Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 lutego 2012 r.
20:11
Edytuj ten wpis

Jak będzie wyglądać Galeria Zamek? Więcej zieleni i miejsc parkingowych

0 13 A A

Dwa razy więcej zieleni i podwójna ilość miejsc parkingowych. To jedne z głównych założeń nowego projektu galerii za Zamkiem. Rozpoczęcie budowy może się jednak opóźnić, bo inwestor nie dostarczył do Ratusza kompletu dokumentów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Brakuje pewnych wyjaśnień i uzgodnień – wyjaśnia Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik Ratusza. – Damy inwestorowi czas na uzupełnienie dokumentacji. W ciągu paru dni wydamy decyzję.

To oznacza, że rozpoczęcie budowy galerii handlowej u zbiegu al. Unii Lubelskiej i al. Tysiąclecia może się opóźnić. Z końcem stycznia, przedstawiciele inwestora, austriackiej spółki Immofinanz dostarczyli do Ratusza dokumentację nowego projektu. Bazuje on na pierwszej koncepcji galerii, przygotowanej przez Bolesława Stelmacha.

Miasto już kilka lat temu wydało pozwolenie na budowę. W międzyczasie jednak, teren zmienił właściciela. Nowy inwestor chce powiększyć gmach, w oparciu o istniejące pozwolenie.

• Pierwszy projekt zakładał, że powierzchnia zabudowy galerii sięgnie 14,6 tys. mkw.
• W obecnej wersji mowa jest już o 19,7 tys. mkw.
• Tereny zielone miały pierwotnie zająć 7 tys. mkw.
• Z najnowszej koncepcji wynika, że ich powierzchnia sięgnie 16,5 tys. mkw.
• Sama galeria urośnie, ale raczej w głąb niż w szerz.
• Po poprawkach liczba miejsc parkingowych ma wzrosnąć z 441 do 999. To jedna z przyczyn, dla której powierzchnia użytkowa całego obiektu wzrośnie z niecałych 40 tys. mkw. do 104 tys. mkw.
Szczegółowe rozwiązania architektoniczne na razie nie są znane. – Nie komentujemy sprawy, dopóki trwa procedura – kwituje Mieczkowska-Czerniak.

Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że urzędnicy są przychylnie nastawieni do nowego projektu. Oceniają go, jako "dużo lepszy” od pierwotnej wersji. Na taką ocenę wpłynęło m.in. znaczne zwiększenie powierzchni zielonych. Na dachu galerii zaprojektowano publicznie dostępne skwery z tarasami widokowymi.

W swojej ocenie, magistrat posiłkuje się również opinią ekspertów z Politechniki Krakowskiej. Badali oni wpływ projektowanego kompleksu na krajobraz. Wynik był pozytywny.

Właściciel terenów przy al. Unii Lubelskiej zabiera się już za zbrojenie gruntu. Z ostatnich deklaracji inwestora wynika, że w tym miesiącu firma przedstawi koncepcję i plan budowy nowej galerii.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Roffle 123 / 11 lutego 2012 o 18:37
0
Już się nie mogę doczekać tej budowy.Nareszcie powstanie coś ciekawego.
Avatar
darayavahus / 8 lutego 2012 o 14:47
0
[quote name='Z Lublina' timestamp='1328696423' post='593975']
Ale to nie jest wina Galerii jako takiej tylko wina właścicieli butików, że są bucami i nie chcą ludziom płacić. Problem wykorzystywania pracowników w sektorze mikro i małych przedsiębiorstw jest znacznie szerszy i obejmuje między innymi poglądy tychże "pracodawców" na samego pracownika. W skrócie można to przedstawić tak, że dla przeciętnego polskiego małego pracodawcy, pracownik to nie jest ktoś, kto pracuje i przez swoją pracę daje firmie jakiś przychód, tylko obciążenie, koszt i kłopot, bo trzeba płacić ZUS, podatki, składki i co tam jeszcze. Problem nie jest po stronie budynku, tylko po stronie ludzkiej mentalności. To samo dzieje się też w firmach nie będących butikami w galeriach.

