Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 września 2019 r.
21:54

Kolej chwali się postępami na przebudowie torów z Lublina do Dęblina. Sprawdziliśmy

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
14 25 A A

Postępami w przebudowie torów łączących Lublin z Dęblinem pochwaliła się dzisiaj spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. Ponownie podtrzymała swą zapowiedź, że pierwszy z dwóch torów zostanie otwarty dla pociągów „na przełomie września i października”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Z kolejowego komunikatu można wyczytać, że „na nowym przystanku Lublin Zachodni powstała konstrukcja peronu wyspowego”. Na miejscu widać już boczne ścianki peronu, a na górze ułożonych było w środę pod wieczór kilkanaście betonowych płyt, które mają stanowić nawierzchnię kolejowego przystanku długiego na 400 metrów (to jak od Bramy Krakowskiej do pomnika Unii Lubelskiej). Pozostałe płyty dopiero czekały na ułożenie.

Z kolejowego komunikatu dowiadujemy się także, że „są schody” do przejścia podziemnego. Są, ale niedokończone, chociaż kolej wcale nie twierdzi, że są gotowe. Mocno zaawansowane są prace przy budowie schodów łączących peron z lasem Stary Gaj. Dojście do strony Czubów wciąż jest torem przeszkód, ale to wciąż plac budowy.

Kolej zapowiada, że już niebawem, bo „na przełomie września i października” nastąpi otwarcie jednego toru dla ruchu pociągów. Wzdłuż Czubów nowy tor już jest, zamocowana jest nad nim również sieć trakcyjna dla pociągów elektrycznych.

Pociągi pasażerskie mają tu trafić dopiero 20 października, a przynajmniej tak wynika z oficjalnego rozkładu jazdy, zaktualizowanego w ostatnim dniu sierpnia. Widnieje w nim pięć pociągów osobowych z Lublina do Dęblina i pięć w przeciwnym kierunku. Pozostałe połączenia na tej trasie ma wciąż obsługiwać zastępcza komunikacja autobusowa. Pociągów dalekobieżnych w rozkładzie nie widać, ale trzeba pamiętać, że mocno ograniczona będzie przepustowość linii będącej wciąż placem budowy i mającej tylko jeden czynny tor.

Na stacji Lublin postępy w przebudowie nie rzucają się w oczy tak bardzo jak wzdłuż dzielnicy Czuby. Za blaszanym parkanem widać jednak potwierdzenie słów z dzisiejszego komunikatu kolejarzy informujących o trwającej budowie peronu trzeciego. Drugi wciąż jest w połowie rozebrany, do pierwszego przebudowa jeszcze nie dotarła.

Z peronów stacji Lublin zniknęły za to zegary i wnętrzności „pragotronów”, jak nazywają się tablice informacyjne z przeskakującymi literkami. Czekający na peronie zdani są na komunikaty z megafonów. Zegar jest za to na tymczasowym peronie 4, ale o godzinie osiemnastej wskazywał dziesiątą. O tej porze wciąż trwały prace przy peronie, a robotników było widać również po drugiej stronie ul. Garbarskiej, przy budynku powstającego „Lokalnego Centrum Sterowania”.

Najwięcej dzieje się przy wiadukcie nad Diamentową. Już w przyszłym tygodniu ma się zacząć nowy etap jego przebudowy. Robotnicy będą stawiać rusztowania i szalunki potrzebne do stworzenia betonowej płyty nośnej. Z tego powodu nie będą tu mogły wjeżdżać pojazdy mające ponad 3,5 m wysokości. Co dzieje się teraz na wiadukcie? – Trwa betonowanie głównych przyczółków, na których będzie osadzona nowa konstrukcja – raportuje Mirosław Siemieniec, rzecznik Polskich Linii Kolejowych. Informuje też o trwającym wzmacnianiu filarów i przyczółków wiaduktu kolejowego nad Drogą Męczenników Majdanka.

