Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 grudnia 2019 r.
7:31

Strefa Płatnego Parkowania w Lublinie. Nowy operator zamontuje 150 parkomatów

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
1 30 A A
Wpływy z opłat w Strefie Płatnego Parkowania w pierwszym półroczu wyniosły ok. 4,63 mln zł
Wpływy z opłat w Strefie Płatnego Parkowania w pierwszym półroczu wyniosły ok. 4,63 mln zł

Miasto szuka firmy, która ustawi parkomaty w Strefie Płatnego Parkowania i zajmie się jej obsługą, w tym sprzedażą i kontrolą biletów. Umowa z firmą świadczącą dziś te usługi wygasa z końcem marca. Nowy operator będzie zarabiać na kierowcach przez kolejne cztery lata

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chociaż większość pieniędzy z opłat za parkowanie trafia do kasy miasta, to samorząd nie zajmuje się samodzielnie obsługą strefy, tylko zleca to wynajętej firmie, oczywiście nie za darmo. Jaka część pieniędzy trafia do kasy miasta, a jaką dostaje firma?

– Wpływy z opłat w Strefie Płatnego Parkowania w pierwszym półroczu wyniosły ok. 4,63 mln zł, z czego w ramach umów ok. 1,18 mln zł zostało przekazane operatorowi strefy – informuje Grzegorz Jędrek z biura prasowego w lubelskim Ratuszu.

Rolą operatora jest m.in. prowadzenie biura obsługi interesantów, sprzedaż ogólnodostępnych abonamentów, serwisowanie parkomatów i opróżnianie ich z pieniędzy oraz sprzątanie miejsc parkingowych. Wynajęta firma zajmuje się też sprawdzaniem, czy kierowcy zapłacili za postój oraz wystawia wezwania tym, którzy nie zapłacili.

Dzisiaj operatorem strefy jest spółka City Parking Group z Grudziądza, a jej podwykonawcą jest MPK Lublin. Umowa między miastem a spółką wygaśnie z końcem marca, dlatego miasto szuka już nowego obsługującego, z którym zawrze umowę na cztery lata.

Będzie on musiał do końca marca przygotować nowe biuro obsługi i zapewnić odpowiednie systemy komputerowe. System ma np. automatycznie blokować możliwość wystawienia kary, gdy pojazd o danym numerze rejestracyjnym ma już opłacony postój.

Nowy operator ma też do końca marca dostarczyć i zamontować 150 parkomatów. Nie muszą być fabrycznie nowe, miasto dopuszcza używane, o ile zostaną odnowione przez ich producenta i nie będą starsze niż 10-letnie. Wszystko musi być przeprowadzone tak, by od 1 kwietnia strefa działała na nowych zasadach (patrz poniżej).

Nowy operator strefy zostanie wybrany w przetargu ogłoszonym w piątek przez Zarząd Dróg i Mostów. Firmy zainteresowane tym zleceniem powinniśmy poznać w pierwszej połowie stycznia, gdy urzędnicy publicznie otworzą ich oferty. Spośród ofert będą musieli wybrać najkorzystniejszą. Na jakiej podstawie?

Nie tylko cena ma być brana pod uwagę, chociaż jak zwykle będzie najważniejsza.

• Im tańsza będzie oferta, tym więcej punktów dostanie, ale maksymalnie 60.

• Kolejne punkty (maksymalnie 25) będą przyznane za deklarowany czas naprawy parkomatu, który popsuł się tak, że nie wymaga wymiany: im krótszy czas, tym lepsza ocena.

• Do 6 punktów będzie można dostać za tempo wymiany popsutego parkomatu, zaś • 9 punktów za obiecany czas naprawy innych urządzeń lub systemu komputerowego.

