Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 lutego 2011 r.
19:33
Edytuj ten wpis

ITD chce odebrać licencję Contbusowi. Wniosek u prezydenta

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 40 A A
Z naszych kontroli wynika, że Contbus nie przestrzegał warunków licencji na przewóz osób. Przede wsz
Z naszych kontroli wynika, że Contbus nie przestrzegał warunków licencji na przewóz osób. Przede wsz

Odebrania licencji Contbusowi na przewóz pasażerów chce Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego. Wniosek w tej sprawie trafił wczoraj do prezydenta Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jeśli prezydent Krzysztof Żuk podzieli argumenty WITD to Contbus nie będzie mógł wozić pasażerów.

- Z naszych kontroli wynika, że Contbus nie przestrzegał warunków licencji na przewóz osób. Przede wszystkim kierowcy nie przestrzegali czasu pracy oraz jeździli szybciej niż pozwalają na to przepisy – stwierdza Władysław Mitręga, szef Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie. Nie chciał przekazać nam całego dokumentu przed tym jak zapozna się z nim prezydent ale wspomniał że w Contbusie nie odnotowano czasu dojazdu kierowców z bazy przy al. Kraśnickiej na przystanki przy ulicy Ruskiej lub przerywano rejestrację jeśli kierowca zbliżał się do granicy 10 godzin za kierownicą. – Pilnujemy bezpieczeństwa pasażerów, a przecież kierowca zmęczony to jak kierowca pijany – dodaje Mitręga.

– Trudno komentować zarzuty, których treści nie znamy. Wstrzymamy się z tym do czasu zapoznania się z wnioskiem inspektoratu – stwierdza Andrzej Mierzwa prawnik Contbusa. A osoba związana z firmą tłumaczy, że z zasady busy z bazy na ulicę Ruską doprowadzają kierownicy, a kierowcy wsiadają dopiero na przystanku. Twierdzi też, że inspektorzy nie uwzględniają czasu postoju busa w korku spowodowanego przez np. kolizję czy wypadek.

– Pismo do nas rzeczywiście trafiło, jednak prezydent jest poza Lublinem – mówi rzecznik prasowa prezydenta Katarzyna Mieczkowska-Czerniak.

Szef WITD wysłał wniosek o odebranie licencji Contbusowi w cztery dni po korzystnej dla przewoźnika decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego. SKO stwierdziło, że marszałek województwa nie miał prawa odebrać Contbusowi pozwolenia na przewożenie pasażerów na trasie Lublin–Warszawa (takie uprawnienia marszałek odzyska w marcu).

Marszałek chciał cofnąć zezwolenie, bo Contbus nie zgodził się wydłużyć czasu przejazdu na trasie Lublin–Warszawa z 2,5 godz. do ponad 3 godz. Na taką zmianę przystało pozostałych 11 firm wożące pasażerów do stolicy. Według urzędników marszałka i WITD przewoźnik naraża życie i zdrowie pasażerów jeżdżąc zbyt szybko żeby realizować kursy zgodnie z rozkładem jazdy.

Właściciel Contbusa nie zgadza się z tymi zarzutami, ale złożył w Urzędzie Marszałkowskim wniosek o zmianę 25 rozkładów. W zależności od dnia i pory chce wozić ludzi w 2 godz. 40 minut, 2 godz. 50 minut oraz 3 godz. (z dojazdem na lotnisko na Okęciu) – urząd jeszcze ocenią tą propozycję.

