Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 sierpnia 2009 r.
13:22
Edytuj ten wpis

Jedna z inspektorek sanepidu nie przyznaje się do wzięcia łapówki

Autor: Zdjęcie autora tom
0 12 A A

Dwie inspektorki sanepidu, które wczoraj zostały zatrzymane przez policję usłyszały zarzut przyjęcia korzyści majątkowej. – Po przesłuchaniu zastosowaliśmy wobec nich dozór policji i poręczenie majątkowe w wysokości 5 tysięcy zł – mówi Beata Syk–Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Jedna z kobiet nie przyznaje się do winy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zatrzymane to Beata Ś. z ponad 20-letnim stażem pracy w sanepidzie i Katarzyna M., która pracuje tam ponad 10 lat. Druga przyznała się do zarzutów, pierwsza twierdzi, że jest niewinna. Kobiety składały wyjaśnienia wczoraj do godziny 19.

Są podejrzane o przyjęcie łapówki: słodyczy i kawy w zamian za poświadczenie nieprawdy w protokole z kontroli. Kosze delikatesowe, które przyjęły były warte łącznie 60 zł.

Sprawa dotyczy dużego lokalu gastronomicznego z Krzczonowa. Obie panie kontrolowały go 31 lipca. Napisały w dokumentacji, że spełnia warunki sanitarne, by prowadzić taką działalność.

– Dostałem anonimowy donos o tym, że kontrola była przeprowadzona nieprawidłowo. Powtórnie wysłałem tam swoich inspektorów – mówił w środę Paweł Policzkiewicz, szef lubelskiego sanepidu. Okazało się, że lokal nie spełniał wymogów sanitarnych. Został zamknięty.

Do czasu prawomocnego skazania, kobiety nadal będą pracownikami sanepidu. – Nie mam prawnych możliwości, aby je zwolnić, czy nawet zawiesić. Może się przecież okazać, że są niewinne – dodaje dyrektor. – Zostanie wszczęte postępowanie w tej sprawie. Jednak za zaniedbania zostaną ukarane. Może być to upomnienie lub nagana.

Policja, prokuratura i CBA od ponad roku prowadza postępowania w podobnych sprawach dotyczących lubelskiego sanepidu. Niewykluczone, że w niedługim czasie dojdzie do kolejnych zatrzymań.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Sylwia PROK. / 3 marca 2010 o 20:46
0
[quote name='wiola' date='27.08.2009, 21:48:14' post='164999']
Jak się chce znależć dziurę w całym to się ją znajdzie.To wstyd żeby sądzić kobiety za słodycze.Jak można uznać to za łapówkę. One najwyrażniej komuś przeszkadzały.Kobiety nie przejmujcie się ,bo sąd nie może was za to skazać
[/quot

Oczywiście że morze , tak jak np. policjanta za łap. to bez znaczenia
one pojechały tam sprawdzić czy lokal spełnia warunki sanitarne .
Avatar
asd / 3 marca 2010 o 20:40
0
Płotka napisał:
Szary pracownik nie ma możliwości obrony i za byle g.... robia z niego kozła ofiarnego. Pozdrawiam koleżanki po fachu, jestem z Wami Dziewczyny. A Pan Inspektor powinien stanąć w obronie swoich pracowników...nie wydaje się Państwu??


