Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 stycznia 2019 r.
12:19

Co się działo z pieniędzmi ze zbiórek na chore dzieci? Rodzice oskarżają fundację

0 46 A A
Prezes Fundacji „Krok do marzeń” Kamil Misztal przed rowerową wyprawą do Rzymu
Prezes Fundacji „Krok do marzeń” Kamil Misztal przed rowerową wyprawą do Rzymu

Znikające aukcje, brak umów i rozliczeń, przekazywanie gotówki z ręki do ręki – m.in. o to oskarżają Fundację „Krok do marzeń” rodzice chorych dzieci. Szef Fundacji przyznaje, że zaniedbał księgowość, bo chciał się skupić na pomaganiu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zgłosiły się do nas osoby, które czują się pokrzywdzone przez Fundację „Krok do marzeń” z Minkowic w gm. Mełgiew. Jedną z nich jest Jagoda Kuzioła, mama Bartka. W listopadzie 2016 roku zwróciła się do Fundacji o pomoc, bo potrzebowała pieniędzy na rehabilitację chorego syna.

Z ręki do ręki, bez pokwitowań

Kuzioła spotkała się z prezesem Fundacji Kamilem Misztalem i jego żoną. Nawiązano współpracę, choć – jak twierdzi matka chłopca – nie podpisano żadnej umowy.

Fundacja zorganizowała dla Bartka dwa turnieje oraz bal charytatywny. Matka chłopca dopytywała, ile pieniędzy udało się zgromadzić dla jej syna, bo chciała kupić wózek inwalidzki. Usłyszała, że 5 tys. zł, ale jej zdaniem, podczas samego tylko balu zebrano kwotę dwukrotnie większą (według prezesa było to od 2 do 4 tys. zł). Matka przyznaje, że pieniądze do niej trafiały, ale były przekazywane z ręki do ręki, bez żadnych pokwitowań.

Kobieta liczyła również na pomoc organizacji w znalezieniu rehabilitantów. Fundacja zobowiązała się to zrobić, a także zapłacić, zdaniem matki – za leczenie, a zdaniem prezesa – jedynie za dojazd do gabinetu. – Musieliśmy szukać fizjoterapeutów na własną rękę, bo oni nie potrafili tego zrobić – mówi nam teraz Kuzioła.

Jak usłyszeliśmy od rehabilitantów, wysłali oni do fundacji dwie faktury. Jedna z nich została opłacona. Druga natomiast, na kwotę 1200 zł, pozostaje nieuregulowana od czerwca 2017 roku. Prezes Fundacji powiedział nam, że nic o niej nie wie.

– Zaniedbałem sprawy księgowości, bo chciałem się skupić na pomaganiu – przyznaje Misztal.

Sami zebrali pieniądze na zabieg

Kolejną osobą, która czuje się pokrzywdzona przez Fundację, jest matka chłopca z wrodzoną wadą serca (imię i nazwisko do wiadomości redakcji). Dziecko przeszło dwie operacje w Polsce, ale rodzice zdecydowali się skorzystać też z pomocy kliniki w Niemczech. Potrzebowali na to 33 tysiące euro.

We wrześniu 2017 roku, na spotkaniu z prezesem i jego żoną, matka dziecka uzgodniła warunki współpracy, ale nie dostała żadnej umowy do podpisania. Kilka razy się o nią upominała.

– Albo „zapominali” przywieźć tę umowę, albo tłumaczyli, że kot przegryzł im kabel od drukarki – mówi nam kobieta.

Fundacja uruchomiła zbiórkę dla chłopca oraz zorganizowała internetowe licytacje. W październiku ub.r. rozpoczęły się problemy. Te licytacje, które zgromadziły największe kwoty, zaczęły – jak twierdzą rodzice – znikać z sieci.

Kiedy kobieta zapytała Fundację, ile zebrano dla jej dziecka, dostała odpowiedź, że 2085 zł. Ponad rok temu poprosiła o te pieniądze. Przelew na kwotę 2 tys. zł dotarł dopiero kilka dni temu (25 stycznia), dzień po naszym telefonie do Fundacji.

– Ten przelew musiał być zatwierdzony przez inną osobę i może dlatego tyle to trwało – tłumaczy prezes Misztal.

W listopadzie 2017 roku kobieta zakończyła współpracę z Fundacją, rodzina sama zgromadziła większość kwoty potrzebnej na zabieg w Niemczech.

