Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 listopada 2009 r.
18:44
Edytuj ten wpis

Karetka pod blok już nie podjedzie

0 12 A A

Spółdzielnie mieszkaniowe i zarządcy odgradzają swoje tereny płotami, stawiają szlabany. Aby dojechać przed blok trzeba mieć klucz lub pilota. – Ale przecież nie sposób wozić klucze do wszystkich bram – denerwują się ratownicy medyczni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To, co na co dzień poprawia bezpieczeństwo lokatorów, w nagłych przypadkach może im zagrozić
Na sygnale z pękiem kluczy


– Dostajemy wezwanie, jedziemy na miejsce i okazuje się, że uliczka dojazdowa do bloku jest zablokowana przez wmurowany słupek albo gazon z kwiatami. Bywa, że wjazdu broni szlaban lub brama – mówi Waldemar Brzezicki, kierownik działu eksploatacji wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie.

Takich miejsc na mapie Lublina jest coraz więcej. Budowa ogrodzenia trwa m.in. przy al. Sikorskiego 3. Mają się tu pojawić dwie bramy.

– Największy problem będzie z dojazdem karetki czy straży pożarnej – martwi się Zbigniew Staszak, mieszkaniec jednego z sąsiednich bloków. – Szukaj teraz człowieka z kluczami, kiedy ktoś czeka na ratunek.

Ratownicy medyczni załamują ręce.

– Każdy by chciał, abyśmy błyskawicznie byli na miejscu, ale często jest to niemożliwe. Cóż z tego, że szybko dojedziemy, kiedy mamy problem z dostaniem się pod konkretny adres – mówi Mirosław Magierka, kierowca i pielęgniarz. Podaje przykład. – Ulica Samsonowicza na osiedlu Nałkowskich w Lublinie z każdej strony jest zastawiona słupkami.

Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Nałkowskich, twierdzi jednak, że karetki powinny bez problemu dojechać do każdego z bloków. – Słupki nie blokują ulic, a jedynie trawniki – mówi Jan Kłos, prezes spółdzielni.

Sanitariusze z pogotowia wskazują również na ulicę Chrobrego na LSM. - Jeden ze szlabanów stoi przy wjeździe pod blok – mówią.

I w tym przypadku zarządca osiedla przekonuje, że z dojazdem dla pogotowia nie powinno być kłopotów.

– Jest pięć szlabanów, od strony hali Globus – mówi Marek Muzyka, kierownik administracji os. Piastowskiego. – Zamykamy je tylko na dwie godziny, przed większymi imprezami. Przy każdym stoi strażnik.

Największa zmorą ratowników są nowe osiedla i wspólnoty mieszkaniowe.

– Najgorsze jest to, że chcą nam dawać klucze i piloty do bram, abyśmy w razie potrzeby mogli wjechać na osiedle – mówi Brzezicki. – Odmawiamy. Gdybyśmy je brali, po pewnym czasie kierowca woziłby ze sobą pęk kluczy i pilotów. To bez sensu.


Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mateo / 20 listopada 2009 o 15:00
0
Gość napisał:
Jak kilka osób umrze z powodu póxnego udzielenia pomocy to reszta pójdzie po rozum do głowy i otworzą te swoje bramy.


Nikt nie musi umierać, wystarczy zamontować przy bramie czujnik stroboskopowy i po zawodach. Sygnały stroboskopowe wysyła każdy w miarę nowy wóz "uprzywilejowany". Może na nie reagować sygnalizacja świetlna to może i zwykła brama.
Avatar
Gość / 20 listopada 2009 o 13:23
0
Jak kilka osób umrze z powodu póxnego udzielenia pomocy to reszta pójdzie po rozum do głowy i otworzą te swoje bramy.
Avatar
Ryszard / 20 listopada 2009 o 11:15
0
Mieszkaniec napisał:
Nie dziwie sie spoldzielniom ze sa slupki. Podziekujcie kierowcom chamom ktorzy parkuja na trawnikach i chodnikach. Nie pomagaja znaki, prosby i nawet mandaty. Przeciez spolodzilecze to niczyje, a nawet jesli to najwazniejszy jest moj interes. Kazdy chce parkowac pod oknem jakby clay czas pilnowal tego samochodu czy co. Najsmieszniejsze jest to, ze straz miejska umywa rece bo oni nie wtracaja sie do spoldzielni. Znikad wiec ratunku wiec pozostaja slupki. Proponuje redaktorkom z DW sprawdzic jak wyglada parkowanie na osiedlach jak reaguja wladze na chamskie parkowanie i niszczenie trawnikow.
rozwiń
Avatar
Gość / 20 listopada 2009 o 10:13
0
~KOLKA~ napisał:
SKORO POSTAWILI PŁOTY TO NIECH POD NIMI ZDYCHAJĄ (przepraszam za użyty zwrot )NIE ROZUMIĘ DLACZEGO TO WY MEDYCY LUB WY STRAŻACY MACIE SIĘ TYM MARTWIĆ,PRZECIEŻ TO NIE WY PODJĘLIŚCIE DECYZJĘ O ICH BUDOWIE I NIE WASZ TO PROBLEM.JAK DEMOKRACJA TO DEMOKRACJA.


