Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 grudnia 2019 r.
7:31

Strefa Płatnego Parkowania w Lublinie. Nowy operator zamontuje 150 parkomatów

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
1 30 A A
Wpływy z opłat w Strefie Płatnego Parkowania w pierwszym półroczu wyniosły ok. 4,63 mln zł
Wpływy z opłat w Strefie Płatnego Parkowania w pierwszym półroczu wyniosły ok. 4,63 mln zł

Miasto szuka firmy, która ustawi parkomaty w Strefie Płatnego Parkowania i zajmie się jej obsługą, w tym sprzedażą i kontrolą biletów. Umowa z firmą świadczącą dziś te usługi wygasa z końcem marca. Nowy operator będzie zarabiać na kierowcach przez kolejne cztery lata

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chociaż większość pieniędzy z opłat za parkowanie trafia do kasy miasta, to samorząd nie zajmuje się samodzielnie obsługą strefy, tylko zleca to wynajętej firmie, oczywiście nie za darmo. Jaka część pieniędzy trafia do kasy miasta, a jaką dostaje firma?

– Wpływy z opłat w Strefie Płatnego Parkowania w pierwszym półroczu wyniosły ok. 4,63 mln zł, z czego w ramach umów ok. 1,18 mln zł zostało przekazane operatorowi strefy – informuje Grzegorz Jędrek z biura prasowego w lubelskim Ratuszu.

Rolą operatora jest m.in. prowadzenie biura obsługi interesantów, sprzedaż ogólnodostępnych abonamentów, serwisowanie parkomatów i opróżnianie ich z pieniędzy oraz sprzątanie miejsc parkingowych. Wynajęta firma zajmuje się też sprawdzaniem, czy kierowcy zapłacili za postój oraz wystawia wezwania tym, którzy nie zapłacili.

Dzisiaj operatorem strefy jest spółka City Parking Group z Grudziądza, a jej podwykonawcą jest MPK Lublin. Umowa między miastem a spółką wygaśnie z końcem marca, dlatego miasto szuka już nowego obsługującego, z którym zawrze umowę na cztery lata.

Będzie on musiał do końca marca przygotować nowe biuro obsługi i zapewnić odpowiednie systemy komputerowe. System ma np. automatycznie blokować możliwość wystawienia kary, gdy pojazd o danym numerze rejestracyjnym ma już opłacony postój.

Nowy operator ma też do końca marca dostarczyć i zamontować 150 parkomatów. Nie muszą być fabrycznie nowe, miasto dopuszcza używane, o ile zostaną odnowione przez ich producenta i nie będą starsze niż 10-letnie. Wszystko musi być przeprowadzone tak, by od 1 kwietnia strefa działała na nowych zasadach (patrz poniżej).

Nowy operator strefy zostanie wybrany w przetargu ogłoszonym w piątek przez Zarząd Dróg i Mostów. Firmy zainteresowane tym zleceniem powinniśmy poznać w pierwszej połowie stycznia, gdy urzędnicy publicznie otworzą ich oferty. Spośród ofert będą musieli wybrać najkorzystniejszą. Na jakiej podstawie?

Nie tylko cena ma być brana pod uwagę, chociaż jak zwykle będzie najważniejsza.

• Im tańsza będzie oferta, tym więcej punktów dostanie, ale maksymalnie 60.

• Kolejne punkty (maksymalnie 25) będą przyznane za deklarowany czas naprawy parkomatu, który popsuł się tak, że nie wymaga wymiany: im krótszy czas, tym lepsza ocena.

• Do 6 punktów będzie można dostać za tempo wymiany popsutego parkomatu, zaś • 9 punktów za obiecany czas naprawy innych urządzeń lub systemu komputerowego.

