Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 lutego 2011 r.
20:40
Edytuj ten wpis

Które szkoły w Lublinie czeka przeprowadzka?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 25 A A
– Nie ma powodu, by utrzymywać niektóre budynki, gdzie jest mało uczniów w sytuacji, gdy musimy budo
– Nie ma powodu, by utrzymywać niektóre budynki, gdzie jest mało uczniów w sytuacji, gdy musimy budo

Nadciąga burza w oświacie. Mało kto, cieszy się z planów Ratusza, który chce od września zafundować kilku szkołom przeprowadzkę. Tłumaczy, że musi oszczędzać na budowę nowych szkół. Pedagodzy grzmią: a gdzie dobro uczniów?!

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Nie ma powodu, by utrzymywać niektóre budynki, gdzie jest mało uczniów w sytuacji, gdy musimy budować szkoły w nowych osiedlach – wyjaśnia Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Część szkół czeka przeprowadzka. *Gimnazjum nr 12 z Podwala trafi do gmachu VII LO na Farbiarską, bo obie szkoły są coraz mniej liczne. *Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1 z ul. Podwale trafi do SP 17 przy Krochmalnej, gdzie jest tylko 112 dzieci. Likwidacji podstawówki nie będzie, bo dzieci z Dzierżawnej chodziłyby aż na Plażową lub jechały autobusem, na co wielu rodzin nie stać. 80 proc. z nich korzysta z pomocy społecznej.

*Zespół Szkół nr 6 z Diamentowej trafi do "kolejówki” na Zemborzycką. Argumenty? Podobne. Tak jak w przypadku *Zespołu Szkół Energetycznych z ul. Długiej, który zostanie wchłonięty przez Lubelskie Centrum Edukacji Zawodowej na Magnoliowej, co potrwa rok. Jeszcze formalna zmiana: *Gimnazjum nr 19 i IV LO (oba przy Szkolnej) stworzą zespół szkół, co obniży koszty administracji.

To jeszcze propozycje. Uchwałę o zamiarze takich zmian muszą podjąć radni. Na razie nie dostali nawet jej projektu.

W szkołach wrze. Protestują licealiści ze Szkolnej, protestują na Długiej. – Nasza szkoła na stuletnią tradycję, lepsze wyniki niż ta z Magnoliowej, a to słabsza szkoła powinna być włączona do lepszej – irytuje się Alina Krzyżanowska, psycholog z ZSE. – Jesteśmy gimnazjum, które nie ma rejonu, mamy uczniów z całego miasta, trudną młodzież z niepowodzeniami. U nas ma pierwsze sukcesy. Boimy się, że przestaną chodzić do szkoły – zauważa Agnieszka Chojnacka psycholog z Diamentowej.

Pedagodzy tłumnie wybierają się na wtorkowe posiedzenie Komisji Oświaty w Radzie Miasta, która ma omawiać zmiany.

W planach jest jeszcze jedna roszada. *Gimnazjum 17 z Maszynowej może dołączyć do SP11 i XVII LO na Przyjaźni. – Koncepcja jest aktualna, nadal ją rozważamy, ale nie przesądziliśmy, która siedziba będzie lepsza dla tak powiększonego zespołu szkół – informuje Włodzimierz Wysocki, zastępca prezydenta. Kierunek przeprowadzki może być… odwrotny, bo na Maszynowej jest większy budynek.
Co ciekawe Ratusz nie wie, ile oszczędzi dzięki zmianom. Do wtorku ma to policzyć. – Oszczędności będą zamieniane na inwestycje w nowe szkoły – mówi Żuk. Chodzi budujących się dzielnice: Sławin, Szerokie i osiedlach, które wyrosną przy przedłużeniu ul. Jana Pawła II. Dzieci z tego ostatniego rejonu nie da rady wchłonąć największa w mieście podstawówka z Bursztynowej, która ma 1183 uczniów i pęka w szwach.

