Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 października 2016 r.
6:34

Konsul generalny Ukrainy: Film "Wołyń" dzieli nasze narody

73 58 A A
Wasyl Pawluk, konsul generalny Ukrainy w Lublinie, fot. Maciej Kaczanowski
Wasyl Pawluk, konsul generalny Ukrainy w Lublinie, fot. Maciej Kaczanowski

"Moim zdaniem tym filmem reżyser nie łączy naszych narodów, a je dzieli. Trzeba pokazywać prawdę na temat tych wydarzeń i jestem za tym, żeby takie filmy powstawały, ale w „Wołyniu” pokazano dużo nienawiści". Rozmowa z Wasylem Pawlukiem, konsulem generalnym Ukrainy w Lublinie

• Oglądał pan film „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego?

– Tak, oglądałem.

• Jakie są pana wrażenia?

– Podobne, jak po innych filmach fabularnych, jakie oglądałem. Odniosłem wrażenie, że jest w nim za dużo krwi, scen, na które normalny człowiek nie może patrzeć. Ale taka była wizja reżysera.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 58

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 października 2016 o 02:55
0
Pan Konsul powinien zmienić nazwisko na Pawluczenko albo inne ukraińskie. Mam na nazwisko Pawluk i jestem Polakiem. Wiesław.
Avatar
Gość / 21 października 2016 o 17:59
0
Hmm....a czy to aby nie ten Pawluk był (a może i cały czas jest) banderowskiej, neonazistowskiej SS-vobody Tiahnyboka ?
Avatar
taa jasne / 21 października 2016 o 13:14
0
konitz m napisał:
student z Ukrainy napisał:
Prawda drodzy Państwo jest taka,  że Polaków z dziada pradziada na tzw. Kresach (czyli terenach dzisiejszej Litwy, Białorusi czy Ukrainy) było może z 10%.  Reszta to spolonizowani Ukraińcy, Białorusini czy Litwini. Wydarzenia na Wołyniu były okrutne, ale w znacznym stopniu wyczerpywały znamiona wojny domowej pomiędzy Ukraińcami wyznania rzymskokatolickiego a prawosławnego
student z Ukrainy napisał:
A według jakich żródeł ta prawda? Czym była i jak powstała Ukraina? Zgodzę się że Litwa a raczej Wielkie Księstwo Litewskie oraz Ruś ale nie Biało ani Czerwono tylko Kijowska były na tych terenach. Niedawno słyszałem newsa że człowiek pierwszy raz dosiadł konia na Ukrainie. Jest on dość mądry i pewnie chciał powiedzieć "na terenie dzisiejszej Ukrainy". I to właśnie zmienia postać żeczy. Stalin dał Wam początki państwowości to Putin powinien Wam teraz je odebrać.
To typowy ale DEBIL z UPAiny. Co do polonizacji to było nawet powiedzenie "szlachta polszczała - wieś ruszczała". Całe masy polskiej ludności chłopskiej jakie osadzane były na terenach m.inn Ukrainy uległy stopniowej rutenizacji. Ludność polska która zachowała świadomość narodową to tylko jedna któraś część osadnicta polskiego. Wiele wsi na tzw Ukrainie zachowywało polskość do niemal końca XIX wieku lecz rutenizowało się jeszcze przed I WŚ. Polscy historycy z przełomu XIX/XX wieku opisujący skalę osadnictwa polskiego bardzo krytykowali bogatą szlachtę i magnatów za to, że nie zadbali o oni o rzymskokatolickie kościoły dla polskich chłopów, a zamiast tego fundowali cerkwie unickie w ramach promowania unii wyznaniowej. W ten sposób mają oni jeszcze i ten grzech iż przyczynili się do wynarodowienia wielkiej liczby Polaków.
To typowy ale DEBIL z UPAiny. Co do polonizacji to było nawet powiedzenie "szlachta polszczała - wieś ruszczała". Całe masy polskiej ludności chłopskiej jakie osadzane były na terenach m.inn Ukrainy uległy stopniowej rutenizacji. Ludność polska która zachowała świadomość narodową to tylko jedna któraś część osadnicta polskiego. Wiele wsi na tzw Ukrainie zachowywało polskość do niemal końca XIX wieku lecz rutenizowało się jeszcze przed I WŚ. Polscy historycy z przełomu XIX/XX wieku opisujący skalę osadnictwa polskiego... rozwiń