Matka utrzymuje, że aż do sierpnia 2018 roku na koncie Fundacji na Instagramie widniało zdjęcie jej syna z prośbą o wpłacanie pieniędzy. Dopiero po kilku jej interwencjach fotografia zniknęła.

Misztal zapewnia, że przez te kilka miesięcy na podane pod zdjęciem konto nie trafiły żadne pieniądze.

Czeka na połowę zebranej kwoty

Choć prezes Kamil Misztal jest osobą niepełnosprawną, w lipcu ubiegłego roku z powodzeniem przejechał na rowerze niemal 2,9 tys. km i dotarł do Rzymu. W ramach akcji „W protezie na rowerze” zorganizował szeroko opisywaną przez media zbiórkę pieniędzy na portalu zrzutka.pl na protezę dla Krzysztofa Celejewskiego, który w wyniku wypadku stracił nogę. Jako górną granicę ustawił 45 tys. zł. Udało się zebrać jedynie 890 zł.

Skontaktowaliśmy się z Celejewskim, który zapewnił nas, że od czasu zakończenia zbiórki, czyli od 23 lipca ub. r., nie dostał ani złotówki. Dopiero w tym roku zaczął starać się o odzyskanie pieniędzy. Jak nam powiedział, chce załatwić sprawę polubownie i dostać przynajmniej połowę zebranej kwoty, czyli 445 zł.

Fundacja znika z sieci

W bazie internetowej KRS nie ma dokumentów finansowych Fundacji „Krok do marzeń”. Ich brak potwierdziliśmy w VI Wydziale Gospodarczym KRS Sądu Rejonowego Lublin-Wschód. Prezes Misztal przekonuje nas jednak, że przesyłał sprawozdania finansowe do sądu.

Do organów ścigania trafiły cztery zawiadomienia w sprawie fundacji. Jak poinformowała nas Agnieszka Kępka z Prokuratury Okręgowej w Lublinie, dwie sprawy zostały umorzone (jedna z nich będzie się toczyć na drodze cywilnej i trafi na wokandę 19 lutego), a w dwóch przypadkach nie wszczynano postępowania.

Obecnie, na wniosek dwóch matek, sprawą domniemanych nieprawidłowości w Fundacji zajmuje się Prokuratura Rejonowa Lublin-Południe.

Kilka dni temu, kiedy zaczęliśmy badać zarzuty rodziców, Fundacja usunęła swoją stronę internetową oraz profil na Facebooku. Prezes Misztal tłumaczy, że przygotowuje się do zlikwidowania „Kroku do marzeń”.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 46

