Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 lipca 2019 r.
19:22

Jak Ratusz wycenił górki czechowskie?

Autor: Zdjęcie autora drs
7 125 A A
Górki czechowskie
Górki czechowskie (fot. Krzysztof Mazur)

Urząd Miasta upublicznił treść wyceny górek czechowskich, którą miał sporządzić w połowie maja Wydział Gospodarowania Mieniem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wysoka cena była wielokrotnie podawana przez władze Lublina jako argument przeciwko odkupieniu górek od obecnego właściciela, spółki TBV Investment. Przejęcie terenu sugerowali władzom miasta aktywiści przeciwni przeznaczeniu części górek pod bloki mieszkalne.

Z wyceny opublikowanej w poniedziałek przez Ratusz wynika, że przejęcie górek mogłoby kosztować miejską kasę od 154 mln do ponad 211 mln zł. Skąd takie wyliczenia? Urząd Miasta tłumaczy, że uwzględnił przeznaczenie terenu zapisane w obowiązującym planie zagospodarowania i rynkowe ceny gruntów.

Co zapisano w wycenie? Część górek przeznaczona pod zieleń publiczną (około 50 proc. terenu, ponad 52,4 ha) została oszacowana w widełkach od 100 do 150 zł za mkw. Te same widełki zostały przyjęte przez Ratusz do obliczenia wartości terenów określonych jako parki leśne i rezerwaty przyrody (łącznie 19 proc., ponad 20,1 ha).

Około 7 proc. górek czechowskich (ponad 7,5 ha) przeznaczonych pod usługi i komercję oszacowano według przelicznika: od 300 do 400 zł za mkw. w przypadku terenów „koncentracji funkcji usługowych” oraz od 300 do 350 zł za mkw. w przypadku terenów zabudowy usługowej. Obowiązujący plan zagospodarowania dopuszcza budowę mieszkań na obszarach „koncentracji funkcji usługowych”, ale z zastrzeżeniem, że mieszkania mogą zająć najwyżej 30 proc. powierzchni użytkowej budynków na tym obszarze.

Wartość terenów przeznaczonych pod sport i rekreację (ok. 21 proc. górek, czyli ponad 22 ha) oszacowano w widełkach od 250 do 300 zł za mkw., natomiast dla terenów zarezerwowanych pod drogi i ciągi piesze (ok. 3 proc. powierzchni górek, tj. 3 ha) przyjęto w wycenie stawkę od 100 do 200 zł za mkw.

Dodajmy, że obecny właściciel górek w zamian za uchwalenie studium przestrzennego wyznaczającego tu tereny zabudowy wielorodzinnej obiecał sprzedać miastu za nieco ponad złotówkę (1,23 zł) prawie 77 ha górek, głównie wąwóz między wysoczyznami. Przedwstępna umowa w tej sprawie została zawarta przed notariuszem w zeszłym tygodniu, a przyrzeczona transakcja ma być zawarta do końca września bieżącego roku.

