Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 marca 2011 r.
19:10
Edytuj ten wpis

Jakie narkotyki lubi lubelska młodzież (raport)

0 10 A A
Z danych Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie wynika, że 16 proc. 16-latków w naszym
Z danych Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie wynika, że 16 proc. 16-latków w naszym

Sterydy anaboliczne, marihuana i leki. Po te używki coraz chętniej sięgają lubelscy gimnazjaliści. Młodzi z Lubelskiego częściej niż ci z pozostałych regionów eksperymentują z narkotykami – to główny wniosek raportu Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Marek po raz pierwszy palił marihuanę na swoim osiedlu. – Miałem wtedy 14 lat. Poczęstował mnie kolega. Później wyjechałem na obóz, na Węgry. Tam w grę wchodziły już pigułki. Próbowaliśmy ich codziennie. Teraz marihuanę traktuję bardziej jak papierosy.

Agnieszka twierdzi, że po raz pierwszy marihuaną poczęstował ją brat. Była wtedy nastolatką. – Często paliliśmy wspólnie, ale nie uzależniłam się – twierdzi.

Dwa razy więcej

Takich historii jest wiele. Nastolatki z województwa lubelskiego to najliczniejsza grupa młodych ludzi, trafiających do leczenia stacjonarnego z powodu zaburzeń po spożyciu narkotyków. Od 2003 do 2008 roku odsetek osób w wieku do lat 18, przyjętych do leczenia stacjonarnego w województwie lubelskim, wzrósł ponad dwukrotnie: z 7 do ok. 15. Tuż za nimi jest młodzież z woj. kujawsko-pomorskiego, śląskiego, później świętokrzyskiego. Najmniej młodzieży sięga po substancje psychoaktywne w województwie wielkopolskim. Tak wskazują najnowsze dane raportu KBdsPN, przeprowadzonego dla poszczególnych województw.

Przynajmniej raz w miesiącu

Statystyki krajowe potwierdzają informacje z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie. Z danych za rok 2009 wynika, że ponad 16 proc. 16-latków używa marihuany lub haszyszu co najmniej raz w miesiącu.

– Popularnością wśród młodych cieszą się też środki uspakajające i nasenne, dostępne bez recepty – mówi Elżbieta Seredyn z ROPS. – Na trzecim miejscu jest amfetamina: prawie 3 proc.
Wśród 17-latków na drugiej pozycji lokuje się amfetamina, (ponad 4 %). Na trzecim są leki. – Z alkoholem i z marihuaną częściej eksperymentują mężczyźni – dodaje Elżbieta Seredyn. Chłopcy chętniej sięgają po marihuanę, łączoną z alkoholem. Tabletki uspokajające i nasenne częściej wybierają kobiety.

Słaba motywacja

– Do ośrodków terapii uzależnień trafiają zwykle uczniowie I i II klasy gimnazjum – potwierdza Krzysztof Kruk, psychoterapeuta, kierownik Poradni Leczenia Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Karłowicza w Lublinie. – To wiek, kiedy młodzież ma problemy osobiste. Są ciekawi świata, eksperymentują. Trafiają do nas przeważnie przypadkowo zatrzymani przez policję lub zmuszeni przez szkolnego pedagoga. Ich motywacja do leczenia jest wtedy słaba – tłumaczy.

Gimnazjaliści chętniej wybierają marihuanę. Po amfetaminę częściej sięgają licealiści i studenci. Rzadziej, ale wśród uczniów województwa lubelskiego zdarzają się też przypadki inicjacji w szkole podstawowej.

Najgorszy okres

Zdaniem specjalistów, powodem używania narkotyków wśród lubelskiej młodzieży są najczęściej konflikty z rodzicami, niechciane kontakty seksualne wśród dziewcząt, konflikty z przyjaciółmi, kłótnie i sprzeczki.
– Liczba dzieci, które w 2010 trafiły na oddział toksykologii do szpitala im. Jana Bożego w Lublinie z zagrożeniem życia, wzrosła w porównaniu z rokiem ubiegłym z 322 do 476 – informuje dr Hanna Lewandowska-Stanek, ordynator oddziału.

