Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 maja 2014 r.
6:15
Edytuj ten wpis

Kolej oszukała ludzi "dla ich dobra. Miał być nowy pociąg. Był stary i obskurny

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
116 31 A A

Zamiast w klimatyzowanych wagonach z internetem spędzili wiele godzin w starym, obskurnym pociągu. Ci, którzy mieli bilet na pierwszą klasę, musieli jechać drugą. - Braliśmy pod uwagę dobro pasażerów - tłumaczy kolej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kolejarze dokładnie opisali podróżnym wszystkie udogodnienia, które miały czekać na nich w pociągu interREGIO Bolko z Wrocławia do Lublina.

- Miało być wi-fi, miała być klimatyzacja, pierwsza i druga klasa - wylicza Marcin Furman, który przejechał całą trasę. - Zamiast tego podstawiony został najgorszy skład, który nie powinien jechać na odległość dalszą, niż 100 km. A ja musiałem w nim spędzić osiem godzin.

W internetowym systemie informacji kolejowej dowiadujemy się, że w składzie wczorajszego interREGIO Bolko był wagon do transportu rowerów, gniazdka dla laptopów, klimatyzacja i bezprzewodowy Internet.

- Nic z tych rzeczy nie było - kręci głową Ola Śliwa, która do pociągu do Lublinia wsiadła w Kielcach.

Zamiast obiecywanego nowego składu kolejarze podstawili przestarzały pojazd, w którym były tylko miejsca drugiej klasy.

- Widziałem pewną panią, która bilet na pierwszą klasę kupiła z dwutygodniowym wyprzedzeniem, ale musiała jechać drugą - opowiada pan Marcin. - Nikt nam niczego nie wyjaśnił. Pytałem konduktora, ale tylko wzruszył ramionami.

O dziwo, na co dzień jest o wiele lepiej. - Zwykle jeździły tu nowsze pociągi - potwierdza Julita Sękowska, stała pasażerka na tej trasie.

Dla dobra pasażerów

Dlaczego teraz kolej wystawiła podróżnych do wiatru? Marta Milewska, rzeczniczka Przewozów Regionalnych, tłumaczy, że chodziło o… dobro pasażerów, bo w nowoczesnym pociągu złożonym z czterech wagonów może siedzieć 216 osób, a w zamian spięto trzy tzw. "ezety”, co dało razem 560 siedzeń.

Rzeczniczka żąda autoryzacji swojej wypowiedzi, po czym odsyła znacznie bardziej oficjalny, urzędniczy komunikat. - Priorytetem było dla nas dowiezienie na wypoczynek, a następnie do domu, pracy czy szkoły jak największej liczby pasażerów - czytamy w e-mailu.

Milewska mówiła nam też, że pasażer, który miał bilet pierwszej klasy odzyska różnicę w cenie. O ile złoży oficjalną reklamację. - Każda sprawa będzie rozpatrzona indywidualnie - dodaje rzeczniczka, gdy pytamy, dlaczego nie wspomina o takiej możliwości w oficjalnym e-mailu.

Pytaliśmy też, na co może liczyć pasażer, który miał miejsce w drugiej klasie, ale zdecydował się na ten konkretny pociąg wierząc w komfort i możliwość pracy z laptopem. Nie uzyskaliśmy odpowiedzi.
Czytaj więcej o:

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Damian / 13 maja 2014 o 08:20
0

To fakt z tymi zapewnieniami bez pokrycia, co innego jakiś wypadek i zmienia się skład na zastępczy z powodu obiegów pociagów i braku wystarczającego taboru ale ja podróżuję dla przyjemności a nie tylko dla celu i wolał bym podróżowac z paroma przesiadkami gdybym wiedział że pojedzie 30 letnia jednostka elektryczna bo zawsze mogę natrafić na iiny skład przesiadając się. Wagony typu 161a, 162a, i 163a są wypasaione ale jest ich niewystarczająca ilość tak więc PR powinni puscić taki skład a na dodatek w ten długi majowy weekend powinni puścić pociąg "bis" podobnie jak puszczali poć. "Giweont" z  Zakopanego gdzie w odstepie 20 minut za nim kurował poć. "Giweont Bis". W tedy pasażer ma prawo wyboru.

