali m.in. u wojewody i głównego inspektora sanitarnego, którzy w związku z tym zapowiedzieli jeszcze na październik ubiegłego roku wspólną kontrolę. Do kontroli jednak nie doszło, a związkowcy oburzali się, że urzędnicy nie reagują.

W rozmowie z Dziennikiem Nikiel oceniała, że działania przewodniczącej „Solidarności” w WSSE „wyglądają na uprawianie prywaty”. – Pracuję w Inspekcji ponad 30 lat, to moja pasja. Pracujemy rzetelnie, mieszkańcy województwa mogą czuć się bezpiecznie – zapewniała Nikiel.

Jak decyzję wojewody przyjęli związkowcy? – Pracownicy wojewódzkiej stacji, nie tylko związkowcy, poczuli ulgę. Nie doszłoby do tego, gdyby nie nasze współdziałanie i wsparcie jednostek nadrzędnych. Miejmy nadzieję, że do takiej sytuacji już nigdy nie dojdzie – komentowali związkowcy z WSSE w Lublinie. – Cieszymy się, że obecny wojewoda zauważył nasz problem i mogliśmy liczyć na jego wsparcie w obronie praw pracowniczych – podkreślili z kolei związkowcy z PSSE w Lublinie.

Do czasu powołania nowego inspektora wojewódzkiego obowiązki będzie pełnić Anna Strzyż, dotychczasowa zastępca szefowej WSSE w Lublinie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 151