fake !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


fake !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!... rozwiń
Avatar
Dino Cezares / 31 sierpnia 2009 o 12:01
0
No cóż koszyk wart nawet nie stówę......posprawdzajmy działalność dyrektorów, starostów, wójtów uwzględniając między innymi koniugacje rodzinne....nie trzeba brać łapówek, wystarczy wsadzić kogoś ze swoich, najlepiej w budzetówce bo na to kasa będzie zawsze. Mieszkam w małym miasteczku (wszyscy wszystkich znają) i w mojej "firmie" obok koniugacji rodzinnych, występują znajomi i prominenci znanych osób publicznych, najciekawiej jednak wygląda struktura wynagradzania na tym samym nierzadko stanowisku - tutaj 60 złoty to naprawdę mały pikuś, taki hmm...niewinny żarcik sytuacyjny. i kto to k...a skontoluje???????????ano nikt, a tu afera o 60 PLN? To przecież nie kabaret, weźcie się za coś poważnego, a zacznijcie, przynajmniej w budżetówce OD GÓRY!
No cóż koszyk wart nawet nie stówę......posprawdzajmy działalność dyrektorów, starostów, wójtów uwzględniając między innymi koniugacje rodzinne....nie trzeba brać łapówek, wystarczy wsadzić kogoś ze swoich, najlepiej w budzetówce bo na to kasa będzie zawsze. Mieszkam w małym miasteczku (wszyscy wszystkich znają) i w mojej "firmie" obok koniugacji rodzinnych, występują znajomi i prominenci znanych osób publicznych, najciekawiej jednak wygląda struktura wynagradzania na tym samym nierzadko stanowisku - tutaj 60 złoty to naprawdę mały... rozwiń
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2009 o 12:44
0
za 60 zl a taki krzyk, a ci co kradną miliony, no to przynajmniej mają sie za co wykupić. A jakie wynagrodzenia mają pracownice sanepidów, może podalibyście, wstyd, że ludzie pracują za takie wynagrodzenia, no ale co mają, za przeproszeniem zdychać z głodu. paranoja jak państwo traktuje ludzi i pozwala na takie wynagrodzenia, no na pewno nie to co dyrektorzy, oni na takie łapówki nie poszliby, bo wstyd dla dyrektora aby takie grosze brał.
Avatar
lolo / 28 sierpnia 2009 o 09:17
0
sami inspektorzy sanepidu sie powyzej wpisali
Avatar
wiola / 27 sierpnia 2009 o 22:48
0
Jak się chce znależć dziurę w całym to się ją znajdzie.To wstyd żeby sądzić kobiety za słodycze.Jak można uznać to za łapówkę. One najwyrażniej komuś przeszkadzały.Kobiety nie przejmujcie się ,bo sąd nie może was za to skazać
Avatar
Ja zawsze biore w łape jak / 27 sierpnia 2009 o 22:19
0
Ale jaja Kontrola 31 lipiec dziś jest konieć sierpnia i chcą je złapać na czym ??? Może niech wezmą wymazy z dardeł tych pań czy jadły w przeciągu ostatniego miesiąca słodycze i piły kawe Pamiętajcie jak nikt was za ręke nie złapał to się nie przyznawajcie , a jak was złapią to mówcie że to nie wasza ręka
Ale jaja Kontrola 31 lipiec dziś jest konieć sierpnia i chcą je złapać na czym ??? Może niech wezmą wymazy z dardeł tych pań czy jadły w przeciągu ostatniego miesiąca słodycze i piły kawe Pamiętajcie jak nikt was za ręke nie złapał to się nie przyznawajcie , a jak was złapią to mówcie że to nie wasza ręka rozwiń
Avatar
NIKI / 27 sierpnia 2009 o 22:07
0
Płotka napisał:
Szary pracownik nie ma możliwości obrony i za byle g.... robia z niego kozła ofiarnego. Pozdrawiam koleżanki po fachu, jestem z Wami Dziewczyny. A Pan Inspektor powinien stanąć w obronie swoich pracowników...nie wydaje się Państwu??