Według zapewnień PKP PLK w toku są już prace nad projektem nowej łącznicy, która „zepnie” kolejową linię nr 7 (Lublin-Warszawa) z linią 68 (Lublin-Stalowa Wola), dzięki czemu pociągi zamierzające przejechać z jednej linii na drugą nie będą musiały zmieniać kierunku jazdy na stacji Lublin.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
DrInz / 4 września 2019 o 22:49
+23
Zawrót głowy od sukcesów...aby tylko Morawiecki zdążył przed wyborami wykonać rytualny przejazd drezyną po jednym torze, czym zamknie ostatecznie usta niedowiarkom
Avatar
:) / 4 września 2019 o 22:56
+19
Wspaniale, ponad 2 lata po zamknięciu linii i odcieciu 9 miasta w kraju od sensownych połączeń kolejowych remont rusza z kopyta :) oby tak dalej, to może przed wyborami w 2023 uda się uroczyście otworzyć chociaż jeden tor :)
Avatar
KTOŚ / 4 września 2019 o 22:39
+18
TO WIOSENNAOBIETNICA DOJAZDU DO WARSZAWY ZNOWU OKAZAŁA SIĘ PIS-OWSKĄ ŚCIEMĄ ????
Avatar
Jo! / 4 września 2019 o 22:07
+17
Jak rozumiem, na Diamentowej dopiero stawiają rusztowania pod płytę, a za półtora miesiąca chcą puszczać pociągi? A czy przypadkiem nie jest tak, że beton pełną wytrzymałość osiąga po 28 dniach? A co z czasem na szalowanie, zbrojenie, układanie podbudowy, torów, co z czasem na badania wytrzymałości, na odbiory?
Avatar
Gość / 4 września 2019 o 22:05
+9
Tylko dlaczego na schodach w podziemnym przejściu do lasu nie ma wjazdu dla wózków dziecięcych, inwalidzkich ewentualnie rowerów, których na pewno będzie tam dużo?
Avatar
Gość / 5 września 2019 o 09:57
+7
akurat przystanek Lublin Zachód jest najmniej istotny w tym remoncie. Pociągi jeżdżą po torach a nie po peronach. I co to za głupie teksty, że tor zostanie otwarty na przełomie września i października, a pociągi pasażerskie pojadą dopiero 20 października? To co? będzie można piechotą wreszcie chodzić po torach do Dęblina? No bo co mi po takim otwarciu?
Avatar
ml / 5 września 2019 o 07:17
+6
Postępami prac, kolej mogła się chwalić 2 lata temu. Teraz to niech mnie w nos cmokną
Avatar
rolnik / 4 września 2019 o 23:36
+6
Panie redaktorze Smaga, proponujemy wycieczkę do Czesławic i do Piotrowic aby sprawdzić postęp robót przy budowie nowych wiaduktów kolejowych wzdłuż linii kolejowej nr 7 - Dęblin - Lublin. Dopiero potem można pisać prawdę w artykule o terminach.
Avatar
Gość / 4 września 2019 o 22:26
+6
Te schody to dokąd?
Avatar
Gość / 5 września 2019 o 10:54
+5
Gratuluję Panu redaktorowi wreszcie porównał informacje otrzymane z PKP PLK z taką stroną rozkładu jazdy PKP. Przedstawiciele PKP PLK jawnie kłamią o torze na przełomie września i października. Ewentualny przejazd pociągu relacji Dęblin-Lublin w tym terminie z premierem i ministrem od kolei to będzie propaganda nie ruch regularny. Do 18 października wszystkie IC i TLK jeżdżą nadal przez Łuków Radzyń Parczew i Lubartów. Strona rozkładu jazdy informuje o możliwej korekcie rozkładu po 18.10 i wprowadza pociągi Regio od Dęblina do Lublina. Pociągi IC i TLK na linii numer 7 w ogóle nie są przewidywane po 18.10. Stacja Lublin przypomina krajobraz wojenny, wiadukt nad Diamentową miał 4 tory teraz ma jeden docelowo dla linii 68 do Stalowej Woli Rozwadów. To samo most na Bystrzycy. Okazuje się, że łącznica przystanek osobowy Lublin Zachodni-Lublin Zemborzyce czyli mijanka stacji Lublin dla towarowych i pospiesznych z Warszawy(7) do Stalowej Woli(68) jest dopiero w fazie projektu a więc na nieokreślone kiedyś. Z czym do ludzi kolejarze. I taka śliwka w kompocie strona Rynek Kolejowy wyliczyła opóźnienie na 17 miesięcy, że do końca 2020 roku zostanie przywrócony ruch na obu torach.
Gratuluję Panu redaktorowi wreszcie porównał informacje otrzymane z PKP PLK z taką stroną rozkładu jazdy PKP. Przedstawiciele PKP PLK jawnie kłamią o torze na przełomie września i października. Ewentualny przejazd pociągu relacji Dęblin-Lublin w tym terminie z premierem i ministrem od kolei to będzie propaganda nie ruch regularny. Do 18 października wszystkie IC i TLK jeżdżą nadal przez Łuków Radzyń Parczew i Lubartów. Strona rozkładu jazdy informuje o możliwej korekcie rozkładu po 18.10 i wprowadza pociągi Regio od Dęblina do Lublina. Pocią... rozwiń
Avatar
Pasażer / 13 września 2019 o 13:54
0
