Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 listopada 2009 r.
18:44
Edytuj ten wpis

Karetka pod blok już nie podjedzie

0 12 A A

Spółdzielnie mieszkaniowe i zarządcy odgradzają swoje tereny płotami, stawiają szlabany. Aby dojechać przed blok trzeba mieć klucz lub pilota. – Ale przecież nie sposób wozić klucze do wszystkich bram – denerwują się ratownicy medyczni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To, co na co dzień poprawia bezpieczeństwo lokatorów, w nagłych przypadkach może im zagrozić
Na sygnale z pękiem kluczy


– Dostajemy wezwanie, jedziemy na miejsce i okazuje się, że uliczka dojazdowa do bloku jest zablokowana przez wmurowany słupek albo gazon z kwiatami. Bywa, że wjazdu broni szlaban lub brama – mówi Waldemar Brzezicki, kierownik działu eksploatacji wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie.

Takich miejsc na mapie Lublina jest coraz więcej. Budowa ogrodzenia trwa m.in. przy al. Sikorskiego 3. Mają się tu pojawić dwie bramy.

– Największy problem będzie z dojazdem karetki czy straży pożarnej – martwi się Zbigniew Staszak, mieszkaniec jednego z sąsiednich bloków. – Szukaj teraz człowieka z kluczami, kiedy ktoś czeka na ratunek.

Ratownicy medyczni załamują ręce.

– Każdy by chciał, abyśmy błyskawicznie byli na miejscu, ale często jest to niemożliwe. Cóż z tego, że szybko dojedziemy, kiedy mamy problem z dostaniem się pod konkretny adres – mówi Mirosław Magierka, kierowca i pielęgniarz. Podaje przykład. – Ulica Samsonowicza na osiedlu Nałkowskich w Lublinie z każdej strony jest zastawiona słupkami.

Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Nałkowskich, twierdzi jednak, że karetki powinny bez problemu dojechać do każdego z bloków. – Słupki nie blokują ulic, a jedynie trawniki – mówi Jan Kłos, prezes spółdzielni.

Sanitariusze z pogotowia wskazują również na ulicę Chrobrego na LSM. - Jeden ze szlabanów stoi przy wjeździe pod blok – mówią.

I w tym przypadku zarządca osiedla przekonuje, że z dojazdem dla pogotowia nie powinno być kłopotów.

– Jest pięć szlabanów, od strony hali Globus – mówi Marek Muzyka, kierownik administracji os. Piastowskiego. – Zamykamy je tylko na dwie godziny, przed większymi imprezami. Przy każdym stoi strażnik.

Największa zmorą ratowników są nowe osiedla i wspólnoty mieszkaniowe.

– Najgorsze jest to, że chcą nam dawać klucze i piloty do bram, abyśmy w razie potrzeby mogli wjechać na osiedle – mówi Brzezicki. – Odmawiamy. Gdybyśmy je brali, po pewnym czasie kierowca woziłby ze sobą pęk kluczy i pilotów. To bez sensu.


Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mateo / 20 listopada 2009 o 15:00
0
Gość napisał:
Jak kilka osób umrze z powodu póxnego udzielenia pomocy to reszta pójdzie po rozum do głowy i otworzą te swoje bramy.


