Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 września 2013 r.
10:57
Edytuj ten wpis

Kradli tony miedzi z nowych latarni. Policjanci już ich zatrzymali

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 15 A A
Okradziona z kabli ulica to nowy odcinek Mełgiewskiej, przyszły dojazd do lotniska i obwodnicy. Stra
Okradziona z kabli ulica to nowy odcinek Mełgiewskiej, przyszły dojazd do lotniska i obwodnicy. Stra

Policjanci zatrzymali podejrzanych o kradzież kabli energetycznych. Czterech mieszkańców Lublina miało ogołocić z instalacji nowe słupy przy ul. Metalurgicznej, Mełgiewskiej i Grygowej. Mundurowi odnaleźli blisko 2 tony miedzianego złomu. Sprawcom grozi do 10 lat więzienia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
http://get.x-link.pl/9bf02454-8de4-e9cc-5967-2e51c8c9c40d,94f1a616-3335-e872-b740-4d43bba74545,embed.html

Zatrzymani mają od 18 do 26 lat. Wyciągali z latarni miedziane kable, kradli aluminiowe pokrywy puszek, a nawet wyciągali przewody zakopane w ziemi. Spowodowali straty na ponad 200 tys zł.

– Teren zagrożony kradzieżami objęty był szczególnym nadzorem przez funkcjonariusz zarówno służb patrolowych jak i kryminalnych – wyjaśnia Renata Laszczka-Rusek, z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji. – Pierwszy z podejrzanych zatrzymany został w nocy z wtorku na środę.

Przy ul. Metalurgicznej policjanci z VI Komisariatu zauważyli samochód, który bardzo powoli przejeżdżał obok latarni. Kierowca został zatrzymany do kontroli.

– Wewnątrz fiata policjanci odnaleźli nożyce, szczypce oraz kilka par rękawic – dodaje Laszczka-Rusek. – 23 letni mieszkaniec Lublina został zatrzymany i przewieziony na komisariat.

Andrzej M. stanął przed prokuratorem. Później sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Wczoraj zatrzymano kolejnych sprawców. Do aresztu trafiło 3 mężczyzn.

– Dzisiaj z zatrzymanymi prowadzone będą dalsze czynności procesowe. Policjanci będą wnioskować także o ich tymczasowe aresztowanie – zapowiada Laszczka-Rusek.

Mundurowi odnaleźli również miejsce, do którego trafiały skradzione kable. W jednym z lubelskich skupów złomu odkryli blisko 2 tony miedzianego złomu. Sprawcy kradzieży nie będą odpowiadać, jak za zwykłą kradzież.

– W tym przypadku dodatkowo w grę wchodzi kradzież mienia znacznej wartości, stąd też podejrzanym grozić może kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia Laszczka-Rusek.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Planowane są dalsze zatrzymania.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
aaaa / 7 września 2013 o 10:21
0

Pracownik skupu złomu powinien usłyszeć zarzuty o współudział! Miedź na złomach w większości jest kradziona, a cena zlłomu nie ma się nic do wartości przewodu. Okradają nie tylko miasto ale i prywatnych ludzi w trakcie budowy. Oby sprawców spotkała zasłużona kara.

nic o zyciu czlowieku nie wiesz, to po co sie wypowiadasz?!?!?! zajmij sie swoja d**ą zamiast jakies glupie komentarze dodawac!!!!!!

Avatar
Palmal / 7 września 2013 o 10:19
0
Powinni dostać 10 lat więzienia !!!!
Avatar
gość / 6 września 2013 o 21:17
0

Ja to bym wprowadził bardzo prosty system kar za takie przewinienia: za pierwszą kradzież 100 batów na gołe ciało w miejscu publicznym; za drugie przewinienie 200 batów. A za trzecie przewinienie do wyboru: szubienica lub ścięcie głowy -również w miejscu publicznym. No i było by niemalże 100% pewne, że przestępczość w Polsce solidnie by zmalała... No więc po co te więzienia potrzebne i utrzymywanie ich z naszych(podatników) pieniędzy?

Avatar
olo / 6 września 2013 o 14:22
0

Kupili podatnicy gajowemu garnitur za 25 patoli z ogólnej ściepy narodowej i już w pierwszy dzień się jajami upierd olił jak dziecko,nic się nie szanuja a pysk i krawat wiecznie w rosole upierd olony a NARÓD co ??????