Stawki w podstrefie A

• pierwsza godzina: 3,90 zł
• druga godzina: 4,60 zł
• trzecia godzina: 5,50 zł
• każda następna: 3,90 zł
• bilet 24-godzinny: 25 zł
• bilet miesięczny: 220 zł
• bilet półroczny: 1 000 zł
• bilet roczny: 1 800 zł
• koperta: 1 000 zł/miesiąc

Stawki w podstrefie B

• pierwsza godzina: 2,50 zł
• druga godzina: 3 zł
• trzecia godzina: 3,60 zł
• każda następna: 2,50 zł
• bilet 24-godzinny: 20 zł
• bilet miesięczny: 180 zł
• bilet półroczny: 850 zł
• bilet roczny: 1 500 zł
• koperta: 700 zł/miesiąc

Stawki w podstrefie C

• pierwsza godzina: 2 zł
• druga godzina: 2,40 zł
• trzecia godzina: 2,80 zł
• każda następna: 2 zł
• bilet 24-godzinny: 15 zł
• bilet miesięczny: 150 zł
• bilet półroczny: 750 zł
• bilet roczny: 1 300 zł

Nowe zasady i nowe ceny

Od kwietnia Strefa Płatnego Parkowania będzie zorganizowana nieco inaczej niż do tej pory.

