Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 listopada 2019 r.
20:22

Korki z ulicy Diamentowej w Lublinie szybko nie znikną. Urzędnicy się tłumaczą

Autor: Zdjęcie autora drs
5 47 A A

Nie mieliśmy na to wpływu – tak miejscy urzędnicy tłumaczą kumulację utrudnień w ruchu na ul. Diamentowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kierowcy tkwią tu w korkach z dwóch powodów. Pierwszym jest zwężenie jezdni pod wiaduktem kolejowym. Drugą przyczyną jest fakt, że właśnie przez Diamentową został wyznaczony objazd dla kierowców, którzy nie mogą przejechać pod przebudowywanym mostem kolejowym przy ul. Janowskiej, gdzie przejazd może być zamknięty nawet do 22 listopada.

Ratusz przyznaje, że to on zatwierdzał projekty zmian w organizacji ruchu, ale nie miał wpływu na to, że utrudnienia skumulują się tak dotkliwie.

– Nie możemy decydować, który etap organizacji ruchu zostanie w danym czasie wprowadzony – tłumaczy Urząd Miasta, który poprosił policję o pomoc w rozładowaniu korków. Ostrzeżenia przed korkami mają być też wyświetlane na elektronicznych tablicach drogowych.

e-Wydanie

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 listopada 2019 o 20:44
+44
PKP jak zwykle daje dupy po całości. Kolejarze potrafią jedynie rozbierać i rozgrzebywać.
Avatar
ml / 14 listopada 2019 o 07:28
+38
Ja osobiście miejskich urzędników nie obwiniam. Bo winy ich w tym nie ma. Winna jest kolej która nie potrafiła w terminie zakończyć prac na kolejowej 7-ce.
Avatar
z Lublina / 13 listopada 2019 o 20:42
+35
Rząd kaczyńskiego przez rok nie zrobił nic żeby przebudowa trwała po zejściu Włochów. Oprócz oszukiwania rząd PiSu nic nie umie. Ma-sa-kra
Avatar
zdradziecka morda / 14 listopada 2019 o 06:41
+31
Policja tutaj nic nie usprawni, może robotnikom płacić nadgodziny trzeba i wtedy wyrobią się z robotą? Epitety rozdraznionych kierowców piwinni wysłuchać ci, którzy pozwolili na zwężenie pod mostem i zamknięcie Janowskiej w tym samym czasie!!!! Ludzie to nie wakacje ani ferie, już półtora roku i nie widać końca!!!!
 Tu jest trochę inaczej i spec ustawa sprawia że miasto z swoimi drogami na terenie kolejowym jest gościem, a nie na odwrót... cieszcie się że PKP całkowicie nie zamknęło tych 3 wiaduktów...
Avatar
Gość / 13 listopada 2019 o 20:48
+31
Diamentowa to jedyny sensowny objazd, nic tu mądrzejszego wymyślić nie można było. Pytanie dlaczego inwestycja PKP się tak ślimaczy? Miasto wiadukty postawiło w tempie ekspresowym. Można? Można.
Avatar
Sąsiad / 14 listopada 2019 o 07:39
+30
Jakoś po wyborach już Pituchy nie widać ! Schował się szczur przed mieszkańcami. Wrotków przeprasza za niego po raz kolejny.
Avatar
Gość / 13 listopada 2019 o 20:54
+30
miasto sobie szybko poradziło ze swoją inwestycją a kolej to pewnie będzie się z tym grzebać do 2029, jedna wielka żenada, pisiewicze z dobrej zmiany potrafią tylko brać pieniądze, zwykły remont torów i wiaduktów ich po prostu przerasta
Avatar
kulą w płot / 13 listopada 2019 o 21:58
+25
To jest inwestycja kolei a nie miasta
Dzięki temu realizuje się ją przez kilka lat - a nie przez kilka dziesięcioleci.
 Nie chcę nic mówić, ale miejska inwestycja żadnego pośligu nie złapała i już dawno została zakończona, w przeciwieństwie do tego co wyrabia kolej.
Avatar
Gość / 13 listopada 2019 o 21:44
+24
PO RAZ KOLEJNY MISIEWICZE Z DOJNEJ ZMIANY POKAZALI SWOJE KOMPETENCJE. JAK TO MAWIAŁ MARSZAŁEK: "IM KURY SZCZAĆ PROWADZAĆ" A NIE ZAJMOWAĆ SIĘ REMONTAMI
Avatar
Gość / 13 listopada 2019 o 20:59
+24
to nie miejscy urzędnicy są winni tylko PKP
Avatar
Japolan / 14 listopada 2019 o 21:30
+3
Panie Pitucha, gdzie Pan jest ?! Zajmij się Pan tym problemem. Głosowaliśmy na Pana, bo obiecał Pan swoją pomoc w rozwiązywaniu problemów mieszkańców dzielnicy!  I co ?  Wybory były, a Pana teraz nie ma ! Czyżby chodziło tylko o głosy ? Wychodzi na to że tak.
