Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 sierpnia 2019 r.
14:50

Likwidacja onkologii w szpitalu przy Kraśnickiej. Pracownicy reagują: "To nieporozumienie"

Autor: Zdjęcie autora łm
100 23 A A

- Rośnie liczba pacjentów potrzebujących pomocy, pododdział przynosi dochody, a jego likwidacja jest nieporozumieniem i działaniem na niekorzyść szpitala - uważają pracownicy Pododdziału Onkologii w szpitalu przy al. Kraśnickiej. Są zaniepokojeni wdrażanym planem naprawczym.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O tym, że 30 września ma zostać zamknięta onkologia w szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej w Lublinie, pisaliśmy kilka dni temu.  Jest to jeden z efektów programu naprawczego, który ma pomóc lecznicy w wyjściu z wielomilionowych długów.

– To wynik analizy ekonomiczno-medycznej. W związku z bardzo trudną sytuacją finansową szpital szuka oszczędności – tłumaczył nam Grzegorz Borek, zastępca dyrektora ds. medycznych szpitala. – Na razie mówimy o planach, wymaga to jeszcze akceptacji rady społecznej szpitala.

W sobotę do naszej redakcji przyszedł list w tej sprawie. Jest anonimowy - podpisany "Pracownicy Pododdziału Onkologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. S.K. Wyszyńskiego".

Według autora, likwidacja onkologii to duży błąd i działanie na niekorzyść pacjentów, bo rośnie liczba zachorowań, o czym świadczyć może m.in. częsty brak wolnych miejsc na oddziale. - W ostatnich latach rozwój chemioterapii jest wyjątkowo dynamiczny, w każdym szpitalu powstają nowe oddziały chemioterapii ze względu na konieczność skojarzonego leczenia prawie wszystkich nowotworów - czytamy. - Pomimo znacznego zwiększenia liczby łóżek służących do chemioterapii w Lublinie (COZL dysponowało dotychczas 25 łóżkami, obecnie jest około 70) nadal brakuje miejsc do leczenia chemioterapią (chorzy leżą na korytarzu).

Autor listu podkreśla także, że Pododdział Onkologii "wypracowywał zysk dochodzący nawet do kilkuset tysięcy złotych rocznie". Apeluje, by "nie niszczyć, a tworzyć możliwości optymalnego leczenia dla dobra chorych ludzi".

Szpital wojewódzki ma największe długi ze wszystkich szpitali marszałkowskich. Jego zobowiązania przekraczają 347 mln zł.

 

Pełna treść listu:

 

Lublin, 23.08.2019

W związku z zamiarem likwidacji Pododdziału Onkologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. S.K. Wyszyńskiego, czujemy się w obowiązku przedstawić obecne wskazania do leczenia chemicznego i zarys sytuacji placówek zajmujących się tym problemem.

W ostatnich latach rozwój chemioterapii jest wyjątkowo dynamiczny, w każdym szpitalu powstają nowe oddziały chemioterapii ze względu na konieczność skojarzonego leczenia prawie wszystkich nowotworów. W Lublinie powstaje duży ośrodek kompleksowego, pełnoprofilowego leczenia nowotworów-Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, jednocześnie powstał nowy ośrodek radio i chemioterapii leczenia raka przy PSK1. W PSK4 także został utworzony nowy Oddział Chemioterapii. Pomimo znacznego zwiększenia liczby łóżek służących do chemioterapii w Lublinie (COZL dysponowało dotychczas 25 łóżkami, obecnie jest około 70) nadal brakuje miejsc do leczenia chemioterapią (chorzy leżą na korytarzu).

W takiej sytuacji likwidacja Pododdziału Onkologii w dużym Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. S.K. Wyszyńskiego jest nieporozumieniem i działaniem na niekorzyść tego szpitala, tym bardziej, że Pododdział jest dochodowy. Ten mały Pododdział (liczący 18 łóżek stacjonarnych i 6 foteli do chemioterapii dziennej, w wyniku wdrażania planu naprawczego, miał ulec zmniejszeniu do 6łóżek stacjonarnych i 6 foteli do podawania chemioterapii dziennej), jest konieczny do sprawnego funkcjonowania całego szpitala specjalistycznego.