Co czeka opuszczone budynki? W pierwszej kolejności Ratusz sprawdzi, czy da się w nich ulokować biura, bo teraz część powierzchni urząd musi wynajmować od innych. To, co się nie przyda, trafi na sprzedaż.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Villa / 24 października 2011 o 14:11
0
Wiele z likwidowanych/łączonych szkół ma bardzo dobre opinie: [url="http://http://opinie-o-szkolach.lublin.pl/"]http://opinie-o-szkolach.lublin.pl/[/url], ciekawe jak to wszystko będzie wyglądać po połączeniach?
Avatar
aaaaaaaaaaa / 13 lutego 2011 o 18:29
0
[quote name='amadeusz' timestamp='1297528916' post='436636']
A jak się podobierali w tych szkołach - albo z jednej wsi, albo z jednej rodziny dyrektor, a;bo co o zgrozo, z jednej grupy narodowościowej. Oczywiście w swoim czasie nie lustrowani,z przeszłością w PZPR, a nawet Z ZMP.
Jestem za likwidacją z powyższych względów również IX LO im. M. Kopernika.Rozpędzić na cztery wiatry,razem z Wydz. Oświaty UM.
[/quote]

Zlikwidować IX LO? Przecież to jedna z lepszych szkół w Lublinie. Budynek dziewiątki trzeba wyremontować albo zamienić siedzibę na większa.
[quote name='amadeusz' timestamp='1297528916' post='436636']
A jak się podobierali w tych szkołach - albo z jednej wsi, albo z jednej rodziny dyrektor, a;bo co o zgrozo, z jednej grupy narodowościowej. Oczywiście w swoim czasie nie lustrowani,z przeszłością w PZPR, a nawet Z ZMP.
Jestem za likwidacją z powyższych względów również IX LO im. M. Kopernika.Rozpędzić na cztery wiatry,razem z Wydz. Oświaty UM.
[/quote]