Nikt nie musi umierać, wystarczy zamontować przy bramie czujnik stroboskopowy i po zawodach. Sygnały stroboskopowe wysyła każdy w miarę nowy wóz "uprzywilejowany". Może na nie reagować sygnalizacja świetlna to może i zwykła brama.
Avatar
Gość / 20 listopada 2009 o 13:23
0
Jak kilka osób umrze z powodu póxnego udzielenia pomocy to reszta pójdzie po rozum do głowy i otworzą te swoje bramy.
Avatar
Ryszard / 20 listopada 2009 o 11:15
0
Mieszkaniec napisał:
Nie dziwie sie spoldzielniom ze sa slupki. Podziekujcie kierowcom chamom ktorzy parkuja na trawnikach i chodnikach. Nie pomagaja znaki, prosby i nawet mandaty. Przeciez spolodzilecze to niczyje, a nawet jesli to najwazniejszy jest moj interes. Kazdy chce parkowac pod oknem jakby clay czas pilnowal tego samochodu czy co. Najsmieszniejsze jest to, ze straz miejska umywa rece bo oni nie wtracaja sie do spoldzielni. Znikad wiec ratunku wiec pozostaja slupki. Proponuje redaktorkom z DW sprawdzic jak wyglada parkowanie na osiedlach jak reaguja wladze na chamskie parkowanie i niszczenie trawnikow.
rozwiń
Avatar
Gość / 20 listopada 2009 o 10:13
0
~KOLKA~ napisał:
SKORO POSTAWILI PŁOTY TO NIECH POD NIMI ZDYCHAJĄ (przepraszam za użyty zwrot )NIE ROZUMIĘ DLACZEGO TO WY MEDYCY LUB WY STRAŻACY MACIE SIĘ TYM MARTWIĆ,PRZECIEŻ TO NIE WY PODJĘLIŚCIE DECYZJĘ O ICH BUDOWIE I NIE WASZ TO PROBLEM.JAK DEMOKRACJA TO DEMOKRACJA.


Naucz się pisać tumanie !
Avatar
Adam Baranowski / 20 listopada 2009 o 09:17
0
Poza tym że płoty i ogrodzenia ograniczają dostęp służb ratunkowych to jeszcze szpecą miasto i psują przestrzeń publiczną. Grodzenie terenu w strefie miejskiej powinna być mocna ograniczana a nawet zakazana ustawowo.
Avatar
~KOLKA~ / 20 listopada 2009 o 08:39
0
SKORO POSTAWILI PŁOTY TO NIECH POD NIMI ZDYCHAJĄ (przepraszam za użyty zwrot )NIE ROZUMIĘ DLACZEGO TO WY MEDYCY LUB WY STRAŻACY MACIE SIĘ TYM MARTWIĆ,PRZECIEŻ TO NIE WY PODJĘLIŚCIE DECYZJĘ O ICH BUDOWIE I NIE WASZ TO PROBLEM.JAK DEMOKRACJA TO DEMOKRACJA.
Avatar
Gość / 20 listopada 2009 o 08:03
0
~lublinianin~ napisał:
Coraz więcej wszelkiej maści buraków z podlubelskich wioch kupuje mieszkania w Lublinie a kiedy się już tu sprowadzą to już sa państwo szlachta. Niestety, coraz więcej tłumoków i ćwierćinteligentów zasila lubelskie osiedla a "łony sie przecie łodgrodzić muszom bo to ich domy ". Tłumoki, tłumoki i jeszcze raz tłumoki! Ofiary zgniłego kapitalizmu...


Normalni ludzie chcą się odgrodzić od bydła które jedyne co potrafi to niszczyć, kraść, dewastować, bo to nie ich. Pochodzenie nie ma tu nic do rzeczy. A po drugie buraku lubelski nie przyjeżdżaj parkować swojego samochodu pod mój blok!!! Nie chciałeś zapłacić za miejsce postojowe pod swoim blokiem to nie zajmuj innym!!! I nie przyprowadzaj tego swojego psa pod nasze balkony!! Czemu nie pozwalasz sie psu wys..rać pod swoim tylko srac..ie innym pod oknami ??


