Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 września 2009 r.
22:21
Edytuj ten wpis

Koniec marzeń o nowym uniwersytecie polsko-ukraińskim

0 9 A A

KUL i Instytut Europy Środkowo-Wschodniej wystąpiły wczoraj z kolegium polsko-ukraińskiego. To oznacza, że powołanie wspólnego uniwersytetu obu krajów jest praktycznie niemożliwe.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W poniedziałek we Lwowie spotkali się przedstawiciele instytucji, które założyły Europejskie Kolegium Polskich i Ukraińskich Uniwersytetów.

– Na wniosek prof. Jerzego Kłoczowskiego (pomysłodawcy i założyciela EKPiUU) Instytut Europy Środkowo-Wschodniej, którym kieruje, wystąpił z kolegium. Wniosek profesora poparł KUL i także wystąpił – mówi dr Włodzimierz Osadczy, kanclerz EKPiUU. – Te dwie instytucje nie uczestniczą już w kolegium.

To przełom w sprawie powołania polsko-ukraińskiego uniwersytetu, który miał powstać na bazie kolegium. Taką obietnicę składali wiele razy prezydenci obu krajów. A dwa lata temu premierzy Polski i Ukrainy podpisali deklarację w tej sprawie. Od tamtej pory nad powołaniem uczelni pracują przedstawiciele ministerstw nauki obu krajów. Bez efektów.

Kolegium od początku działa z wielkimi problemami. Jego słuchacze studiują na obu lubelskich uczelniach, bo placówka nie ma i wciąż nie może uzyskać osobowości prawnej. Jest też kłopot z finansowaniem: Polacy dają zdecydowaną większość pieniędzy. – Nie jest tajemnicą, że od dłuższego czasu ta inicjatywa kuleje – przyznaje dr Osadczy.

Dwie z trzech polskich instytucji uczestniczących w kolegium straciły cierpliwość. – To czas, żeby zastanowić się nad przyszłością i dalszymi krokami – mówi Osadczy. – Wczorajsza decyzja powoduje, że perspektywa powołania uniwersytetu znacznie się oddala.

– Być może rzeczywiście sytuacja wymagała drastycznych rozwiązań i innego spojrzenia – mówi Beata Górka, rzecznik KUL. Ale zaznacza, że oficjalne stanowisko uniwersytetu poznamy dzisiaj, po powrocie do Lublina delegacji uczelni.

Nowy rok akademicki miało rozpocząć w najbliższy w czwartek 111 słuchaczy kolegium. Co z nimi? – W tej kwestii na razie nic się nie zmieni – mówi Osadczy. – Studenci będą uczestniczyli normalnie w zajęciach.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jaro / 1 października 2009 o 23:12
0
No i obrońca banderowskiego ścierwa - niejaki -" V-3"- okazał się zwykłym tchórzem, który nie odpowiedział na moje pytania i przede wszystkim nie raczył uzasadnic swoich tez. Taka już jest metoda ukraińskich nacjonalistów - uderzac zza węgła anonimowo obrzucac adwersarzy obelgami. Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski niejeden raz wzywał swoich przeciwników do merytorycznej dyskusji, także tej panelowej i za każdym razem jego apele pozostawały zawieszone w próżni. Ukraińscy nacjonaliści oraz ich polscy pomocnicy negują jakąkolwiek wymianę zdań na temat LUDOBÓJSTWA Polaków dokonanego na Wołyniu i Podolu przez banderowskich zbrodniarzy z OUN-UPA. Nie wolno o tym mówic ... i koniec.
Także i tym razem kończy się na wysyłaniu do "psychuszek" zamiast spróbowac merytorycznej dyskusji. Czy to jest dobra metoda ?
No i obrońca banderowskiego ścierwa - niejaki -" V-3"- okazał się zwykłym tchórzem, który nie odpowiedział na moje pytania i przede wszystkim nie raczył uzasadnic swoich tez. Taka już jest metoda ukraińskich nacjonalistów - uderzac zza węgła anonimowo obrzucac adwersarzy obelgami. Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski niejeden raz wzywał swoich przeciwników do merytorycznej dyskusji, także tej panelowej i za każdym razem jego apele pozostawały zawieszone w próżni. Ukraińscy nacjonaliści oraz ich polscy pomocnicy negują jakąkolwie... rozwiń
Avatar
Lach / 30 września 2009 o 20:03
0
Wieczna hańba faszystowskim mordercom z OUN-UPA !
Ci bydlacy wymordowali tysiące polskich dzieci dla tzw. "wolnej ukrainy". Obcinanie dzieciom główek, nabijanie na sztachety czy rozpruwanie brzuszków to była walka o ukrainę ?
Ci tzw. "partyzanci upa" to byli bydlacy i chorzy zboczeńcy ! Dla tego Juszczenki to bohaterowie! Jaki to musi byc człowiek, że usprawiedliwia czysto zbrodnicze czyny tych bydlaków! Tak odwdzięcza sie nam za pomoc w czasie pomarańczowej rewolucji !
Avatar
Gość / 30 września 2009 o 11:14
0
a KUL nadał Juszczence doktorat honoris causa - WSTYD i HAŃBA !!!!!!!!!!!!!!
Avatar
jaro / 29 września 2009 o 23:59
0
v-3 napisał:
A może moi chorzy przedmówcy podjęliby leczenie? Oczywiście, juz tylko na nogi...