Dorota Pyrgies, psychoterapeuta z Lublina, przyznaje, że wiek gimnazjalny to przeważnie okres największego narażenia na wszelkie używki. – Chęć ryzyka, wypróbowania tego, co powszechnie zakazane, tym najczęściej kierują się, sięgając po używki. Zdaniem psycholog, w województwie lubelskim wciąż niewiele słyszy się o profilaktyce. – Dostęp do niej jest niewystarczający. Najczęściej nastolatki dowiadują się o problemie podczas specjalnych zajęć lekcyjnych, których raczej nie traktują poważnie.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
OrzechLaskowy / 29 marca 2011 o 09:31
0
Kiedyś paliłem trawę,ale na dłuższą metę ryje beret, wielu spraw nie mogłem załatwić ,miałem problemy z pamięcią itp.Nigdy nic innego nie próbowałem i nie mam zamiaru. Teraz tylko piwko czasem.
Avatar
dave / 28 marca 2011 o 23:13
0
na forum inwektywy zamiast argumentów; Lublin - ESK; śmiech na sali
Avatar
Gość / 25 marca 2011 o 13:05
0
[quote name='[' timestamp='1301049493' post='454714']
marichuana nie jest zła to zwykłe ziele które pomaga w wielu chorobach w innych krajach juz dawno to odkryli w apolsce dalej ja szufladkują oszukując siebie?? bo każdy może zapalić i nie ma w tym nic złego dużo gorsze jest piwo któe pije każdy po pracy i tego jakoś nie chcą zakazać. wolne konopie dla polski komunistyczni alkoholicy zdychac
[/quote]


Tobie pomoże tylko edukacja bo jak widać za dużo palisz i przez to opuszczasz zajęcia w szkole.
[quote name='[' timestamp='1301049493' post='454714']
marichuana nie jest zła to zwykłe ziele które pomaga w wielu chorobach w innych krajach juz dawno to odkryli w apolsce dalej ja szufladkują oszukując siebie?? bo każdy może zapalić i nie ma w tym nic złego dużo gorsze jest piwo któe pije każdy po pracy i tego jakoś nie chcą zakazać. wolne konopie dla polski komunistyczni alkoholicy zdychac
[/quote]


Tobie pomoże tylko edukacja bo jak widać za dużo palisz i przez to opuszczasz zajęcia... rozwiń
Avatar
Gość / 25 marca 2011 o 13:03
0
A od kiedy to sterydy anaboliczne zaliczają się do nakrotyków?
Avatar
mosquito / 25 marca 2011 o 11:49
0
[quote name='observer' timestamp='1301047410' post='454703']
Chciałbym zauważyc ze chyba jedyny stereotyp narkomana jaki sobie wyrobiles to up.. w błocie brudas ze strzykawka w reku lezacy gdzies w rogu dworca pkp. prawda jest taka ze duża wiekszosc osob palacych chocby marihuane jest studentami, pracownikami firm etc. tj zwykłymi normalnymi ludzmi. mysle ze pomimo ze zdarza mi sie zabufać wygladam mniej kloszardzko niz Ty. plebie..
[/quote]
Zacząłeś kulturalnie ale skończyłeś jak zwykły cham !
Avatar
mosquito / 25 marca 2011 o 11:48
0
Dlaczego nie ma informacji,że jest to artykuł sponsorowany ?
Avatar
[ / 25 marca 2011 o 11:38
0
marichuana nie jest zła to zwykłe ziele które pomaga w wielu chorobach w innych krajach juz dawno to odkryli w apolsce dalej ja szufladkują oszukując siebie?? bo każdy może zapalić i nie ma w tym nic złego dużo gorsze jest piwo któe pije każdy po pracy i tego jakoś nie chcą zakazać. wolne konopie dla polski komunistyczni alkoholicy zdychac
Avatar
observer / 25 marca 2011 o 11:03
0
[quote name='Rodak' timestamp='1301045989' post='454684']
Nie czytałem tego artykułu,ale z samego tytułu można odzczuć,że zamieścił go nieodpowiedzialny ,pozbawiony wyobraźni idiota.
Zastanawiam się czy jesteś małolatem,który nie rozumie mechanizmów jakie kierują postępowaniem młodych ludzi,czy może świadomie współpracując z dilerami chcesz wywołać trochę wrzawy aby zainteresować procederem tych co jeszcze nie biorą ?.Tak-dobrze myślę,że chcesz wzbudzić w nich ciekawość i rozruszać na wiosnę,tym sposobem przycichły zimową porą narkobiznes ?.
Chodzi człowiek po ulicach i widzi wspaniałych,szczerze uśmiechniętych młodych ludzi-widać,że zdrowych i na ciele i na umyśle.Iiiii czasami,gdzieś w załuku podwórka zauważy postać,która odbiega swoim zachowaniem od zachowania istoty ludzkiej-czyli narkomana.
Natomiast ty skromny intelektualnie skrobipiórze dajesz tytuł"JAKIE NARKOTYKI LUBI LUBELSKA MŁODZIEŻ"Jakby to chodziło o jakiegoś batona czy rodzaj sałatki do drugiego dania. Sugerujesz treścią tym co nie biorą,że są albo jakimiś zacofanymi odmieńcami bo przecież według ciebie....cała" lubelska młodzież lubi narkotyki".Co za nieodpowiedzialny cymbał?
Zastanawiam się tylko gdzie jest redaktor naczelny tego gniota,bo ten powinien mieć trochę więcej wyobraźni i przemówić takiemu osobnikowi do rozsądku,ponieważ nie sądzę aby ta profesja za jakąś cenę tak dalece zeszła do rynsztoku ?.
[/quote]