Normalni ludzie chcą się odgrodzić od bydła które jedyne co potrafi to niszczyć, kraść, dewastować, bo to nie ich. Pochodzenie nie ma tu nic do rzeczy. A po drugie buraku lubelski nie przyjeżdżaj parkować swojego samochodu pod mój blok!!! Nie chciałeś zapłacić za miejsce postojowe pod swoim blokiem to nie zajmuj innym!!! I nie przyprowadzaj tego swojego psa pod nasze balkony!! Czemu nie pozwalasz sie psu wys..rać pod swoim tylko srac..ie innym pod oknami ?? rozwiń
Avatar
Gość / 19 listopada 2009 o 23:10
0
. napisał:
Masz jakieś kompleksy "Wielki Lublinianinie"?? <rotfl> A co ma powiedzieć Warszawiak, albo Wrocławianin, albo jeszcze jakiś inny mieszkaniec większego miasta od naszego wspaniałego Koziego Grodu jakbyś się tam sprowadził? Pewnie żeś wieśniak ze wschodu, zakosztować chce zachodniego życia...Pewnie czułbyś się cudownie. Więc może szanuj innych, bo obrażając osoby- przepraszam "buraków" z "podlubelskich wioch" dajesz świadectwo typowej wielkomiejskiej kultury. Pozdrawiam.
PS: I wcale nie pochodzę z podlubelskiej wsi, czy innej niepodlubelskiej, a urodziłem się w Lublinie, tak jak cała moja rodzina (to tak na wypadek, jakbyś mówił, że "wieśniak" się odezwał).


Pozwole sobie zlozyc swoj podpis pod Twoimi slowami.
A swoja droga - kiedy slysze i czytam takie teksty jak ten ktory slusznie skomentowale od razu przypomina mi sie powiedzenie z przedszkola sprzed ponad 30 lat - Kto sie przezywa, sam sie tak nazywa. A wspolczesnie - Zaslugujesz na takie samo traktowanie, jak Ty traktujesz innych.


Pozwole sobie zlozyc swoj podpis pod Twoimi slowami.
A swoja droga - kiedy slysze i czytam takie teksty jak ten ktory slusznie skomentowale od razu przypomina mi sie powiedzenie z przedszkola sprzed ponad 30 lat - Kto sie przezywa, sam sie tak nazywa. A wspolczesnie - Zaslugujesz na takie samo traktowanie, jak Ty traktujesz innych. rozwiń
Avatar
. / 19 listopada 2009 o 22:45
0
~lublinianin~ napisał:
Coraz więcej wszelkiej maści buraków z podlubelskich wioch kupuje mieszkania w Lublinie a kiedy się już tu sprowadzą to już sa państwo szlachta. Niestety, coraz więcej tłumoków i ćwierćinteligentów zasila lubelskie osiedla a "łony sie przecie łodgrodzić muszom bo to ich domy ". Tłumoki, tłumoki i jeszcze raz tłumoki! Ofiary zgniłego kapitalizmu...



Masz jakieś kompleksy "Wielki Lublinianinie"?? <rotfl> A co ma powiedzieć Warszawiak, albo Wrocławianin, albo jeszcze jakiś inny mieszkaniec większego miasta od naszego wspaniałego Koziego Grodu jakbyś się tam sprowadził? Pewnie żeś wieśniak ze wschodu, zakosztować chce zachodniego życia...Pewnie czułbyś się cudownie. Więc może szanuj innych, bo obrażając osoby- przepraszam "buraków" z "podlubelskich wioch" dajesz świadectwo typowej wielkomiejskiej kultury. Pozdrawiam.
PS: I wcale nie pochodzę z podlubelskiej wsi, czy innej niepodlubelskiej, a urodziłem się w Lublinie, tak jak cała moja rodzina (to tak na wypadek, jakbyś mówił, że "wieśniak" się odezwał).



Masz jakieś kompleksy "Wielki Lublinianinie"?? <rotfl> A co ma powiedzieć Warszawiak, albo Wrocławianin, albo jeszcze jakiś inny mieszkaniec większego miasta od naszego wspaniałego Koziego Grodu jakbyś się tam sprowadził? Pewnie żeś wieśniak ze wschodu, zakosztować chce zachodniego życia...Pewnie czułbyś się cudownie. Więc może szanuj innych, bo obrażając osoby- przepraszam "buraków" z "podlubelskich wioch" dajesz świadectwo typowej wielkomiejskiej kultury. Pozdrawiam.
rozwiń
Avatar
~lublinianin~ / 19 listopada 2009 o 21:25
0
Coraz więcej wszelkiej maści buraków z podlubelskich wioch kupuje mieszkania w Lublinie a kiedy się już tu sprowadzą to już sa państwo szlachta. Niestety, coraz więcej tłumoków i ćwierćinteligentów zasila lubelskie osiedla a "łony sie przecie łodgrodzić muszom bo to ich domy ". Tłumoki, tłumoki i jeszcze raz tłumoki! Ofiary zgniłego kapitalizmu...
Avatar
mateo / 20 listopada 2009 o 15:00
0
Gość napisał:
Jak kilka osób umrze z powodu póxnego udzielenia pomocy to reszta pójdzie po rozum do głowy i otworzą te swoje bramy.


