Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 lipca 2014 r.
20:00
Edytuj ten wpis

Już za miesiąc ma działać wypożyczalnia rowerów w Lublinie. Będzie na czas?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
157 11 A A

Tylko miesiąc został do terminu planowanego uruchomienia sieci wypożyczalni z 400 miejskimi rowerami. Czy wszystko będzie gotowe na czas? - Nie było żadnych zmian w umowie - odpowiadają w Ratuszu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Teoretycznie każda z 40 planowanych wypożyczalni powinna działać już 29 sierpnia. Taki termin został wpisany do umowy z dostawcą systemu i zarazem jego przyszłym operatorem.

Urządzenia mają stać na wyznaczonych utwardzonych placach, ale nie wszystkie te miejsca są jeszcze gotowe, choć powinny być wykonane do końca czerwca. - Do zrobienia jest jeszcze kilka takich placów - mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. W niektórych miejscach konieczne są poprawki, w innym trzeba przestawić słup ogłoszeniowy.

Dopiero wtedy, gdy wszystko będzie gotowe, można będzie myśleć o ustawianiu urządzeń. Operator nie chce rozciągać w czasie ich montażu, tylko w miarę możliwości stawiać je równocześnie. Niepodłączone do systemu urządzenia były narażone na ataki wandali.

Ale brakuje nie tylko placów pod automatyczne wypożyczalnie. Dopiero w tym tygodniu może być zatwierdzony projekt graficzny stacji rowerowych. Wygląd samego roweru został już zaakceptowany przez miasto - tak przynajmniej twierdzą urzędnicy, ale projektu nie chcą na razie pokazywać.

Nadal nie ma też ustalonego cennika. Znane są tylko maksymalne stawki podane w momencie przetargu na operatora wypożyczalni. Pierwsze 20 minut jazdy powinno być bezpłatne, Za korzystanie z roweru do 30 minut zapłacimy nie więcej niż 1,50 zł, za godzinę najwyżej 2,20 zł, stawka za drugą godzinę nie przekroczy 3 zł, a za każdą kolejną 4 zł.

Wiadomo już za to, gdzie znajdzie się biuro obsługi Lubelskiego Roweru Miejskiego. - Operator systemu poinformował nas, że znalazł lokal przy ul. Orlej - mówi Kieliszek. Czy wszystko będzie gotowe na czas? - Nie było żadnych zmian w umowie co do terminu, nie podpisywaliśmy aneksu, data 29 sierpnia nadal jest wiążąca - odpowiada.

Tu będą ścieżki

Na przełomie sierpnia i września powinno się zakończyć wyznaczanie tras rowerowych powiązanych z systemem wypożyczalni. Wydzielone pasy dla jednośladów mają powstać na ul. Diamentowej, Dunikowskiego, Grabskiego, ul. Kalinowszczyzna, Morwowej, Radziszewskiego, Turystycznej, Wileńskiej, Wojciechowskiej, Zamojskiej, Wyszyńskiego i Zbożowej.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wyszło jak zwykle / 31 lipca 2014 r. o 07:45
0

A obiecywali, że się wyrobią w lipcu żeby to miało jakiś sens a tu sierpień za pasem a oni cennika nie mają, projekty nie zatwierdzone, Boże czy ty to widzisz?

Avatar
sdfg / 28 lipca 2014 r. o 16:07
0

jak zawsze :) wszyscy uradowani rozwojem miasta i regionu... czy w Polsce to standart takie marudzenie :) ludzie wezcie sie ogarnijcie...

A czy normalni ludzie cieszą się ze wszystkiego jak leci, nawet jak leci źle? Chyba raczej nie.

Avatar
fikander / 28 lipca 2014 r. o 01:55
0

Powtórka z przeszłości. Ścieżkę koło zalewu też na zimę oddali w dodatku nie dokończąną. Ale Kieliszek na pewno ma na to usprawiedliwienie....

Mamy koniec lipca 2014 i wciąż nie można objechać ścieżką rowerową wokół Zalewu Zemborzyckiego, bo takowa po prostu nie istnieje.

Od kilku lat brakuje jakieś 1 - 2 kilometry.

Avatar
Arek / 28 lipca 2014 r. o 00:43
0

W Toruniu też mieli plany wyrobić się w projekcie. Wyszło jak zwykle. Ciekawy jestem czy u nas też po starcie ode razu zniknie około 10% rowerów :]

Avatar
zadowolony z ..... / 28 lipca 2014 r. o 00:12
0

Powtórka z przeszłości. Ścieżkę koło zalewu też na zimę oddali w dodatku nie dokończąną. Ale Kieliszek na pewno ma na to usprawiedliwienie....

Avatar
kun / 27 lipca 2014 r. o 22:27
0

To fakt, raczej z tym terminem to nie ma sensu, więcej rowery bedą stały w stacjach niż jeździły, wszystko zależy od pogody. Uruchamiać coś na miesiąc, a później po miesiącu, góra półtora płacić komuś za serwis zimowy mija się z  celem(większy koszt serwisowania niż wypożyczenia rowerów), nie lepiej poczekać tak jak to się odbywa w innych miastach czyli początek kwietnia.