Avatar
taa jasne / 21 października 2016 o 13:07
0
student z Ukrainy napisał:
Prawda drodzy Państwo jest taka,  że Polaków z dziada pradziada na tzw. Kresach (czyli terenach dzisiejszej Litwy, Białorusi czy Ukrainy) było może z 10%.  Reszta to spolonizowani Ukraińcy, Białorusini czy Litwini. Wydarzenia na Wołyniu były okrutne, ale w znacznym stopniu wyczerpywały znamiona wojny domowej pomiędzy Ukraińcami wyznania rzymskokatolickiego a prawosławnego
U ha ha ha bredzisz biedny nieuku. Zapoznaj się najpierw ze zmianami demograficznymi na przestrzeni wieków, na terenach twojej obecnej tzw "ukrainy". Dowiedz się jakie były straty populacji z różnych przyczyn. Nie masz tłumoku pojęcia jak wielka liczba chłopskiej ludności rdzennie polskiej zapełniła pustki demograficzne powodowane wojnami, klęskami nieurodzaju czy epidemiami. To bardzo często ludność polska ulegała rutenizacji, zwłaszcza gdy bliżej miała do cerkwi unickiej niż do rzymskokatolickiego kościoła. Polonizowała się jedynie szlachta i to nie żadna ukraińska bo takiej nie było lecz szlachta ruska. W przypadku ludności stanów niższych było odwrotnie. Poza tym w XVI, XVII, XVIII wieku nie było nawet mowy o żadnej narodowości ukraińskiej którą de facto wymyślili Austriacy w ramach polityki antyrosyjskiej. Po ukraińcu ani prawdy ani wiedzy historycznej oczekiwać nie można -potwierdzasz jedynie waszą głupotę, ignorancję i fałszywość.
U ha ha ha bredzisz biedny nieuku. Zapoznaj się najpierw ze zmianami demograficznymi na przestrzeni wieków, na terenach twojej obecnej tzw "ukrainy". Dowiedz się jakie były straty populacji z różnych przyczyn. Nie masz tłumoku pojęcia jak wielka liczba chłopskiej ludności rdzennie polskiej zapełniła pustki demograficzne powodowane wojnami, klęskami nieurodzaju czy epidemiami. To bardzo często ludność polska ulegała rutenizacji, zwłaszcza gdy bliżej miała do cerkwi unickiej niż do rzymskokatolickiego kościoła. Poloniz... rozwiń
Avatar
taa jasne / 21 października 2016 o 12:59
0
stefan napisał:
Ziemia Chełmska i poniżej aż do połowy XIV wieku  to Ruś Halicka
Ziemia chełmska, bełzka i lwowska to terytorium polskiego plemienia Lędzian-Lachów (jednego z największych polskich plemion) zagarnięte przez Rurykowiczów najpierw w 981 roku. Potem koleje losu tych terenów były zmienne, aż do XIV wieku kiedy powróciły one do Polski. Poczytaj sobie baranino kroniki staroruskie Nestora. Lwowa również nie założył żaden ks. Daniel. Tam od dawna istniał już gród Lędzian. Podobnie z Chełmem. Od nazwy Lędzian pochodzą ogólne nazwy Polaków i Polski w wielu językach - Lechistan, Lenkas, Lengyel itd. Na ziemie o których mowa ludność ruska napłynęła w większych ilościach dopiero podczas najazdu Tataro-Mongolskiego. To Ukraińcy są tu przybyszami i nie ma mowy o żadnych "ukraińskich ziemiach etnicznych". W dodatku zapamiętajcie sobie jedno - Ukraina to nie Ruś, a Ruś to nie Ukraina. Ukraińcy ze Starorusami mają tyle wspólnego co współcześni Włosi z antycznymi Rzymianami. Ruś Kijowska to nie było państwo narodowe lecz przymusowa federacja plemion wschodniosłowiańskich, ugrofińskich i Waregów-Rusów ze Skandynawii. Ukraina to jedynie Kijów, Czernichów z okolicznymi terenami. Wołyń, Małopolska Wschodnia obecnie okupowana przez Ukraińców, a podarowana im przez niejakiego Stalina nie mają nic wspólnego z faktyczną Ukrainą.