Zlikwidować IX LO? Przecież to jedna z lepszych szkół w Lublinie. Budynek... rozwiń
Avatar
uszk / 13 lutego 2011 o 17:58
0
Może i wie co robi, ale w takim razie powinien informować o tym i udowadniać - ARGUMENTOWAĆ - że robi dobrze. Posługiwać się w tym celu językiem polskim, on jest bezpłatny.
Avatar
Piotr / 13 lutego 2011 o 17:51
0
A ja myślę, że urząd wie co robi - przecież tam nie siedzą same głupki. Na początek na pewno nie będzie redukcji etatów, ale po 2-3 latach być może ktoś odejdzie na emeryturę i w naturalny sposób ludzi ubędzie. Administracja liceum 3 osobowa, jak ktoś napisał, ale i w gimnazjum poza dyrekcją 3 osoby, więc rachunki podobne.Z ludźmi już tak jest, że każda zmiana wywołuje emocje, ale nie każda jest zła, jak się potem okazuje.
Avatar
mama / 13 lutego 2011 o 14:12
0
[quote name='danuta' timestamp='1297594260' post='436871']
Przeprowadzka Gimnazjum nr 17;a co z młodzieżą z Grygowej?, z Tatar?;Czy Pan Prezydent pomyślał o środowisku ludzi biednych- ubogich.Mamy rok walki z wykluczeniem społecznym, a w Lublinie nikt tego nie bierze pod uwagę.Szkoda!!!!
[/quote]
Do "danuta"
A co ty masz do powiedzenia na temat ludzi z Tatar???Oświadczam,ze nie mieszka tam sama biedota ,jak to w swoim prostactwie raczyłaś określić!!Poza tym patrząc na twój komentarz stwierdzam z pełnym przekonaniem,że lepiej być biednym niż wykluczonym z umiejętności myślenia ,tak jak ty.Pamiętaj:nie szufladkuj,bo będziesz zaszufladkowana!!!
[quote name='danuta' timestamp='1297594260' post='436871']
Przeprowadzka Gimnazjum nr 17;a co z młodzieżą z Grygowej?, z Tatar?;Czy Pan Prezydent pomyślał o środowisku ludzi biednych- ubogich.Mamy rok walki z wykluczeniem społecznym, a w Lublinie nikt tego nie bierze pod uwagę.Szkoda!!!!
[/quote]
Do "danuta"
A co ty masz do powiedzenia na temat ludzi z Tatar???Oświadczam,ze nie mieszka tam sama biedota ,jak to w swoim prostactwie raczyłaś określić!!Poza tym pat... rozwiń
Avatar
zdziwiony / 13 lutego 2011 o 11:54
0
Nie wiedzą ile zaoszczędzą , bo nic nie liczyli, ale wiedzą że : połączą , przeniosą , zlikwidują .Specjaliści wysokiej klasy , niemalże jasnowidze .Czy raczej partacze realizujący widzi-mi-się .Zawsze podstawą działania ma być podobno dobro dziecka , a poziom edukacji ma rosnąć .
Avatar
danuta / 13 lutego 2011 o 11:51
0
Przeprowadzka Gimnazjum nr 17;a co z młodzieżą z Grygowej?, z Tatar?;Czy Pan Prezydent pomyślał o środowisku ludzi biednych- ubogich.Mamy rok walki z wykluczeniem społecznym, a w Lublinie nikt tego nie bierze pod uwagę.Szkoda!!!!
Avatar
rodzic / 13 lutego 2011 o 11:46
0
śledzę z uwagą sprawy dot. połączenia i nigdzie nie spotkałam się z logicznym wytłumaczeniem powodu połączenia IV lo i 19 gim.Nigdzie nie zetknęłam się z jakimikolwiek symulacjami i analizami, może są tajne , może ich nie ma ? Najpierw słyszałam ,że względy ekonomiczne ale jednocześnie była mowa ,że uczniowie pozostaną w swoich budynkach ,a kadra nie zostanie zredukowana -więc jakie oszczędności się pytam ? Na 1 etacie dyr ? Potem była mowa, że to pomoże realizować założenia reformy od 2012 r i podniesie poziom nauczania .IV ma niezłe wyniki nauczania . Czy więc wprowadzimy progi do naboru do gimnazjum ,żeby szła tam młodzież dobrze ucząca się i kontynuowała naukę w IV lo , czy też będzie nakaz dla każdego pójścia do lo bez względu na chęć do nauki ? Jak połączenie pomoże w tej sferze ? Czyli kolejny nietrafiony argument .Ostatnie wypowiedzi świadczą o zamiarze oszczędzania na administracji , czyli co? Zredukujemy etat pani woźnej i pana konserwatora ? Rzeczywiście szalone oszczędności. A może okaże się we wrześniu ,że uczniowie stłoczeni zostaną w jednym budynku na 3 zmiany , a nauczycieli zostanie połowa ? Przygotowanie do matury to przecież nie powód do zastanowienia - nauczyciel to nauczyciel .W tym wszystkim na dodatek nie liczy się głos ani uczniów ani rodziców .Czyli wyborców i mieszkańców miasta , które aspiruje do miana miasta z potencjałem naukowym i kulturalnym .Wracamy do kołchozów i ręcznego sterowania .
