Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 marca 2009 r.
19:53
Edytuj ten wpis

Jest już projekt nowego marketu w śródmieściu

0 15 A A

Niski, nowoczesny i prosty w formie. Tak ma wyglądać nowy sklep sieci Lidl, który firma planuje postawić w centrum miasta. Magistrat zatwierdził wstępny projekt. Ostatnie słowo należy do konserwatora zabytków.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Działka przy ul. I Armii Wojska Polskiego jest własnością lubelskiego automobilklubu. Stowarzyszenie chce ją jak najszybciej sprzedać. Terenem zainteresowany jest Lidl. Obie strony dogadały się w sprawie ceny. Przyszły inwestor złożył w Ratuszu wstępny projekt budynku. To pozwoli na uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy.

- Obiekt ma mieć dwie kondygnacje - mówi Marcin Walasek z Wydziału Architektury Urzędu Miasta. - Może zająć najwyżej połowę działki, choć firma wnioskowała o więcej. Budynek ma pełnić funkcje handlowe, biurowe i usługowe.

Według wstępnej koncepcji, nowy Lidl postawiony zostanie na planie dwóch prostokątów. Pod ziemią zaplanowano dwupoziomowy parking, z wjazdem od strony sąsiedniego Centrum Krwiodawstwa. Parter zajmie sklep i magazyny. Na pierwszym piętrze powstaną biura. Cały obiekt ma bardzo prostą formę. Nie będzie przy tym wyższy od sąsiednich budynków.

Na drodze do rozpoczęcia inwestycji stoją jeszcze służby ochrony zabytków. Projekt musi zostać zatwierdzony przez konserwatora, bo działka leży w strefie ochronnej.

- Budynek powinien harmonijnie wpisać się w otoczenie - mówi Dariusz Kopciowski, zastępca wojewódzkiego konserwatora zabytków w Lublinie.
- Inwestor musi się liczyć z tym, że postawimy mu bardzo szczegółowe warunki. W tej chwili analizujemy ten projekt.

Z dotychczasowych zapowiedzi konserwatora wynika, że byłaby zgoda na gmach o najwyżej trzech kondygnacjach. Lidl nie może, bowiem zasłaniać pobliskich budynków. W porównaniu z nimi, projekt nowego sklepu jest prosty i nowoczesny. Nie wiadomo czy taka forma uzyska aprobatę służb ochrony zabytków.

Pod znakiem zapytania stoi również budowa podziemnego parkingu. W 1998 roku konserwator opiniował podobną inwestycję w tym miejscu. Ustalono wówczas m.in. dopuszczalne gabaryty budynku. O podziemnym parkingu nie było mowy. Opinia konserwatora powinna być gotowa w ciągu dwóch tygodni.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że automobilklub może zainkasować za swoją działkę blisko 6 mln zł. Za te pieniądze stowarzyszenie chce kupić inną nieruchomość. Może się tam przenieść stacja obsługi pojazdów, która obecnie działa przy ul. I Armii Wojska Polskiego.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
starski / 2 marca 2009 o 14:59
0
Lublin. Dno.
Avatar
Gosc z Kaliny / 2 marca 2009 o 12:08
0
RATUNKUUUUUU

Ludzie taki bunkier z pietruszką przy Litewskim ???
To po co ta cała zadyma z planowaniem Placu, jesli na jego obrzeżu mają być takie xxx ?