Stawki w podstrefie A

• pierwsza godzina: 3,90 zł
• druga godzina: 4,60 zł
• trzecia godzina: 5,50 zł
• każda następna: 3,90 zł
• bilet 24-godzinny: 25 zł
• bilet miesięczny: 220 zł
• bilet półroczny: 1 000 zł
• bilet roczny: 1 800 zł
• koperta: 1 000 zł/miesiąc

Stawki w podstrefie B

• pierwsza godzina: 2,50 zł
• druga godzina: 3 zł
• trzecia godzina: 3,60 zł
• każda następna: 2,50 zł
• bilet 24-godzinny: 20 zł
• bilet miesięczny: 180 zł
• bilet półroczny: 850 zł
• bilet roczny: 1 500 zł
• koperta: 700 zł/miesiąc

Stawki w podstrefie C

• pierwsza godzina: 2 zł
• druga godzina: 2,40 zł
• trzecia godzina: 2,80 zł
• każda następna: 2 zł
• bilet 24-godzinny: 15 zł
• bilet miesięczny: 150 zł
• bilet półroczny: 750 zł
• bilet roczny: 1 300 zł

Nowe zasady i nowe ceny

Od kwietnia Strefa Płatnego Parkowania będzie zorganizowana nieco inaczej niż do tej pory.