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nick nick / 24 lutego 2011 o 13:20
0
Nie rozumiem co to za nagonka na Conbusa. Co z tego że np. Misura "zmienił"(taki sam od 5 lat, tylko dodane 2 kursy rok temu) rozkład jak jeździ też 2,5 godz. ITD dodał swoje że kierowcy jeżdżą dłużej niż 10 godz. Misura np wyjeżdza z Wawy o 18:10 i może zdążyć na 19:35 na Ruską żeby odjechać o 19:45 do Wawy. Już miałem 2 razy taki przypadek i nie wiedziałem czy ten bus będzie o 19:45 czy mam iść na PKS czy PKP. Big Bus jeździ 3godz na tej trasie tylko dlatego, że ma pausę 15min pod Rykami i zajeżdżał pod stadion. Chyba trzeba równo traktować przewoźników a tu czepiają się tylko jednej firmy. Ta naprawdą to Contbuus wprowadził jakiś pozom bo inaczej się jeźdźiło 5 lat temu a inaczej teraz . Teraz obie firmy wprowadziły nowe pojazdy jeżdżą wolniej niż 5 lat temu. Nie biorą nikogo na sojaka, kto chce może zapiać pasy bezpieczeństwa. Marszałek i ITD chcą na siłę poprawić bezpieczeństwo na tej trasie. Raczej to chodzi o wprowadzenie nowego przewoźnika na tej trasie.Czego nie czepną busów np do Zamościa gdzie są przepełnione i wyjeżdżają na czołówkę. Jeżdżę i Misurą i Contbusem i jest bezpiecznie inaczej bym nie wsiadł następnym razem.
Nie rozumiem co to za nagonka na Conbusa. Co z tego że np. Misura "zmienił"(taki sam od 5 lat, tylko dodane 2 kursy rok temu) rozkład jak jeździ też 2,5 godz. ITD dodał swoje że kierowcy jeżdżą dłużej niż 10 godz. Misura np wyjeżdza z Wawy o 18:10 i może zdążyć na 19:35 na Ruską żeby odjechać o 19:45 do Wawy. Już miałem 2 razy taki przypadek i nie wiedziałem czy ten bus będzie o 19:45 czy mam iść na PKS czy PKP. Big Bus jeździ 3godz na tej trasie tylko dlatego, że ma pausę 15min pod Rykami i zajeżdżał pod stadion. Chyba trzeba rów... rozwiń
Avatar
Gość / 23 lutego 2011 o 11:46
0
[quote name='abc' timestamp='1298443226' post='441299']
Kolego,

Dojazd z Kraśnickiej na Ruską + obsługa pasażerów to co najminiej pół godziny (jazdy i pracy innej). Przy powrocie do Lublina, wyjmowanie karty np. w Kurowie (to kolejne 20-30 minut jazdy + 20-30 minut obsługi pasażerów, tankowania pojazdu, dojazdu do Kraśnickiej itp...). Jak widzisz, te wszystkie czynności to dobrze ponad godzina codziennej pracy "na czarno". Jesli to się skumuluje przez dwa, trzy a może i dwadześcia pięć tygodni to sam widziesz, że nie są to błachostki. Tacy ludzie są chronicznie przemęczeni, znużeni. Chciałbyś aby Cię wiózł kierowca, który - aby wyrobić się ze swoimi obowiązkami, nie tylko w pracy - spi po 5-6 godzin na dobę?
Reasumując, na pierwszy rzut oka kierowcy Contbusa jeżdżą dobrze. Ale po wnikliwej analizie widać, że prawie każdy z nich musi robić niezłe przekręty aby to tylko tak wyglądało. A to wszystko wpływa na bezpieczeństwo kierowców. To, że jeszcze Contbus nikogo nie zabił to tylko jego fart, nic więcej. Ale kiedyś przyjdze, niestety, i na nich pora. chcesz wtedy siedzieć w tym autobusie?
[/quote]
I to właśnie jest współczesna forma niewolnictwa gdy pracownik dla przyniesienia firmie odpowiednio wysokich dochodów i tym samym utrzymania pracy musi popełnić wykroczenie lub przestępstwo (biorąc na siebie ich konsekwencje). Jeśliby się to potwierdziło w przypadku któregokolwiek z przwoźników to powinien on natychmiast stracić licencję, zresztą są na to odpowiednie przepisy.
[quote name='abc' timestamp='1298443226' post='441299']
Kolego,

Dojazd z Kraśnickiej na Ruską + obsługa pasażerów to co najminiej pół godziny (jazdy i pracy innej). Przy powrocie do Lublina, wyjmowanie karty np. w Kurowie (to kolejne 20-30 minut jazdy + 20-30 minut obsługi pasażerów, tankowania pojazdu, dojazdu do Kraśnickiej itp...). Jak widzisz, te wszystkie czynności to dobrze ponad godzina codziennej pracy "na czarno". Jesli to się skumuluje przez dwa, trzy a może i dwadześcia pięć ty... rozwiń
Avatar
abc / 23 lutego 2011 o 07:40
0
[quote name='Gość' timestamp='1298354628' post='440764']
w Contbusie nie odnotowano czasu dojazdu kierowców z bazy przy al. Kraśnickiej na przystanki przy ulicy Ruskiej lub przerywano rejestrację jeśli kierowca zbliżał się do granicy 10 godzin za kierownicą

Kierowcy-idioci jeżdzących na 2 karty albo bez karty?
[/quote]

