Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 maja 2019 r.
18:56

Krzysztof Cugowski ostro o reaktywacji Budki Suflera. "Tak nie może być"

56 55 A A
Krzysztof Cugowski, Romuald Lipko i Tomasz Zeliszewski
Krzysztof Cugowski, Romuald Lipko i Tomasz Zeliszewski

Powrót „Budki Suflera” na scenę zapowiada Romuald Lipko, jeden z założycieli zespołu. Jednak na drodze tym planom może stanąć Krzysztof Cugowski, który nie chce brać udziału w reaktywacji i stanowczo się jej sprzeciwia

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O reaktywacji Budki Suflera pisaliśmy w piątek. Zespół ma jesienią wznowić działalność z nowym wokalistą.

W rozmowie z Super Expressem, Romuald Lipko stwierdził, że proponował udział w reaktywacji zespołu Krzysztofowi Cugowskiemu, który gra obecnie razem z „Zespołem Mistrzów” i, jak powiedział Lipko, „na 15 utworów 12 gra naszych”. Cugowski miał jednak kategorycznie odmówić koledze. Powiedział, że woli zajmować się tym co robi obecnie.

Bilety na koncerty "nowej" Budki będzie można kupić od początku przyszłego tygodnia.

Do sprawy odniósł się sam Krzysztof Cugowski, wokalista grupy, który twierdzi, że nikt nie poinformował go o powrocie zespołu na scenę. Dodatkowo zapowiedział, że w razie faktycznej reaktywacji zespołu podejmie kroki, które mogą utrudnić „Budce Suflera” powrót.

– Zespół ma ochroniony i znak i nazwę w urzędzie patentowym. Jeżeli moi koledzy zażyczą sobie coś takiego robić, to w momencie kiedy przestanie to być tylko i wyłącznie wiadomość medialna, będę się musiał zastanowić co z tym robić dalej, ponieważ tak nie może być. Zespół przestał istnieć cztery i pół roku temu i tyle – powiedział Cugowski „Super Expressowi”. – To co mówi pan Lipko jest tyle warte, co ja mogę pani powiedzieć o Marsjanach – dodał.

 

