Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 kwietnia 2013 r.
17:23
Edytuj ten wpis

Kolejne utrudnienia w Lublinie. Kunickiego jednym pasem i problemy na Poczekajce

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 17 A A
Prace pod wiaduktem zaczną się od przebudowy kanalizacji burzowej. (Jacek Świerczyński)
Prace pod wiaduktem zaczną się od przebudowy kanalizacji burzowej. (Jacek Świerczyński)

W sobotę na ul. Kunickiego pod wiaduktem na dwa miesiące zostanie wprowadzony ruch wahadłowy. A w maju częściowo zamknięte zostanie skrzyżowanie al. Kraśnickiej z ul. Bohaterów Monte Cassino.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Z ruchu wyłączona będzie część jezdni po stronie ul. Garbarskiej, czyli prawa połowa patrząc od Nowego Światu. Prace pod wiaduktem zaczną się od przebudowy kanalizacji burzowej, która ma być wspomagana pompami, przez co bardziej wydolna. Później robotnicy będą obniżać jezdnię o 40 cm.

– Wykonawca zgłosił nam już gotowość rozpoczęcia prac – informuje Małgorzata Kwiatkowska ze spółki PKP Polskie Linie Kolejowe zlecającej przebudowę wiaduktu. – Planujemy, że jezdnia zostanie zwężona w sobotę.

Ruch będzie się prowadzony wahadłowo po jednym pasie jezdni. Wszystkim kierować ma sygnalizacja świetlna. – Między godz. 6 a 19 pod wiaduktem przejadą tylko autobusy, trolejbusy, taksówki i rowerzyści. W godz. 6–19 przejazd będzie możliwy dla wszystkich użytkowników – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Ten etap potrwa do 27 maja, a następnego dnia zamknięta zostanie druga połowa jezdni, po stronie ul. Pocztowej. Ruch w obie strony będzie prowadzony dwoma pasami (w tym jednym nowo wybudowanym), ale już nie wahadłowo. Wszystkie prace powinny się zakończyć w czerwcu.
Następne utrudnienia czekają kierowców w rejonie Poczekajki. – Jedne z największych tego lata – przyznaje Kieliszek. To przebudowane będzie skrzyżowanie al. Kraśnickiej z ul. Bohaterów Monte Cassino. Zmieniona organizacja ruchu ma obowiązywać od 15 maja nawet do końca października.

– Al. Kraśnicka będzie zwężona do jednego pasa w każdym kierunku, zamykane będą wloty w ul. Bohaterów Monte Cassino – zapowiada Kieliszek – Zostały już ustalone trasy objazdów – stwierdza Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego.

Linia 10 w obie strony pojedzie al. Kraśnicką, Zana i Wileńską. Linia 26 ominie szpital i Poczekajkę: z al. Kraśnickiej skręci w Roztocze, później Orkana, Armii Krajowej i dalej zwykłą trasą na Czechów. Wróci tym samym objazdem. Linia 28 w obie strony pojedzie przez Roztocze, al. Kraśnicką i Zana.