Kolego,

Dojazd z Kraśnickiej na Ruską + obsługa pasażerów to co najminiej pół godziny (jazdy i pracy innej). Przy powrocie do Lublina, wyjmowanie karty np. w Kurowie (to kolejne 20-30 minut jazdy + 20-30 minut obsługi pasażerów, tankowania pojazdu, dojazdu do Kraśnickiej itp...). Jak widzisz, te wszystkie czynności to dobrze ponad godzina codziennej pracy "na czarno". Jesli to się skumuluje przez dwa, trzy a może i dwadześcia pięć tygodni to sam widziesz, że nie są to błachostki. Tacy ludzie są chronicznie przemęczeni, znużeni. Chciałbyś aby Cię wiózł kierowca, który - aby wyrobić się ze swoimi obowiązkami, nie tylko w pracy - spi po 5-6 godzin na dobę?
Reasumując, na pierwszy rzut oka kierowcy Contbusa jeżdżą dobrze. Ale po wnikliwej analizie widać, że prawie każdy z nich musi robić niezłe przekręty aby to tylko tak wyglądało. A to wszystko wpływa na bezpieczeństwo kierowców. To, że jeszcze Contbus nikogo nie zabił to tylko jego fart, nic więcej. Ale kiedyś przyjdze, niestety, i na nich pora. chcesz wtedy siedzieć w tym autobusie?
[quote name='Gość' timestamp='1298354628' post='440764']
w Contbusie nie odnotowano czasu dojazdu kierowców z bazy przy al. Kraśnickiej na przystanki przy ulicy Ruskiej lub przerywano rejestrację jeśli kierowca zbliżał się do granicy 10 godzin za kierownicą

Kierowcy-idioci jeżdzących na 2 karty albo bez karty?
[/quote]

Kolego,

Dojazd z Kraśnickiej na Ruską + obsługa pasażerów to co najminiej pół godziny (jazdy i pracy innej). Przy powrocie do Lublina, wyjmowanie ka... rozwiń
Avatar
abc / 23 lutego 2011 o 07:31
0
[quote name='Komu Nista' timestamp='1298354108' post='440762']
Rozkułaczać kułaka - a potem nie jeść!!!

Polska jest aktualnie na 72 miejscu wolności i swobód gospodarczych w świecie.
Po tej decyzji i działaniach władz wskoczy pewnie o kilka pozycji wyżej.

Koncesje, licencje, pozwolenia, zezwolenia i kontrole - żeby to mogło wogóle funkcjonować w ciągu ostatniego roku przybyło ponad 30 tysiecy urzędników... Dług publiczny RP przekracza juz 737 mld PLN

Rozkułaczxać kułaka, a póżniej nie jeść!!!

Ps. Czy ITD skontrolowała już zgodność z normami czasu pracy kierowców lubelskiego urzędu marszałkowskiego?
[/quote]


To nie jest tak jak mówisz. Nie kazdego dotyczą normy czasu jazdy. Tak jak kierowców samochodów osobowych tak i kierowców pojazdów np. Urzędu Marszalkowskiego te normy nie dotyczą!. Jedyne co może byc nie tak to normy czasu pracy - ale te kontroluje PIP a nie ITD

Pozdrawiam
[quote name='Komu Nista' timestamp='1298354108' post='440762']
Rozkułaczać kułaka - a potem nie jeść!!!

Polska jest aktualnie na 72 miejscu wolności i swobód gospodarczych w świecie.
Po tej decyzji i działaniach władz wskoczy pewnie o kilka pozycji wyżej.

Koncesje, licencje, pozwolenia, zezwolenia i kontrole - żeby to mogło wogóle funkcjonować w ciągu ostatniego roku przybyło ponad 30 tysiecy urzędników... Dług publiczny RP przekracza juz 737 mld PLN

Rozku... rozwiń
Avatar
Komu Nista / 22 lutego 2011 o 17:45
0
[quote name='Gość' timestamp='1298355241' post='440766']
No własnie niepotrzebne to, chętnie kupiłbym jakiegoś grata i wio do stolicy
[/quote]

Od badań stanu technicznego pojazdów sa stacje kontroli...



ITD kontroluje zgodność czasu pracy kierowców z dyrektywą 561/2006 matołku, a ta nie obowiązuje kierowców pojazdów o DMC do 3,5 t, więc nie trafiłeś.


Aluzju nie paniał?
W/g EuroRAP mamy najbardziej niebezpieczne w UE drogi. W/g rankingu Wolności Gospodarczej jesteśmy w ogonie świata.

