Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 czerwca 2013 r.
13:08
Edytuj ten wpis

Jeden pacjent leczył się w trzech miejscach równocześnie

Autor: Zdjęcie autora (IZI)
0 13 A A
Fundusz kontrolował ostatnio przypadki koincydencji świadczeń (Archiwum)
Fundusz kontrolował ostatnio przypadki koincydencji świadczeń (Archiwum)

Nawet takie przypadki wykrył lubelski NFZ w czasie swoich kontroli. Okazuje się, że przychodnie czasami zgłaszają funduszowi takie wizyty pacjentów, które wcale się nie odbyły.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Fundusz kontrolował ostatnio przypadki koincydencji świadczeń. Chodzi o sytuacje, gdy np. dwie placówki zgłaszały, że w tym samym terminie leczyły tego samego pacjenta, a w rzeczywistości chory był tylko w jednym miejscu.

Jak NFZ sprawdza takie przypadki? W pierwszej kolejności weryfikuje dokumentacje. Następnie wysyła do pacjentów ankiety, żeby potwierdzili albo zaprzeczyli, że byli w szpitalu czy u lekarza. Jeśli to nie wystarczy, pracownicy funduszu dzwonią do pacjentów.

Ponad sto nieprawidłowości

Fundusz kontrolował m.in. koincydencje leczenia szpitalnego i świadczeń udzielanych w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej (AOS). Wykrył 112 przypadków koincydencji podwójnych i jedną potrójną (gdy nakładające się w czasie świadczenia udzielane jednemu pacjentowi zgłosiło trzech świadczeniodawców). Dotyczyło to świadczeń z pierwszego kwartału tego roku.

W sumie w ramach tej części kontroli stwierdzono nieprawidłowości w przypadku 22 świadczeń leczenia szpitalnego (w 15 placówkach, o wartości prawie 67 tys. zł) i 94 w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej (w 42 placówkach, świadczenia warte ponad 7 tys. zł). Ponad połowa tych nieprawidłowości dotyczyła porad, które nie miały odzwierciedlenia w dokumentacji medycznej. Np. to, co miało być poradą, było tylko wydaniem wyników badań rodzinie pacjenta.

Czasami takie przypadki wynikają z pomyłki, do której placówki medyczne się przyznają. Pojawiła się np. sytuacja, gdy dziecko było hospitalizowane i w tym czasie rzekomo było na wizycie w poradni preluksacyjnej. – Gdy zwróciliśmy się do świadczeniodawcy z AOS, od razu stwierdził, że wynikało to z pomyłki – mówi Marek Sobczuk z lubelskiego oddziału funduszu.

Trwa jeszcze analiza wyników tych kontroli. Część przypadków może się zakończyć karami.

Recepta to nie porada

NFZ kontrolował także koincydencje świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej, leczenia szpitalnego i stacjonarnej rehabilitacji (przypadki z 2012 r.). Postępowania wyjaśniające dotyczyły leczenia cukrzycy lub chorób układu krążenia, bo za takie świadczenia lekarze POZ otrzymują stawkę trzy razy wyższą niż podstawowa. Fundusz stwierdził tutaj 65 przypadków koincydencji. Często zdarzało się np., że lekarz wystawiał rodzinie pacjenta receptę na leki albo skierowanie do specjalisty, a sprawozdawał to jako poradę. Nałożono kary umowne na 24 świadczeniodawców. Sięgały od 200 do 1700 zł (w sumie 22 tys. zł). – Wysokość kary zależy od wysokości kontraktu, od tego, czy to pierwszy przypadek – tłumaczy Elżbieta Kloc z NFZ w Lublinie.

Jest czas, żeby się wytłumaczyć

NFZ zaznacza jednak, że zanim przeprowadzi postępowanie i nałoży ewentualna karę, świadczeniodawcy mogą sami wyjaśnić i skorygować przypadki koincydencji (automatycznie wykrywa je system).

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pacjent / 14 czerwca 2013 o 09:07
0

Zastanów się czego chcesz! Jak Ci robią EKG to źle, ale jak pier***niesz na zawał i EKG nikt Ci nie zrobi to będziesz się wtedy cieszył?  Wszystko wam się nie podoba nieroby, weźcie się do pracy a nie lenie wyłudzacie zwolnienia na kręgosłup i KRUS wam zwraca za to kasę!!!  