To fakt z tymi zapewnieniami bez pokrycia, co innego jakiś wypadek i zmienia się skład na zastępczy z powodu obiegów pociagów i braku wystarczającego taboru ale ja podróżuję dla przyjemności a nie tylko dla celu i wolał bym podróżowac z paroma przesiadkami gdybym wiedział że pojedzie 30 letnia jednostka elektryczna bo zawsze mogę natrafić na iiny skład przesiadając się. Wagony typu 161a, 162a, i 163a są wypasaione ale jest ich niewystarczająca ilość tak więc PR powinni puscić taki skład a na dodatek w ten długi majowy weekend powinni puśc... rozwiń

Avatar
Gość / 12 maja 2014 o 16:27
0

natomiast na krótkie trasy mogę jeździć EN57 - jak nie ma tłoku to jest bardzo dobrze, lepiej niż w PolskimBusie. o ile zimą nie ma problemu z ogrzewaniem i okna są szczelne;) ale latem może być ;)

Avatar
Krzysiek / 12 maja 2014 o 16:24
0

Państwo nie wspiera finansowo Przewozów Regionalnych (robią to tylko samorzady)

więc brak taboru do obsługi takich połączeń. PKP IC nigdy nie zapewni pełnej oferty.

Oczywiście powinni w rozkładzie oznaczyć, że w te dni nie ma lepszegot aboru tylko jedzie EZT.

Jest to jednak zdecydowanie lepsze niż zostawianie podróżnych na stacjach co miało miejsce 1 maja gdy jechał skład wagonowy.

Popieram taką zmianę w wybrane dni - szkoda, że 1 V w stronę Lublina tego nie zrobiono.

a ministerstwo niech opracuje ogólnokrajowy program wymiany EN57 na coś nowszego, to zbyt duża akcja, ktoś to musi skoordynowac.

Państwo nie wspiera finansowo Przewozów Regionalnych (robią to tylko samorzady)

więc brak taboru do obsługi takich połączeń. PKP IC nigdy nie zapewni pełnej oferty.

Oczywiście powinni w rozkładzie oznaczyć, że w te dni nie ma lepszegot aboru tylko jedzie EZT.

Jest to jednak zdecydowanie lepsze niż zostawianie podróżnych na stacjach co miało miejsce 1 maja gdy jechał skład wagonowy.

Popieram taką zmianę w wybrane dni - szkoda, że 1 V w stronę Lublina tego nie zrobiono.

a ministerstwo niech opracuje ogóln... rozwiń

Avatar
Słoik / 7 maja 2014 o 11:12
0

Studenciki za pół darmo jeżdżą (drugą połowę dopłacają wszyscy podatnicy) i jeszcze wybrzydzają :D

Avatar
gfdg / 6 maja 2014 o 17:06
0

 Gdyby pasażerowie wiedzieli jakim syfem będą jechać, pojechaliby busem.

Ten syf jak to piszesz jest i tak lepszy od ciasnego busa gdzie nie ma WC ani nawet na chwile nie ma jak pochodzić. Busy sa dobre ale do jazdy po wsiach, czy do 50 km. Jazda busem wiecej niz godzine to cos nienormalnego. Nie moge tego pojac. Jedyne logiczne wytłumaczenie to konkurencyjna cena. Bo jak ktoś pisze ze to komfort to chyba sobie zartuje lub ma firme busiarską :lol:

Avatar
ytryr / 6 maja 2014 o 16:59
0

Ten syf to nawet nie jest 2 klasa. To jakaś 3 lub 4 ta klasa z tymi syfnymi siedzeniami. Pasażerowie! Wysyłajcie pisma do PKP z żądaniem 100% zwrotu kasy ponieważ PKO nie dotrzymało umowy! Gdyby pasażerowie wiedzieli jakim syfem będą jechać, pojechaliby busem.

A dlaczego maja pisac do PKP?? Bo czegos tu nie rozumiem?? jak jedziesz PKS Lublin czy cos takiego to piszesz żale do Polskieg Busa czy PKS w Gdańsku?? Pora sie nauczyc ze juz jednej kolei nie ma, tylko wiele firm nie powiazanych z sobą.

A dlaczego maja pisac do PKP?? Bo czegos tu nie rozumiem?? jak jedziesz PKS Lublin czy cos takiego to piszesz żale do Polskieg Busa czy PKS w Gdańsku?? Pora sie nauczyc ze juz jednej kolei nie ma, tylko wiele firm nie powiazanych z sobą.

rozwiń
Avatar
ak / 6 maja 2014 o 16:19
0

Ten syf to nawet nie jest 2 klasa. To jakaś 3 lub 4 ta klasa z tymi syfnymi siedzeniami. Pasażerowie! Wysyłajcie pisma do PKP z żądaniem 100% zwrotu kasy ponieważ PKO nie dotrzymało umowy! Gdyby pasażerowie wiedzieli jakim syfem będą jechać, pojechaliby busem.