Z leczenia chemicznego korzystają chorzy z innych oddziałów, głównie z Oddziału Chirurgii Piersi, Chirurgii Ogólnej, Gastrologii, Interny, Urologii, Laryngologii, Ginekologii. Pododdział służy więc wewnętrznym potrzebom szpitala-1855 to liczba łącznych hospitalizacji w Pododdziale Onkologicznym w 2018 roku. Leczenie raka piersi w każdym przypadku wymaga postępowania skojarzonego z udziałem chemioterapii. Jaki jest sens istnienia Oddziału Chirurgii Piersi bez Pododdziału Onkologicznego. Pododdział Onkologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym należy jeszcze raz podkreślić-służy potrzebom tego szpitala, który jest dużym specjalistycznym szpitalem wojewódzkim i trudno sobie wyobrazić jego funkcjonowanie bez Pododdziału Onkologii. Już przed powstaniem tego Pododdziału (2007) była prowadzona chemioterapia w Oddziale Chorób Wewnętrznych. Łatwo zniszczyć dobrze funkcjonujący i dochodowy Pododdział, trudniej będzie go odtworzyć, co wydaje się nieuniknione.

Dyrektor szpitala powinien działać na jego korzyść, starać się szczególnie w szpitalu specjalistycznym, pozyskiwać nowych specjalistów i tworzyć nowe oddziały wąskospecjalistyczne. Działając z takim przeświadczeniem, że szpital jest kopią innych szpitali, należałoby go w całości zlikwidować.

W Pododdziale Onkologii nie pracują lekarze zatrudnieni z zewnątrz, ale lekarze którzy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym pracują od 12 lat.

Pododdział Onkologii wypracowywał zysk dochodzący nawet do kilkuset tysięcy złotych rocznie. Starajmy się nie niszczyć, a tworzyć możliwości optymalnego leczenia dla dobra chorych ludzi. Żaden z zainteresowanych ordynatorów nie popiera koncepcji likwidacji Pododdziału Onkologii i połączenia Oddziału Gastrologii z Oddziałem Chorób Wewnętrznych.

W dniu 31.01.2019 w czasie zebrania ordynatorów i podsumowania działalności wszystkich oddziałów szpitala wojewódzkiego, Pododdział Onkologii był wymieniony jako jeden z pięciu najlepiej funkcjonujących oddziałów z propozycją przyznania premii (analiza sporządzona przez zewnętrznego eksperta).

Pracownicy Pododdziału Onkologii
Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego
im. S.K. Wyszyńskiego