Osobiście gdybym miał moc sprawczą równą komeptencjom marszałka Województwa Lubelskiego, to bym zlikwidował samochody służbowe urzędu marszałkowskiego.
Może jakby ze dwa razy przejechał się własnym autem, pociągiem albo PKS, którego jest właścicielem to i ingerencji w przewozową działaność gospodarczą by mu się odechciało...

Gdyby jeszcze był kandydatem i marszałkiem niezależnym, to bym może decyzję zaakceptował. Jako polityczny kacyk niech się może swoich łapek w działność gospodarczą nie wsadza.
gu Wolności Gospodarczej jesteśmy w ogonie świata.

Osobiście gdybym miał moc sprawczą równą komeptencjom marszałka Województwa Lubelskiego, to bym zlikwidował samochody służbowe urzędu marszałkowskiego.
Może jakby ze dwa razy przejechał się własnym autem, pociągiem albo PKS, którego jest właścicielem to i ingerencji w przewozową działaność gospodarczą by mu się odechciało...

Gdyby jeszcze był kandydatem i marszałkiem niezależnym, to bym może decyzję zaakceptował. Jako polityczny kacyk niech się może swoich ła... rozwiń
Avatar
Gość / 22 lutego 2011 o 17:00
0
[quote name='BW' timestamp='1298386711' post='441001']
Ograniczniki te busy już mają, bo przepisy juz od kilku lat je wymuszają. Ewidentnie Contbus komuś przeszkadza, ale tak jak niektórzy tu napisali - nie chce się podporządkować komuś.
Właściciel jest czysty, ktoś w końcu musiał to pozwolenie na 2,5 godziny jazdy z Lublina do Wawy wydać - niech ITD poszuka najpierw w urzędzie, przecież pod pozwoleniem ktoś się podpisał swoim nazwiskiem??!! Kiedy nadejdą czasy, że urzędasy będą odpowiadać za swoje decyzje ?!?!
[/quote]
KOLEGO W DZIKIM KRAJU ZYJEMY,JAK TO JEDEN MADRY UCZONY POWIEDZIAL.
[quote name='BW' timestamp='1298386711' post='441001']
Ograniczniki te busy już mają, bo przepisy juz od kilku lat je wymuszają. Ewidentnie Contbus komuś przeszkadza, ale tak jak niektórzy tu napisali - nie chce się podporządkować komuś.
Właściciel jest czysty, ktoś w końcu musiał to pozwolenie na 2,5 godziny jazdy z Lublina do Wawy wydać - niech ITD poszuka najpierw w urzędzie, przecież pod pozwoleniem ktoś się podpisał swoim nazwiskiem??!! Kiedy nadejdą czasy, że urzędasy będą o... rozwiń
Avatar
BW / 22 lutego 2011 o 15:58
0
[quote name='PFF!' timestamp='1298385144' post='440990']
Odnoszę wrażenie, że nie chodzi już o to jak jeżdżą. Po prostu w tym kraju jak się ktoś czegoś dorobi i nie chce wchodzić w układy z innymi to będzie u**piony za wszelką cenę. Niech im zamontują ograniczniki jak w PKS-ach do 90 jak im tak przeszkadza i chyba mniejszy problem.
[/quote]

Ograniczniki te busy już mają, bo przepisy juz od kilku lat je wymuszają. Ewidentnie Contbus komuś przeszkadza, ale tak jak niektórzy tu napisali - nie chce się podporządkować komuś.
Właściciel jest czysty, ktoś w końcu musiał to pozwolenie na 2,5 godziny jazdy z Lublina do Wawy wydać - niech ITD poszuka najpierw w urzędzie, przecież pod pozwoleniem ktoś się podpisał swoim nazwiskiem??!! Kiedy nadejdą czasy, że urzędasy będą odpowiadać za swoje decyzje ?!?!
[quote name='PFF!' timestamp='1298385144' post='440990']
Odnoszę wrażenie, że nie chodzi już o to jak jeżdżą. Po prostu w tym kraju jak się ktoś czegoś dorobi i nie chce wchodzić w układy z innymi to będzie u**piony za wszelką cenę. Niech im zamontują ograniczniki jak w PKS-ach do 90 jak im tak przeszkadza i chyba mniejszy problem.
[/quote]