Warunki konserwatora i arichtekta miejskiego powinny byc co najmniej takie jak dla obiektu na skrzyzowaniu 3goMaja i Krakowskiego.
Avatar
wkurzony / 2 marca 2009 o 12:07
0
Dno i metr mulu,co to jest placyk w Lubartowie czy centrum Lublina.Panie konserwatorze jedyna nadzieja w panu,nie dajmy niszczyc centrum takim badziewiem.
Avatar
Wojtek / 2 marca 2009 o 12:02
0
LIDL to straszna nędza, czy taki wizerunek miasta jest nam potrzebny?
Avatar
jabba / 2 marca 2009 o 11:54
0
Skoro wpuścili Biedronkę na Wieniawską, to czego się można było spodziewać. W ogóle centrum stoi odłogiem - wziąłby się ktoś za okolice UFO, Jasną - tam jest sporo miejsca na niejedną inwestycję ale własność ziemi niestety rozczłonkowana
Avatar
klikacz / 2 marca 2009 o 10:28
0
Nie chcemy żadnych supermarketów w centrum miasta. To przecież wykosi wszystkich małych prywatnych przedsiębiorców!!!!!!! Pomyślcie troszkę co robicie!!!!!
Avatar
~Karol~ / 2 marca 2009 o 10:21
0
wiejski sklepik w centrum metropolii - nic dodać nic ująć - to bezczelność ze strony Lidla tak oszpecać centrum Lublina, postarajcie się trochę - miejsce zbyt blisko Placu Litewskiego żeby stawiać takie badziewie
Avatar
drzetstoun / 2 marca 2009 o 09:55
0
A gdzie są "urbaniści" co blokują ekstra inwestycję na placu po tubie? No gdzie? Tak zarabia się w Lublinie na urbanizacji???
Avatar
Q. / 2 marca 2009 o 09:36
0
A może wybuduja market na pl. Litewskim.
K...wa mać. W tym miescie jest za mało marketów? W żadnym państwie nie stawia sie marketów w ścisłym centrum miasta.
Ciekawe po ile rada miasta wzięła w łapę za wydanie zgody ( bo wzięli na pewno).
A swoją drogą sklepy LIDL są w Niemczech sklepami w których zaopatrują się bezrobotni i obcokrajowcy. A u nas panie w futrach jeżdzące "mercem" za kredyt. Wstyd i żenada.
Avatar
niciza / 2 marca 2009 o 09:26
0
Kto zezwala na realizację tak chorych pomysłow??? Supremarket w ciasnym, zabytkowym sródmieściu? Czy mamy za mało zakorkowanych ulic?
Prezydencie obudź się!!!
Avatar
starski / 2 marca 2009 o 14:59
0
Lublin. Dno.
Avatar
Gosc z Kaliny / 2 marca 2009 o 12:08
0
RATUNKUUUUUU

Ludzie taki bunkier z pietruszką przy Litewskim ???
To po co ta cała zadyma z planowaniem Placu, jesli na jego obrzeżu mają być takie xxx ?

Warunki konserwatora i arichtekta miejskiego powinny byc co najmniej takie jak dla obiektu na skrzyzowaniu 3goMaja i Krakowskiego.
Avatar
wkurzony / 2 marca 2009 o 12:07
0
Dno i metr mulu,co to jest placyk w Lubartowie czy centrum Lublina.Panie konserwatorze jedyna nadzieja w panu,nie dajmy niszczyc centrum takim badziewiem.
Avatar
Wojtek / 2 marca 2009 o 12:02
0
LIDL to straszna nędza, czy taki wizerunek miasta jest nam potrzebny?
Avatar
jabba / 2 marca 2009 o 11:54
0
Skoro wpuścili Biedronkę na Wieniawską, to czego się można było spodziewać. W ogóle centrum stoi odłogiem - wziąłby się ktoś za okolice UFO, Jasną - tam jest sporo miejsca na niejedną inwestycję ale własność ziemi niestety rozczłonkowana
Avatar
klikacz / 2 marca 2009 o 10:28
0
Nie chcemy żadnych supermarketów w centrum miasta. To przecież wykosi wszystkich małych prywatnych przedsiębiorców!!!!!!! Pomyślcie troszkę co robicie!!!!!
Avatar
~Karol~ / 2 marca 2009 o 10:21
0
wiejski sklepik w centrum metropolii - nic dodać nic ująć - to bezczelność ze strony Lidla tak oszpecać centrum Lublina, postarajcie się trochę - miejsce zbyt blisko Placu Litewskiego żeby stawiać takie badziewie
Avatar
drzetstoun / 2 marca 2009 o 09:55
0
A gdzie są "urbaniści" co blokują ekstra inwestycję na placu po tubie? No gdzie? Tak zarabia się w Lublinie na urbanizacji???
Avatar
Q. / 2 marca 2009 o 09:36
0
A może wybuduja market na pl. Litewskim.
K...wa mać. W tym miescie jest za mało marketów? W żadnym państwie nie stawia sie marketów w ścisłym centrum miasta.
Ciekawe po ile rada miasta wzięła w łapę za wydanie zgody ( bo wzięli na pewno).
A swoją drogą sklepy LIDL są w Niemczech sklepami w których zaopatrują się bezrobotni i obcokrajowcy. A u nas panie w futrach jeżdzące "mercem" za kredyt. Wstyd i żenada.
Avatar
niciza / 2 marca 2009 o 09:26
0
Kto zezwala na realizację tak chorych pomysłow??? Supremarket w ciasnym, zabytkowym sródmieściu? Czy mamy za mało zakorkowanych ulic?
Prezydencie obudź się!!!
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 0

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 9 0

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 8 5

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 20 8

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 33 12

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 5

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 9 21

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 8

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 4 20

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!