Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 lipca 2011 r.
18:12
Edytuj ten wpis

Kolejny samochód spłonął w Lublinie. Na strzeżonym osiedlu

0 14 A A
Tylu pożarów samochodów, jak w ostatnim czasie, w Lublinie nie było już dawno. (Maciej Kaczanowski)
Tylu pożarów samochodów, jak w ostatnim czasie, w Lublinie nie było już dawno. (Maciej Kaczanowski)

W nocy w Lublinie spłonął kolejny samochód. Tym razem ktoś podpalił audi stojące na zamkniętym osiedlu na Bronowicach. Od piątku podpalaczy szuka specjalna grupa śledczych. Jeden już wpadł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Usłyszałam w nocy jakiś gwizd, wyjrzałam przez okno, a samochód na parkingu już płonął – opowiada pani Elżbieta z osiedla przy ulicy Pogodnej 50. W poniedziałek w nocy spłonęło tam audi A6.

– Informację o pożarze otrzymaliśmy tuż przed godziną 1 w nocy. Wstępnie możemy powiedzieć, że przyczyną było podpalenie. Właściciel ocenił straty na 60 tysięcy zł – mówi Michał Badach rzecznik lubelskiej Straży Pożarnej.

Osiedle przy ul. Pogodnej 50 jest ogrodzone, przy wejściu wisi szyld "teren monitorowany”. – Czuliśmy się tutaj bardzo bezpieczni, atmosfera była wręcz sielankowa – przyznaje jeden z mieszkańców. – Jestem zszokowana tym, co się stało. Zaczynam się bać – dodaje pani Elżbieta.
– Parkowaliśmy tu samochód przez kilka ostatnich lat i nigdy do tej pory nie było żadnych problemów z wandalami. Obok, przy ul. Grenadierów, jest jednostka policyjna – mówi żona właściciela spalonego audi.

Tylu pożarów samochodów, jak w ostatnim czasie, w Lublinie nie było już dawno. – Od początku roku w Lublinie i okolicach spłonęło 47 aut, najwięcej w lipcu – mówi Badach. Tylko w ciągu ostatnich trzech tygodni w mieście podpalono 8 samochodów.

W piątek policja powołała specjalną grupę, która ma znaleźć i złapać podpalaczy. – W jej skład weszli kryminalni z Komend Wojewódzkiej i Miejskiej w Lublinie, pomagają im funkcjonariusze z komisariatów, którzy dobrze znają specyfikę osiedli i policyjni technicy – tłumaczy Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Według policji, pożarów samochodów z ostatnich tygodni nie powinno się łączyć. – Podpalenie na pewno miało miejsce przy ul. Wołodyjowskiego. To był typowo chuligański wybryk. Ale okoliczności pożaru samochodów na osiedli Borek w Turce są już inne – dodaje Fijołek. "Dla dobra śledztwa” szczegółów nie chce zdradzić.

W ostatnich dniach na lubelskich osiedlach pojawiło się więcej funkcjonariuszy. To przede wszystkim kryminalni w nie oznakowanych radiowozach. – Już w sobotę udało się zatrzymać winnego pożaru na Czechowie – dodaje Fijołek.

To 23-latek, który podpalił auto na ul. Młodej Polski, bo jak twierdzi "jego właściciel źle traktował swoją dziewczynę”. Sprawca zgodził się na karę 2 lat więzienia w zawieszeniu. Będzie musiał także zapłacić za remont auta.

Winnych pożarów z innych części miasta, jak dotąd nie udało się zatrzymać.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
aaa / 21 lipca 2011 o 21:45
0
hahaha dobrze mu tak zasłużył
Avatar
Qavtan / 20 lipca 2011 o 09:01
0
Winny powinien pokryć koszty szkód, jeśli go nie stać, to powinien wykonywać prace społeczne i w ten sposób odpracować swoje czyny.

