Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 lutego 2020 r.
14:59

Irmina Nikiel odwołana ze stanowiska szefowej lubelskiego sanepidu. Za mobbing?

23 151 A A
Irmina Nikiel została odwołana ze sprawowanego stanowiska
Irmina Nikiel została odwołana ze sprawowanego stanowiska (fot. Krzysztof Mazur)

Irmina Nikiel nie kieruje już Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Lublinie – zdecydował Lech Sprawka, wojewoda lubelski. Ale konkretnych powodów dymisji nie podał. Jednak kilka miesięcy temu odwołania dyrektor domagała się część pracowników.

Aktualizacja artykułu: 10 lutego 2020 r. 18:56
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Odwołanie nastąpiło w związku z sygnałami dotyczącymi działania inspekcji sanitarnej i zostało poprzedzone konsultacjami wojewody lubelskiego z głównym inspektorem sanitarnym – informuje Marek Wieczerzak, rzecznik wojewody lubelskiego. Dodaje, że to główny inspektor sanitarny wystąpił do wojewody z wnioskiem o odwołanie szefowej wojewódzkiej stacji. – Przyczyną odwołania była obawa o prawidłowe wykonywanie zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej w województwie lubelskim – zaznacza Wieczerzak. I nic więcej na temat powodów tej decyzji nie powiedział.

Oszczędna w wypowiedziach była też była już dyrektor. – Nie będę komentować zaistniałej sytuacji. Jako że forma oraz nagłość podjętej decyzji uniemożliwiły mi osobiste pożegnanie się z pracownikami inspekcji sanitarnej, chciałabym skorzystać z pośrednictwa prasy, aby podziękować wszystkim za wieloletnią współpracę – zaznaczyła w przesłanym do nas krótkim oświadczeniu Irmina Nikiel.
O konflikcie w sanepidzie pisaliśmy kilkukrotnie.

Część pracowników WSSE w Lublinie chciała odwołania dyrektorki. Swojej przełożonej zarzucali mobbing. Czuli się szkalowani, zastraszani, uporczywie krytykowani, dyskryminowani. 

Wspierali ich w tym koledzy z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie. Zgodnie twierdzili, że sytuacja jest coraz gorsza. Podobne zarzuty mieli pracownicy powiatowej stacji w Łęcznej. Interweniowali m.in. u wojewody i głównego inspektora sanitarnego, którzy w związku z tym zapowiedzieli jeszcze na październik ubiegłego roku wspólną kontrolę. Do kontroli jednak nie doszło, a związkowcy oburzali się, że urzędnicy nie reagują.

W rozmowie z Dziennikiem Nikiel oceniała, że działania przewodniczącej „Solidarności” w WSSE „wyglądają na uprawianie prywaty”. – Pracuję w Inspekcji ponad 30 lat, to moja pasja. Pracujemy rzetelnie, mieszkańcy województwa mogą czuć się bezpiecznie – zapewniała Nikiel.

Jak decyzję wojewody przyjęli związkowcy? – Pracownicy wojewódzkiej stacji, nie tylko związkowcy, poczuli ulgę. Nie doszłoby do tego, gdyby nie nasze współdziałanie i wsparcie jednostek nadrzędnych. Miejmy nadzieję, że do takiej sytuacji już nigdy nie dojdzie – komentowali związkowcy z WSSE w Lublinie. – Cieszymy się, że obecny wojewoda zauważył nasz problem i mogliśmy liczyć na jego wsparcie w obronie praw pracowniczych – podkreślili z kolei związkowcy z PSSE w Lublinie.