Avatar
Gość / 6 maja 2014 o 12:03
0

wprowadzenie w błąd pasażerów to zdecydowanie nie było w porządku ale mimo wszystko chyba lepiej, że w ogóle pojechali, nie musieli się tłoczyć

a poza tym, jeszcze 2 lata temu ten pociąg kursował aż do Chełma i okrągły rok na "ezetach" i jakoś wtedy nikt nie robił problemu, że komfort jak z poprzedniej epoki, jak się nie [podoba to można w ciasnym busie się te 9 godin do Wrocławia pomęczyć, wolny wybór

Avatar
Wyspian / 6 maja 2014 o 10:45
0

Akurat to, ze kolej informując, na stronie, że pociąg będzie nowy, z klimatyzacją itd. często wprowadza pasażerów w błąd, miałem taką sytuację kilka razy, również jadąc IR warta. 

Avatar
Marian / 6 maja 2014 o 10:27
0
Uwaga! Następnym razem w trosce o dobro klienta podstawią wagony bydlęce i wiadro w rogu w roli toalety ale tylko dla pasaźerów z biletem 1 klasy.
Avatar
Damian / 13 maja 2014 o 08:20
0

To fakt z tymi zapewnieniami bez pokrycia, co innego jakiś wypadek i zmienia się skład na zastępczy z powodu obiegów pociagów i braku wystarczającego taboru ale ja podróżuję dla przyjemności a nie tylko dla celu i wolał bym podróżowac z paroma przesiadkami gdybym wiedział że pojedzie 30 letnia jednostka elektryczna bo zawsze mogę natrafić na iiny skład przesiadając się. Wagony typu 161a, 162a, i 163a są wypasaione ale jest ich niewystarczająca ilość tak więc PR powinni puscić taki skład a na dodatek w ten długi majowy weekend powinni puścić pociąg "bis" podobnie jak puszczali poć. "Giweont" z  Zakopanego gdzie w odstepie 20 minut za nim kurował poć. "Giweont Bis". W tedy pasażer ma prawo wyboru.

To fakt z tymi zapewnieniami bez pokrycia, co innego jakiś wypadek i zmienia się skład na zastępczy z powodu obiegów pociagów i braku wystarczającego taboru ale ja podróżuję dla przyjemności a nie tylko dla celu i wolał bym podróżowac z paroma przesiadkami gdybym wiedział że pojedzie 30 letnia jednostka elektryczna bo zawsze mogę natrafić na iiny skład przesiadając się. Wagony typu 161a, 162a, i 163a są wypasaione ale jest ich niewystarczająca ilość tak więc PR powinni puscić taki skład a na dodatek w ten długi majowy weekend powinni puśc... rozwiń

Avatar
Gość / 12 maja 2014 o 16:27
0

natomiast na krótkie trasy mogę jeździć EN57 - jak nie ma tłoku to jest bardzo dobrze, lepiej niż w PolskimBusie. o ile zimą nie ma problemu z ogrzewaniem i okna są szczelne;) ale latem może być ;)

Avatar
Krzysiek / 12 maja 2014 o 16:24
0

Państwo nie wspiera finansowo Przewozów Regionalnych (robią to tylko samorzady)

więc brak taboru do obsługi takich połączeń. PKP IC nigdy nie zapewni pełnej oferty.

Oczywiście powinni w rozkładzie oznaczyć, że w te dni nie ma lepszegot aboru tylko jedzie EZT.

Jest to jednak zdecydowanie lepsze niż zostawianie podróżnych na stacjach co miało miejsce 1 maja gdy jechał skład wagonowy.

Popieram taką zmianę w wybrane dni - szkoda, że 1 V w stronę Lublina tego nie zrobiono.

a ministerstwo niech opracuje ogólnokrajowy program wymiany EN57 na coś nowszego, to zbyt duża akcja, ktoś to musi skoordynowac.

Państwo nie wspiera finansowo Przewozów Regionalnych (robią to tylko samorzady)

więc brak taboru do obsługi takich połączeń. PKP IC nigdy nie zapewni pełnej oferty.

Oczywiście powinni w rozkładzie oznaczyć, że w te dni nie ma lepszegot aboru tylko jedzie EZT.

Jest to jednak zdecydowanie lepsze niż zostawianie podróżnych na stacjach co miało miejsce 1 maja gdy jechał skład wagonowy.