Ja doskonale wiem czego chcę!Nade wszystko poważnego i odpowiedzialnego traktowania pacjenta.Jeśli będę mieć problemy z sercem czy krążeniowe to trafię do kardiologa,a nie do konowała który tylko inkasuje kasę.Ty lecz się na głowę.Podejrzewam,że mierzysz innych własną miarą nierobie.Gdyby nie ciężka praca rolnika nie miał byś co żreć baranie!!!

Ja doskonale wiem czego chcę!Nade wszystko poważnego i odpowiedzialnego traktowania pacjenta.Jeśli będę mieć problemy z sercem czy krążeniowe to trafię do kardiologa,a nie do konowała który tylko inkasuje kasę.Ty lecz się na głowę.Podejrzewam,że mierzysz innych własną miarą nierobie.Gdyby nie ciężka praca rolnika nie miał byś co żreć baranie!!!

rozwiń
Avatar
dygresja / 14 czerwca 2013 o 08:59
0

Mówię o stale przyjmowanych lekach,gdzie lekarz nie pokusi się zapytać nawet o stan zdrowia nie mówiąc o badaniu.Wizytę natomiast odnotowuje-jest to jawne wyłudzanie kasy.A co powiesz na to,że lekarz nie chce dać skierowania na morfologię,tłumaczysz co się dzieje,wszelkie symptomy choroby są dla niego niczym.Nie ustępuję,a po badaniu okazuje się,że hemoglobina 8,2 i szereg innych zmian.Konował i nic więcej.Może lepiej zacząć leczyć się samemu i wyopcjować się.Jak zachoruję trafię do szpitala bez jego skierowania.Wszyscy wiemy jak to się robi.

To trzeba zmienić lekarza. Zrobiłeś już to, czy dalej dajesz mu pieniądze ze swoich składek?

Skargę już napisałeś, czy dalej siedzisz niczym mysz pod miotłą?

To trzeba zmienić lekarza. Zrobiłeś już to, czy dalej dajesz mu pieniądze ze swoich składek?

Skargę już napisałeś, czy dalej siedzisz niczym mysz pod miotłą?

rozwiń
Avatar
alfred / 14 czerwca 2013 o 08:27
0

Idę do lekarza wypisać receptę,a on wpisuje jako wizytę w karcie chorego.Co do skierowań to ciekawe,który lekarz rodzinny tak chętnie wystawia skierowania do specjalisty?Robi wielką łaskę jeśli da na podstawowe badania-OB już niepotrzebne,cholesterol-a po co?Hormony absolutnie-chociaż raz w roku można!!! Za to ekg nawet bez potrzeby trzeba robić bo za to otrzyma dodatkowo 20 zł.O zgrozo!!!

Zastanów się czego chcesz! Jak Ci robią EKG to źle, ale jak pier***niesz na zawał i EKG nikt Ci nie zrobi to będziesz się wtedy cieszył?  Wszystko wam się nie podoba nieroby, weźcie się do pracy a nie lenie wyłudzacie zwolnienia na kręgosłup i KRUS wam zwraca za to kasę!!!  

Zastanów się czego chcesz! Jak Ci robią EKG to źle, ale jak pier***niesz na zawał i EKG nikt Ci nie zrobi to będziesz się wtedy cieszył?  Wszystko wam się nie podoba nieroby, weźcie się do pracy a nie lenie wyłudzacie zwolnienia na kręgosłup i KRUS wam zwraca za to kasę!!!  

rozwiń
Avatar
pacjent 112014-ty / 13 czerwca 2013 o 20:33
0

A czy lekarz, który wypisuje receptę płatną w 100% zamiast ze zniżką (o czym dowiaduję się w aptece) według NFZ  zasługuje:

a). co najmniej na krytykę;

b). na pochwałę?

Co dzieje się z kwotą nadpłaconą?

Avatar
znachorka / 13 czerwca 2013 o 20:12
0

Norma, zdziwiony jestem ze NFZ dopiero teraz się obudził i to zauważył. Mi jeszcze nie zdarzyło się aby lekarz przy wypisywaniu recepty (biorę od lat te same leki) nie wpisał sobie porady za którą NFZ musi mu zapłacić lub ja muszę zapłacić pielęgniarce 10 zł za to ze ta wypisze receptę, przez co leki mam o 10 zł droższe. Inna sprawa przychodnie same przekazują sobie miedzy sobą dane pacjentów, aby mogły dopisać sobie na ich podstawie wizyty jednorazowe. przykładów tzw. dojenia NFZ mógłbym mnożyć... :))))

Masz racje, przecież recepta to tylko papierek. Idź ćwoku do banku po papiuerek, to zobaczysz do czego potrzebne jest wyksztalcen ie, durniu. Niech ci salowa wypisuje recepty, NFZ zaoszczędzi.