• Parkowanie ma obowiązywać od poniedziałku do piątku od godz. 8 do 18, czyli dłużej o godzinę dziennie niż obecnie.
• Po zajęciu miejsca kierowca będzie mieć dziesięć minut na uiszczenie opłaty.
• Strefa nie zostanie powiększona, ale nie będzie już podzielona na dwie części, tylko na trzy: najtańszą, droższą i najdroższą.
• Najwyższe stawki mają obowiązywać na tym samym obszarze, co obecnie.
• Najniższe ceny będą obowiązywać w Podstrefie C (rejon Zamojskiej, Rusałki i Wesołej), która zostanie wydzielona z istniejącej dziś tańszej części.
• Mieszkańcy strefy będą mogli kupić tańszy, roczny abonament na trzy ulice koło ich domu (zdrożeje do 150 zł), ale pod warunkiem, że w zeznaniu podatkowym PIT wpisują Lublin jako miejsce zamieszkania.
• Kierowcy aut hybrydowych przestaną być zwolnieni z opłat za postój, będą mogli kupić specjalny abonament za 80 zł miesięcznie, o ile w zeznaniu PIT podają Lublin jako miejsce zamieszkania.
• Samochody elektryczne nadal będą parkować za darmo.
• Kara za parkowanie bez biletu wzrośnie do 100 zł.
• Również 100 zł wyniesie kara za przekroczenie czasu parkowania, ale jeśli kierowca zapłaci ją w ciągu 7 dni od wezwania, zapłaci tylko 50 zł.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Czytelnik / 9 grudnia 2019 r. o 08:52
+18
Czy na parkingu na tyłach ratusza też zostaną zamontowane parkomaty?
Avatar
Gość / 9 grudnia 2019 r. o 08:05
+11
Hm. Dobre to że podwykonawcą jest MPK a firma aż z Grudziądza.
Avatar
tu milionik tam milionik / 9 grudnia 2019 r. o 11:09
+9
Instalacja parkometrów zwraca się w parę miesięcy. Miasto zamiast zarabiać, to oddaje tą kasę obcej firmie. CBA, macie kolejne zadanie.
Avatar
spisek / 9 grudnia 2019 r. o 09:55
+8
Prosimy o parkometry osiedlowe 24/7 , oraz przydomowe na każdej posesji.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2019 r. o 07:52
+8
Dodatkowo do 100 pkt. można zyskać jeśli ma się znajomości w Ratuszu.
Avatar
obserwator / 9 grudnia 2019 r. o 10:43
+7
Wydaje się abonamenty "M" dla mieszkańców Lublina spoza strefy,którzy w śródmieściu nie mieszkają tylko mają różne biura i parkują w godz. 9-17. Mieszkaniec,to taki który mieszka w mieszkaniu a nie w biurze,gdzie jest na krótko zameldowany,lub ma udziały w kamienicy. Szanowna Rado Miasta może ktoś zlikwiduje tę patologię powodującą duże straty dla Miasta.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2019 r. o 10:15
+6
Nie rozumiem i nie pojmuję dlaczego jakaś spółka miejska nie miałaby zarabiać na obsłudze strefy. Dlaczego konieczne jest aby ktoś inny na tym zarabiał. Np. kontrola biletów w autobusach była wykonywana przez jakieś spółeczki spoza Lublina i przez wiele la było zawsze "nie da się inaczej". Ale w końcu dało się inaczej. Dziennikarze drążcie ten temat, nie bójcie się zadawać urzędnikom odpowiedzialnym pytania dlaczego? I oczywiście nie dajcie się zbywać standardowym odpowiedziom że się nie da". Bo wszystko się da - pytanie dlaczego miasto tak bardzo tego nie chce??
Nie rozumiem i nie pojmuję dlaczego jakaś spółka miejska nie miałaby zarabiać na obsłudze strefy. Dlaczego konieczne jest aby ktoś inny na tym zarabiał. Np. kontrola biletów w autobusach była wykonywana przez jakieś spółeczki spoza Lublina i przez wiele la było zawsze "nie da się inaczej". Ale w końcu dało się inaczej. Dziennikarze drążcie ten temat, nie bójcie się zadawać urzędnikom odpowiedzialnym pytania dlaczego? I oczywiście nie dajcie się zbywać standardowym odpowiedziom że się nie da". Bo wszystko się da - pytanie dlacz... rozwiń
Avatar
Lubelak / 9 grudnia 2019 r. o 09:34
+6
Zamiast oddać zarządzanie spółce komunalnej to dają zarabiać na zewnątrz. Czy to po gospodarsku?
Avatar
widzę to inaczej / 9 grudnia 2019 r. o 09:17
+6
"... pod warunkiem, że w zeznaniu podatkowym PIT wpisują Lublin jako miejsce zamieszkania". A jak ktoś nie składa zeznań podatkowych?
 Jesli nie wypełniasz zeznania podatkowego to znaczy że nie masz możliwości abyś posiadał samochód, gdyż nie masz dochodu.
Avatar
Mamba wschodnia / 9 grudnia 2019 r. o 12:27
+5
A znany deweloper zapłacił tylko 1.23 za dożywotnie zaparkowanie 30 hektarów. Dopłacą kierowcy.
Avatar
Gość / 16 stycznia 2020 r. o 14:10
+1