Popieram taką zmianę w wybrane dni - szkoda, że 1 V w stronę Lublina tego nie zrobiono.

a ministerstwo niech opracuje ogóln... rozwiń

Avatar
Słoik / 7 maja 2014 o 11:12
0

Studenciki za pół darmo jeżdżą (drugą połowę dopłacają wszyscy podatnicy) i jeszcze wybrzydzają :D

Avatar
gfdg / 6 maja 2014 o 17:06
0

 Gdyby pasażerowie wiedzieli jakim syfem będą jechać, pojechaliby busem.

Ten syf jak to piszesz jest i tak lepszy od ciasnego busa gdzie nie ma WC ani nawet na chwile nie ma jak pochodzić. Busy sa dobre ale do jazdy po wsiach, czy do 50 km. Jazda busem wiecej niz godzine to cos nienormalnego. Nie moge tego pojac. Jedyne logiczne wytłumaczenie to konkurencyjna cena. Bo jak ktoś pisze ze to komfort to chyba sobie zartuje lub ma firme busiarską :lol:

Avatar
ytryr / 6 maja 2014 o 16:59
0

Ten syf to nawet nie jest 2 klasa. To jakaś 3 lub 4 ta klasa z tymi syfnymi siedzeniami. Pasażerowie! Wysyłajcie pisma do PKP z żądaniem 100% zwrotu kasy ponieważ PKO nie dotrzymało umowy! Gdyby pasażerowie wiedzieli jakim syfem będą jechać, pojechaliby busem.

A dlaczego maja pisac do PKP?? Bo czegos tu nie rozumiem?? jak jedziesz PKS Lublin czy cos takiego to piszesz żale do Polskieg Busa czy PKS w Gdańsku?? Pora sie nauczyc ze juz jednej kolei nie ma, tylko wiele firm nie powiazanych z sobą.

A dlaczego maja pisac do PKP?? Bo czegos tu nie rozumiem?? jak jedziesz PKS Lublin czy cos takiego to piszesz żale do Polskieg Busa czy PKS w Gdańsku?? Pora sie nauczyc ze juz jednej kolei nie ma, tylko wiele firm nie powiazanych z sobą.

rozwiń
Avatar
ak / 6 maja 2014 o 16:19
0

Ten syf to nawet nie jest 2 klasa. To jakaś 3 lub 4 ta klasa z tymi syfnymi siedzeniami. Pasażerowie! Wysyłajcie pisma do PKP z żądaniem 100% zwrotu kasy ponieważ PKO nie dotrzymało umowy! Gdyby pasażerowie wiedzieli jakim syfem będą jechać, pojechaliby busem.

Avatar
Gość / 6 maja 2014 o 12:03
0

wprowadzenie w błąd pasażerów to zdecydowanie nie było w porządku ale mimo wszystko chyba lepiej, że w ogóle pojechali, nie musieli się tłoczyć

a poza tym, jeszcze 2 lata temu ten pociąg kursował aż do Chełma i okrągły rok na "ezetach" i jakoś wtedy nikt nie robił problemu, że komfort jak z poprzedniej epoki, jak się nie [podoba to można w ciasnym busie się te 9 godin do Wrocławia pomęczyć, wolny wybór

Avatar
Wyspian / 6 maja 2014 o 10:45
0

Akurat to, ze kolej informując, na stronie, że pociąg będzie nowy, z klimatyzacją itd. często wprowadza pasażerów w błąd, miałem taką sytuację kilka razy, również jadąc IR warta. 

Avatar
Marian / 6 maja 2014 o 10:27
0
Uwaga! Następnym razem w trosce o dobro klienta podstawią wagony bydlęce i wiadro w rogu w roli toalety ale tylko dla pasaźerów z biletem 1 klasy.
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rozbudowa terminala Portu Lotniczego Lublin. Ma obsłużyć milion pasażerów rocznie [zdjęcia]
galeria

Rozbudowa terminala Portu Lotniczego Lublin. Ma obsłużyć milion pasażerów rocznie [zdjęcia] 9 0

Nowa poczekalnia, dodatkowe linie bezpieczeństwa i pięć bramek, które będą w stanie obsłużyć cztery samoloty na godzinę. Na budowie nowej części terminala Portu Lotniczego Lublin widać już szkielet powiększonej hali odlotów. Ma być gotowa za rok.

Urlop rodzicielski, urlop ojcowski. Ile osób korzysta, ile dni przysługuje?

