Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 listopada 2015 r.
10:30

Likwidacja gimnazjów? Samorząd: "Będzie ciasno, a odprawy wypłacimy z miejskiej kasy"

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 54 A A

Przed bardzo poważnymi skutkami likwidacji gimnazjów ostrzega miejski samorząd. Chodzi nie tylko o losy uczniów i 1200 pracowników, ale też ciasnotę w niektórych szkołach podstawowych i koszty dla miejskiej kasy zmuszonej do wypłaty odpraw zwalnianym załogom

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Likwidacja gimnazjów była jednym z punktów programu, z którym Prawo i Sprawiedliwość występowało w kampanii wyborczej do parlamentu. Teraz zapowiedzi te potwierdza jako zwycięska partia mogąca rządzić samodzielnie. Deklaracje te budzą strach wśród pracowników gimnazjów niepewnych swoich posad. – Rok 2016 powinien być rokiem debaty o podwyżkach dla nauczycieli, a nie rokiem kolejnego strachu – mówi Celina Stasiak ze Związku Nauczycielstwa Polskiego.

– Będzie problem z tym, że nauczyciele zostaną zwolnieni, a znajdą pracę w innej szkole, o ile będzie to uzasadnione godzinami – przyznaje Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

– I to miasto będzie musiało wypłacać sześciomiesięczne odprawy nauczycielom, niezależnie od tego, czy znajdą pracę, czy nie – dodaje Mariusz Banach, przewodniczący Komisji Oświaty i Wychowania w Radzie Miasta.

Ratusz obawia się też problemów z pomieszczeniem uczniów w podstawówkach. – W niektórych szkołach nie jesteśmy w stanie przyjąć więcej dzieci – przestrzega Żuk i jako jeden z przykładów podaje najbardziej zaludnioną miejską podstawówkę nr 51 przy Bursztynowej. – Na dzień dzisiejszy szkoła ta nie przejmie części dzieci, które przejdą z gimnazjów.

Wczoraj miejscy radni przyjęli sprzeciw wobec planowanej likwidacji gimnazjów. Stanowisko spisali radni Wspólnego Lublina, czyli koalicjanta Platformy Obywatelskiej. I to ich głosami przyjęty został apel, któremu przeciwni byli radni PiS broniący zapowiadanej przez nową premier zmiany w systemie oświaty.
– Ta zmiana spowoduje, że będzie dużo więcej miejsc pracy dla nauczycieli. Jeśli państwo są przeciwko temu, to serdecznie gratuluję – stwierdza Zdzisław Drozd, radny PiS.

– Nieprawdą jest, że nie zostaną zamknięte szkoły, bo szkoła to nie budynek, ale ludzie, którzy zostaną zwolnieni z pracy i zatrudnieni gdzie indziej, a przeniesienia też kosztują – podkreśla Tomasz Szabłowski, dyrektor Gimnazjum nr 10. Uważa, że szkolnictwo powinno się reformować nie tyle zmianą struktury, ile programem nauczania. – Zmiana struktury nie spowoduje, że 15-latek będzie myślał inaczej i robił co innego.

Ratusz podaje, że w miejskich gimnazjach zatrudnionych jest 887 etatowych nauczycieli oraz 300 pracowników niepedagogicznych.

Komentarze 54

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
woźny / 4 grudnia 2015 o 23:20
0

Pierwszaki do powtórki,gimnazja do likwidacji nie martwcie się przez kilka lat wygaszania bedą podwójne lekcje pracy nie zabraknie=ciekawe tylko czy miejsc w szkołach wystarczy.