e-Wydanie

Komentarze 125

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 lipca 2019 o 20:05
+34
nie są zawyżone ale jak zwykle fotelowi eksperci wiedzą lepiej
Avatar
Bum / 15 lipca 2019 o 19:53
+33
Trzeba jeszcze dodać, że nikt nie miał uprawnień do zrobienia takiej wyceny, tzn nie jest dowodem w sądzie i przy sporządzaniu umowy.
 ale kwoty nie są wzięte z sufitu, więc te widełki to jak najbardziej może być realna wartość tej działki
Avatar
lu / 15 lipca 2019 o 20:35
+32
Wartosc jest taka jaką jest w stanie zaplacic klient. Niech TBV wystawi te 70 ha dolin za 70 mln i wtedy zobaczymy kto to kupi. Takie wyceny sa z czapy wziete. Nikt by tego za 1 mln nie kupil bo po co? placic podatki i trawe hodować ?
 Czemu wspominasz o jakichś 70 ha skoro mowa jest o 105? Przecież oczywiste jest, że największą wartość mają tereny inwestycyjne czyli te 30 ha o których nie raczysz wspomnieć w swoim wpisie.
Avatar
Gość / 15 lipca 2019 o 19:58
+32
Potwierdzam, takie są mniej więcej ceny rynkowe gruntów w Lublinie
Avatar
Gość / 15 lipca 2019 o 20:16
+31
Cóż, kolejny mocno nieświeży artykuł nt Górek Czechowskich, ale to już normalka na tym portalu.
Avatar
Chomik z górek pełnych rurek / 15 lipca 2019 o 20:06
+31
Dziennik w formie. Jak nie Górki Czechowskie to drzewa. Powodzenia
Avatar
Gość / 15 lipca 2019 o 20:00
+31
Dziennik Górki Czechowskie znowu nadaje buahahaahahahahahah jacy wy jesteście nudni normalnie porzygać się można
Avatar
Gość / 15 lipca 2019 o 20:10
+29
Ale się przyczepiliście tych górek, normalnie jakby nic innego się w mieście nie działo..
Avatar
Gość / 15 lipca 2019 o 19:54
+29
odgrzewany kotlet, temat z czerwcowej rady miasta heh, w DW jak widać nie mogą wytrzymać nawet chwili bez artykułu o górkach
Avatar
Gość / 15 lipca 2019 o 19:43
+29
yes yes yes, wreszcie coś o górkach w sztandarze ludu, a raczej w służbie władzy, trzeciej władzy co im się nowe sąsiedztwo nie podoba.
Avatar
Grzegorz / 18 lipca 2019 o 23:20
+1
Chęć i żądza wzbogacenia się kosztem zdrowia i życia setek tysięcy ludzi (350 tysięcy osób mieszkających na stałe w Lublinie plus kilkadziesiąt tysięcy czasowo przebywających studentów), to jest niewyobrażalna zbrodnia i gigantyczna niegodziwość !!!!
Avatar
Gość / 17 lipca 2019 o 09:29
+4
Handlowa niedziela. Czarna niedziela lubelskiej samorządności. Pamiętaj. skończyła się w pon 4:38 rano.
Avatar
Tomasz / 17 lipca 2019 o 00:52
+6
Nie rozumiem dlaczego ci pseudoobrońcy nawet przez chwilę nie zastanowią się, że być może nie mają racji? Wyzywają każdego, kto ma choćby trochę inne zdanie od dewelo-cośtam, łącznie z prezydentem, radnymi, czy specjalistami. Stosują groźby, szantaż, obelgi, wrzaski,  oklaski (dla siebie), tupanie, bębnienie i donosy! Zadałem sobie trud przeczytania uzasadnienia do studium - było prezentowane na otwartych spotkaniach 15! razy, a po II wyłożeniu uwag popierających zmiany na górkach było 2X więcej niż negatywnych!!! Dla tzw. obrońców oznacza to "brak partycypacji".  Ktoś tu chyba albo oszalał, albo wariata udaje.
 Władze publiczne (UM Lublina,Wydział Planowania) mają ustawowy obowiązek (Konstytucja RP,Ustawy szczegółowe,Dyrektywy UE) działać zgodnie z prawem i interesem publicznym.Górki Czechowskie mają fundamentalne znaczenie dla zachowania zdrowia i życia ludzi - mieszkańców Lublina (przewietrzanie miasta) !!!!
 Władze publiczne (UM Lublina,Wydział Planowania) mają ustawowy obowiązek (Konstytucja RP,Ustawy szczegółowe,Dyrektywy UE) działać zgodnie z prawem i interesem publicznym.Górki Czechowskie mają fundamentalne znaczenie dla zachowania zdrowia i życia ludzi - mieszkańców Lublina (przewietrzanie miasta) !!!! rozwiń
Avatar
Gerard / 16 lipca 2019 o 21:38
+9
Tereny zielone mające fundamentalne znaczenie dla zachowania zdrowia i życia ludzi,nigdy nie powinny być sprzedawane przez Skarb Państwa w ręce prywatne.Przepisy zawarte w Ustawie z 1997 r. o gospodarowaniu nieruchomościami,które na to pozwalają są sprzeczne z Art.74. 1. Konstytucji RP, ponieważ nie zapewniają bezpieczeństwa ekologicznego współczesnemu i przyszłym pokoleniom.Powinny być w tej Ustawie przepisy zakazujące tego, i nakazujące prawną ochronę i opiekę takich terenów zielonych przez Skarb Państwa w interesie publicznym !!!  Art 74. 1. Konstytucji RP : Władze publiczne prowadzą politykę zapewniającą bezpieczeństwo ekologiczne współczesnemu i przyszłym pokoleniom.
Przez te przepisy Ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami z 1997 r.,które są sprzeczne z Konstytucją RP, Górki Czechowskie trafiły w ręce prywatne, i są świadomie degradowane od 2000 r.przez ich właścicieli.Echo Investment a teraz TBV,chce się wzbogacić ze szkodą dla zdrowia i życia ludzi !!! To wielka niegodziwość !!!
Przez te przepisy Ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami z 1997 r.,które są sprzeczne z Konstytucją RP, Górki Czechowskie trafiły w ręce prywatne, i są świadomie degradowane od 2000 r.przez ich właścicieli.Echo Investment a teraz TBV,chce się wzbogacić ze szkodą dla zdrowia i życia ludzi !!! To wielka niegodziwość !!! rozwiń