Autobusy linii 50 będą mieć nowy końcowy na ul. Morwowej, skąd w stronę Grygowej pojadą przez Nałęczowską, Kraśnicką, Zana i dalej po trasie, a wrócą przez Zana, Wojciechowską do Morwowej. Linia 54 w obu kierunkach ma kursować przez Bohaterów Monte Cassino, Armii Krajowej, Orkana i Roztocze, a nocna N3 (też w obie strony) przez Armii Krajowej, Orkana, Zwycięską, al. Kraśnicką, Zana i Wileńską.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Roman45 / 25 kwietnia 2013 o 18:21
0
To ja proponuję również pozwolić jeździć KURIEROM, którzy obsługują tamten rejon... no bo niby jak on ma przejechać z ul. Pochyłej, na Kunickiego 20, skoro i tu i tu ma paczki?
Avatar
Kierowca Bombowca / 25 kwietnia 2013 o 11:47
0
Jak się fachowcy z firemki zatrudnionej przez PKP nie wyrobią (niech mi Pan Kieliszek powie, dlaczego mieliby się tym razem wyrobić, skoro już trzy czy cztery razy nie wyrobili się i prosili o przełożenie terminu) to będzie Armagedon, bo zamkną jeszcze do remontu Nowy Świat i Mickiewicza.
Słowem - będzie bal.
Od północnego zachodu miasto odcięte od świata i zakorkowane.
Od południowego zachodu (al. Kraśnicka) zaraz będzie to samo.
Od południowego wschodu już od soboty też.
Mogliby drogę do lotniska szybciej oddać, bo wygląda na to, że zaplanowali zamknąć miasto i kazać mieszkańcom spierniczać, a na wschód (za chwilę jedyne przejezdne połączenie drogowe) wiać mi się nie uśmiecha.
Jak się fachowcy z firemki zatrudnionej przez PKP nie wyrobią (niech mi Pan Kieliszek powie, dlaczego mieliby się tym razem wyrobić, skoro już trzy czy cztery razy nie wyrobili się i prosili o przełożenie terminu) to będzie Armagedon, bo zamkną jeszcze do remontu Nowy Świat i Mickiewicza.
Słowem - będzie bal.
Od północnego zachodu miasto odcięte od świata i zakorkowane.
Od południowego zachodu (al. Kraśnicka) zaraz będzie to samo.
Od południowego wschodu już od soboty też.
Mogliby drogę do lotniska szybciej odda... rozwiń
Avatar
dewa / 25 kwietnia 2013 o 11:42
0
[color=#4D4D4D][font=arial]Między godz. 6 a 19 pod wiaduktem przejadą tylko autobusy, trolejbusy, taksówki i rowerzyści. W godz. 6–19 przejazd będzie możliwy dla [/font][/color][url=""]wszystkich[/url][color=#4D4D4D][font=arial] użytkowników????????????
Co to za informacja?[/font][/color]
Avatar
Ziuta / 25 kwietnia 2013 o 11:41
0
"Ruch będzie się prowadzony wahadłowo po jednym pasie jezdni. Wszystkim kierować ma sygnalizacja świetlna. – Między godz. 6 a 19 pod wiaduktem przejadą tylko autobusy, trolejbusy, taksówki i rowerzyści. W godz. 6–19 przejazd będzie możliwy dla wszystkich użytkowników – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta" deb***IZM SKRAJNY !!!!!!!!!! CZY NIKT NIE REDAGUJE TEGO CO JAKIŚ IDIOTA NAPISŁ ???? SZLAG BY TO TRAFIŁ, JAKAŚ PARANOJA !!!
Avatar
sis / 25 kwietnia 2013 o 11:29
0
[quote name='korektor' timestamp='1366865169' post='762627']
czyli całą dobe wszyscy mogą jeżdzić!!!!
[/quote]
Nie całą dobę między godz. 19 - 6 tylko pojazdy widmo
Avatar
fredek / 25 kwietnia 2013 o 11:26
0
"Między godz. 6 a 19 pod wiaduktem przejadą tylko autobusy, trolejbusy, taksówki i rowerzyści. W godz. 6–19 przejazd będzie możliwy dla [url=""]wszystkich[/url] użytkowników – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta."
To jak dla wszystkich, czy nie dla wszystkich będzie przejazd w godz. 6 - 19. A co w godz. 19 - 6 ?
Rzetelność dziennikarska wysokich lotów...
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2013 o 11:24
0
[quote name='Marcel' timestamp='1366865292' post='762628']
