Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 stycznia 2014 r.
20:32
Edytuj ten wpis

Kalinowszczyzna: Piesza zginęła pod kołami BMW (wideo)

Autor: Zdjęcie autora łm
8 26 A A

Przed godz. 19 doszło do wypadku przy ul. Kalinowszczyzna w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- 47-letni kierowca BMW potrącił kobietę, która przechodziła przez ulicę poza przejściem dla pieszych. Niestety na skutek odniesionych obrażeń kobieta zmarła. Kierowca samochodu był trzeźwy - mówi kom. Renata Laszczka-Rusek z lubelskiej policji. Do wypadku doszło na wysokości kościoła św. Agnieszki. Auto jechało od strony ul. Lwowskiej. Piesza miała 81 lat.
Czytaj więcej o:

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Stashek / 20 stycznia 2014 o 09:35
0

Wgniecenia wskazują, że prędkość miał całkiej sporą nawet jak już hamował. PS. Bardzo rzadko zdarza mi się widzieć jak kierowcy zwalniają przed przejściami dla pieszych a przy skręcie często jeszcze przyspieszają, żeby nie ustąpić pierwszeństwa pieszemu wg zasady co mi zrobisz jak mnie i tak nie złapiesz.

Avatar
Zatroskana / 16 stycznia 2014 o 15:50
0

Tak jak zwykle-on jedzie za szybko,ona ubrana w ciemne ubranie na ciemnej ulicy...Kiedy zaczniecie kochani przyczepiać coś odblaskowego do ubrania,zwłaszcza idący poboczem za miastem???!!!

Avatar
dziesiąta / 15 stycznia 2014 o 22:25
0

Pozdrawiam małoprzytomnych pieszych, ubranych w ciemne ubrania poza przejściami dla pieszych. Siądźcie za kierownicę albo obok kierowcy. Wiele razy słyszałem przerażone krzyki pasażerów: Gdzie ta menda się pcha? Ci..a bez mózgu łazi jak krowa! Iitd itp Po skończeniu przedszkola a najpóźniej  w 1 klasie podstawówki OBOWIĄZKOWE szkolenie z zasad ruchu drogowego i poruszania się po drogach. Powtarzam . Usiądźcie chociaż obok kierowcy i popatrzcie na siebie, jak łazicie po drogach. Przejechałem ponad 2 mln kilometrów i kilka razy cudem! nie potrąciłem takich gamoniów, którym wydaje się, że samochód ich zobaczy. Najgorsza była Rumunia i Polska

Pozdrawiam małoprzytomnych pieszych, ubranych w ciemne ubrania poza przejściami dla pieszych. Siądźcie za kierownicę albo obok kierowcy. Wiele razy słyszałem przerażone krzyki pasażerów: Gdzie ta menda się pcha? Ci..a bez mózgu łazi jak krowa! Iitd itp Po skończeniu przedszkola a najpóźniej  w 1 klasie podstawówki OBOWIĄZKOWE szkolenie z zasad ruchu drogowego i poruszania się po drogach. Powtarzam . Usiądźcie chociaż obok kierowcy i popatrzcie na siebie, jak łazicie po drogach. Przejechałem ponad 2 mln kilometrów i kilka razy cudem! ... rozwiń

Avatar
Lubelak / 15 stycznia 2014 o 13:24
0

sugeruję ponowny kurs prawa jazdy....

Art 26 &7. Kodeksu drogowego: W razie przechodzenia przez jezdnię osoby niepełnosprawnej, używającej specjalnego znaku, lub osoby o widocznej ograniczonej sprawności ruchowej (osoba z laska, na wózku itp ma ograniczoną sprawność ruchową), kierujący jest obowiązany zatrzymać pojazd w celu umożliwienia jej przejścia. "
Wynika z tego, że osoba niepełnosprawna ma prawo przejść  przez jezdnię, gdzie jej wygodniej a za nie zatrzymanie się taryfikator przewiduje:

"Niezatrzymanie pojazdu w celu umożliwienia przejścia przez jezdnię osobie niepełnosprawnej, używającej specjalnego znaku lub osobie o widocznej ograniczonej sprawności ruchowej - 350 złotych, 10 pkt."

