Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 lipca 2011 r.
14:35
Edytuj ten wpis

Kino Bajka pełne Solidarnych 2010

Autor: Zdjęcie autora (agdy)
0 24 A A
Spotkanie w kinie Bajka (Maciej Kaczanowski)
Spotkanie w kinie Bajka (Maciej Kaczanowski)

Owacją na stojąco przywitali zwolennicy ruchu Solidarni 2010 Jana Pospieszalskiego i Ewę Stankiewicz, którzy pokazywali w Lublinie swoje filmy. Bezpłatną projekcję zorganizowano w kinie Bajka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tłum był tak duży, że w otwartych drzwiach sali musieli stać porządkowi blokując wejście napierającym ludziom. W środku brakowało nawet miejsc stojących. Gościem oficjalnie powitanym przez organizatorów spotkania była poseł Elżbieta Kruk (PiS). Widać też było zwolenników UPR, narodowców i… przedstawicieli Przestrzeni Działań Twórczych "Tektura”.

– Ostatni raz taki tłum widziałem w Ameryce w latach 70. na koncercie Czerwonych Gitar – powitał zebranych Jan Pospieszalski.

Zamiast zapowiadanej projekcji filmu "Solidarni 2010” zebrani uczestniczyli w spotkaniu z Janem Pospieszalskim i Ewą Stankiewicz, przeplatanym fragmentami ich filmów: "Portrety”, "Krzyż”. Uczestnicy spotkania, którzy czuli niedosyt, mogli kupić filmy i książkę Jana Pospieszalskiego na prowizorycznym stoisku w holu kina.

Publiczność żywo reagowała na oświadczenia prowadzących, że to zebrani na sali "troszczą się o Polskę, o prawdę i pamięć o ofiarach największej narodowej katastrofy”.

– Donald Tusk musi stanąć przed Trybunałem Stanu. Trzeba zmienić władzę, żeby poznać prawdę o katastrofie. Odpowiedzialni za śmierć prezydenta muszą ponieść karę – mówiła Ewa Stankiewicz, prosząc by zebrani wpisywali się na krążące po sali listy. – Dajcie nam swoje telefony i adresy e-mailowe. Będziemy z wami w kontakcie. Takie spotkania są bardzo potrzebne, bo możecie się poznać.

Solidarni 2010 pojawili się w przestrzeni publicznej 30 czerwca, stawiając na deptaku koło Ratusza swój namiot. Namiot miał zniknąć 7 lipca, ale miasto zgodziło się na przedłużenie tego terminu.

– Mamy zgodę do 23 lipca, ale będziemy składać wniosek o kolejne trzy tygodnie – mówi Dominik Tarczyński, przedstawiciel ruchu. I zapowiada, że tak jak w Warszawie pod lubelskim namiotem będą organizowane miniwykłady oraz kolejne projekcje i spotkania tak jak to czwartkowe w Bajce.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 lipca 2011 o 13:23
0
Paru pajacy wynajętych przez takich jak palikot stwarza wrazenie młodych.
Nie ogłupicie mnie juz drugi raz.
Jestem młody i szukam pracy proponują mi umowę zlecenie za 700 zł, kpina.
A miała być Irlandia a tu nic słyszę tylko o zielonej wyspie ale gdzie
Avatar
mały / 9 lipca 2011 o 00:23
0
@abc: No to poprzypominaliśmy sobie. Ja słowa o PiSie nie wspomniałem, chodzi mi tylko o to, że na tym forum przeczytałem tylko wypowiedzi nowoczesnych ludzi, którzy emerytów mają tylko za obiekt żartów, ważne żeby być trendy i cool. (nawiasem mówiąc wspaniałe polskie słowa).
Avatar
abc / 8 lipca 2011 o 21:56
0
O, i jeszcze w tym miejscu przypomnijmy może:
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100611/LUBLIN/4488528

[media]http://www.youtube.com/watch?v=ImdOn-gLwTU[/media]

kultura + jak się kończy manipulowanie i zabawa pionkami.
Avatar
abc / 8 lipca 2011 o 21:43
0
nie eutanazji i nie manipulowaniu biednymi ludźmi,
nie naciąganiu ich na pieniądze, garnki, wnuczka itp.

[quote name='mały' timestamp='1310151135' post='499452']
Wy dalej cieszcie się z zielonej wyspy,z tym ze tu zielony to raczej kolor zgniły lekko...
[/quote]
chwila człowieku - może globalnie tak, ale w tym regionie z reguły
to właśnie ten PIS wygrywa wybory i cieszy się sporym poparciem.
Dziwne więc, że ludzie stale i wciąż popełniają ten błąd, no i pytanie,
czy w związku z tymi ich wygranymi tak wam tu jest dobrze? Co zrobili?

Ciekawe też nad zmianą której ulicy czy placu radni będą debatować w najbliższym czasie,
ohh i gdzie postawimy kolejną tablicę czy pomnik do którego ostentacyjnie będziemy się
modlić oraz oddawać mu hołd po czym bluzgać, wyzywać, walczyć i pluć innym w twarz? PIS.
nie eutanazji i nie manipulowaniu biednymi ludźmi,
nie naciąganiu ich na pieniądze, garnki, wnuczka itp.

[quote name='mały' timestamp='1310151135' post='499452']
Wy dalej cieszcie się z zielonej wyspy,z tym ze tu zielony to raczej kolor zgniły lekko...
[/quote]
chwila człowieku - może globalnie tak, ale w tym regionie z reguły
to właśnie ten PIS wygrywa wybory i cieszy się sporym poparciem.
Dziwne więc, że ludzie stale i wciąż popełniają ten błąd, no i pytanie,
c... rozwiń
Avatar
mały / 8 lipca 2011 o 20:52
0
...no oczywiście- macie racje- dla starszych tylko dom starców lub eutanazja, a Wy dalej cieszcie się z zielonej wyspy,z tym ze tu zielony to raczej kolor zgniły lekko...
Avatar
sernik / 8 lipca 2011 o 19:40
0
cóż za piękną młodzież mamy w naszym wiekowym kozim grodzie :-) ...
Avatar
donald / 8 lipca 2011 o 17:23
0
Wakacje sie zaczęły i znowu głośno sie robi o sektach...
Avatar
Marek / 8 lipca 2011 o 17:19
0
Ciekawe spotkanie. Warto było przyjść.
Avatar
crx / 8 lipca 2011 o 17:10
0
Ale serce roście,gdy widzę,że tylu młodych forumowiczów wykazuje się rozsądkiem i mimo wszystko odwagą!Chwała Wam za to i tak trzymajcie!Liczy się przyszłość Lubelszczyzny,Wasza przyszłość!A seniorom po ludzku trzeba wybaczyć.Dla nich być może jest to jedyna przyjemność w życiu!!!
Avatar
Gość / 8 lipca 2011 o 17:08
0
Na fotce pierwsza od prawej (w pierwszym rzędzie) siedzi lubelska posłanka PiS, pani Elżbieta Kruk.

http://www.youtube.com/watch?v=_xPeZqN5HYU&feature=related Bohaterka sejmowa.
Avatar
Gość / 9 lipca 2011 o 13:23
0
Paru pajacy wynajętych przez takich jak palikot stwarza wrazenie młodych.
Nie ogłupicie mnie juz drugi raz.
Jestem młody i szukam pracy proponują mi umowę zlecenie za 700 zł, kpina.
A miała być Irlandia a tu nic słyszę tylko o zielonej wyspie ale gdzie
Avatar
mały / 9 lipca 2011 o 00:23
0
@abc: No to poprzypominaliśmy sobie. Ja słowa o PiSie nie wspomniałem, chodzi mi tylko o to, że na tym forum przeczytałem tylko wypowiedzi nowoczesnych ludzi, którzy emerytów mają tylko za obiekt żartów, ważne żeby być trendy i cool. (nawiasem mówiąc wspaniałe polskie słowa).
Avatar
abc / 8 lipca 2011 o 21:56
0
O, i jeszcze w tym miejscu przypomnijmy może:
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100611/LUBLIN/4488528

[media]http://www.youtube.com/watch?v=ImdOn-gLwTU[/media]

kultura + jak się kończy manipulowanie i zabawa pionkami.
Avatar
abc / 8 lipca 2011 o 21:43
0
nie eutanazji i nie manipulowaniu biednymi ludźmi,
nie naciąganiu ich na pieniądze, garnki, wnuczka itp.