Naucz się pisać tumanie !
Avatar
Adam Baranowski / 20 listopada 2009 o 09:17
0
Poza tym że płoty i ogrodzenia ograniczają dostęp służb ratunkowych to jeszcze szpecą miasto i psują przestrzeń publiczną. Grodzenie terenu w strefie miejskiej powinna być mocna ograniczana a nawet zakazana ustawowo.
Avatar
~KOLKA~ / 20 listopada 2009 o 08:39
0
SKORO POSTAWILI PŁOTY TO NIECH POD NIMI ZDYCHAJĄ (przepraszam za użyty zwrot )NIE ROZUMIĘ DLACZEGO TO WY MEDYCY LUB WY STRAŻACY MACIE SIĘ TYM MARTWIĆ,PRZECIEŻ TO NIE WY PODJĘLIŚCIE DECYZJĘ O ICH BUDOWIE I NIE WASZ TO PROBLEM.JAK DEMOKRACJA TO DEMOKRACJA.
Avatar
Gość / 20 listopada 2009 o 08:03
0
~lublinianin~ napisał:
Coraz więcej wszelkiej maści buraków z podlubelskich wioch kupuje mieszkania w Lublinie a kiedy się już tu sprowadzą to już sa państwo szlachta. Niestety, coraz więcej tłumoków i ćwierćinteligentów zasila lubelskie osiedla a "łony sie przecie łodgrodzić muszom bo to ich domy ". Tłumoki, tłumoki i jeszcze raz tłumoki! Ofiary zgniłego kapitalizmu...


Normalni ludzie chcą się odgrodzić od bydła które jedyne co potrafi to niszczyć, kraść, dewastować, bo to nie ich. Pochodzenie nie ma tu nic do rzeczy. A po drugie buraku lubelski nie przyjeżdżaj parkować swojego samochodu pod mój blok!!! Nie chciałeś zapłacić za miejsce postojowe pod swoim blokiem to nie zajmuj innym!!! I nie przyprowadzaj tego swojego psa pod nasze balkony!! Czemu nie pozwalasz sie psu wys..rać pod swoim tylko srac..ie innym pod oknami ??


Normalni ludzie chcą się odgrodzić od bydła które jedyne co potrafi to niszczyć, kraść, dewastować, bo to nie ich. Pochodzenie nie ma tu nic do rzeczy. A po drugie buraku lubelski nie przyjeżdżaj parkować swojego samochodu pod mój blok!!! Nie chciałeś zapłacić za miejsce postojowe pod swoim blokiem to nie zajmuj innym!!! I nie przyprowadzaj tego swojego psa pod nasze balkony!! Czemu nie pozwalasz sie psu wys..rać pod swoim tylko srac..ie innym pod oknami ?? rozwiń
Avatar
Gość / 19 listopada 2009 o 23:10
0
. napisał:
Masz jakieś kompleksy "Wielki Lublinianinie"?? <rotfl> A co ma powiedzieć Warszawiak, albo Wrocławianin, albo jeszcze jakiś inny mieszkaniec większego miasta od naszego wspaniałego Koziego Grodu jakbyś się tam sprowadził? Pewnie żeś wieśniak ze wschodu, zakosztować chce zachodniego życia...Pewnie czułbyś się cudownie. Więc może szanuj innych, bo obrażając osoby- przepraszam "buraków" z "podlubelskich wioch" dajesz świadectwo typowej wielkomiejskiej kultury. Pozdrawiam.
PS: I wcale nie pochodzę z podlubelskiej wsi, czy innej niepodlubelskiej, a urodziłem się w Lublinie, tak jak cała moja rodzina (to tak na wypadek, jakbyś mówił, że "wieśniak" się odezwał).


Pozwole sobie zlozyc swoj podpis pod Twoimi slowami.
A swoja droga - kiedy slysze i czytam takie teksty jak ten ktory slusznie skomentowale od razu przypomina mi sie powiedzenie z przedszkola sprzed ponad 30 lat - Kto sie przezywa, sam sie tak nazywa. A wspolczesnie - Zaslugujesz na takie samo traktowanie, jak Ty traktujesz innych.


Pozwole sobie zlozyc swoj podpis pod Twoimi slowami.
A swoja droga - kiedy slysze i czytam takie teksty jak ten ktory slusznie skomentowale od razu przypomina mi sie powiedzenie z przedszkola sprzed ponad 30 lat - Kto sie przezywa, sam sie tak nazywa. A wspolczesnie - Zaslugujesz na takie samo traktowanie, jak Ty traktujesz innych. rozwiń
Avatar
. / 19 listopada 2009 o 22:45
0
~lublinianin~ napisał:
Coraz więcej wszelkiej maści buraków z podlubelskich wioch kupuje mieszkania w Lublinie a kiedy się już tu sprowadzą to już sa państwo szlachta. Niestety, coraz więcej tłumoków i ćwierćinteligentów zasila lubelskie osiedla a "łony sie przecie łodgrodzić muszom bo to ich domy ". Tłumoki, tłumoki i jeszcze raz tłumoki! Ofiary zgniłego kapitalizmu...



Masz jakieś kompleksy "Wielki Lublinianinie"?? <rotfl> A co ma powiedzieć Warszawiak, albo Wrocławianin, albo jeszcze jakiś inny mieszkaniec większego miasta od naszego wspaniałego Koziego Grodu jakbyś się tam sprowadził? Pewnie żeś wieśniak ze wschodu, zakosztować chce zachodniego życia...Pewnie czułbyś się cudownie. Więc może szanuj innych, bo obrażając osoby- przepraszam "buraków" z "podlubelskich wioch" dajesz świadectwo typowej wielkomiejskiej kultury. Pozdrawiam.
PS: I wcale nie pochodzę z podlubelskiej wsi, czy innej niepodlubelskiej, a urodziłem się w Lublinie, tak jak cała moja rodzina (to tak na wypadek, jakbyś mówił, że "wieśniak" się odezwał).



Masz jakieś kompleksy "Wielki Lublinianinie"?? <rotfl> A co ma powiedzieć Warszawiak, albo Wrocławianin, albo jeszcze jakiś inny mieszkaniec większego miasta od naszego wspaniałego Koziego Grodu jakbyś się tam sprowadził? Pewnie żeś wieśniak ze wschodu, zakosztować chce zachodniego życia...Pewnie czułbyś się cudownie. Więc może szanuj innych, bo obrażając osoby- przepraszam "buraków" z "podlubelskich wioch" dajesz świadectwo typowej wielkomiejskiej kultury. Pozdrawiam.
rozwiń
Avatar
~lublinianin~ / 19 listopada 2009 o 21:25
0
Coraz więcej wszelkiej maści buraków z podlubelskich wioch kupuje mieszkania w Lublinie a kiedy się już tu sprowadzą to już sa państwo szlachta. Niestety, coraz więcej tłumoków i ćwierćinteligentów zasila lubelskie osiedla a "łony sie przecie łodgrodzić muszom bo to ich domy ". Tłumoki, tłumoki i jeszcze raz tłumoki! Ofiary zgniłego kapitalizmu...
Avatar
mateo / 20 listopada 2009 o 15:00
0
Gość napisał:
Jak kilka osób umrze z powodu póxnego udzielenia pomocy to reszta pójdzie po rozum do głowy i otworzą te swoje bramy.


Nikt nie musi umierać, wystarczy zamontować przy bramie czujnik stroboskopowy i po zawodach. Sygnały stroboskopowe wysyła każdy w miarę nowy wóz "uprzywilejowany". Może na nie reagować sygnalizacja świetlna to może i zwykła brama.
Avatar
Gość / 20 listopada 2009 o 13:23
0
Jak kilka osób umrze z powodu póxnego udzielenia pomocy to reszta pójdzie po rozum do głowy i otworzą te swoje bramy.
Avatar
Ryszard / 20 listopada 2009 o 11:15
0
Mieszkaniec napisał:
Nie dziwie sie spoldzielniom ze sa slupki. Podziekujcie kierowcom chamom ktorzy parkuja na trawnikach i chodnikach. Nie pomagaja znaki, prosby i nawet mandaty. Przeciez spolodzilecze to niczyje, a nawet jesli to najwazniejszy jest moj interes. Kazdy chce parkowac pod oknem jakby clay czas pilnowal tego samochodu czy co. Najsmieszniejsze jest to, ze straz miejska umywa rece bo oni nie wtracaja sie do spoldzielni. Znikad wiec ratunku wiec pozostaja slupki. Proponuje redaktorkom z DW sprawdzic jak wyglada parkowanie na osiedlach jak reaguja wladze na chamskie parkowanie i niszczenie trawnikow.
rozwiń
Avatar
Gość / 20 listopada 2009 o 10:13
0
~KOLKA~ napisał:
SKORO POSTAWILI PŁOTY TO NIECH POD NIMI ZDYCHAJĄ (przepraszam za użyty zwrot )NIE ROZUMIĘ DLACZEGO TO WY MEDYCY LUB WY STRAŻACY MACIE SIĘ TYM MARTWIĆ,PRZECIEŻ TO NIE WY PODJĘLIŚCIE DECYZJĘ O ICH BUDOWIE I NIE WASZ TO PROBLEM.JAK DEMOKRACJA TO DEMOKRACJA.


Naucz się pisać tumanie !
Avatar
Adam Baranowski / 20 listopada 2009 o 09:17
0
Poza tym że płoty i ogrodzenia ograniczają dostęp służb ratunkowych to jeszcze szpecą miasto i psują przestrzeń publiczną. Grodzenie terenu w strefie miejskiej powinna być mocna ograniczana a nawet zakazana ustawowo.
Avatar
~KOLKA~ / 20 listopada 2009 o 08:39
0
SKORO POSTAWILI PŁOTY TO NIECH POD NIMI ZDYCHAJĄ (przepraszam za użyty zwrot )NIE ROZUMIĘ DLACZEGO TO WY MEDYCY LUB WY STRAŻACY MACIE SIĘ TYM MARTWIĆ,PRZECIEŻ TO NIE WY PODJĘLIŚCIE DECYZJĘ O ICH BUDOWIE I NIE WASZ TO PROBLEM.JAK DEMOKRACJA TO DEMOKRACJA.
Avatar
Gość / 20 listopada 2009 o 08:03
0
~lublinianin~ napisał:
Coraz więcej wszelkiej maści buraków z podlubelskich wioch kupuje mieszkania w Lublinie a kiedy się już tu sprowadzą to już sa państwo szlachta. Niestety, coraz więcej tłumoków i ćwierćinteligentów zasila lubelskie osiedla a "łony sie przecie łodgrodzić muszom bo to ich domy ". Tłumoki, tłumoki i jeszcze raz tłumoki! Ofiary zgniłego kapitalizmu...


Normalni ludzie chcą się odgrodzić od bydła które jedyne co potrafi to niszczyć, kraść, dewastować, bo to nie ich. Pochodzenie nie ma tu nic do rzeczy. A po drugie buraku lubelski nie przyjeżdżaj parkować swojego samochodu pod mój blok!!! Nie chciałeś zapłacić za miejsce postojowe pod swoim blokiem to nie zajmuj innym!!! I nie przyprowadzaj tego swojego psa pod nasze balkony!! Czemu nie pozwalasz sie psu wys..rać pod swoim tylko srac..ie innym pod oknami ??


Normalni ludzie chcą się odgrodzić od bydła które jedyne co potrafi to niszczyć, kraść, dewastować, bo to nie ich. Pochodzenie nie ma tu nic do rzeczy. A po drugie buraku lubelski nie przyjeżdżaj parkować swojego samochodu pod mój blok!!! Nie chciałeś zapłacić za miejsce postojowe pod swoim blokiem to nie zajmuj innym!!! I nie przyprowadzaj tego swojego psa pod nasze balkony!! Czemu nie pozwalasz sie psu wys..rać pod swoim tylko srac..ie innym pod oknami ?? rozwiń
Avatar
Gość / 19 listopada 2009 o 23:10
0
. napisał:
Masz jakieś kompleksy "Wielki Lublinianinie"?? <rotfl> A co ma powiedzieć Warszawiak, albo Wrocławianin, albo jeszcze jakiś inny mieszkaniec większego miasta od naszego wspaniałego Koziego Grodu jakbyś się tam sprowadził? Pewnie żeś wieśniak ze wschodu, zakosztować chce zachodniego życia...Pewnie czułbyś się cudownie. Więc może szanuj innych, bo obrażając osoby- przepraszam "buraków" z "podlubelskich wioch" dajesz świadectwo typowej wielkomiejskiej kultury. Pozdrawiam.
PS: I wcale nie pochodzę z podlubelskiej wsi, czy innej niepodlubelskiej, a urodziłem się w Lublinie, tak jak cała moja rodzina (to tak na wypadek, jakbyś mówił, że "wieśniak" się odezwał).


Pozwole sobie zlozyc swoj podpis pod Twoimi slowami.
A swoja droga - kiedy slysze i czytam takie teksty jak ten ktory slusznie skomentowale od razu przypomina mi sie powiedzenie z przedszkola sprzed ponad 30 lat - Kto sie przezywa, sam sie tak nazywa. A wspolczesnie - Zaslugujesz na takie samo traktowanie, jak Ty traktujesz innych.


Pozwole sobie zlozyc swoj podpis pod Twoimi slowami.
A swoja droga - kiedy slysze i czytam takie teksty jak ten ktory slusznie skomentowale od razu przypomina mi sie powiedzenie z przedszkola sprzed ponad 30 lat - Kto sie przezywa, sam sie tak nazywa. A wspolczesnie - Zaslugujesz na takie samo traktowanie, jak Ty traktujesz innych. rozwiń
Avatar
. / 19 listopada 2009 o 22:45
0
~lublinianin~ napisał:
Coraz więcej wszelkiej maści buraków z podlubelskich wioch kupuje mieszkania w Lublinie a kiedy się już tu sprowadzą to już sa państwo szlachta. Niestety, coraz więcej tłumoków i ćwierćinteligentów zasila lubelskie osiedla a "łony sie przecie łodgrodzić muszom bo to ich domy ". Tłumoki, tłumoki i jeszcze raz tłumoki! Ofiary zgniłego kapitalizmu...



Masz jakieś kompleksy "Wielki Lublinianinie"?? <rotfl> A co ma powiedzieć Warszawiak, albo Wrocławianin, albo jeszcze jakiś inny mieszkaniec większego miasta od naszego wspaniałego Koziego Grodu jakbyś się tam sprowadził? Pewnie żeś wieśniak ze wschodu, zakosztować chce zachodniego życia...Pewnie czułbyś się cudownie. Więc może szanuj innych, bo obrażając osoby- przepraszam "buraków" z "podlubelskich wioch" dajesz świadectwo typowej wielkomiejskiej kultury. Pozdrawiam.
PS: I wcale nie pochodzę z podlubelskiej wsi, czy innej niepodlubelskiej, a urodziłem się w Lublinie, tak jak cała moja rodzina (to tak na wypadek, jakbyś mówił, że "wieśniak" się odezwał).



Masz jakieś kompleksy "Wielki Lublinianinie"?? <rotfl> A co ma powiedzieć Warszawiak, albo Wrocławianin, albo jeszcze jakiś inny mieszkaniec większego miasta od naszego wspaniałego Koziego Grodu jakbyś się tam sprowadził? Pewnie żeś wieśniak ze wschodu, zakosztować chce zachodniego życia...Pewnie czułbyś się cudownie. Więc może szanuj innych, bo obrażając osoby- przepraszam "buraków" z "podlubelskich wioch" dajesz świadectwo typowej wielkomiejskiej kultury. Pozdrawiam.
rozwiń
Avatar
~lublinianin~ / 19 listopada 2009 o 21:25
0
Coraz więcej wszelkiej maści buraków z podlubelskich wioch kupuje mieszkania w Lublinie a kiedy się już tu sprowadzą to już sa państwo szlachta. Niestety, coraz więcej tłumoków i ćwierćinteligentów zasila lubelskie osiedla a "łony sie przecie łodgrodzić muszom bo to ich domy ". Tłumoki, tłumoki i jeszcze raz tłumoki! Ofiary zgniłego kapitalizmu...
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 7 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 24 19

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 49 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 90 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 36 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 66 105

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 19 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!