Zapytam się o jedną rzecz. Doczytałeś że ten przepis w pkt. 1 odnosi się do PRZEJŚĆ DLA PIESZYCH czy nie? Bo chyba nie sugerujesz nam tutaj że po pierwsze PoRD namawia ludzi do łamania przepisów tam zawartych, a po drugie daje wybranej grupie społecznej status świętej krowy? Nikt nie ma prawa przechodzić poza przejściem przez jezdnię chyba że przejścia są oddalone więcej niż o 100m co na tej ulicy nie ma miejsca. Następnym razem przeczytaj ze zrozumieniem.

ię o jedną rzecz. Doczytałeś że ten przepis w pkt. 1 odnosi się do PRZEJŚĆ DLA PIESZYCH czy nie? Bo chyba nie sugerujesz nam tutaj że po pierwsze PoRD namawia ludzi do łamania przepisów tam zawartych, a po drugie daje wybranej grupie społecznej status świętej krowy? Nikt nie ma prawa przechodzić poza przejściem przez jezdnię chyba że przejścia są oddalone więcej niż o 100m co na tej ulicy nie ma miejsca. Następnym razem przeczytaj ze zrozumieniem.

rozwiń
Avatar
Henio / 15 stycznia 2014 o 11:32
0

Senatorze niezależny - moje niedopatrzenie - masz rację, bo kto by chciał za takich płacić!

Do kompletu niech jeszcze będzie grzywna i obciążenie kosztami pobytu w areszcie. 

Avatar
senator niezależny / 15 stycznia 2014 o 11:07
0

Nie taka całkiem bzdura. Oczywiście, bezmózgowi który chleje i jeździ, alkomat do niczego się nie przyda. Za to daje to możliwości, żeby ten kto WCZORAJ coś tam spożył, alkomat pozwolił się upewnić, czy DZISIAJ ma już te 0,00 i może spokojnie jechać. Tak samo przyda się do stwierdzenia, po jakim czasie można wsiąść za kierownicę po spożyciu np. jednego piwa (słownie: JEDNEGO) lub lampki wina do obiadu. No i oczywiście pod warunkiem, że nie będzie to jakiś badziew.

Natomiast, co do bezwarunkowego zamykania, to tak, ale ja bym dodał jeszcze publikację wizerunku. Z tym jednak, że za pierwszym razem to zdecydowanej większości kierujących po spożyciu alkoholu, żeby ich tego oduczyć, zupełnie wystarczyłoby np. 14 dni aresztu

I ty będziesz płacił na utrzymanie ich w areszcie ?

I ty będziesz płacił na utrzymanie ich w areszcie ?

rozwiń
Avatar
Henio / 15 stycznia 2014 o 11:03
0

 Alkomaty w każdym aucie ? - bzdura - każdy kto wypił i jedzie wie że jedzie po kielichu.

...

A dla kierujących po spożyciu alkoholu - prosta rada - z miejsca 12 miesięcy bezwarunkowego więzienia. Bez względu na stan zdrowia, stan rodziny, majętny - za kratki na 12 miesięcy tak jak stoi tak za kratki - bez możliwości jakiekolwiek odwołania, możliwości odwołania itd.

Nie taka całkiem bzdura. Oczywiście, bezmózgowi który chleje i jeździ, alkomat do niczego się nie przyda. Za to daje to możliwości, żeby ten kto WCZORAJ coś tam spożył, alkomat pozwolił się upewnić, czy DZISIAJ ma już te 0,00 i może spokojnie jechać. Tak samo przyda się do stwierdzenia, po jakim czasie można wsiąść za kierownicę po spożyciu np. jednego piwa (słownie: JEDNEGO) lub lampki wina do obiadu. No i oczywiście pod warunkiem, że nie będzie to jakiś badziew.

Natomiast, co do bezwarunkowego zamykania, to tak, ale ja bym dodał jeszcze publikację wizerunku. Z tym jednak, że za pierwszym razem to zdecydowanej większości kierujących po spożyciu alkoholu, żeby ich tego oduczyć, zupełnie wystarczyłoby np. 14 dni aresztu

Nie taka całkiem bzdura. Oczywiście, bezmózgowi który chleje i jeździ, alkomat do niczego się nie przyda. Za to daje to możliwości, żeby ten kto WCZORAJ coś tam spożył, alkomat pozwolił się upewnić, czy DZISIAJ ma już te 0,00 i może spokojnie jechać. Tak samo przyda się do stwierdzenia, po jakim czasie można wsiąść za kierownicę po spożyciu np. jednego piwa (słownie: JEDNEGO) lub lampki wina do obiadu. No i oczywiście pod warunkiem, że nie będzie to jakiś badziew.