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Joanna / 10 lutego 2020 r. o 16:52
+27
Takiej aktorki i moberki nie było i chyba cieżko by było znaleźć Teraz przynajmniej ludzie będą myślec a nie musieć brać pod uwagę pomysły jak z komedii polskich lat wcześniejszych Gratuluję Wam Gratuluję Panie Wojewodo Chylę czapki Gorzej już być nie mogło i Pan w końcu wysłuchał tych „kilku” osób Ja przez nią zrezygnowałam z pracy Nikt nigdy nie próbował mnie tak upodlić
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 r. o 16:50
+23
Takich jej pupilkow.. powiatowych inspektorów ... miernot... jest więcej... przecież wszyscy chodzili jak ona chciała... pył z butów czyscili ... W ogień by poszli ... I... co? Biedaki..
Avatar
maniek / 10 lutego 2020 r. o 15:26
+23
instytucje panstwowe to nie miejsce na politykę,każdy politykier powinien dostać kopa,babie sie w glówce powywracało od stołka to dostała kopa.
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 r. o 15:11
+20
brawo Wojewoda, ktoś wreszcie powiedział DOŚĆ
Avatar
G. / 10 lutego 2020 r. o 21:42
+19
Co Ty człowieku bredzisz. Mobbing nie jest łatwo udowodnić, a w tej sytuacji pokrzywdzonych było wielu. Kobiety nie powinny pełnić wysokich stanowisk bo są małostkowe, zawistne i złośliwe!
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 r. o 15:20
+19
Jakiś smród ciągnął się w tym Sanepidzie, i przez tyle czasu nie mogli znaleźć jego źródła, a przecież Sanepid zajmuje się również szukaniem źródeł smrodu. Dziwne.
Avatar
Anna / 10 lutego 2020 r. o 16:48
+17
Prawda zawsze zwycięża...to tylko kwestia czasu. Brawo Panie Wojewodo!
Avatar
Pracownik WSSE / 11 lutego 2020 r. o 20:45
+14
Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem dzisiejszego spotkania z Panem Wojewodą w WSSE. Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu, który uczynił niemożliwe. Brawo również dla Głównego Inspektora Sanitarnego za wniosek o odwołanie. Ludzie to dzieje się naprawdę!!! Tak długo na to czekaliśmy... Brawo dla naszych Bohaterów z Solidarności!!!
Avatar
Zły i zdeterminowany / 10 lutego 2020 r. o 22:29
+14
Stało się wreszcie to na co większość czekała. Nie licząc paru osób które były bardzo blisko i dostawaly za to nagrody. Całe województwo się cieszy. Mamy nadzieję że babcia mobing nie pojawi się już w pracy. Taczki już są przygotowane, w razie potrzeby. To była tak bardzo zła osoba. Tak zawstna. Dobrze że już jej nie ma. Dość dreczenia swoich pracowników. Szybko wymazemy Cię z pamięci. Nikt nie będzie Cię wspominał. A te medale co otrzymała powinny być odebrane. Jak ma honor A wiadomo że nie ma to powinna oddać. Nie zrobiła dla inspekcji nic dobrego. Znikaj na zawsze.
Stało się wreszcie to na co większość czekała. Nie licząc paru osób które były bardzo blisko i dostawaly za to nagrody. Całe województwo się cieszy. Mamy nadzieję że babcia mobing nie pojawi się już w pracy. Taczki już są przygotowane, w razie potrzeby. To była tak bardzo zła osoba. Tak zawstna. Dobrze że już jej nie ma. Dość dreczenia swoich pracowników. Szybko wymazemy Cię z pamięci. Nikt nie będzie Cię wspominał. A te medale co otrzymała powinny być odebrane. Jak ma honor A wiadomo że nie ma to powinna oddać. Nie zrobiła dla inspekcji ... rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 r. o 22:45
+13
W Wsse jak i powiatowych stacjach winna być jeszcze dodatkowo przeprowadzona kompleksowa kontrola w dziale księgowości
Avatar
Garlicpower / 20 lutego 2020 r. o 22:37
0
Widzę, że kolega garlicpower to zacny poliglota, ojczystego języka zapomniał i z kulturą też na bakier. Ach ta "siła czosnku" to w ramach zabezpieczenia przed koronawirusem? czyli kolega z dziewiętnastowiecznej epidemiologii.
 Dziekuję bardzo, a siła w czosnku jest i jestem z niej zadowolona, drogi anonimie
Avatar
Gość / 20 lutego 2020 r. o 21:19
0
Widzę, że kolega garlicpower to zacny poliglota, ojczystego języka zapomniał i z kulturą też na bakier. Ach ta "siła czosnku" to w ramach zabezpieczenia przed koronawirusem? czyli kolega z dziewiętnastowiecznej epidemiologii.
Avatar
Garlicpower / 20 lutego 2020 r. o 18:53
0
do Garlicpower: a weź ty człowieku zajmij się kontrolami czyli swoją robotą, bo to co tu wypisujesz nie jest warte niczyjej uwagi, dno, bąbelki i muł
 "silnik parowy" weź nie kompromituj się i pamiętaj o węglu bo pary Ci brakuje, a jak wygaśnie pod kotłem to nawet nie będziesz mieć siły w pracy kartki przełożyć
Avatar
silnik parowy / 20 lutego 2020 r. o 08:58
0
do Garlicpower: a weź ty człowieku zajmij się kontrolami czyli swoją robotą, bo to co tu wypisujesz nie jest warte niczyjej uwagi, dno, bąbelki i muł
Avatar
Garlicpower / 19 lutego 2020 r. o 16:39
0
pracując w ONS-ie  mając wykształcenie w tym kierunku mam się uczyć z ksiegowości, bo z tego wynika twoja wypowiedź nazywając baranami osoby nie mające wykształcenia ekonomicznego. To może ty jesteś tumanem nie mając wykształcenia pozwalającego na pracę w ONS-sie Twoja wypowiedź jest na poziomie pięciu metrów pod dnem i żadne "mocne" papierki nic ci nie pomogą. Szkoda czasu na takie dyskusje