śledzę z uwagą sprawy dot. połączenia i nigdzie nie spotkałam się z logicznym wytłumaczeniem powodu połączenia IV lo i 19 gim.Nigdzie nie zetknęłam się z jakimikolwiek symulacjami i analizami, może są tajne , może ich nie ma ? Najpierw słyszałam ,że względy ekonomiczne ale jednocześnie była mowa ,że uczniowie pozostaną w swoich budynkach ,a kadra nie zostanie zredukowana -więc jakie oszczędności się pytam ? Na 1 etacie dyr ? Potem była mowa, że to pomoże realizować założenia reformy od 2012 r i podniesie poziom nauczania .IV ma niezłe wyniki... rozwiń
Avatar
miki / 13 lutego 2011 o 11:28
0
[quote name='PopieramPO' timestamp='1297588877' post='436847']
jest to bardzo dobre rozwiązanie, przecież tych co są przy korycie, będzie stać na kształcenie swoich dzieci w szkołach prywatnych. Tak więć nawet tępe pociechy będą miały 'papierek" i co za tym idzie wysoko płatne stanowisko. A dzieci pospólstwa, często bardzo zdolne mogą przecież kopać rowy, zamiatać ulicę - te zawody są też potrzebne. Przecież to Rychowi ma żyć się lepiej a Grzechowi dostatniej. Tego chcą wszyscy, wyrażając swoją opinię w wyborach.
Nich żyje Tusk. Niech żyje Komorowski, niech żyje Zuk. Niech żyje PO. Nich żyją, niech żyją, niech żyją.
[/quote]
Tu akurat największy wkład w genialnie opracowany projekt "ulżenia " naszym dzieciom w ciężkich warunkach nauki ma Pani SPRAWKA (żona niedoszłego prezydenta , przynależność partyjna Pis).Niestety mam wrażenie że również radni przesądzili już o losie reorganizacji ( większość w RM ma Pis), więc w tym wypadku mamy PoPis - niestety.
[quote name='PopieramPO' timestamp='1297588877' post='436847']
jest to bardzo dobre rozwiązanie, przecież tych co są przy korycie, będzie stać na kształcenie swoich dzieci w szkołach prywatnych. Tak więć nawet tępe pociechy będą miały 'papierek" i co za tym idzie wysoko płatne stanowisko. A dzieci pospólstwa, często bardzo zdolne mogą przecież kopać rowy, zamiatać ulicę - te zawody są też potrzebne. Przecież to Rychowi ma żyć się lepiej a Grzechowi dostatniej. Tego chcą wszyscy, wyrażając swoją opinię w... rozwiń
Avatar
violka / 13 lutego 2011 o 11:16
0
Nie wiem jakie oszczędności mozna poczynić na administracji w IV LO, gdzie od 20 lat stanowią ją 3 osoby i stan ten trwał mimo zwiększonych obowiązków, np. nowa matura wymagająca wykonania mnóstwa dokumentów! Dokładnie widać, że kryteria włączenia tej szkoły nie są uzasadnione, a więc za tym może sie kryć zupełnie coś innego!
Avatar
Villa / 24 października 2011 o 14:11
0
Wiele z likwidowanych/łączonych szkół ma bardzo dobre opinie: [url="http://http://opinie-o-szkolach.lublin.pl/"]http://opinie-o-szkolach.lublin.pl/[/url], ciekawe jak to wszystko będzie wyglądać po połączeniach?
Avatar
aaaaaaaaaaa / 13 lutego 2011 o 18:29
0
[quote name='amadeusz' timestamp='1297528916' post='436636']
A jak się podobierali w tych szkołach - albo z jednej wsi, albo z jednej rodziny dyrektor, a;bo co o zgrozo, z jednej grupy narodowościowej. Oczywiście w swoim czasie nie lustrowani,z przeszłością w PZPR, a nawet Z ZMP.
Jestem za likwidacją z powyższych względów również IX LO im. M. Kopernika.Rozpędzić na cztery wiatry,razem z Wydz. Oświaty UM.
[/quote]