Natomiast, co do bezwarunkowego zamykania, to tak, ale... rozwiń

Avatar
Jan / 15 stycznia 2014 o 10:37
0

do Henia ----miałem w szkole fizykę i polskiego też mnie nauczyli bo "hamować" to się tak właśnie pisze!!!! :)

Avatar
Robert / 15 stycznia 2014 o 10:07
0

Każdy kto wpier*ala się na ulicę w miejscu do tego nie przeznaczonym powinien się liczyć z tym, że ryzykuje swoje życie i/lub zdrowie. Na ulicach, które wymieniłem średnio co 200 metrów jest przejście. I co? Nie chce się iść? Czy autobus za 2 minuty? WCZEŚNIEJ WYŁAZIĆ!!! Mało tego - przez takiego bezmózga ktoś inny ma problemy. Od wyrzutów sumienia, poprzez przesłuchania, wyjaśnienia, rozprawę sądową i etykietkę mordercy, wyrok (co często się wiąże z utratą pracy i problemami ze znalezieniem nowej) na kwestii remontu samochodu skończywszy...

No to jak przejscie jest oddalone o dalej niż 200m to mozna przechodzić zachowując ostrożnośc. Tylko jak Ty grzejesz 80km/h to można Cię nie zauważyć i po prostu nie zdążyć przejść. Pojedź do Lwowa, tam ludzie łazą wszędzie po ulicach między samochodami, kierowcy się przyzwyczaili i nie strącają ich jak kręgle.

rozwiń
Avatar
Robert / 15 stycznia 2014 o 10:04
0

Tak, slisko było, tylko jaka to fura !!! Przeciez taki nie ma łysych opon tylko wielkie opony i hamulce odlotowe.

Siła uderzenia musiała być wielka, bo takie wgniecenie a staruszka to nie słup. To nie wygląda na 50km/h tylko na 80. Myśle że porządny instytut jest w stanie okreslic predkosc +/- 10km.h z deformacji blachy i wagi przeszkody. Po drugie nie powiecie mi ze staruszka przebiegała przez jezdnię i dobiegła do połowy jezdni bo uderzenie jest w pół samochodu a nie w lampy.

Człowiek, który kupił takie auto ma kupę kasy, teraz ma problem do końca życia.

Tak, slisko było, tylko jaka to fura !!! Przeciez taki nie ma łysych opon tylko wielkie opony i hamulce odlotowe.

Siła uderzenia musiała być wielka, bo takie wgniecenie a staruszka to nie słup. To nie wygląda na 50km/h tylko na 80. Myśle że porządny instytut jest w stanie okreslic predkosc +/- 10km.h z deformacji blachy i wagi przeszkody. Po drugie nie powiecie mi ze staruszka przebiegała przez jezdnię i dobiegła do połowy jezdni bo uderzenie jest w pół samochodu a nie w lampy.

Człowiek, który kupił takie auto ma kupę kasy, ... rozwiń

Avatar
Stashek / 20 stycznia 2014 o 09:35
0

Wgniecenia wskazują, że prędkość miał całkiej sporą nawet jak już hamował. PS. Bardzo rzadko zdarza mi się widzieć jak kierowcy zwalniają przed przejściami dla pieszych a przy skręcie często jeszcze przyspieszają, żeby nie ustąpić pierwszeństwa pieszemu wg zasady co mi zrobisz jak mnie i tak nie złapiesz.

Avatar
Zatroskana / 16 stycznia 2014 o 15:50
0

Tak jak zwykle-on jedzie za szybko,ona ubrana w ciemne ubranie na ciemnej ulicy...Kiedy zaczniecie kochani przyczepiać coś odblaskowego do ubrania,zwłaszcza idący poboczem za miastem???!!!

Avatar
dziesiąta / 15 stycznia 2014 o 22:25
0

Pozdrawiam małoprzytomnych pieszych, ubranych w ciemne ubrania poza przejściami dla pieszych. Siądźcie za kierownicę albo obok kierowcy. Wiele razy słyszałem przerażone krzyki pasażerów: Gdzie ta menda się pcha? Ci..a bez mózgu łazi jak krowa! Iitd itp Po skończeniu przedszkola a najpóźniej  w 1 klasie podstawówki OBOWIĄZKOWE szkolenie z zasad ruchu drogowego i poruszania się po drogach. Powtarzam . Usiądźcie chociaż obok kierowcy i popatrzcie na siebie, jak łazicie po drogach. Przejechałem ponad 2 mln kilometrów i kilka razy cudem! nie potrąciłem takich gamoniów, którym wydaje się, że samochód ich zobaczy. Najgorsza była Rumunia i Polska

Pozdrawiam małoprzytomnych pieszych, ubranych w ciemne ubrania poza przejściami dla pieszych. Siądźcie za kierownicę albo obok kierowcy. Wiele razy słyszałem przerażone krzyki pasażerów: Gdzie ta menda się pcha? Ci..a bez mózgu łazi jak krowa! Iitd itp Po skończeniu przedszkola a najpóźniej  w 1 klasie podstawówki OBOWIĄZKOWE szkolenie z zasad ruchu drogowego i poruszania się po drogach. Powtarzam . Usiądźcie chociaż obok kierowcy i popatrzcie na siebie, jak łazicie po drogach. Przejechałem ponad 2 mln kilometrów i kilka razy cudem! ... rozwiń

Avatar
Lubelak / 15 stycznia 2014 o 13:24
0

sugeruję ponowny kurs prawa jazdy....