e-Wydanie

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2019 o 15:01
+9
Kontrakty zabiera Caryca z COL wg jej modły tylko COL jest potrzebny w Lublinie kolejnym szpitalem do rozbioru będzie sąsiad COL J Boży
Avatar
Lubelanka / 25 sierpnia 2019 o 09:47
+8
Decyzja kompletnie niezrozumiała przy wzroście ilosci pacjentów onkologicznych. Chciałabym uslyszec/przeczytać jej uzasadnienie od decydentów.
Avatar
polka / 24 sierpnia 2019 o 22:01
+8
wszystkiemu winnE SĄ RZĄDY piSU, nie mają pojęcia o rządzeniu , nie mają fachowców którzy się znają na lecznictwie.Najlepiej pozamykać wszystko, dać ludziom umierać , brak podstawowych leków w aptekach. NAJLEPIEJ DAWAĆ MILONY RYDZYKOWI , bo jemu akurat najbardziej są potrzebne, a zwykłych ludzi ma się w d...e. DLATEGO CZAS NA DOBRĄ ZMIANĘ ALE TĄ PRAWDZIWĄ KTÓRA  PODNIESIE NASZ KRAJ Z KOLAN. LUDZIE OBUDŻCIE SIĘ ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO.
Avatar
Krzysztof / 24 sierpnia 2019 o 20:16
+8
Brakuje lekarstw w aptekach, teraz chorych na raka będą wykańczać,potem zlikwidują kardiologie
Avatar
Jan / 24 sierpnia 2019 o 15:24
+8
Caryca mściwa emerytka rządzi. Biedne oddziały onkologiczne w marszałkowskich szpitalach
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2019 o 21:38
+7
a popatrzcie jakie fiki miki / machloje/ z punktem krwiodawstwa w tym szpitalu zrobili... a dzieje się to na oczach wladz regionu i ministeratwa !!!!!!
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2019 o 16:02
+7
No ma plery kobita.. to oczywisty skandal.
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2019 o 15:53
+7
W innej branży "restrukturyzację" rozpoczynano od wyprzedaży podstawowych narzędzi pracy. W innym szpitalu "naprawę" rozpoczęto od likwidacji Interny, SOR i laboratorium. Zgadnij, kto stanie się właścicielem tego obiektu użyteczności publicznej?
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2019 o 20:22
+6
Do gościa nad gośćmi. Jeżeli ktokolwiek zmusza cię do rozpuszczania cytostatyków, a tym bardziej "na kolanie", to powinien być pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Nie wiem gdzie pracujesz. Ja pielęgniarka z wyższym wykształceniem nie mam kompleksów co do swojej wiedzy i śmiało mogę porozmawiać na temat cytostatyków z magistrem farmacji. Piszesz o sterylności jaką zapewnia kabina. Kabina,fartuchy, czepki, maseczki z fltrem są właśnie po to aby chronić osobę w niej pracującą przed szkodliwym działaniem cytostatyków. ZASADY ASEPTYKI OBOWIĄZUJĄ PRZY PRZYGOTOWANIU KAŻDEGO INNEGO LEKU PODAWANEMU PACJENTOWI DOŻYLNIE CZY DOMIĘŚNIOWO. No chyba, że koleżanka przygotowując antybiotyk czy worek żywieniowy oblizuje w międzyczasie palce. Jeżeli jeszcze coś wyjaśnić to proszę odezwij się.
Do gościa nad gośćmi. Jeżeli ktokolwiek zmusza cię do rozpuszczania cytostatyków, a tym bardziej "na kolanie", to powinien być pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Nie wiem gdzie pracujesz. Ja pielęgniarka z wyższym wykształceniem nie mam kompleksów co do swojej wiedzy i śmiało mogę porozmawiać na temat cytostatyków z magistrem farmacji. Piszesz o sterylności jaką zapewnia kabina. Kabina,fartuchy, czepki, maseczki z fltrem są właśnie po to aby chronić osobę w niej pracującą przed szkodliwym działaniem cytostatyków. ZASADY ASEP... rozwiń
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2019 o 18:00
+4
Są dobre wieści. ZOSTAJEMY !!!!!!! Dziękujemy naszym pacjentom za wsparcie, dobre słowo, za to ,że chcieli walczyć o oddział. Podziękowania również dla forumowiczów za poparcie. Pracownicy pododdziału onkologii przy Kraśnickiej.
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2019 o 18:00
+4
Są dobre wieści. ZOSTAJEMY !!!!!!! Dziękujemy naszym pacjentom za wsparcie, dobre słowo, za to ,że chcieli walczyć o oddział. Podziękowania również dla forumowiczów za poparcie. Pracownicy pododdziału onkologii przy Kraśnickiej.
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2019 o 15:15
+1
Zamknijmy cały szpital jak dyrektor w ogóle nie umie zarządzać. Od kiedy likwiduje się rentowne oddziały, a zostawia najgorsze? Dyrektor może od razu przekazać cały szpital i działki z laurką dla TBV za złotówkę. TBV już będzie wiedziało jak to dokończyć i wyjść z tego długu zrobionego przez dyrektora.
Avatar
Adrian / 26 sierpnia 2019 o 12:17
+1
HAŃBA!
Avatar
Mat / 26 sierpnia 2019 o 12:16
+1
Jak mają zlikwidować onkologię to powinni cały szpital najpierw zamknąć i zaorać, a postawić nowy dla tej onkologii. Choroba XXI wieku to rak i jak można zamykać taki oddział. Na onkologii nie byłem, za to byłem na internie, której jest to pododdział i słyszałem od innych pacjetów o miejscu i lekarzach w samych superlatywanch. Cały szpital jest nie rentowny i zamyka najlepszy oddział? Na czyją rzecz działa dyrektor? Bo nie na rzecz szpitala i pacjetów. Zagraniczne koncerny, czy konkurencji.
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2019 o 22:12
-1
No ta racja. Trzeba zamknąć wszystkie małe oddziały onkologii, żeby się siostry nie narażały.
Avatar
Pielęgniarka onkologiczna / 25 sierpnia 2019 o 20:27
-2
Posiadanie pracowni leków cytostatycznych jest już wymogiem czasu i przepisów od wielu lat, narażenie pielęgniarek  zwłaszcza w pseudo warunkach jest ogromne, ale rozumiem że nie każdy szpital/oddział na to stać i należałoby sięgnąć po inna formę np. Kupowanie usługi w innej placówce takie rozwiązania stosują już małe szpitale w Polsce. 
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2019 o 10:21
-1
"W 2001 r. została podpisana Ustawa- Prawo farmaceutyczne" - a kto był wówczas prezydentem? Stolzman. Kto był Ministrem Zdrowia? Kto w Sejmie?....
Avatar
Lubelanka / 25 sierpnia 2019 o 09:47
+8
Decyzja kompletnie niezrozumiała przy wzroście ilosci pacjentów onkologicznych. Chciałabym uslyszec/przeczytać jej uzasadnienie od decydentów.
Avatar
polka / 24 sierpnia 2019 o 22:01
+8
wszystkiemu winnE SĄ RZĄDY piSU, nie mają pojęcia o rządzeniu , nie mają fachowców którzy się znają na lecznictwie.Najlepiej pozamykać wszystko, dać ludziom umierać , brak podstawowych leków w aptekach. NAJLEPIEJ DAWAĆ MILONY RYDZYKOWI , bo jemu akurat najbardziej są potrzebne, a zwykłych ludzi ma się w d...e. DLATEGO CZAS NA DOBRĄ ZMIANĘ ALE TĄ PRAWDZIWĄ KTÓRA  PODNIESIE NASZ KRAJ Z KOLAN. LUDZIE OBUDŻCIE SIĘ ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO.
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2019 o 21:38
+7
a popatrzcie jakie fiki miki / machloje/ z punktem krwiodawstwa w tym szpitalu zrobili... a dzieje się to na oczach wladz regionu i ministeratwa !!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Prezydent zabrał order księdzu z pedofilskimi skłonnościami. Duchowny komentuje