• Parkowanie ma obowiązywać od poniedziałku do piątku od godz. 8 do 18, czyli dłużej o godzinę dziennie niż obecnie.
• Po zajęciu miejsca kierowca będzie mieć dziesięć minut na uiszczenie opłaty.
• Strefa nie zostanie powiększona, ale nie będzie już podzielona na dwie części, tylko na trzy: najtańszą, droższą i najdroższą.
• Najwyższe stawki mają obowiązywać na tym samym obszarze, co obecnie.
• Najniższe ceny będą obowiązywać w Podstrefie C (rejon Zamojskiej, Rusałki i Wesołej), która zostanie wydzielona z istniejącej dziś tańszej części.
• Mieszkańcy strefy będą mogli kupić tańszy, roczny abonament na trzy ulice koło ich domu (zdrożeje do 150 zł), ale pod warunkiem, że w zeznaniu podatkowym PIT wpisują Lublin jako miejsce zamieszkania.
• Kierowcy aut hybrydowych przestaną być zwolnieni z opłat za postój, będą mogli kupić specjalny abonament za 80 zł miesięcznie, o ile w zeznaniu PIT podają Lublin jako miejsce zamieszkania.
• Samochody elektryczne nadal będą parkować za darmo.
• Kara za parkowanie bez biletu wzrośnie do 100 zł.
• Również 100 zł wyniesie kara za przekroczenie czasu parkowania, ale jeśli kierowca zapłaci ją w ciągu 7 dni od wezwania, zapłaci tylko 50 zł.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Czytelnik / 9 grudnia 2019 r. o 08:52
Czy na parkingu na tyłach ratusza też zostaną zamontowane parkomaty?
Avatar
Gość / 9 grudnia 2019 r. o 08:05
Hm. Dobre to że podwykonawcą jest MPK a firma aż z Grudziądza.
Avatar
tu milionik tam milionik / 9 grudnia 2019 r. o 11:09
Instalacja parkometrów zwraca się w parę miesięcy. Miasto zamiast zarabiać, to oddaje tą kasę obcej firmie. CBA, macie kolejne zadanie.
Avatar
spisek / 9 grudnia 2019 r. o 09:55
Prosimy o parkometry osiedlowe 24/7 , oraz przydomowe na każdej posesji.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2019 r. o 07:52
Dodatkowo do 100 pkt. można zyskać jeśli ma się znajomości w Ratuszu.
Avatar
obserwator / 9 grudnia 2019 r. o 10:43
Wydaje się abonamenty "M" dla mieszkańców Lublina spoza strefy,którzy w śródmieściu nie mieszkają tylko mają różne biura i parkują w godz. 9-17. Mieszkaniec,to taki który mieszka w mieszkaniu a nie w biurze,gdzie jest na krótko zameldowany,lub ma udziały w kamienicy. Szanowna Rado Miasta może ktoś zlikwiduje tę patologię powodującą duże straty dla Miasta.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2019 r. o 10:15
Nie rozumiem i nie pojmuję dlaczego jakaś spółka miejska nie miałaby zarabiać na obsłudze strefy. Dlaczego konieczne jest aby ktoś inny na tym zarabiał. Np. kontrola biletów w autobusach była wykonywana przez jakieś spółeczki spoza Lublina i przez wiele la było zawsze "nie da się inaczej". Ale w końcu dało się inaczej. Dziennikarze drążcie ten temat, nie bójcie się zadawać urzędnikom odpowiedzialnym pytania dlaczego? I oczywiście nie dajcie się zbywać standardowym odpowiedziom że się nie da". Bo wszystko się da - pytanie dlaczego miasto tak bardzo tego nie chce??
Nie rozumiem i nie pojmuję dlaczego jakaś spółka miejska nie miałaby zarabiać na obsłudze strefy. Dlaczego konieczne jest aby ktoś inny na tym zarabiał. Np. kontrola biletów w autobusach była wykonywana przez jakieś spółeczki spoza Lublina i przez wiele la było zawsze "nie da się inaczej". Ale w końcu dało się inaczej. Dziennikarze drążcie ten temat, nie bójcie się zadawać urzędnikom odpowiedzialnym pytania dlaczego? I oczywiście nie dajcie się zbywać standardowym odpowiedziom że się nie da". Bo wszystko się da - pytanie dlacz... rozwiń
Avatar
Lubelak / 9 grudnia 2019 r. o 09:34
Zamiast oddać zarządzanie spółce komunalnej to dają zarabiać na zewnątrz. Czy to po gospodarsku?
Avatar
widzę to inaczej / 9 grudnia 2019 r. o 09:17
"... pod warunkiem, że w zeznaniu podatkowym PIT wpisują Lublin jako miejsce zamieszkania". A jak ktoś nie składa zeznań podatkowych?
 Jesli nie wypełniasz zeznania podatkowego to znaczy że nie masz możliwości abyś posiadał samochód, gdyż nie masz dochodu.
Avatar
Mamba wschodnia / 9 grudnia 2019 r. o 12:27
A znany deweloper zapłacił tylko 1.23 za dożywotnie zaparkowanie 30 hektarów. Dopłacą kierowcy.
Avatar
Gość / 16 stycznia 2020 r. o 14:10