Strucla jeżeli umiesz czytać ze zrozumieniem lub ciąg zapisanych znaków stanowi problem to podziel tekst lub powoli zacznij od początku czytać całość wtedy powinno się rozjaśnić, ale mam wątpliwość czy pracujesz tam gdzie piszesz, budzi to moje spore wątpliwości po treści komentarza. Znamy się wszyscy więc......... w czym problem?
Strucla jeżeli umiesz czytać ze zrozumieniem lub ciąg zapisanych znaków stanowi problem to podziel tekst lub powoli zacznij od początku czytać całość wtedy powinno się rozjaśnić, ale mam wątpliwość czy pracujesz tam gdzie piszesz, budzi to moje spore wątpliwości po treści komentarza. Znamy się wszyscy więc......... w czym problem? rozwiń
Avatar
Garlicpower / 19 lutego 2020 r. o 16:34
+1
Do SZKOŁY barany nauki pobierać z zakresu wiedzy finansów, późnej piszcie na forum swoje wypowiedzi.
A nie wzięłaś tego pod uwagę, że nie każdy miał czas w godzinach pracy się uczyć tak jak ty to pewnie robiłaś tak jak  to robili co niektórzy ci nie mieli co zrobić ze swoim czasem w godzinach pracy
Dostęp do wiedzy jest dla otwarty dla każdego, natomiast może trzeba było spróbować, a w godzinach pracy to wykonujemy wszelkie obowiązki, które są na nas nałożone. Ja nie mam czasu na przymierzanie szmatek i strojenie się jak inni przepracowani. A Ty to, w której grupie jesteś?
pracując w ONS-ie  mając wykształcenie w tym kierunku mam się uczyć z ksiegowości, bo z tego wynika twoja wypowiedź nazywając baranami osoby nie mające wykształcenia ekonomicznego. To może ty jesteś tumanem nie mając wykształcenia pozwalającego na pracę w ONS-sie
 "no i ko tu baran" ja nie wypowiadam się z zakresu którego nie znam, natomiast ty widzę jesteś Alfą i Omegą z własnej dziedziny oraz którego nie znasz i się przyznajesz. To zastanów się kto z siebie robi idiotę bo napewno nie ja.
 "no i ko tu baran" ja nie wypowiadam się z zakresu którego nie znam, natomiast ty widzę jesteś Alfą i Omegą z własnej dziedziny oraz którego nie znasz i się przyznajesz. To zastanów się kto z siebie robi idiotę bo napewno nie ja. rozwiń
Avatar
Strucla / 19 lutego 2020 r. o 08:36
+1
pracując w ONS-ie mając wykształcenie w tym kierunku mam się uczyć z ksiegowości, bo z tego wynika twoja wypowiedź nazywając baranami osoby nie mające wykształcenia ekonomicznego. To może ty jesteś tumanem nie mając wykształcenia pozwalającego na pracę w ONS-sie Twoja wypowiedź jest na poziomie pięciu metrów pod dnem i żadne "mocne" papierki nic ci nie pomogą. Szkoda czasu na takie dyskusje
Avatar
no i kto tu baran / 19 lutego 2020 r. o 01:07
0
Do SZKOŁY barany nauki pobierać z zakresu wiedzy finansów, późnej piszcie na forum swoje wypowiedzi.
A nie wzięłaś tego pod uwagę, że nie każdy miał czas w godzinach pracy się uczyć tak jak ty to pewnie robiłaś tak jak  to robili co niektórzy ci nie mieli co zrobić ze swoim czasem w godzinach pracy
Dostęp do wiedzy jest dla otwarty dla każdego, natomiast może trzeba było spróbować, a w godzinach pracy to wykonujemy wszelkie obowiązki, które są na nas nałożone. Ja nie mam czasu na przymierzanie szmatek i strojenie się jak inni przepracowani. A Ty to, w której grupie jesteś?
 pracując w ONS-ie  mając wykształcenie w tym kierunku mam się uczyć z ksiegowości, bo z tego wynika twoja wypowiedź nazywając baranami osoby nie mające wykształcenia ekonomicznego. To może ty jesteś tumanem nie mając wykształcenia pozwalającego na pracę w ONS-sie
 pracując w ONS-ie  mając wykształcenie w tym kierunku mam się uczyć z ksiegowości, bo z tego wynika twoja wypowiedź nazywając baranami osoby nie mające wykształcenia ekonomicznego. To może ty jesteś tumanem nie mając wykształcenia pozwalającego na pracę w ONS-sie rozwiń
Avatar
Garlicpower / 17 lutego 2020 r. o 18:14
0
Do SZKOŁY barany nauki pobierać z zakresu wiedzy finansów, późnej piszcie na forum swoje wypowiedzi.
A nie wzięłaś tego pod uwagę, że nie każdy miał czas w godzinach pracy się uczyć tak jak ty to pewnie robiłaś tak jak  to robili co niektórzy ci nie mieli co zrobić ze swoim czasem w godzinach pracy
Dostęp do wiedzy jest dla otwarty dla każdego, natomiast może trzeba było spróbować, a w godzinach pracy to wykonujemy wszelkie obowiązki, które są na nas nałożone. Ja nie mam czasu na przymierzanie szmatek i strojenie się jak inni przepracowani. A Ty to, w której grupie jesteś?
Dostęp do wiedzy jest dla otwarty dla każdego, natomiast może trzeba było spróbować, a w godzinach pracy to wykonujemy wszelkie obowiązki, które są na nas nałożone. Ja nie mam czasu na przymierzanie szmatek i strojenie się jak inni przepracowani. A Ty to, w której grupie jesteś? rozwiń
Avatar
gość / 17 lutego 2020 r. o 02:24
0
Do SZKOŁY barany nauki pobierać z zakresu wiedzy finansów, późnej piszcie na forum swoje wypowiedzi.
A nie wzięłaś tego pod uwagę, że nie każdy miał czas w godzinach pracy się uczyć tak jak ty to pewnie robiłaś tak jak  to robili co niektórzy ci nie mieli co zrobić ze swoim czasem w godzinach pracy 
Zobacz wszystkie komentarze 151