Masz racje, przecież recepta to tylko papierek. Idź ćwoku do banku po papiuerek, to zobaczysz do czego potrzebne jest wyksztalcen ie, durniu. Niech ci salowa wypisuje recepty, NFZ zaoszczędzi.

rozwiń
Avatar
pacjent / 13 czerwca 2013 o 19:37
0

a jak nie ma zaleceń, to?

a jak pacjent nie wykupi recepty, to?

Mówię o stale przyjmowanych lekach,gdzie lekarz nie pokusi się zapytać nawet o stan zdrowia nie mówiąc o badaniu.Wizytę natomiast odnotowuje-jest to jawne wyłudzanie kasy.A co powiesz na to,że lekarz nie chce dać skierowania na morfologię,tłumaczysz co się dzieje,wszelkie symptomy choroby są dla niego niczym.Nie ustępuję,a po badaniu okazuje się,że hemoglobina 8,2 i szereg innych zmian.Konował i nic więcej.Może lepiej zacząć leczyć się samemu i wyopcjować się.Jak zachoruję trafię do szpitala bez jego skierowania.Wszyscy wiemy jak to się robi.

Mówię o stale przyjmowanych lekach,gdzie lekarz nie pokusi się zapytać nawet o stan zdrowia nie mówiąc o badaniu.Wizytę natomiast odnotowuje-jest to jawne wyłudzanie kasy.A co powiesz na to,że lekarz nie chce dać skierowania na morfologię,tłumaczysz co się dzieje,wszelkie symptomy choroby są dla niego niczym.Nie ustępuję,a po badaniu okazuje się,że hemoglobina 8,2 i szereg innych zmian.Konował i nic więcej.Może lepiej zacząć leczyć się samemu i wyopcjować się.Jak zachoruję trafię do szpitala bez jego skierowania.Wszyscy wiem... rozwiń

Avatar
Oszustwo / 13 czerwca 2013 o 18:14
0

A czy przypadkiem takie praktyki to nie jest oszustwo i nie powinno być ścigane przez powołane do tego organy Państwowe ?

Avatar
Bobcio / 13 czerwca 2013 o 17:43
0

Gdyby pacjent przeczytał swoje karty (historie choroby) w przychodni to nie jeden zdziwiłby się, że tak często tak często był u lekarza - rzeczywiście dziwne, że NFZ odkryło praktyki dopisywania wizyt dopiero teraz.

Avatar
... / 13 czerwca 2013 o 16:43
0

Idę do lekarza wypisać receptę,a on wpisuje jako wizytę w karcie chorego.Co do skierowań to ciekawe,który lekarz rodzinny tak chętnie wystawia skierowania do specjalisty?Robi wielką łaskę jeśli da na podstawowe badania-OB już niepotrzebne,cholesterol-a po co?Hormony absolutnie-chociaż raz w roku można!!! Za to ekg nawet bez potrzeby trzeba robić bo za to otrzyma dodatkowo 20 zł.O zgrozo!!!

a jak nie ma zaleceń, to?

a jak pacjent nie wykupi recepty, to?

a jak nie ma zaleceń, to?

a jak pacjent nie wykupi recepty, to?

rozwiń
Avatar
pacjent / 13 czerwca 2013 o 14:23
0

Idę do lekarza wypisać receptę,a on wpisuje jako wizytę w karcie chorego.Co do skierowań to ciekawe,który lekarz rodzinny tak chętnie wystawia skierowania do specjalisty?Robi wielką łaskę jeśli da na podstawowe badania-OB już niepotrzebne,cholesterol-a po co?Hormony absolutnie-chociaż raz w roku można!!! Za to ekg nawet bez potrzeby trzeba robić bo za to otrzyma dodatkowo 20 zł.O zgrozo!!!

Avatar
pacjent / 14 czerwca 2013 o 09:07
0

Zastanów się czego chcesz! Jak Ci robią EKG to źle, ale jak pier***niesz na zawał i EKG nikt Ci nie zrobi to będziesz się wtedy cieszył?  Wszystko wam się nie podoba nieroby, weźcie się do pracy a nie lenie wyłudzacie zwolnienia na kręgosłup i KRUS wam zwraca za to kasę!!!  