Niejaki „V-3” bardzo wysilił się uzasadniając swój „wywód”, w którym nakazał mi „leczyć się”. Jak każdy widzi wspiął się na wyżyny rozważań intelektualnych !
A tak na poważnie to dlaczego „V-3” nie podoba ci się mój wczorajszy wpis. Może wskażesz, w którym miejscu minąłem się z prawdą. Nie wiem czy jesteś ukraińskim nacjonalistą, czy też „kulowskim intelektualistą”, ale w każdym razie mentalnie siedzisz w głębokim PRL-u. To wtedy nie wolno było pisać nic złego o ZSRR czy też mówić o zbrodni w Katyniu. Podobnie jest teraz, z tym że nowym „wielkim bratem” stała się Ukraina, a zwłaszcza „nasz wielki przyjaciel” - gloryfikator morderców Polaków i Żydów – Wiktor Juszczenko ! Oczywiście podoba ci się zmowa milczenia o LUDOBÓJSTWIE dokonanym na min. 150 tys. Polaków, na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, przez Ukraińców z OUN-UPA i SS-Galizien.
Winni tej sytuacji są nasi „jaśnie politycy”. Premier Tusk jeszcze nie dawno bo 10.05.2008r., będąc na terenie hitlerowskiego obozu zagłady Stuthof stwierdzał:
- „ Polacy muszą dbać o prawdziwy obraz historii, tak aby nikt w Europie i na świecie nie zdołał jej zakłamać. Prawda jest jedynym fundamentem, na którym może powstać autentyczna przyjaźń i zrozumienie w tej części świata”. –
I jak te jego słowa mają się do przemilczenia banderowskiego ludobójstwa. Razi przede wszystkim indolencja ministra Sikorskiego i jego brak poszanowania dla pamięci pomordowanych Polaków przez bandy UPA. Nasz MSZ nie reaguje na kolejne antypolskie incydenty, których autorami są ukraińscy nacjonaliści.
Jeszcze bardziej zawiedzeni Kresowiance są postawą pana prezydenta Kaczyńskiego, na którego gremialnie głosowali w 2005r. W rocznicę agresji sowieckiej 17 września w swoim wystapieniu prezydent Kaczyński skierował do Rosjan słowa – „Bez Prawdy nie ma przebaczenia !”. Tekst słuszny – tylko dlaczego nie obowiazuje on także w stosunku do Ukraińców ? Dlaczego pan prezydent stosuje podwójnne standardy ! Przecież „PRAWDA HISTORYCZNA” powinna obowiązywać tak samo stosunkach z Rosja , jak Niemcami czy właśnie Ukrainą !
Bandyckie rozstrzelanie przez sowieckie ( rosyjskie) NKWD – 30 tys. polskich oficerów jest bowiem takim samym LUDOBÓJSTWEM jak wymordowanie 150 tys. Polaków na Wołyniu i Podolu ! Mam nadzieję że nieprawdziwe są opinie twierdzące, że nasza klasa polityczna zapomina o Polakach zarżniętych przez banderowców z powodu ich chłopskiego pochodzenia .
Dwa miesiące temu Sejm RP podjął ( w końcu !) przez aklamację uchwałę w sprawie „tragicznego losu Polaków na Kresach Wschodnich”, w której działania ukraińskich nacjonalistów określono jako „ mordy o charakterze czystki etnicznej , mające znamiona LUDOBÓJCZE ”. Jak do tego zapisu ma się prowokacyjna wypowiedź prezydenta Ukrainy który porównał ostatnio ukraińską tzw. UPA do polskiej AK ? Jak do tego ma się fetowanie przez prezydenta Kaczyńskiego - Wiktora Juszczenkę – gloryfikatora morderców Polaków ( do znudzenia będę przypominał że Juszczenko dwa lata temu za bohatera Ukrainy oficjalnie uznał komendanta UPA – Romana Szuchewycza ps. „Taras Czuprynka”, kierującego Rzezią Wołyńską , który swoim bojcom rozkazywał - „Polaków wycinać w pień…”.
Musimy wszyscy apelować do obecnego prezydenta o opamiętanie ! 150 tys. pomordowanych Polaków woła o pamięć ! Dość już różnicowania polskich ofiar ze względu na oprawcę ! Czy Polacy, zgładzeni na Wołyniu i Podolu, często okrutnie zamordowane kobiety i dzieci, byli gorsi od wymordowanych w Katyniu oficerów ?
Na koniec przytaczam fragment felietonu Rafała Ziemkiewicza, zatytułowany „Zmowa milczenia o rzezi wołyńskiej”, sprzed roku zamieszczony w „Rzeczpospolitej” a dotyczący uroczystości 65 rocznicy Rzezi Wołyńskiej, na które nie przybył pan prezydent Kaczyński, co więcej odwołał swój patronat, a w przesłanym liście do Kresowian nie użył słowa „ludobójstwo” oraz nie wskazał jego sprawców czyli Ukraińców z OUN-UPA. :
„ Gotowość do tuszowania pamięci o ludobójstwie dokonanym przez ukraińskich nacjonalistów i milcząca aprobata dla kłamliwych frazesów o – wzajemnych – winach łączą wszystkie rządzące dotąd III RP opcje polityczne. Ale uczestnictwo w tej zmowie prezydenta Lecha Kaczyńskiego oburza podwójnie. Po pierwsze dlatego, że jest postrzegany jako reprezentant tradycji niepodległościowej i patriotycznej. Po drugie i ważniejsze, dlatego że unieważnia ono i pozbawia sensu dotychczasowe starania prezydenta oraz PiS o poszanowanie dla prawdy historycznej”.


