Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 grudnia 2012 r.
16:50
Edytuj ten wpis

Lotnisko Lublin: Łatwiej wylecieć, trudniej dojechać

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 30 A A
Pociąg dowozi pasażerów wprost do terminalu (Dorota Awiorko-Klimek)
Pociąg dowozi pasażerów wprost do terminalu (Dorota Awiorko-Klimek)

Tylko kwadrans zajmuje dojazd do lotniska koleją. Ale rozkład jazdy nie podoba się pasażerom.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pociąg, który jest teraz jednym środkiem zbiorowej komunikacji na lotnisko przyjeżdża tu z Lublina zaledwie pięć razy dziennie, a w niedziele tylko cztery. Tyle samo razy wyrusza w drogę powrotną.

Pierwsze i ostatnie kursy nastawione są głównie na pracowników portu lotniczego. Pasażerowie linii lotniczych mają zdecydowanie gorzej. Samoloty przylatują każdego dnia o innej porze, a rozkład pociągów jest stały. Bywa, że na pociąg trzeba sporo czekać. Albo, że odjechał 10 minut przed lądowaniem samolotu.

Wystarczy, by spóźnił się samolot z Londynu-Stansted (przylot o godz. 13.40), a pasażerowie, którzy nie zdążą na pociąg na godz. 14.18 muszą czekać na następny… do godz. 17.26 Samolot z Luton ma od połowy stycznia przylatywać o godz. 19.15, a ostatni pociąg według rozkładu odjeżdża zaledwie 35 minut później.

Kolejarze twierdzą, że maszynista nie może czekać na pasażerów. – Jest rozkład jazdy, musimy się go trzymać – zastrzegała niedawno Zofia Dziewulska z Lubelskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. Samorząd województwa, który zleca kolei przewozy na tej trasie każe… uzbroić się w cierpliwość. – Zmiana rozkładu kolejowego nie jest prostą sprawą. Do lutego wszystko powinno się wyjaśnić – mówi Beata Górka, rzecznik marszałka.

Co, jeśli nie pociąg? Miejskie autobusy z Lublina nie dojeżdżają pod terminal. I nieprędko się to zmieni. Regularna linia dotrze tu, jeśli władze Świdnika dopłacą do jej utrzymania – mówi samorząd Lublina.

– Jak najbardziej jesteśmy tym zainteresowani, chcemy partycypować w kosztach takiej linii. Ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach, jesteśmy w trakcie rozmów z Zarządem Transportu Miejskiego w Lublinie – odpowiada Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika.

Kurs taksówką z centrum Lublina na lotnisko to koszt ok. 50 zł. Jak dotąd przy terminalu nie ma nawet postoju, lotnisko jedynie podaje na swojej stronie numery do firm taksówkowych.

Rozkład jazdy

Lublin, Dworzec Główny PKP, odjazdy:
6.37 (codziennie)
9.26 (oprócz niedziel)
12.30 (codziennie)
14.58 (oprócz niedziel)
18.23 (codziennie).

Port Lotniczy, odjazdy:
7.32 (codziennie)
11.50 (oprócz niedziel)
14.18 (codziennie)
17.26 (oprócz niedziel)
19.50 (codziennie).
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kamil / 19 marca 2013 r. o 12:48
0
Orientuje sie ktos czy mocno celnicy trzepia bagaze przed odlotem?
Avatar
KM / 1 stycznia 2013 r. o 13:42
0
Dużo większe angielskie lotniska jak Luton nie mają stacji kolejowej bezposrednio przy lotnisku ale jadac pociagiem trzeba sie przesiasc w autobus, ktory kursuje co 10 min albo czesciej. My za to duzo bogatsi od Anglikow wydalismy kase na tory kiedy autobusy w zupelnosci by wystarczyly i jezdzily duzo czesciej. Latwiej marnotrawic pieniadze gdy czesc pochodzi z Unii ale predzej czy pozniej to eldorado sie skonczy tak jak na poludniu Europy.
Avatar
zmc / 29 grudnia 2012 r. o 16:08
0
Witam, proszę o wypełnienie ankiety: [color=#009966][font=Arial, Tahoma, Verdana][size=3][url="http://moje-ankiety.pl/respond-33835.html"]http://moje-ankiety....pond-33835.html[/url][/size][/font][/color]
[color=#009966][font=Arial, Tahoma, Verdana][size=3]Dzięki[/size][/font][/color]
Avatar
takijeden / 29 grudnia 2012 r. o 14:32
0
[quote name='adukan' timestamp='1356723595' post='714214']
zapomnieliscie napisac, ze zaden pasazer zagraniczny nie pojedzie nawet tym pociagiem... dlaczego? a no dlatego, ze idioci w pociagu nie przyjmuja waluty innej niz PLN!!!
[/quote]
No cóż,PLN to waluta obowiązująca w Polsce,więc...