Ja doskonale wiem czego chcę!Nade wszystko poważnego i odpowiedzialnego traktowania pacjenta.Jeśli będę mieć problemy z sercem czy krążeniowe to trafię do kardiologa,a nie do konowała który tylko inkasuje kasę.Ty lecz się na głowę.Podejrzewam,że mierzysz innych własną miarą nierobie.Gdyby nie ciężka praca rolnika nie miał byś co żreć baranie!!!

Ja doskonale wiem czego chcę!Nade wszystko poważnego i odpowiedzialnego traktowania pacjenta.Jeśli będę mieć problemy z sercem czy krążeniowe to trafię do kardiologa,a nie do konowała który tylko inkasuje kasę.Ty lecz się na głowę.Podejrzewam,że mierzysz innych własną miarą nierobie.Gdyby nie ciężka praca rolnika nie miał byś co żreć baranie!!!

rozwiń
Avatar
dygresja / 14 czerwca 2013 o 08:59
0

Mówię o stale przyjmowanych lekach,gdzie lekarz nie pokusi się zapytać nawet o stan zdrowia nie mówiąc o badaniu.Wizytę natomiast odnotowuje-jest to jawne wyłudzanie kasy.A co powiesz na to,że lekarz nie chce dać skierowania na morfologię,tłumaczysz co się dzieje,wszelkie symptomy choroby są dla niego niczym.Nie ustępuję,a po badaniu okazuje się,że hemoglobina 8,2 i szereg innych zmian.Konował i nic więcej.Może lepiej zacząć leczyć się samemu i wyopcjować się.Jak zachoruję trafię do szpitala bez jego skierowania.Wszyscy wiemy jak to się robi.

To trzeba zmienić lekarza. Zrobiłeś już to, czy dalej dajesz mu pieniądze ze swoich składek?

Skargę już napisałeś, czy dalej siedzisz niczym mysz pod miotłą?

To trzeba zmienić lekarza. Zrobiłeś już to, czy dalej dajesz mu pieniądze ze swoich składek?

Skargę już napisałeś, czy dalej siedzisz niczym mysz pod miotłą?

rozwiń
Avatar
alfred / 14 czerwca 2013 o 08:27
0

Idę do lekarza wypisać receptę,a on wpisuje jako wizytę w karcie chorego.Co do skierowań to ciekawe,który lekarz rodzinny tak chętnie wystawia skierowania do specjalisty?Robi wielką łaskę jeśli da na podstawowe badania-OB już niepotrzebne,cholesterol-a po co?Hormony absolutnie-chociaż raz w roku można!!! Za to ekg nawet bez potrzeby trzeba robić bo za to otrzyma dodatkowo 20 zł.O zgrozo!!!

Zastanów się czego chcesz! Jak Ci robią EKG to źle, ale jak pier***niesz na zawał i EKG nikt Ci nie zrobi to będziesz się wtedy cieszył?  Wszystko wam się nie podoba nieroby, weźcie się do pracy a nie lenie wyłudzacie zwolnienia na kręgosłup i KRUS wam zwraca za to kasę!!!  

Zastanów się czego chcesz! Jak Ci robią EKG to źle, ale jak pier***niesz na zawał i EKG nikt Ci nie zrobi to będziesz się wtedy cieszył?  Wszystko wam się nie podoba nieroby, weźcie się do pracy a nie lenie wyłudzacie zwolnienia na kręgosłup i KRUS wam zwraca za to kasę!!!  

rozwiń
Avatar
pacjent 112014-ty / 13 czerwca 2013 o 20:33
0

A czy lekarz, który wypisuje receptę płatną w 100% zamiast ze zniżką (o czym dowiaduję się w aptece) według NFZ  zasługuje:

a). co najmniej na krytykę;

b). na pochwałę?

Co dzieje się z kwotą nadpłaconą?