Niejaki „V-3” bardzo wysilił się uzasadniając swój „wywód”, w którym nakazał mi „leczyć się”. Jak każdy widzi wspiął się na wyżyny rozważań intelektualnych !
A tak na poważnie to dlaczego „V-3” nie podoba ci się mój wczorajszy wpis. Może wskażesz, w którym miejscu minąłem się z prawdą. Nie wiem czy jesteś ukraińskim nacjonalistą, czy też „kulowskim intelektualistą”, ale w każdym razie mentalnie siedzisz w głębokim PRL-u. To wtedy ... rozwiń
Avatar
asan / 29 września 2009 o 08:33
0
Nie wiem jak Polacy mogą być tak naiwni (myślę że naiwni bo nie podejrzewam o coś innego), ile Polaków kształci się na tym "Uniwersytecie"? skoro prawie w całości finansują jego istnienie? LUDZIE, TO JEST ŚMIESZNE!!!!! ZA TE PIENIĄDZE LEPIEJ BYŁOBY DAĆ STYPENDIA MŁODZIEŻY POLSKIEJ Z UKRAINY CZY BIAŁORUSI!!!
Avatar
jon / 29 września 2009 o 07:41
0
ale przyjaciół sobie znaleźliśmy !
Avatar
v-3 / 29 września 2009 o 00:07
0
A może moi chorzy przedmówcy podjęliby leczenie? Oczywiście, juz tylko na nogi...
Avatar
jaro / 28 września 2009 o 23:53
0
Mój przedmówca ma bardzo dużo racji. Z tego co się orientuję to przyszła uczelnia miała propagowac współpracę polsko-ukraińską ale w sposób wygodny dla polityków tj. za cenę przemilczenia i przekłamania faktu LUDOBÓJSTWA 150 tys. Polaków dokonanago przez faszytowskich zbrodniarzy z OUN-UPA na Polakach z Wołynia i Podola.
Inną kwestią jest czynnik ekonomiczny - polski podatnik miał płacic za kształcenie ukraińskiej młodzieży, w sytuacji gdy Polacy we Lwowie i na Ukrainie są pozbawieni jakichkolwiek dotacji z ukraińskiego budżetu. W Polsce natomiast idą kolosalne kwoty budżetowe na działalnośc Związku Ukraińców w Polsce i na ich tygodnik "Nasze Słowo".
Tak wiec może lepiej środki ekonomiczne przekazac na polską oswiatę na Ukrainie. Jesteśmy to winni tamtejszym Polakom.