"skonczyć z parkowaniem na chodnikach" - żartujesz, w Polsce prędzej zabroni się chodzenia po chodniku niż zabroni wjazdu na chodnik samochodem. Busami czy dostawczakami nie można parkować na chodniku, a czy słyszałeś o tym, żeby ktoś dostała za to mandat?
Avatar
Gość / 11 grudnia 2019 r. o 18:51
napisze krótko ;chytre sku...syny
Avatar
iiii / 10 grudnia 2019 r. o 00:57
Prosimy o parkometry osiedlowe  24/7 , oraz przydomowe na każdej posesji.  A to jest bardzo dobry pomysł tj parkometry na osiedlach domków jednorodzinnych również potrzebne bo wielu kierowcom nie chce się wjeżdzac na własną posesję tylko wolą parkować na chodniku przy posesji uważając to za własny teren. Otóz czas z tym skończyc , tzn skonczyć z parkowaniem na chodnikach i zwrócić chodniki w całości pieszym. A samochody albo na prywatnym terenie , albo na jezdni. Chodnik nie jest miejscem do parkowania tWOJEGO strusla czy sUWA. Wypie....ać z chodników i to już.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2019 r. o 17:36
Parkomaty mogą funkcjonować? Mogą. Biletomaty funkcjonować mogą? Mogą. Automaty z jedzeniem i piciem mogą? Mogą. A dlaczego do jasnej ciasnej nie mogą zostać przywrócone budki telefoniczne, przypadek? Nie sądzę. Wypada o to spytać psychopatycznego "pomarańczowego" operatora( który obecnie pragnie nam zgotować piekło w postaci sieci 5G), który pierwsze co zrobił po przejęciu TP. SA w Polsce to zaczął likwidować budki telefoniczne( w tym w mieście Lublin). Tłumaczono się, że to generuje koszty i takie głupawe wymówki, a ja się pytam - a gdyby pousuwać wiaty przystankowe, bo tylko dlatego, że wandale wybijają szyby czy sprejem malują to wówczas nikt by nie protestował? Pewnie, że by ludzie protestowali, bo nikt nie chciałby marznąć w zimie przy braku zadaszenia czekając na autobus albo nie móc się schować przed silnym wiatrem czy deszczem lub intensywnym śniegiem. Tylko, że tutaj chodziło o coś innego - o ile w przypadku funkcjonowania telefonii 2G i nawet 3G budki telefoniczne miałyby sens istnienia, tak kiedy w 2009/2010 wchodził powoli standard 4G to pomarańczowi szubrawcy ubzdurali sobie w tych technokratycznych łbach, że skoro każdy będzie mieć smartfona i dostęp do wszechobecnego wi-fi( bo to nieprzypadkowo zostało rozpropagowywane kiedy pojawiały się właśnie smartfony) to że niby budki telefoniczne będą całkowicie niepotrzebne. Podkreślam to raz jeszcze - powrót budek telefonicznych to wytchnienie od tego pośpiechu i zaganiania jakie fundują nam smartfony, to byłby strzał w dziesiątkę, żaden telefon, nie wiem jak bajerancki był jeśli używany jest do ciągłego sms-owania czy czatowania staje się cholernie męczący, budki telefoniczne to kultura - się idzie do automatu, drobne wpłaca i parę minut rozmawia, a kto intensywniej by z tego korzystał to sobie wyrabia kartę abonamentową na ileś miesięcy i wg. stawki operatora gada ile chce. Rowery miejskie będą funkcjonowały już 6 rok w mieście, słyszałem, że w 2020 roku wygasa kontrakt i co w związku z tym? Ano to, że należy definitywnie te stacje pousuwać( każdy sobie może kupić rower dużo lepszej jakości niż te współdzielone, w dodatku do których trzeba założyć konto, nie mogąc być jednorazowym okazyjnym i anonimowym użytkownikiem) i w ich miejsce zamontowywać po kilka budek telefonicznych( byłyby one w barwach miejskich, jednak w sposób stonowany niezbyt nachalny). Tyle ile było stacji roweru miejskiego tyle zespołów budek telefonicznych powstałoby w mieście( zespół = minimum 4 budki, maks 8 - w tych najbardziej popularnych miejscach). I ludzie wreszcie mogliby się nagadać. To jest wolność - a nie żeby mi jakaś komórka co chwila uwagę ściągała - komórka jest od tego tylko by od czasu do czasu sms-a puścić i/lub krótko porozmawiać i basta, miejsce internetu powinno być tylko tam gdzie potrzeba - tj. w komputerach w domach i miejscach pracy na kablach/przewodach, marginalizując doszczętnie wi-fi, Ludzie zyskują to co im dawno zabrano - czas, zdrowie i prywatność, trzy bezcenne rzeczy, by oczyścić umysł i ducha, a swoje zaangażowanie przelać na umacnianie więzi rodzinnych czy koleżeńskich/towarzyskich czy też kontaktów biznesowych. I koniec tych obleśnych social mediów, życia na pokaz i poklask przed cyfrowymi gawiedziami, festiwalu ułudy i powierzchowności, robisz zdjęcia? to aparatem by sobie później móc ewentualnie wywołać, nagrywasz filmiki? od tego jest kamera, a potem możesz sobie na CD zrzucić, super pamiątka. Gotówką płać tak często jak tylko chcesz, to twoje prawo. Biometrie olej - bo te skany oka, twarzy, palca, dłoni czy głosu to tylko do jednego cię poprowadzą - do czipowania, a tego byś nie chciał/a prawda? No właśnie. Era smartfonów, wi-fi i social mediów powinna upaść wraz z końcem 2019 roku( no może z małym poślizgiem 2020), żadnych biometrii, żadnego 5G i internetu rzeczy - won, a transakcje bezgotówkowe marginalizować, promując gotówkę. Wyzwalanie czas zacząć!