"Między godz. 6 a 19 pod wiaduktem przejadą tylko autobusy, trolejbusy, taksówki i rowerzyści. W godz. 6–19 przejazd będzie możliwy dla wszystkich użytkowników" - może niech autor jeszcz eraz przeczyta to co napisał i pomysli czy to ma sens. Ludzie wy jesteście dziennikarzami na etatach, dostajecie pieniędze za to co piszecie, wiec moze przy najmniej przeczytalibyście swoje wypociny przed publikacją !!! Każecie płacić za art. a walicie takie byki że mam wrazenie, że to wy powinniscie płacic czytelnikom. Troche profesjonalizmu panowie !!!
[/quote]
Dokładnie
[quote name='Marcel' timestamp='1366865292' post='762628']
"Między godz. 6 a 19 pod wiaduktem przejadą tylko autobusy, trolejbusy, taksówki i rowerzyści. W godz. 6–19 przejazd będzie możliwy dla wszystkich użytkowników" - może niech autor jeszcz eraz przeczyta to co napisał i pomysli czy to ma sens. Ludzie wy jesteście dziennikarzami na etatach, dostajecie pieniędze za to co piszecie, wiec moze przy najmniej przeczytalibyście swoje wypociny przed publikacją !!! Każecie płacić za art. a wali... rozwiń
Avatar
SemaForek / 25 kwietnia 2013 o 10:08
0
Ruch będzie się prowadzony wahadłowo
Avatar
Robert / 25 kwietnia 2013 o 09:31
0
Przed wprowadzeniem każdej zmiany powinny być przygotowane trasy alternatywne. Na razie mamy działanie według zsady, zamykamy, naród ponarzeka i się przyzwyczai. Sztandarowy przykład to zamknięcie Al.Warszawskich i brak usprawnień na skrzyżowaniu Solidarności - Ducha. Możliwości są, wystarczy chcieć. Zobacz: https://www.facebook.com/DrogiLublin
Avatar
imka / 25 kwietnia 2013 o 08:27
0
super! Niech jeszcze napiszą, że skrzyżowanie przebuduje ta sama firma, która remontowała przystanek przy Boh. Monte Cassino - jest nieczynny od zeszłego lata! Dopiero kierowcy będą przeklinać...
Avatar
Roman45 / 25 kwietnia 2013 o 18:21
0
To ja proponuję również pozwolić jeździć KURIEROM, którzy obsługują tamten rejon... no bo niby jak on ma przejechać z ul. Pochyłej, na Kunickiego 20, skoro i tu i tu ma paczki?
Avatar
Kierowca Bombowca / 25 kwietnia 2013 o 11:47
0
Jak się fachowcy z firemki zatrudnionej przez PKP nie wyrobią (niech mi Pan Kieliszek powie, dlaczego mieliby się tym razem wyrobić, skoro już trzy czy cztery razy nie wyrobili się i prosili o przełożenie terminu) to będzie Armagedon, bo zamkną jeszcze do remontu Nowy Świat i Mickiewicza.
Słowem - będzie bal.
Od północnego zachodu miasto odcięte od świata i zakorkowane.
Od południowego zachodu (al. Kraśnicka) zaraz będzie to samo.
Od południowego wschodu już od soboty też.
Mogliby drogę do lotniska szybciej oddać, bo wygląda na to, że zaplanowali zamknąć miasto i kazać mieszkańcom spierniczać, a na wschód (za chwilę jedyne przejezdne połączenie drogowe) wiać mi się nie uśmiecha.
Jak się fachowcy z firemki zatrudnionej przez PKP nie wyrobią (niech mi Pan Kieliszek powie, dlaczego mieliby się tym razem wyrobić, skoro już trzy czy cztery razy nie wyrobili się i prosili o przełożenie terminu) to będzie Armagedon, bo zamkną jeszcze do remontu Nowy Świat i Mickiewicza.
Słowem - będzie bal.
Od północnego zachodu miasto odcięte od świata i zakorkowane.
Od południowego zachodu (al. Kraśnicka) zaraz będzie to samo.
Od południowego wschodu już od soboty też.
Mogliby drogę do lotniska szybciej odda... rozwiń
Avatar
dewa / 25 kwietnia 2013 o 11:42
0
[color=#4D4D4D][font=arial]Między godz. 6 a 19 pod wiaduktem przejadą tylko autobusy, trolejbusy, taksówki i rowerzyści. W godz. 6–19 przejazd będzie możliwy dla [/font][/color][url=""]wszystkich[/url][color=#4D4D4D][font=arial] użytkowników????????????
Co to za informacja?[/font][/color]
Avatar
Ziuta / 25 kwietnia 2013 o 11:41
0