Chciałbym zauważyc ze chyba jedyny stereotyp narkomana jaki sobie wyrobiles to up.. w błocie brudas ze strzykawka w reku lezacy gdzies w rogu dworca pkp. prawda jest taka ze duża wiekszosc osob palacych chocby marihuane jest studentami, pracownikami firm etc. tj zwykłymi normalnymi ludzmi. mysle ze pomimo ze zdarza mi sie zabufać wygladam mniej kloszardzko niz Ty. plebie..
[quote name='Rodak' timestamp='1301045989' post='454684']
Nie czytałem tego artykułu,ale z samego tytułu można odzczuć,że zamieścił go nieodpowiedzialny ,pozbawiony wyobraźni idiota.
Zastanawiam się czy jesteś małolatem,który nie rozumie mechanizmów jakie kierują postępowaniem młodych ludzi,czy może świadomie współpracując z dilerami chcesz wywołać trochę wrzawy aby zainteresować procederem tych co jeszcze nie biorą ?.Tak-dobrze myślę,że chcesz wzbudzić w nich ciekawość i rozruszać na wiosnę,tym sposobem ... rozwiń
Avatar
Polonista / 25 marca 2011 o 10:52
0
co to takiego "środki uspakajające"? Syndrom prezydencki w natarciu drodzy analfabeci?
Avatar
Rodak / 25 marca 2011 o 10:39
0
Nie czytałem tego artykułu,ale z samego tytułu można odzczuć,że zamieścił go nieodpowiedzialny ,pozbawiony wyobraźni idiota.
Zastanawiam się czy jesteś małolatem,który nie rozumie mechanizmów jakie kierują postępowaniem młodych ludzi,czy może świadomie współpracując z dilerami chcesz wywołać trochę wrzawy aby zainteresować procederem tych co jeszcze nie biorą ?.Tak-dobrze myślę,że chcesz wzbudzić w nich ciekawość i rozruszać na wiosnę,tym sposobem przycichły zimową porą narkobiznes ?.
Chodzi człowiek po ulicach i widzi wspaniałych,szczerze uśmiechniętych młodych ludzi-widać,że zdrowych i na ciele i na umyśle.Iiiii czasami,gdzieś w załuku podwórka zauważy postać,która odbiega swoim zachowaniem od zachowania istoty ludzkiej-czyli narkomana.
Natomiast ty skromny intelektualnie skrobipiórze dajesz tytuł"JAKIE NARKOTYKI LUBI LUBELSKA MŁODZIEŻ"Jakby to chodziło o jakiegoś batona czy rodzaj sałatki do drugiego dania. Sugerujesz treścią tym co nie biorą,że są albo jakimiś zacofanymi odmieńcami bo przecież według ciebie....cała" lubelska młodzież lubi narkotyki".Co za nieodpowiedzialny cymbał?
Zastanawiam się tylko gdzie jest redaktor naczelny tego gniota,bo ten powinien mieć trochę więcej wyobraźni i przemówić takiemu osobnikowi do rozsądku,ponieważ nie sądzę aby ta profesja za jakąś cenę tak dalece zeszła do rynsztoku ?.
Nie czytałem tego artykułu,ale z samego tytułu można odzczuć,że zamieścił go nieodpowiedzialny ,pozbawiony wyobraźni idiota.
Zastanawiam się czy jesteś małolatem,który nie rozumie mechanizmów jakie kierują postępowaniem młodych ludzi,czy może świadomie współpracując z dilerami chcesz wywołać trochę wrzawy aby zainteresować procederem tych co jeszcze nie biorą ?.Tak-dobrze myślę,że chcesz wzbudzić w nich ciekawość i rozruszać na wiosnę,tym sposobem przycichły zimową porą narkobiznes ?.
Chodzi człowiek po ulicach i widzi wspaniały... rozwiń
Avatar
OrzechLaskowy / 29 marca 2011 o 09:31
0
Kiedyś paliłem trawę,ale na dłuższą metę ryje beret, wielu spraw nie mogłem załatwić ,miałem problemy z pamięcią itp.Nigdy nic innego nie próbowałem i nie mam zamiaru. Teraz tylko piwko czasem.
Avatar
dave / 28 marca 2011 o 23:13
0
na forum inwektywy zamiast argumentów; Lublin - ESK; śmiech na sali
Avatar
Gość / 25 marca 2011 o 13:05
0
[quote name='[' timestamp='1301049493' post='454714']
marichuana nie jest zła to zwykłe ziele które pomaga w wielu chorobach w innych krajach juz dawno to odkryli w apolsce dalej ja szufladkują oszukując siebie?? bo każdy może zapalić i nie ma w tym nic złego dużo gorsze jest piwo któe pije każdy po pracy i tego jakoś nie chcą zakazać. wolne konopie dla polski komunistyczni alkoholicy zdychac
[/quote]