Do czasu powołania nowego inspektora wojewódzkiego obowiązki będzie pełnić Anna Strzyż, dotychczasowa zastępca szefowej WSSE w Lublinie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 151

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Joanna / 10 lutego 2020 r. o 16:52
+27
Takiej aktorki i moberki nie było i chyba cieżko by było znaleźć Teraz przynajmniej ludzie będą myślec a nie musieć brać pod uwagę pomysły jak z komedii polskich lat wcześniejszych Gratuluję Wam Gratuluję Panie Wojewodo Chylę czapki Gorzej już być nie mogło i Pan w końcu wysłuchał tych „kilku” osób Ja przez nią zrezygnowałam z pracy Nikt nigdy nie próbował mnie tak upodlić
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 r. o 16:50
+23
Takich jej pupilkow.. powiatowych inspektorów ... miernot... jest więcej... przecież wszyscy chodzili jak ona chciała... pył z butów czyscili ... W ogień by poszli ... I... co? Biedaki..
Avatar
maniek / 10 lutego 2020 r. o 15:26
+23
instytucje panstwowe to nie miejsce na politykę,każdy politykier powinien dostać kopa,babie sie w glówce powywracało od stołka to dostała kopa.
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 r. o 15:11
+20
brawo Wojewoda, ktoś wreszcie powiedział DOŚĆ
Avatar
G. / 10 lutego 2020 r. o 21:42
+19
Co Ty człowieku bredzisz. Mobbing nie jest łatwo udowodnić, a w tej sytuacji pokrzywdzonych było wielu. Kobiety nie powinny pełnić wysokich stanowisk bo są małostkowe, zawistne i złośliwe!
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 r. o 15:20
+19
Jakiś smród ciągnął się w tym Sanepidzie, i przez tyle czasu nie mogli znaleźć jego źródła, a przecież Sanepid zajmuje się również szukaniem źródeł smrodu. Dziwne.
Avatar
Anna / 10 lutego 2020 r. o 16:48
+17
Prawda zawsze zwycięża...to tylko kwestia czasu. Brawo Panie Wojewodo!
Avatar
Pracownik WSSE / 11 lutego 2020 r. o 20:45
+14
Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem dzisiejszego spotkania z Panem Wojewodą w WSSE. Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu, który uczynił niemożliwe. Brawo również dla Głównego Inspektora Sanitarnego za wniosek o odwołanie. Ludzie to dzieje się naprawdę!!! Tak długo na to czekaliśmy... Brawo dla naszych Bohaterów z Solidarności!!!
Avatar
Zły i zdeterminowany / 10 lutego 2020 r. o 22:29
+14
Stało się wreszcie to na co większość czekała. Nie licząc paru osób które były bardzo blisko i dostawaly za to nagrody. Całe województwo się cieszy. Mamy nadzieję że babcia mobing nie pojawi się już w pracy. Taczki już są przygotowane, w razie potrzeby. To była tak bardzo zła osoba. Tak zawstna. Dobrze że już jej nie ma. Dość dreczenia swoich pracowników. Szybko wymazemy Cię z pamięci. Nikt nie będzie Cię wspominał. A te medale co otrzymała powinny być odebrane. Jak ma honor A wiadomo że nie ma to powinna oddać. Nie zrobiła dla inspekcji nic dobrego. Znikaj na zawsze.
Stało się wreszcie to na co większość czekała. Nie licząc paru osób które były bardzo blisko i dostawaly za to nagrody. Całe województwo się cieszy. Mamy nadzieję że babcia mobing nie pojawi się już w pracy. Taczki już są przygotowane, w razie potrzeby. To była tak bardzo zła osoba. Tak zawstna. Dobrze że już jej nie ma. Dość dreczenia swoich pracowników. Szybko wymazemy Cię z pamięci. Nikt nie będzie Cię wspominał. A te medale co otrzymała powinny być odebrane. Jak ma honor A wiadomo że nie ma to powinna oddać. Nie zrobiła dla inspekcji ... rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 r. o 22:45