Właśnie na nowej trasie, przebiegającej orzez wskazane przez ciebie metropolie, pasażer ma okazję podziwiać kwiat polskiej patologii, wysiadający w Łukowie i w innych wiochach. Palacze, pijusy, dacie mordy i zdejmowanie butów to coś, co na poprzedniej trasie można było spotkać znacznie rzadziej. 
Avatar
Krzyś / 9 września 2019 o 20:32
-1
Nieważne kiedy ważne że skończą i będzie super. No cóż państwo krytykanctwo a czy wam zawsze wszystko idzie z planem? Jest stadion kasy piękne krakowskie z placem litewskim będzie piękny park ludowy. Chciałbym tylko dożyć chwili kiedy nie będzie bajzlu w centrum Lublina czyli dworca PKS na Podzamczu i tych wiejskich marketów a targ na ruskiej będzie cinajmbiej taki elegancki jak w Nałęczowie ale nie wiem czy dożyje ☺️
Avatar
olo / 6 września 2019 o 07:06
+3
Widać że się spieszą bo zaczynają pieprzyć. Jak spojrzałem na pionowość ustawienia wieszaków po naciągnięciu sieci to ręce opadają. Niektóre pod kątem 30 stopni od pionu. Hukowo to wygląda....
Avatar
Przemek / 5 września 2019 o 13:49
+4
Od 20 października 2019 planowane jest uruchomienie 5 par Regio do Dęblina. Czy tak będzie dowiemy się za tydzień. Pociągi TLK do Warszawy planowane są w rozkładzie jazdy 2019/2020. Rozkład wchodzi w życie 15 grudnia 2019.
Avatar
Gość / 5 września 2019 o 13:31
+3
Brak hali peronowej na dworcu głównym to DZIADOSTWO WSCHODU. Wstyd na cała Polskę.
Avatar
Gość / 5 września 2019 o 10:54
+5
Gratuluję Panu redaktorowi wreszcie porównał informacje otrzymane z PKP PLK z taką stroną rozkładu jazdy PKP. Przedstawiciele PKP PLK jawnie kłamią o torze na przełomie września i października. Ewentualny przejazd pociągu relacji Dęblin-Lublin w tym terminie z premierem i ministrem od kolei to będzie propaganda nie ruch regularny. Do 18 października wszystkie IC i TLK jeżdżą nadal przez Łuków Radzyń Parczew i Lubartów. Strona rozkładu jazdy informuje o możliwej korekcie rozkładu po 18.10 i wprowadza pociągi Regio od Dęblina do Lublina. Pociągi IC i TLK na linii numer 7 w ogóle nie są przewidywane po 18.10. Stacja Lublin przypomina krajobraz wojenny, wiadukt nad Diamentową miał 4 tory teraz ma jeden docelowo dla linii 68 do Stalowej Woli Rozwadów. To samo most na Bystrzycy. Okazuje się, że łącznica przystanek osobowy Lublin Zachodni-Lublin Zemborzyce czyli mijanka stacji Lublin dla towarowych i pospiesznych z Warszawy(7) do Stalowej Woli(68) jest dopiero w fazie projektu a więc na nieokreślone kiedyś. Z czym do ludzi kolejarze. I taka śliwka w kompocie strona Rynek Kolejowy wyliczyła opóźnienie na 17 miesięcy, że do końca 2020 roku zostanie przywrócony ruch na obu torach.
Gratuluję Panu redaktorowi wreszcie porównał informacje otrzymane z PKP PLK z taką stroną rozkładu jazdy PKP. Przedstawiciele PKP PLK jawnie kłamią o torze na przełomie września i października. Ewentualny przejazd pociągu relacji Dęblin-Lublin w tym terminie z premierem i ministrem od kolei to będzie propaganda nie ruch regularny. Do 18 października wszystkie IC i TLK jeżdżą nadal przez Łuków Radzyń Parczew i Lubartów. Strona rozkładu jazdy informuje o możliwej korekcie rozkładu po 18.10 i wprowadza pociągi Regio od Dęblina do Lublina. Pocią... rozwiń
Avatar
Gość / 5 września 2019 o 09:57
+7
akurat przystanek Lublin Zachód jest najmniej istotny w tym remoncie. Pociągi jeżdżą po torach a nie po peronach. I co to za głupie teksty, że tor zostanie otwarty na przełomie września i października, a pociągi pasażerskie pojadą dopiero 20 października? To co? będzie można piechotą wreszcie chodzić po torach do Dęblina? No bo co mi po takim otwarciu?
Avatar
gość / 5 września 2019 o 09:38
-3
a jak dojść, dojechać do tych schodów? Nic nie widać, żęby coś się robiło w tym kierunku. Będzie przystanek-widmo, bo tam tylko latawcem!!!!!!!
Avatar
Gość / 5 września 2019 o 09:36
+3
Brak pełnego zadaszenia wiat ...ot Polska wschodnia
Avatar
gość / 5 września 2019 o 09:34
-5
ale na schodach nie widać zjazdu na wózki i walizki, jak po takich wysokich schodach znieść czy wciągnąć ciężką walizkę( kilka poziomów)? To jest problem na bardzo wielu dworcach. Ludzie starsi sobie nie poradzą. A gdzie będzie winda, przed wejsciem na schody?
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Radni alarmują o złej sytuacji szpitala w Międzyrzecu Podlaskim. A NFZ mówi o dodatkowych milionach