[quote name='mały' timestamp='1310151135' post='499452']
Wy dalej cieszcie się z zielonej wyspy,z tym ze tu zielony to raczej kolor zgniły lekko...
[/quote]
chwila człowieku - może globalnie tak, ale w tym regionie z reguły
to właśnie ten PIS wygrywa wybory i cieszy się sporym poparciem.
Dziwne więc, że ludzie stale i wciąż popełniają ten błąd, no i pytanie,
czy w związku z tymi ich wygranymi tak wam tu jest dobrze? Co zrobili?

Ciekawe też nad zmianą której ulicy czy placu radni będą debatować w najbliższym czasie,
ohh i gdzie postawimy kolejną tablicę czy pomnik do którego ostentacyjnie będziemy się
modlić oraz oddawać mu hołd po czym bluzgać, wyzywać, walczyć i pluć innym w twarz? PIS.
nie eutanazji i nie manipulowaniu biednymi ludźmi,
nie naciąganiu ich na pieniądze, garnki, wnuczka itp.

[quote name='mały' timestamp='1310151135' post='499452']
Wy dalej cieszcie się z zielonej wyspy,z tym ze tu zielony to raczej kolor zgniły lekko...
[/quote]
chwila człowieku - może globalnie tak, ale w tym regionie z reguły
to właśnie ten PIS wygrywa wybory i cieszy się sporym poparciem.
Dziwne więc, że ludzie stale i wciąż popełniają ten błąd, no i pytanie,
c... rozwiń
Avatar
mały / 8 lipca 2011 o 20:52
0
...no oczywiście- macie racje- dla starszych tylko dom starców lub eutanazja, a Wy dalej cieszcie się z zielonej wyspy,z tym ze tu zielony to raczej kolor zgniły lekko...
Avatar
sernik / 8 lipca 2011 o 19:40
0
cóż za piękną młodzież mamy w naszym wiekowym kozim grodzie :-) ...
Avatar
donald / 8 lipca 2011 o 17:23
0
Wakacje sie zaczęły i znowu głośno sie robi o sektach...
Avatar
Marek / 8 lipca 2011 o 17:19
0
Ciekawe spotkanie. Warto było przyjść.
Avatar
crx / 8 lipca 2011 o 17:10
0
Ale serce roście,gdy widzę,że tylu młodych forumowiczów wykazuje się rozsądkiem i mimo wszystko odwagą!Chwała Wam za to i tak trzymajcie!Liczy się przyszłość Lubelszczyzny,Wasza przyszłość!A seniorom po ludzku trzeba wybaczyć.Dla nich być może jest to jedyna przyjemność w życiu!!!
Avatar
Gość / 8 lipca 2011 o 17:08
0
Na fotce pierwsza od prawej (w pierwszym rzędzie) siedzi lubelska posłanka PiS, pani Elżbieta Kruk.

http://www.youtube.com/watch?v=_xPeZqN5HYU&feature=related Bohaterka sejmowa.
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 1 1

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i....
film

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i.... 14 15

Niewiele zabrakło a skończyłoby się mandatem. Rowerzyści mieli szczęście

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek
galeria

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek 0 0

Drugi sparing i pierwsze zwycięstwo Motoru Lublin. Podopieczni Mariusza Sawy pokonali w sobotę trzecioligowca z grupy pierwsze – Victorię Sulejówek 3:0. Gospodarze powinni jednak zdobyć zdecydowanie więcej bramek.

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 8 5

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 6 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 20 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i burz z deszczem.

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce
galeria

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce 0 1

Zawody w skoku o tyczce pań miały zostać rozegrane w piątek, ale ze względu na niekorzystną aurę zostały przeniesione na sobotnie przedpołudnie. Pierwsze miejsce z wynikiem 4.50 m zdobyła Justyna Śmietanka

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie
28 lipca 2018, 11:00

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Atoli zaprasza na Słomiany Rynek (plac zieleni między ul. Towarowa i Kalinowszczyna), na wspólne świętowanie pierwszego chleba czyli Słowiańskich Podpłomyków. Wydarzenie obędzie się 28 lipca o godz. 11.

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 1

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 15 5

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 4 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 22 6

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 28 10

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!