Hipermarkety to oddzielny temat rzeka.
[/quote]

Ja bym problemu doszukiwał się w chorym systemie a nie ludzkiej mentalności. Problem i prawda wygląda tak że pracodawca przez wadliwy, wyzyskowy system ponosi wiele obciążeń z tytułu zatrudnienia (sam wymieniłeś/aś "ZUS, podatki, składki i co tam jeszcze"... Mentalnośc mentalnością i byłaby ona znacznie na lepszym/pozytywniejszym dla pracownika poziomie gdyby Państwo nie zdzierało z Pracodawców mniejszych tylu świadczeń na rzecz Państwa.
[quote name='Z Lublina' timestamp='1328696423' post='593975']
Ale to nie jest wina Galerii jako takiej tylko wina właścicieli butików, że są bucami i nie chcą ludziom płacić. Problem wykorzystywania pracowników w sektorze mikro i małych przedsiębiorstw jest znacznie szerszy i obejmuje między innymi poglądy tychże "pracodawców" na samego pracownika. W skrócie można to przedstawić tak, że dla przeciętnego polskiego małego pracodawcy, pracownik to nie jest ktoś, kto pracuje i przez swoją pracę daje firmie... rozwiń
Avatar
darayavahus / 8 lutego 2012 o 14:40
0
Przychylam się do propozycji przejścia podzziemnego z galerii w stronę starówki. Technicznie jest to wykonalne tym bardziej, że pod tą samą ulicą już jest "przejście" dla rzeki czechówki która płynie pod częścią naszego miasta. Sam pomysł galerii też dobry jeżeli chodzi o to miejsce - ale galeria powinna być w odpowiednim kształcie, który nie kłóciłby się z lokalnym jakby nie było zabytkowym otoczeniem. Możnaby rozważać też utworzenie w tym miejscu parku dla mieszkańców ale biorąc pod uwagę ruchliwe otoczenie może mijać się to z celem - hałas raczej nie sprzyjałby odpoczynkowi w parku. Możnaby też w tym miejscu wybudować np. Aquapark ale mógłby on się kłócić z ww. otoczeniem - czyli krajobrazem na stare miasto i zamek. Reasumując miasto mogłoby wdrażać bardziej ambitne pomysły niż galeria handlowa. Jeżeli już galeria to w odpowiednim smaku, stylizacji (może nawet zahaczającej o sztukę)
Przychylam się do propozycji przejścia podzziemnego z galerii w stronę starówki. Technicznie jest to wykonalne tym bardziej, że pod tą samą ulicą już jest "przejście" dla rzeki czechówki która płynie pod częścią naszego miasta. Sam pomysł galerii też dobry jeżeli chodzi o to miejsce - ale galeria powinna być w odpowiednim kształcie, który nie kłóciłby się z lokalnym jakby nie było zabytkowym otoczeniem. Możnaby rozważać też utworzenie w tym miejscu parku dla mieszkańców ale biorąc pod uwagę ruchliwe otoczenie może mijać się to z ce... rozwiń
Avatar
Beret - Genetic Patriot / 8 lutego 2012 o 12:14
0
[quote name='xyz' timestamp='1328693259' post='593943']
Qtwa czy magistratu nie stać na znalezienie inwestora , który wybuduje fabrykę,
[/quote]

Chciałbyś stawiać fabrykę pod samym Zamkiem? Do reszty zgłupiałeś?
Avatar
Z Lublina / 8 lutego 2012 o 11:47
0
[quote name='lbn miasto nepotyzmu' timestamp='1328697959' post='593991']
ja chce zeby w miejscu tego centrum handlowego powstala fabryka z wielkim kominem
[/quote]


I przy okazji zasmrodziła z tego komina starówkę. Gratuluję pomysłu.
Avatar
lbn miasto nepotyzmu / 8 lutego 2012 o 11:45
0
ja chce zeby w miejscu tego centrum handlowego powstala fabryka z wielkim kominem
Avatar
lublin kiedys / 8 lutego 2012 o 11:44
0
urzednicy powinni wymusic na inwestorze by zrobil przejscvie podziemne z bloni zamkowych do nowej galeryji,
Avatar
aa / 8 lutego 2012 o 11:26
0
"swojej ocenie, magistrat posiłkuje się również opinią ekspertów z Politechniki Krakowskiej. Badali oni wpływ projektowanego kompleksu na krajobraz. Wynik był pozytywny. "

czyli Wawelu nie zasłoni...
Avatar
Z Lublina / 8 lutego 2012 o 11:20
0
[quote name='kot w butach' timestamp='1328696039' post='593971']
A mi Ciebie ! Nikt nie powie głośno ,że to już żenada w Lublinie z tymi galeriami ! Jakie perspektywy niesie praca w butiku za 1100 pln na rękę ?! Bez wolnych sobót etc. Dla czego nikt nie protestuje na wyzysk i poniżanie pracowników Galerii i Hipermarketów ?
[/quote]