Nie wydaje sie ... moze by tak skonczyc z tymi biednymi urzednikami obwieszonymi siatami ...
Avatar
Płotka / 27 sierpnia 2009 o 19:01
0
Szary pracownik nie ma możliwości obrony i za byle g.... robia z niego kozła ofiarnego. Pozdrawiam koleżanki po fachu, jestem z Wami Dziewczyny. A Pan Inspektor powinien stanąć w obronie swoich pracowników...nie wydaje się Państwu??
Avatar
sprawiedliwy maciej / 27 sierpnia 2009 o 18:56
0
Gość napisał:
Czepili sie kobitek za 60 zł. Ale akcja. Co dzieje się w samorzadach. Jakie tam są nieprawidłowości. Wystarczy przeczytać protokoły RIO w których widać jak na dłoni przekręty na setki tys. zlotych. I co z tego. Może wreszcie ktoś przyjrzał by sie z bliska kontrolerom RIO jak oni kontrolują.


OK. 60 złotych powiadasz. To od jakiej kwoty mają się czepiać? Jaka wartość pieniędzy czy prezentu ma być przesłanką uznania, że mamy do czynienia z przestępstwem? 100 zł 1.000 zł czy 2.135 zł?

Nikt nie powinien się czuć bezkarny.


OK. 60 złotych powiadasz. To od jakiej kwoty mają się czepiać? Jaka wartość pieniędzy czy prezentu ma być przesłanką uznania, że mamy do czynienia z przestępstwem? 100 zł 1.000 zł czy 2.135 zł?

Nikt nie powinien się czuć bezkarny. rozwiń
Avatar
Sylwia PROK. / 3 marca 2010 o 20:46
0
[quote name='wiola' date='27.08.2009, 21:48:14' post='164999']
Jak się chce znależć dziurę w całym to się ją znajdzie.To wstyd żeby sądzić kobiety za słodycze.Jak można uznać to za łapówkę. One najwyrażniej komuś przeszkadzały.Kobiety nie przejmujcie się ,bo sąd nie może was za to skazać
[/quot

Oczywiście że morze , tak jak np. policjanta za łap. to bez znaczenia
one pojechały tam sprawdzić czy lokal spełnia warunki sanitarne .
Avatar
asd / 3 marca 2010 o 20:40
0
Płotka napisał:
Szary pracownik nie ma możliwości obrony i za byle g.... robia z niego kozła ofiarnego. Pozdrawiam koleżanki po fachu, jestem z Wami Dziewczyny. A Pan Inspektor powinien stanąć w obronie swoich pracowników...nie wydaje się Państwu??