[quote name='adukan' timestamp='1356723595' post='714214']
Skad pasazer, ktory jest pierwszy raz w Polsce i do tego nie ma mozliwosci wymiany waluty (bo nie ma nigdzie kantoru) moze skorzystac z transportu?!
[/quote]
Z reguły jest tak,że jak sie jedzie do obcego kraju bierze się trochę obowiązującej tam waluty...
[quote name='adukan' timestamp='1356723595' post='714214']
zapomnieliscie napisac, ze zaden pasazer zagraniczny nie pojedzie nawet tym pociagiem... dlaczego? a no dlatego, ze idioci w pociagu nie przyjmuja waluty innej niz PLN!!!
[/quote]
No cóż,PLN to waluta obowiązująca w Polsce,więc...

[quote name='adukan' timestamp='1356723595' post='714214']
Skad pasazer, ktory jest pierwszy raz w Polsce i do tego nie ma mozliwosci wymiany waluty (bo nie ma ... rozwiń
Avatar
Michał / 29 grudnia 2012 r. o 14:19
0
Czegoś tu nie rozumiem. Skoro głównym udziałowcem jest Gmina Miasto Lublin -ponad 58 % udziałów w spółce to dlaczego Świdnik ma się dokładać do komunikacji na lotnisko. Gmina Miejska Świdnik ma co prawda 6% udziałów ale zakładam, że chodzi o zdecydowanie większy udział niż wynikałoby z liczby posiadanych akcji.
Avatar
Zenon / 29 grudnia 2012 r. o 13:50
0
Toś Sobczak pokazał. To tak jak wybudować most, do którego nie prowadzi żadna droga. Chwailić to się potraficie włodarze miasta i województwa. Żenada
Avatar
VIDI / 29 grudnia 2012 r. o 11:25
0
NIE WIEM PO JAKĄ CHOLERĘ WYBUDOWALI TO LOTNISKO.... MACIE LUBLINIANIE TYLKO PROBLEM !!!
PRZECIEŻ ŁATWIEJ JEST DOJECHAĆ DO RZESZOWA, ŁODZI ALBO STOLICY !!!!! A POTEM JUŻ TYLKO NP. DO DORTMUNDU 1H 40 MINUT LOTU.. POZA TYM JESZCE TYLKO KOSZT DOJAZDU DO W/W MIAST. !!!!
CZY POLAKOWI KTOŚ KIEDYŚ DOGODZI !!!!?????
Avatar
... / 29 grudnia 2012 r. o 10:49
0
Sory za OT, ale:

PKS "Wschod" oglosil dwa dni temu przetarg na sprzedaz terenow przy dworcu PKP. Decycja taka zablokuje usuniecie syfu na Podzamczu jaki jest udzilem istniejacego dworca.
Avatar
troll / 29 grudnia 2012 r. o 10:41
0
[quote name='sde' timestamp='1356766928' post='714328']
"Jak dotąd przy terminalu nie ma nawet postoju, lotnisko jedynie podaje na swojej stronie numery do firm taksówkowych"

[size=4]... czyli Port Lotniczy reklamuje zaprzyjaźnione firmy taksówkowe. [/size]
[size=4]Zarobią kumpelskie korporacje sałaciarzy i zaprzyjaźnieni busiarze ... jak zwykle w kraju WIOCHA.PL.[/size]

[size=4]Tylko regularna linia ZTM (duże autobusy) kursująca z terminala do centrum Lublina non stop wycięłaby w pień mafijne układy kolesi.[/size]
Przy okazji podróżowaliby nią zwykli ludzie tyrający w Lublinie.
[/quote]