Ograniczniki te busy już mają, bo przepisy juz od kilku lat je wymuszają. Ewidentnie Contbus komuś przeszkadza, ale tak jak niektórzy tu napisali - nie... rozwiń
Avatar
jola / 22 lutego 2011 o 15:54
0
ZA TYM WSZYSTKIM STOI PO I KOMUNISCI,TO TAK NIE MOZE BYC.
Avatar
Anetka / 22 lutego 2011 o 15:42
0
Prawdą jest, że busy firmy Contbus jeżdżą szybko. Ja jednak nie marudzę, bo za niewielkie pieniądze (w porównaniu z pociągami), jestem prędko w stolicy. Co ciekawe, zawsze czułam się bezpiecznie w busach Contbus. Nie ukrywajmy, gdy jedziemy swoimi autami, też pędzimy, ile się da, a zwalniamy przed fotoradarami. W całej tej aferze widać przede wszystkim, że firma Contbus ma sporo wrogów. Jak ich zabraknie na rynku, pojawi się luka, a pasażerów nie ubędzie.
Avatar
sateqwrt / 22 lutego 2011 o 15:40
0
słusznie! Przez Contbusa to się kury przestały nieść a krowy dają skwaśniałe mleko.
Avatar
nick nick / 24 lutego 2011 o 13:20
0
Nie rozumiem co to za nagonka na Conbusa. Co z tego że np. Misura "zmienił"(taki sam od 5 lat, tylko dodane 2 kursy rok temu) rozkład jak jeździ też 2,5 godz. ITD dodał swoje że kierowcy jeżdżą dłużej niż 10 godz. Misura np wyjeżdza z Wawy o 18:10 i może zdążyć na 19:35 na Ruską żeby odjechać o 19:45 do Wawy. Już miałem 2 razy taki przypadek i nie wiedziałem czy ten bus będzie o 19:45 czy mam iść na PKS czy PKP. Big Bus jeździ 3godz na tej trasie tylko dlatego, że ma pausę 15min pod Rykami i zajeżdżał pod stadion. Chyba trzeba równo traktować przewoźników a tu czepiają się tylko jednej firmy. Ta naprawdą to Contbuus wprowadził jakiś pozom bo inaczej się jeźdźiło 5 lat temu a inaczej teraz . Teraz obie firmy wprowadziły nowe pojazdy jeżdżą wolniej niż 5 lat temu. Nie biorą nikogo na sojaka, kto chce może zapiać pasy bezpieczeństwa. Marszałek i ITD chcą na siłę poprawić bezpieczeństwo na tej trasie. Raczej to chodzi o wprowadzenie nowego przewoźnika na tej trasie.Czego nie czepną busów np do Zamościa gdzie są przepełnione i wyjeżdżają na czołówkę. Jeżdżę i Misurą i Contbusem i jest bezpiecznie inaczej bym nie wsiadł następnym razem.
Nie rozumiem co to za nagonka na Conbusa. Co z tego że np. Misura "zmienił"(taki sam od 5 lat, tylko dodane 2 kursy rok temu) rozkład jak jeździ też 2,5 godz. ITD dodał swoje że kierowcy jeżdżą dłużej niż 10 godz. Misura np wyjeżdza z Wawy o 18:10 i może zdążyć na 19:35 na Ruską żeby odjechać o 19:45 do Wawy. Już miałem 2 razy taki przypadek i nie wiedziałem czy ten bus będzie o 19:45 czy mam iść na PKS czy PKP. Big Bus jeździ 3godz na tej trasie tylko dlatego, że ma pausę 15min pod Rykami i zajeżdżał pod stadion. Chyba trzeba rów... rozwiń
Avatar
Gość / 23 lutego 2011 o 11:46
0
[quote name='abc' timestamp='1298443226' post='441299']
Kolego,

Dojazd z Kraśnickiej na Ruską + obsługa pasażerów to co najminiej pół godziny (jazdy i pracy innej). Przy powrocie do Lublina, wyjmowanie karty np. w Kurowie (to kolejne 20-30 minut jazdy + 20-30 minut obsługi pasażerów, tankowania pojazdu, dojazdu do Kraśnickiej itp...). Jak widzisz, te wszystkie czynności to dobrze ponad godzina codziennej pracy "na czarno". Jesli to się skumuluje przez dwa, trzy a może i dwadześcia pięć tygodni to sam widziesz, że nie są to błachostki. Tacy ludzie są chronicznie przemęczeni, znużeni. Chciałbyś aby Cię wiózł kierowca, który - aby wyrobić się ze swoimi obowiązkami, nie tylko w pracy - spi po 5-6 godzin na dobę?
Reasumując, na pierwszy rzut oka kierowcy Contbusa jeżdżą dobrze. Ale po wnikliwej analizie widać, że prawie każdy z nich musi robić niezłe przekręty aby to tylko tak wyglądało. A to wszystko wpływa na bezpieczeństwo kierowców. To, że jeszcze Contbus nikogo nie zabił to tylko jego fart, nic więcej. Ale kiedyś przyjdze, niestety, i na nich pora. chcesz wtedy siedzieć w tym autobusie?
[/quote]
I to właśnie jest współczesna forma niewolnictwa gdy pracownik dla przyniesienia firmie odpowiednio wysokich dochodów i tym samym utrzymania pracy musi popełnić wykroczenie lub przestępstwo (biorąc na siebie ich konsekwencje). Jeśliby się to potwierdziło w przypadku któregokolwiek z przwoźników to powinien on natychmiast stracić licencję, zresztą są na to odpowiednie przepisy.
[quote name='abc' timestamp='1298443226' post='441299']
Kolego,