Avatar
don / 27 lipca 2014 r. o 22:05
0

Obstawiam "50 do 1", że nie zdążą na czas !!!!!!!!!!!! Kto jest za ?

Avatar
Rabb / 27 lipca 2014 r. o 21:11
0

jak zawsze :) wszyscy uradowani rozwojem miasta i regionu... czy w Polsce to standart takie marudzenie :) ludzie wezcie sie ogarnijcie...

Avatar
d / 27 lipca 2014 r. o 20:35
0

Będzie niebezpieczniej.

Pełno rowerzystów przeciskających się między ludźmi na chodnikach, deptakach.

Te rowery potrzebne, że hej!

Avatar
kkkkk / 27 lipca 2014 r. o 20:30
0

Fantastycznie! Takie rzeczy tylko w Lublinie.Wypożyczalnia rowerów planuje swoje otwarcie w ostatnie dni wakacji !

Avatar
wyszło jak zwykle / 31 lipca 2014 r. o 07:45
0

A obiecywali, że się wyrobią w lipcu żeby to miało jakiś sens a tu sierpień za pasem a oni cennika nie mają, projekty nie zatwierdzone, Boże czy ty to widzisz?

Avatar
sdfg / 28 lipca 2014 r. o 16:07
0

jak zawsze :) wszyscy uradowani rozwojem miasta i regionu... czy w Polsce to standart takie marudzenie :) ludzie wezcie sie ogarnijcie...

A czy normalni ludzie cieszą się ze wszystkiego jak leci, nawet jak leci źle? Chyba raczej nie.

Avatar
fikander / 28 lipca 2014 r. o 01:55
0

Powtórka z przeszłości. Ścieżkę koło zalewu też na zimę oddali w dodatku nie dokończąną. Ale Kieliszek na pewno ma na to usprawiedliwienie....

Mamy koniec lipca 2014 i wciąż nie można objechać ścieżką rowerową wokół Zalewu Zemborzyckiego, bo takowa po prostu nie istnieje.

Od kilku lat brakuje jakieś 1 - 2 kilometry.

Avatar
Arek / 28 lipca 2014 r. o 00:43
0

W Toruniu też mieli plany wyrobić się w projekcie. Wyszło jak zwykle. Ciekawy jestem czy u nas też po starcie ode razu zniknie około 10% rowerów :]

Avatar
zadowolony z ..... / 28 lipca 2014 r. o 00:12
0

Powtórka z przeszłości. Ścieżkę koło zalewu też na zimę oddali w dodatku nie dokończąną. Ale Kieliszek na pewno ma na to usprawiedliwienie....

Avatar
kun / 27 lipca 2014 r. o 22:27
0

To fakt, raczej z tym terminem to nie ma sensu, więcej rowery bedą stały w stacjach niż jeździły, wszystko zależy od pogody. Uruchamiać coś na miesiąc, a później po miesiącu, góra półtora płacić komuś za serwis zimowy mija się z  celem(większy koszt serwisowania niż wypożyczenia rowerów), nie lepiej poczekać tak jak to się odbywa w innych miastach czyli początek kwietnia.

Avatar
don / 27 lipca 2014 r. o 22:05
0

Obstawiam "50 do 1", że nie zdążą na czas !!!!!!!!!!!! Kto jest za ?

Avatar
Rabb / 27 lipca 2014 r. o 21:11
0

jak zawsze :) wszyscy uradowani rozwojem miasta i regionu... czy w Polsce to standart takie marudzenie :) ludzie wezcie sie ogarnijcie...

Avatar
d / 27 lipca 2014 r. o 20:35
0

Będzie niebezpieczniej.

Pełno rowerzystów przeciskających się między ludźmi na chodnikach, deptakach.

Te rowery potrzebne, że hej!

Avatar
kkkkk / 27 lipca 2014 r. o 20:30
0

Fantastycznie! Takie rzeczy tylko w Lublinie.Wypożyczalnia rowerów planuje swoje otwarcie w ostatnie dni wakacji !

Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 9 grudnia 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 9 grudnia 2021 r.

Makieta starego Lublina przesunięta, bo przeszkadzała taksówkarzom jeździć po chodniku

Makieta starego Lublina przesunięta, bo przeszkadzała taksówkarzom jeździć po chodniku

Na polecenie Ratusza przesunięto makietę starego Lublina zamontowaną niedawno na ul. Królewskiej. Urzędnicy wyjaśniają, że przeszkadzała taksówkarzom w jeździe po chodniku.

Lublin. Miejsce na uboczu, bez kamer. Od dziś można tu zostawić dziecko i dać mu życie
galeria

Lublin. Miejsce na uboczu, bez kamer. Od dziś można tu zostawić dziecko i dać mu życie

– Ktoś w momencie beznadziejności swojego życia będzie mógł powiedzieć: wiem, co mam robić, bo w hospicjum jest okno życia – mówi o. Filip Buczyński. Od środy w Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie można zostawić nowo narodzone dziecko.