Parkomaty mogą funkcjonować? Mogą. Biletomaty funkcjonować mogą? Mogą. Automaty z jedzeniem i piciem mogą? Mogą. A dlaczego do jasnej ciasnej nie mogą zostać przywrócone budki telefoniczne, przypadek? Nie sądzę. Wypada o to spytać psychopatycznego "pomarańczowego" operatora( który obecnie pragnie nam zgotować piekło w postaci sieci 5G), który pierwsze co zrobił po przejęciu TP. SA w Polsce to zaczął likwidować budki telefoniczne( w tym w mieście Lublin). Tłumaczono się, że to generuje koszty i takie głupawe wymówki, a ja się pytam ... rozwiń
Avatar
urzędniki na rowery / 9 grudnia 2019 r. o 13:21
haje po 3 minutach mandat dają kierowcy z prowincji a i udowodnij że byłes po bilet, nie da sie , a jak z czasem przekroczonym kiedy w U miasta obsługuje cie cholera wie ile i czekasz pod drzwiami a tu czas mija i trza zapiertalac po kolejny bilet a tu kolejka, wiedzą ci którzy byli w geodezji, dopłacać nam powinni tak się długo obsługuje
Avatar
Mieszkaciec centrum Lna / 9 grudnia 2019 r. o 13:04
Nie rozumie Pan tekstu, chodzi o sąsiedztwo stref A i C. W większości miast jest system pierścieni, centralnie strefa najdroższa, otoczona tańszą. To jest logiczne. Lublin jako miasto uczy się dopiero gospodarowania przestreznią i pewnie stąd te błędy. Pan natomiast patrzy na to nominalnie- ile zapłacę. Nie tylko o to chodzi :)
Avatar
strefa nie dla ślepego / 9 grudnia 2019 r. o 12:49
Bezpośrednie sąsiedztwo strefy A i C jest nieporozumieniem. W naturlany sposób parkowanie na ul. Żmigród, Misjonarska, Bernardyńska, Zamojska doprowadzi do paraliżu komunikacyjnego, znanego z czasów, gdy te ulice nie były objęte strefą płatnego parkowania a sąsiadowały ze strefą płatną. Lokalne wybuchy różnych pomysłów są nieprzemyślane i utrudniają życie mieszkańcom.
 Co ty "Miszkaniec centrum Lna" pieprzysz jakieś głupoty! Przecież obszar strefy nie ulega zmianie a ulice, o których wspominasz już od dawna są w podstrefie B. Zmieni się natomiast to, że większa część z nich będzie w podstrefie C. Powiem więcej... po podwyżce cena parkowanie w podstrtefie C będzie wynosiła dokładnie tyle, ile obecnie w podstrefie B. Czyli powiedzmy na takiej Zamojskiej po podwyżce zapłacisz za pierwszą i kolejną godzinę dokładnie tyle samo ile płacisz dzisiaj.
 Co ty "Miszkaniec centrum Lna" pieprzysz jakieś głupoty! Przecież obszar strefy nie ulega zmianie a ulice, o których wspominasz już od dawna są w podstrefie B. Zmieni się natomiast to, że większa część z nich będzie w podstrefie C. Powiem więcej... po podwyżce cena parkowanie w podstrtefie C będzie wynosiła dokładnie tyle, ile obecnie w podstrefie B. Czyli powiedzmy na takiej Zamojskiej po podwyżce zapłacisz za pierwszą i kolejną godzinę dokładnie tyle samo ile płacisz dzisiaj. rozwiń
Avatar
Mamba wschodnia / 9 grudnia 2019 r. o 12:27
A znany deweloper zapłacił tylko 1.23 za dożywotnie zaparkowanie 30 hektarów. Dopłacą kierowcy.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2019 r. o 12:17
Haha, walić po kieszeni na maxa, lotnisko Żukowo musicie dofinansowywać przez najbliższe 50 lat !!
Avatar
Miszkaniec centrum Lna / 9 grudnia 2019 r. o 11:44
Bezpośrednie sąsiedztwo strefy A i C jest nieporozumieniem. W naturlany sposób parkowanie na ul. Żmigród, Misjonarska, Bernardyńska, Zamojska doprowadzi do paraliżu komunikacyjnego, znanego z czasów, gdy te ulice nie były objęte strefą płatnego parkowania a sąsiadowały ze strefą płatną. Lokalne wybuchy różnych pomysłów są nieprzemyślane i utrudniają życie mieszkańcom.
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wokulski i świnka Peppa w szczytnym celu. 100 aktorów wystąpi w spektaklu "Szalone wakacje"
Zdjęcia
galeria