+13
W Wsse jak i powiatowych stacjach winna być jeszcze dodatkowo przeprowadzona kompleksowa kontrola w dziale księgowości
Avatar
Garlicpower / 20 lutego 2020 r. o 22:37
0
Widzę, że kolega garlicpower to zacny poliglota, ojczystego języka zapomniał i z kulturą też na bakier. Ach ta "siła czosnku" to w ramach zabezpieczenia przed koronawirusem? czyli kolega z dziewiętnastowiecznej epidemiologii.
 Dziekuję bardzo, a siła w czosnku jest i jestem z niej zadowolona, drogi anonimie
Avatar
Gość / 20 lutego 2020 r. o 21:19
0
Widzę, że kolega garlicpower to zacny poliglota, ojczystego języka zapomniał i z kulturą też na bakier. Ach ta "siła czosnku" to w ramach zabezpieczenia przed koronawirusem? czyli kolega z dziewiętnastowiecznej epidemiologii.
Avatar
Garlicpower / 20 lutego 2020 r. o 18:53
0
do Garlicpower: a weź ty człowieku zajmij się kontrolami czyli swoją robotą, bo to co tu wypisujesz nie jest warte niczyjej uwagi, dno, bąbelki i muł
 "silnik parowy" weź nie kompromituj się i pamiętaj o węglu bo pary Ci brakuje, a jak wygaśnie pod kotłem to nawet nie będziesz mieć siły w pracy kartki przełożyć
Avatar
silnik parowy / 20 lutego 2020 r. o 08:58
0
do Garlicpower: a weź ty człowieku zajmij się kontrolami czyli swoją robotą, bo to co tu wypisujesz nie jest warte niczyjej uwagi, dno, bąbelki i muł
Avatar
Garlicpower / 19 lutego 2020 r. o 16:39
0
pracując w ONS-ie  mając wykształcenie w tym kierunku mam się uczyć z ksiegowości, bo z tego wynika twoja wypowiedź nazywając baranami osoby nie mające wykształcenia ekonomicznego. To może ty jesteś tumanem nie mając wykształcenia pozwalającego na pracę w ONS-sie Twoja wypowiedź jest na poziomie pięciu metrów pod dnem i żadne "mocne" papierki nic ci nie pomogą. Szkoda czasu na takie dyskusje
Strucla jeżeli umiesz czytać ze zrozumieniem lub ciąg zapisanych znaków stanowi problem to podziel tekst lub powoli zacznij od początku czytać całość wtedy powinno się rozjaśnić, ale mam wątpliwość czy pracujesz tam gdzie piszesz, budzi to moje spore wątpliwości po treści komentarza. Znamy się wszyscy więc......... w czym problem?
Strucla jeżeli umiesz czytać ze zrozumieniem lub ciąg zapisanych znaków stanowi problem to podziel tekst lub powoli zacznij od początku czytać całość wtedy powinno się rozjaśnić, ale mam wątpliwość czy pracujesz tam gdzie piszesz, budzi to moje spore wątpliwości po treści komentarza. Znamy się wszyscy więc......... w czym problem? rozwiń
Avatar
Garlicpower / 19 lutego 2020 r. o 16:34
+1
Do SZKOŁY barany nauki pobierać z zakresu wiedzy finansów, późnej piszcie na forum swoje wypowiedzi.
A nie wzięłaś tego pod uwagę, że nie każdy miał czas w godzinach pracy się uczyć tak jak ty to pewnie robiłaś tak jak  to robili co niektórzy ci nie mieli co zrobić ze swoim czasem w godzinach pracy
Dostęp do wiedzy jest dla otwarty dla każdego, natomiast może trzeba było spróbować, a w godzinach pracy to wykonujemy wszelkie obowiązki, które są na nas nałożone. Ja nie mam czasu na przymierzanie szmatek i strojenie się jak inni przepracowani. A Ty to, w której grupie jesteś?
pracując w ONS-ie  mając wykształcenie w tym kierunku mam się uczyć z ksiegowości, bo z tego wynika twoja wypowiedź nazywając baranami osoby nie mające wykształcenia ekonomicznego. To może ty jesteś tumanem nie mając wykształcenia pozwalającego na pracę w ONS-sie