e-Wydanie

Komentarze 55

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Poznanianka / 20 maja 2019 o 08:47
+35
Niestety Pan Cugowski nigdy nie był fer wobec kolegów. Zawsze widział tylko swój interes często kosztem pozostałych członków zespołu. Można poczytać o tym w kontekście Urszuli i Jej męża Basisty Mietka i paru innych muzyków. Może więc chociaż teraz pokaże przyzwoitą postawę i da wolną rękę kolegom
Avatar
Słuchacz / 20 maja 2019 o 01:55
+34
Budka grała zawsze, czasem śpiewał Cugowski,czasem Czystaw, czasem Jantar, czasem Urszula, czasem Trojanowska, czasem Andrzejczak, czasem Sośnicka. Bo Lipko lubił promować wokalistów. Ja osobiście najbardziej lubiłem słuchać Budki  Romualdem Czystawem w roli wokalisty i Janem Borysewiczem grającym na gitarze. Stary dobry rockandroll. 
Avatar
Mak / 20 maja 2019 o 08:13
+23
Krzycho to teraz politykier-biznesmen, nie będzie się pocić na scenie jak może za friko kwit zarobić.
Avatar
Gość / 19 maja 2019 o 21:29
+23
Te koncerty pożegnalne to była niezła ustawka. Ten hajs z UM dla Budki za Sylwestra . Bajmy Budki nic się nie zmieniło PRL wiecznie żywy
Avatar
Gość / 19 maja 2019 o 19:06
+22
Uuuuu, nieładnie....gdyby nie "pan Lipko", nie byłoby pana Cugowskiego...
Avatar
Gość / 20 maja 2019 o 07:53
+21
Gdzie by była Budka bez Cugowskiego? W jeszcze lepszej pozychi... 3/4 hitów tego zespołu nie zostały zaspiewane przez niego
Avatar
baczny obserwator / 19 maja 2019 o 21:15
+21
Poloneza... tzn. gównoburzę czas zaczynać? Po zakończeniu działalności Budki każdy z panów poszedł w swoją stronę i mógł się "wykazać". Okazało się, że tylko Pan Cugowski świetnie sobie poradził bez kolegów - kto nie wierzy niech wybierze się na koncert, których jest co nie miara, niech zobaczy ile osób przychodzi, jak teraz brzmią kawałki dotychczas "rozmydlane" przez Lipkę i Spółkę - byłem na koncertach i polecam każdemu żeby sam się przekonał jak one brzmią w wykonaniu prawdziwych muzyków - iskry lecą... Do tego mnóstwo ciekawych projektów - a to covery światowych standardów rockowych, a to muzyka klasyczna. A co w tym czasie robili panowie? Jeden założył czapkę marynarza i wskrzeszał jakieś łzawe kawałki dla szczątkowej publiczności albo nieudolnie sprzedawał gorzałę, drugi próbował sił z innymi formacjami - również bez skutku.  Sprawa jest prosta jak budowa cepa - skończyły się pieniążki, więc najprościej podjąć rozpaczliwą próbę odcięcia jeszcze kilku kuponów od zespołu, który dotychczas jako jedyny potrafił pięknie zakończyć karierę. Widocznie najwyższy czas to spieprzyć. Zamiast zabrać się do uczciwej roboty albo trochę spuścić z tonu. Lipko i reszta są jak Wałęsa - od zera do bohatera i z powrotem. Dla ich własnego dobra chyba powinno się im wyłączyć fonię...  Przykre. Szkoda, że sami deptają kilkudziesięcioletnią historię zespołu, na którym wychowały się pokolenia i który WSPÓŁTWORZYLI. Tak - współtworzyli, bo nie byłoby zespołu bez Cugowskiego czy się to komuś podoba czy nie. Lipko być może nadal występowałby w domach kultury ze swoim Stowarzyszeniem Cnót Wszelakich (sama nazwa daje pogląd o megalomanii tego człowieka), a Zeliszewski pewnie właśnie liczyłby 13-tą emeryturę jako były kolejarz.  Kto nie wierzy niech sam sobie odpowie na pytanie kiedy ostatnio poszedł na koncert dla klawiszowca tudzież bębniarza (chociaż to akurat prędzej), a ile razy szedł ze względu na frontmana?  Nie chcę umniejszać roli tych dwóch panów, ale skoro tyle pomyj wylano na p. Krzysztofa, to mój komentarz może być dla nich przeciwwagą. Aha - i jeszcze jedno: nikt mi za ten komentarz nie płaci :) Reaguję bo jak czytam powyższe to żal dupsko ściska. 
Poloneza... tzn. gównoburzę czas zaczynać? Po zakończeniu działalności Budki każdy z panów poszedł w swoją stronę i mógł się "wykazać". Okazało się, że tylko Pan Cugowski świetnie sobie poradził bez kolegów - kto nie wierzy niech wybierze się na koncert, których jest co nie miara, niech zobaczy ile osób przychodzi, jak teraz brzmią kawałki dotychczas "rozmydlane" przez Lipkę i Spółkę - byłem na koncertach i polecam każdemu żeby sam się przekonał jak one brzmią w wykonaniu prawdziwych muzyków - iskry lecą... Do tego mnóstw... rozwiń
