Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 lipca 2011 r.
18:36
Edytuj ten wpis

Korki w Lublinie: 29 km/h samochodem w godzinach szczytu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 23 A A
Ulica Narutowicza w godzinach szczytu. Widok z okna hotelu Victoria (Karol Zienkiewicz / Archiwum)
Ulica Narutowicza w godzinach szczytu. Widok z okna hotelu Victoria (Karol Zienkiewicz / Archiwum)

29 km/h to średnia prędkość przejazdu przez Lublin w godzinach szczytu – wyliczył jeden z serwisów drogowych. W zestawieniu wypadliśmy gorzej niż Białystok. W centrum miasta nie brakuje ulic, którymi jedzie się nie szybciej niż 8 km/h.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Raport porównujący ruch w Białymstoku i Lublinie – dwóch największych miastach wschodniej Polski – opracował serwis korkowo.pl. Z zebranych danych wynika, że średnia prędkość jazdy po lubelskich ulicach wynosi w najlepszym wypadku 38 km/h i to dopiero późnym wieczorem. Taką prędkość białostoccy kierowcy rozwijają już po godz. 5 rano, gdy w Lublinie w tym czasie jedzie się średnio 29 km/h.

– Różowo nie jest – przyznaje Beata Jasińska, która codziennie dojeżdża do pracy w śródmieściu przez al. Spółdzielczości Pracy. – Za Olimpem trzeba swoje odczekać. Nie lepiej jest na górze przy skrzyżowaniu z Unicką. Gdyby udało się wyprowadzić ruch ciężarówek z miasta, na pewno byłoby lepiej, ale w samym centrum problemem są głównie wąskie ulice.

Ogółem wypadamy gorzej niż mniej rozległy i słabiej zaludniony Białystok. Mimo że tam zagęszczenie pojazdów na kilometr kwadratowy miasta jest znacznie wyższe (1400 aut) niż w Lublinie (1200). Drogami naszego miasta przemieszcza się ok. 176 tys. samochodów, a w stolicy Podlasia – 142 tys.

W innym serwisie mierzącym natężenie ruchu, targeo.pl, wyraźnie widać, że na pewnych odcinkach ulic codziennie jedzie się bardzo wolno. Wczoraj po południu prędkość poniżej 8 km/h serwis pokazywał na al. Spółdzielczości Pracy przed Smorawińskiego i Unicką, ul. Ducha przed al. Solidarności, ul. Podzamcze przed rondem Mohyły, al. Smorawińskiego przed Popiełuszki, Solidarności przed Sikorskiego, Nadbystrzyckiej przed Muzyczną. Co ciekawe, prędkość powyżej 80 km/h można było zaobserwować na nowym odcinku ul. Jana Pawła II, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

– Chcielibyśmy, żeby przejazd przez Lublin był sprawniejszy – przyznaje Eugeniusz Janicki, dyrektor Zarządu Dróg i Mostów. Według niego, sama obwodnica sprawy nie załatwi, konieczne są też inne inwestycje. – Na przykład budowa tunelu pod Al. Racławickimi – dodaje.
Sprawa budowy tunelu utknęła w martwym punkcie, bo miasta na taką inwestycję nie stać. Jest za to szansa, że niebawem uda się rozwiązać problem na skrzyżowaniu al. Solidarności z al. Sikorskiego, ul. Północną i Ducha. Tu estakady ma zbudować prywatny inwestor w zamian za zgodę na budowę centrum handlowego.

Wyliczeń, które zaprezentowano w komunikacie internetowego serwisu, Zarząd Dróg i Mostów komentować nie chce.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Łukasz / 16 stycznia 2012 o 22:36
0
Nie wiem skąd te dane, ale wychodzi z nich, że szybciej jeździ się w godzinach porannego szczytu (7-9), niż w południe, czy wieczorem - a każdy kto jeździ po mieście wie, że jest odwrotnie.
Avatar
bambo75 / 20 lipca 2011 o 08:47
0
Jeśli nadal sporo osób będzie autem "jeździć do kiosku po gazetę" ,to niestety korki się nie zmniejszą... Ja wolę MPKiem jechać przez miasto,niż swoim autem-przynajmniej nie trzeba się martwić "gdzie auto zaparkować"...
Avatar
Łukasz / 19 lipca 2011 o 11:27
0
Mnie jeszcze denerwują kierowcy tirów - np. na skrzyżowaniu Solidarności z Sikorskiego do jazdy na wprost w kierunku Piask są dwa pasy, a wiadomo że zanim ruszy jeden tir na światłach, to w takim samym czasie przejedzie ze sześć osobówek, ale kierowcy tirów za nic mają komfort mieszkańców ustawiając się na obu pasach i w konsekwencji oba mocno korkując - czy aby ułatwić choć trochę życie lublinianom zarządca drogi nie mógł by ustawić znaku nakazującego ustawianie się tirom na prawym pasie do jazdy na wprost i zakazującego stania na pasie lewym??
Avatar
thunder93 / 19 lipca 2011 o 11:01
0
Światło zmienia się na zielone, a kierowcy dopiero wrzucają I bieg, to niestety bardzo częsty widok w Lublinie.

Zastanawia mnie czemu w Lublinie nie można zainstalować wyświetlaczy z ilością sekund pozostałych do zmiany światła.

Ponoć przepisy nie pozwalają. Tylko czemu w innych miastach można?
Avatar
Łukasz / 19 lipca 2011 o 10:53
0
A ja mam pytanie czy w okresie wakacyjnym nie można by było włączać sygnalizacji o 7 rano, nie mówiąc już o weekendach gdzie światła spokojnie mogłyby pracować od ósmej - od razu lepiej by się jeździło.
Avatar
jon / 19 lipca 2011 o 08:33
0
[quote name='jacuś' timestamp='1311053396' post='503393']
Od początku wakacji jeżdżę rowerem (nie muszę już dzieci do szkoły zaprowadzać) i jest mi z tym bardzo dobrze.
[/quote]
świeże powietrze, dużo tlenu, nie ?
Avatar
jacuś / 19 lipca 2011 o 07:29
0
[quote name='GRZECHO' timestamp='1311017625' post='503309']
LUDZIE WYCIąGNICIE ROWERY Z GARAżY!
[/quote]
Od początku wakacji jeżdżę rowerem (nie muszę już dzieci do szkoły zaprowadzać) i jest mi z tym bardzo dobrze.
Avatar
tomek / 19 lipca 2011 o 07:22
0
jak ma być sprawniej w tej dziurze jak buduje się ulice z dwoma pasami oddzielone barierką np.nowy odcinek Jana Pawła II i stawia się ograniczenie do 50km/h. czysty deb***izm!!!!
Avatar
abc / 19 lipca 2011 o 03:03
0
[quote name='Robbie' timestamp='1311017581' post='503308']
No a juz jak sie wyjedzie za Lublin to jedzie sie na zlamanie karku, swojego i reszty uzytkownikow tak jak ten baran
[/quote]
Znowu? Boże człowieku, zamieściłeś już raz ten filmik
więc po co znów i znów i znów nim tu katujesz? Hmmm...
czas najwyższy wyłączyć komputer i poszukać pod dywanem umiaru.
Avatar
Lublin / 19 lipca 2011 o 01:42
0
W mieście powinny jeździć tylko rowery. Nie dość, że tyle smrodu na ulicach to jeszcze smród spalin...
Avatar
Łukasz / 16 stycznia 2012 o 22:36
0
Nie wiem skąd te dane, ale wychodzi z nich, że szybciej jeździ się w godzinach porannego szczytu (7-9), niż w południe, czy wieczorem - a każdy kto jeździ po mieście wie, że jest odwrotnie.
Avatar
bambo75 / 20 lipca 2011 o 08:47
0
Jeśli nadal sporo osób będzie autem "jeździć do kiosku po gazetę" ,to niestety korki się nie zmniejszą... Ja wolę MPKiem jechać przez miasto,niż swoim autem-przynajmniej nie trzeba się martwić "gdzie auto zaparkować"...
Avatar
Łukasz / 19 lipca 2011 o 11:27
0
Mnie jeszcze denerwują kierowcy tirów - np. na skrzyżowaniu Solidarności z Sikorskiego do jazdy na wprost w kierunku Piask są dwa pasy, a wiadomo że zanim ruszy jeden tir na światłach, to w takim samym czasie przejedzie ze sześć osobówek, ale kierowcy tirów za nic mają komfort mieszkańców ustawiając się na obu pasach i w konsekwencji oba mocno korkując - czy aby ułatwić choć trochę życie lublinianom zarządca drogi nie mógł by ustawić znaku nakazującego ustawianie się tirom na prawym pasie do jazdy na wprost i zakazującego stania na pasie lewym??
Avatar
thunder93 / 19 lipca 2011 o 11:01
0
Światło zmienia się na zielone, a kierowcy dopiero wrzucają I bieg, to niestety bardzo częsty widok w Lublinie.

Zastanawia mnie czemu w Lublinie nie można zainstalować wyświetlaczy z ilością sekund pozostałych do zmiany światła.

Ponoć przepisy nie pozwalają. Tylko czemu w innych miastach można?
Avatar
Łukasz / 19 lipca 2011 o 10:53
0
A ja mam pytanie czy w okresie wakacyjnym nie można by było włączać sygnalizacji o 7 rano, nie mówiąc już o weekendach gdzie światła spokojnie mogłyby pracować od ósmej - od razu lepiej by się jeździło.
Avatar
jon / 19 lipca 2011 o 08:33
0
[quote name='jacuś' timestamp='1311053396' post='503393']
Od początku wakacji jeżdżę rowerem (nie muszę już dzieci do szkoły zaprowadzać) i jest mi z tym bardzo dobrze.
[/quote]
świeże powietrze, dużo tlenu, nie ?
Avatar
jacuś / 19 lipca 2011 o 07:29
0
[quote name='GRZECHO' timestamp='1311017625' post='503309']
LUDZIE WYCIąGNICIE ROWERY Z GARAżY!
[/quote]
Od początku wakacji jeżdżę rowerem (nie muszę już dzieci do szkoły zaprowadzać) i jest mi z tym bardzo dobrze.
Avatar
tomek / 19 lipca 2011 o 07:22
0
jak ma być sprawniej w tej dziurze jak buduje się ulice z dwoma pasami oddzielone barierką np.nowy odcinek Jana Pawła II i stawia się ograniczenie do 50km/h. czysty deb***izm!!!!
Avatar
abc / 19 lipca 2011 o 03:03
0
[quote name='Robbie' timestamp='1311017581' post='503308']
No a juz jak sie wyjedzie za Lublin to jedzie sie na zlamanie karku, swojego i reszty uzytkownikow tak jak ten baran
[/quote]
Znowu? Boże człowieku, zamieściłeś już raz ten filmik
więc po co znów i znów i znów nim tu katujesz? Hmmm...
czas najwyższy wyłączyć komputer i poszukać pod dywanem umiaru.
Avatar
Lublin / 19 lipca 2011 o 01:42
0
W mieście powinny jeździć tylko rowery. Nie dość, że tyle smrodu na ulicach to jeszcze smród spalin...
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 0 0

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 7 5

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 4 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 26 10

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 7

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 14 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!