Zlikwidować IX LO? Przecież to jedna z lepszych szkół w Lublinie. Budynek dziewiątki trzeba wyremontować albo zamienić siedzibę na większa.
[quote name='amadeusz' timestamp='1297528916' post='436636']
A jak się podobierali w tych szkołach - albo z jednej wsi, albo z jednej rodziny dyrektor, a;bo co o zgrozo, z jednej grupy narodowościowej. Oczywiście w swoim czasie nie lustrowani,z przeszłością w PZPR, a nawet Z ZMP.
Jestem za likwidacją z powyższych względów również IX LO im. M. Kopernika.Rozpędzić na cztery wiatry,razem z Wydz. Oświaty UM.
[/quote]

Zlikwidować IX LO? Przecież to jedna z lepszych szkół w Lublinie. Budynek... rozwiń
Avatar
uszk / 13 lutego 2011 o 17:58
0
Może i wie co robi, ale w takim razie powinien informować o tym i udowadniać - ARGUMENTOWAĆ - że robi dobrze. Posługiwać się w tym celu językiem polskim, on jest bezpłatny.
Avatar
Piotr / 13 lutego 2011 o 17:51
0
A ja myślę, że urząd wie co robi - przecież tam nie siedzą same głupki. Na początek na pewno nie będzie redukcji etatów, ale po 2-3 latach być może ktoś odejdzie na emeryturę i w naturalny sposób ludzi ubędzie. Administracja liceum 3 osobowa, jak ktoś napisał, ale i w gimnazjum poza dyrekcją 3 osoby, więc rachunki podobne.Z ludźmi już tak jest, że każda zmiana wywołuje emocje, ale nie każda jest zła, jak się potem okazuje.
Avatar
mama / 13 lutego 2011 o 14:12
0
[quote name='danuta' timestamp='1297594260' post='436871']
Przeprowadzka Gimnazjum nr 17;a co z młodzieżą z Grygowej?, z Tatar?;Czy Pan Prezydent pomyślał o środowisku ludzi biednych- ubogich.Mamy rok walki z wykluczeniem społecznym, a w Lublinie nikt tego nie bierze pod uwagę.Szkoda!!!!
[/quote]
Do "danuta"
A co ty masz do powiedzenia na temat ludzi z Tatar???Oświadczam,ze nie mieszka tam sama biedota ,jak to w swoim prostactwie raczyłaś określić!!Poza tym patrząc na twój komentarz stwierdzam z pełnym przekonaniem,że lepiej być biednym niż wykluczonym z umiejętności myślenia ,tak jak ty.Pamiętaj:nie szufladkuj,bo będziesz zaszufladkowana!!!
[quote name='danuta' timestamp='1297594260' post='436871']
Przeprowadzka Gimnazjum nr 17;a co z młodzieżą z Grygowej?, z Tatar?;Czy Pan Prezydent pomyślał o środowisku ludzi biednych- ubogich.Mamy rok walki z wykluczeniem społecznym, a w Lublinie nikt tego nie bierze pod uwagę.Szkoda!!!!
[/quote]
Do "danuta"
A co ty masz do powiedzenia na temat ludzi z Tatar???Oświadczam,ze nie mieszka tam sama biedota ,jak to w swoim prostactwie raczyłaś określić!!Poza tym pat... rozwiń
Avatar
zdziwiony / 13 lutego 2011 o 11:54
0
Nie wiedzą ile zaoszczędzą , bo nic nie liczyli, ale wiedzą że : połączą , przeniosą , zlikwidują .Specjaliści wysokiej klasy , niemalże jasnowidze .Czy raczej partacze realizujący widzi-mi-się .Zawsze podstawą działania ma być podobno dobro dziecka , a poziom edukacji ma rosnąć .
Avatar
danuta / 13 lutego 2011 o 11:51
0
Przeprowadzka Gimnazjum nr 17;a co z młodzieżą z Grygowej?, z Tatar?;Czy Pan Prezydent pomyślał o środowisku ludzi biednych- ubogich.Mamy rok walki z wykluczeniem społecznym, a w Lublinie nikt tego nie bierze pod uwagę.Szkoda!!!!
Avatar
rodzic / 13 lutego 2011 o 11:46
0
śledzę z uwagą sprawy dot. połączenia i nigdzie nie spotkałam się z logicznym wytłumaczeniem powodu połączenia IV lo i 19 gim.Nigdzie nie zetknęłam się z jakimikolwiek symulacjami i analizami, może są tajne , może ich nie ma ? Najpierw słyszałam ,że względy ekonomiczne ale jednocześnie była mowa ,że uczniowie pozostaną w swoich budynkach ,a kadra nie zostanie zredukowana -więc jakie oszczędności się pytam ? Na 1 etacie dyr ? Potem była mowa, że to pomoże realizować założenia reformy od 2012 r i podniesie poziom nauczania .IV ma niezłe wyniki nauczania . Czy więc wprowadzimy progi do naboru do gimnazjum ,żeby szła tam młodzież dobrze ucząca się i kontynuowała naukę w IV lo , czy też będzie nakaz dla każdego pójścia do lo bez względu na chęć do nauki ? Jak połączenie pomoże w tej sferze ? Czyli kolejny nietrafiony argument .Ostatnie wypowiedzi świadczą o zamiarze oszczędzania na administracji , czyli co? Zredukujemy etat pani woźnej i pana konserwatora ? Rzeczywiście szalone oszczędności. A może okaże się we wrześniu ,że uczniowie stłoczeni zostaną w jednym budynku na 3 zmiany , a nauczycieli zostanie połowa ? Przygotowanie do matury to przecież nie powód do zastanowienia - nauczyciel to nauczyciel .W tym wszystkim na dodatek nie liczy się głos ani uczniów ani rodziców .Czyli wyborców i mieszkańców miasta , które aspiruje do miana miasta z potencjałem naukowym i kulturalnym .Wracamy do kołchozów i ręcznego sterowania .
