Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 listopada 2019 r.
12:08

Kompletnie pijany sędzia znaleziony na ulicy w centrum Lublina. To były prezes Sądu Okręgowego w Radomiu

Autor: Zdjęcie autora jsz
140 87 A A

Kompletnie pijany sędzia siedział na ulicy w centrum Lublina. 68-latek trafił do izby wytrzeźwień. Z nieoficjalnych informacji wynika, że to były prezes Sądu Okręgowego w Radomiu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do zdarzenia doszło w ubiegły wtorek po południu. Przechodnie zauważyli starszego mężczyznę, który wyglądał na kompletnie pijanego. Siedział na schodach, przy ul. Piłsudskiego, tuż obok hotelu Victoria. Swiadkowie zawiadomili policję.

– Mężczyzna rzeczywiście był pijany. Nie można było nawiązać z nim kontaktu – przyznaje Kamil Gołębiowski, rzecznik KMP w Lublinie.

Mundurowi zabrali mężczyznę do izby wytrzeźwień. Badanie wykazało, że ma on 2,3 promila alkoholu w organizmie.

Po sprawdzeniu dokumentów mężczyzny okazało się, że to 68-letni sędzia z Radomia. Obecnie w stanie spoczynku. Z nieoficjalnych informacji wynika, że to były prezes tamtejszego Sądu Okręgowego.

– Prezes sądu wystąpiła do policji z wnioskiem o przekazanie informacji na temat przebiegu interwencji. Po ich otrzymaniu zapadnie decyzja o dalszych krokach w tej sprawie – informuje sędzia Arkadiusz Guza, rzecznik Sądu Okręgowego w Radomiu.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 87

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ttt / 5 listopada 2019 o 12:17
+32
Czy upicie się emeryta jest w Polsce karalne?
Avatar
Gość / 5 listopada 2019 o 12:11
+24
A co pić mu nie można?
Avatar
gersdorfini ciekawska / 5 listopada 2019 o 12:50
+22
Dlaczego miał opuszczone SPODNIE ?!
Avatar
Tadam / 5 listopada 2019 o 12:32
+22
No i co w związku z tym ? zrobił coś ? pobił kogoś ? a to jak sędzia to wódki nie wolno mu się napić? O co to halo całe bo nie czaję ? To taki sam człowiek jak i każdy a że się napił ludzka rzecz
Avatar
Gość / 5 listopada 2019 o 12:39
+19
pił za swoje, dajcie spokój. 10.000 zł emerytury na prowincji w Lublinie czy Radom wystarczy.
Avatar
pieszy / 5 listopada 2019 o 14:37
+17
Parę miesięcy temu jacyś zule na rogu Narutowicza i Konopnickiej prosili mnie o piątaka, a to może sędziowie byli....
Avatar
Zaprzyjaźniony mecenas / 5 listopada 2019 o 15:43
+16
Przynajmniej pil drogi alkohol, a nie jak wy jakieś tanie berbeluchy.
Avatar
dzwońcie P0 MILEWSKIEGO ! / 5 listopada 2019 o 13:13
+16
Gruuubo - "2,3 promila ..z opuszczonymi spodniami i bielizną leżał na chodniku " już o 17ej ?
Avatar
lubelak / 5 listopada 2019 o 12:40
+16
Że się upił, to trudno. Na służbie nie był. Ale dlaczego wyciągnął glejt, by zatrzymać czynności, którym podlega każdy obywatel w takiej sytuacji. Tego nie wybaczę. Pomijając już jego, ale zhańbił innych ze swojej grupy zawodowej. Co tu mówić. To rzeczywiście kasta do gruntownej resocjalizacji.
Avatar
NADZWYCZAJNA KASTA ;) / 5 listopada 2019 o 12:40
+15
ADAMIE z LUBLINA & koderaści - czekamy na wybielanie tematu :)
Avatar
Gość / 7 listopada 2019 o 06:33
+1
Najgorsze jest to że ci z tego zawodu są tak oderwani od życia , typowo teoretycy książkowi, stawiający tak głupie założenia wiecznie żądając jakiś zaświadczeń. Do łopaty na staż na rok czasu a później doradzać nieuki.
Avatar
_K_ / 6 listopada 2019 o 13:28
0
Czy upicie się emeryta jest w Polsce karalne?
Sędzią jest się dożywotnio, więc to nie był emeryt. Powinien zostać wydalony z urzędu sędziego i powinien stracić swoje uposażenie. Bycie sędzią jednak to czegoś zobowiązuje -  nie ważne czy orzeka czy jest w stanie spoczynku.
Skoro jest w stanie spoczynku, to praktycznie emeryt. Poza tym coś się twoja logika nie klei - skoro sędziów Sądu Najwyższego wugania się na emeryturę w wieku 65 lat, to ten nie jest emerytem, choć jest sędzią? Niby za co ma zostać wydalony i za co ma zostać pozbawiony kasy? Puknij się w łeb i to tak mocno, to może coś do ciebie dotrze. Prosiłem o podanie paragrafu, który gość złamał. Zminusowano mnie tylko, a merytorycznej odpowiedzi żadnej. Nie lubię prawników, uważam, że generalnie są oderwani od rzeczywistości, ale też nie przesadzajmy, że siedzący sobie na schodach nawalony gość ma zostać ukarany tylko za to, że jest sędzią w stanie spoczynku.
Jak się zasłonił sędziowskim immunitem znaczy, że sędzia.
Na jakiej podstawie sądzisz, że się zasłaniał immunitetem? Napisano w artykule, że po wylegitymowaniu okazało się, że to sędzia.
No tak przecież w dowodzie osobistym jest wpisany zawód i miejsce pracy.
Wystarczy, że miał portfel z dokumentami - mogło w ręce funkcjonariuszy wpaść także prawo jazdy.
Aha. Czyli w dokumencie pod tytułem "prawo jazdy" jest rubryka "zawód jeździciela"?
Czy ty rozumiesz, co czytasz i komentujesz?
Czy ty rozumiesz, co czytasz i komentujesz? rozwiń
Avatar
Adolf tusk / 6 listopada 2019 o 12:27
-3
Bez gaci byl ale pseudo dziennik juz o tym nie wspomnial, moze chlop na marsz lgbt przyjechal ale daty pomylil
Avatar
5 / 6 listopada 2019 o 12:06
+3
Czy upicie się emeryta jest w Polsce karalne?
Sędzią jest się dożywotnio, więc to nie był emeryt. Powinien zostać wydalony z urzędu sędziego i powinien stracić swoje uposażenie. Bycie sędzią jednak to czegoś zobowiązuje -  nie ważne czy orzeka czy jest w stanie spoczynku.
Skoro jest w stanie spoczynku, to praktycznie emeryt. Poza tym coś się twoja logika nie klei - skoro sędziów Sądu Najwyższego wugania się na emeryturę w wieku 65 lat, to ten nie jest emerytem, choć jest sędzią? Niby za co ma zostać wydalony i za co ma zostać pozbawiony kasy? Puknij się w łeb i to tak mocno, to może coś do ciebie dotrze. Prosiłem o podanie paragrafu, który gość złamał. Zminusowano mnie tylko, a merytorycznej odpowiedzi żadnej. Nie lubię prawników, uważam, że generalnie są oderwani od rzeczywistości, ale też nie przesadzajmy, że siedzący sobie na schodach nawalony gość ma zostać ukarany tylko za to, że jest sędzią w stanie spoczynku.
Jak się zasłonił sędziowskim immunitem znaczy, że sędzia.
Na jakiej podstawie sądzisz, że się zasłaniał immunitetem? Napisano w artykule, że po wylegitymowaniu okazało się, że to sędzia.
No tak przecież w dowodzie osobistym jest wpisany zawód i miejsce pracy.
Wystarczy, że miał portfel z dokumentami - mogło w ręce funkcjonariuszy wpaść także prawo jazdy.
 Aha. Czyli w dokumencie pod tytułem "prawo jazdy" jest rubryka "zawód jeździciela"?
 Aha. Czyli w dokumencie pod tytułem "prawo jazdy" jest rubryka "zawód jeździciela"? rozwiń
Avatar
vr3 / 6 listopada 2019 o 11:53
+2
Heh, wczoraj skomentowałem to mniej więcej tak - nagrzał się to się nagrzał, nie zrobił nic złego, nie ma więc potrzeby drążyć. Ale wczoraj nie miałem informacji o tym, że gość siedział w gaciach opuszczonych do kolan i machał sędziowską legitymacją. Tego w artykule nie ma. No to ładnie. Jak się ześwinił, to należało chociaż immunitetem się nie zasłaniać.
Avatar
Henio / 6 listopada 2019 o 10:22
+1
No i co z tego ja parę lat temu na wakacjach w Hiszpanii podczas urlopu opalalam się bez biustonosza. I co za to dydcyplinarke mam mieć, bo ktoś może to uznać za nieetyczne zachowanie. Bez sensu.
Domyślam się, że Pani sędzina ma się czym pochwalić
 Pewnie tym, że jest żoną sędziego.
Avatar
Pen / 6 listopada 2019 o 09:40
-1
był w stanie spoczynku ,więc sobie siedział  spokojnie ... na du.pie,tylko ,czy aby mu zimno  nie bylo ,ale znieczulony był
 Był w stanie spoczynku? A ja czytałem  że miał wzwoda...
Avatar
Artur / 6 listopada 2019 o 07:47
-1
No i co z tego ja parę lat temu na wakacjach w Hiszpanii podczas urlopu opalalam się bez biustonosza. I co za to dydcyplinarke mam mieć, bo ktoś może to uznać za nieetyczne zachowanie. Bez sensu.
 Domyślam się, że Pani sędzina ma się czym pochwalić
Avatar
Gość / 5 listopada 2019 o 22:21
+11
O co Wam chodzi? Jest na emeryturze i się upił. Co z tego? Nie jechał autem, nie bił żony, nie odjął dzieciom. Czemu jesteście taką żałosną zgrają nienawistnych bydlaków?
 o co Nam chodzi ? - "...po czym ...wyciągnął legitymację....przedstawił się jako sędzia, po czym powiedział, że „jego w ogóle tutaj nie ma”. - jak myślisz ile razy korzystał w ten sposób z imunitetu ? (cytat z lubli n112)
Avatar
NLS / 5 listopada 2019 o 21:52
-4
O co Wam chodzi? Jest na emeryturze i się upił. Co z tego? Nie jechał autem, nie bił żony, nie odjął dzieciom. Czemu jesteście taką żałosną zgrają nienawistnych bydlaków?
Zobacz wszystkie komentarze 87

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie 0

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020 (RPO WL).

W drodze do zatrudnienia … - bon na zasiedlenie!

W drodze do zatrudnienia … - bon na zasiedlenie! 0

Czym jest bon na zasiedlenie dla bezrobotnego do 30 roku życia i kto może się o niego ubiegać? Jeżeli jesteś osobą bezrobotną do 30 roku życia zarejestrowaną w powiatowym/miejskim urzędzie pracy (PUP/MUP), to możesz ubiegać się o bon na zasiedlenie, który stanowi gwarancję przyznania środków finansowych na pokrycie kosztów zamieszkania w związku z podjęciem zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej poza miejscem dotychczasowego zamieszkania.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 22.11.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 22.11.2019 0 0

W poszukiwaniu ofiar terroru komunistycznego

W poszukiwaniu ofiar terroru komunistycznego 0 0

Instytut Pamięci Narodowej zakończył poszukiwania szczątków ofiar terroru komunistycznego z lat 40. na cmentarzu przy ulicy Unickiej w Lublinie. Wszystko wskazuje na to, że wydobyto szczątki więźniów przetrzymywanych na Zamku Lubelskim.

Start Lublin – GTK Gliwice 78:72. Zdecydowała czwarta kwarta

Start Lublin – GTK Gliwice 78:72. Zdecydowała czwarta kwarta 0 2

Tym razem koszykarze Davida Dedka musieli się mocno napracować na zwycięstwo, ale zanotowali siódmą wygraną w sezonie. W czwartek Start pokonał u siebie GTK Gliwice 78:72.

Parkowanie w Lublinie zdrożeje. Zła wiadomość dla posiadaczy aut hybrydowych [nowe ceny]

Parkowanie w Lublinie zdrożeje. Zła wiadomość dla posiadaczy aut hybrydowych [nowe ceny] 30 69

Miejscy radni uchwalili dziś wieczorem nowe zasady i ceny postoju w Strefie Płatnego Parkowania. Przykłady? W ścisłym centrum pierwsza godzina zdrożeje z 3 zł na 3,90 zł. Mieszkańcy strefy kupią tańszy karnet tylko pod warunkiem, że rozliczają PIT w Lublinie. A posiadacze hybryd nie będą już zwolnieni z opłat za parkowanie

Nowy cmentarz w Lublinie ma być większy od tego na Majdanku. Planują też spopielarnię zwłok

Nowy cmentarz w Lublinie ma być większy od tego na Majdanku. Planują też spopielarnię zwłok 16 58

W czwartek poznaliśmy projekt planu zagospodarowania terenów przy ul. Bohaterów Września, gdzie ma powstać nowy cmentarz komunalny, większy niż ten na Majdanku. Miejscy planiści proponują, by powstała tu także spopielarnia zwłok. Czy to dobry pomysł? Uwagi można zgłaszać Urzędowi Miasta do 30 grudnia

Akwarele Michała Suffczyńskiego
23 listopada 2019, 18:00

Akwarele Michała Suffczyńskiego 0 0

„Chwile zatrzymane” to tytuł wystawy prac artysty o których krytycy piszą, że cechuje je ogromna dbałość o jakość wypowiedzi malarskiej i wyrafinowany warsztat akwarelowego wirtuoza

Lublin: Miasto opłaci dodatkowe patrole policjantów

Lublin: Miasto opłaci dodatkowe patrole policjantów 1 5

Ponad ćwierć miliona złotych ma wydać w przyszłym roku samorząd Lublina na opłacenie dodatkowych patroli policji, które będą chodzić po ustalonych przez miasto trasach.

Nowy hotel w Lublinie w nietypowym stylu [zdjęcia]
galeria

Nowy hotel w Lublinie w nietypowym stylu [zdjęcia] 0 7

W niedzielę hotel Ibis Styles Lublin Stare Miasto zaprasza na Dzień Otwarty. Od godz. 10 do 17 oprowadzanie po wszystkich zakamarkach i mały poczęstunek.

Nowy dyrektor szpitala w Białej Podlaskiej: Jestem optymistą

Nowy dyrektor szpitala w Białej Podlaskiej: Jestem optymistą 4 7

Rozmowa z Adamem Chodzińskim, nowym dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.

Wyższe podatki w Lublinie. Wzrosną od stycznia 2020 roku

Wyższe podatki w Lublinie. Wzrosną od stycznia 2020 roku 15 35

Radni zatwierdzili w czwartek prezydencki pomysł na podwyżkę podatku od nieruchomości, którego obecne stawki obowiązują już drugi rok. Przyszłoroczne mają być większe. Podatek za 60-metrowe mieszkanie wzrośnie o 1,5 zł, w przypadku centrów handlowych podwyżka będzie liczona w dziesiątkach tysięcy złotych

Spróbowali 100-letnich win znalezionych w muzeum w Kozłówce [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Spróbowali 100-letnich win znalezionych w muzeum w Kozłówce [zdjęcia, wideo] 125 28

Wina znalezione podczas remontu Muzeum Zamoyskich w Kozłówce niemal na pewno pochodzą sprzed I wojny światowej. Znaleziskiem zajęli się eksperci, którzy po degustacji ocenili, że jeden ze stuletnich trunków smakuje świeżo, jakby miał 30–40 lat

Lublin: Zmiany na zatłoczonym skrzyżowaniu. Miasto obiecuje upłynnić ruch
galeria

Lublin: Zmiany na zatłoczonym skrzyżowaniu. Miasto obiecuje upłynnić ruch 3 23

Miasto zapowiada zmiany na skrzyżowaniu ul. Kunickiego z Wolską, 1 Maja i pl. Bychawskim. Usprawniony ma być skręt w prawo w ul. Kunickiego.

Lubelskie: Rolnicy wyjadą jutro ciągnikami na drogi. "To jest akcja ostrzegawcza"
galeria

Lubelskie: Rolnicy wyjadą jutro ciągnikami na drogi. "To jest akcja ostrzegawcza" 70 36

Rolnicy znowu o sobie przypominają. Wyjadą na drogi, m.in. w Radzyniu Podlaskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010