"skonczyć z parkowaniem na chodnikach" - żartujesz, w Polsce prędzej zabroni się chodzenia po chodniku niż zabroni wjazdu na chodnik samochodem. Busami czy dostawczakami nie można parkować na chodniku, a czy słyszałeś o tym, żeby ktoś dostała za to mandat?
Avatar
Gość / 11 grudnia 2019 r. o 18:51
+1
napisze krótko ;chytre sku...syny
Avatar
iiii / 10 grudnia 2019 r. o 00:57
-3
Prosimy o parkometry osiedlowe  24/7 , oraz przydomowe na każdej posesji.  A to jest bardzo dobry pomysł tj parkometry na osiedlach domków jednorodzinnych również potrzebne bo wielu kierowcom nie chce się wjeżdzac na własną posesję tylko wolą parkować na chodniku przy posesji uważając to za własny teren. Otóz czas z tym skończyc , tzn skonczyć z parkowaniem na chodnikach i zwrócić chodniki w całości pieszym. A samochody albo na prywatnym terenie , albo na jezdni. Chodnik nie jest miejscem do parkowania tWOJEGO strusla czy sUWA. Wypie....ać z chodników i to już.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2019 r. o 17:36
0
Parkomaty mogą funkcjonować? Mogą. Biletomaty funkcjonować mogą? Mogą. Automaty z jedzeniem i piciem mogą? Mogą. A dlaczego do jasnej ciasnej nie mogą zostać przywrócone budki telefoniczne, przypadek? Nie sądzę. Wypada o to spytać psychopatycznego "pomarańczowego" operatora( który obecnie pragnie nam zgotować piekło w postaci sieci 5G), który pierwsze co zrobił po przejęciu TP. SA w Polsce to zaczął likwidować budki telefoniczne( w tym w mieście Lublin). Tłumaczono się, że to generuje koszty i takie głupawe wymówki, a ja się pytam - a gdyby pousuwać wiaty przystankowe, bo tylko dlatego, że wandale wybijają szyby czy sprejem malują to wówczas nikt by nie protestował? Pewnie, że by ludzie protestowali, bo nikt nie chciałby marznąć w zimie przy braku zadaszenia czekając na autobus albo nie móc się schować przed silnym wiatrem czy deszczem lub intensywnym śniegiem. Tylko, że tutaj chodziło o coś innego - o ile w przypadku funkcjonowania telefonii 2G i nawet 3G budki telefoniczne miałyby sens istnienia, tak kiedy w 2009/2010 wchodził powoli standard 4G to pomarańczowi szubrawcy ubzdurali sobie w tych technokratycznych łbach, że skoro każdy będzie mieć smartfona i dostęp do wszechobecnego wi-fi( bo to nieprzypadkowo zostało rozpropagowywane kiedy pojawiały się właśnie smartfony) to że niby budki telefoniczne będą całkowicie niepotrzebne. Podkreślam to raz jeszcze - powrót budek telefonicznych to wytchnienie od tego pośpiechu i zaganiania jakie fundują nam smartfony, to byłby strzał w dziesiątkę, żaden telefon, nie wiem jak bajerancki był jeśli używany jest do ciągłego sms-owania czy czatowania staje się cholernie męczący, budki telefoniczne to kultura - się idzie do automatu, drobne wpłaca i parę minut rozmawia, a kto intensywniej by z tego korzystał to sobie wyrabia kartę abonamentową na ileś miesięcy i wg. stawki operatora gada ile chce. Rowery miejskie będą funkcjonowały już 6 rok w mieście, słyszałem, że w 2020 roku wygasa kontrakt i co w związku z tym? Ano to, że należy definitywnie te stacje pousuwać( każdy sobie może kupić rower dużo lepszej jakości niż te współdzielone, w dodatku do których trzeba założyć konto, nie mogąc być jednorazowym okazyjnym i anonimowym użytkownikiem) i w ich miejsce zamontowywać po kilka budek telefonicznych( byłyby one w barwach miejskich, jednak w sposób stonowany niezbyt nachalny). Tyle ile było stacji roweru miejskiego tyle zespołów budek telefonicznych powstałoby w mieście( zespół = minimum 4 budki, maks 8 - w tych najbardziej popularnych miejscach). I ludzie wreszcie mogliby się nagadać. To jest wolność - a nie żeby mi jakaś komórka co chwila uwagę ściągała - komórka jest od tego tylko by od czasu do czasu sms-a puścić i/lub krótko porozmawiać i basta, miejsce internetu powinno być tylko tam gdzie potrzeba - tj. w komputerach w domach i miejscach pracy na kablach/przewodach, marginalizując doszczętnie wi-fi, Ludzie zyskują to co im dawno zabrano - czas, zdrowie i prywatność, trzy bezcenne rzeczy, by oczyścić umysł i ducha, a swoje zaangażowanie przelać na umacnianie więzi rodzinnych czy koleżeńskich/towarzyskich czy też kontaktów biznesowych. I koniec tych obleśnych social mediów, życia na pokaz i poklask przed cyfrowymi gawiedziami, festiwalu ułudy i powierzchowności, robisz zdjęcia? to aparatem by sobie później móc ewentualnie wywołać, nagrywasz filmiki? od tego jest kamera, a potem możesz sobie na CD zrzucić, super pamiątka. Gotówką płać tak często jak tylko chcesz, to twoje prawo. Biometrie olej - bo te skany oka, twarzy, palca, dłoni czy głosu to tylko do jednego cię poprowadzą - do czipowania, a tego byś nie chciał/a prawda? No właśnie. Era smartfonów, wi-fi i social mediów powinna upaść wraz z końcem 2019 roku( no może z małym poślizgiem 2020), żadnych biometrii, żadnego 5G i internetu rzeczy - won, a transakcje bezgotówkowe marginalizować, promując gotówkę. Wyzwalanie czas zacząć!
Parkomaty mogą funkcjonować? Mogą. Biletomaty funkcjonować mogą? Mogą. Automaty z jedzeniem i piciem mogą? Mogą. A dlaczego do jasnej ciasnej nie mogą zostać przywrócone budki telefoniczne, przypadek? Nie sądzę. Wypada o to spytać psychopatycznego "pomarańczowego" operatora( który obecnie pragnie nam zgotować piekło w postaci sieci 5G), który pierwsze co zrobił po przejęciu TP. SA w Polsce to zaczął likwidować budki telefoniczne( w tym w mieście Lublin). Tłumaczono się, że to generuje koszty i takie głupawe wymówki, a ja się pytam ... rozwiń
Avatar
urzędniki na rowery / 9 grudnia 2019 r. o 13:21
+1
haje po 3 minutach mandat dają kierowcy z prowincji a i udowodnij że byłes po bilet, nie da sie , a jak z czasem przekroczonym kiedy w U miasta obsługuje cie cholera wie ile i czekasz pod drzwiami a tu czas mija i trza zapiertalac po kolejny bilet a tu kolejka, wiedzą ci którzy byli w geodezji, dopłacać nam powinni tak się długo obsługuje
Avatar
Mieszkaciec centrum Lna / 9 grudnia 2019 r. o 13:04
0
Nie rozumie Pan tekstu, chodzi o sąsiedztwo stref A i C. W większości miast jest system pierścieni, centralnie strefa najdroższa, otoczona tańszą. To jest logiczne. Lublin jako miasto uczy się dopiero gospodarowania przestreznią i pewnie stąd te błędy. Pan natomiast patrzy na to nominalnie- ile zapłacę. Nie tylko o to chodzi :)
Avatar
strefa nie dla ślepego / 9 grudnia 2019 r. o 12:49
+4
Bezpośrednie sąsiedztwo strefy A i C jest nieporozumieniem. W naturlany sposób parkowanie na ul. Żmigród, Misjonarska, Bernardyńska, Zamojska doprowadzi do paraliżu komunikacyjnego, znanego z czasów, gdy te ulice nie były objęte strefą płatnego parkowania a sąsiadowały ze strefą płatną. Lokalne wybuchy różnych pomysłów są nieprzemyślane i utrudniają życie mieszkańcom.
 Co ty "Miszkaniec centrum Lna" pieprzysz jakieś głupoty! Przecież obszar strefy nie ulega zmianie a ulice, o których wspominasz już od dawna są w podstrefie B. Zmieni się natomiast to, że większa część z nich będzie w podstrefie C. Powiem więcej... po podwyżce cena parkowanie w podstrtefie C będzie wynosiła dokładnie tyle, ile obecnie w podstrefie B. Czyli powiedzmy na takiej Zamojskiej po podwyżce zapłacisz za pierwszą i kolejną godzinę dokładnie tyle samo ile płacisz dzisiaj.
 Co ty "Miszkaniec centrum Lna" pieprzysz jakieś głupoty! Przecież obszar strefy nie ulega zmianie a ulice, o których wspominasz już od dawna są w podstrefie B. Zmieni się natomiast to, że większa część z nich będzie w podstrefie C. Powiem więcej... po podwyżce cena parkowanie w podstrtefie C będzie wynosiła dokładnie tyle, ile obecnie w podstrefie B. Czyli powiedzmy na takiej Zamojskiej po podwyżce zapłacisz za pierwszą i kolejną godzinę dokładnie tyle samo ile płacisz dzisiaj. rozwiń
Avatar
Mamba wschodnia / 9 grudnia 2019 r. o 12:27
+5
A znany deweloper zapłacił tylko 1.23 za dożywotnie zaparkowanie 30 hektarów. Dopłacą kierowcy.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2019 r. o 12:17
0
Haha, walić po kieszeni na maxa, lotnisko Żukowo musicie dofinansowywać przez najbliższe 50 lat !!
Avatar
Miszkaniec centrum Lna / 9 grudnia 2019 r. o 11:44
+3
Bezpośrednie sąsiedztwo strefy A i C jest nieporozumieniem. W naturlany sposób parkowanie na ul. Żmigród, Misjonarska, Bernardyńska, Zamojska doprowadzi do paraliżu komunikacyjnego, znanego z czasów, gdy te ulice nie były objęte strefą płatnego parkowania a sąsiadowały ze strefą płatną. Lokalne wybuchy różnych pomysłów są nieprzemyślane i utrudniają życie mieszkańcom.
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wyścig z czasem o zdrowie Niny. Na koncie prawie 5 milionów, a to dopiero połowa
Rozmowa
galeria

Wyścig z czasem o zdrowie Niny. Na koncie prawie 5 milionów, a to dopiero połowa

Rozmowa z Tomaszem Słupskim, tatą 2-letniej Niny - dziewczynki chorej na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Rodzice zbierają pieniądze (9,5 mln zł) za terapię genową, która poprawi stan zdrowia ich córki.

Sezon Lublin 2021. Zapisy na bezpłatne wydarzenia już od poniedziałku

Sezon Lublin 2021. Zapisy na bezpłatne wydarzenia już od poniedziałku

Od godziny 8 w poniedziałek 17 maja można rezerwować bezpłatne wejściówki na wydarzenia tegorocznego Sezonu Lublin, czyli oficjalnego otwarcia sezonu turystycznego w Lublinie.

Uwięził dziewczynę w mieszkaniu przy ul. 3 Maja w Lublinie

Uwięził dziewczynę w mieszkaniu przy ul. 3 Maja w Lublinie

Mężczyzna, który przetrzymywał swoją partnerkę w mieszkaniu to wielokrotny recydywista. Mateusz N. wrócił już do celi. Musi się liczyć z kolejnym, kilkuletnim wyrokiem.

Marek Saganowski (Motor): To był blamaż, przegraliśmy z Hutnikiem pod każdym względem

Marek Saganowski (Motor): To był blamaż, przegraliśmy z Hutnikiem pod każdym względem

Po jednym z najlepszych występów Motoru w tym sezonie i pewnej wygranej z Sokołem Ostróda (4:1) od razu przyszedł najgorszy mecz. Żółto-biało-niebiescy przegrali w Krakowie z Hutnikiem aż 0:5. Skąd się wziął aż tak wysoki wynik?

Kamil Kiereś (trener Górnika Łęczna): Nie spuszczamy głów i walczymy dalej
galeria

Kamil Kiereś (trener Górnika Łęczna): Nie spuszczamy głów i walczymy dalej

Rozmowa z Kamilem Kieresiem, trenerem Górnika Łęczna

Lubelska kultura się rozkręca. Co dziś na placu Litewskim?
Zdjęcia
galeria

Lubelska kultura się rozkręca. Co dziś na placu Litewskim?

Gramy! Rozkręcamy lubelską kulturę - tak zatytułowane jest dwudniowe wydarzenia organizowane przez Centrum Kultury w Lublinie. W sobotę na placu Litewskim można było oglądać m.in. spektakl improwizowany w wykonaniu Poławiacze Pereł Improv Teatr.

Weekend premier w lubelskich restauracjach. Co zamówisz na tarasie i w ogródku
galeria

Weekend premier w lubelskich restauracjach. Co zamówisz na tarasie i w ogródku

To weekend premier w lubelskich restauracjach. Sprawdziliśmy, co ciekawego zamówicie na taras czy do ogródka. Jak smakuje wiosenny Lublin?

Z Lublina do Warszawy. Na Plac na Rozdrożu Zawodowym Polskich Pielęgniarek i Położnych
Magazyn
galeria

Z Lublina do Warszawy. Na Plac na Rozdrożu Zawodowym Polskich Pielęgniarek i Położnych

Mają dość pracy ponad siły. Chcą zarobków adekwatnych do odpowiedzialności i kwalifikacji. Ponad 250 pielęgniarek z naszego województwa i ich koleżanki z innych regionów protestowały w środę przed Sejmem.

Nie tylko hulajnogi elektryczne. Zmieniają się przepisy też dla deskorolkowców

Nie tylko hulajnogi elektryczne. Zmieniają się przepisy też dla deskorolkowców

Już 20 maja zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące poruszania się hulajnogami elektrycznymi. Ale uwaga, dotyczy to też np. deskorolek elektrycznych.

DDK Czechów ogłosiło nabór zgłoszeń do przeglądu "Sezon 2020/2021"

DDK Czechów ogłosiło nabór zgłoszeń do przeglądu "Sezon 2020/2021"

Stowarzyszenie Wspierania Kultury Dzielnicy "Czechów" RONDO oraz Dzielnicowy Dom Kultury SM "Czechów" zapraszają do wzięcia udziału w Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskich Zespołów Artystycznych "Sezon 2020/2021". Zgłoszenia trwają do 11 czerwca.

Koronawirus Lubelskie. Niedzielne statystyki z miast i powiatów

Koronawirus Lubelskie. Niedzielne statystyki z miast i powiatów

W województwie lubelskim są 132 nowe zakażenia koronawirusem - wynika z oficjalnych danych rządu z 16 maja 2021 r.

Koronawirus w Polsce, 16 maja. Coraz mniej chorych w szpitalach

Koronawirus w Polsce, 16 maja. Coraz mniej chorych w szpitalach

Mamy 2 167 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 55 osób z infekcją COVID-19 – informuje Ministerstwo Zdrowia w raporcie z 16 maja.

Pogoda na niedzielę i poniedziałek. Ostrzeżenie IMGW dla Lubelskiego
film

Pogoda na niedzielę i poniedziałek. Ostrzeżenie IMGW dla Lubelskiego

Poranne słońce nad Lublinem zachęca do niedzielnych wycieczek. Niestety za kilka godzin pogoda ma się drastycznie zmienić.

Czerpać zadowolenie z codziennych czynności. Co sprawia przyjemność polskim seniorom?

Czerpać zadowolenie z codziennych czynności. Co sprawia przyjemność polskim seniorom?

Praktyki duchowe lub religijne, spotkania towarzyskie i opieka nad dziećmi dają seniorom w Polsce najwięcej satysfakcji – taki wniosek wysnuwają naukowcy. I dodają, że zadowolenie z danej czynności ma związek z poziomem wkładanego w nią wysiłku.

"Oczy pieką, na ustach robią się bąble". Wszystko przez chemikalia na jednej z posesji
UWAGA! TVN
film

"Oczy pieką, na ustach robią się bąble". Wszystko przez chemikalia na jednej z posesji

Mieszkańcy jednej z wielkopolskich wsi żyją na tykającej bombie. Na jednej z działek zalegają tony chemikaliów. Od ponad roku proszą o pomoc wszędzie, gdzie się da. Bez skutku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.