Ale to nie jest wina Galerii jako takiej tylko wina właścicieli butików, że są bucami i nie chcą ludziom płacić. Problem wykorzystywania pracowników w sektorze mikro i małych przedsiębiorstw jest znacznie szerszy i obejmuje między innymi poglądy tychże "pracodawców" na samego pracownika. W skrócie można to przedstawić tak, że dla przeciętnego polskiego małego pracodawcy, pracownik to nie jest ktoś, kto pracuje i przez swoją pracę daje firmie jakiś przychód, tylko obciążenie, koszt i kłopot, bo trzeba płacić ZUS, podatki, składki i co tam jeszcze. Problem nie jest po stronie budynku, tylko po stronie ludzkiej mentalności. To samo dzieje się też w firmach nie będących butikami w galeriach.

Hipermarkety to oddzielny temat rzeka.
[quote name='kot w butach' timestamp='1328696039' post='593971']
A mi Ciebie ! Nikt nie powie głośno ,że to już żenada w Lublinie z tymi galeriami ! Jakie perspektywy niesie praca w butiku za 1100 pln na rękę ?! Bez wolnych sobót etc. Dla czego nikt nie protestuje na wyzysk i poniżanie pracowników Galerii i Hipermarketów ?
[/quote]

Ale to nie jest wina Galerii jako takiej tylko wina właścicieli butików, że są bucami i nie chcą ludziom płacić. Problem wykorzystywania pracowników w s... rozwiń
Avatar
kot w butach / 8 lutego 2012 o 11:13
0
[quote name='Karr' timestamp='1328695470' post='593965']
<Żall> mi ciebie !
[/quote]

A mi Ciebie ! Nikt nie powie głośno ,że to już żenada w Lublinie z tymi galeriami ! Jakie perspektywy niesie praca w butiku za 1100 pln na rękę ?! Bez wolnych sobót etc. Dla czego nikt nie protestuje na wyzysk i poniżanie pracowników Galerii i Hipermarketów ?
Avatar
Roffle 123 / 11 lutego 2012 o 18:37
0
Już się nie mogę doczekać tej budowy.Nareszcie powstanie coś ciekawego.
Avatar
darayavahus / 8 lutego 2012 o 14:47
0
[quote name='Z Lublina' timestamp='1328696423' post='593975']
Ale to nie jest wina Galerii jako takiej tylko wina właścicieli butików, że są bucami i nie chcą ludziom płacić. Problem wykorzystywania pracowników w sektorze mikro i małych przedsiębiorstw jest znacznie szerszy i obejmuje między innymi poglądy tychże "pracodawców" na samego pracownika. W skrócie można to przedstawić tak, że dla przeciętnego polskiego małego pracodawcy, pracownik to nie jest ktoś, kto pracuje i przez swoją pracę daje firmie jakiś przychód, tylko obciążenie, koszt i kłopot, bo trzeba płacić ZUS, podatki, składki i co tam jeszcze. Problem nie jest po stronie budynku, tylko po stronie ludzkiej mentalności. To samo dzieje się też w firmach nie będących butikami w galeriach.