Dojazd z Kraśnickiej na Ruską + obsługa pasażerów to co najminiej pół godziny (jazdy i pracy innej). Przy powrocie do Lublina, wyjmowanie karty np. w Kurowie (to kolejne 20-30 minut jazdy + 20-30 minut obsługi pasażerów, tankowania pojazdu, dojazdu do Kraśnickiej itp...). Jak widzisz, te wszystkie czynności to dobrze ponad godzina codziennej pracy "na czarno". Jesli to się skumuluje przez dwa, trzy a może i dwadześcia pięć ty... rozwiń
Avatar
abc / 23 lutego 2011 o 07:40
0
[quote name='Gość' timestamp='1298354628' post='440764']
w Contbusie nie odnotowano czasu dojazdu kierowców z bazy przy al. Kraśnickiej na przystanki przy ulicy Ruskiej lub przerywano rejestrację jeśli kierowca zbliżał się do granicy 10 godzin za kierownicą

Kierowcy-idioci jeżdzących na 2 karty albo bez karty?
[/quote]

Kolego,

Dojazd z Kraśnickiej na Ruską + obsługa pasażerów to co najminiej pół godziny (jazdy i pracy innej). Przy powrocie do Lublina, wyjmowanie karty np. w Kurowie (to kolejne 20-30 minut jazdy + 20-30 minut obsługi pasażerów, tankowania pojazdu, dojazdu do Kraśnickiej itp...). Jak widzisz, te wszystkie czynności to dobrze ponad godzina codziennej pracy "na czarno". Jesli to się skumuluje przez dwa, trzy a może i dwadześcia pięć tygodni to sam widziesz, że nie są to błachostki. Tacy ludzie są chronicznie przemęczeni, znużeni. Chciałbyś aby Cię wiózł kierowca, który - aby wyrobić się ze swoimi obowiązkami, nie tylko w pracy - spi po 5-6 godzin na dobę?
Reasumując, na pierwszy rzut oka kierowcy Contbusa jeżdżą dobrze. Ale po wnikliwej analizie widać, że prawie każdy z nich musi robić niezłe przekręty aby to tylko tak wyglądało. A to wszystko wpływa na bezpieczeństwo kierowców. To, że jeszcze Contbus nikogo nie zabił to tylko jego fart, nic więcej. Ale kiedyś przyjdze, niestety, i na nich pora. chcesz wtedy siedzieć w tym autobusie?
[quote name='Gość' timestamp='1298354628' post='440764']
w Contbusie nie odnotowano czasu dojazdu kierowców z bazy przy al. Kraśnickiej na przystanki przy ulicy Ruskiej lub przerywano rejestrację jeśli kierowca zbliżał się do granicy 10 godzin za kierownicą

Kierowcy-idioci jeżdzących na 2 karty albo bez karty?
[/quote]

Kolego,

Dojazd z Kraśnickiej na Ruską + obsługa pasażerów to co najminiej pół godziny (jazdy i pracy innej). Przy powrocie do Lublina, wyjmowanie ka... rozwiń
Avatar
abc / 23 lutego 2011 o 07:31
0
[quote name='Komu Nista' timestamp='1298354108' post='440762']
Rozkułaczać kułaka - a potem nie jeść!!!

Polska jest aktualnie na 72 miejscu wolności i swobód gospodarczych w świecie.
Po tej decyzji i działaniach władz wskoczy pewnie o kilka pozycji wyżej.

Koncesje, licencje, pozwolenia, zezwolenia i kontrole - żeby to mogło wogóle funkcjonować w ciągu ostatniego roku przybyło ponad 30 tysiecy urzędników... Dług publiczny RP przekracza juz 737 mld PLN

Rozkułaczxać kułaka, a póżniej nie jeść!!!