Avatar
Henio / 6 września 2013 o 13:49
0

Masz absolutną rację. Kaczyński ponoć podpasek nie kupował! A tak juz bez emocji, to reprezentujący nas Polaków premier wraz z małżonką nie powinien ubierać się w „Lumpexie”!.

Czy innym przybytku. Dobry garnitur kosztuje w granicach 6-7 tys. To ja moge w takim chodzic.Premier zaś powinien mieć super dobry! Nie chciałabym, aby przedstawiciel mojego rządu wyglądał, jak lump! Nie przemawia za mną żadna zawiść, a jedynie zdrowy rozsadek. Nie mam powodów do kompleksów, ale i staram się patrzeć obiektywnie. Nasz premier tak, jak i cala rada ministrów należy do jednych z najgorzej opłacanych rządów w Europie. Odrzuć uprzedzenia i popatrz na to realnie….

Zgadzam się z tobą co do garnituru,Premier POwinien mieć garnitur, taki z JAJEM jak komorowski. bu.ha.ha.ha Banda komucho-konfidentow, OJCZYZNA nigdy z nich nie została oczyszczona.

Zgadzam się z tobą co do garnituru,Premier POwinien mieć garnitur, taki z JAJEM jak komorowski. bu.ha.ha.ha Banda komucho-konfidentow, OJCZYZNA nigdy z nich nie została oczyszczona.

rozwiń
Avatar
POgromca komuchów / 6 września 2013 o 13:44
0

Masz absolutną rację. Kaczyński ponoć podpasek nie kupował! A tak juz bez emocji, to reprezentujący nas Polaków premier wraz z małżonką nie powinien ubierać się w „Lumpexie”!.

Czy innym przybytku. Dobry garnitur kosztuje w granicach 6-7 tys. To ja moge w takim chodzic.Premier zaś powinien mieć super dobry! Nie chciałabym, aby przedstawiciel mojego rządu wyglądał, jak lump! Nie przemawia za mną żadna zawiść, a jedynie zdrowy rozsadek. Nie mam powodów do kompleksów, ale i staram się patrzeć obiektywnie. Nasz premier tak, jak i cala rada ministrów należy do jednych z najgorzej opłacanych rządów w Europie. Odrzuć uprzedzenia i popatrz na to realnie….

To co BUCA,komucha jednego z drugim wg.ciebie nie stać???? a te krzesła do MSZ po 30 to co Qurwa,jak by na tańszych siedział komuch jeden z drugim to czyraków na du pie dostanie lub hemoroidów ??? tusk musi odejść !!! Nie przyrównuj tych pajaców do średniej europejskiej,będzie można dopiero wtedy o tym mówić gdy najniższe wynagrodzenie w UE będzie tyle samo w Polsce wynosić co w tych krajach,a polski polityk choć trochę będzie dorównywał tamtym  i wtedy pozwolimy na ubieranie się za nasze pieniądze.

To co BUCA,komucha jednego z drugim wg.ciebie nie stać???? a te krzesła do MSZ po 30 to co Qurwa,jak by na tańszych siedział komuch jeden z drugim to czyraków na du pie dostanie lub hemoroidów ??? tusk musi odejść !!! Nie przyrównuj tych pajaców do średniej europejskiej,będzie można dopiero wtedy o tym mówić gdy najniższe wynagrodzenie w UE będzie tyle samo w Polsce wynosić co w tych krajach,a polski polityk choć trochę będzie dorównywał tamtym  i wtedy pozwolimy na ubieranie się za nasze pieniądze.

rozwiń
Avatar
wesoly hydraulik... / 6 września 2013 o 13:30
0

Piszesz i mówisz o złodziejach którzy za pieniądze swoich podatników w dobie OGROMNEGO kryzysu kupują stołki ,fotele,krzesła po 30 tyś za sztukę,kupują sobie służbowe garnitury po 15 tyś,sukienki dla swoich małżonek,a szczytem są już podpaski dla nich też za naszą kasę bo ich niby na TO nie stać,bo zbyt mało jeszcze zarabiają.Kto TO będzie karał i kiedykolwiek ścigał !!!! tusk musi ODEJŚĆ !!!!  bez dwóch zdań !!!!

Masz absolutną rację. Kaczyński ponoć podpasek nie kupował! A tak juz bez emocji, to reprezentujący nas Polaków premier wraz z małżonką nie powinien ubierać się w „Lumpexie”!.