Teolog świecki z Wrotkowa tak już ma. Proponuję w przyszłości unikać marnowania swego głosu popieraniem tego człowieka.
Avatar
Japolan / 14 listopada 2019 o 21:27
+2
pitucha !!! Radny pituch !! Gdzie jest ?? W końcu to z tej dzielnicy startował !!
Przed rokiem do Rady Miasta startował ze Śródmieścia - ta wyborcy byli za mało świadomi jego upaćkania lubelską aferą gruntową. Nadal mieszka w bloku obok budynku z mieszkaniem pana doktora Piotra Popiela (którego do Rady Miasta wybrano z okręgu Wrotków zawierającego).
Avatar
Zwolennik PIS / 14 listopada 2019 o 12:41
+9
Panie Pitucha, gdzie Pan jest ?! Zajmij się Pan tym problemem. Głosowaliśmy na Pana, bo obiecał Pan swoją pomoc w rozwiązywaniu problemów mieszkańców dzielnicy! I co ? Wybory były, a Pana teraz nie ma ! Czyżby chodziło tylko o głosy ? Wychodzi na to że tak.
Avatar
Zorro / 14 listopada 2019 o 10:12
-1
Nic tylko umiecie narzekac. Przesiadz sie jeden z drugim w autobus , a nie wozic dupy. Orczyki sie odezwaly..Wiecznie nic im nie pasuje. Jak robisz w domu remont to takze tak narzekacie....
Korzystam z komunikacji miejskiej i mam dość tego skandalu komunikacyjnego na Wrotkowie.
 TO sie powies....
Avatar
Zorro / 14 listopada 2019 o 10:10
-2
To sie powies....
Avatar
Gość / 14 listopada 2019 o 09:23
+21
Mieszkam tam od 15lat (boczna Diamentowej) i od zawsze były korki w tej części miasta. Wiadukt na Krochmalnej usprawnił ruch, dopóki kolej nie wznowila prac jeździło sie tam bardzo dobrze, nawet jak rozpoczął sie rok szkolny i akademicki. Wiec nie piszcie glupot że to wina tego ze ludzie nie jezdżą komunikacją miejską. Jezeli zamkneli Janowską, na Diamentowej pod wiaduktem powinni wstrzymać prace i otworzyc po dwa pasy w obie strony i nie byłoby problemów.
Avatar
andy / 14 listopada 2019 o 09:19
-19
ja tam nie stoje w korkach tylko wciskam się na hama, droga ze świdnika na czuby zajmuje mi góra 13 minut, mam szybki samochód, audi a3 w dislu 2,8 turbo
Avatar
Anka / 14 listopada 2019 o 09:02
-1
Zielonej fali nie było i nie będzie, bo firma, która miała ja dokończyć upadła. Ponad 18 mln zł poszło w błoto.  Korki na DMM, korki na Diamentowej, Narutowicza i Głębokiej, Wolskiej, itd. Wszędzie coś zaczęte, albo bezmyślnie zrobione. A skoro o deweloperce mowa to kłania się brak dojazdu do nowego przystanku PKP na Czynach, brak połączenia Gesiej, Koralowej z ul. Weglinek, bądź chociaż Berlowej od Koralowej do Granitowej. Buduje się od Jantarowej w stronę Wróbla nowe osiedla,  a wyjazdu stamtąd żadnego. Wszyscy mają się zmieścić na wyjazd przez Gęsia do JP II. W wystarczyłoby zrobić dojazd z Gesiej do Weglinek. Wkrótce zapchana będzie Jantarowa i wyjazd z Berlowej w Granitowa. Bloki, bloki, bloki. Brak dróg dojazdowych/wyjazdowych z osiedli,  boiska,  wysokich drzew,  ale najważniejsze to co 10m postawić bloki.   
Zielonej fali nie było i nie będzie, bo firma, która miała ja dokończyć upadła. Ponad 18 mln zł poszło w błoto.  Korki na DMM, korki na Diamentowej, Narutowicza i Głębokiej, Wolskiej, itd. Wszędzie coś zaczęte, albo bezmyślnie zrobione. A skoro o deweloperce mowa to kłania się brak dojazdu do nowego przystanku PKP na Czynach, brak połączenia Gesiej, Koralowej z ul. Weglinek, bądź chociaż Berlowej od Koralowej do Granitowej. Buduje się od Jantarowej w stronę Wróbla nowe osiedla,  a wyjazdu stamtąd żadnego. Wszyscy mają się zmieścić na wyjazd... rozwiń
Avatar
DJKot / 14 listopada 2019 o 08:36
+12
Diamentowa to Diamentowa i tak stoi i tak :)
Avatar
Gość / 14 listopada 2019 o 07:45
+11
To nie my, to oni ... pewnie wina Tuska.
Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Interaktywna wystawa "Star Wars" w Nowym Jorku. Przed wejściem tłumy fanów
film