Nikt nie musi umierać, wystarczy zamontować przy bramie czujnik stroboskopowy i po zawodach. Sygnały stroboskopowe wysyła każdy w miarę nowy wóz "uprzywilejowany". Może na nie reagować sygnalizacja świetlna to może i zwykła brama.
Avatar
Gość / 20 listopada 2009 o 13:23
0
Jak kilka osób umrze z powodu póxnego udzielenia pomocy to reszta pójdzie po rozum do głowy i otworzą te swoje bramy.
Avatar
Ryszard / 20 listopada 2009 o 11:15
0
Mieszkaniec napisał:
Nie dziwie sie spoldzielniom ze sa slupki. Podziekujcie kierowcom chamom ktorzy parkuja na trawnikach i chodnikach. Nie pomagaja znaki, prosby i nawet mandaty. Przeciez spolodzilecze to niczyje, a nawet jesli to najwazniejszy jest moj interes. Kazdy chce parkowac pod oknem jakby clay czas pilnowal tego samochodu czy co. Najsmieszniejsze jest to, ze straz miejska umywa rece bo oni nie wtracaja sie do spoldzielni. Znikad wiec ratunku wiec pozostaja slupki. Proponuje redaktorkom z DW sprawdzic jak wyglada parkowanie na osiedlach jak reaguja wladze na chamskie parkowanie i niszczenie trawnikow.
rozwiń
Avatar
Gość / 20 listopada 2009 o 10:13
0
~KOLKA~ napisał:
SKORO POSTAWILI PŁOTY TO NIECH POD NIMI ZDYCHAJĄ (przepraszam za użyty zwrot )NIE ROZUMIĘ DLACZEGO TO WY MEDYCY LUB WY STRAŻACY MACIE SIĘ TYM MARTWIĆ,PRZECIEŻ TO NIE WY PODJĘLIŚCIE DECYZJĘ O ICH BUDOWIE I NIE WASZ TO PROBLEM.JAK DEMOKRACJA TO DEMOKRACJA.


Naucz się pisać tumanie !
Avatar
Adam Baranowski / 20 listopada 2009 o 09:17
0
Poza tym że płoty i ogrodzenia ograniczają dostęp służb ratunkowych to jeszcze szpecą miasto i psują przestrzeń publiczną. Grodzenie terenu w strefie miejskiej powinna być mocna ograniczana a nawet zakazana ustawowo.
Avatar
~KOLKA~ / 20 listopada 2009 o 08:39
0
SKORO POSTAWILI PŁOTY TO NIECH POD NIMI ZDYCHAJĄ (przepraszam za użyty zwrot )NIE ROZUMIĘ DLACZEGO TO WY MEDYCY LUB WY STRAŻACY MACIE SIĘ TYM MARTWIĆ,PRZECIEŻ TO NIE WY PODJĘLIŚCIE DECYZJĘ O ICH BUDOWIE I NIE WASZ TO PROBLEM.JAK DEMOKRACJA TO DEMOKRACJA.
Avatar
Gość / 20 listopada 2009 o 08:03
0
~lublinianin~ napisał:
Coraz więcej wszelkiej maści buraków z podlubelskich wioch kupuje mieszkania w Lublinie a kiedy się już tu sprowadzą to już sa państwo szlachta. Niestety, coraz więcej tłumoków i ćwierćinteligentów zasila lubelskie osiedla a "łony sie przecie łodgrodzić muszom bo to ich domy ". Tłumoki, tłumoki i jeszcze raz tłumoki! Ofiary zgniłego kapitalizmu...