Avatar
Romek / 20 maja 2019 o 09:31
+20
Dla mnie najlepszy okres Budki był wtedy, gdy śpiewał śp. Romek Czystaw
Avatar
Gość / 19 maja 2019 o 19:21
+20
mogą być dwa zespoły kombi i kombii., mogą być dwie budki suflera np. ta druga Bódka Sóflera, i kasa leci
Avatar
sam / 19 maja 2019 o 21:53
+19
Kompozytorem dla Cugowskiego byl Lipko.  I tyle. Bez Lipki Cugowski bylby nikim...
Avatar
młody / 22 maja 2019 o 21:48
-1
Budka to mistrzowie biznesu i pijaru. Kilka lat temu grzali temat o zakończeniu działalności, ostatnim koncercie itp, tylko po to aby stworzyć warunki do odpowiedniego marketingu. Teraz panowie sobie troszkę odpoczęli (i stęsknili za atmosferą koncertów także!), no i pora wrócić do roboty... Ażeby kasa na starcie się zgadzała, to tworzymy skandal i udajemy boksy. Jeszcze chwila i w świetle jupiterów sie pogodzą i zaproszą na wielki koncert reaktywacyjny.  Ale to dobrze, że znów zaczną grać. Jestem przekonany, że dadzą jeszcze czadu. Cug i Lipko do zdolniachy i zwierzaki sceniczne. Niech wracają na scenę, niechby i po tej groteskowej latynoskiej telenoweli. 
Budka to mistrzowie biznesu i pijaru. Kilka lat temu grzali temat o zakończeniu działalności, ostatnim koncercie itp, tylko po to aby stworzyć warunki do odpowiedniego marketingu. Teraz panowie sobie troszkę odpoczęli (i stęsknili za atmosferą koncertów także!), no i pora wrócić do roboty... Ażeby kasa na starcie się zgadzała, to tworzymy skandal i udajemy boksy. Jeszcze chwila i w świetle jupiterów sie pogodzą i zaproszą na wielki koncert reaktywacyjny.  Ale to dobrze, że znów zaczną grać. Jestem przekonany, że dadzą jeszcze czadu. Cug i L... rozwiń
Avatar
Lewy / 21 maja 2019 o 19:55
0
Cugowski odcisnął swoje piętno na Budce, ale za Romualda Czystawa i Felicjana Andrzejczaka też powstało kilka hitów, które nawet najmłodsze pokolenia znają. Wychodzi więc na to, że Krzysztof niezastąpiony nie jest, ale z drugiej strony też trzeba wiedzieć kiedy zejść ze sceny niepokonanym :P
Avatar
Gość / 21 maja 2019 o 08:11
-1
Cugowski był fajnym epizodem Budki.
Avatar
może? / 20 maja 2019 o 15:44
+1
A czy zespół był własnością Cugowskiego? Jakim prawem on coś zakazuje kolegom jeżeli sam nie wyraża ochoty na śpiewanie z nimi
a zespół bez głosu Cugowskiego gdzie by był? w czarnej dup.e albo jakiejś inne eurofizji..
 Mnie akurat jego głos się nie podoba. Byliby inni z lepszym głos mniej chrypiącym.
Avatar
Gość / 20 maja 2019 o 13:42
0
Najlepsze piosenki budki Suflera to te śpiewane przez cugowskiego, ale jeżeli on nie chce kontynuować pracy z kolegami to niech chociaż nie przeszkadza, mam nadzieję że reaktywacja się uda i będą śpiewali ich stare przeboje jak i nowe tak samo dobre hity, powodzenia panie Lipko
Avatar
Gość / 20 maja 2019 o 11:39
+8
To już i na wódce za słaby dochód? A odgrzewany kotlet jest niestrawny i wywołuje wymioty.
Avatar
Romek / 20 maja 2019 o 09:31
+20
Dla mnie najlepszy okres Budki był wtedy, gdy śpiewał śp. Romek Czystaw
Avatar
KrysiaZGazowni / 20 maja 2019 o 09:19
+1
Wyrazy uznania. Stara szkola. Wciagnac do wspolpracy (ponoc rok , czy pare miesiecy temu), dostac sie do struktury, rozmontowac. Potem wrocic na lono rodziny. Koledzy przestali sie pilnowac to Krzysiu zrobil swoje. Moze mlodzi sie czegos naucza. O ile beda hahahahahaha
Avatar
kemor / 20 maja 2019 o 09:18
-10
no i okazało się, że kto weźmie się pod pachę z bolszewicką sektą pislam ten już ma zlasowany łeb ! I tyle Ja znam Krzyśka chyba z 50 lat i wiem kto zacz !
Avatar
Gość / 20 maja 2019 o 09:03
-7
Oto klasyczny przykład to jakich wynaturzeń i umysłowej degeneracji prowadzi popieranie PIS-u!
Zobacz wszystkie komentarze 55