Interaktywna wystawa "Star Wars" w Nowym Jorku. Przed wejściem tłumy fanów 0 0

Nowy Jork, Stany Zjednoczone. W piątek (06.12) odbyło się oficjalne otwarcie interaktywnej wystawy "Star Wars" w nowojorskim Dolby SoHo.

Ulice i place w Świdniku z nowym oświetleniem? Urzędnicy chcą wymienić tysiąc opraw lamp

Ulice i place w Świdniku z nowym oświetleniem? Urzędnicy chcą wymienić tysiąc opraw lamp 0 0

Urząd Miasta Świdnik chce wymienić 1001 opraw lamp oświetleniowych na nowoczesne i energooszczędne. Urzędnicy zapowiadali, że w piątek złożą wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Tragedia nad zalewem. Sobotnia akcja poszukiwawcza już się zakończyła [zdjęcia]
galeria

Tragedia nad zalewem. Sobotnia akcja poszukiwawcza już się zakończyła [zdjęcia] 12 3

Sobotnie poszukiwania prowadzone przez strażaków na Zalewie Zemborzyckim w Lublinie już się zakończyły. Niestety nie udało się odnaleźć młodszego z wędkarzy, w wieku 37 lat. Ciało starszego z mężczyzn - 60-latka z Lublina zostało odnalezione w wodzie przed południem.

Sobota na Zachodnim. Trwają prace na nowym przystanku PKP [zdjęcia]
galeria

Sobota na Zachodnim. Trwają prace na nowym przystanku PKP [zdjęcia] 20 9

Mimo chłodu trwają prace na nowym przystanku kolejowym Lublin Zachodni, na którym - przynajmniej teoretycznie - już w następną niedzielę (15 grudnia) powinien stanąć pierwszy pociąg osobowy

"Na placu budowy panuje straszny bałagan". Budują wiadukt, ale śmiecić nie powinni
Alarm 24
galeria

"Na placu budowy panuje straszny bałagan". Budują wiadukt, ale śmiecić nie powinni 0 6

Po naszej interwencji PKP-PLK wezwało wykonawcę modernizacji linii kolejowej nr 7 do oczyszczenia terenu przy wiadukcie w Czesławicach z zalegających w tym miejscu odpadów. Informację o problemie z utrzymaniem czystości otrzymaliśmy od czytelnika.

Kto korzystał z darmowej reklamy w kinie? Dyrektor Chełmskiego Domu Kultury tłumaczyła się z nieprawidłowości

Kto korzystał z darmowej reklamy w kinie? Dyrektor Chełmskiego Domu Kultury tłumaczyła się z nieprawidłowości 0 6

Po raz pierwszy w historii chełmskiego samorządu sprawa takiego kalibru została wprowadzona na obrady sesji Rady Miasta, a głos zabrała sama zainteresowana Małgorzata Paździor-Król. Dyrektor ChDK tłumaczyła się z porozumień z kontrahentami domu kultury, którym placówka zapewniała przez ostatnie lata reklamę w kinie.

Ruch Społeczny Kobiet na Działalności kontra ZUS. Przedsiębiorcze matki postawiły się urzędnikom
Magazyn

Ruch Społeczny Kobiet na Działalności kontra ZUS. Przedsiębiorcze matki postawiły się urzędnikom 28 19

Nawet kilkaset tysięcy złotych musiałyby zwrócić właścicielki firm - także z naszego województwa - po tegorocznych kontrolach ZUS. Zdaniem urzędników korzystały ze świadczeń, które im się nie należały.

Spektakl dla dzieci "Skejciołek" w Warsztatach Kultury
8 grudnia 2019, 14:30

Spektakl dla dzieci "Skejciołek" w Warsztatach Kultury 0 0

Warsztaty Kultury (ul. Grodzka 5a) zapraszają najmłodszych widzów wraz z opiekunami na pokaz spektaklu "Skejciołek", który odbędzie się 8 grudnia o godz. 14.30.

Mirosław Hajdo (Motor Lublin): Możemy pójść tylko w dobrym kierunku

Mirosław Hajdo (Motor Lublin): Możemy pójść tylko w dobrym kierunku 0 7

Rozmowa z Mirosławem Hajdą, trenerem Motoru Lublin

Wypadek pod Puławami. Mężczyzna przygnieciony przez pień upadającego drzewa
galeria

Wypadek pod Puławami. Mężczyzna przygnieciony przez pień upadającego drzewa 16 6

W piątek w Bronowicach (gm. Puławy) 45-letni mężczyzna został przygnieciony przez pień upadającego drzewa. W ciężkim stanie trafił do szpitala.

W Zalewie Zemborzyckim znaleziono ciało zaginionego mężczyzny. Strażacy i policjanci szukają drugiego
galeria

W Zalewie Zemborzyckim znaleziono ciało zaginionego mężczyzny. Strażacy i policjanci szukają drugiego 44 10

Trwa akcja poszukiwawcza na Zalewie Zemborzyckim. Policjanci i strażacy szukali tam od rana dwóch zaginionych mężczyzn. Ciało jednego z nich już udało się znaleźć.

Tragedia w Szczyrku. Kto odpowie za śmierć ośmiu osób?
Wideo
film

Tragedia w Szczyrku. Kto odpowie za śmierć ośmiu osób? 0 0

Wybuch gazu zrównał ich dom z ziemią. Zginęło osiem osób - dwa małżeństwa oraz czwórka dzieci. Najmłodsze z nich miało trzy lata. Co było przyczyną tragedii, która wstrząsnęła całym krajem?

Lubelskie: Martwy mężczyzna znaleziony w altance działkowej

Lubelskie: Martwy mężczyzna znaleziony w altance działkowej 47 2

Jeden z policjantów włodawskiej komendy odnalazł podczas czynności służbowych mężczyznę, który nie dawał oznak życia.

Wisła i Azoty Puławy wzięły udział w akcji Szlachetna Paczka [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Wisła i Azoty Puławy wzięły udział w akcji Szlachetna Paczka [zdjęcia, wideo] 0 2

Kluby sportowe z Puław ponownie przyłączyły się do akcji Szlachetna Paczka. Zakupy dla potrzebujących robili zarówno szczypiorniści Azotów Puławy, jak i piłkarze Wisły.

Ofiar szukali w gazecie z ogłoszeniami. Jeden ze skazanych to były policjant i kandydat na radnego

Ofiar szukali w gazecie z ogłoszeniami. Jeden ze skazanych to były policjant i kandydat na radnego 10 9

Zakończył się proces grupy, oskarżonej o wyłudzanie mieszkań od ludzi w trudnej sytuacji finansowej. Wszyscy zostali skazani na kary więzienia. Wśród oskarżonych jest były policjant i kandydat na radnego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?