Jak nowoczesna wieś wykańcza dzikie ptaki

Jak nowoczesna wieś wykańcza dzikie ptaki

Za spadek liczby ptaków we wsiach i na polach odpowiada w dużej mierze modernizacja gospodarstw.

Świąteczny jarmark wraca do Kazimierza Dolnego
10 grudnia 2021, 10:00

Świąteczny jarmark wraca do Kazimierza Dolnego

W najbliższy weekend kazimierski rynek zaświeci tysiącami lampek jarmarkowych straganów. Na gości będą czekały świąteczne, ręczne robione ozdoby, wianki, stroiki, a także regionalne wypieki i przekąski. Zakupy będzie umilała muzyka na żywo w wykonaniu dzieci i młodzieży.

Lubelskie. Wyciągi narciarskie szykują się do otwarcia

Lubelskie. Wyciągi narciarskie szykują się do otwarcia

Tegoroczny sezon narciarski rozpocznie się wcześniej, niż w ostatnich latach. Na puławskich stokach pracują już śnieżne armatki i ratraki. Start: w ciągu najbliższych dni

Wycięli stare drzewa, a obrońcom mówili, że projektu nie można zmieniać. A jednak można

Wycięli stare drzewa, a obrońcom mówili, że projektu nie można zmieniać. A jednak można

Kilka miesięcy temu, pomimo protestów mieszkańców, na Rynku w Radzyniu Podlaskim wycięto kilkanaście drzew. Wszystko w ramach rewitalizacji tego miejsca. Urzędnicy tłumaczyli wówczas, że nie mogą już zmienić projektu. Okazuje się, że mogą to zrobić… teraz

Dwóch chętnych na stanowisko szefa DDK "Węglin"

Dwóch chętnych na stanowisko szefa DDK "Węglin"

Co najmniej dwie osoby przystąpiły do konkursu na stanowisko dyrektora Dzielnicowego Domu Kultury „Węglin”. W poniedziałek minął termin zgłaszania kandydatur w konkursie ogłoszonym przez Urząd Miasta

Psiaki będą miały gdzie pobiegać. W Lublinie powstał nowy wybieg

Psiaki będą miały gdzie pobiegać. W Lublinie powstał nowy wybieg

Nowy wybieg dla psów powstał na skraju os. Piastowskiego. Jego budowę zlecił Urząd Miasta za pieniądze przeznaczone przez Radę Dzielnicy Rury, która wyłożyła na ten cel 25 tys. zł

Uczelnia zaczyna kształcić położne. Szpital już chce przyjąć do pracy cały rocznik

Uczelnia zaczyna kształcić położne. Szpital już chce przyjąć do pracy cały rocznik

Bialska uczelnia ruszyła z naborem na położnictwo. To nowy kierunek studiów stacjonarnych przygotowany we współpracy ze szpitalem. – Za trzy lata jesteśmy gotowi przyjąć cały rocznik – deklaruje dyrektor Adam Chodziński.

Azoty Puławy szykują się do kluczowego spotkania w tej rundzie

Azoty Puławy szykują się do kluczowego spotkania w tej rundzie

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Azoty Puławy zyskały na wygranej Gwardii Opole z Górnikiem Zabrze. Już w sobotę puławianie staną przed szansą powiększenia przewagi nad najgroźniejszym konkurentem do brązowego medalu

Budżet Lublina 2022. Jest kluczowa opinia

Budżet Lublina 2022. Jest kluczowa opinia

Prezydent miasta może odetchnąć. Regionalna Izba Obrachunkowa uznała, że planowany przez niego wzrost zadłużenia Lublina jest wciąż dozwolony. Orzekła też, że jego projekt budżetu miasta na rok 2022 jest zgodny z prawem.

Biała Podlaska: Radni dostaną służbowe konta e-mail

Biała Podlaska: Radni dostaną służbowe konta e-mail

Radni miejscy w kontakcie z mieszkańcami posługują się prywatnymi adresami mailowymi. To się jednak zmieni, bo rada uznała właśnie, że petycja mieszkańca w tej sprawie zasługuje na uwzględnienie. Pan Andrzej proponował, by te adresy ujednolicić.

Miał stanąć nowy blok w Lublinie, ale został przyblokowany

Miał stanąć nowy blok w Lublinie, ale został przyblokowany

Władze Lublina starają się uniemożliwić budowę bloku mieszkalnego u zbiegu ul. Zemborzyckiej i Wolińskiego. Lubelski deweloper stara się o decyzję, która pozwoli mu na taką inwestycję, ale Ratusz posłał jego wniosek do urzędowej zamrażarki.

Kiermasz świąteczny w "Ładno Pracowni"
11 grudnia 2021, 10:00

Kiermasz świąteczny w "Ładno Pracowni"

Fundacja Piękno Panie zaprasza na kiermasz świąteczny, który będzie odbywał się przez dwa najbliższe weekendy w "Ładno Pracowni" przy ul. Lubartowskiej 30a.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!