Ps.
Kto nie wie to informuję, że kilka lat temu Ukraińcy we Lwowie dokonali chamskiej prowokacji umieszczając na ścianie polskie szkoły średniej ( jednej z nielicznych na Ukrainie), na przeciwko kościoła Mari Magdaleny tablicę z popiersiem komendanta UPA Romana Szuchewycza ps. "Taras Czuprynka", który kierował ludobójstwem wołyńskich i podolskich Polaków, a swoim bojcom rozkazywał - "Polaków wycinac w pień !..." Zresztą to ten zbrodniarz dwa lata temu, został oficjalnie uznany za bohatera Ukrainy przez prezydenta Juszczenkę - honorowego doktora KUL...
Mój przedmówca ma bardzo dużo racji. Z tego co się orientuję to przyszła uczelnia miała propagowac współpracę polsko-ukraińską ale w sposób wygodny dla polityków tj. za cenę przemilczenia i przekłamania faktu LUDOBÓJSTWA 150 tys. Polaków dokonanago przez faszytowskich zbrodniarzy z OUN-UPA na Polakach z Wołynia i Podola.
Inną kwestią jest czynnik ekonomiczny - polski podatnik miał płacic za kształcenie ukraińskiej młodzieży, w sytuacji gdy Polacy we Lwowie i na Ukrainie są pozbawieni jakichkolwiek dotacji z ukraińskiego budżetu. W... rozwiń
Avatar
Prawdziwy POLAK / 28 września 2009 o 22:34
0
[size=4][color="#008000"]i bardzo dobrze ze ten uniwerek nie powstanie, mam nadzieje ze upadnie i to kolegium. To skandal że polski podatnik płaci na finansowanie nauki dla glorygikatorów nazistów spod znaku OUN-UPA i wielbicieli naziola Bandery. Przeciez do Polski Ukraińcy wysyłali na studia tych aby politycznych politruków aby narzucali Polakom ukraiński punkt widzenia[/color][/size]
Avatar
jaro / 1 października 2009 o 23:12
0
No i obrońca banderowskiego ścierwa - niejaki -" V-3"- okazał się zwykłym tchórzem, który nie odpowiedział na moje pytania i przede wszystkim nie raczył uzasadnic swoich tez. Taka już jest metoda ukraińskich nacjonalistów - uderzac zza węgła anonimowo obrzucac adwersarzy obelgami. Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski niejeden raz wzywał swoich przeciwników do merytorycznej dyskusji, także tej panelowej i za każdym razem jego apele pozostawały zawieszone w próżni. Ukraińscy nacjonaliści oraz ich polscy pomocnicy negują jakąkolwiek wymianę zdań na temat LUDOBÓJSTWA Polaków dokonanego na Wołyniu i Podolu przez banderowskich zbrodniarzy z OUN-UPA. Nie wolno o tym mówic ... i koniec.
Także i tym razem kończy się na wysyłaniu do "psychuszek" zamiast spróbowac merytorycznej dyskusji. Czy to jest dobra metoda ?
No i obrońca banderowskiego ścierwa - niejaki -" V-3"- okazał się zwykłym tchórzem, który nie odpowiedział na moje pytania i przede wszystkim nie raczył uzasadnic swoich tez. Taka już jest metoda ukraińskich nacjonalistów - uderzac zza węgła anonimowo obrzucac adwersarzy obelgami. Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski niejeden raz wzywał swoich przeciwników do merytorycznej dyskusji, także tej panelowej i za każdym razem jego apele pozostawały zawieszone w próżni. Ukraińscy nacjonaliści oraz ich polscy pomocnicy negują jakąkolwie... rozwiń
Avatar
Lach / 30 września 2009 o 20:03
0
Wieczna hańba faszystowskim mordercom z OUN-UPA !
Ci bydlacy wymordowali tysiące polskich dzieci dla tzw. "wolnej ukrainy". Obcinanie dzieciom główek, nabijanie na sztachety czy rozpruwanie brzuszków to była walka o ukrainę ?
Ci tzw. "partyzanci upa" to byli bydlacy i chorzy zboczeńcy ! Dla tego Juszczenki to bohaterowie! Jaki to musi byc człowiek, że usprawiedliwia czysto zbrodnicze czyny tych bydlaków! Tak odwdzięcza sie nam za pomoc w czasie pomarańczowej rewolucji !
Avatar
Gość / 30 września 2009 o 11:14
0
a KUL nadał Juszczence doktorat honoris causa - WSTYD i HAŃBA !!!!!!!!!!!!!!
Avatar
jaro / 29 września 2009 o 23:59
0
v-3 napisał:
A może moi chorzy przedmówcy podjęliby leczenie? Oczywiście, juz tylko na nogi...