Avatar
lola / 4 grudnia 2015 o 22:58
0

LIKWIDACJA GIMNAZJI SPOWODUJE OSZCZĘDNOŚĆI, TO DOŚĆ SPORE.1200 PRACOWNIKÓW STRACI PRACĘ,A KTO SIĘ BĘDZIE PRZEJMOWAŁ NIEROBAMI KTÓRZY PRACUJĄ 18 GODZ TYGODNIOWO,MAJĄ 4 MIESIĄCE WAKACJI,URLOPY NA PODRATOWANIE ZDROWIA,13-14 PENSJE,NAGRODY,WCZASY DOPŁACANE Z BUDŻETU I INNE ŚWIADCZENIA.NIECH IDĄ I PORACUJĄ U PRACODAWCY PRYWATNEGO,WTEDY ZOBACZĄ JAKI TAM JEST MIÓD.JESTEM ZA LIKWIDACJĄ GIMNAZJII.

gimnazjów.Wróć do gimnazjum,zeby nauczyć się ortografii.

gimnazjów.Wróć do gimnazjum,zeby nauczyć się ortografii.

rozwiń
Avatar
Gość / 26 listopada 2015 o 12:55
0
Ależ oczywiście !!!! Chętnie wrócę uczyć do podstawówki!!!! Zero stresu ( bo tam same anioły ), niezszargany głos ( bo dzieciaczki są grzeczniutkie), lajcikowa lekcja ( bo ich wszystko interesuje ). Do tego bonus, bo nikt nie będzie sprawdzał moich wyników, zero testów, EWD, narzekań nauczycieli szkół średnich zrzucających winę na wyniki matur na gimnazjum, zero odpowiedzialności za patologiczne przypadki palących, pijących, ćpających, seksujących się uczniów, bo takich przecież nie będzie. WPROWADZAJCIE TE ZMIANY JUŻ OD JUTRA!!!!
Avatar
Gość / 23 listopada 2015 o 12:13
0
Likwidacja gimnazjów dla gmin daje duże oszczędności finnansowe i organizcyjne .Do szkół wróci normalność 80% nauczycieli pytanych o gimnazja jest za likwidacją
Avatar
gosciuu / 21 listopada 2015 o 08:32
0

No widać jaki jesteś człowieku dzisiejszy.

Avatar
Wiktor / 21 listopada 2015 o 03:08
0

Praca z klientem. Co ty pier***isz. Nauczycielki zwalniane pracują owszem ale jako sklepowe i kasjerki w marketach . Udaje się naprawdę nielicznym. Zresztą co tu dużo mówić jak młodzi ludzie po kierunkach typu administracja, prawo, ekonomia  nie mogą znaleźć pracy w zawodzie. To nie lata 60-te, gdzie matura starczała by znaleźć pracę za biurkiem czy 80-te, gdzie skończenie jakiegokolwiek kierunku studiów pozwalało pracować w charakterze urzędnika. Że mało osób studiuje na kierunkach pedagogicznych to akurat dobrze, bo w dzisiejszych czasach są to studia dla pasjonatów...

Widać żeś nie dzisiejszy. Żeby pracować w urzędzie w dzisiejszych czasach wystarczy mieć skończone jakiekolwiek studia. Trzeba tylko wygrać konkurs i dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej. Prawo i administracja wcale tu nie są potrzebne :)

Widać żeś nie dzisiejszy. Żeby pracować w urzędzie w dzisiejszych czasach wystarczy mieć skończone jakiekolwiek studia. Trzeba tylko wygrać konkurs i dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej. Prawo i administracja wcale tu nie są potrzebne :)

rozwiń
Avatar
gosciuu / 21 listopada 2015 o 00:49
0

Po kierunkach pedagogicznych to się pracuje w przedszkolu i pierwszych klasach podstawówki.

Człowieku co ty bredzisz. Tu chodzi o gimnazja.

Z prawem i administracją to mnie nie rozśmieszaj. To masówka wypuszczona na rynek, która nic nie umie.

Bez doświadczenia.

Avatar
WWWWWW / 21 listopada 2015 o 00:22
0

Jesteś nauczycielem? Z 16-letnim stażem? I obwiniasz gimnazja o testy? To nie gimnazja wymyśliły testy, tylko MEN. Testów może nie być w każdej chwili (PiS tak szybko działa), bez likwidacji gimnazjów... Ósmoklasiści tez będą mieli testy, i to poważniejsze, bo wstępne do liceów, techników... Myślę, że jesteś nauczycielem liceum i nadgodzin Ci brakuje... Ręce opadają...