Avatar
znachorka / 13 czerwca 2013 o 20:12
0

Norma, zdziwiony jestem ze NFZ dopiero teraz się obudził i to zauważył. Mi jeszcze nie zdarzyło się aby lekarz przy wypisywaniu recepty (biorę od lat te same leki) nie wpisał sobie porady za którą NFZ musi mu zapłacić lub ja muszę zapłacić pielęgniarce 10 zł za to ze ta wypisze receptę, przez co leki mam o 10 zł droższe. Inna sprawa przychodnie same przekazują sobie miedzy sobą dane pacjentów, aby mogły dopisać sobie na ich podstawie wizyty jednorazowe. przykładów tzw. dojenia NFZ mógłbym mnożyć... :))))

Masz racje, przecież recepta to tylko papierek. Idź ćwoku do banku po papiuerek, to zobaczysz do czego potrzebne jest wyksztalcen ie, durniu. Niech ci salowa wypisuje recepty, NFZ zaoszczędzi.

Masz racje, przecież recepta to tylko papierek. Idź ćwoku do banku po papiuerek, to zobaczysz do czego potrzebne jest wyksztalcen ie, durniu. Niech ci salowa wypisuje recepty, NFZ zaoszczędzi.

rozwiń
Avatar
pacjent / 13 czerwca 2013 o 19:37
0

a jak nie ma zaleceń, to?

a jak pacjent nie wykupi recepty, to?

Mówię o stale przyjmowanych lekach,gdzie lekarz nie pokusi się zapytać nawet o stan zdrowia nie mówiąc o badaniu.Wizytę natomiast odnotowuje-jest to jawne wyłudzanie kasy.A co powiesz na to,że lekarz nie chce dać skierowania na morfologię,tłumaczysz co się dzieje,wszelkie symptomy choroby są dla niego niczym.Nie ustępuję,a po badaniu okazuje się,że hemoglobina 8,2 i szereg innych zmian.Konował i nic więcej.Może lepiej zacząć leczyć się samemu i wyopcjować się.Jak zachoruję trafię do szpitala bez jego skierowania.Wszyscy wiemy jak to się robi.

Mówię o stale przyjmowanych lekach,gdzie lekarz nie pokusi się zapytać nawet o stan zdrowia nie mówiąc o badaniu.Wizytę natomiast odnotowuje-jest to jawne wyłudzanie kasy.A co powiesz na to,że lekarz nie chce dać skierowania na morfologię,tłumaczysz co się dzieje,wszelkie symptomy choroby są dla niego niczym.Nie ustępuję,a po badaniu okazuje się,że hemoglobina 8,2 i szereg innych zmian.Konował i nic więcej.Może lepiej zacząć leczyć się samemu i wyopcjować się.Jak zachoruję trafię do szpitala bez jego skierowania.Wszyscy wiem... rozwiń

Avatar
Oszustwo / 13 czerwca 2013 o 18:14
0

A czy przypadkiem takie praktyki to nie jest oszustwo i nie powinno być ścigane przez powołane do tego organy Państwowe ?

Avatar
Bobcio / 13 czerwca 2013 o 17:43
0

Gdyby pacjent przeczytał swoje karty (historie choroby) w przychodni to nie jeden zdziwiłby się, że tak często tak często był u lekarza - rzeczywiście dziwne, że NFZ odkryło praktyki dopisywania wizyt dopiero teraz.

Avatar
... / 13 czerwca 2013 o 16:43
0

Idę do lekarza wypisać receptę,a on wpisuje jako wizytę w karcie chorego.Co do skierowań to ciekawe,który lekarz rodzinny tak chętnie wystawia skierowania do specjalisty?Robi wielką łaskę jeśli da na podstawowe badania-OB już niepotrzebne,cholesterol-a po co?Hormony absolutnie-chociaż raz w roku można!!! Za to ekg nawet bez potrzeby trzeba robić bo za to otrzyma dodatkowo 20 zł.O zgrozo!!!

a jak nie ma zaleceń, to?

a jak pacjent nie wykupi recepty, to?

a jak nie ma zaleceń, to?

a jak pacjent nie wykupi recepty, to?

rozwiń
Avatar
pacjent / 13 czerwca 2013 o 14:23
0

Idę do lekarza wypisać receptę,a on wpisuje jako wizytę w karcie chorego.Co do skierowań to ciekawe,który lekarz rodzinny tak chętnie wystawia skierowania do specjalisty?Robi wielką łaskę jeśli da na podstawowe badania-OB już niepotrzebne,cholesterol-a po co?Hormony absolutnie-chociaż raz w roku można!!! Za to ekg nawet bez potrzeby trzeba robić bo za to otrzyma dodatkowo 20 zł.O zgrozo!!!

Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 1

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 3 2

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 10 7

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 11 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 38 4

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!