Hipermarkety to oddzielny temat rzeka.
[/quote]

Ja bym problemu doszukiwał się w chorym systemie a nie ludzkiej mentalności. Problem i prawda wygląda tak że pracodawca przez wadliwy, wyzyskowy system ponosi wiele obciążeń z tytułu zatrudnienia (sam wymieniłeś/aś "ZUS, podatki, składki i co tam jeszcze"... Mentalnośc mentalnością i byłaby ona znacznie na lepszym/pozytywniejszym dla pracownika poziomie gdyby Państwo nie zdzierało z Pracodawców mniejszych tylu świadczeń na rzecz Państwa.
[quote name='Z Lublina' timestamp='1328696423' post='593975']
Ale to nie jest wina Galerii jako takiej tylko wina właścicieli butików, że są bucami i nie chcą ludziom płacić. Problem wykorzystywania pracowników w sektorze mikro i małych przedsiębiorstw jest znacznie szerszy i obejmuje między innymi poglądy tychże "pracodawców" na samego pracownika. W skrócie można to przedstawić tak, że dla przeciętnego polskiego małego pracodawcy, pracownik to nie jest ktoś, kto pracuje i przez swoją pracę daje firmie... rozwiń
Avatar
darayavahus / 8 lutego 2012 o 14:40
0
Przychylam się do propozycji przejścia podzziemnego z galerii w stronę starówki. Technicznie jest to wykonalne tym bardziej, że pod tą samą ulicą już jest "przejście" dla rzeki czechówki która płynie pod częścią naszego miasta. Sam pomysł galerii też dobry jeżeli chodzi o to miejsce - ale galeria powinna być w odpowiednim kształcie, który nie kłóciłby się z lokalnym jakby nie było zabytkowym otoczeniem. Możnaby rozważać też utworzenie w tym miejscu parku dla mieszkańców ale biorąc pod uwagę ruchliwe otoczenie może mijać się to z celem - hałas raczej nie sprzyjałby odpoczynkowi w parku. Możnaby też w tym miejscu wybudować np. Aquapark ale mógłby on się kłócić z ww. otoczeniem - czyli krajobrazem na stare miasto i zamek. Reasumując miasto mogłoby wdrażać bardziej ambitne pomysły niż galeria handlowa. Jeżeli już galeria to w odpowiednim smaku, stylizacji (może nawet zahaczającej o sztukę)
Przychylam się do propozycji przejścia podzziemnego z galerii w stronę starówki. Technicznie jest to wykonalne tym bardziej, że pod tą samą ulicą już jest "przejście" dla rzeki czechówki która płynie pod częścią naszego miasta. Sam pomysł galerii też dobry jeżeli chodzi o to miejsce - ale galeria powinna być w odpowiednim kształcie, który nie kłóciłby się z lokalnym jakby nie było zabytkowym otoczeniem. Możnaby rozważać też utworzenie w tym miejscu parku dla mieszkańców ale biorąc pod uwagę ruchliwe otoczenie może mijać się to z ce... rozwiń
Avatar
Beret - Genetic Patriot / 8 lutego 2012 o 12:14
0
[quote name='xyz' timestamp='1328693259' post='593943']
Qtwa czy magistratu nie stać na znalezienie inwestora , który wybuduje fabrykę,
[/quote]

Chciałbyś stawiać fabrykę pod samym Zamkiem? Do reszty zgłupiałeś?
Avatar
Z Lublina / 8 lutego 2012 o 11:47
0
[quote name='lbn miasto nepotyzmu' timestamp='1328697959' post='593991']
ja chce zeby w miejscu tego centrum handlowego powstala fabryka z wielkim kominem
[/quote]


I przy okazji zasmrodziła z tego komina starówkę. Gratuluję pomysłu.
Avatar
lbn miasto nepotyzmu / 8 lutego 2012 o 11:45
0
ja chce zeby w miejscu tego centrum handlowego powstala fabryka z wielkim kominem
Avatar
lublin kiedys / 8 lutego 2012 o 11:44
0
urzednicy powinni wymusic na inwestorze by zrobil przejscvie podziemne z bloni zamkowych do nowej galeryji,
Avatar
aa / 8 lutego 2012 o 11:26
0
"swojej ocenie, magistrat posiłkuje się również opinią ekspertów z Politechniki Krakowskiej. Badali oni wpływ projektowanego kompleksu na krajobraz. Wynik był pozytywny. "

czyli Wawelu nie zasłoni...
Avatar
Z Lublina / 8 lutego 2012 o 11:20
0
[quote name='kot w butach' timestamp='1328696039' post='593971']
A mi Ciebie ! Nikt nie powie głośno ,że to już żenada w Lublinie z tymi galeriami ! Jakie perspektywy niesie praca w butiku za 1100 pln na rękę ?! Bez wolnych sobót etc. Dla czego nikt nie protestuje na wyzysk i poniżanie pracowników Galerii i Hipermarketów ?
[/quote]

