Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 maja 2012 r.
18:34
Edytuj ten wpis

Jest nocna linia autobusowa z Lublina do Świdnika. Burmistrz chce dziennej

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 10 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Około 10 osób na kurs – taka jest frekwencja na trasie nocnej linii autobusowej z Lublina do Świdnika. Burmistrz chce, że z czasem powstały też dzienne połączenia. Nie wiadomo za to, czy Zarząd Transportu Miejskiego zdecyduje się na uruchomienie linii na lotnisko.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Od ubiegłego piątku nocna linia N2 została wydłużona aż do Świdnika. – Pierwszym kursem między miastami pojechało 18 osób, ale część z nich to miłośnicy komunikacji miejskiej. Rzeczywistych pasażerów było około dziesięciu – informuje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego.

Komunikacja między obu miastami została uruchomiona tylko dlatego, że na jej dofinansowanie zdecydowały się władze Świdnika. Inaczej kursów by nie było. Taka sama zasada obowiązywałaby też w przypadku linii dziennych. – Jesteśmy otwarci na współpracę, ale Świdnik musiałby do tego dopłacać – przyznaje Góźdź.

– Tendencja pewnie będzie taka, żeby oba miasta połączyć regularną komunikacją. Liczymy się z dopłatami, chodzi tylko o warunki – stwierdza Waldemar Jakson, burmistrz miasta. – Umowa na nocne przewozy była długo negocjowana. Lublin chciał zapisać w niej długi okres wypowiedzenia, my z kolei mamy świadomość, że nie można niczego z dnia na dzień wymówić, ale umowa nie może być skonstruowana na zasadzie niewolnictwa.

Co ciekawe, nie wiadomo nawet, czy oba miasta zdecydują się na uruchomienie linii autobusowej na lotnisko, które powinno być gotowe jesienią. – Owszem, mogę powiedzieć, że taka linia powinna powstać. Ale co, jeśli się okaże, że w praktyce wszyscy będą dojeżdżać pociągiem, a autobusem pojadą dwie osoby na krzyż? – pyta Jakson.

– Na razie nie wiemy, ile będzie lotów i czy taka komunikacja w ogóle będzie potrzebna – zastrzega Jakub Kozak z ZTM w Lublinie.

Tymczasem wczoraj kolejarze poinformowali o podpisaniu umowy z firmą, która zbuduje tor dojazdowy do terminalu lotniska. Kosztem 10 mln zł (85 proc. kwoty pokryje unijna dotacja) wykona go lubelskie Przedsiębiorstwo Robót Komunikacyjnych Expol. Tor będzie mieć 2,2 km długości, pobiegnie od stacji Świdnik Miasto do hali odpraw.

– Efektem będzie skrócenie czasu dojazdu do lotniska o ok. 15 minut w stosunku do transportu samochodowego – informuje Małgorzata Kwiatkowska z lubelskiego oddziału Centrum Realizacji Inwestycji spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. Tor ma być gotowy w październiku.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
LK / 22 maja 2012 o 08:55
0
Ludzie opanujcie się, ja mieszkam w Lublinie( i to wcale nie jestem lublinianinem w pierwszym pokoleniu, tak jak 3/4 mieszkańców tego miasta), ale mam w sobie trochę kultury i nikogo nie nazywam "wieśniakiem", dlatego że np. mieszka w Świdniku, który nomen omen uważam za bardzo ładne i zadbane miasto(nie ma tam tych patologicznych wielkich osiedli z wielkopłytowych wieżowców), w przeciwieństwie do Lublina, który jest bardzo zaniedbany i po prostu brudny - ciekawe czy ci chamscy lublinianie zdają sobie sprawę, że korzenie większości miastowych sięgają wsi i to wcale w nie tak bardzo odległych pokoleniach. Sądzę że niedługo, po wybudowaniu drogi ekspresowej i dojazdów do lotniska, połączenie z centrum Lublina będzie lepsze i szybsze ze Świdnika, niż z wielu dzielnic Lublina.
Ludzie opanujcie się, ja mieszkam w Lublinie( i to wcale nie jestem lublinianinem w pierwszym pokoleniu, tak jak 3/4 mieszkańców tego miasta), ale mam w sobie trochę kultury i nikogo nie nazywam "wieśniakiem", dlatego że np. mieszka w Świdniku, który nomen omen uważam za bardzo ładne i zadbane miasto(nie ma tam tych patologicznych wielkich osiedli z wielkopłytowych wieżowców), w przeciwieństwie do Lublina, który jest bardzo zaniedbany i po prostu brudny - ciekawe czy ci chamscy lublinianie zdają sobie sprawę, że korzenie większośc... rozwiń
Avatar
jozekp / 21 maja 2012 o 22:13
0
W firmie naszej jest 10 samochodów firmowych. W ciągu ostatnich 3-4 lat jedyne kolizje, wypadki, stłuczki tych aut były spowodowane przez kierowców z Lublina. W firmie pracują ludzie z całego województwa, samochody są dość mocno eksploatowane ale jakimś dziwnym trafem pecha mają tylko Ci z Lublina. Wiek kierowców również nie jest normą - przedział 22 - 50 lat. Tak więc kochani kierowcy z Lublina uważam, że troszkę więcej pokory by się przydało szczególnie opluwając innych, bo daleko Wam do kultury i sposobu jazdy innych
Avatar
jon / 21 maja 2012 o 22:09
0
wg burmistrza Jaksona , wszyscy podróżujący zostawią swoje samochody i będą jechać szynobusem !
to po co drogi dojazdowe do lotniska się robi ?
Avatar
omg / 21 maja 2012 o 22:05
0
akurat z tymi kierowcami to bym sie nie zgodzil w ciagu ostatnich 5 lat mialem niebywalego pecha i 2 moje samochody zostaly potluczone lacznie 6x (nie z mojej winy):
1x LKS
5x LU

tragedia, po prostu tragedia, na czerwonym w bok, wymuszanie pierwszenstwa czy glupia zmiana pasu ruchu.. tak wlasnie jezdzi "prawdziwy lublin" najlepszy byl z czerwonego swiatla, wylecial jeszcze z samochodu do mnie z piesciami "i jak k*** jezdzisz" - jakby to byla moja, ze mialem zielone
z ciekawosci jak pojedziesz do warszawy na LU trabia jak diabli lub sie odsuwaja jak tylko moga... dlaczego (bylem tego swiadkiem)? kilkukrotnie bylem tez pasazerem LSW i ani razu nic takiego sie nie zdazylo. LU smieje sie z LSW ale prawda jest taka, ze w calej polsce LU uznawane jest za zagrozenie na drodze i cos w tym musi byc "prawdziwy lublin" to wsiowi, niedzielni kierowcy - rocznie 5-10k max z jednej uliczki do drugiej "do pracy", nie maja bladego pojecia co to znaczy jazda samochodem
akurat z tymi kierowcami to bym sie nie zgodzil w ciagu ostatnich 5 lat mialem niebywalego pecha i 2 moje samochody zostaly potluczone lacznie 6x (nie z mojej winy):
1x LKS
5x LU

tragedia, po prostu tragedia, na czerwonym w bok, wymuszanie pierwszenstwa czy glupia zmiana pasu ruchu.. tak wlasnie jezdzi "prawdziwy lublin" najlepszy byl z czerwonego swiatla, wylecial jeszcze z samochodu do mnie z piesciami "i jak k*** jezdzisz" - jakby to byla moja, ze mialem zielone
z ciekawosci jak poj... rozwiń
Avatar
marcinek / 21 maja 2012 o 21:28
0
ale jaki kompleks? jak lubelak... ktokolwiek moze miec kompleks przy wiesniaku? w dodatku pochodzacym z wioski samych konfidentow, najgorszych na lubelszczyznie kierowcow i podnozkow kosciola z zajebistymi pomyslami na nowe swieta w swojej wsi ?