Niejaki „V-3” bardzo wysilił się uzasadniając swój „wywód”, w którym nakazał mi „leczyć się”. Jak każdy widzi wspiął się na wyżyny rozważań intelektualnych !
A tak na poważnie to dlaczego „V-3” nie podoba ci się mój wczorajszy wpis. Może wskażesz, w którym miejscu minąłem się z prawdą. Nie wiem czy jesteś ukraińskim nacjonalistą, czy też „kulowskim intelektualistą”, ale w każdym razie mentalnie siedzisz w głębokim PRL-u. To wtedy nie wolno było pisać nic złego o ZSRR czy też mówić o zbrodni w Katyniu. Podobnie jest teraz, z tym że nowym „wielkim bratem” stała się Ukraina, a zwłaszcza „nasz wielki przyjaciel” - gloryfikator morderców Polaków i Żydów – Wiktor Juszczenko ! Oczywiście podoba ci się zmowa milczenia o LUDOBÓJSTWIE dokonanym na min. 150 tys. Polaków, na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, przez Ukraińców z OUN-UPA i SS-Galizien.
Winni tej sytuacji są nasi „jaśnie politycy”. Premier Tusk jeszcze nie dawno bo 10.05.2008r., będąc na terenie hitlerowskiego obozu zagłady Stuthof stwierdzał:
- „ Polacy muszą dbać o prawdziwy obraz historii, tak aby nikt w Europie i na świecie nie zdołał jej zakłamać. Prawda jest jedynym fundamentem, na którym może powstać autentyczna przyjaźń i zrozumienie w tej części świata”. –
I jak te jego słowa mają się do przemilczenia banderowskiego ludobójstwa. Razi przede wszystkim indolencja ministra Sikorskiego i jego brak poszanowania dla pamięci pomordowanych Polaków przez bandy UPA. Nasz MSZ nie reaguje na kolejne antypolskie incydenty, których autorami są ukraińscy nacjonaliści.
Jeszcze bardziej zawiedzeni Kresowiance są postawą pana prezydenta Kaczyńskiego, na którego gremialnie głosowali w 2005r. W rocznicę agresji sowieckiej 17 września w swoim wystapieniu prezydent Kaczyński skierował do Rosjan słowa – „Bez Prawdy nie ma przebaczenia !”. Tekst słuszny – tylko dlaczego nie obowiazuje on także w stosunku do Ukraińców ? Dlaczego pan prezydent stosuje podwójnne standardy ! Przecież „PRAWDA HISTORYCZNA” powinna obowiązywać tak samo stosunkach z Rosja , jak Niemcami czy właśnie Ukrainą !
Bandyckie rozstrzelanie przez sowieckie ( rosyjskie) NKWD – 30 tys. polskich oficerów jest bowiem takim samym LUDOBÓJSTWEM jak wymordowanie 150 tys. Polaków na Wołyniu i Podolu ! Mam nadzieję że nieprawdziwe są opinie twierdzące, że nasza klasa polityczna zapomina o Polakach zarżniętych przez banderowców z powodu ich chłopskiego pochodzenia .
Dwa miesiące temu Sejm RP podjął ( w końcu !) przez aklamację uchwałę w sprawie „tragicznego losu Polaków na Kresach Wschodnich”, w której działania ukraińskich nacjonalistów określono jako „ mordy o charakterze czystki etnicznej , mające znamiona LUDOBÓJCZE ”. Jak do tego zapisu ma się prowokacyjna wypowiedź prezydenta Ukrainy który porównał ostatnio ukraińską tzw. UPA do polskiej AK ? Jak do tego ma się fetowanie przez prezydenta Kaczyńskiego - Wiktora Juszczenkę – gloryfikatora morderców Polaków ( do znudzenia będę przypominał że Juszczenko dwa lata temu za bohatera Ukrainy oficjalnie uznał komendanta UPA – Romana Szuchewycza ps. „Taras Czuprynka”, kierującego Rzezią Wołyńską , który swoim bojcom rozkazywał - „Polaków wycinać w pień…”.
Musimy wszyscy apelować do obecnego prezydenta o opamiętanie ! 150 tys. pomordowanych Polaków woła o pamięć ! Dość już różnicowania polskich ofiar ze względu na oprawcę ! Czy Polacy, zgładzeni na Wołyniu i Podolu, często okrutnie zamordowane kobiety i dzieci, byli gorsi od wymordowanych w Katyniu oficerów ?
Na koniec przytaczam fragment felietonu Rafała Ziemkiewicza, zatytułowany „Zmowa milczenia o rzezi wołyńskiej”, sprzed roku zamieszczony w „Rzeczpospolitej” a dotyczący uroczystości 65 rocznicy Rzezi Wołyńskiej, na które nie przybył pan prezydent Kaczyński, co więcej odwołał swój patronat, a w przesłanym liście do Kresowian nie użył słowa „ludobójstwo” oraz nie wskazał jego sprawców czyli Ukraińców z OUN-UPA. :
„ Gotowość do tuszowania pamięci o ludobójstwie dokonanym przez ukraińskich nacjonalistów i milcząca aprobata dla kłamliwych frazesów o – wzajemnych – winach łączą wszystkie rządzące dotąd III RP opcje polityczne. Ale uczestnictwo w tej zmowie prezydenta Lecha Kaczyńskiego oburza podwójnie. Po pierwsze dlatego, że jest postrzegany jako reprezentant tradycji niepodległościowej i patriotycznej. Po drugie i ważniejsze, dlatego że unieważnia ono i pozbawia sensu dotychczasowe starania prezydenta oraz PiS o poszanowanie dla prawdy historycznej”.