Avatar
Gwidon / 16 lipca 2019 o 18:08
-12
Nie rozumiem dlaczego ci pseudoobrońcy nawet przez chwilę nie zastanowią się, że być może nie mają racji? Wyzywają każdego, kto ma choćby trochę inne zdanie od dewelo-cośtam, łącznie z prezydentem, radnymi, czy specjalistami. Stosują groźby, szantaż, obelgi, wrzaski, oklaski (dla siebie), tupanie, bębnienie i donosy! Zadałem sobie trud przeczytania uzasadnienia do studium - było prezentowane na otwartych spotkaniach 15! razy, a po II wyłożeniu uwag popierających zmiany na górkach było 2X więcej niż negatywnych!!! Dla tzw. obrońców oznacza to "brak partycypacji". Ktoś tu chyba albo oszalał, albo wariata udaje.
Nie rozumiem dlaczego ci pseudoobrońcy nawet przez chwilę nie zastanowią się, że być może nie mają racji? Wyzywają każdego, kto ma choćby trochę inne zdanie od dewelo-cośtam, łącznie z prezydentem, radnymi, czy specjalistami. Stosują groźby, szantaż, obelgi, wrzaski, oklaski (dla siebie), tupanie, bębnienie i donosy! Zadałem sobie trud przeczytania uzasadnienia do studium - było prezentowane na otwartych spotkaniach 15! razy, a po II wyłożeniu uwag popierających zmiany na górkach było 2X więcej niż negatywnych!!! Dla tzw. obrońców oznacza t... rozwiń
Avatar
Tomasz / 16 lipca 2019 o 17:23
+13
Tereny zielone mające fundamentalne znaczenie dla zachowania zdrowia i życia ludzi,nigdy nie powinny być sprzedawane przez Skarb Państwa w ręce prywatne.Przepisy zawarte w Ustawie z 1997 r. o gospodarowaniu nieruchomościami,które na to pozwalają są sprzeczne z Art.74. 1. Konstytucji RP, ponieważ nie zapewniają bezpieczeństwa ekologicznego współczesnemu i przyszłym pokoleniom.Powinny być w tej Ustawie przepisy zakazujące tego, i nakazujące prawną ochronę i opiekę takich terenów zielonych przez Skarb Państwa w interesie publicznym !!! Art 74. 1. Konstytucji RP : Władze publiczne prowadzą politykę zapewniającą bezpieczeństwo ekologiczne współczesnemu i przyszłym pokoleniom.
Tereny zielone mające fundamentalne znaczenie dla zachowania zdrowia i życia ludzi,nigdy nie powinny być sprzedawane przez Skarb Państwa w ręce prywatne.Przepisy zawarte w Ustawie z 1997 r. o gospodarowaniu nieruchomościami,które na to pozwalają są sprzeczne z Art.74. 1. Konstytucji RP, ponieważ nie zapewniają bezpieczeństwa ekologicznego współczesnemu i przyszłym pokoleniom.Powinny być w tej Ustawie przepisy zakazujące tego, i nakazujące prawną ochronę i opiekę takich terenów zielonych przez Skarb Państwa w interesie publicznym !!! Art 74.... rozwiń
Avatar
Gość / 16 lipca 2019 o 17:02
+7
To paskudne ze ludzie posty piszą a dewelotrolle chcą je tylko zepchnąć i spacyfikowac. W cywilizowanych krajach taka nikczemnosc jest juz karalna
Avatar
to dopiero początek / 16 lipca 2019 o 16:59
+7
Dyskusja nabrała prawie wyłącznie wymiar polityczny i służy co niektórym jedynie do oczerniania Żuka. W moim odczuciu prezydent podjął właściwą decyzję i mam nadzieje, że temat górek skończy się raz na zawsze. Ja chętnie będę odwiedzać nowy park
Jak za dawnych lat do poziomu wymiarów politycznych sprowadza się sprawy takie jak zdrowie i życie mieszkańców. O podejmowaniu "właściwych" decyzji obecnego jeszcze prezydenta świadczy relacja odszkodowań do zysków miasta z tytułu zmiany MPZP, która w ubiegłym roku wyniosła jak jeden do czternastu. Tak, tak, dobrze czytasz — w roku ubiegłym miasto wypłaciło milion złotych odszkodowań z tytułu zmiany MPZP, a pozyskało tylko 70 tysięcy złotych z rent planistycznych i opłat adiacenckich. Za ten "park" przyjdzie kiedyś wypłacić 100 razy większe odszkodowania niż ewentualne zyski z tytułu zmiany SUiKZP oraz MPZP. Pamiętaj przy tym, że park naturalistyczny o nazwie "Park Poligon" był w Górkach Czechowskich planowany od ponad 19 lat...
Jak za dawnych lat do poziomu wymiarów politycznych sprowadza się sprawy takie jak zdrowie i życie mieszkańców. O podejmowaniu "właściwych" decyzji obecnego jeszcze prezydenta świadczy relacja odszkodowań do zysków miasta z tytułu zmiany MPZP, która w ubiegłym roku wyniosła jak jeden do czternastu. Tak, tak, dobrze czytasz — w roku ubiegłym miasto wypłaciło milion złotych odszkodowań z tytułu zmiany MPZP, a pozyskało tylko 70 tysięcy złotych z rent planistycznych i opłat adiacenckich. Za ten "park" przyjd... rozwiń
Avatar
brechta / 16 lipca 2019 o 16:45
-9
Widzę dalej w komentarzach gównoburza. Dobrze, że wiekszośc terenu odzyska miasto praktycznie za free a na reszcie niech TBV robi sobie biznes - ma do tego prawo
 Gowno burza trwa a dzielne trolle podchwytują każdy kolejny temat, żeby wylać swoje żale i wypisywać pseudo-ekologiczne bzdury w ktore sami nie wierza.
Avatar
Gość / 16 lipca 2019 o 16:20
-7
Dyskusja nabrała prawie wyłącznie wymiar polityczny i służy co niektórym jedynie do oczerniania Żuka. W moim odczuciu prezydent podjął właściwą decyzję i mam nadzieje, że temat górek skończy się raz na zawsze. Ja chętnie będę odwiedzać nowy park
Zobacz wszystkie komentarze 125

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Radni PiS w obronie abp. Marka Jędraszewskiego

Lublin: Radni PiS w obronie abp. Marka Jędraszewskiego 0 0

Nad „potępieniem wypowiedzi i zachowań nawołujących do przemocy wobec abp. Marka Jędraszewskiego” głosować ma lubelska Rada Miasta na swoim posiedzeniu 5 września. Nad zajęciem podobnego stanowiska już w najbliższy poniedziałek mają głosować radni w Zamościu

Angielski za granicą łączy pokolenia!

Angielski za granicą łączy pokolenia! 0 0

Kursy językowe to temat dobrze znany. Co, jednak gdyby zamiast wysyłać dziecko na obóz… wyruszyć na niego wspólnie? Angielski za granicą to świetny pomysł dla osób w każdym wieku, a dodatkowo świetna okazja dla rodzin na spędzenie razem czasu.

Dbamy o najmłodszych, czyli pierwszy krok do zmiany stylu życia

Dbamy o najmłodszych, czyli pierwszy krok do zmiany stylu życia 0 0

Zdrowe nawyki żywieniowe kształtują się już w dzieciństwie. A otyłość, która rozwinęła się u dziecka wtedy, kiedy to miało zaledwie kilka lat, może trwać przez całą jego młodość, a także wiek dojrzały. Dlatego tak ważne jest, aby jak najwcześniej dbać o to, by kształtować u dziecka zdrowe nawyki żywieniowe. A także zakorzeniać u niego przekonanie, że odpowiednio zaplanowana aktywność fizyczna ma wpływ na kondycję całego organizmu. Jak zatem kształtować młodego człowieka?

Sianokosy w centrum Lublina. Na dachu Centrum Spotkania Kultur [zdjęcia]
galeria

Sianokosy w centrum Lublina. Na dachu Centrum Spotkania Kultur [zdjęcia] 0 2

W czwartek w centrum można było się poczuć jak na dawnej wsi, dzięki dźwiękom koszenia trawy i ostrzenia kos. Na dachu Centrum Spotkania Kultur pracowali kosiarze z Muzeum Wsi Lubelskiej

Giewont: Piorun uderzył w turystów. TOPR: Kilka osób nie żyje [wideo]
film

Giewont: Piorun uderzył w turystów. TOPR: Kilka osób nie żyje [wideo] 2 1

Piorun uderzył w grupę turystów, którzy przebywali w okolicy Giewontu w Tatrach. Jak podaje TOPR, nie żyje kilka osób.