Art 26 &7. Kodeksu drogowego: W razie przechodzenia przez jezdnię osoby niepełnosprawnej, używającej specjalnego znaku, lub osoby o widocznej ograniczonej sprawności ruchowej (osoba z laska, na wózku itp ma ograniczoną sprawność ruchową), kierujący jest obowiązany zatrzymać pojazd w celu umożliwienia jej przejścia. "
Wynika z tego, że osoba niepełnosprawna ma prawo przejść  przez jezdnię, gdzie jej wygodniej a za nie zatrzymanie się taryfikator przewiduje:

"Niezatrzymanie pojazdu w celu umożliwienia przejścia przez jezdnię osobie niepełnosprawnej, używającej specjalnego znaku lub osobie o widocznej ograniczonej sprawności ruchowej - 350 złotych, 10 pkt."

Zapytam się o jedną rzecz. Doczytałeś że ten przepis w pkt. 1 odnosi się do PRZEJŚĆ DLA PIESZYCH czy nie? Bo chyba nie sugerujesz nam tutaj że po pierwsze PoRD namawia ludzi do łamania przepisów tam zawartych, a po drugie daje wybranej grupie społecznej status świętej krowy? Nikt nie ma prawa przechodzić poza przejściem przez jezdnię chyba że przejścia są oddalone więcej niż o 100m co na tej ulicy nie ma miejsca. Następnym razem przeczytaj ze zrozumieniem.

ię o jedną rzecz. Doczytałeś że ten przepis w pkt. 1 odnosi się do PRZEJŚĆ DLA PIESZYCH czy nie? Bo chyba nie sugerujesz nam tutaj że po pierwsze PoRD namawia ludzi do łamania przepisów tam zawartych, a po drugie daje wybranej grupie społecznej status świętej krowy? Nikt nie ma prawa przechodzić poza przejściem przez jezdnię chyba że przejścia są oddalone więcej niż o 100m co na tej ulicy nie ma miejsca. Następnym razem przeczytaj ze zrozumieniem.

rozwiń
Avatar
Henio / 15 stycznia 2014 o 11:32
0

Senatorze niezależny - moje niedopatrzenie - masz rację, bo kto by chciał za takich płacić!

Do kompletu niech jeszcze będzie grzywna i obciążenie kosztami pobytu w areszcie. 

Avatar
senator niezależny / 15 stycznia 2014 o 11:07
0

Nie taka całkiem bzdura. Oczywiście, bezmózgowi który chleje i jeździ, alkomat do niczego się nie przyda. Za to daje to możliwości, żeby ten kto WCZORAJ coś tam spożył, alkomat pozwolił się upewnić, czy DZISIAJ ma już te 0,00 i może spokojnie jechać. Tak samo przyda się do stwierdzenia, po jakim czasie można wsiąść za kierownicę po spożyciu np. jednego piwa (słownie: JEDNEGO) lub lampki wina do obiadu. No i oczywiście pod warunkiem, że nie będzie to jakiś badziew.

Natomiast, co do bezwarunkowego zamykania, to tak, ale ja bym dodał jeszcze publikację wizerunku. Z tym jednak, że za pierwszym razem to zdecydowanej większości kierujących po spożyciu alkoholu, żeby ich tego oduczyć, zupełnie wystarczyłoby np. 14 dni aresztu

I ty będziesz płacił na utrzymanie ich w areszcie ?

I ty będziesz płacił na utrzymanie ich w areszcie ?

rozwiń
Avatar
Henio / 15 stycznia 2014 o 11:03
0

 Alkomaty w każdym aucie ? - bzdura - każdy kto wypił i jedzie wie że jedzie po kielichu.

...

A dla kierujących po spożyciu alkoholu - prosta rada - z miejsca 12 miesięcy bezwarunkowego więzienia. Bez względu na stan zdrowia, stan rodziny, majętny - za kratki na 12 miesięcy tak jak stoi tak za kratki - bez możliwości jakiekolwiek odwołania, możliwości odwołania itd.