fake !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


fake !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!... rozwiń
Avatar
Dino Cezares / 31 sierpnia 2009 o 12:01
0
No cóż koszyk wart nawet nie stówę......posprawdzajmy działalność dyrektorów, starostów, wójtów uwzględniając między innymi koniugacje rodzinne....nie trzeba brać łapówek, wystarczy wsadzić kogoś ze swoich, najlepiej w budzetówce bo na to kasa będzie zawsze. Mieszkam w małym miasteczku (wszyscy wszystkich znają) i w mojej "firmie" obok koniugacji rodzinnych, występują znajomi i prominenci znanych osób publicznych, najciekawiej jednak wygląda struktura wynagradzania na tym samym nierzadko stanowisku - tutaj 60 złoty to naprawdę mały pikuś, taki hmm...niewinny żarcik sytuacyjny. i kto to k...a skontoluje???????????ano nikt, a tu afera o 60 PLN? To przecież nie kabaret, weźcie się za coś poważnego, a zacznijcie, przynajmniej w budżetówce OD GÓRY!
No cóż koszyk wart nawet nie stówę......posprawdzajmy działalność dyrektorów, starostów, wójtów uwzględniając między innymi koniugacje rodzinne....nie trzeba brać łapówek, wystarczy wsadzić kogoś ze swoich, najlepiej w budzetówce bo na to kasa będzie zawsze. Mieszkam w małym miasteczku (wszyscy wszystkich znają) i w mojej "firmie" obok koniugacji rodzinnych, występują znajomi i prominenci znanych osób publicznych, najciekawiej jednak wygląda struktura wynagradzania na tym samym nierzadko stanowisku - tutaj 60 złoty to naprawdę mały... rozwiń
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2009 o 12:44
0
za 60 zl a taki krzyk, a ci co kradną miliony, no to przynajmniej mają sie za co wykupić. A jakie wynagrodzenia mają pracownice sanepidów, może podalibyście, wstyd, że ludzie pracują za takie wynagrodzenia, no ale co mają, za przeproszeniem zdychać z głodu. paranoja jak państwo traktuje ludzi i pozwala na takie wynagrodzenia, no na pewno nie to co dyrektorzy, oni na takie łapówki nie poszliby, bo wstyd dla dyrektora aby takie grosze brał.
Avatar
lolo / 28 sierpnia 2009 o 09:17
0
sami inspektorzy sanepidu sie powyzej wpisali
Avatar
wiola / 27 sierpnia 2009 o 22:48
0
Jak się chce znależć dziurę w całym to się ją znajdzie.To wstyd żeby sądzić kobiety za słodycze.Jak można uznać to za łapówkę. One najwyrażniej komuś przeszkadzały.Kobiety nie przejmujcie się ,bo sąd nie może was za to skazać
Avatar
Ja zawsze biore w łape jak / 27 sierpnia 2009 o 22:19
0
Ale jaja Kontrola 31 lipiec dziś jest konieć sierpnia i chcą je złapać na czym ??? Może niech wezmą wymazy z dardeł tych pań czy jadły w przeciągu ostatniego miesiąca słodycze i piły kawe Pamiętajcie jak nikt was za ręke nie złapał to się nie przyznawajcie , a jak was złapią to mówcie że to nie wasza ręka
Ale jaja Kontrola 31 lipiec dziś jest konieć sierpnia i chcą je złapać na czym ??? Może niech wezmą wymazy z dardeł tych pań czy jadły w przeciągu ostatniego miesiąca słodycze i piły kawe Pamiętajcie jak nikt was za ręke nie złapał to się nie przyznawajcie , a jak was złapią to mówcie że to nie wasza ręka rozwiń
Avatar
NIKI / 27 sierpnia 2009 o 22:07
0
Płotka napisał:
Szary pracownik nie ma możliwości obrony i za byle g.... robia z niego kozła ofiarnego. Pozdrawiam koleżanki po fachu, jestem z Wami Dziewczyny. A Pan Inspektor powinien stanąć w obronie swoich pracowników...nie wydaje się Państwu??

Nie wydaje sie ... moze by tak skonczyc z tymi biednymi urzednikami obwieszonymi siatami ...
Avatar
Płotka / 27 sierpnia 2009 o 19:01
0
Szary pracownik nie ma możliwości obrony i za byle g.... robia z niego kozła ofiarnego. Pozdrawiam koleżanki po fachu, jestem z Wami Dziewczyny. A Pan Inspektor powinien stanąć w obronie swoich pracowników...nie wydaje się Państwu??
Avatar
sprawiedliwy maciej / 27 sierpnia 2009 o 18:56
0
Gość napisał:
Czepili sie kobitek za 60 zł. Ale akcja. Co dzieje się w samorzadach. Jakie tam są nieprawidłowości. Wystarczy przeczytać protokoły RIO w których widać jak na dłoni przekręty na setki tys. zlotych. I co z tego. Może wreszcie ktoś przyjrzał by sie z bliska kontrolerom RIO jak oni kontrolują.


OK. 60 złotych powiadasz. To od jakiej kwoty mają się czepiać? Jaka wartość pieniędzy czy prezentu ma być przesłanką uznania, że mamy do czynienia z przestępstwem? 100 zł 1.000 zł czy 2.135 zł?

Nikt nie powinien się czuć bezkarny.


OK. 60 złotych powiadasz. To od jakiej kwoty mają się czepiać? Jaka wartość pieniędzy czy prezentu ma być przesłanką uznania, że mamy do czynienia z przestępstwem? 100 zł 1.000 zł czy 2.135 zł?

Nikt nie powinien się czuć bezkarny. rozwiń