Ale to nie jest wina Galerii jako takiej tylko wina właścicieli butików, że są bucami i nie chcą ludziom płacić. Problem wykorzystywania pracowników w sektorze mikro i małych przedsiębiorstw jest znacznie szerszy i obejmuje między innymi poglądy tychże "pracodawców" na samego pracownika. W skrócie można to przedstawić tak, że dla przeciętnego polskiego małego pracodawcy, pracownik to nie jest ktoś, kto pracuje i przez swoją pracę daje firmie jakiś przychód, tylko obciążenie, koszt i kłopot, bo trzeba płacić ZUS, podatki, składki i co tam jeszcze. Problem nie jest po stronie budynku, tylko po stronie ludzkiej mentalności. To samo dzieje się też w firmach nie będących butikami w galeriach.

Hipermarkety to oddzielny temat rzeka.
[quote name='kot w butach' timestamp='1328696039' post='593971']
A mi Ciebie ! Nikt nie powie głośno ,że to już żenada w Lublinie z tymi galeriami ! Jakie perspektywy niesie praca w butiku za 1100 pln na rękę ?! Bez wolnych sobót etc. Dla czego nikt nie protestuje na wyzysk i poniżanie pracowników Galerii i Hipermarketów ?
[/quote]

Ale to nie jest wina Galerii jako takiej tylko wina właścicieli butików, że są bucami i nie chcą ludziom płacić. Problem wykorzystywania pracowników w s... rozwiń
Avatar
kot w butach / 8 lutego 2012 o 11:13
0
[quote name='Karr' timestamp='1328695470' post='593965']
<Żall> mi ciebie !
[/quote]

A mi Ciebie ! Nikt nie powie głośno ,że to już żenada w Lublinie z tymi galeriami ! Jakie perspektywy niesie praca w butiku za 1100 pln na rękę ?! Bez wolnych sobót etc. Dla czego nikt nie protestuje na wyzysk i poniżanie pracowników Galerii i Hipermarketów ?
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego 0 1

Do piątku spodziewana jest dostawa ośmiu nowych autobusów zamówionych przez miasto w lubelskim Ursusie. Taki termin podał miastu dostawca pojazdów, który zgodnie z umową powinien je przekazać do 29 maja. Umowa dawała mu dodatkowy czas do 29 czerwca, ale i ten termin został przekroczony.

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą 0 0

Rozmowa z Jackiem Bąkiem, byłym piłkarzem, 96-krotnym reprezentantem Polski

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie
15 października 2018, 19:00

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 15 października o godz. 19 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8) zaprezentowane zostanie niesamowite widowisko muzyczne w hołdzie Michaelowi Jacksonowi - Thriller LIVE!

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli
film

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli 3 2

Zielona Góra. 10-miesięczne dziecko z ranami głowy znaleźli zielonogórscy policjanci podczas interwencji w sprawie zakłócania ciszy nocnej w jednym z mieszkań. Niemowlę trafiło do szpitala, a rodzice do policyjnej celi. Oboje usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi im do pięciu lat więzienia. 

Wypadek na wesołym miasteczku. Nie żyje 9-latek

Wypadek na wesołym miasteczku. Nie żyje 9-latek 0 1

Do tragicznego wypadku doszło na wesołym miasteczku w Szczytnie. 9-latek wypadł z karuzeli, nie przeżył

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie
galeria

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie 0 3

W końcu znamy datę uruchomienia krytej pływalni w Wólce Rokickiej: pierwsze kąpiele 8 sierpnia o godzinie 14 lub 14.30.

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS 11 9

400 mieszkań może powstać przy ul. Głębokiej naprzeciw os. Słowackiego. Ratusz zgodził się na budowę sporego osiedla na terenie sprzedanym przez UMCS prywatnemu inwestorowi. Uczelnia liczy na to, że nabywca ziemi zbuduje tu akademiki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 29 9

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 4

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 29 2

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 178 18

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 443 18

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!