Niejaki „V-3” bardzo wysilił się uzasadniając swój „wywód”, w którym nakazał mi „leczyć się”. Jak każdy widzi wspiął się na wyżyny rozważań intelektualnych !
A tak na poważnie to dlaczego „V-3” nie podoba ci się mój wczorajszy wpis. Może wskażesz, w którym miejscu minąłem się z prawdą. Nie wiem czy jesteś ukraińskim nacjonalistą, czy też „kulowskim intelektualistą”, ale w każdym razie mentalnie siedzisz w głębokim PRL-u. To wtedy ... rozwiń
Avatar
asan / 29 września 2009 o 08:33
0
Nie wiem jak Polacy mogą być tak naiwni (myślę że naiwni bo nie podejrzewam o coś innego), ile Polaków kształci się na tym "Uniwersytecie"? skoro prawie w całości finansują jego istnienie? LUDZIE, TO JEST ŚMIESZNE!!!!! ZA TE PIENIĄDZE LEPIEJ BYŁOBY DAĆ STYPENDIA MŁODZIEŻY POLSKIEJ Z UKRAINY CZY BIAŁORUSI!!!
Avatar
jon / 29 września 2009 o 07:41
0
ale przyjaciół sobie znaleźliśmy !
Avatar
v-3 / 29 września 2009 o 00:07
0
A może moi chorzy przedmówcy podjęliby leczenie? Oczywiście, juz tylko na nogi...
Avatar
jaro / 28 września 2009 o 23:53
0
Mój przedmówca ma bardzo dużo racji. Z tego co się orientuję to przyszła uczelnia miała propagowac współpracę polsko-ukraińską ale w sposób wygodny dla polityków tj. za cenę przemilczenia i przekłamania faktu LUDOBÓJSTWA 150 tys. Polaków dokonanago przez faszytowskich zbrodniarzy z OUN-UPA na Polakach z Wołynia i Podola.
Inną kwestią jest czynnik ekonomiczny - polski podatnik miał płacic za kształcenie ukraińskiej młodzieży, w sytuacji gdy Polacy we Lwowie i na Ukrainie są pozbawieni jakichkolwiek dotacji z ukraińskiego budżetu. W Polsce natomiast idą kolosalne kwoty budżetowe na działalnośc Związku Ukraińców w Polsce i na ich tygodnik "Nasze Słowo".
Tak wiec może lepiej środki ekonomiczne przekazac na polską oswiatę na Ukrainie. Jesteśmy to winni tamtejszym Polakom.