Tobie pomoże tylko edukacja bo jak widać za dużo palisz i przez to opuszczasz zajęcia w szkole.
[quote name='[' timestamp='1301049493' post='454714']
marichuana nie jest zła to zwykłe ziele które pomaga w wielu chorobach w innych krajach juz dawno to odkryli w apolsce dalej ja szufladkują oszukując siebie?? bo każdy może zapalić i nie ma w tym nic złego dużo gorsze jest piwo któe pije każdy po pracy i tego jakoś nie chcą zakazać. wolne konopie dla polski komunistyczni alkoholicy zdychac
[/quote]


Tobie pomoże tylko edukacja bo jak widać za dużo palisz i przez to opuszczasz zajęcia... rozwiń
Avatar
Gość / 25 marca 2011 o 13:03
0
A od kiedy to sterydy anaboliczne zaliczają się do nakrotyków?
Avatar
mosquito / 25 marca 2011 o 11:49
0
[quote name='observer' timestamp='1301047410' post='454703']
Chciałbym zauważyc ze chyba jedyny stereotyp narkomana jaki sobie wyrobiles to up.. w błocie brudas ze strzykawka w reku lezacy gdzies w rogu dworca pkp. prawda jest taka ze duża wiekszosc osob palacych chocby marihuane jest studentami, pracownikami firm etc. tj zwykłymi normalnymi ludzmi. mysle ze pomimo ze zdarza mi sie zabufać wygladam mniej kloszardzko niz Ty. plebie..
[/quote]
Zacząłeś kulturalnie ale skończyłeś jak zwykły cham !
Avatar
mosquito / 25 marca 2011 o 11:48
0
Dlaczego nie ma informacji,że jest to artykuł sponsorowany ?
Avatar
[ / 25 marca 2011 o 11:38
0
marichuana nie jest zła to zwykłe ziele które pomaga w wielu chorobach w innych krajach juz dawno to odkryli w apolsce dalej ja szufladkują oszukując siebie?? bo każdy może zapalić i nie ma w tym nic złego dużo gorsze jest piwo któe pije każdy po pracy i tego jakoś nie chcą zakazać. wolne konopie dla polski komunistyczni alkoholicy zdychac
Avatar
observer / 25 marca 2011 o 11:03
0
[quote name='Rodak' timestamp='1301045989' post='454684']
Nie czytałem tego artykułu,ale z samego tytułu można odzczuć,że zamieścił go nieodpowiedzialny ,pozbawiony wyobraźni idiota.
Zastanawiam się czy jesteś małolatem,który nie rozumie mechanizmów jakie kierują postępowaniem młodych ludzi,czy może świadomie współpracując z dilerami chcesz wywołać trochę wrzawy aby zainteresować procederem tych co jeszcze nie biorą ?.Tak-dobrze myślę,że chcesz wzbudzić w nich ciekawość i rozruszać na wiosnę,tym sposobem przycichły zimową porą narkobiznes ?.
Chodzi człowiek po ulicach i widzi wspaniałych,szczerze uśmiechniętych młodych ludzi-widać,że zdrowych i na ciele i na umyśle.Iiiii czasami,gdzieś w załuku podwórka zauważy postać,która odbiega swoim zachowaniem od zachowania istoty ludzkiej-czyli narkomana.
Natomiast ty skromny intelektualnie skrobipiórze dajesz tytuł"JAKIE NARKOTYKI LUBI LUBELSKA MŁODZIEŻ"Jakby to chodziło o jakiegoś batona czy rodzaj sałatki do drugiego dania. Sugerujesz treścią tym co nie biorą,że są albo jakimiś zacofanymi odmieńcami bo przecież według ciebie....cała" lubelska młodzież lubi narkotyki".Co za nieodpowiedzialny cymbał?
Zastanawiam się tylko gdzie jest redaktor naczelny tego gniota,bo ten powinien mieć trochę więcej wyobraźni i przemówić takiemu osobnikowi do rozsądku,ponieważ nie sądzę aby ta profesja za jakąś cenę tak dalece zeszła do rynsztoku ?.
[/quote]