we wyluzuj chlopak
Avatar
normalny / 21 maja 2012 o 21:27
0
[quote name='Świdnik' timestamp='1337627711' post='632350']
Świdnik a nie świdnik, czyżby znowu kompleks lublinian?
[/quote]
Autor tekstu pewnie za słabo nacisną shift i tyle, a Ty wysnuwasz już teorie spiskowe. lol
Avatar
dfghjk / 21 maja 2012 o 21:27
0
Jeśli już to "Kompleks tych z Cham-burga". Ot, zwykła literówka, a świdnicok już się czepia błędów.
Avatar
Świdnik / 21 maja 2012 o 21:15
0
Świdnik a nie świdnik, czyżby znowu kompleks lublinian?
Avatar
Max / 21 maja 2012 o 21:02
0
Chyba nikt z władz Świdnika nie jeździ do Lublina rozpadającym się "żółtkiem". Ten złom trzeba czym prędzej zastąpić zwykłą miejską komunikacja
Avatar
Marta / 21 maja 2012 o 20:51
0
Wydawało mi się, że Świdnik powinno pisać się z wielkiej litery??
Avatar
LK / 22 maja 2012 o 08:55
0
Ludzie opanujcie się, ja mieszkam w Lublinie( i to wcale nie jestem lublinianinem w pierwszym pokoleniu, tak jak 3/4 mieszkańców tego miasta), ale mam w sobie trochę kultury i nikogo nie nazywam "wieśniakiem", dlatego że np. mieszka w Świdniku, który nomen omen uważam za bardzo ładne i zadbane miasto(nie ma tam tych patologicznych wielkich osiedli z wielkopłytowych wieżowców), w przeciwieństwie do Lublina, który jest bardzo zaniedbany i po prostu brudny - ciekawe czy ci chamscy lublinianie zdają sobie sprawę, że korzenie większości miastowych sięgają wsi i to wcale w nie tak bardzo odległych pokoleniach. Sądzę że niedługo, po wybudowaniu drogi ekspresowej i dojazdów do lotniska, połączenie z centrum Lublina będzie lepsze i szybsze ze Świdnika, niż z wielu dzielnic Lublina.
Ludzie opanujcie się, ja mieszkam w Lublinie( i to wcale nie jestem lublinianinem w pierwszym pokoleniu, tak jak 3/4 mieszkańców tego miasta), ale mam w sobie trochę kultury i nikogo nie nazywam "wieśniakiem", dlatego że np. mieszka w Świdniku, który nomen omen uważam za bardzo ładne i zadbane miasto(nie ma tam tych patologicznych wielkich osiedli z wielkopłytowych wieżowców), w przeciwieństwie do Lublina, który jest bardzo zaniedbany i po prostu brudny - ciekawe czy ci chamscy lublinianie zdają sobie sprawę, że korzenie większośc... rozwiń
Avatar
jozekp / 21 maja 2012 o 22:13
0
W firmie naszej jest 10 samochodów firmowych. W ciągu ostatnich 3-4 lat jedyne kolizje, wypadki, stłuczki tych aut były spowodowane przez kierowców z Lublina. W firmie pracują ludzie z całego województwa, samochody są dość mocno eksploatowane ale jakimś dziwnym trafem pecha mają tylko Ci z Lublina. Wiek kierowców również nie jest normą - przedział 22 - 50 lat. Tak więc kochani kierowcy z Lublina uważam, że troszkę więcej pokory by się przydało szczególnie opluwając innych, bo daleko Wam do kultury i sposobu jazdy innych
Avatar
jon / 21 maja 2012 o 22:09
0
wg burmistrza Jaksona , wszyscy podróżujący zostawią swoje samochody i będą jechać szynobusem !
to po co drogi dojazdowe do lotniska się robi ?
Avatar
omg / 21 maja 2012 o 22:05
0
akurat z tymi kierowcami to bym sie nie zgodzil w ciagu ostatnich 5 lat mialem niebywalego pecha i 2 moje samochody zostaly potluczone lacznie 6x (nie z mojej winy):
1x LKS
5x LU

tragedia, po prostu tragedia, na czerwonym w bok, wymuszanie pierwszenstwa czy glupia zmiana pasu ruchu.. tak wlasnie jezdzi "prawdziwy lublin" najlepszy byl z czerwonego swiatla, wylecial jeszcze z samochodu do mnie z piesciami "i jak k*** jezdzisz" - jakby to byla moja, ze mialem zielone
z ciekawosci jak pojedziesz do warszawy na LU trabia jak diabli lub sie odsuwaja jak tylko moga... dlaczego (bylem tego swiadkiem)? kilkukrotnie bylem tez pasazerem LSW i ani razu nic takiego sie nie zdazylo. LU smieje sie z LSW ale prawda jest taka, ze w calej polsce LU uznawane jest za zagrozenie na drodze i cos w tym musi byc "prawdziwy lublin" to wsiowi, niedzielni kierowcy - rocznie 5-10k max z jednej uliczki do drugiej "do pracy", nie maja bladego pojecia co to znaczy jazda samochodem
akurat z tymi kierowcami to bym sie nie zgodzil w ciagu ostatnich 5 lat mialem niebywalego pecha i 2 moje samochody zostaly potluczone lacznie 6x (nie z mojej winy):
1x LKS
5x LU