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 31 marca 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 31 marca 2020 r.

"Poranek u św. Józefa". Tak lubelscy księża w czasie epidemii kontaktują się z parafianami
Wideo
film

"Poranek u św. Józefa". Tak lubelscy księża w czasie epidemii kontaktują się z parafianami

Na oryginalny pomysł na komunikację, w czasach kiedy kontakty międzyludzkie są mocno ograniczone, wpadli kapłani z parafii przy ul. Filaretów. W sobotę zaprosili parafian na... wspólną kawę. Kawa była w wirtualnej przestrzeni ale stworzyła okazję by przekazać wiernym ważne informacje

Izolatoria w woj. lubelskim, czyli nowe miejsca dla zakażonych koronawirusem. W Lublinie działa w hotelu Huzar
film

Izolatoria w woj. lubelskim, czyli nowe miejsca dla zakażonych koronawirusem. W Lublinie działa w hotelu Huzar

O działalności izolatoriów poinformował w poniedziałek wieczorem wojewoda lubelski.

Koronawirus atakuje lubelską policję. Komendant zapowiada wyjaśnienie wszystkich zarzutów pod adresem przełożonych

Koronawirus atakuje lubelską policję. Komendant zapowiada wyjaśnienie wszystkich zarzutów pod adresem przełożonych

Dyskusja w nieformalnej grupie mundurowych o przypadkach zakażenia koronawirusem w III komisariacie w Lublinie doszła do takiego poziomu, że oficjalnie na wpisy zareagowała komenda wojewódzka. Już u 12 funkcjonariuszy z „trójki” potwierdzono wirusa, a 60 z lubelskiego garnizonu objęto kwarantanną.

Perła pomaga w walce z koronawirusem. Kupuje karetkę dla szpitala zakaźnego w Puławach

Perła pomaga w walce z koronawirusem. Kupuje karetkę dla szpitala zakaźnego w Puławach

Lubelski Browar Perła sfinansuje zakup specjalistycznego ambulansu dla SPZOZ w Puławach. W ten sposób lubelska firma chce się włączyć w walkę z epidemią koronawirusa.

Zmarło pięciu pacjentów zakażonych koronawirusem. Aż trzy osoby ze szpitala w Radomiu
Nowe dane

Zmarło pięciu pacjentów zakażonych koronawirusem. Aż trzy osoby ze szpitala w Radomiu

Mamy 71 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych – informuje Ministerstwo Zdrowia. Zmarło też pięcioro kolejnych zakażonych pacjentów.