Bzdury wypisujesz to co nie widać, że dzieci uczą się tylko do testów??  Mylisz się bardzo mam pełny etat i nie narzekam. Mylisz się bardzo testów żadnych nie będzie. Będzie w końcu normalna szkoła a nie pogoń za niewidomo czym. POpaprańcy już wystarczająco namieszaliście ludziom i dzieciom w głowach. Uczę dzieci i widzę co się dzieje w 80% 0 logicznego myślenia.
 

rozwiń
Avatar
Waldi / 21 listopada 2015 o 00:12
0

Tak, czy owak PIS już raz rozwalił w 2 lata gospodarkę, a następnie podał się do dymisji. Historia kołem się toczy. Poza populizmem to niczego nowego nie wnoszą w stosunku do polityki sprzed 2 lat. Szast prast Świątyń Opatrzności Bożej jeszcze dodatkowo kilkaset powstanie i źródło "wyschnie" .... tak jak poprzednim razem.

Co ty człowieku bredzisz??

Avatar
Waldi / 21 listopada 2015 o 00:07
0

LIKWIDACJA GIMNAZJI SPOWODUJE OSZCZĘDNOŚĆI, TO DOŚĆ SPORE.1200 PRACOWNIKÓW STRACI PRACĘ,A KTO SIĘ BĘDZIE PRZEJMOWAŁ NIEROBAMI KTÓRZY PRACUJĄ 18 GODZ TYGODNIOWO,MAJĄ 4 MIESIĄCE WAKACJI,URLOPY NA PODRATOWANIE ZDROWIA,13-14 PENSJE,NAGRODY,WCZASY DOPŁACANE Z BUDŻETU I INNE ŚWIADCZENIA.NIECH IDĄ I PORACUJĄ U PRACODAWCY PRYWATNEGO,WTEDY ZOBACZĄ JAKI TAM JEST MIÓD.JESTEM ZA LIKWIDACJĄ GIMNAZJII.

Co ty człowieku pitolisz? Sam idż proacować jako nauczyciel jak tak dobrze jest. Jakie 18 godzin?? Jakie 4 miesiące urlopu. Coś ci się w głowie pomieszało. Może grypa i gorączka? Pajacu z kąd wziołeś 1200 pracowników??? Co dzieci ubędzie?? Fakt jeden będzie mniej dyrektorów i urzędników. Nie pitol głupot i nie podjudzaj. Mam dosyć POpaprańców.

Co ty człowieku pitolisz? Sam idż proacować jako nauczyciel jak tak dobrze jest. Jakie 18 godzin?? Jakie 4 miesiące urlopu. Coś ci się w głowie pomieszało. Może grypa i gorączka? Pajacu z kąd wziołeś 1200 pracowników??? Co dzieci ubędzie?? Fakt jeden będzie mniej dyrektorów i urzędników. Nie pitol głupot i nie podjudzaj. Mam dosyć POpaprańców.

rozwiń
Avatar
woźny / 4 grudnia 2015 o 23:20
0

Pierwszaki do powtórki,gimnazja do likwidacji nie martwcie się przez kilka lat wygaszania bedą podwójne lekcje pracy nie zabraknie=ciekawe tylko czy miejsc w szkołach wystarczy.

Avatar
lola / 4 grudnia 2015 o 22:58
0

LIKWIDACJA GIMNAZJI SPOWODUJE OSZCZĘDNOŚĆI, TO DOŚĆ SPORE.1200 PRACOWNIKÓW STRACI PRACĘ,A KTO SIĘ BĘDZIE PRZEJMOWAŁ NIEROBAMI KTÓRZY PRACUJĄ 18 GODZ TYGODNIOWO,MAJĄ 4 MIESIĄCE WAKACJI,URLOPY NA PODRATOWANIE ZDROWIA,13-14 PENSJE,NAGRODY,WCZASY DOPŁACANE Z BUDŻETU I INNE ŚWIADCZENIA.NIECH IDĄ I PORACUJĄ U PRACODAWCY PRYWATNEGO,WTEDY ZOBACZĄ JAKI TAM JEST MIÓD.JESTEM ZA LIKWIDACJĄ GIMNAZJII.