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 stycznia 2019 r. o 12:28
+35
Przecież to jawne żerowanie "pasożyta" oszusta na chorej osobie
Avatar
dexx / 28 stycznia 2019 r. o 12:37
+28
Dlatego należy sprawdzać fundacje .,,,,dużo jest niewiarygodnych........
Avatar
Znający fundacje / 28 stycznia 2019 r. o 14:33
+19
Wejdźcie na profil właściciela. Exluzywne wakacje... Domy i auta... Każdy kto go zna wie że ta fundacja to maszynka do robienia kasy a nie do pomagania... "Zaniedbał księgowość" Śmiech na sali!
Avatar
jerzy / 28 stycznia 2019 r. o 14:38
+18
Prześwietlić wpłaty bankowe na konkretne cele pseudo fundacji i okaże sie ,że trzeba będzie zamknąć zarząd fundacji z prezesem na czele za malwersacje finansowe.Szkoda,że prokuratura z taką łatwością morzy takie postępowania w zasadzie bez weryfikacji faktów.
Avatar
Darczyńca / 28 stycznia 2019 r. o 14:59
+16
Nie zapominajmy o tym że prezes nie działał.sam... jego żona vice prezes... Brałem udział nie w jednej licytacji i czuję się oszukany niemal tak samo jak Ci rodzice. A co z kasą ostatniego styczniowego turnieju o puchar Fundacji Krok do marzeń? Fundacja zamknięta? A co z podpiecznymi na których podczas ostatniego turnieju zbierano kasę. Z tego co wiem to dość okazała suma się zebrała. Nie ładnie tak nie ładnie
Avatar
Ja / 28 stycznia 2019 r. o 15:26
+15
Najgorsze w tym wszystkim jest to że on sam jest niepełnosprawny! Wiedząc z jakimi problemami spotykają się ludzie niepełnosprawni z pełną premedytacją wykorzystał ich naiwność i sytuację w której się znaleźli. W zębach tym dzieciom powinien te pieniądze oddać. Nie ma chyba osoby, które w jego marne tłumaczenie wierzy.
Avatar
Vikary / 28 stycznia 2019 r. o 13:12
+15
A kto normalnie myślący daje kasę na fundację.????
Avatar
You / 28 stycznia 2019 r. o 13:18
+14
To już wiadomo na co cała kasa z turnieju charytatywnego szła.. skandal. OAKP też w tym siedzi.
Avatar
Kasia / 28 stycznia 2019 r. o 15:55
+13
Dokładnie, o tym samym pomyślałam. To jest obużające. I te żałosne tłumaczenia tego Pana... jakiś skandal!!! Jak można tak wykorzystywać chore dzieci dla własnych zysków,, w głowie się nie mieści, oszukał te dzieci, ich rodziny oraz darczyńców którzy wplacali pieniądze. A później przez takiego, nikt nie chce wspierać fundacji. Wcale sie nie dziwię
Avatar
Tom / 28 stycznia 2019 r. o 15:58
+11
Dokładnie, trzeba przeswietlic historie wpłat, darowizn, licytacji. Przecież wszystko można ustalić dokładnie i policzyć ile pieniędzy zostało przekazanych na konkretne dziecko i rozliczyć to co do cennej złotówki.. Co się z tymi pieniędzmi dokładnie stało. Ciekawe czy są jeszcze inne osoby poszkodowane wcześniej, może ktoś jeszcze się zgłosi. Przykre to wszystko, bo są fundację, które pomagają a teraz ciężko zaufać po czymś takim. Niestety chorych dzieci jest sporo. 
Avatar
Wkurzony / 23 maja 2019 r. o 13:31
0
Misztale to złodzieje i trzeba nazywać rzeczy po imieniu. !!! Wszyscy którzy w tym byli pracowali na rzecz rzekomej Fundacji wiedzą że chodziło tylko o wyzysk. Ktoś kto zakłada Fundację powinien na papierze rozliczyć się co do złotówki i udokumentować to a nie tłumaczyć że zaniedbał księgowość z chęci pomocy. PARADOKS !!!. Sam jest niepełnosprawny a kradnie nie wiem jak takie osoby potrafią patrzeć w lustro bez obrzydzenia. Jego żonka jeszcze gorsza fałszywa zachłanna. Wyżej dupę ma jak ...
Avatar
Ja / 1 lutego 2019 r. o 17:34
+3
Uczciwiej było by nie wykorzystywać wizerunku i trudnej sytuacji chorych a nie uczciwiej było by czekać na rozstrzygnięcie sytuacji. 
Avatar
po prostu... / 31 stycznia 2019 r. o 23:09
-2
uczciwiej byłoby poczekać do rozstrzygnięcia tych sporów na drodze sądowej.
Avatar
Lupek / 31 stycznia 2019 r. o 14:24
-1
Byłem i nie widzę żadnego auta ani wakacji. Możesz mnie oświetlić?
Avatar
Luiza / 31 stycznia 2019 r. o 13:27
-1
Znający Fundację, byłam na profilu prezesa i nie widziałam ani luksusowych wakacji ani samochodów...
Avatar
magda / 31 stycznia 2019 r. o 08:33
+1
Te wszystkie szemrane fundacje powinny być rozwiązane
Avatar
fundacja krok do marzeń- chyba swoich / 29 stycznia 2019 r. o 15:35
+3
właśnie... akcja w '' w protezie na rowerze" to tylko spelnienie marzeń nie za swoje pieniądze. marzeniem było wyjechac na rowerze do rzymu, wiec nadazyła sie okazja i niby to wszytko w szczytnym celu... zebrał na wyprawe kupe kasy, gdyby ył tak cudowny to wyjazd by odwołał a pieniążki przekazał na proteze dla Pana Krzysztofa.  wykreował sobie wizerynek celebryty... szary człowieczek i nagle ego rośnie bo o mnie mówią...  niezły wyczyn-" skupiłem sie na pomaganiu"... komu pomogłeś? Ty?? Ty rzucałeś hasło... to ludzie pomagali- Ci co wpłacali pieniądze dla chorych dzieci, chcieli poomc- a twoja zachłaność sprawiła ze pieniądze nie szły na okreslony cel... i obawiam się ze już koejny raz nie pomogą, czuja sie oszukai, bo jakiś "chłopek" postanowił zakpic z dobroci innych a tym bardziej z osob potrzebujacych pomocy ps. pani prezes fundacji a co sie pani ukrywa pod innym profilem?? 
właśnie... akcja w '' w protezie na rowerze" to tylko spelnienie marzeń nie za swoje pieniądze. marzeniem było wyjechac na rowerze do rzymu, wiec nadazyła sie okazja i niby to wszytko w szczytnym celu... zebrał na wyprawe kupe kasy, gdyby ył tak cudowny to wyjazd by odwołał a pieniążki przekazał na proteze dla Pana Krzysztofa.  wykreował sobie wizerynek celebryty... szary człowieczek i nagle ego rośnie bo o mnie mówią...  niezły wyczyn-" skupiłem sie na pomaganiu"... komu pomogłeś? Ty?? Ty rzucałeś hasło... to ludzie pomagal... rozwiń
Avatar
Rozliczyć złodzieja i jego żonę! / 29 stycznia 2019 r. o 13:23
+1
Widzę odpowiedział "zaniedbujący księgowość".
Avatar
Gość / 29 stycznia 2019 r. o 11:56
+4
Okazuje się że głównym celem akcji "W protezie na rowerze" było wypromowanie osoby "prezesa" Misztal a a nie zbiórka pieniędzy na protezę dla Pana celejewskiego gratudaje naprawdę szczytny cel panie "Prezesie spokojnych snów życzę bo już nie długo prokurator zapuka do pana drzwi
Avatar
Kol / 29 stycznia 2019 r. o 09:35
0
Fundacja to sposób na biznes i tyle.
Zobacz wszystkie komentarze 46