Urlop rodzicielski, urlop ojcowski. Ile osób korzysta, ile dni przysługuje? 0 0

471,2 tys. osób skorzystało w pierwszym półroczu tego roku z urlopów dla rodziców: rodzicielskiego, macierzyńskiego i ojcowskiego – podało Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Malarzowi ogrodów. Wasylówka dla Bazylego Albiczuka
galeria

Malarzowi ogrodów. Wasylówka dla Bazylego Albiczuka 0 0

Dąbrowica Mała pamięta o Bazylim Albiczuku. Jak co roku, w rocznicę śmierci malarza zorganizowano Wasylówkę.

4Dreamers w Galerii Plaza w Lublinie
28 lipca 2018, 14:00

4Dreamers w Galerii Plaza w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Empik mieszczący się w Galerii Plaza (ul. Lipowa 13) zaprasza miłośników dobrej muzyki na spotkanie z członkami młodego zespołu 4Dreamers. Artyści pojawią się w Lublinie 28 lipca o godz. 14.

Kolejna grupa zawodowa ze szpitala przy Jaczewskiego w Lublinie chce podwyżek płac

Kolejna grupa zawodowa ze szpitala przy Jaczewskiego w Lublinie chce podwyżek płac 11 4

1400 zł brutto podwyżki chcą technicy elektroradiologii ze szpitala przy Jaczewskiego. – Szpital najwięcej zarabia na badaniach, które wykonujemy. A paradoksalnie zyski, które my wypracowaliśmy, pójdą na realizację porozumienia z pielęgniarkami – denerwują się technicy elektroradiologii.

Alarm 24: Ktoś zrobił sobie dzikie śmietnisko na Felinie
galeria

Alarm 24: Ktoś zrobił sobie dzikie śmietnisko na Felinie 2 0

Zdjęcia śmieci wyrzuconych na drodze w lasku między akademikami a Felinem przysłała do nas Czytelniczka.

Lublin: Masa Krytyczna Śladami Józefa Czechowicza
27 lipca 2018, 18:00
galeria

Lublin: Masa Krytyczna Śladami Józefa Czechowicza 2 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejna odsłona przejażdżek po Lublinie w ramach Masy Krytycznej. 27 lipca o godz. 18 z Placu Litewskiego wyruszy rajd śladami Józefa Czechowicza.

Paweł Fajdek (Agros Zamość): Chcę wracać do Lublina

Paweł Fajdek (Agros Zamość): Chcę wracać do Lublina 3 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość, srebrnym medalistą mistrzostw Polski

Sukces Katarzyny Krawczyk na zawodach w Hiszpanii

Sukces Katarzyny Krawczyk na zawodach w Hiszpanii 2 0

Katarzyna Krawczyk z Cementu-Gryfa Chełm zdobyła brązowy medal podczas Międzynarodowego Turnieju o Grand Prix Hiszpanii. Srebro wywalczyła inna z Polek Agnieszka Wieszczek-Kordus w kategorii 72 kg

Powiat lubartowski: Potrąciła pieszego, dlaczego odjechała z miejsca wypadku?

Powiat lubartowski: Potrąciła pieszego, dlaczego odjechała z miejsca wypadku? 2 2

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godz. 21 na drodze krajowej nr 48 w miejscowości Wola Blizocka (pow. lubartowski).

18-latek wpadł podczas kontroli na ul. Turystycznej w Lublinie. Trzy miesiące aresztu

18-latek wpadł podczas kontroli na ul. Turystycznej w Lublinie. Trzy miesiące aresztu 0 3

W nocy z piątku na sobotę na ulicy Turystycznej policyjni wywiadowcy zatrzymali do kontroli drogowej samochód audi.

Lubelskie: Nieszczęśliwy skok ze spadochronem

Lubelskie: Nieszczęśliwy skok ze spadochronem 17 1

Do zdarzenia doszło w niedzielę na lotnisku w miejscowości Mokre koło Zamościa.

Znika popularna w Lublinie marka supermarketów. Połączenie z dużą siecią
galeria

Znika popularna w Lublinie marka supermarketów. Połączenie z dużą siecią 1 5

Jesienią z Lublina znikną sklepy Aldik. Zastąpią je Stokrotki. Pracownicy sieci czekają na zmiany z niepokojem.

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie
film

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie 1 1

Kazimierz Michał Ujazdowski nie będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia – ogłosił przewodniczący tej partii Grzegorz Schetyna. Nowego kandydata Koalicji Obywatelskiej wskaże Nowoczesna. 

Musical "Metro" w Lublinie
14 października 2018, 18:00

Musical "Metro" w Lublinie 6 0

Co Gdzie Kiedy. Legendarny polski musical Metro zawita do Lublina. Znakomite przedstawienie w gwiazdorskiej obsadzie zobaczymy 14 października o godz. 18 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010