Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 listopada 2019 r.
11:38

Kontrole policji na targowiskach w Lublinie

13 15 A A

Policjanci skontrolowali stoiska na targach w Lublinie. Skonfiskowali nielegalnie sprzedawane papierosy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie kontrolują miejskie targowiska. Za cel funkcjonariusze obrali sobie nielegalne papierosy, pochodzące najczęściej zza wschodniej granicy.

Tylko przez ostatni tydzień zabezpieczyli łącznie 1500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby nielegalny towar trafił na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby 35 tys. złotych.

Posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy i sprzedawanie ich, stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych. Grozi za to grzywna.

 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
K / 19 listopada 2019 r. o 13:19
A tych papierosowycb, sprężystych spod Nowej aresztowali?
Avatar
Gość / 19 listopada 2019 r. o 11:53
35 tys zł to chyba jakaś kpina. Miliony lecą bokiem w różnych aferach a ciułaczy nasza ,,wspaniała policja,, nęka w trosce o ,,zdrową tkankę społeczeństwa,,. Tylko czy aby na pewno o to chodzi.
Avatar
Gość / 19 listopada 2019 r. o 14:06
Akcyza pójdzie do góry to będziemy palić tylko takie papierosy.
Avatar
Gość / 19 listopada 2019 r. o 17:48
Jaki idiota wyliczył te niby straty ?? (35000:1500 =23.33)
Avatar
dewelo-bazar POd okiem sułtana / 19 listopada 2019 r. o 17:12
A kiedy kontrola na "targowisku", na którym handluje się planami zagosPOdarowania przestrzennego i to także w nocy?
Avatar
paranoja / 19 listopada 2019 r. o 13:59
Jakie straty skarbu Państwa !!! po prostu nie zarobili .
Avatar
Flamaster / 19 listopada 2019 r. o 12:54
Wólka Kosowska lub Marywilska w Warszawie. Niech tam jadą to wykryją straty nie w dziesiątkach, a milionach złotych.
Avatar
Rozsmieszona / 19 listopada 2019 r. o 12:07
Wykrywalnosc przestępczości wzrasta ,żenada i kpina
Avatar
Gość / 20 listopada 2019 r. o 09:20
Policja stoi, kasę bierze a oni i tak handluja legalnie od lat
Avatar
Gość / 19 listopada 2019 r. o 14:04
Papierosow nie sprzedaja ukraincy, tylko polacy, slepaku.
Avatar
Gość / 20 listopada 2019 r. o 09:20
Policja stoi, kasę bierze a oni i tak handluja legalnie od lat
Avatar
Ja / 19 listopada 2019 r. o 22:34
Za posiadanie tez jest grzywna? Przeciez przepisy mowia wyraznie ze bez placenia akcyzy i vat mozna przywiesc droga lądową 40 sztuk papierosów, a samolotem nawet 200... wiec za co grzywna? ***s://ksiegowosc.infor.pl/podatki/vat/akcyza/256361,Ile-papierosow-mozna-przywiezc-z-zagranicy-bez-cla-akcyzy-i-VAT.html
Avatar
Gość / 19 listopada 2019 r. o 17:48
Jaki idiota wyliczył te niby straty ?? (35000:1500 =23.33)
Avatar
dewelo-bazar POd okiem sułtana / 19 listopada 2019 r. o 17:12
A kiedy kontrola na "targowisku", na którym handluje się planami zagosPOdarowania przestrzennego i to także w nocy?
Avatar
won / 19 listopada 2019 r. o 14:06
Papierosow nie sprzedaja ukraincy, tylko polacy, slepaku.
 Kto je do Polski przemyca ukropski imbecylu?
Avatar
Gość / 19 listopada 2019 r. o 14:06
Akcyza pójdzie do góry to będziemy palić tylko takie papierosy.
Avatar
Gość / 19 listopada 2019 r. o 14:04
Papierosow nie sprzedaja ukraincy, tylko polacy, slepaku.
Avatar
Gość / 19 listopada 2019 r. o 14:01
Moze poprostu uszczelnic granice z ukrainskimi bandytami? No aale to wedle PiSdzielcow nasi drodzy przyjaciele i strategiczny sojusznik a wiec cale to badziorstwo moze sobie swobodnie hasac po Polsce i przekraczac granice.
Avatar
paranoja / 19 listopada 2019 r. o 13:59
Jakie straty skarbu Państwa !!! po prostu nie zarobili .
Avatar
Kecaj02 / 19 listopada 2019 r. o 13:31
A krańcowa i targ. Z magazynami na pawilonach.
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Studniówka Szlachetnej Paczki w Lublinie. Wystąpi m.in. Ala Tracz

Studniówka Szlachetnej Paczki w Lublinie. Wystąpi m.in. Ala Tracz

Uczestniczki 5. edycji The Voice Kids – Lena Tylus i Julka Bieniek a także reprezentantka Polski na Eurowizji Junior Ala Tracz wystąpią jutro w Lublinie, podczas Studniówki Szlachetnej Paczki.