Czy innym przybytku. Dobry garnitur kosztuje w granicach 6-7 tys. To ja moge w takim chodzic.Premier zaś powinien mieć super dobry! Nie chciałabym, aby przedstawiciel mojego rządu wyglądał, jak lump! Nie przemawia za mną żadna zawiść, a jedynie zdrowy rozsadek. Nie mam powodów do kompleksów, ale i staram się patrzeć obiektywnie. Nasz premier tak, jak i cala rada ministrów należy do jednych z najgorzej opłacanych rządów w Europie. Odrzuć uprzedzenia i popatrz na to realnie….

Masz absolutną rację. Kaczyński ponoć podpasek nie kupował! A tak juz bez emocji, to reprezentujący nas Polaków premier wraz z małżonką nie powinien ubierać się w „Lumpexie”!.

Czy innym przybytku. Dobry garnitur kosztuje w granicach 6-7 tys. To ja moge w takim chodzic.Premier ... rozwiń

Avatar
wampir / 6 września 2013 o 13:29
0

Powinni z nimi zrobić tak jak w tym filmie: http://retrix.pl/JakZalatwicZlodzieja.avi

Avatar
POgromca komuchów / 6 września 2013 o 13:05
0

Oczywiscie wszystko mozna usprawiedliwic. nawet fakt, ze jakis nieudacznik po prostu jest zlodziejem. Straty na 200 tys. pln, ktore i Ty rowniez musisz pokryc! W polsce nigdy dotad nie zylo sie tak dobrze, jak wlasnie teraz. Ludzie zlej woli nie portafia tego przyznac. Oczywiscie dysproporcje sa horrendalne, ale wynika to z faktu, ze nie wszyscy wykazuja sie dostatecznym zaangazowaniem i kreatywnoscia. Normalny stan w kraju kapitalistycznym. Kazdy ubolewa i nazeka, ale policz tylko, ile aut, ile komputerow, ile telefonow kom. z najwyzszej polki jest w posiadaniu Polakow! Nie ma rownosci ekonomicznej, ale i spodziewac sie tego nie nalezy.

Piszesz i mówisz o złodziejach którzy za pieniądze swoich podatników w dobie OGROMNEGO kryzysu kupują stołki ,fotele,krzesła po 30 tyś za sztukę,kupują sobie służbowe garnitury po 15 tyś,sukienki dla swoich małżonek,a szczytem są już podpaski dla nich też za naszą kasę bo ich niby na TO nie stać,bo zbyt mało jeszcze zarabiają.Kto TO będzie karał i kiedykolwiek ścigał !!!! tusk musi ODEJŚĆ !!!!  bez dwóch zdań !!!!

Piszesz i mówisz o złodziejach którzy za pieniądze swoich podatników w dobie OGROMNEGO kryzysu kupują stołki ,fotele,krzesła po 30 tyś za sztukę,kupują sobie służbowe garnitury po 15 tyś,sukienki dla swoich małżonek,a szczytem są już podpaski dla nich też za naszą kasę bo ich niby na TO nie stać,bo zbyt mało jeszcze zarabiają.Kto TO będzie karał i kiedykolwiek ścigał !!!! tusk musi ODEJŚĆ !!!!  bez dwóch zdań !!!!

rozwiń
Avatar
stolarz / 6 września 2013 o 13:03
0

Pracownik skupu złomu powinien usłyszeć zarzuty o współudział! Miedź na złomach w większości jest kradziona, a cena zlłomu nie ma się nic do wartości przewodu. Okradają nie tylko miasto ale i prywatnych ludzi w trakcie budowy. Oby sprawców spotkała zasłużona kara.

Avatar
aaaa / 7 września 2013 o 10:21
0

Pracownik skupu złomu powinien usłyszeć zarzuty o współudział! Miedź na złomach w większości jest kradziona, a cena zlłomu nie ma się nic do wartości przewodu. Okradają nie tylko miasto ale i prywatnych ludzi w trakcie budowy. Oby sprawców spotkała zasłużona kara.

nic o zyciu czlowieku nie wiesz, to po co sie wypowiadasz?!?!?! zajmij sie swoja d**ą zamiast jakies glupie komentarze dodawac!!!!!!