Nie żyje pacjent ze szpitala w Biłgoraju zakażony koronawirusem. Trzy nowe osoby zakażone w woj. lubelskim
Pilne

Nie żyje pacjent ze szpitala w Biłgoraju zakażony koronawirusem. Trzy nowe osoby zakażone w woj. lubelskim

Nie żyje 60-letni pacjent zakażony koronawirusem leczony w szpitalu w Biłgoraju - informuje Lubelski Urząd Wojewódzki. Są też trzy nowe przypadku zakażenia.

Ekspert: Nauka historii jest chaotyczna i mocno nieprzemyślana, ale z maturą problemów nie będzie

Ekspert: Nauka historii jest chaotyczna i mocno nieprzemyślana, ale z maturą problemów nie będzie

Ostatnie uśrednione wyniki matury z historii nie nastrajają optymistycznie, bo one w istocie ledwie przekraczają magiczną linię zdawalności - mówi Sebastianem Adamkiewicz, doktor nauk humanistycznych, autor wydanej właśnie książki „Polska. Na tropie historii”.

Andrzej Młotek nowym prezesem Ursusa

Andrzej Młotek nowym prezesem Ursusa

Andrzej Młotek został powołany na nowego prezesem zarządu Ursusa. Wcześniej tą funkcję pełnił Ryszard Matkowski. To kolejna zmiana na stanowisku kierowniczym w tej firmie.

Chcą zwolnić policjantów z Białej Podlaskiej. Chodzi o sprawę samochodu rozbitego na latarni

Chcą zwolnić policjantów z Białej Podlaskiej. Chodzi o sprawę samochodu rozbitego na latarni

Prokuratura Okręgowa w Lublinie prowadzi śledztwo w sprawie policjantów z bialskiej komendy. Chodzi o zdarzenie z października ubiegłego roku, gdy przy jednej z ulic w Białej Podlaskiej znaleziono porzucone auto, które uderzyło w latarnię i znak drogowy.

Budowa S17 i S19 w woj. lubelskim. Prace w ograniczonym zakresie, wykonawcy mają mniej pracowników

Budowa S17 i S19 w woj. lubelskim. Prace w ograniczonym zakresie, wykonawcy mają mniej pracowników

Mimo ograniczeń związanych z koronawirusem wykonawcy nie przerywają prac na drogach w naszym województwie. Trwają prace m. in. na drogach łączących Lublin i Rzeszów oraz na tzw. węźle "Lubelska".

Wirtualny spacer po wystawie "Kształt Iluzji. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński"

Wirtualny spacer po wystawie "Kształt Iluzji. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński"

Centrum Spotkania Kultur zaprasza do obejrzenia materiału filmowego z wystawy "Kształt Iluzji. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński" prezentowanej w ramach Festiwalu Scena w Budowie.

Pionierski projekt powiatu kraśnickiego. Tak ma wyglądać Środowiskowe Centrum Wsparcia

Pionierski projekt powiatu kraśnickiego. Tak ma wyglądać Środowiskowe Centrum Wsparcia

To ma być pierwszy w Lubelskiem tego typu ośrodek. Będzie służyć pomocą osobom z autyzmem, niepełnosprawnym i starszym. Starostwo Powiatowe pokazało wizualizację Środowiskowego Centrum Wsparcia, które znajdzie się w budynku po dawnej przychodni przy al. Nieodległości w Kraśniku.

Pożar w Rejowcu. W ogniu stanął budynek gospodarczy
Zdjęcia
galeria

Pożar w Rejowcu. W ogniu stanął budynek gospodarczy

Trzy zastępy strażaków walczyły z pożarem, jaki wybuchł w poniedziałek, po godz. 15 na posesji jednego z mieszkańców Rejowca w powiecie chełmskim.

Koronawirus przemytnikom nie przeszkadza

Koronawirus przemytnikom nie przeszkadza

3 tys. paczek przemyconych z Ukrainy papierosów o wartości ponad 42 tys. zł zatrzymali na terenie powiatu chełmskiego funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.