tragedia, po prostu tragedia, na czerwonym w bok, wymuszanie pierwszenstwa czy glupia zmiana pasu ruchu.. tak wlasnie jezdzi "prawdziwy lublin" najlepszy byl z czerwonego swiatla, wylecial jeszcze z samochodu do mnie z piesciami "i jak k*** jezdzisz" - jakby to byla moja, ze mialem zielone
z ciekawosci jak poj... rozwiń
Avatar
marcinek / 21 maja 2012 o 21:28
0
ale jaki kompleks? jak lubelak... ktokolwiek moze miec kompleks przy wiesniaku? w dodatku pochodzacym z wioski samych konfidentow, najgorszych na lubelszczyznie kierowcow i podnozkow kosciola z zajebistymi pomyslami na nowe swieta w swojej wsi ?

we wyluzuj chlopak
Avatar
normalny / 21 maja 2012 o 21:27
0
[quote name='Świdnik' timestamp='1337627711' post='632350']
Świdnik a nie świdnik, czyżby znowu kompleks lublinian?
[/quote]
Autor tekstu pewnie za słabo nacisną shift i tyle, a Ty wysnuwasz już teorie spiskowe. lol
Avatar
dfghjk / 21 maja 2012 o 21:27
0
Jeśli już to "Kompleks tych z Cham-burga". Ot, zwykła literówka, a świdnicok już się czepia błędów.
Avatar
Świdnik / 21 maja 2012 o 21:15
0
Świdnik a nie świdnik, czyżby znowu kompleks lublinian?
Avatar
Max / 21 maja 2012 o 21:02
0
Chyba nikt z władz Świdnika nie jeździ do Lublina rozpadającym się "żółtkiem". Ten złom trzeba czym prędzej zastąpić zwykłą miejską komunikacja
Avatar
Marta / 21 maja 2012 o 20:51
0
Wydawało mi się, że Świdnik powinno pisać się z wielkiej litery??
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji 0 0

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek spotkał się z mediami na swojej pierwszej konferencji prasowej. 44-letni szkoleniowiec zapewnił, że kadrę czeka ewolucja i stopniowe wprowadzanie nowych zawodników, a jej kapitanem pozostanie Robert Lewandowski

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant 3 0

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 1 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają?

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają? 0 0

Najczęściej odwiedzają nas turyści z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Ukrainy – wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia]
galeria

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia] 6 1

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 19 koło Lublina

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy
galeria

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy 0 2

22-letni Piotr Żuk wyruszył spod Białej Podlaskiej do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Do pokonania ma ponad 3700 kilometrów. Jego samotna piesza pielgrzymka wiedzie przez 9 krajów.

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę 0 4

Władze miasta szukają firmy ochroniarskiej, która w godzinach nocnych zapewni bezpieczeństwo kontrolerom sprawdzającym bilety w miejskiej komunikacji.

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru 1 2

W pobliże lotniska w Świdniku przeniesiona zostanie baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które stacjonuje teraz w podlubelskim Radawcu.

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska 1 1

Piłkarze z Białej Podlaskiej mają za sobą kolejny mecz kontrolny. Przy okazji obozu w Mielniku Podlasie zremisowało z Turem Bielsk Podlaski 2:2. Pierwsza połowa należała do rywali, którzy prowadzili 2:0. Po zmianie stron drużyna trenera Tomasza Złomańczuka zdołała jednak wyrównać

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka 1 0

Ciekawy sparing został rozegrany na stadionie w Świdniku. Tamtejsza Avia podejmowała Hetmana Zamość, którego trenerem jest doskonale znany przy ul. Sportowej Jacek Ziarkowski. W lepszych humorach zawody kończyli gospodarze, którzy wygrali 2:0

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody 17 0

Tysiące mieszkańców osiedli Skarpa i Górki będą przez trzy dni pozbawieni ciepłej wody w kranach.

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć 19 2

Mężczyzna wyrzucił psa z auta i odjechał. Udało się go odnaleźć, bo całe zdarzenie widział inny kierowca.

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował 1 2

18-latek po kłótni z dziewczyną uszkodził kilka samochodów. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN
27 lipca 2018, 16:00

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN 2 1

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 16 w lubelskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej (ul. Wodopojna 2) odbędą się obchody upamiętniające 20. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta.

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia]
galeria

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia] 5 5

Na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego odbyły się 94 mistrzostwa Polski. Padło wiele bardzo dobrych wyników. Sam obiekt też spisał się znakomicie, a jego bieżnia należy do najszybszych w kraju

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!