Avatar
Palmal / 7 września 2013 o 10:19
0
Powinni dostać 10 lat więzienia !!!!
Avatar
gość / 6 września 2013 o 21:17
0

Ja to bym wprowadził bardzo prosty system kar za takie przewinienia: za pierwszą kradzież 100 batów na gołe ciało w miejscu publicznym; za drugie przewinienie 200 batów. A za trzecie przewinienie do wyboru: szubienica lub ścięcie głowy -również w miejscu publicznym. No i było by niemalże 100% pewne, że przestępczość w Polsce solidnie by zmalała... No więc po co te więzienia potrzebne i utrzymywanie ich z naszych(podatników) pieniędzy?

Avatar
olo / 6 września 2013 o 14:22
0

Kupili podatnicy gajowemu garnitur za 25 patoli z ogólnej ściepy narodowej i już w pierwszy dzień się jajami upierd olił jak dziecko,nic się nie szanuja a pysk i krawat wiecznie w rosole upierd olony a NARÓD co ??????

Avatar
Henio / 6 września 2013 o 13:49
0

Masz absolutną rację. Kaczyński ponoć podpasek nie kupował! A tak juz bez emocji, to reprezentujący nas Polaków premier wraz z małżonką nie powinien ubierać się w „Lumpexie”!.

Czy innym przybytku. Dobry garnitur kosztuje w granicach 6-7 tys. To ja moge w takim chodzic.Premier zaś powinien mieć super dobry! Nie chciałabym, aby przedstawiciel mojego rządu wyglądał, jak lump! Nie przemawia za mną żadna zawiść, a jedynie zdrowy rozsadek. Nie mam powodów do kompleksów, ale i staram się patrzeć obiektywnie. Nasz premier tak, jak i cala rada ministrów należy do jednych z najgorzej opłacanych rządów w Europie. Odrzuć uprzedzenia i popatrz na to realnie….

Zgadzam się z tobą co do garnituru,Premier POwinien mieć garnitur, taki z JAJEM jak komorowski. bu.ha.ha.ha Banda komucho-konfidentow, OJCZYZNA nigdy z nich nie została oczyszczona.

Zgadzam się z tobą co do garnituru,Premier POwinien mieć garnitur, taki z JAJEM jak komorowski. bu.ha.ha.ha Banda komucho-konfidentow, OJCZYZNA nigdy z nich nie została oczyszczona.

rozwiń
Avatar
POgromca komuchów / 6 września 2013 o 13:44
0

Masz absolutną rację. Kaczyński ponoć podpasek nie kupował! A tak juz bez emocji, to reprezentujący nas Polaków premier wraz z małżonką nie powinien ubierać się w „Lumpexie”!.

Czy innym przybytku. Dobry garnitur kosztuje w granicach 6-7 tys. To ja moge w takim chodzic.Premier zaś powinien mieć super dobry! Nie chciałabym, aby przedstawiciel mojego rządu wyglądał, jak lump! Nie przemawia za mną żadna zawiść, a jedynie zdrowy rozsadek. Nie mam powodów do kompleksów, ale i staram się patrzeć obiektywnie. Nasz premier tak, jak i cala rada ministrów należy do jednych z najgorzej opłacanych rządów w Europie. Odrzuć uprzedzenia i popatrz na to realnie….

To co BUCA,komucha jednego z drugim wg.ciebie nie stać???? a te krzesła do MSZ po 30 to co Qurwa,jak by na tańszych siedział komuch jeden z drugim to czyraków na du pie dostanie lub hemoroidów ??? tusk musi odejść !!! Nie przyrównuj tych pajaców do średniej europejskiej,będzie można dopiero wtedy o tym mówić gdy najniższe wynagrodzenie w UE będzie tyle samo w Polsce wynosić co w tych krajach,a polski polityk choć trochę będzie dorównywał tamtym  i wtedy pozwolimy na ubieranie się za nasze pieniądze.

To co BUCA,komucha jednego z drugim wg.ciebie nie stać???? a te krzesła do MSZ po 30 to co Qurwa,jak by na tańszych siedział komuch jeden z drugim to czyraków na du pie dostanie lub hemoroidów ??? tusk musi odejść !!! Nie przyrównuj tych pajaców do średniej europejskiej,będzie można dopiero wtedy o tym mówić gdy najniższe wynagrodzenie w UE będzie tyle samo w Polsce wynosić co w tych krajach,a polski polityk choć trochę będzie dorównywał tamtym  i wtedy pozwolimy na ubieranie się za nasze pieniądze.

rozwiń
Avatar
wesoly hydraulik... / 6 września 2013 o 13:30
0

Piszesz i mówisz o złodziejach którzy za pieniądze swoich podatników w dobie OGROMNEGO kryzysu kupują stołki ,fotele,krzesła po 30 tyś za sztukę,kupują sobie służbowe garnitury po 15 tyś,sukienki dla swoich małżonek,a szczytem są już podpaski dla nich też za naszą kasę bo ich niby na TO nie stać,bo zbyt mało jeszcze zarabiają.Kto TO będzie karał i kiedykolwiek ścigał !!!! tusk musi ODEJŚĆ !!!!  bez dwóch zdań !!!!