Chciałbym zauważyc ze chyba jedyny stereotyp narkomana jaki sobie wyrobiles to up.. w błocie brudas ze strzykawka w reku lezacy gdzies w rogu dworca pkp. prawda jest taka ze duża wiekszosc osob palacych chocby marihuane jest studentami, pracownikami firm etc. tj zwykłymi normalnymi ludzmi. mysle ze pomimo ze zdarza mi sie zabufać wygladam mniej kloszardzko niz Ty. plebie..
[quote name='Rodak' timestamp='1301045989' post='454684']
Nie czytałem tego artykułu,ale z samego tytułu można odzczuć,że zamieścił go nieodpowiedzialny ,pozbawiony wyobraźni idiota.
Zastanawiam się czy jesteś małolatem,który nie rozumie mechanizmów jakie kierują postępowaniem młodych ludzi,czy może świadomie współpracując z dilerami chcesz wywołać trochę wrzawy aby zainteresować procederem tych co jeszcze nie biorą ?.Tak-dobrze myślę,że chcesz wzbudzić w nich ciekawość i rozruszać na wiosnę,tym sposobem ... rozwiń
Avatar
Polonista / 25 marca 2011 o 10:52
0
co to takiego "środki uspakajające"? Syndrom prezydencki w natarciu drodzy analfabeci?
Avatar
Rodak / 25 marca 2011 o 10:39
0
Nie czytałem tego artykułu,ale z samego tytułu można odzczuć,że zamieścił go nieodpowiedzialny ,pozbawiony wyobraźni idiota.
Zastanawiam się czy jesteś małolatem,który nie rozumie mechanizmów jakie kierują postępowaniem młodych ludzi,czy może świadomie współpracując z dilerami chcesz wywołać trochę wrzawy aby zainteresować procederem tych co jeszcze nie biorą ?.Tak-dobrze myślę,że chcesz wzbudzić w nich ciekawość i rozruszać na wiosnę,tym sposobem przycichły zimową porą narkobiznes ?.
Chodzi człowiek po ulicach i widzi wspaniałych,szczerze uśmiechniętych młodych ludzi-widać,że zdrowych i na ciele i na umyśle.Iiiii czasami,gdzieś w załuku podwórka zauważy postać,która odbiega swoim zachowaniem od zachowania istoty ludzkiej-czyli narkomana.
Natomiast ty skromny intelektualnie skrobipiórze dajesz tytuł"JAKIE NARKOTYKI LUBI LUBELSKA MŁODZIEŻ"Jakby to chodziło o jakiegoś batona czy rodzaj sałatki do drugiego dania. Sugerujesz treścią tym co nie biorą,że są albo jakimiś zacofanymi odmieńcami bo przecież według ciebie....cała" lubelska młodzież lubi narkotyki".Co za nieodpowiedzialny cymbał?
Zastanawiam się tylko gdzie jest redaktor naczelny tego gniota,bo ten powinien mieć trochę więcej wyobraźni i przemówić takiemu osobnikowi do rozsądku,ponieważ nie sądzę aby ta profesja za jakąś cenę tak dalece zeszła do rynsztoku ?.
Nie czytałem tego artykułu,ale z samego tytułu można odzczuć,że zamieścił go nieodpowiedzialny ,pozbawiony wyobraźni idiota.
Zastanawiam się czy jesteś małolatem,który nie rozumie mechanizmów jakie kierują postępowaniem młodych ludzi,czy może świadomie współpracując z dilerami chcesz wywołać trochę wrzawy aby zainteresować procederem tych co jeszcze nie biorą ?.Tak-dobrze myślę,że chcesz wzbudzić w nich ciekawość i rozruszać na wiosnę,tym sposobem przycichły zimową porą narkobiznes ?.
Chodzi człowiek po ulicach i widzi wspaniały... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 12 6

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 3 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 19 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 60 11

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 227 13

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 4 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 19 9

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 7 3

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 16 4

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 3 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!