Wokulski i świnka Peppa w szczytnym celu. 100 aktorów wystąpi w spektaklu "Szalone wakacje"

Aż około 100 aktorów wystąpi na scenie Centrum Spotkania Kultur 18 i 19 października. Osoby w Lublinie znane i lubiane wystąpią w spektaklu „Szalone wakacje”. Pieniądze ze sprzedaży biletów wesprą zaś Oddział Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży SPSK 1 przy ul. Głuskiej w Lublinie.

Startuje nowy klub w Lublinie. Na początek Peja, a potem Illusion i Abelard Giza

Startuje nowy klub w Lublinie. Na początek Peja, a potem Illusion i Abelard Giza

Już w najbliższy piątek Rychu Peja zainauguruje działalność Fabryka Kultury Zgrzyt. Nowy na mapie Lublina klub muzyczny zajął miejsce dawnego Graffiti.

Na półmetku rundy trzy zespoły nadają ton rywalizacji chełmskiej klasy okręgowej

Na półmetku rundy trzy zespoły nadają ton rywalizacji chełmskiej klasy okręgowej

Z 18 punktami prowadzi Ruch Izbica. Drużyna grającego trenera Romana Blonki z siedmiu spotkań wygrała sześć. Jedynej porażki doznała na wyjeździe z Victorią Żmudź (1:4). Po siedmiu kolejkach Ruch ma punkt przewagi na drugim Kłosem Gmina Chełm i dwa nad Ogniwem Wierzbica

Świdnik. Jednak potrzeba więcej pieniędzy na targ

Świdnik. Jednak potrzeba więcej pieniędzy na targ

Co najmniej 4 miliony złotych będzie musiał dołożyć świdnicki Urząd Miasta, by podpisać umowę z wykonawcą, dotyczącą przebudowy miejskiego targowiska. Do ostatniego przetargu wpłynęły trzy oferty, wszystkie dużo powyżej kwoty zakładanej na sfinansowanie tej inwestycji.

Marie zaśpiewa w Sercu. Sławę zdobyła na YouTube
7 października 2022, 18:00

Marie zaśpiewa w Sercu. Sławę zdobyła na YouTube

W piątek, 7 października o godz. 18 w klubie Serce (ul. Kapucyńska 1-3) wystąpi popularna Marie. Artystka będzie promować swój pierwszy album "Babyhands".

Jaka przyszłość czeka OZE? Wiatraki dostaną zielone światło? Ekspert z UMCS mówi jasno

Jaka przyszłość czeka OZE? Wiatraki dostaną zielone światło? Ekspert z UMCS mówi jasno

Znajdujemy się w przełomowym momencie. Jeszcze nigdy, tak mocno jak dziś, rzeczywistość nie pokazała, jak bardzo potrzebujemy odnawialnych źródeł energii.