Farbotka czyli ekskluzywne ręcznie szyte torebki ze Świdnika. Które są najpopularniejsze?
Złota Setka

Farbotka czyli ekskluzywne ręcznie szyte torebki ze Świdnika. Które są najpopularniejsze?

Rozmowa z Julią Farbotką, założycielką sklepu i pracowni z ekskluzywnymi ręcznie szytymi torebkami ze Świdnika.

12-latek ranił dwóch chłopaków? Policja zabezpieczyła nóż
z kraju
film

12-latek ranił dwóch chłopaków? Policja zabezpieczyła nóż

Wodzisław Śląski, Rybnik, Katowice (woj. śląskie). 15- i 17-latek z Wodzisławia Śląskiego zostali ugodzeni nożem. Nastolatkowie zostali przetransportowani do szpitali. Jak informuje policja, prawdopodobnym sprawcą jest 12-latek. Okoliczności zdarzenia są wyjaśniane, a sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem w Dosłownej
30 września 2022, 17:00

Spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem w Dosłownej

W piątek, 30 września o godz. 17 w Księgarni Dosłownej (Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12) odbędzie się spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem.

Będzie demonstracja w Warszawie? Samorządowcy z ruchu Tak dla Polski ostrzegają

Będzie demonstracja w Warszawie? Samorządowcy z ruchu Tak dla Polski ostrzegają

Najpierw demonstracja przed siedzibą premiera, później wyłączanie latarń. Takie działania zapowiadają samorządowcy ze stowarzyszenia Tak dla Polski, jeśli nie dogadają się z rządem. A chodzi o duże pieniądze.

Czekały na to pokolenia kibiców. Motor Lublin żużlowym mistrzem Polski
dużo zdjęć z niedzielnego meczu
galeria

Czekały na to pokolenia kibiców. Motor Lublin żużlowym mistrzem Polski

Dwanaście punktów straty z pierwszego meczu udało się odrobić żużlowcom Motoru Lublin w rewanżowym spotkaniu finałowym PGE Ekstraligi. Lublinianie sięgnęli po złoto Drużynowych Mistrzostw Polski po raz pierwszy w historii.

Pięknie z zewnątrz i od środka. Kiedy otwarcie Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa?
zdjęcia
galeria

Pięknie z zewnątrz i od środka. Kiedy otwarcie Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa?

Dawny Syndykat Rolniczy w Hrubieszowie jest już po remoncie. – Mogę śmiało powiedzieć, że to obecnie najpiękniejszy budynek w naszym mieście – mówi burmistrz Marta Majewska i zdradza, kiedy przy ul. 3 Maja nastąpi oficjalne otwarcie Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa.

Jacek Ziółkowski (Motor Lublin): Nie dokonaliśmy niemożliwego
galeria

Jacek Ziółkowski (Motor Lublin): Nie dokonaliśmy niemożliwego

Rozmowa z Jackiem Ziółkowskim, menadżerem Motoru Lublin

3-latek przygnieciony przez automatyczną bramę. Dziecko nie żyje
film

3-latek przygnieciony przez automatyczną bramę. Dziecko nie żyje

Nie żyje 3-letni chłopczyk, który został przygnieciony przez bramę automatyczną. Do tragicznego wypadku doszło w gminie Ksawerów w województwie łódzkim. Szczegóły zdarzenia wyjaśnia policja.

Skrzydłowe MKS FunFloor Lublin będą miały łatwiej

Skrzydłowe MKS FunFloor Lublin będą miały łatwiej

W meczu z KPR Gminy Kobierzyce na boisko wróciła Daria Szynkaruk. To kolejna po Oktawii Płomińskiej zawodniczka, która wraca do zespołu po urazie.

Lublin. Szykują wiatę za 72 tysiące złotych. Gdzie stanie?

Lublin. Szykują wiatę za 72 tysiące złotych. Gdzie stanie?

Na początku przyszłego miesiąca powinien się zacząć montaż nowej wiaty na przystanku komunikacji miejskiej obok szpitala przy al. Kraśnickiej. Zarząd Transportu Miejskiego zapłaci za nią niemal 72 tys. zł.