Nie taka całkiem bzdura. Oczywiście, bezmózgowi który chleje i jeździ, alkomat do niczego się nie przyda. Za to daje to możliwości, żeby ten kto WCZORAJ coś tam spożył, alkomat pozwolił się upewnić, czy DZISIAJ ma już te 0,00 i może spokojnie jechać. Tak samo przyda się do stwierdzenia, po jakim czasie można wsiąść za kierownicę po spożyciu np. jednego piwa (słownie: JEDNEGO) lub lampki wina do obiadu. No i oczywiście pod warunkiem, że nie będzie to jakiś badziew.

Natomiast, co do bezwarunkowego zamykania, to tak, ale ja bym dodał jeszcze publikację wizerunku. Z tym jednak, że za pierwszym razem to zdecydowanej większości kierujących po spożyciu alkoholu, żeby ich tego oduczyć, zupełnie wystarczyłoby np. 14 dni aresztu

Nie taka całkiem bzdura. Oczywiście, bezmózgowi który chleje i jeździ, alkomat do niczego się nie przyda. Za to daje to możliwości, żeby ten kto WCZORAJ coś tam spożył, alkomat pozwolił się upewnić, czy DZISIAJ ma już te 0,00 i może spokojnie jechać. Tak samo przyda się do stwierdzenia, po jakim czasie można wsiąść za kierownicę po spożyciu np. jednego piwa (słownie: JEDNEGO) lub lampki wina do obiadu. No i oczywiście pod warunkiem, że nie będzie to jakiś badziew.

Natomiast, co do bezwarunkowego zamykania, to tak, ale... rozwiń

Avatar
Jan / 15 stycznia 2014 o 10:37
0

do Henia ----miałem w szkole fizykę i polskiego też mnie nauczyli bo "hamować" to się tak właśnie pisze!!!! :)

Avatar
Robert / 15 stycznia 2014 o 10:07
0

Każdy kto wpier*ala się na ulicę w miejscu do tego nie przeznaczonym powinien się liczyć z tym, że ryzykuje swoje życie i/lub zdrowie. Na ulicach, które wymieniłem średnio co 200 metrów jest przejście. I co? Nie chce się iść? Czy autobus za 2 minuty? WCZEŚNIEJ WYŁAZIĆ!!! Mało tego - przez takiego bezmózga ktoś inny ma problemy. Od wyrzutów sumienia, poprzez przesłuchania, wyjaśnienia, rozprawę sądową i etykietkę mordercy, wyrok (co często się wiąże z utratą pracy i problemami ze znalezieniem nowej) na kwestii remontu samochodu skończywszy...

No to jak przejscie jest oddalone o dalej niż 200m to mozna przechodzić zachowując ostrożnośc. Tylko jak Ty grzejesz 80km/h to można Cię nie zauważyć i po prostu nie zdążyć przejść. Pojedź do Lwowa, tam ludzie łazą wszędzie po ulicach między samochodami, kierowcy się przyzwyczaili i nie strącają ich jak kręgle.

rozwiń
Avatar
Robert / 15 stycznia 2014 o 10:04
0

Tak, slisko było, tylko jaka to fura !!! Przeciez taki nie ma łysych opon tylko wielkie opony i hamulce odlotowe.

Siła uderzenia musiała być wielka, bo takie wgniecenie a staruszka to nie słup. To nie wygląda na 50km/h tylko na 80. Myśle że porządny instytut jest w stanie okreslic predkosc +/- 10km.h z deformacji blachy i wagi przeszkody. Po drugie nie powiecie mi ze staruszka przebiegała przez jezdnię i dobiegła do połowy jezdni bo uderzenie jest w pół samochodu a nie w lampy.

Człowiek, który kupił takie auto ma kupę kasy, teraz ma problem do końca życia.

Tak, slisko było, tylko jaka to fura !!! Przeciez taki nie ma łysych opon tylko wielkie opony i hamulce odlotowe.

Siła uderzenia musiała być wielka, bo takie wgniecenie a staruszka to nie słup. To nie wygląda na 50km/h tylko na 80. Myśle że porządny instytut jest w stanie okreslic predkosc +/- 10km.h z deformacji blachy i wagi przeszkody. Po drugie nie powiecie mi ze staruszka przebiegała przez jezdnię i dobiegła do połowy jezdni bo uderzenie jest w pół samochodu a nie w lampy.

Człowiek, który kupił takie auto ma kupę kasy, ... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 3 0

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 0

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 8 7

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 4 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 26 10

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 7

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!