"Ruch będzie się prowadzony wahadłowo po jednym pasie jezdni. Wszystkim kierować ma sygnalizacja świetlna. – Między godz. 6 a 19 pod wiaduktem przejadą tylko autobusy, trolejbusy, taksówki i rowerzyści. W godz. 6–19 przejazd będzie możliwy dla wszystkich użytkowników – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta" deb***IZM SKRAJNY !!!!!!!!!! CZY NIKT NIE REDAGUJE TEGO CO JAKIŚ IDIOTA NAPISŁ ???? SZLAG BY TO TRAFIŁ, JAKAŚ PARANOJA !!!
Avatar
sis / 25 kwietnia 2013 o 11:29
0
[quote name='korektor' timestamp='1366865169' post='762627']
czyli całą dobe wszyscy mogą jeżdzić!!!!
[/quote]
Nie całą dobę między godz. 19 - 6 tylko pojazdy widmo
Avatar
fredek / 25 kwietnia 2013 o 11:26
0
"Między godz. 6 a 19 pod wiaduktem przejadą tylko autobusy, trolejbusy, taksówki i rowerzyści. W godz. 6–19 przejazd będzie możliwy dla [url=""]wszystkich[/url] użytkowników – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta."
To jak dla wszystkich, czy nie dla wszystkich będzie przejazd w godz. 6 - 19. A co w godz. 19 - 6 ?
Rzetelność dziennikarska wysokich lotów...
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2013 o 11:24
0
[quote name='Marcel' timestamp='1366865292' post='762628']
"Między godz. 6 a 19 pod wiaduktem przejadą tylko autobusy, trolejbusy, taksówki i rowerzyści. W godz. 6–19 przejazd będzie możliwy dla wszystkich użytkowników" - może niech autor jeszcz eraz przeczyta to co napisał i pomysli czy to ma sens. Ludzie wy jesteście dziennikarzami na etatach, dostajecie pieniędze za to co piszecie, wiec moze przy najmniej przeczytalibyście swoje wypociny przed publikacją !!! Każecie płacić za art. a walicie takie byki że mam wrazenie, że to wy powinniscie płacic czytelnikom. Troche profesjonalizmu panowie !!!
[/quote]
Dokładnie
[quote name='Marcel' timestamp='1366865292' post='762628']
"Między godz. 6 a 19 pod wiaduktem przejadą tylko autobusy, trolejbusy, taksówki i rowerzyści. W godz. 6–19 przejazd będzie możliwy dla wszystkich użytkowników" - może niech autor jeszcz eraz przeczyta to co napisał i pomysli czy to ma sens. Ludzie wy jesteście dziennikarzami na etatach, dostajecie pieniędze za to co piszecie, wiec moze przy najmniej przeczytalibyście swoje wypociny przed publikacją !!! Każecie płacić za art. a wali... rozwiń
Avatar
SemaForek / 25 kwietnia 2013 o 10:08
0
Ruch będzie się prowadzony wahadłowo
Avatar
Robert / 25 kwietnia 2013 o 09:31
0
Przed wprowadzeniem każdej zmiany powinny być przygotowane trasy alternatywne. Na razie mamy działanie według zsady, zamykamy, naród ponarzeka i się przyzwyczai. Sztandarowy przykład to zamknięcie Al.Warszawskich i brak usprawnień na skrzyżowaniu Solidarności - Ducha. Możliwości są, wystarczy chcieć. Zobacz: https://www.facebook.com/DrogiLublin
Avatar
imka / 25 kwietnia 2013 o 08:27
0
super! Niech jeszcze napiszą, że skrzyżowanie przebuduje ta sama firma, która remontowała przystanek przy Boh. Monte Cassino - jest nieczynny od zeszłego lata! Dopiero kierowcy będą przeklinać...
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 2 1

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 1 1

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 14 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 20 9

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 174 9

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 4 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 18 9

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 7 3

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 13 3

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 3 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!