gimnazjów.Wróć do gimnazjum,zeby nauczyć się ortografii.

gimnazjów.Wróć do gimnazjum,zeby nauczyć się ortografii.

rozwiń
Avatar
Gość / 26 listopada 2015 o 12:55
0
Ależ oczywiście !!!! Chętnie wrócę uczyć do podstawówki!!!! Zero stresu ( bo tam same anioły ), niezszargany głos ( bo dzieciaczki są grzeczniutkie), lajcikowa lekcja ( bo ich wszystko interesuje ). Do tego bonus, bo nikt nie będzie sprawdzał moich wyników, zero testów, EWD, narzekań nauczycieli szkół średnich zrzucających winę na wyniki matur na gimnazjum, zero odpowiedzialności za patologiczne przypadki palących, pijących, ćpających, seksujących się uczniów, bo takich przecież nie będzie. WPROWADZAJCIE TE ZMIANY JUŻ OD JUTRA!!!!
Avatar
Gość / 23 listopada 2015 o 12:13
0
Likwidacja gimnazjów dla gmin daje duże oszczędności finnansowe i organizcyjne .Do szkół wróci normalność 80% nauczycieli pytanych o gimnazja jest za likwidacją
Avatar
gosciuu / 21 listopada 2015 o 08:32
0

No widać jaki jesteś człowieku dzisiejszy.

Avatar
Wiktor / 21 listopada 2015 o 03:08
0

Praca z klientem. Co ty pier***isz. Nauczycielki zwalniane pracują owszem ale jako sklepowe i kasjerki w marketach . Udaje się naprawdę nielicznym. Zresztą co tu dużo mówić jak młodzi ludzie po kierunkach typu administracja, prawo, ekonomia  nie mogą znaleźć pracy w zawodzie. To nie lata 60-te, gdzie matura starczała by znaleźć pracę za biurkiem czy 80-te, gdzie skończenie jakiegokolwiek kierunku studiów pozwalało pracować w charakterze urzędnika. Że mało osób studiuje na kierunkach pedagogicznych to akurat dobrze, bo w dzisiejszych czasach są to studia dla pasjonatów...

Widać żeś nie dzisiejszy. Żeby pracować w urzędzie w dzisiejszych czasach wystarczy mieć skończone jakiekolwiek studia. Trzeba tylko wygrać konkurs i dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej. Prawo i administracja wcale tu nie są potrzebne :)

Widać żeś nie dzisiejszy. Żeby pracować w urzędzie w dzisiejszych czasach wystarczy mieć skończone jakiekolwiek studia. Trzeba tylko wygrać konkurs i dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej. Prawo i administracja wcale tu nie są potrzebne :)

rozwiń
Avatar
gosciuu / 21 listopada 2015 o 00:49
0

Po kierunkach pedagogicznych to się pracuje w przedszkolu i pierwszych klasach podstawówki.

Człowieku co ty bredzisz. Tu chodzi o gimnazja.

Z prawem i administracją to mnie nie rozśmieszaj. To masówka wypuszczona na rynek, która nic nie umie.

Bez doświadczenia.

Avatar
WWWWWW / 21 listopada 2015 o 00:22
0

Jesteś nauczycielem? Z 16-letnim stażem? I obwiniasz gimnazja o testy? To nie gimnazja wymyśliły testy, tylko MEN. Testów może nie być w każdej chwili (PiS tak szybko działa), bez likwidacji gimnazjów... Ósmoklasiści tez będą mieli testy, i to poważniejsze, bo wstępne do liceów, techników... Myślę, że jesteś nauczycielem liceum i nadgodzin Ci brakuje... Ręce opadają...