Ziemia chełmska, bełzka i lwowska to terytorium polskiego plemienia Lędzian-Lachów (jednego z największych polskich plemion) zagarnięte przez Rurykowiczów najpierw w 981 roku. Potem koleje losu tych terenów były zmienne, aż do XIV wieku kiedy powróciły one do Polski. Poczytaj sobie baranino kroniki staroruskie Nestora. Lwowa również nie założył żaden ks. Daniel. Tam od dawna istniał już gród Lędzian. Podobnie z Chełmem. Od nazwy Lędzian pochodzą ogólne nazwy Polaków i Polski w wielu językach - Lechistan, Lenkas, Lengyel itd. N... rozwiń
Avatar
taa jasne / 21 października 2016 o 12:50
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Niech  tow. ambasador wyobrazi sobie, że główna ulica w Berlinie nosi nazwę adolfa hitlera !!!!!!!!!!! Resztę to proszę o inteligencję i wyobraźnię !
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Według pana konsula, źle że pokazano prawdę. Inna rzecz to przyczyna rzezi wołyńskiej. 5 lat przed tym my niszczyliśmy za namową Watykanu ich świątynie. Wysadzono w powietrze ok 800 cerkwii. Im ciemniejszy naród tym bardziej religijny. Powód mieli, ale żeby aż tak.... W XX wieku?
Co było przyczyną mordowania Polaków przez Ukraińców w latach 1918-1919 pod patronatem Petlury i tzw siczowych strzelców, a w latach 1919-1920 pod patronatem bolszewików ? Argument z burzeniem cerkwi jest debilny i nie ma żadnej wartości. Zanim jeden z drugim się w tej kwestii odezwie niech się dowie o mordach z lat 1918-1920. Skala wówczas była mniejsza co do liczby ofiar ale bestialstwo ukraińskie było tradycyjne.
rozwiń
Avatar
Gość / 21 października 2016 o 12:13
0
Ramię w ramię z Polakami to tylko wtedy, gdy wielkie zagrożenie ze strony Rosji, ale najpierw należałoby się bić mocno w piersi i uznać swoje winy (co niejednokrotnie zrobili już Rosjanie). Potrzeba jednak tu czegoś więcej niż ciągłe kalkulowanie ukraińskich władz i notoryczne zakłamywanie historii, szczególnie tej dotyczącej najbliższych sobie sąsiadów.
Avatar
Gość / 21 października 2016 o 09:32
0
NIENAWIŚCI? BO TAK BYŁO, POKAZANO PRAWDZIWĄ NIENAWIŚĆ UKRAIŃCÓW DO POLAKÓW, TAK BYŁO... PRAWDA W OCZY KOLE? NIE ZAFAŁSZOWUJMY HISTORII TYLKO PO TO ŻEBY PRZYMILIĆ SIĘ "BRACIOM UKRAIŃCOM".
Avatar
Gość / 21 października 2016 o 08:46
0
Sicz=dzicz, co wyprawiały bandy upa z Polakami i jak całe wsie płonęły , mordy te swoim okrucieństwem wielokrotnie przewyższały dokonania Niemców i Rosjan . Z resztą to właśnie ukraińców wybierano na kapo w obozach . Sława wymyślnych tortur ciągnie się za nimi od 17 wieku . Nie ma w przyrodzie podobnego przykładu okrucieństwa jak ukrainiec z upa , zwierzęta zabijają by żyć , a nie dla przyjemności , nawet pasożyty tak nie postępują . Swoją drogą to w jaki sposób można wychować takiego zwyrodnialca ? To całe lata jak nie pokolenia pracy nad deprawacją psychiki!
Sicz=dzicz, co wyprawiały bandy upa z Polakami i jak całe wsie płonęły , mordy te swoim okrucieństwem wielokrotnie przewyższały dokonania Niemców i Rosjan . Z resztą to właśnie ukraińców wybierano na kapo w obozach . Sława wymyślnych tortur ciągnie się za nimi od 17 wieku . Nie ma w przyrodzie podobnego przykładu okrucieństwa jak ukrainiec z upa , zwierzęta zabijają by żyć , a nie dla przyjemności , nawet pasożyty tak nie postępują . Swoją drogą to w jaki sposób można wychować takiego zwyrodnialca ? To całe lata jak nie pokolenia pracy nad d... rozwiń
Avatar
Gość / 21 października 2016 o 08:32
0
Banderowcy - won z Polski ! Deportować !
Avatar
Gość / 24 października 2016 o 02:55
0
Pan Konsul powinien zmienić nazwisko na Pawluczenko albo inne ukraińskie. Mam na nazwisko Pawluk i jestem Polakiem. Wiesław.