Lublin. Część trolejbusów zostaje w zajezdni. Nie stać nas na ich jazdę

Lublin. Część trolejbusów zostaje w zajezdni. Nie stać nas na ich jazdę

Władze Lublina poleciły zastąpić autobusami część trolejbusów, żeby zmniejszyć koszty kursowania komunikacji miejskiej. Tłumaczą tę decyzję drastycznym wzrostem cen energii elektrycznej. Jazda na dieslu okazuje się zdecydowanie tańsza

Wypadek szkolnej wycieczki z Chełma. Kierowca autokaru w stanie ciężkim. Część uczniów w szpitalu
zdjęcia
galeria

Wypadek szkolnej wycieczki z Chełma. Kierowca autokaru w stanie ciężkim. Część uczniów w szpitalu

Na pokazy chemiczne do Lublina jechali uczniowie klas pierwszych i drugich szkoły ponadpodstawowej w Chełmie. – Najważniejsze, że dzieci żyją – mówi dyrektor placówki. Kierowca autokaru jest w stanie ciężkim.

Łada 1945 Biłgoraj wygrywa mecz za meczem w zamojskiej klasie okręgowej

Łada 1945 Biłgoraj wygrywa mecz za meczem w zamojskiej klasie okręgowej

Łada 1945 Biłgoraj po ośmiu kolejkach ma na koncie 24 punkty, a więc maksymalną pulę jaka była do zdobycia. Zespół Jarosława Czarnieckiego pewnie przewodzi w tabeli i dąży do awansu, ale zdaje sobie sprawę, że do końcowego rozstrzygnięcia jest jeszcze daleko

Lublin. Pożar w sali sądowej. Ewakuowano 40 osób
galeria

Lublin. Pożar w sali sądowej. Ewakuowano 40 osób

Pożar w jednej z sal sądowych Sądu Okręgowego przy Krakowskim Przedmieściu 47 w Lublinie.

Lublin. Jest plan na wymianę mostów w ciągu al. Unii Lubelskiej. Co z pieniędzmi?

Lublin. Jest plan na wymianę mostów w ciągu al. Unii Lubelskiej. Co z pieniędzmi?

Zatwierdzony został projekt przebudowy al. Unii Lubelskiej z wymianą zdegradowanych mostów. Wojewoda wydał zezwolenie na realizację robót drogowych, teraz władzom miasta pozostaje „tylko” zdobyć pieniądze na przebudowę.

Trzy oblicza współczesnej literatury. W Lublinie powstała Scena Poetycka
30 września 2022, 18:00
galeria

Trzy oblicza współczesnej literatury. W Lublinie powstała Scena Poetycka

- Potrzebujemy dobrze dobranych słów, żeby móc opowiedzieć o sobie i poradzić sobie ze światem, w którym tak wiele się dzieje - mówią pomysłodawcy Sceny Poetyckiej, inicjatywy która stanowi odpowiedź na to zapotrzebowanie. Tej jesieni projekt Fundacji Heuresis objawi się w formie trzech wydarzeń literackich. Pierwsze już 30 września.

W czwartek pogrzeb Edmunda Dąbrowskiego. Był przewodniczącym Rady Miasta Lublin

W czwartek pogrzeb Edmunda Dąbrowskiego. Był przewodniczącym Rady Miasta Lublin

Na czwartek zaplanowano uroczystości pogrzebowe Edmunda Dąbrowskiego, byłego przewodniczącego Rady Miejskiej w Lublinie

Sygnał Lublin mocnym kandydatem do awansu do Hummel IV Ligi

Sygnał Lublin mocnym kandydatem do awansu do Hummel IV Ligi

Czwarta liga przy ul. Zemborzyckiej jest jak najbardziej realna.

Imperium pomidorowo-pieczarkowe z niedużej gminy w Lubelskiem
Złota Setka 2021

Imperium pomidorowo-pieczarkowe z niedużej gminy w Lubelskiem

Tylko w zeszłym roku przetworzyli 3 tysiące ton pomidorów. Sprzedali 283 tony ketchupów, ponad 1,7 tys. ton sosów oraz blisko 3,5 tys. ton farszy. Reypol to dzisiaj największa firma zarejestrowana w gminie Janowiec i jeden z wiodących producentów przetworów w Polsce.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty