Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 marca 2015 r.
6:45
Edytuj ten wpis

Juwenalia 2015: Kiedy korowód? Nadal nie wiadomo

Autor: Zdjęcie autora TOMA
0 6 A A

Wciąż nie wiadomo, kiedy odbędzie się korowód studencki towarzyszący Lubelskim Dniom Kultury Studenckiej. Środowe spotkanie samorządów lubelskich uczelni nie doszło do skutku. Nie przyszli na nie przedstawiciele Uniwersytetu Medycznego i szkół prywatnych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- O spotkaniu dowiedzieliśmy się dzień wcześniej, dlatego nie mogliśmy się na nim pojawić - tłumaczy Katarzyna Krupa, przewodnicząca samorządu studenckiego Uniwersytetu Medycznego.

Kolejne spotkanie ma odbyć się we wtorek. Udział w nim zapowiedzieli przedstawiciele wszystkich szkół wyższych.

Wiele wskazuje jednak na to, że o kompromis może być ciężko. Żacy z uczelni medycznej chcą, by korowód odbył się przed Medykaliami, które w tym roku odbędą się w dniach 30 kwietnia - 3 maja. Z kolei studenci z UMCS, KUL, Politechniki Lubelskiej i Uniwersytetu Przyrodniczego twierdzą, że ten termin jest dla nich nie do przyjęcia i proponują zorganizowanie przemarszu 6 maja.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pino / 12 marca 2015 r. o 12:49
0

I co znowu disco z pola na Felinie. To ma być kultura studencka...

Avatar
SYLWESTER / 6 marca 2015 r. o 16:04
0

*************  WIESNIAKI -  JAKIE  JUVENALIA  ? -  KOZIENALIA   W   KOZIM  GRODZIE !!! ******* Nawet  wieśniaki  nie  mają  prawa  zmieniać  tradycji  historycznej  uroczystości  lubelskich   Stude ntów !!! .    Zawsze  były , są  i  będą  KOZIENALIA   W  KOZIM  GRODZIE .    Jeźeli  wieśniakom  to  nie  pasuje  TO  PRZENIESCIE  SIE  DO  INNYCH  UCZELNI ! .   Główny  Zarząd  KOZIENALI musi  się  mieścić  w  największej  uczelni  Lublina  UNIWERSYTET  MARII  SKŁODOWSKIEJ  CURII  ( UMSC) .   W   Zarządzie  musi  być  po  dwóch (2)  Delegatów  z  kaźdej  lubelskiej  uczelni. Poprzez  głosowanie  zapadać  mają  ostateczne  decyzje  Zarządu .    Delegaci  mają  prawo  VETA  ale  muszą  zaproponować  inne  korzystniejsze  propozycje  inaczej   prawo  VETA  nie  bę dzie  honorowane .    Trasa  KOROWODU  KOZIENALI   to   tradycyjnie  miasteczko  uniwerszteckie przemarsz  do  lubelskiego  Ratusza  i  spowrotem  na  miasteczko  uniwersyteckie  (UMSC) .          Zadnej  dyskusji  wieśniaków- tradycji  historycznych  się  nie  zmienia .   PROGRAM  układa  i  zat wierdza  Główny  Zarząd  KOZIENALII  z  punktem- pijackie  awantury  studentów  grozić będą sankcjami karnymi  z  wydaleniem  z   Uczelni  włącznie .    PRZEMIŁEJ   ZAB AWY   ZYCZA   LUBELSKIM   STUDENTOM  MIESZKANCY   KOZIEGO  GRODU   LUBLINA .
 
 

*************  WIESNIAKI -  JAKIE  JUVENALIA  ? -  KOZIENALIA   W   KOZIM  GRODZIE !!! ******* Nawet  wieśniaki  nie  mają  prawa  zmieniać  tradycji  historycznej  uroczystości  lubelskich   Stude ntów !!! .    Zawsze  były , są  i  będą  KOZIENALIA   W  KOZIM  GRODZIE .    Jeźeli  wieśniakom  to  nie  pasuje  TO  PRZENIESCIE  SIE&... rozwiń

Avatar
Gość / 6 marca 2015 r. o 15:26
0

Nie nazywajmy KULTURĄ STUDENCKĄ zespołu Figo Fagot, aż strach pomyśleć jak wychowani na tej prymitywnej "twórczości" lekarze zaczną nas leczyć. Kaczmarski obraca się w grobie.

Od Figo Fagot to się odstosunkuj, zapuść sobie disko polo albo na wspólnej.

Avatar
juzuel121 / 6 marca 2015 r. o 10:38
0

Nie nazywajmy KULTURĄ STUDENCKĄ zespołu Figo Fagot, aż strach pomyśleć jak wychowani na tej prymitywnej "twórczości" lekarze zaczną nas leczyć. Kaczmarski obraca się w grobie.

Jesteś poważny jak 9 miesiąc.

Avatar
Skorodny / 6 marca 2015 r. o 08:33
0

Nie nazywajmy KULTURĄ STUDENCKĄ zespołu Figo Fagot, aż strach pomyśleć jak wychowani na tej prymitywnej "twórczości" lekarze zaczną nas leczyć. Kaczmarski obraca się w grobie.

Avatar
maks / 6 marca 2015 r. o 07:38
0

No to już za 2 miesiące dwa tygodnie ostrej bani ! Jadą świry jadą

Avatar
pino / 12 marca 2015 r. o 12:49
0

I co znowu disco z pola na Felinie. To ma być kultura studencka...

Avatar
SYLWESTER / 6 marca 2015 r. o 16:04
0

*************  WIESNIAKI -  JAKIE  JUVENALIA  ? -  KOZIENALIA   W   KOZIM  GRODZIE !!! ******* Nawet  wieśniaki  nie  mają  prawa  zmieniać  tradycji  historycznej  uroczystości  lubelskich   Stude ntów !!! .    Zawsze  były , są  i  będą  KOZIENALIA   W  KOZIM  GRODZIE .    Jeźeli  wieśniakom  to  nie  pasuje  TO  PRZENIESCIE  SIE  DO  INNYCH  UCZELNI ! .   Główny  Zarząd  KOZIENALI musi  się  mieścić  w  największej  uczelni  Lublina  UNIWERSYTET  MARII  SKŁODOWSKIEJ  CURII  ( UMSC) .   W   Zarządzie  musi  być  po  dwóch (2)  Delegatów  z  kaźdej  lubelskiej  uczelni. Poprzez  głosowanie  zapadać  mają  ostateczne  decyzje  Zarządu .    Delegaci  mają  prawo  VETA  ale  muszą  zaproponować  inne  korzystniejsze  propozycje  inaczej   prawo  VETA  nie  bę dzie  honorowane .    Trasa  KOROWODU  KOZIENALI   to   tradycyjnie  miasteczko  uniwerszteckie przemarsz  do  lubelskiego  Ratusza  i  spowrotem  na  miasteczko  uniwersyteckie  (UMSC) .          Zadnej  dyskusji  wieśniaków- tradycji  historycznych  się  nie  zmienia .   PROGRAM  układa  i  zat wierdza  Główny  Zarząd  KOZIENALII  z  punktem- pijackie  awantury  studentów  grozić będą sankcjami karnymi  z  wydaleniem  z   Uczelni  włącznie .    PRZEMIŁEJ   ZAB AWY   ZYCZA   LUBELSKIM   STUDENTOM  MIESZKANCY   KOZIEGO  GRODU   LUBLINA .
 
 

*************  WIESNIAKI -  JAKIE  JUVENALIA  ? -  KOZIENALIA   W   KOZIM  GRODZIE !!! ******* Nawet  wieśniaki  nie  mają  prawa  zmieniać  tradycji  historycznej  uroczystości  lubelskich   Stude ntów !!! .    Zawsze  były , są  i  będą  KOZIENALIA   W  KOZIM  GRODZIE .    Jeźeli  wieśniakom  to  nie  pasuje  TO  PRZENIESCIE  SIE&... rozwiń

Avatar
Gość / 6 marca 2015 r. o 15:26
0

Nie nazywajmy KULTURĄ STUDENCKĄ zespołu Figo Fagot, aż strach pomyśleć jak wychowani na tej prymitywnej "twórczości" lekarze zaczną nas leczyć. Kaczmarski obraca się w grobie.

Od Figo Fagot to się odstosunkuj, zapuść sobie disko polo albo na wspólnej.

Avatar
juzuel121 / 6 marca 2015 r. o 10:38
0

Nie nazywajmy KULTURĄ STUDENCKĄ zespołu Figo Fagot, aż strach pomyśleć jak wychowani na tej prymitywnej "twórczości" lekarze zaczną nas leczyć. Kaczmarski obraca się w grobie.

Jesteś poważny jak 9 miesiąc.