Normalni ludzie chcą się odgrodzić od bydła które jedyne co potrafi to niszczyć, kraść, dewastować, bo to nie ich. Pochodzenie nie ma tu nic do rzeczy. A po drugie buraku lubelski nie przyjeżdżaj parkować swojego samochodu pod mój blok!!! Nie chciałeś zapłacić za miejsce postojowe pod swoim blokiem to nie zajmuj innym!!! I nie przyprowadzaj tego swojego psa pod nasze balkony!! Czemu nie pozwalasz sie psu wys..rać pod swoim tylko srac..ie innym pod oknami ??


Normalni ludzie chcą się odgrodzić od bydła które jedyne co potrafi to niszczyć, kraść, dewastować, bo to nie ich. Pochodzenie nie ma tu nic do rzeczy. A po drugie buraku lubelski nie przyjeżdżaj parkować swojego samochodu pod mój blok!!! Nie chciałeś zapłacić za miejsce postojowe pod swoim blokiem to nie zajmuj innym!!! I nie przyprowadzaj tego swojego psa pod nasze balkony!! Czemu nie pozwalasz sie psu wys..rać pod swoim tylko srac..ie innym pod oknami ?? rozwiń
Avatar
Gość / 19 listopada 2009 o 23:10
0
. napisał:
Masz jakieś kompleksy "Wielki Lublinianinie"?? <rotfl> A co ma powiedzieć Warszawiak, albo Wrocławianin, albo jeszcze jakiś inny mieszkaniec większego miasta od naszego wspaniałego Koziego Grodu jakbyś się tam sprowadził? Pewnie żeś wieśniak ze wschodu, zakosztować chce zachodniego życia...Pewnie czułbyś się cudownie. Więc może szanuj innych, bo obrażając osoby- przepraszam "buraków" z "podlubelskich wioch" dajesz świadectwo typowej wielkomiejskiej kultury. Pozdrawiam.
PS: I wcale nie pochodzę z podlubelskiej wsi, czy innej niepodlubelskiej, a urodziłem się w Lublinie, tak jak cała moja rodzina (to tak na wypadek, jakbyś mówił, że "wieśniak" się odezwał).


Pozwole sobie zlozyc swoj podpis pod Twoimi slowami.
A swoja droga - kiedy slysze i czytam takie teksty jak ten ktory slusznie skomentowale od razu przypomina mi sie powiedzenie z przedszkola sprzed ponad 30 lat - Kto sie przezywa, sam sie tak nazywa. A wspolczesnie - Zaslugujesz na takie samo traktowanie, jak Ty traktujesz innych.


Pozwole sobie zlozyc swoj podpis pod Twoimi slowami.
A swoja droga - kiedy slysze i czytam takie teksty jak ten ktory slusznie skomentowale od razu przypomina mi sie powiedzenie z przedszkola sprzed ponad 30 lat - Kto sie przezywa, sam sie tak nazywa. A wspolczesnie - Zaslugujesz na takie samo traktowanie, jak Ty traktujesz innych. rozwiń
Avatar
. / 19 listopada 2009 o 22:45
0
~lublinianin~ napisał:
Coraz więcej wszelkiej maści buraków z podlubelskich wioch kupuje mieszkania w Lublinie a kiedy się już tu sprowadzą to już sa państwo szlachta. Niestety, coraz więcej tłumoków i ćwierćinteligentów zasila lubelskie osiedla a "łony sie przecie łodgrodzić muszom bo to ich domy ". Tłumoki, tłumoki i jeszcze raz tłumoki! Ofiary zgniłego kapitalizmu...