Masz absolutną rację. Kaczyński ponoć podpasek nie kupował! A tak juz bez emocji, to reprezentujący nas Polaków premier wraz z małżonką nie powinien ubierać się w „Lumpexie”!.

Czy innym przybytku. Dobry garnitur kosztuje w granicach 6-7 tys. To ja moge w takim chodzic.Premier zaś powinien mieć super dobry! Nie chciałabym, aby przedstawiciel mojego rządu wyglądał, jak lump! Nie przemawia za mną żadna zawiść, a jedynie zdrowy rozsadek. Nie mam powodów do kompleksów, ale i staram się patrzeć obiektywnie. Nasz premier tak, jak i cala rada ministrów należy do jednych z najgorzej opłacanych rządów w Europie. Odrzuć uprzedzenia i popatrz na to realnie….

Masz absolutną rację. Kaczyński ponoć podpasek nie kupował! A tak juz bez emocji, to reprezentujący nas Polaków premier wraz z małżonką nie powinien ubierać się w „Lumpexie”!.

Czy innym przybytku. Dobry garnitur kosztuje w granicach 6-7 tys. To ja moge w takim chodzic.Premier ... rozwiń

Avatar
wampir / 6 września 2013 o 13:29
0

Powinni z nimi zrobić tak jak w tym filmie: http://retrix.pl/JakZalatwicZlodzieja.avi

Avatar
POgromca komuchów / 6 września 2013 o 13:05
0

Oczywiscie wszystko mozna usprawiedliwic. nawet fakt, ze jakis nieudacznik po prostu jest zlodziejem. Straty na 200 tys. pln, ktore i Ty rowniez musisz pokryc! W polsce nigdy dotad nie zylo sie tak dobrze, jak wlasnie teraz. Ludzie zlej woli nie portafia tego przyznac. Oczywiscie dysproporcje sa horrendalne, ale wynika to z faktu, ze nie wszyscy wykazuja sie dostatecznym zaangazowaniem i kreatywnoscia. Normalny stan w kraju kapitalistycznym. Kazdy ubolewa i nazeka, ale policz tylko, ile aut, ile komputerow, ile telefonow kom. z najwyzszej polki jest w posiadaniu Polakow! Nie ma rownosci ekonomicznej, ale i spodziewac sie tego nie nalezy.

Piszesz i mówisz o złodziejach którzy za pieniądze swoich podatników w dobie OGROMNEGO kryzysu kupują stołki ,fotele,krzesła po 30 tyś za sztukę,kupują sobie służbowe garnitury po 15 tyś,sukienki dla swoich małżonek,a szczytem są już podpaski dla nich też za naszą kasę bo ich niby na TO nie stać,bo zbyt mało jeszcze zarabiają.Kto TO będzie karał i kiedykolwiek ścigał !!!! tusk musi ODEJŚĆ !!!!  bez dwóch zdań !!!!

Piszesz i mówisz o złodziejach którzy za pieniądze swoich podatników w dobie OGROMNEGO kryzysu kupują stołki ,fotele,krzesła po 30 tyś za sztukę,kupują sobie służbowe garnitury po 15 tyś,sukienki dla swoich małżonek,a szczytem są już podpaski dla nich też za naszą kasę bo ich niby na TO nie stać,bo zbyt mało jeszcze zarabiają.Kto TO będzie karał i kiedykolwiek ścigał !!!! tusk musi ODEJŚĆ !!!!  bez dwóch zdań !!!!

rozwiń
Avatar
stolarz / 6 września 2013 o 13:03
0

Pracownik skupu złomu powinien usłyszeć zarzuty o współudział! Miedź na złomach w większości jest kradziona, a cena zlłomu nie ma się nic do wartości przewodu. Okradają nie tylko miasto ale i prywatnych ludzi w trakcie budowy. Oby sprawców spotkała zasłużona kara.