Prezydent zabrał order księdzu z pedofilskimi skłonnościami. Duchowny komentuje 9 12

Ks. prof. Walerian S. będzie musiał zwrócić przyznane 11 lat temu państwowe odznaczenie. Taką decyzje podjął prezydent RP Andrzej Duda. O odebranie byłemu wykładowcy KUL Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski wystąpił Piotr Halliop – ofiara pedofilskich skłonności kapłana

Niezwykły gest małych uczniów z Lublina. Występowali i zbierali na odbudowę Domu Pomocy Społecznej [zdjęcia]
galeria

Niezwykły gest małych uczniów z Lublina. Występowali i zbierali na odbudowę Domu Pomocy Społecznej [zdjęcia] 49 2

Na wyżyny aktorstwa wspinali się we wtorek mali uczniowie z podstawówki przy al. Długosza, żeby wesprzeć odbudowę spalonego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Głowackiego. To jeden wielu takich gestów wobec placówki, która była domem dla ponad 100 starszych ludzi. Jak prędko uda się ją odbudować?

Cała prawda o pracy w firmie informatycznej. Warsztaty w Lublinie

Cała prawda o pracy w firmie informatycznej. Warsztaty w Lublinie 0 0

Jakie są wymogi na rynku pracy oraz jak w firmie IT pracują humaniści? Między innymi na te pytania specjaliści z lubelskiego rynku informatycznego opowiedzą podczas warsztatów „Uczeń na Wyżynie IT – czyli branża IT od podszewki”.

17-latek zabił ojca stając w obronie matki. "Był cichym, zamkniętym uczniem. W szkole nie pokazywał emocji"

17-latek zabił ojca stając w obronie matki. "Był cichym, zamkniętym uczniem. W szkole nie pokazywał emocji" 80 15

Rodzinna awantura zakończyła się tragedią. 17-letni Michał P., stając w obronie matki, śmiertelnie dźgnął nożem swojego agresywnego ojca. Chłopcu grozi teraz nawet dożywocie

Wyjazdowe przełmanie Motoru. Czy pójdą za ciosem?

Wyjazdowe przełmanie Motoru. Czy pójdą za ciosem? 0 4

Motor Lublin wywiózł komplet punktów z ciężkiego terenu w Sandomierzu i odniósł drugą wygraną w obecnym sezonie, a pierwszą na obcym terenie. Czy zawodnicy trenera Mirosława Hajdo pójdą za ciosem?

SPSK 1: Otwarcie Kliniki Chirurgii Onkologicznej i "hotelu" dla pacjentów [zdjęcia]
galeria

SPSK 1: Otwarcie Kliniki Chirurgii Onkologicznej i "hotelu" dla pacjentów [zdjęcia] 18 2

Nowoczesne sale dydaktyczne i komfortowe noclegi dla pacjentów korzystających z radioterapii. We wtorek został oddany do użytku odrestaurowany Pałac Lubomirskich przy Radziwiłłowskiej, który razem z sąsiednim budynkiem Zakładu Radioterapii oraz Kliniki Chirurgii Onkologicznej kończy pierwszy etap wieloletniej przebudowy i rozbudowy szpitala klinicznego nr 1.

80. rocznica napaści Rosji Sowieckiej na Polskę [zdjęcia]
galeria

80. rocznica napaści Rosji Sowieckiej na Polskę [zdjęcia] 0 8

W 80. rocznicę napaści Rosji Sowieckiej na Polskę 17 września 1939 roku w Lublinie odbyły się uroczystości upamiętniające tamte tragiczne wydarzenia.

Umowa podpisana. Szpital w Puławach gotowy na termomodernizację [zdjęcie]
galeria

Umowa podpisana. Szpital w Puławach gotowy na termomodernizację [zdjęcie] 4 6

Wiosną przyszłego roku rozpocznie się remont puławskiego SP ZOZ-u. W jego ramach docieplone zostaną ściany i dach o łącznej powierzchni ponad 17 tysięcy metrów kwadratowych. Na wymianę czeka blisko tysiąc okien i drugie tyle kaloryferów. Dzisiaj podpisano umowę gwarantująca dofinansowanie tego zadania.

MKS Avia Świdnik poza zasięgiem rywali na turnieju w Warszawie

MKS Avia Świdnik poza zasięgiem rywali na turnieju w Warszawie 0 1

Nie było mocnych na Avię Świdnik podczas V Międzynarodowego Turnieju City Volley Club 2019

Lublin: To nie był zwykły pożar? Znaleźli coś co może wyjaśnić zagadkę śmierci kobiety

Lublin: To nie był zwykły pożar? Znaleźli coś co może wyjaśnić zagadkę śmierci kobiety 7 1

Kobieta, która zginęła w pożarze domu przy ul. Nowy Świat w Lublinie mogła popełnić samobójstwo. To wstępne ustalenia śledczych, którzy wyjaśniają okoliczności tragedii.

Mieszkańcy od lat czekają na tę drogę. Za rok pojedziemy obwodnicą Stężycy

Mieszkańcy od lat czekają na tę drogę. Za rok pojedziemy obwodnicą Stężycy 16 3

Pięć przedsiębiorstw rywalizowało o kontrakt na budowę obwodnicy Stężycy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 801. Za najkorzystniejszą uznano ofertę złożoną przez Strabag. Jej wartość to niecałe 27 mln zł

Zawodniczki AZS UMCS Lublin wzięły udział w 10. LOTTO Memoriale Kamili Skolimowskiej

Zawodniczki AZS UMCS Lublin wzięły udział w 10. LOTTO Memoriale Kamili Skolimowskiej 0 0

Trzy z czterech startujących stanęły na podium chorzowskiej imprezy

Popularna marka odzieżowa znika z Polski. Po 23 latach

Popularna marka odzieżowa znika z Polski. Po 23 latach 4 6

Pracę straci 146 osób. Popularna marka odzieżowa znika z Polski.

Żużlowa podprowadzająca miss PGE Ekstraligi . Sukces Klaudii Kraski z Lublina
galeria
film

Żużlowa podprowadzająca miss PGE Ekstraligi . Sukces Klaudii Kraski z Lublina 485 38

Klaudia Kraska, podprowadzająca Speed Car Motoru Lublin, została wybrana Miss Startu PGE Ekstraligi 2019 w internetowym głosowaniu

Przyjechał do Polski po pomoc, zastał co innego. Dramatyczny apel Rosjanina i jego dzieci

Przyjechał do Polski po pomoc, zastał co innego. Dramatyczny apel Rosjanina i jego dzieci 2 41

Pan Bagaudin, który z dwójką małych dzieci przebywa w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej napisał do nas list z apelem o pomoc. - Trzymają mnie tu z dziećmi już 10 miesięcy - pisze cudzoziemiec.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.