Masz jakieś kompleksy "Wielki Lublinianinie"?? <rotfl> A co ma powiedzieć Warszawiak, albo Wrocławianin, albo jeszcze jakiś inny mieszkaniec większego miasta od naszego wspaniałego Koziego Grodu jakbyś się tam sprowadził? Pewnie żeś wieśniak ze wschodu, zakosztować chce zachodniego życia...Pewnie czułbyś się cudownie. Więc może szanuj innych, bo obrażając osoby- przepraszam "buraków" z "podlubelskich wioch" dajesz świadectwo typowej wielkomiejskiej kultury. Pozdrawiam.
PS: I wcale nie pochodzę z podlubelskiej wsi, czy innej niepodlubelskiej, a urodziłem się w Lublinie, tak jak cała moja rodzina (to tak na wypadek, jakbyś mówił, że "wieśniak" się odezwał).



Masz jakieś kompleksy "Wielki Lublinianinie"?? <rotfl> A co ma powiedzieć Warszawiak, albo Wrocławianin, albo jeszcze jakiś inny mieszkaniec większego miasta od naszego wspaniałego Koziego Grodu jakbyś się tam sprowadził? Pewnie żeś wieśniak ze wschodu, zakosztować chce zachodniego życia...Pewnie czułbyś się cudownie. Więc może szanuj innych, bo obrażając osoby- przepraszam "buraków" z "podlubelskich wioch" dajesz świadectwo typowej wielkomiejskiej kultury. Pozdrawiam.
rozwiń
Avatar
~lublinianin~ / 19 listopada 2009 o 21:25
0
Coraz więcej wszelkiej maści buraków z podlubelskich wioch kupuje mieszkania w Lublinie a kiedy się już tu sprowadzą to już sa państwo szlachta. Niestety, coraz więcej tłumoków i ćwierćinteligentów zasila lubelskie osiedla a "łony sie przecie łodgrodzić muszom bo to ich domy ". Tłumoki, tłumoki i jeszcze raz tłumoki! Ofiary zgniłego kapitalizmu...
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Azoty Puławy – MMTS Kwidzyn 26:17. Obrona na piątkę

Azoty Puławy – MMTS Kwidzyn 26:17. Obrona na piątkę 0 0

W spotkaniu rozegranym awansem Azoty Puławy pokonały MMTS Kwidzyn 26:17. W drugiej połowie gospodarze stracili tylko pięć bramek, sami zdobywając 14

Sprawa molestowania lekarek w szpitalu w Lublinie. Skazany nie zgadza się z wyrokiem

Sprawa molestowania lekarek w szpitalu w Lublinie. Skazany nie zgadza się z wyrokiem 0 0

Sprawa molestowania młodych lekarek przez byłego już ordynatora oddziału gastroenterologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie znów trafi na wokandę. Pełnomocnik skazanego mężczyzny złożył apelację od wyroku skazującego lekarza.

Sklepy na kolejnej kamienicy w Lublinie z estetycznymi szyldami

Sklepy na kolejnej kamienicy w Lublinie z estetycznymi szyldami 0 1

Były warsztaty z zakresu brandingu i reklamy zewnętrznej dla przedsiębiorców. Są efekty. Na kamienicy przy Lubartowskiej 74 pojawiły się szyldy semaforowe oraz płaskie. Robił je kowal artystyczny Kamil Słowik.

Nowe śmieciarki jeżdżące po Lublinie są zasilane gazem

Nowe śmieciarki jeżdżące po Lublinie są zasilane gazem 0 0

We flocie Kom-Eko znalazły się ostatnio trzy nowe śmieciarki Scania, w tym dwie zasilane gazem CNG. Pięć kolejnych pojazdów CNG zostanie dostarczonych w pierwszym kwartale przyszłego roku. Są to najczystsze pojazdy komunalne obsługujące Lublin i okolice.

Czarnoziem: Bus wypadł z drogi i przewrócił się na bok
galeria

Czarnoziem: Bus wypadł z drogi i przewrócił się na bok 0 1

W poniedziałek rano w miejscowości Czarnoziem (pow. krasnostawski) doszło do wypadku.