Avatar
Gość / 21 października 2016 o 17:59
0
Hmm....a czy to aby nie ten Pawluk był (a może i cały czas jest) banderowskiej, neonazistowskiej SS-vobody Tiahnyboka ?
Avatar
taa jasne / 21 października 2016 o 13:14
0
konitz m napisał:
student z Ukrainy napisał:
Prawda drodzy Państwo jest taka,  że Polaków z dziada pradziada na tzw. Kresach (czyli terenach dzisiejszej Litwy, Białorusi czy Ukrainy) było może z 10%.  Reszta to spolonizowani Ukraińcy, Białorusini czy Litwini. Wydarzenia na Wołyniu były okrutne, ale w znacznym stopniu wyczerpywały znamiona wojny domowej pomiędzy Ukraińcami wyznania rzymskokatolickiego a prawosławnego
student z Ukrainy napisał:
A według jakich żródeł ta prawda? Czym była i jak powstała Ukraina? Zgodzę się że Litwa a raczej Wielkie Księstwo Litewskie oraz Ruś ale nie Biało ani Czerwono tylko Kijowska były na tych terenach. Niedawno słyszałem newsa że człowiek pierwszy raz dosiadł konia na Ukrainie. Jest on dość mądry i pewnie chciał powiedzieć "na terenie dzisiejszej Ukrainy". I to właśnie zmienia postać żeczy. Stalin dał Wam początki państwowości to Putin powinien Wam teraz je odebrać.
To typowy ale DEBIL z UPAiny. Co do polonizacji to było nawet powiedzenie "szlachta polszczała - wieś ruszczała". Całe masy polskiej ludności chłopskiej jakie osadzane były na terenach m.inn Ukrainy uległy stopniowej rutenizacji. Ludność polska która zachowała świadomość narodową to tylko jedna któraś część osadnicta polskiego. Wiele wsi na tzw Ukrainie zachowywało polskość do niemal końca XIX wieku lecz rutenizowało się jeszcze przed I WŚ. Polscy historycy z przełomu XIX/XX wieku opisujący skalę osadnictwa polskiego bardzo krytykowali bogatą szlachtę i magnatów za to, że nie zadbali o oni o rzymskokatolickie kościoły dla polskich chłopów, a zamiast tego fundowali cerkwie unickie w ramach promowania unii wyznaniowej. W ten sposób mają oni jeszcze i ten grzech iż przyczynili się do wynarodowienia wielkiej liczby Polaków.
To typowy ale DEBIL z UPAiny. Co do polonizacji to było nawet powiedzenie "szlachta polszczała - wieś ruszczała". Całe masy polskiej ludności chłopskiej jakie osadzane były na terenach m.inn Ukrainy uległy stopniowej rutenizacji. Ludność polska która zachowała świadomość narodową to tylko jedna któraś część osadnicta polskiego. Wiele wsi na tzw Ukrainie zachowywało polskość do niemal końca XIX wieku lecz rutenizowało się jeszcze przed I WŚ. Polscy historycy z przełomu XIX/XX wieku opisujący skalę osadnictwa polskiego... rozwiń
Avatar
taa jasne / 21 października 2016 o 13:07
0
student z Ukrainy napisał:
Prawda drodzy Państwo jest taka,  że Polaków z dziada pradziada na tzw. Kresach (czyli terenach dzisiejszej Litwy, Białorusi czy Ukrainy) było może z 10%.  Reszta to spolonizowani Ukraińcy, Białorusini czy Litwini. Wydarzenia na Wołyniu były okrutne, ale w znacznym stopniu wyczerpywały znamiona wojny domowej pomiędzy Ukraińcami wyznania rzymskokatolickiego a prawosławnego
U ha ha ha bredzisz biedny nieuku. Zapoznaj się najpierw ze zmianami demograficznymi na przestrzeni wieków, na terenach twojej obecnej tzw "ukrainy". Dowiedz się jakie były straty populacji z różnych przyczyn. Nie masz tłumoku pojęcia jak wielka liczba chłopskiej ludności rdzennie polskiej zapełniła pustki demograficzne powodowane wojnami, klęskami nieurodzaju czy epidemiami. To bardzo często ludność polska ulegała rutenizacji, zwłaszcza gdy bliżej miała do cerkwi unickiej niż do rzymskokatolickiego kościoła. Polonizowała się jedynie szlachta i to nie żadna ukraińska bo takiej nie było lecz szlachta ruska. W przypadku ludności stanów niższych było odwrotnie. Poza tym w XVI, XVII, XVIII wieku nie było nawet mowy o żadnej narodowości ukraińskiej którą de facto wymyślili Austriacy w ramach polityki antyrosyjskiej. Po ukraińcu ani prawdy ani wiedzy historycznej oczekiwać nie można -potwierdzasz jedynie waszą głupotę, ignorancję i fałszywość.