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Blokowiska zamiast grządek? Mieszkańcy obawiają się likwidacji ogródków działkowych
Lublin

Blokowiska zamiast grządek? Mieszkańcy obawiają się likwidacji ogródków działkowych 0 0

Likwidacji ogrodów działkowych przy ul. Bluszczowej obawia się część mieszkańców Ponikwody. Sądzą, że teren może zostać sprzedany deweloperowi, bo obowiązujący plan zagospodarowania przeznacza go pod budowę bloków. Protestujący domagają się zmiany planu

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19.06.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19.06.2019 0 0

Lubelskie: W tej wsi alkoholu nie kupisz, bo przyjeżdża biskup żeby poświęcić kościół

Lubelskie: W tej wsi alkoholu nie kupisz, bo przyjeżdża biskup żeby poświęcić kościół 69 16

We wsi Hanna (pow. włodawski) wprowadzono czasową prohibicję. Wszystko przez rekonsekrację miejscowego kościoła.

Prezydent z absolutorium. Raport z uwagami

Prezydent z absolutorium. Raport z uwagami 1 8

Radni Białej Podlaskiej udzielili absolutorium prezydentowi Michałowi Litwiniukowi (PO). Wiele słów krytyki posypało się na raport o stanie miasta.

W środę dzień prawdy dla górek czechowskich. Prezydent Lublina ma ogłosić decyzję
galeria

W środę dzień prawdy dla górek czechowskich. Prezydent Lublina ma ogłosić decyzję 34 123

W środę prezydent Lublina ma ogłosić decyzję ważną m.in. dla górek czechowskich. Chodzi o projekt studium przestrzennego, które określi przeznaczenie tego terenu. Jeśli prezydent przekaże dziś projekt radnym, trafi on pod obrady już 27 czerwca. Nieoficjalnie wiadomo, że Ratusz chce umożliwić tutaj budowę blokowisk

Gala Lubelskich Przedszkolaków w Parku Naukowo-Technologicznym [zdjęcia]
galeria

Gala Lubelskich Przedszkolaków w Parku Naukowo-Technologicznym [zdjęcia] 6 0

We wtorek w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym w Lublinie odbyła się Gala Lubelskich Przedszkolaków

Lubelskie: Fotoradary w tych miejscach upolowały najwięcej kierowców. Wkrótce kolejny
lista

Lubelskie: Fotoradary w tych miejscach upolowały najwięcej kierowców. Wkrótce kolejny 17 6

Fotoradary w Starej Dąbi, Kolonii Rudnik i Polichnie „upolowały” w pierwszym kwartale roku najwięcej piratów drogowych – w sumie 5700! Lada dzień rozpocznie pracę urządzenie w Anusinie na drodze krajowej Lublin–Chełm

Atak na zakład kamieniarski w Wąwolnicy. Już wiadomo kto mógł go zdewastować. Są zarzuty
galeria

Atak na zakład kamieniarski w Wąwolnicy. Już wiadomo kto mógł go zdewastować. Są zarzuty 11 11

Były prezes lokalnej wspólnoty gruntowej i kandydat na radnego gminy Wąwolnica z ramienia PSL-u jest podejrzany o sobotni atak koparką na zakład kamieniarski. Za zniszczenie mienia grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Otrzymał policyjny dozór i zakaz zbliżania się do poszkodowanych.

Wynalazek naukowców z Lublina zbiera nagrody. Wkrótce pojawi się na rynku

Wynalazek naukowców z Lublina zbiera nagrody. Wkrótce pojawi się na rynku 72 10

Jest ekologiczny i pozwala zwiększyć plony nawet o 40 proc. Innowacyjny bionawóz opracowany przez naukowców z UMCS obecnie zbiera nagrody, a niedługo pojawi się na rynku.

Zmiany w opłatach w car sharingu. Panek wprowadza subskrypcje

Zmiany w opłatach w car sharingu. Panek wprowadza subskrypcje 5 0

25 czerwca szykuje się mała rewolucja w Panek CarSharing. Firma wprowadzi pakiet zniżek. Będzie dostępny po aktualizacji aplikacji w zakładce „Koszyk Korzyści”.

W środę Czuby świętują. Będą tańce i zabawa

W środę Czuby świętują. Będą tańce i zabawa 1 0

DJ Embe, Czarne Lwy z Przedmieścia i Junior Stres z zespołem D'Roots Brothers – zagrają w środę na Święcie Dzielnicy Czuby Południowe.

Avia Świdnik zmienia trenera. Wojciech Białek nie przedłuży umowy?

Avia Świdnik zmienia trenera. Wojciech Białek nie przedłuży umowy? 0 11

Szykuje się sporo zmian w Avii Świdnik. Z klubem żegna się trener Tomasz Bednaruk. Nie wiadomo także, czy w zespole zostanie najlepszy strzelec Wojciech Białek

Lublin: Co dalej z miejskimi mieszkaniami w tym miejscu? Plan budowy utknął w martwym punkcie

Lublin: Co dalej z miejskimi mieszkaniami w tym miejscu? Plan budowy utknął w martwym punkcie 2 6

W martwym punkcie utknął plan budowy miejskich mieszkań przy ul. Składowej (boczna Łęczyńskiej). Spółka, która miała postawić tutaj dwa bloki nie dostała jeszcze decyzji o przyznaniu pieniędzy z Banku Gospodarstwa Krajowego. Bez takiego finansowania nie ma szans na szybkie rozpoczęcie inwestycji.

Wege Festiwal w Lublinie
22 czerwca 2019, 0:00

Wege Festiwal w Lublinie 0 0

Już po raz drugi w Lublinie zagości Wege Festiwal, podczas którego można spróbować dań wegańskich i wegetariańskich restauracji z całej Polski. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w dniach 22-23 czerwca w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15).

Jeden z najpopularniejszych gitarzystów na świecie ma raka gardła
film

Jeden z najpopularniejszych gitarzystów na świecie ma raka gardła 0 0

Dave Mustaine ma raka gardła. Lider zespołu Megadeth i były gitarzysta Metalliki wydał oświadczenie. - Blisko współpracuję z lekarzami. Opracowaliśmy plan leczenia, który ich zdaniem ma 90% szans na powodzenie - napisał. Wszystkie koncerty zespołu zostały odwołane.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!