Ps.
Kto nie wie to informuję, że kilka lat temu Ukraińcy we Lwowie dokonali chamskiej prowokacji umieszczając na ścianie polskie szkoły średniej ( jednej z nielicznych na Ukrainie), na przeciwko kościoła Mari Magdaleny tablicę z popiersiem komendanta UPA Romana Szuchewycza ps. "Taras Czuprynka", który kierował ludobójstwem wołyńskich i podolskich Polaków, a swoim bojcom rozkazywał - "Polaków wycinac w pień !..." Zresztą to ten zbrodniarz dwa lata temu, został oficjalnie uznany za bohatera Ukrainy przez prezydenta Juszczenkę - honorowego doktora KUL...
Mój przedmówca ma bardzo dużo racji. Z tego co się orientuję to przyszła uczelnia miała propagowac współpracę polsko-ukraińską ale w sposób wygodny dla polityków tj. za cenę przemilczenia i przekłamania faktu LUDOBÓJSTWA 150 tys. Polaków dokonanago przez faszytowskich zbrodniarzy z OUN-UPA na Polakach z Wołynia i Podola.
Inną kwestią jest czynnik ekonomiczny - polski podatnik miał płacic za kształcenie ukraińskiej młodzieży, w sytuacji gdy Polacy we Lwowie i na Ukrainie są pozbawieni jakichkolwiek dotacji z ukraińskiego budżetu. W... rozwiń
Avatar
Prawdziwy POLAK / 28 września 2009 o 22:34
0
[size=4][color="#008000"]i bardzo dobrze ze ten uniwerek nie powstanie, mam nadzieje ze upadnie i to kolegium. To skandal że polski podatnik płaci na finansowanie nauki dla glorygikatorów nazistów spod znaku OUN-UPA i wielbicieli naziola Bandery. Przeciez do Polski Ukraińcy wysyłali na studia tych aby politycznych politruków aby narzucali Polakom ukraiński punkt widzenia[/color][/size]
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Daleka podróż Górnika po prezent urodzinowy

Daleka podróż Górnika po prezent urodzinowy 0 0

Górnik Łęczna w niedzielę o godzinie 16 zmierzy się w Stargardzie z tamtejszymi Błękitnymi i powalczy o drugą w tym sezonie wygraną na obcym terenie. Motywacji „zielono-czarnym” zabraknąć nie powinno, bo w czwartek klub obchodził 39 rocznicę powstania

Radni sprawdzali, kto wyszedł z urzędu wesprzeć marszałka. Naruszyli ochronę danych osobowych?
film

Radni sprawdzali, kto wyszedł z urzędu wesprzeć marszałka. Naruszyli ochronę danych osobowych? 0 0

Inspektor ochrony danych osobowych w urzędzie marszałkowskim oczekuje wyjaśnień od radnych Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o Michała Mulawę i Marka Wojciechowskiego, którzy w czwartek próbowali wyjaśnić szczegóły obecności ponad stuosobowej grupy urzędników na konferencji prasowej z udziałem ministra.

Wiceminister przyjechał uroczyście otworzyć żłobek, który działa już od 3 września
galeria

Wiceminister przyjechał uroczyście otworzyć żłobek, który działa już od 3 września 0 1

Wiceminister rodziny przyjechał wczoraj uroczyście otworzyć żłobek w Białej Podlaskiej. A placówka działa już od 3 września.

Chełmianka gra z Wisłą Puławy. Podtrzymają passę u siebie?

Chełmianka gra z Wisłą Puławy. Podtrzymają passę u siebie? 0 0

Emocji nie powinno zabraknąć w niedzielę na stadionie w Chełmie. Tamtejsza Chełmianka zmierzy się z Wisłą Puławy (godz. 15.30). To będzie pojedynek trzeciej drużyny w tabeli z czwartą

Komitet Krzysztofa Żuka skarży się na TVP Lublin. Wytyka nieobecność na konferencjach

Komitet Krzysztofa Żuka skarży się na TVP Lublin. Wytyka nieobecność na konferencjach 3 9

Dlaczego nas nie pokazujecie – pytają Telewizję Polską działacze komitetu Krzysztofa Żuka i składają oficjalną skargę do TVP.

Kajakiem po Chodelce. Trasa spływu ma być bardziej atrakcyjna dla turystów

Kajakiem po Chodelce. Trasa spływu ma być bardziej atrakcyjna dla turystów 0 0

Chodelka będzie bardziej dostępna dla kajakarzy. 17-kilometrowa trasa spływu pobiegnie przez Opole Lubelskie, Karczmiska i Wilków.

Wieczne Czytanie: Józef Łobodowski w DDK Węglin
27 września 2018, 18:00

Wieczne Czytanie: Józef Łobodowski w DDK Węglin 2 0

Co Gdzie Kiedy. 27 września o godz. 18 w Muzeum Józefa Czechowicza (ul. Złota 3) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu DDK Węglin Wieczne Czytanie, które będzie poświęcone twórczości Józefa Łobodowskiego.

Pomysł na biznes w Lublinie. Otworzył pierwszy w mieście automat z kebabami

Pomysł na biznes w Lublinie. Otworzył pierwszy w mieście automat z kebabami 174 6

Rozmowa z Pawłem Zasadą, właścicielem Kebab Box, pierwszego automatu na kebaby.

Były obawy o kolejne połączenie lotnicze z Lublina. Ważna deklaracja Wizz Air

Były obawy o kolejne połączenie lotnicze z Lublina. Ważna deklaracja Wizz Air 48 3

Loty linii Wizz Air do Londynu Luton pozostaną siatce połączeń Portu Lotniczego Lublin w przyszłorocznym sezonie letnim. Przewoźnik potwierdza natomiast, że do rozkładów nie wrócą zawieszane z końcem października rejsy do Sztokholmu i Kijowa.

Z opóźnieniem, ale są. Nowe trolejbusy wyjeżdżają na ulice Lublina

Z opóźnieniem, ale są. Nowe trolejbusy wyjeżdżają na ulice Lublina 9 12

Na ulice Lublina wyjeżdżają dziś nowe, przegubowe trolejbusy marki Ursus. Są klimatyzowane, wyposażone w biletomaty, a dzięki akumulatorom mogą kursować tam, gdzie nie ma nad jezdnią sieci zasilającej. Miasto kupiło w sumie 15 takich pojazdów za ponad 34 mln zł

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [21-23.09]
21 września 2018, 10:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [21-23.09] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Na ekrany lubelskich kin wkracza polski film kostiumowy Kamerdyner. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Miasto pozwało radną. Urząd domaga się przeprosin

Miasto pozwało radną. Urząd domaga się przeprosin 6 2

Władze Białej Podlaskiej pozwały radną niezależną Alicję Łagowską. Sprawa o ochronę dóbr osobistych toczy się przed Sądem Okręgowym w Lublinie.

Lubelskie: W przychodni zadrwili z RODO. Terminator, Jogi, Batman i inni na liście
galeria

Lubelskie: W przychodni zadrwili z RODO. Terminator, Jogi, Batman i inni na liście 226 11

Jogi, Batman, Szogun, Izaura, Masa, Skrzat – to tylko niektóre z zabawnych pseudonimów, jakie mieli otrzymać pacjenci przychodni w miejscowości Wohyń koło Radzynia, w województwie lubelskim. Chodzi o zachowanie anonimowości w związku z RODO (czyli nowego prawa o danych osobowych, które obowiązuje od 25 maja).

Motor gra z Sokołem Sieniawa bez nowego trenera. Rehabilitacja za Hutnika?

Motor gra z Sokołem Sieniawa bez nowego trenera. Rehabilitacja za Hutnika? 4 5

Piłkarze i kibice Motoru chcą, jak najszybciej zapomnieć o tym, co stało się w Krakowie. Ma w tym pomóc sobotni występ żółto-biało-niebieskich. Lublinianie zmierzą się na Arenie z Sokołem Sieniawa (godz. 18). Wszystko wskazuje na to, że na ławce trenerskiej „awaryjnie” zasiądzie Robert Chmura

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!