Radni alarmują o złej sytuacji szpitala w Międzyrzecu Podlaskim. A NFZ mówi o dodatkowych milionach 0 0

Klub radnych Porozumienia Samorządowego w powiecie bialskim proponuje aby przyjąć stanowisko w sprawie złej sytuacji finansowej szpitala w Międzyrzecu Podlaskim i przekazać je premierowi. Pierwsze półrocze szpital zamknął ze stratą 1 mln zł. Z kolei, NFZ odpowiada że zapewnia szpitalom powiatowym dodatkowe środki.

Pogoda w niedzielę. Ma być słonecznie i ciepło
film

Pogoda w niedzielę. Ma być słonecznie i ciepło 0 0

W niedzielę prawie w całym kraju będzie pogodnie. Jedynie na północnym-wschodzie pojawi się więcej chmur. Temperatura maksymalna wyniesie od 18 st. C na Suwalszczyźnie, 22 st. C w centrum kraju do 24 st. C na południowym-zachodzie. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, południowo-zachodni i południowy.

PiS zapowiada kolejne 500 plus. Premier przedstawił "Pakiet dla przedsiębiorców"
Wybory 2019
film

PiS zapowiada kolejne 500 plus. Premier przedstawił "Pakiet dla przedsiębiorców" 0 6

Premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji wyborczej w Katowicach obiecał „Pakt dla przedsiębiorców”. W skład programu ma wejść m.in. ulga w płatności ZUS dla małych firm i mikrofirm, która średnio wyniesie 500 złotych.

Najbliższa wyprzedaż garażowa już w niedzielę. Można znaleźć znaleźć m.in. pamiątki i antyki

Najbliższa wyprzedaż garażowa już w niedzielę. Można znaleźć znaleźć m.in. pamiątki i antyki 0 0

To już 11. edycja wydarzenia na terenie Targu pod Zamkiem. Tym razem organizatorzy zachęcają do jesiennych porządków. Zasady pozostają niezmienione. Każdy chętny może przyjść i sprzedać lub kupić dowolny przedmiot.

Azoty Puławy – Zagłębie Lubin 27:23

Azoty Puławy – Zagłębie Lubin 27:23 0 1

Mecz walki w Puławach. Azoty po bardzo trudnym spotkaniu pokonały u siebie Zagłębie Lubin różnicą czterech trafień

Górnik Łęczna czyli 40-latek z dużymi ambicjami
galeria

Górnik Łęczna czyli 40-latek z dużymi ambicjami 0 1

W piątkowy wieczór Górnik Łęczna na swoich obiektach świętował jubileusz 40-lecia istnienia. Na specjalnie przygotowanej uroczystości przed meczem z Gryfem Wejherowo pojawiło się wielu byłych zawodników i trenerów klubu z Łęcznej. Nie brakowało wobec tego wyróżnień dla osób, które na przestrzeni lat najbardziej przyczyniły się do rozwoju klubu

Wykopki w Skansenie
22 września 2019, 11:30

Wykopki w Skansenie 0 0

Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza 22 września o godz. 11.30 na "Wykopki w Skansenie" - pokaz dawnych tradycji związanych z kopaniem ziemniaków.