(I warto było się odgradzać płotem?)
Avatar
marek 408 / 20 lipca 2011 o 08:41
0
Dla przestępców powinno wrócić prawo :Oko za oko,ząb za ząb" -podpalacza powinno się spalić na stosie,tylko za miastem-bo jeśli w mieście,to bardzo by śmierdziało...
Avatar
Też kierowca / 19 lipca 2011 o 09:51
0
[quote name='Roadrunner' timestamp='1311058809' post='503428']
Nie rozśmieszaj mnie. Mój samochód kosztował dobrze ponad 100000 złotych, tak więc niby czego mógłbym zazdrościć jakiemuś rowerzyście? Owszem, nie lubię ich bo tamują ruch i mają marzenia żeby przeszkadzać jeszcze bardziej, ale przecież nie zazdroszczę im czegoś co gdybym tylko chciał to mógłbym kupić za mój jednodniowy utarg. A jak ich spotykam na swojej drodze to tylko trąbię, na rozmowy nie ma wtedy czasu, a i słychać by nie było.
[/quote]
Ruch tamują samochody a nie rowery. Zastanów się, czy stoisz w korku samochodów czy rowerów? Rozwiązuj czasem krzyżówki, to gimnastykuje umysł.
[quote name='Roadrunner' timestamp='1311058809' post='503428']
Nie rozśmieszaj mnie. Mój samochód kosztował dobrze ponad 100000 złotych, tak więc niby czego mógłbym zazdrościć jakiemuś rowerzyście? Owszem, nie lubię ich bo tamują ruch i mają marzenia żeby przeszkadzać jeszcze bardziej, ale przecież nie zazdroszczę im czegoś co gdybym tylko chciał to mógłbym kupić za mój jednodniowy utarg. A jak ich spotykam na swojej drodze to tylko trąbię, na rozmowy nie ma wtedy czasu, a i słychać by nie było.
[/quote]rozwiń
Avatar
monika / 19 lipca 2011 o 09:32
0
[quote name='Roadrunner' timestamp='1311058809' post='503428']
Nie rozśmieszaj mnie. Mój samochód kosztował dobrze ponad 100000 złotych, tak więc niby czego mógłbym zazdrościć jakiemuś rowerzyście? Owszem, nie lubię ich bo tamują ruch i mają marzenia żeby przeszkadzać jeszcze bardziej, ale przecież nie zazdroszczę im czegoś co gdybym tylko chciał to mógłbym kupić za mój jednodniowy utarg. A jak ich spotykam na swojej drodze to tylko trąbię, na rozmowy nie ma wtedy czasu, a i słychać by nie było.
[/quote]
Avatar
czytelnik / 19 lipca 2011 o 09:11
0
To przede wszystkim kryminalni w "nie oznakowanych" radiowozach skorzystali byście chociaż ze słownika lub z jakiegos programu sprawdzającego poprawność pisowni.
Avatar
Roadrunner / 19 lipca 2011 o 09:00
0
[quote name='andrzej' timestamp='1311027461' post='503364']
Dlaczego tym rowerzystom nie powiesz tego w twarz jak ich spotykasz na swojej drodze tylko kozaczka zgrywasz przez kabel. Zazdrość i zawiść, sam swojego spasionego dupska nie da rady rzucić na rower, to go boli że inni mogą i to robią.
[/quote]
Nie rozśmieszaj mnie. Mój samochód kosztował dobrze ponad 100000 złotych, tak więc niby czego mógłbym zazdrościć jakiemuś rowerzyście? Owszem, nie lubię ich bo tamują ruch i mają marzenia żeby przeszkadzać jeszcze bardziej, ale przecież nie zazdroszczę im czegoś co gdybym tylko chciał to mógłbym kupić za mój jednodniowy utarg. A jak ich spotykam na swojej drodze to tylko trąbię, na rozmowy nie ma wtedy czasu, a i słychać by nie było.
[quote name='andrzej' timestamp='1311027461' post='503364']
Dlaczego tym rowerzystom nie powiesz tego w twarz jak ich spotykasz na swojej drodze tylko kozaczka zgrywasz przez kabel. Zazdrość i zawiść, sam swojego spasionego dupska nie da rady rzucić na rower, to go boli że inni mogą i to robią.
[/quote]
Nie rozśmieszaj mnie. Mój samochód kosztował dobrze ponad 100000 złotych, tak więc niby czego mógłbym zazdrościć jakiemuś rowerzyście? Owszem, nie lubię ich bo tamują ruch i mają marzenia żeby przeszk... rozwiń
Avatar
Mery / 19 lipca 2011 o 08:49
0
A podpalenia z tamtego roku, m.in. samochodów na Paganiniego i na Bocianiej???
Avatar
Karol / 19 lipca 2011 o 08:36
0
Ale tytuł "Jeden już wpadł". Tylko, że on podpalił konkretny samochód z konkretnego motywu i sprawa jest odosobniona.
Czy pozostałę 40 podpalenia to tez sa indywidualne zawiści jednego sąsiada na drugiego ?
Avatar
andrzej / 19 lipca 2011 o 00:17
0
Dlaczego tym rowerzystom nie powiesz tego w twarz jak ich spotykasz na swojej drodze tylko kozaczka zgrywasz przez kabel. Zazdrość i zawiść, sam swojego spasionego dupska nie da rady rzucić na rower, to go boli że inni mogą i to robią.
Avatar
aaa / 21 lipca 2011 o 21:45
0
hahaha dobrze mu tak zasłużył
Avatar
Qavtan / 20 lipca 2011 o 09:01
0
Winny powinien pokryć koszty szkód, jeśli go nie stać, to powinien wykonywać prace społeczne i w ten sposób odpracować swoje czyny.

(I warto było się odgradzać płotem?)
Avatar
marek 408 / 20 lipca 2011 o 08:41
0
Dla przestępców powinno wrócić prawo :Oko za oko,ząb za ząb" -podpalacza powinno się spalić na stosie,tylko za miastem-bo jeśli w mieście,to bardzo by śmierdziało...
Avatar
Też kierowca / 19 lipca 2011 o 09:51
0
[quote name='Roadrunner' timestamp='1311058809' post='503428']
Nie rozśmieszaj mnie. Mój samochód kosztował dobrze ponad 100000 złotych, tak więc niby czego mógłbym zazdrościć jakiemuś rowerzyście? Owszem, nie lubię ich bo tamują ruch i mają marzenia żeby przeszkadzać jeszcze bardziej, ale przecież nie zazdroszczę im czegoś co gdybym tylko chciał to mógłbym kupić za mój jednodniowy utarg. A jak ich spotykam na swojej drodze to tylko trąbię, na rozmowy nie ma wtedy czasu, a i słychać by nie było.
[/quote]
Ruch tamują samochody a nie rowery. Zastanów się, czy stoisz w korku samochodów czy rowerów? Rozwiązuj czasem krzyżówki, to gimnastykuje umysł.
[quote name='Roadrunner' timestamp='1311058809' post='503428']
Nie rozśmieszaj mnie. Mój samochód kosztował dobrze ponad 100000 złotych, tak więc niby czego mógłbym zazdrościć jakiemuś rowerzyście? Owszem, nie lubię ich bo tamują ruch i mają marzenia żeby przeszkadzać jeszcze bardziej, ale przecież nie zazdroszczę im czegoś co gdybym tylko chciał to mógłbym kupić za mój jednodniowy utarg. A jak ich spotykam na swojej drodze to tylko trąbię, na rozmowy nie ma wtedy czasu, a i słychać by nie było.
[/quote]rozwiń
Avatar
monika / 19 lipca 2011 o 09:32
0
[quote name='Roadrunner' timestamp='1311058809' post='503428']
Nie rozśmieszaj mnie. Mój samochód kosztował dobrze ponad 100000 złotych, tak więc niby czego mógłbym zazdrościć jakiemuś rowerzyście? Owszem, nie lubię ich bo tamują ruch i mają marzenia żeby przeszkadzać jeszcze bardziej, ale przecież nie zazdroszczę im czegoś co gdybym tylko chciał to mógłbym kupić za mój jednodniowy utarg. A jak ich spotykam na swojej drodze to tylko trąbię, na rozmowy nie ma wtedy czasu, a i słychać by nie było.
[/quote]
Avatar
czytelnik / 19 lipca 2011 o 09:11
0
To przede wszystkim kryminalni w "nie oznakowanych" radiowozach skorzystali byście chociaż ze słownika lub z jakiegos programu sprawdzającego poprawność pisowni.
Avatar
Roadrunner / 19 lipca 2011 o 09:00
0
[quote name='andrzej' timestamp='1311027461' post='503364']
Dlaczego tym rowerzystom nie powiesz tego w twarz jak ich spotykasz na swojej drodze tylko kozaczka zgrywasz przez kabel. Zazdrość i zawiść, sam swojego spasionego dupska nie da rady rzucić na rower, to go boli że inni mogą i to robią.
[/quote]
Nie rozśmieszaj mnie. Mój samochód kosztował dobrze ponad 100000 złotych, tak więc niby czego mógłbym zazdrościć jakiemuś rowerzyście? Owszem, nie lubię ich bo tamują ruch i mają marzenia żeby przeszkadzać jeszcze bardziej, ale przecież nie zazdroszczę im czegoś co gdybym tylko chciał to mógłbym kupić za mój jednodniowy utarg. A jak ich spotykam na swojej drodze to tylko trąbię, na rozmowy nie ma wtedy czasu, a i słychać by nie było.
[quote name='andrzej' timestamp='1311027461' post='503364']
Dlaczego tym rowerzystom nie powiesz tego w twarz jak ich spotykasz na swojej drodze tylko kozaczka zgrywasz przez kabel. Zazdrość i zawiść, sam swojego spasionego dupska nie da rady rzucić na rower, to go boli że inni mogą i to robią.
[/quote]
Nie rozśmieszaj mnie. Mój samochód kosztował dobrze ponad 100000 złotych, tak więc niby czego mógłbym zazdrościć jakiemuś rowerzyście? Owszem, nie lubię ich bo tamują ruch i mają marzenia żeby przeszk... rozwiń
Avatar
Mery / 19 lipca 2011 o 08:49
0
A podpalenia z tamtego roku, m.in. samochodów na Paganiniego i na Bocianiej???
Avatar
Karol / 19 lipca 2011 o 08:36
0
Ale tytuł "Jeden już wpadł". Tylko, że on podpalił konkretny samochód z konkretnego motywu i sprawa jest odosobniona.
Czy pozostałę 40 podpalenia to tez sa indywidualne zawiści jednego sąsiada na drugiego ?
Avatar
andrzej / 19 lipca 2011 o 00:17
0
Dlaczego tym rowerzystom nie powiesz tego w twarz jak ich spotykasz na swojej drodze tylko kozaczka zgrywasz przez kabel. Zazdrość i zawiść, sam swojego spasionego dupska nie da rady rzucić na rower, to go boli że inni mogą i to robią.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 5 1

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Zderzenie busa z osobówką na al. Witosa. Kilka osób rannych. Droga zablokowana

Zderzenie busa z osobówką na al. Witosa. Kilka osób rannych. Droga zablokowana 5 0

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Według informacji policjantów kilka osób jest rannych.

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją
PILNE

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją 6 6

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów na trasie DK-12. Nie żyją dwie osoby,

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 10 1

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 32 11

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 41 19

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 8 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce