Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 grudnia 2012 r.
16:50
Edytuj ten wpis

Lotnisko Lublin: Łatwiej wylecieć, trudniej dojechać

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 30 A A
Pociąg dowozi pasażerów wprost do terminalu (Dorota Awiorko-Klimek)
Pociąg dowozi pasażerów wprost do terminalu (Dorota Awiorko-Klimek)

Tylko kwadrans zajmuje dojazd do lotniska koleją. Ale rozkład jazdy nie podoba się pasażerom.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pociąg, który jest teraz jednym środkiem zbiorowej komunikacji na lotnisko przyjeżdża tu z Lublina zaledwie pięć razy dziennie, a w niedziele tylko cztery. Tyle samo razy wyrusza w drogę powrotną.

Pierwsze i ostatnie kursy nastawione są głównie na pracowników portu lotniczego. Pasażerowie linii lotniczych mają zdecydowanie gorzej. Samoloty przylatują każdego dnia o innej porze, a rozkład pociągów jest stały. Bywa, że na pociąg trzeba sporo czekać. Albo, że odjechał 10 minut przed lądowaniem samolotu.

Wystarczy, by spóźnił się samolot z Londynu-Stansted (przylot o godz. 13.40), a pasażerowie, którzy nie zdążą na pociąg na godz. 14.18 muszą czekać na następny… do godz. 17.26 Samolot z Luton ma od połowy stycznia przylatywać o godz. 19.15, a ostatni pociąg według rozkładu odjeżdża zaledwie 35 minut później.

Kolejarze twierdzą, że maszynista nie może czekać na pasażerów. – Jest rozkład jazdy, musimy się go trzymać – zastrzegała niedawno Zofia Dziewulska z Lubelskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. Samorząd województwa, który zleca kolei przewozy na tej trasie każe… uzbroić się w cierpliwość. – Zmiana rozkładu kolejowego nie jest prostą sprawą. Do lutego wszystko powinno się wyjaśnić – mówi Beata Górka, rzecznik marszałka.

Co, jeśli nie pociąg? Miejskie autobusy z Lublina nie dojeżdżają pod terminal. I nieprędko się to zmieni. Regularna linia dotrze tu, jeśli władze Świdnika dopłacą do jej utrzymania – mówi samorząd Lublina.

– Jak najbardziej jesteśmy tym zainteresowani, chcemy partycypować w kosztach takiej linii. Ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach, jesteśmy w trakcie rozmów z Zarządem Transportu Miejskiego w Lublinie – odpowiada Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika.

Kurs taksówką z centrum Lublina na lotnisko to koszt ok. 50 zł. Jak dotąd przy terminalu nie ma nawet postoju, lotnisko jedynie podaje na swojej stronie numery do firm taksówkowych.

Rozkład jazdy

Lublin, Dworzec Główny PKP, odjazdy:
6.37 (codziennie)
9.26 (oprócz niedziel)
12.30 (codziennie)
14.58 (oprócz niedziel)
18.23 (codziennie).

Port Lotniczy, odjazdy:
7.32 (codziennie)
11.50 (oprócz niedziel)
14.18 (codziennie)
17.26 (oprócz niedziel)
19.50 (codziennie).

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kamil / 19 marca 2013 o 12:48
0
Orientuje sie ktos czy mocno celnicy trzepia bagaze przed odlotem?
Avatar
KM / 1 stycznia 2013 o 13:42
0
Dużo większe angielskie lotniska jak Luton nie mają stacji kolejowej bezposrednio przy lotnisku ale jadac pociagiem trzeba sie przesiasc w autobus, ktory kursuje co 10 min albo czesciej. My za to duzo bogatsi od Anglikow wydalismy kase na tory kiedy autobusy w zupelnosci by wystarczyly i jezdzily duzo czesciej. Latwiej marnotrawic pieniadze gdy czesc pochodzi z Unii ale predzej czy pozniej to eldorado sie skonczy tak jak na poludniu Europy.
Avatar
zmc / 29 grudnia 2012 o 16:08
0
Witam, proszę o wypełnienie ankiety: [color=#009966][font=Arial, Tahoma, Verdana][size=3][url="http://moje-ankiety.pl/respond-33835.html"]http://moje-ankiety....pond-33835.html[/url][/size][/font][/color]
[color=#009966][font=Arial, Tahoma, Verdana][size=3]Dzięki[/size][/font][/color]
Avatar
takijeden / 29 grudnia 2012 o 14:32
0
[quote name='adukan' timestamp='1356723595' post='714214']
zapomnieliscie napisac, ze zaden pasazer zagraniczny nie pojedzie nawet tym pociagiem... dlaczego? a no dlatego, ze idioci w pociagu nie przyjmuja waluty innej niz PLN!!!
[/quote]
No cóż,PLN to waluta obowiązująca w Polsce,więc...

[quote name='adukan' timestamp='1356723595' post='714214']
Skad pasazer, ktory jest pierwszy raz w Polsce i do tego nie ma mozliwosci wymiany waluty (bo nie ma nigdzie kantoru) moze skorzystac z transportu?!
[/quote]
Z reguły jest tak,że jak sie jedzie do obcego kraju bierze się trochę obowiązującej tam waluty...
[quote name='adukan' timestamp='1356723595' post='714214']
zapomnieliscie napisac, ze zaden pasazer zagraniczny nie pojedzie nawet tym pociagiem... dlaczego? a no dlatego, ze idioci w pociagu nie przyjmuja waluty innej niz PLN!!!
[/quote]
No cóż,PLN to waluta obowiązująca w Polsce,więc...

[quote name='adukan' timestamp='1356723595' post='714214']
Skad pasazer, ktory jest pierwszy raz w Polsce i do tego nie ma mozliwosci wymiany waluty (bo nie ma ... rozwiń
Avatar
Michał / 29 grudnia 2012 o 14:19
0
Czegoś tu nie rozumiem. Skoro głównym udziałowcem jest Gmina Miasto Lublin -ponad 58 % udziałów w spółce to dlaczego Świdnik ma się dokładać do komunikacji na lotnisko. Gmina Miejska Świdnik ma co prawda 6% udziałów ale zakładam, że chodzi o zdecydowanie większy udział niż wynikałoby z liczby posiadanych akcji.
Avatar
Zenon / 29 grudnia 2012 o 13:50
0
Toś Sobczak pokazał. To tak jak wybudować most, do którego nie prowadzi żadna droga. Chwailić to się potraficie włodarze miasta i województwa. Żenada
Avatar
VIDI / 29 grudnia 2012 o 11:25
0
NIE WIEM PO JAKĄ CHOLERĘ WYBUDOWALI TO LOTNISKO.... MACIE LUBLINIANIE TYLKO PROBLEM !!!
PRZECIEŻ ŁATWIEJ JEST DOJECHAĆ DO RZESZOWA, ŁODZI ALBO STOLICY !!!!! A POTEM JUŻ TYLKO NP. DO DORTMUNDU 1H 40 MINUT LOTU.. POZA TYM JESZCE TYLKO KOSZT DOJAZDU DO W/W MIAST. !!!!
CZY POLAKOWI KTOŚ KIEDYŚ DOGODZI !!!!?????
Avatar
... / 29 grudnia 2012 o 10:49
0
Sory za OT, ale:

PKS "Wschod" oglosil dwa dni temu przetarg na sprzedaz terenow przy dworcu PKP. Decycja taka zablokuje usuniecie syfu na Podzamczu jaki jest udzilem istniejacego dworca.
Avatar
troll / 29 grudnia 2012 o 10:41
0
[quote name='sde' timestamp='1356766928' post='714328']
"Jak dotąd przy terminalu nie ma nawet postoju, lotnisko jedynie podaje na swojej stronie numery do firm taksówkowych"

[size=4]... czyli Port Lotniczy reklamuje zaprzyjaźnione firmy taksówkowe. [/size]
[size=4]Zarobią kumpelskie korporacje sałaciarzy i zaprzyjaźnieni busiarze ... jak zwykle w kraju WIOCHA.PL.[/size]

[size=4]Tylko regularna linia ZTM (duże autobusy) kursująca z terminala do centrum Lublina non stop wycięłaby w pień mafijne układy kolesi.[/size]
Przy okazji podróżowaliby nią zwykli ludzie tyrający w Lublinie.
[/quote]

Staną się zaprzyjaźnionymi jak zapłacą odpowiednią kwotę za możliwość podstawiania swoich aut. W du*** byłeś, gówno widziałeś - wiocha.
[quote name='sde' timestamp='1356766928' post='714328']
"Jak dotąd przy terminalu nie ma nawet postoju, lotnisko jedynie podaje na swojej stronie numery do firm taksówkowych"

[size=4]... czyli Port Lotniczy reklamuje zaprzyjaźnione firmy taksówkowe. [/size]
[size=4]Zarobią kumpelskie korporacje sałaciarzy i zaprzyjaźnieni busiarze ... jak zwykle w kraju WIOCHA.PL.[/size]

[size=4]Tylko regularna linia ZTM (duże autobusy) kursująca z terminala do centrum ... rozwiń
Avatar
fr / 29 grudnia 2012 o 09:58
0
Szynobus powinien kursować do Świdnika np. co pół godziny i co drugi kurs wstępować na lotnisko
Avatar
kamil / 19 marca 2013 o 12:48
0
Orientuje sie ktos czy mocno celnicy trzepia bagaze przed odlotem?
Avatar
KM / 1 stycznia 2013 o 13:42
0
Dużo większe angielskie lotniska jak Luton nie mają stacji kolejowej bezposrednio przy lotnisku ale jadac pociagiem trzeba sie przesiasc w autobus, ktory kursuje co 10 min albo czesciej. My za to duzo bogatsi od Anglikow wydalismy kase na tory kiedy autobusy w zupelnosci by wystarczyly i jezdzily duzo czesciej. Latwiej marnotrawic pieniadze gdy czesc pochodzi z Unii ale predzej czy pozniej to eldorado sie skonczy tak jak na poludniu Europy.
Avatar
zmc / 29 grudnia 2012 o 16:08
0
Witam, proszę o wypełnienie ankiety: [color=#009966][font=Arial, Tahoma, Verdana][size=3][url="http://moje-ankiety.pl/respond-33835.html"]http://moje-ankiety....pond-33835.html[/url][/size][/font][/color]
[color=#009966][font=Arial, Tahoma, Verdana][size=3]Dzięki[/size][/font][/color]
Avatar
takijeden / 29 grudnia 2012 o 14:32
0
[quote name='adukan' timestamp='1356723595' post='714214']
zapomnieliscie napisac, ze zaden pasazer zagraniczny nie pojedzie nawet tym pociagiem... dlaczego? a no dlatego, ze idioci w pociagu nie przyjmuja waluty innej niz PLN!!!
[/quote]
No cóż,PLN to waluta obowiązująca w Polsce,więc...

[quote name='adukan' timestamp='1356723595' post='714214']
Skad pasazer, ktory jest pierwszy raz w Polsce i do tego nie ma mozliwosci wymiany waluty (bo nie ma nigdzie kantoru) moze skorzystac z transportu?!
[/quote]
Z reguły jest tak,że jak sie jedzie do obcego kraju bierze się trochę obowiązującej tam waluty...
[quote name='adukan' timestamp='1356723595' post='714214']
zapomnieliscie napisac, ze zaden pasazer zagraniczny nie pojedzie nawet tym pociagiem... dlaczego? a no dlatego, ze idioci w pociagu nie przyjmuja waluty innej niz PLN!!!
[/quote]
No cóż,PLN to waluta obowiązująca w Polsce,więc...

[quote name='adukan' timestamp='1356723595' post='714214']
Skad pasazer, ktory jest pierwszy raz w Polsce i do tego nie ma mozliwosci wymiany waluty (bo nie ma ... rozwiń
Avatar
Michał / 29 grudnia 2012 o 14:19
0
Czegoś tu nie rozumiem. Skoro głównym udziałowcem jest Gmina Miasto Lublin -ponad 58 % udziałów w spółce to dlaczego Świdnik ma się dokładać do komunikacji na lotnisko. Gmina Miejska Świdnik ma co prawda 6% udziałów ale zakładam, że chodzi o zdecydowanie większy udział niż wynikałoby z liczby posiadanych akcji.
Avatar
Zenon / 29 grudnia 2012 o 13:50
0
Toś Sobczak pokazał. To tak jak wybudować most, do którego nie prowadzi żadna droga. Chwailić to się potraficie włodarze miasta i województwa. Żenada
Avatar
VIDI / 29 grudnia 2012 o 11:25
0
NIE WIEM PO JAKĄ CHOLERĘ WYBUDOWALI TO LOTNISKO.... MACIE LUBLINIANIE TYLKO PROBLEM !!!
PRZECIEŻ ŁATWIEJ JEST DOJECHAĆ DO RZESZOWA, ŁODZI ALBO STOLICY !!!!! A POTEM JUŻ TYLKO NP. DO DORTMUNDU 1H 40 MINUT LOTU.. POZA TYM JESZCE TYLKO KOSZT DOJAZDU DO W/W MIAST. !!!!
CZY POLAKOWI KTOŚ KIEDYŚ DOGODZI !!!!?????
Avatar
... / 29 grudnia 2012 o 10:49
0
Sory za OT, ale:

PKS "Wschod" oglosil dwa dni temu przetarg na sprzedaz terenow przy dworcu PKP. Decycja taka zablokuje usuniecie syfu na Podzamczu jaki jest udzilem istniejacego dworca.
Avatar
troll / 29 grudnia 2012 o 10:41
0
[quote name='sde' timestamp='1356766928' post='714328']
"Jak dotąd przy terminalu nie ma nawet postoju, lotnisko jedynie podaje na swojej stronie numery do firm taksówkowych"

[size=4]... czyli Port Lotniczy reklamuje zaprzyjaźnione firmy taksówkowe. [/size]
[size=4]Zarobią kumpelskie korporacje sałaciarzy i zaprzyjaźnieni busiarze ... jak zwykle w kraju WIOCHA.PL.[/size]

[size=4]Tylko regularna linia ZTM (duże autobusy) kursująca z terminala do centrum Lublina non stop wycięłaby w pień mafijne układy kolesi.[/size]
Przy okazji podróżowaliby nią zwykli ludzie tyrający w Lublinie.
[/quote]

Staną się zaprzyjaźnionymi jak zapłacą odpowiednią kwotę za możliwość podstawiania swoich aut. W du*** byłeś, gówno widziałeś - wiocha.
[quote name='sde' timestamp='1356766928' post='714328']
"Jak dotąd przy terminalu nie ma nawet postoju, lotnisko jedynie podaje na swojej stronie numery do firm taksówkowych"

[size=4]... czyli Port Lotniczy reklamuje zaprzyjaźnione firmy taksówkowe. [/size]
[size=4]Zarobią kumpelskie korporacje sałaciarzy i zaprzyjaźnieni busiarze ... jak zwykle w kraju WIOCHA.PL.[/size]

[size=4]Tylko regularna linia ZTM (duże autobusy) kursująca z terminala do centrum ... rozwiń
Avatar
fr / 29 grudnia 2012 o 09:58
0
Szynobus powinien kursować do Świdnika np. co pół godziny i co drugi kurs wstępować na lotnisko
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 1 0

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 0

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 8 6

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 4 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 26 10

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 7

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!