Chełmianka – Hutnik Kraków 2:3. Pierwsza porażka u siebie

Chełmianka – Hutnik Kraków 2:3. Pierwsza porażka u siebie 0 1

Punkt był na wyciągnięcie ręki, ale piłkarze Artura Bożyka musieli obejść się smakiem. W sobotę Chełmianka doznała pierwszej porażki na swoim stadionie. Lepszy okazał się Hutnik Kraków, który wygrał w Chełmie 3:2.

Czwarta "Mila pamięci ofiar komunizmu". Wystartowało ponad 550 osób [ZDJĘCIA]
galeria

Czwarta "Mila pamięci ofiar komunizmu". Wystartowało ponad 550 osób [ZDJĘCIA] 0 4

To jedyny taki bieg nie tylko w Polsce, ale i na świecie. "Mila pamięci ofiar komunizmu" organizowana w Lublinie od 2016 r. odbywa się zawsze w okolicy rocznicy agresji ZSRR na Polskę, która miała miejsce 17 września 1939 r.

Lublinianka – Powiślak 3:1. Koniec problemu ze skutecznością [zdjęcia]
galeria

Lublinianka – Powiślak 3:1. Koniec problemu ze skutecznością [zdjęcia] 0 1

Sporo działo się w sobotę na Wieniawie. Co najważniejsze, kibice gospodarzy powinni być zadowoleni. Lublinianka pokonała Powiślaka Końskowola 3:1, a bohaterem gospodarzy był Jarosław Milcz, którzy jeszcze w pierwszej połowie ustrzelił hat-tricka.

Trener Motoru przeprasza kibiców i oddaje się do dyspozycji zarządu

Trener Motoru przeprasza kibiców i oddaje się do dyspozycji zarządu 36 51

W sobotę Motor Lublin przegrał na boisku w Zabierzowie z Jutrzenką Giebułtów 0:1. Beniaminek przed tym spotkaniem miał na koncie tylko cztery punkty i zajmował przedostatnie miejsce w tabeli grupy czwartej. Po końcowym gwizdku trener żółto-biało-niebieskich poinformował, że oddaje się do dyspozycji zarządu.

Lubelskie Święto Cydru. Degustacje i koncerty [ZDJĘCIA]
galeria

Lubelskie Święto Cydru. Degustacje i koncerty [ZDJĘCIA] 0 4

Rozbicie 600-litrowej beczki zainaugurowało Lubelskie Święto Cydru na Starym Mieście w Lublinie. Podczas odbywającej się dziś szóstej edycji tej imprezy z beczki popłynął Cydr Lubelski Niefiltrowany BIO - edycja limitowana. Powstała z jabłek z upraw ekologicznych.

Kolejne szpitale będą montować panele słoneczne. Ma to być sposób na oszczędności

Kolejne szpitale będą montować panele słoneczne. Ma to być sposób na oszczędności 7 4

Szpital w Janowie Lubelskim buduje farmę fotowoltaiczną. To pierwsza taka inwestycja realizowana przez szpital w naszym województwie. Na solary stawiają też dwa największe lubelskie szpitale – przy al. Kraśnickiej i przy ul. Jaczewskiego.

Znalazł niewybuch i przyniósł go do domu. Służby ewakuowały mieszkańców

Znalazł niewybuch i przyniósł go do domu. Służby ewakuowały mieszkańców 0 4

Policję zaalarmowała matka 33-letniego mieszkańca gminy Kąkolewnica (powiat radzyński). Kobieta w piwnicy swojego domu znalazła bowiem przedmiot przypominający niewybuch.

Hetman Zamość – Wisła Puławy 1:1. Remis ze wskazaniem na gospodarzy

Hetman Zamość – Wisła Puławy 1:1. Remis ze wskazaniem na gospodarzy 0 17

Jeden z najciekawszych, sobotnich meczów w III lidze zakończył się remisem. Wisła Puławy prowadziła w Zamościu 1:0, ale Hetman szybko wyrównał. Później to piłkarze Jacka Ziarkowskiego byli bliżej wygranej, ale ostatecznie obie ekipy dopisały do swoich kont po jednym „oczku”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.