 "no i ko tu baran" ja nie wypowiadam się z zakresu którego nie znam, natomiast ty widzę jesteś Alfą i Omegą z własnej dziedziny oraz którego nie znasz i się przyznajesz. To zastanów się kto z siebie robi idiotę bo napewno nie ja.
 "no i ko tu baran" ja nie wypowiadam się z zakresu którego nie znam, natomiast ty widzę jesteś Alfą i Omegą z własnej dziedziny oraz którego nie znasz i się przyznajesz. To zastanów się kto z siebie robi idiotę bo napewno nie ja. rozwiń
Avatar
Strucla / 19 lutego 2020 r. o 08:36
+1
pracując w ONS-ie mając wykształcenie w tym kierunku mam się uczyć z ksiegowości, bo z tego wynika twoja wypowiedź nazywając baranami osoby nie mające wykształcenia ekonomicznego. To może ty jesteś tumanem nie mając wykształcenia pozwalającego na pracę w ONS-sie Twoja wypowiedź jest na poziomie pięciu metrów pod dnem i żadne "mocne" papierki nic ci nie pomogą. Szkoda czasu na takie dyskusje
Avatar
no i kto tu baran / 19 lutego 2020 r. o 01:07
0
Do SZKOŁY barany nauki pobierać z zakresu wiedzy finansów, późnej piszcie na forum swoje wypowiedzi.
A nie wzięłaś tego pod uwagę, że nie każdy miał czas w godzinach pracy się uczyć tak jak ty to pewnie robiłaś tak jak  to robili co niektórzy ci nie mieli co zrobić ze swoim czasem w godzinach pracy
Dostęp do wiedzy jest dla otwarty dla każdego, natomiast może trzeba było spróbować, a w godzinach pracy to wykonujemy wszelkie obowiązki, które są na nas nałożone. Ja nie mam czasu na przymierzanie szmatek i strojenie się jak inni przepracowani. A Ty to, w której grupie jesteś?
 pracując w ONS-ie  mając wykształcenie w tym kierunku mam się uczyć z ksiegowości, bo z tego wynika twoja wypowiedź nazywając baranami osoby nie mające wykształcenia ekonomicznego. To może ty jesteś tumanem nie mając wykształcenia pozwalającego na pracę w ONS-sie
 pracując w ONS-ie  mając wykształcenie w tym kierunku mam się uczyć z ksiegowości, bo z tego wynika twoja wypowiedź nazywając baranami osoby nie mające wykształcenia ekonomicznego. To może ty jesteś tumanem nie mając wykształcenia pozwalającego na pracę w ONS-sie rozwiń
Avatar
Garlicpower / 17 lutego 2020 r. o 18:14
0
Do SZKOŁY barany nauki pobierać z zakresu wiedzy finansów, późnej piszcie na forum swoje wypowiedzi.
A nie wzięłaś tego pod uwagę, że nie każdy miał czas w godzinach pracy się uczyć tak jak ty to pewnie robiłaś tak jak  to robili co niektórzy ci nie mieli co zrobić ze swoim czasem w godzinach pracy
Dostęp do wiedzy jest dla otwarty dla każdego, natomiast może trzeba było spróbować, a w godzinach pracy to wykonujemy wszelkie obowiązki, które są na nas nałożone. Ja nie mam czasu na przymierzanie szmatek i strojenie się jak inni przepracowani. A Ty to, w której grupie jesteś?
Dostęp do wiedzy jest dla otwarty dla każdego, natomiast może trzeba było spróbować, a w godzinach pracy to wykonujemy wszelkie obowiązki, które są na nas nałożone. Ja nie mam czasu na przymierzanie szmatek i strojenie się jak inni przepracowani. A Ty to, w której grupie jesteś? rozwiń
Avatar
gość / 17 lutego 2020 r. o 02:24
0
Do SZKOŁY barany nauki pobierać z zakresu wiedzy finansów, późnej piszcie na forum swoje wypowiedzi.
A nie wzięłaś tego pod uwagę, że nie każdy miał czas w godzinach pracy się uczyć tak jak ty to pewnie robiłaś tak jak  to robili co niektórzy ci nie mieli co zrobić ze swoim czasem w godzinach pracy