Ps. Czy ITD skontrolowała już zgodność z normami czasu pracy kierowców lubelskiego urzędu marszałkowskiego?
[/quote]


To nie jest tak jak mówisz. Nie kazdego dotyczą normy czasu jazdy. Tak jak kierowców samochodów osobowych tak i kierowców pojazdów np. Urzędu Marszalkowskiego te normy nie dotyczą!. Jedyne co może byc nie tak to normy czasu pracy - ale te kontroluje PIP a nie ITD

Pozdrawiam
[quote name='Komu Nista' timestamp='1298354108' post='440762']
Rozkułaczać kułaka - a potem nie jeść!!!

Polska jest aktualnie na 72 miejscu wolności i swobód gospodarczych w świecie.
Po tej decyzji i działaniach władz wskoczy pewnie o kilka pozycji wyżej.

Koncesje, licencje, pozwolenia, zezwolenia i kontrole - żeby to mogło wogóle funkcjonować w ciągu ostatniego roku przybyło ponad 30 tysiecy urzędników... Dług publiczny RP przekracza juz 737 mld PLN

Rozku... rozwiń
Avatar
Komu Nista / 22 lutego 2011 o 17:45
0
[quote name='Gość' timestamp='1298355241' post='440766']
No własnie niepotrzebne to, chętnie kupiłbym jakiegoś grata i wio do stolicy
[/quote]

Od badań stanu technicznego pojazdów sa stacje kontroli...



ITD kontroluje zgodność czasu pracy kierowców z dyrektywą 561/2006 matołku, a ta nie obowiązuje kierowców pojazdów o DMC do 3,5 t, więc nie trafiłeś.


Aluzju nie paniał?
W/g EuroRAP mamy najbardziej niebezpieczne w UE drogi. W/g rankingu Wolności Gospodarczej jesteśmy w ogonie świata.

Osobiście gdybym miał moc sprawczą równą komeptencjom marszałka Województwa Lubelskiego, to bym zlikwidował samochody służbowe urzędu marszałkowskiego.
Może jakby ze dwa razy przejechał się własnym autem, pociągiem albo PKS, którego jest właścicielem to i ingerencji w przewozową działaność gospodarczą by mu się odechciało...

Gdyby jeszcze był kandydatem i marszałkiem niezależnym, to bym może decyzję zaakceptował. Jako polityczny kacyk niech się może swoich łapek w działność gospodarczą nie wsadza.
gu Wolności Gospodarczej jesteśmy w ogonie świata.

Osobiście gdybym miał moc sprawczą równą komeptencjom marszałka Województwa Lubelskiego, to bym zlikwidował samochody służbowe urzędu marszałkowskiego.
Może jakby ze dwa razy przejechał się własnym autem, pociągiem albo PKS, którego jest właścicielem to i ingerencji w przewozową działaność gospodarczą by mu się odechciało...

Gdyby jeszcze był kandydatem i marszałkiem niezależnym, to bym może decyzję zaakceptował. Jako polityczny kacyk niech się może swoich ła... rozwiń
Avatar
Gość / 22 lutego 2011 o 17:00
0
[quote name='BW' timestamp='1298386711' post='441001']
Ograniczniki te busy już mają, bo przepisy juz od kilku lat je wymuszają. Ewidentnie Contbus komuś przeszkadza, ale tak jak niektórzy tu napisali - nie chce się podporządkować komuś.
Właściciel jest czysty, ktoś w końcu musiał to pozwolenie na 2,5 godziny jazdy z Lublina do Wawy wydać - niech ITD poszuka najpierw w urzędzie, przecież pod pozwoleniem ktoś się podpisał swoim nazwiskiem??!! Kiedy nadejdą czasy, że urzędasy będą odpowiadać za swoje decyzje ?!?!
[/quote]
KOLEGO W DZIKIM KRAJU ZYJEMY,JAK TO JEDEN MADRY UCZONY POWIEDZIAL.
[quote name='BW' timestamp='1298386711' post='441001']
Ograniczniki te busy już mają, bo przepisy juz od kilku lat je wymuszają. Ewidentnie Contbus komuś przeszkadza, ale tak jak niektórzy tu napisali - nie chce się podporządkować komuś.
Właściciel jest czysty, ktoś w końcu musiał to pozwolenie na 2,5 godziny jazdy z Lublina do Wawy wydać - niech ITD poszuka najpierw w urzędzie, przecież pod pozwoleniem ktoś się podpisał swoim nazwiskiem??!! Kiedy nadejdą czasy, że urzędasy będą o... rozwiń
Avatar
BW / 22 lutego 2011 o 15:58
0
[quote name='PFF!' timestamp='1298385144' post='440990']
Odnoszę wrażenie, że nie chodzi już o to jak jeżdżą. Po prostu w tym kraju jak się ktoś czegoś dorobi i nie chce wchodzić w układy z innymi to będzie u**piony za wszelką cenę. Niech im zamontują ograniczniki jak w PKS-ach do 90 jak im tak przeszkadza i chyba mniejszy problem.
[/quote]