śledzę z uwagą sprawy dot. połączenia i nigdzie nie spotkałam się z logicznym wytłumaczeniem powodu połączenia IV lo i 19 gim.Nigdzie nie zetknęłam się z jakimikolwiek symulacjami i analizami, może są tajne , może ich nie ma ? Najpierw słyszałam ,że względy ekonomiczne ale jednocześnie była mowa ,że uczniowie pozostaną w swoich budynkach ,a kadra nie zostanie zredukowana -więc jakie oszczędności się pytam ? Na 1 etacie dyr ? Potem była mowa, że to pomoże realizować założenia reformy od 2012 r i podniesie poziom nauczania .IV ma niezłe wyniki... rozwiń
Avatar
miki / 13 lutego 2011 o 11:28
0
[quote name='PopieramPO' timestamp='1297588877' post='436847']
jest to bardzo dobre rozwiązanie, przecież tych co są przy korycie, będzie stać na kształcenie swoich dzieci w szkołach prywatnych. Tak więć nawet tępe pociechy będą miały 'papierek" i co za tym idzie wysoko płatne stanowisko. A dzieci pospólstwa, często bardzo zdolne mogą przecież kopać rowy, zamiatać ulicę - te zawody są też potrzebne. Przecież to Rychowi ma żyć się lepiej a Grzechowi dostatniej. Tego chcą wszyscy, wyrażając swoją opinię w wyborach.
Nich żyje Tusk. Niech żyje Komorowski, niech żyje Zuk. Niech żyje PO. Nich żyją, niech żyją, niech żyją.
[/quote]
Tu akurat największy wkład w genialnie opracowany projekt "ulżenia " naszym dzieciom w ciężkich warunkach nauki ma Pani SPRAWKA (żona niedoszłego prezydenta , przynależność partyjna Pis).Niestety mam wrażenie że również radni przesądzili już o losie reorganizacji ( większość w RM ma Pis), więc w tym wypadku mamy PoPis - niestety.
[quote name='PopieramPO' timestamp='1297588877' post='436847']
jest to bardzo dobre rozwiązanie, przecież tych co są przy korycie, będzie stać na kształcenie swoich dzieci w szkołach prywatnych. Tak więć nawet tępe pociechy będą miały 'papierek" i co za tym idzie wysoko płatne stanowisko. A dzieci pospólstwa, często bardzo zdolne mogą przecież kopać rowy, zamiatać ulicę - te zawody są też potrzebne. Przecież to Rychowi ma żyć się lepiej a Grzechowi dostatniej. Tego chcą wszyscy, wyrażając swoją opinię w... rozwiń
Avatar
violka / 13 lutego 2011 o 11:16
0
Nie wiem jakie oszczędności mozna poczynić na administracji w IV LO, gdzie od 20 lat stanowią ją 3 osoby i stan ten trwał mimo zwiększonych obowiązków, np. nowa matura wymagająca wykonania mnóstwa dokumentów! Dokładnie widać, że kryteria włączenia tej szkoły nie są uzasadnione, a więc za tym może sie kryć zupełnie coś innego!
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 0

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 2 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 12 4

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 7 2

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
18 lipca 2018, 19:00

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. W dniach 18-27 lipca do miasta zawitają wybitni artyści z kraju i zagranicy, m.in. Kazimierz Brzozowski i Tomoko Mack-Brzozowska.

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 36 11

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 67 43

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 16 5

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki
Zdjęcia
galeria

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki 32 10

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Kilka osób jest rannych.

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę
galeria

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę 8 15

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów (gm. Puławy) na drodze krajowej nr 12. Nie żyją dwie osoby.

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 15 3

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 38 15

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!