Avatar
Skorodny / 6 marca 2015 r. o 08:33
0

Nie nazywajmy KULTURĄ STUDENCKĄ zespołu Figo Fagot, aż strach pomyśleć jak wychowani na tej prymitywnej "twórczości" lekarze zaczną nas leczyć. Kaczmarski obraca się w grobie.

Avatar
maks / 6 marca 2015 r. o 07:38
0

No to już za 2 miesiące dwa tygodnie ostrej bani ! Jadą świry jadą

Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polski Cukier Pszczółka Start – Arged BM Stal 77:88. U siebie ciągle na zero
galeria
film

Polski Cukier Pszczółka Start – Arged BM Stal 77:88. U siebie ciągle na zero

Siódmy występ przed własną publicznością mają za sobą koszykarze z Lublina. Niestety, ciągle pozostają bez zwycięstwa w hali Globus. W czwartek Polski Cukier Pszczółka Start musiała uznać wyższość rywali z Ostrowa Wielkopolskiego. Arged BM Stal wygrała 88:77. Goście świetnie spisali się zwłaszcza w czwartej kwarcie, którą rozstrzygnęli na swoją korzyść aż 26:10.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 3 grudnia 2021 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 3 grudnia 2021 roku

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Jest odpowiedź komisarza wyborczego na wniosek radnego, który chciał wygaszenia mandatu prezydenta miasta. Chodziło o obecność Andrzeja Wnuka w Radzie ds. spółek skarbu państwa.

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Oburzenie w świecie teatru. Znany reżyser z Lublina Paweł Passini na renomowanym festiwalu występuje pod pseudonimem. Kilka miesięcy temu był antybohaterem głośnego artykułu o niewłaściwych zachowaniach wobec aktorek. – Nie ukrywam się – mówi artysta.

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin dokonały wielkiej rzeczy. Mimo braku niemal połowy składu i bez głównego szkoleniowca na ławce, pokonały na wyjeździe białoruski BC Horizont Mińsk 70:61. Awansowały do play-off europejskich rozgrywek

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku
zdjęcia
galeria

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku

Wiele z nich można nazwać jedynymi lub jednymi z kilku zachowanych egzemplarzy na świecie. Od soboty w Muzeum Narodowym w Lublinie będzie można oglądać eksponaty z Zamku Królewskiego na Wawelu. Wystawa potrwa do końca lutego

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Personel niemedyczny otrzyma jednorazowo 5 tys. zł brutto dodatku covidowego – poinformował w czwartek Narodowy Fundusz Zdrowia.

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Nadal nie ma porozumienia między pracownikami SOR przy ul. Jaczewskiego w Lublinie a dyrekcją szpitala. Oznacza to, że oddział ratunkowy wciąż będzie zamknięty dla większości pacjentów, a sytuację będą musiały ratować inne lecznice. Na zwolnieniach lekarskich jest tam blisko 60 osób.

Supersamochody na ulicach Lublina
4 grudnia 2021, 11:00

Supersamochody na ulicach Lublina

W sobotę w Lublinie będzie można zobaczyć "superauta". Muscle cary, auta sportowe i premium pojawią się m.in. na parkingu Galerii Olimp oraz na placu przed Galerią Centrum. Wszystko z powodu akcji charytatywnej.

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Ponad 1,1 mln zł rekompensat wypłacił do tej pory wojewoda lubelski przedsiębiorcom za straty związane ze stanem wyjątkowym. – Dostałem tyle, o ile wnioskowałem – przyznaje Marek Pomietło, właściciel wypożyczalni kajaków nad Bugiem.

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

Od czwartku działa miejskie lodowisko przy ul. Sienkiewicza. Atrakcja ma być czynna co najmniej do końca lutego.

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Reportażystka Radia Lublin jest w ścisłym finale najważniejszego konkursu dziennikarskiego w Polsce. Agnieszka Czyżewska-Jacquemet jest nominowana dwa razy. Jednym z reportaży jest ten o sytuacji w "Dzienniku Wschodnim".

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Trzy pracownie zgłosiły się do przetargu na zaprojektowanie nowych bloków komunalnych na Felinie. Taką dokumentację zamawia Zarząd Nieruchomości Komunalnych, który zakładał, że na projekty wyda najwyżej 350 tys. zł.

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

LUK Lublin odniósł trzy zwycięstwa z rzędu w PlusLidze i pnie się w górę ligowej tabeli. Z 11 punktami lublinianie awansowali już na ósme miejsce

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym
4 grudnia 2021, 20:00

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym

Paweł Szymański będzie gwiazdą sobotniego koncertu w Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1). Artysta wystąpi na scenie bistro o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!