Ograniczniki te busy już mają, bo przepisy juz od kilku lat je wymuszają. Ewidentnie Contbus komuś przeszkadza, ale tak jak niektórzy tu napisali - nie chce się podporządkować komuś.
Właściciel jest czysty, ktoś w końcu musiał to pozwolenie na 2,5 godziny jazdy z Lublina do Wawy wydać - niech ITD poszuka najpierw w urzędzie, przecież pod pozwoleniem ktoś się podpisał swoim nazwiskiem??!! Kiedy nadejdą czasy, że urzędasy będą odpowiadać za swoje decyzje ?!?!
[quote name='PFF!' timestamp='1298385144' post='440990']
Odnoszę wrażenie, że nie chodzi już o to jak jeżdżą. Po prostu w tym kraju jak się ktoś czegoś dorobi i nie chce wchodzić w układy z innymi to będzie u**piony za wszelką cenę. Niech im zamontują ograniczniki jak w PKS-ach do 90 jak im tak przeszkadza i chyba mniejszy problem.
[/quote]

Ograniczniki te busy już mają, bo przepisy juz od kilku lat je wymuszają. Ewidentnie Contbus komuś przeszkadza, ale tak jak niektórzy tu napisali - nie... rozwiń
Avatar
jola / 22 lutego 2011 o 15:54
0
ZA TYM WSZYSTKIM STOI PO I KOMUNISCI,TO TAK NIE MOZE BYC.
Avatar
Anetka / 22 lutego 2011 o 15:42
0
Prawdą jest, że busy firmy Contbus jeżdżą szybko. Ja jednak nie marudzę, bo za niewielkie pieniądze (w porównaniu z pociągami), jestem prędko w stolicy. Co ciekawe, zawsze czułam się bezpiecznie w busach Contbus. Nie ukrywajmy, gdy jedziemy swoimi autami, też pędzimy, ile się da, a zwalniamy przed fotoradarami. W całej tej aferze widać przede wszystkim, że firma Contbus ma sporo wrogów. Jak ich zabraknie na rynku, pojawi się luka, a pasażerów nie ubędzie.
Avatar
sateqwrt / 22 lutego 2011 o 15:40
0
słusznie! Przez Contbusa to się kury przestały nieść a krowy dają skwaśniałe mleko.
Zobacz wszystkie komentarze 40

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 0 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 1 0

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej 0 2

Sejm w piątek przyjął uchwałę o ustanowieniu patronów 2019 roku. Jednym z uhonorowanych w ten sposób wydarzeń jest Unia Lubelska. W przyszłym roku przypada 450. rocznica jej zawarcia.

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego 0 0

Karolina Kołeczek z AZS UMCS Lublin i Piotr Tarkowski z AZS AWF Biała Podlaska wywalczyli srebrne medale w swoich konkurencjach podczas trzeciego dnia mistrzostw Polski w lekkiej atletyce rozgrywanych w Lublinie

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę 18 5

Motor Lublin miałby wyemitować akcje do kupienia przez wszystkich zainteresowanych, dzięki temu zyskałby pieniądze na działalność. Taką propozycję podsuwa prezydentowi lubelska Fundacja Wolności, która woli, żeby klub nie był – jak obecnie – finansowany z pieniędzy podatników.

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia]
galeria

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia] 7 10

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie ma nową siedzibę. Funkcjonująca od stycznia w ramach Państwowego Przedsiębiorstwa Wodnego Wody Polskie instytucja mieści się teraz przy ul. Leszka Czarnego 3 w dzielnicy Rury.

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem! 4 1

Zawodnik Agrosu Zamość wywalczył drugi krążek na trwającej od piątku imprezy w Lublinie. Po złocie na 100 metrów Kopeć dołożył kolejne, ale na dwa razy dłuższym dystansie

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem 0 0

Zawodniczka AZS UMCS zajęła trzecie miejsce w niedzielnym konkursie rzutu młotem. Srebrny medal zdobyła Joanna Fiodorow, a złoto przypadło Anicie Włodarczyk, która była poza zasięgiem