Odpowie za włamanie do kiosku w Radzyniu Podlaskim

Odpowie za włamanie do kiosku w Radzyniu Podlaskim 0 0

Radzyńscy policjanci zatrzymali 31-latka, który włamał się do kiosku.

Zabójstwo przy ul. Królewskiej w Lublinie. Szkolny kolega 18-letniej dziewczyny skazany

Zabójstwo przy ul. Królewskiej w Lublinie. Szkolny kolega 18-letniej dziewczyny skazany 7 4

Na 15 lat więzienia i blisko 160 tys. zł zadośćuczynienia skazał Sąd Okręgowy w Lublinie Jana W. Mężczyzna odpowiadał za zabicie swojej szkolnej koleżanki. 18-letnia Marlena zginęła rok temu. Wykrwawiła się po serii ciosów zadanych nożem.

Poszukiwany przez policję wpadł na zakupach w Dysie

Poszukiwany przez policję wpadł na zakupach w Dysie 6 2

Policjant w dniu wolnym od służby, wchodząc do sklepu w miejscowości Dys rozpoznał poszukiwanego mężczyznę.

Koncert Sylwii Grzeszczak w Hali Globus w Lublinie
31 marca 2019, 18:30

Koncert Sylwii Grzeszczak w Hali Globus w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek, Sylwia Grzeszczak, zawita do Lublina w ramach trasy na 10-lecie pracy artystycznej. Jedyny koncert odbędzie się 31 marca o godz. 18.30 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Nowy starosta tomaszowski. Po 12 latach

Nowy starosta tomaszowski. Po 12 latach 0 1

Po wyborach Henryk Karwan nowym starostą powiatu tomaszowskiego. Jego zastępcą będzie Jarosław Korzeń.

31-latka z Lubelskiego odsiaduje wyrok dożywocia w Irlandii. To jej ostatnia szansa na obronę

31-latka z Lubelskiego odsiaduje wyrok dożywocia w Irlandii. To jej ostatnia szansa na obronę 62 12

31-letnia Marta Herda z woj. lubelskiego, tytułowana przez irlandzkie media jako „Ice Queen Killer” (Zimna Królowa Zabójczyni – red.) i odsiadująca dożywocie w tamtejszym więzieniu o zaostrzonym rygorze, prosi o pomoc Europejski Trybunał Praw Człowieka. To jej ostatnia szansa na obronę w sprawie morderstwa, którego – jak twierdzi – nie popełniła.

Awaria ciepłownicza, utrudnienia na al. Partyzantów w Puławach
galeria

Awaria ciepłownicza, utrudnienia na al. Partyzantów w Puławach 25 7

Uwaga na prace prowadzone obecnie na al. Partyzantów w Puławach. W okolicy PIWET-u wykop ma już ponad metr głębokości. Ciężki sprzęt zablokował dwa pasy ruchu.

Farming Simulator 19: Premiera nie tylko dla farmerów (wideo)
film

Farming Simulator 19: Premiera nie tylko dla farmerów (wideo) 0 0

Czas zebrać ziemniaki i rozrzucić obornik. Dziś premiera gry Farming Simulator 19, w ktorej czeka na graczy ponad 300 maszyn i pojazdów rolniczych.

"Zbieramy na paczki dla dzieci". Ale to nie byli policjanci

"Zbieramy na paczki dla dzieci". Ale to nie byli policjanci 1 2

58-latka z Białej Podlaskiej przekazała niemal 500 złotych osobom podającym się za policjantów. Dała się zwieść zapewnieniom, że gotówka zostanie przekazana na „paczki dla dzieci”.

"YE$". Premiera nowej płyty lubelskiej grupy CHØCØLATE

"YE$". Premiera nowej płyty lubelskiej grupy CHØCØLATE 0 0

Już 25 listopada odbędzie się oficjalna premiera drugiego minialbumu zespołu CHØCØLATE. Krążek wyprodukuje dwukrotnie nominowany do nagród Grammy Bryan David.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!