4-letniego chłopca idącego ze starszą siostrą i babcią zaatakował pies

4-letniego chłopca idącego ze starszą siostrą i babcią zaatakował pies 1 1

18-latka i 4-letni chłopiec zostali pogryzieni przez psy. Chłopiec trafił pod opiekę lekarza, dziewczynie udało się obronić. Psy nie miały kagańców i nie były prowadzone na smyczy.

Michał Skórski (Azoty Puławy): Każdy piłkarz będzie potrzebny

Michał Skórski (Azoty Puławy): Każdy piłkarz będzie potrzebny 0 0

Rozmowa z Michałem Skórskim, trenerem piłkarzy ręcznych Azotów Puławy

Katarzyna Skowrońska-Dolata zakończyła karierę. Dwukrotna mistrzyni Europy na parkiecie spędziła 24 lata
film

Katarzyna Skowrońska-Dolata zakończyła karierę. Dwukrotna mistrzyni Europy na parkiecie spędziła 24 lata 0 0

Smutna wiadomość dla kibiców polskiej reprezentacji siatkarek. Katarzyna Skowrońska-Dolata w rozmowie dla „Przeglądu Sportowego”, tuż przed startem mistrzostw Europy w siatkówce, poinformowała, że kończy karierę.

Wrzuciła córkę do pieca. Chciała wyjść na wolność przed zakończeniem procesu

Wrzuciła córkę do pieca. Chciała wyjść na wolność przed zakończeniem procesu 0 5

Agata F. – oskarżona o zabójstwo swojego dziecka pozostanie w areszcie. Sąd nie zgodził się, by wyszła z celi przed zakończeniem procesu.

Lubelskie agencje odmówiły, ale billboardy "Ściana wstydu" zawisną. Od 1 września

Lubelskie agencje odmówiły, ale billboardy "Ściana wstydu" zawisną. Od 1 września 22 55

1 września na ulicach Lublina mają zawisnąć billboardy z nazwiskami radnych, którzy głosowali za zgodą na zabudowę części górek czechowskich. Tablice opłaca Lubelski Ruch Miejski przeciwny budowie na górkach. Zlecenia ma się podjąć dopiero ogólnopolska agencja reklamowa, lubelskie odmawiały

Chciał uniknąć zderzenia i zjechał na bok. Śmiertelnie potrącił pieszego

Chciał uniknąć zderzenia i zjechał na bok. Śmiertelnie potrącił pieszego 9 3

Kierujący mercedesem uderzył w stojącego pieszego. Mężczyzna w bardzo ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. Nie udało się go uratować.

AZS AWF Biała Podlaska czyli mieszanka młodości i doświadczenia

AZS AWF Biała Podlaska czyli mieszanka młodości i doświadczenia 0 1

Do składu AZS AWF Biała Podlaska powrócił doświadczony Łukasz Kandora. Od piątku do niedzieli bialscy akademicy wezmą udział w międzynarodowym turnieju na Litwie

Starsze kobiety wykorzystywane przez krewnych. "Za darmo mam robić?"
film

Starsze kobiety wykorzystywane przez krewnych. "Za darmo mam robić?" 0 5

Żyją bez bieżącej wody, toalety i opieki, której wymagają. Dodatkowo są wykorzystywane przez krewnych. Za przyniesienie wiadra wody ze studni płacą 10 zł.

Kongres Nowej Mobilności w Lublinie. Pojazdy elektryczne w centrum uwagi

Kongres Nowej Mobilności w Lublinie. Pojazdy elektryczne w centrum uwagi 0 0

Warsztaty, debaty i panele eksperckie, a wszystko to będzie związane z rozwijającym się rynkiem pojazdów elektrycznych. Już 9 września w Lublinie rozpocznie się Kongres Nowej Mobilności.

Policjant dostał udaru po rozmowie z szefem. "Dosyć tego poniżania policjantów przez naczelnika"

Policjant dostał udaru po rozmowie z szefem. "Dosyć tego poniżania policjantów przez naczelnika" 92 19

Policjant z Zamościa po rozmowie z przełożonym doznał udaru mózgu. Naczelnik miał krzyczeć i poniżać mundurowego. Z relacji policjantów wynika, że robił to nie po raz pierwszy. W sprawie wszczęto postępowanie wyjaśniające.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.