U ha ha ha bredzisz biedny nieuku. Zapoznaj się najpierw ze zmianami demograficznymi na przestrzeni wieków, na terenach twojej obecnej tzw "ukrainy". Dowiedz się jakie były straty populacji z różnych przyczyn. Nie masz tłumoku pojęcia jak wielka liczba chłopskiej ludności rdzennie polskiej zapełniła pustki demograficzne powodowane wojnami, klęskami nieurodzaju czy epidemiami. To bardzo często ludność polska ulegała rutenizacji, zwłaszcza gdy bliżej miała do cerkwi unickiej niż do rzymskokatolickiego kościoła. Poloniz... rozwiń
Avatar
taa jasne / 21 października 2016 o 12:59
0
stefan napisał:
Ziemia Chełmska i poniżej aż do połowy XIV wieku  to Ruś Halicka
Ziemia chełmska, bełzka i lwowska to terytorium polskiego plemienia Lędzian-Lachów (jednego z największych polskich plemion) zagarnięte przez Rurykowiczów najpierw w 981 roku. Potem koleje losu tych terenów były zmienne, aż do XIV wieku kiedy powróciły one do Polski. Poczytaj sobie baranino kroniki staroruskie Nestora. Lwowa również nie założył żaden ks. Daniel. Tam od dawna istniał już gród Lędzian. Podobnie z Chełmem. Od nazwy Lędzian pochodzą ogólne nazwy Polaków i Polski w wielu językach - Lechistan, Lenkas, Lengyel itd. Na ziemie o których mowa ludność ruska napłynęła w większych ilościach dopiero podczas najazdu Tataro-Mongolskiego. To Ukraińcy są tu przybyszami i nie ma mowy o żadnych "ukraińskich ziemiach etnicznych". W dodatku zapamiętajcie sobie jedno - Ukraina to nie Ruś, a Ruś to nie Ukraina. Ukraińcy ze Starorusami mają tyle wspólnego co współcześni Włosi z antycznymi Rzymianami. Ruś Kijowska to nie było państwo narodowe lecz przymusowa federacja plemion wschodniosłowiańskich, ugrofińskich i Waregów-Rusów ze Skandynawii. Ukraina to jedynie Kijów, Czernichów z okolicznymi terenami. Wołyń, Małopolska Wschodnia obecnie okupowana przez Ukraińców, a podarowana im przez niejakiego Stalina nie mają nic wspólnego z faktyczną Ukrainą.
Ziemia chełmska, bełzka i lwowska to terytorium polskiego plemienia Lędzian-Lachów (jednego z największych polskich plemion) zagarnięte przez Rurykowiczów najpierw w 981 roku. Potem koleje losu tych terenów były zmienne, aż do XIV wieku kiedy powróciły one do Polski. Poczytaj sobie baranino kroniki staroruskie Nestora. Lwowa również nie założył żaden ks. Daniel. Tam od dawna istniał już gród Lędzian. Podobnie z Chełmem. Od nazwy Lędzian pochodzą ogólne nazwy Polaków i Polski w wielu językach - Lechistan, Lenkas, Lengyel itd. N... rozwiń
Avatar
taa jasne / 21 października 2016 o 12:50
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Niech  tow. ambasador wyobrazi sobie, że główna ulica w Berlinie nosi nazwę adolfa hitlera !!!!!!!!!!! Resztę to proszę o inteligencję i wyobraźnię !
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Według pana konsula, źle że pokazano prawdę. Inna rzecz to przyczyna rzezi wołyńskiej. 5 lat przed tym my niszczyliśmy za namową Watykanu ich świątynie. Wysadzono w powietrze ok 800 cerkwii. Im ciemniejszy naród tym bardziej religijny. Powód mieli, ale żeby aż tak.... W XX wieku?
Co było przyczyną mordowania Polaków przez Ukraińców w latach 1918-1919 pod patronatem Petlury i tzw siczowych strzelców, a w latach 1919-1920 pod patronatem bolszewików ? Argument z burzeniem cerkwi jest debilny i nie ma żadnej wartości. Zanim jeden z drugim się w tej kwestii odezwie niech się dowie o mordach z lat 1918-1920. Skala wówczas była mniejsza co do liczby ofiar ale bestialstwo ukraińskie było tradycyjne.
rozwiń
Avatar
Gość / 21 października 2016 o 12:13
0
Ramię w ramię z Polakami to tylko wtedy, gdy wielkie zagrożenie ze strony Rosji, ale najpierw należałoby się bić mocno w piersi i uznać swoje winy (co niejednokrotnie zrobili już Rosjanie). Potrzeba jednak tu czegoś więcej niż ciągłe kalkulowanie ukraińskich władz i notoryczne zakłamywanie historii, szczególnie tej dotyczącej najbliższych sobie sąsiadów.
Avatar
Gość / 21 października 2016 o 09:32
0
NIENAWIŚCI? BO TAK BYŁO, POKAZANO PRAWDZIWĄ NIENAWIŚĆ UKRAIŃCÓW DO POLAKÓW, TAK BYŁO... PRAWDA W OCZY KOLE? NIE ZAFAŁSZOWUJMY HISTORII TYLKO PO TO ŻEBY PRZYMILIĆ SIĘ "BRACIOM UKRAIŃCOM".
Avatar
Gość / 21 października 2016 o 08:46
0
Sicz=dzicz, co wyprawiały bandy upa z Polakami i jak całe wsie płonęły , mordy te swoim okrucieństwem wielokrotnie przewyższały dokonania Niemców i Rosjan . Z resztą to właśnie ukraińców wybierano na kapo w obozach . Sława wymyślnych tortur ciągnie się za nimi od 17 wieku . Nie ma w przyrodzie podobnego przykładu okrucieństwa jak ukrainiec z upa , zwierzęta zabijają by żyć , a nie dla przyjemności , nawet pasożyty tak nie postępują . Swoją drogą to w jaki sposób można wychować takiego zwyrodnialca ? To całe lata jak nie pokolenia pracy nad deprawacją psychiki!
Sicz=dzicz, co wyprawiały bandy upa z Polakami i jak całe wsie płonęły , mordy te swoim okrucieństwem wielokrotnie przewyższały dokonania Niemców i Rosjan . Z resztą to właśnie ukraińców wybierano na kapo w obozach . Sława wymyślnych tortur ciągnie się za nimi od 17 wieku . Nie ma w przyrodzie podobnego przykładu okrucieństwa jak ukrainiec z upa , zwierzęta zabijają by żyć , a nie dla przyjemności , nawet pasożyty tak nie postępują . Swoją drogą to w jaki sposób można wychować takiego zwyrodnialca ? To całe lata jak nie pokolenia pracy nad d... rozwiń
Avatar
Gość / 21 października 2016 o 08:32
0
Banderowcy - won z Polski ! Deportować !
Zobacz wszystkie komentarze 58

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie 0 0

W sobotę pełniący służbę w Okunince nad jeziorem Białym policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód seat leon, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn z woj. mazowieckiego.

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 9 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 3

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 1

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 1 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 7 0

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 19 0

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 6 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 34 12

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 11

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 14 3

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 7 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 1

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Pieszy zginął po potrąceniu przez ciężarówkę. Szedł niewłaściwą stroną drogi, bez odblasków

Pieszy zginął po potrąceniu przez ciężarówkę. Szedł niewłaściwą stroną drogi, bez odblasków 8 1

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.