Bzdury wypisujesz to co nie widać, że dzieci uczą się tylko do testów??  Mylisz się bardzo mam pełny etat i nie narzekam. Mylisz się bardzo testów żadnych nie będzie. Będzie w końcu normalna szkoła a nie pogoń za niewidomo czym. POpaprańcy już wystarczająco namieszaliście ludziom i dzieciom w głowach. Uczę dzieci i widzę co się dzieje w 80% 0 logicznego myślenia.
 

rozwiń
Avatar
Waldi / 21 listopada 2015 o 00:12
0

Tak, czy owak PIS już raz rozwalił w 2 lata gospodarkę, a następnie podał się do dymisji. Historia kołem się toczy. Poza populizmem to niczego nowego nie wnoszą w stosunku do polityki sprzed 2 lat. Szast prast Świątyń Opatrzności Bożej jeszcze dodatkowo kilkaset powstanie i źródło "wyschnie" .... tak jak poprzednim razem.

Co ty człowieku bredzisz??

Avatar
Waldi / 21 listopada 2015 o 00:07
0

LIKWIDACJA GIMNAZJI SPOWODUJE OSZCZĘDNOŚĆI, TO DOŚĆ SPORE.1200 PRACOWNIKÓW STRACI PRACĘ,A KTO SIĘ BĘDZIE PRZEJMOWAŁ NIEROBAMI KTÓRZY PRACUJĄ 18 GODZ TYGODNIOWO,MAJĄ 4 MIESIĄCE WAKACJI,URLOPY NA PODRATOWANIE ZDROWIA,13-14 PENSJE,NAGRODY,WCZASY DOPŁACANE Z BUDŻETU I INNE ŚWIADCZENIA.NIECH IDĄ I PORACUJĄ U PRACODAWCY PRYWATNEGO,WTEDY ZOBACZĄ JAKI TAM JEST MIÓD.JESTEM ZA LIKWIDACJĄ GIMNAZJII.

Co ty człowieku pitolisz? Sam idż proacować jako nauczyciel jak tak dobrze jest. Jakie 18 godzin?? Jakie 4 miesiące urlopu. Coś ci się w głowie pomieszało. Może grypa i gorączka? Pajacu z kąd wziołeś 1200 pracowników??? Co dzieci ubędzie?? Fakt jeden będzie mniej dyrektorów i urzędników. Nie pitol głupot i nie podjudzaj. Mam dosyć POpaprańców.

Co ty człowieku pitolisz? Sam idż proacować jako nauczyciel jak tak dobrze jest. Jakie 18 godzin?? Jakie 4 miesiące urlopu. Coś ci się w głowie pomieszało. Może grypa i gorączka? Pajacu z kąd wziołeś 1200 pracowników??? Co dzieci ubędzie?? Fakt jeden będzie mniej dyrektorów i urzędników. Nie pitol głupot i nie podjudzaj. Mam dosyć POpaprańców.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 54

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia]
galeria

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia] 3 3

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie ma nową siedzibę. Funkcjonująca od stycznia w ramach Państwowego Przedsiębiorstwa Wodnego Wody Polskie instytucja mieści się teraz przy ul. Leszka Czarnego 3 w dzielnicy Rury.

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem! 4 1

Zawodnik Agrosu Zamość wywalczył drugi krążek na trwającej od piątku imprezy w Lublinie. Po złocie na 100 metrów Kopeć dołożył kolejne, ale na dwa razy dłuższym dystansie

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem 0 0

Zawodniczka AZS UMCS zajęła trzecie miejsce w niedzielnym konkursie rzutu młotem. Srebrny medal zdobyła Joanna Fiodorow, a złoto przypadło Anicie Włodarczyk, która była poza zasięgiem

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego 0 0

41 gmin czyli 19 proc. wszystkich gmin w województwie lubelskim nie zapewnia seniorom opieki – wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli. W skali kraju robi to zaledwie 20 proc. gmin, mimo że należy to do ich obowiązków i jest najmniej kosztowną dla samorządów formą pomocy seniorom.

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie 19 4

W sobotę pełniący służbę w Okunince nad jeziorem Białym policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód seat leon, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn z woj. mazowieckiego.

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 17 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 3

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 1

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 1 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 13 2

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 29 2

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 6 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 40 19

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 15

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!