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wyniki I rundy Pucharu Polski w Białej Podlaskiej i Chełmie

Wyniki I rundy Pucharu Polski w Białej Podlaskiej i Chełmie

W weekend rozegrane zostały mecze pierwszej rundy Pucharu Polski w LZPN Oddział Biała Podlaska i Chełm

Dni Chełma z finiszem etapu Tour de Pologne

Dni Chełma z finiszem etapu Tour de Pologne

Chełmianie już wiedzą, że gwiazdami tegorocznych Dni Chełma 7 – 9 sierpnia będą Krzysztof Cugowski, Margret i Bajm. Dla wielu ważniejszy będzie jednak w tym czasie wyznaczony w ich mieście pierwszy etap 78. Tour de Pologne.

Lubelskie. W tych szkołach średnich są jeszcze wolne miejsca

Lubelskie. W tych szkołach średnich są jeszcze wolne miejsca

W poniedziałek szkoły średnie opublikowały listy przyjętych do klas pierwszych. Ruszyło też postępowanie uzupełniające.

Zamość. Po podpaleniu więcej policji przy punktach szczepień
galeria

Zamość. Po podpaleniu więcej policji przy punktach szczepień

W Zamościu wszystkie punkty szczepień - stacjonarne i mobilne - zostały objęte wzmocnionym nadzorem policji - poinformował Robert Gmitruczuk, wicewojewoda lubelski. Powołano też zastępczy punkt w miejsce tych, które zostały podpalone.

Uważajcie na niego. Policja w Puławach poszukuje tego mężczyzny

Uważajcie na niego. Policja w Puławach poszukuje tego mężczyzny

Puławska policja przygotowała portret pamięciowy mężczyzny, który 19 lipca, podając się za pracownika gazowni, wyłudził od jednej z mieszkanek Puław pieniądze. Przekonał swoją ofiarę do montażu nowego "czujnika gazu".

Az-Bud Komarówka Podlaska, czyli mistrzowie wyjazdów

Az-Bud Komarówka Podlaska, czyli mistrzowie wyjazdów

Az-Bud Komarówka Podlaska wygrał rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i w nowym sezonie wystąpi w roli beniaminka ligi okręgowej. Sportowy sukces to najwyższe osiągnięcie klubu założonego w 2017 roku.

Lublin. Uczniowie może się doczekają przebudowy boiska

Lublin. Uczniowie może się doczekają przebudowy boiska

Najwcześniej późną jesienią może się zakończyć przebudowa szkolnego boiska podstawówki przy ul. Lotniczej, o ile uda się ją rozpocząć. Urząd Miasta od nowa szuka wykonawców prac, które powinny się zakończyć w roku 2019.

Niedzielski daje 10 tys. zł za wskazanie podpalacza z Zamościa. „Akt terroru”
zdjęcia, wideo
galeria
film

Niedzielski daje 10 tys. zł za wskazanie podpalacza z Zamościa. „Akt terroru”

– Doszło do aktu terroru, nie ma na to innego określenia – to reakcja ministra zdrowia na podpalenie mobilnego punktu szczepień oraz siedziby sanepidu w Zamościu. Za pomoc w zatrzymaniu sprawcy wyznaczył 10 tysięcy złotych nagrody.

Podpalenie w Zamościu. Policja poszukuje sprawcy, którego uchwycił monitoring [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Podpalenie w Zamościu. Policja poszukuje sprawcy, którego uchwycił monitoring [wideo, zdjęcia]

Nieznany mężczyzna przyjechał na rowerze na Rynek Solny w Zamościu i podpalił znajdujący się tam kontener mobilnego punktu szczepień. Policjanci opublikowali nagranie z monitoringu, na którym widać całe zajście. Mundurowi proszą o pomoc w zidentyfikowaniu i odszukaniu podpalacza.

Traktorem przez ogrodzenie prosto w dom
zdjęcia
galeria

Traktorem przez ogrodzenie prosto w dom

29-letni kierowca stracił panowanie nad ciągnikiem i uderzył w ścianę drewnianego domu.

"Pan Tadeusz" i "Skłodowska" w Kinie w Bramie
6 sierpnia 2021, 21:00

"Pan Tadeusz" i "Skłodowska" w Kinie w Bramie

Kino w Bramie przy ul. Królewskiej 3 zaprasza na kolejne plenerowe seanse. 6 sierpnia o godz. 21 będzie można zobaczyć klasyczną odsłonę "Pana Tadeusza", a 7 sierpnia o tej samej porze dramat biograficzny - "Skłodowska".

Hutnik Dubeczno zamiast Pławanic w chełmskiej klasie okręgowej

Hutnik Dubeczno zamiast Pławanic w chełmskiej klasie okręgowej

Hutnik Dubeczno wraca do ligi okręgowej po 15 latach. Zespół zastąpił Pławanice Kamień, które po kłopotach z licencją wycofały się z rozgrywek.

Tomaszów Lubelski i gra w „kotka i myszkę” z policją

Tomaszów Lubelski i gra w „kotka i myszkę” z policją

Najpierw zgłosił, że jest poszukiwany, a kiedy patrol przyjechał na miejsce, zaczął uciekać.

Lubelscy wspinacze wystartowali na Słowacji w Pucharze Europy Juniorów

Lubelscy wspinacze wystartowali na Słowacji w Pucharze Europy Juniorów

Dwoje lubelskich zawodników – Maria Szwed oraz Jan Tkaczyk – wzięło udział w zakończonym w sobotę Pucharze Europy Juniorów w Żylinie na Słowacji. Oboje znaleźli się poza podium

Rasistowski wpis radnego po sukcesie Polaków na igrzyskach w Tokio? "Mówimy o genetyce"

Rasistowski wpis radnego po sukcesie Polaków na igrzyskach w Tokio? "Mówimy o genetyce"

„Biały przed czarnymi” – napisał prawicowy radny z Zamościa, komentując złoty medal polskiej sztafety mieszanej w Tokio. Samorządowiec przez część internautów został posądzony o rasizm. Opozycja nie wyklucza złożenia wniosku o pozbawienie go funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Ogłoszenia

Najnowsze · Promowane
Maszyny i narzędzia -> Sprzedam

kosiarka rotacyjna

Lublin

0,00 zł

Praca -> Zatrudnię

Opieka Niemcy

Bolesławiec

7 500,00 zł

Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

Belki rustykalne na wymiar, imitacja drewna

Tomaszów Mazowiecki

1,00 zł

Maszyny i narzędzia -> Sprzedam

palnik

Zamość

499,00 zł

Motoryzacja -> Sprzedam -> Części

pasek

Zamość

49,00 zł

Komunikaty

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.