Staną się zaprzyjaźnionymi jak zapłacą odpowiednią kwotę za możliwość podstawiania swoich aut. W du*** byłeś, gówno widziałeś - wiocha.
[quote name='sde' timestamp='1356766928' post='714328']
"Jak dotąd przy terminalu nie ma nawet postoju, lotnisko jedynie podaje na swojej stronie numery do firm taksówkowych"

[size=4]... czyli Port Lotniczy reklamuje zaprzyjaźnione firmy taksówkowe. [/size]
[size=4]Zarobią kumpelskie korporacje sałaciarzy i zaprzyjaźnieni busiarze ... jak zwykle w kraju WIOCHA.PL.[/size]

[size=4]Tylko regularna linia ZTM (duże autobusy) kursująca z terminala do centrum ... rozwiń
Avatar
fr / 29 grudnia 2012 r. o 09:58
0
Szynobus powinien kursować do Świdnika np. co pół godziny i co drugi kurs wstępować na lotnisko
Avatar
kamil / 19 marca 2013 r. o 12:48
0
Orientuje sie ktos czy mocno celnicy trzepia bagaze przed odlotem?
Avatar
KM / 1 stycznia 2013 r. o 13:42
0
Dużo większe angielskie lotniska jak Luton nie mają stacji kolejowej bezposrednio przy lotnisku ale jadac pociagiem trzeba sie przesiasc w autobus, ktory kursuje co 10 min albo czesciej. My za to duzo bogatsi od Anglikow wydalismy kase na tory kiedy autobusy w zupelnosci by wystarczyly i jezdzily duzo czesciej. Latwiej marnotrawic pieniadze gdy czesc pochodzi z Unii ale predzej czy pozniej to eldorado sie skonczy tak jak na poludniu Europy.
Avatar
zmc / 29 grudnia 2012 r. o 16:08
0
Witam, proszę o wypełnienie ankiety: [color=#009966][font=Arial, Tahoma, Verdana][size=3][url="http://moje-ankiety.pl/respond-33835.html"]http://moje-ankiety....pond-33835.html[/url][/size][/font][/color]
[color=#009966][font=Arial, Tahoma, Verdana][size=3]Dzięki[/size][/font][/color]
Avatar
takijeden / 29 grudnia 2012 r. o 14:32
0
[quote name='adukan' timestamp='1356723595' post='714214']
zapomnieliscie napisac, ze zaden pasazer zagraniczny nie pojedzie nawet tym pociagiem... dlaczego? a no dlatego, ze idioci w pociagu nie przyjmuja waluty innej niz PLN!!!
[/quote]
No cóż,PLN to waluta obowiązująca w Polsce,więc...

[quote name='adukan' timestamp='1356723595' post='714214']
Skad pasazer, ktory jest pierwszy raz w Polsce i do tego nie ma mozliwosci wymiany waluty (bo nie ma nigdzie kantoru) moze skorzystac z transportu?!
[/quote]
Z reguły jest tak,że jak sie jedzie do obcego kraju bierze się trochę obowiązującej tam waluty...
[quote name='adukan' timestamp='1356723595' post='714214']
zapomnieliscie napisac, ze zaden pasazer zagraniczny nie pojedzie nawet tym pociagiem... dlaczego? a no dlatego, ze idioci w pociagu nie przyjmuja waluty innej niz PLN!!!
[/quote]
No cóż,PLN to waluta obowiązująca w Polsce,więc...

[quote name='adukan' timestamp='1356723595' post='714214']
Skad pasazer, ktory jest pierwszy raz w Polsce i do tego nie ma mozliwosci wymiany waluty (bo nie ma ... rozwiń
Avatar
Michał / 29 grudnia 2012 r. o 14:19
0
Czegoś tu nie rozumiem. Skoro głównym udziałowcem jest Gmina Miasto Lublin -ponad 58 % udziałów w spółce to dlaczego Świdnik ma się dokładać do komunikacji na lotnisko. Gmina Miejska Świdnik ma co prawda 6% udziałów ale zakładam, że chodzi o zdecydowanie większy udział niż wynikałoby z liczby posiadanych akcji.
Avatar
Zenon / 29 grudnia 2012 r. o 13:50
0
Toś Sobczak pokazał. To tak jak wybudować most, do którego nie prowadzi żadna droga. Chwailić to się potraficie włodarze miasta i województwa. Żenada
Avatar
VIDI / 29 grudnia 2012 r. o 11:25
0
NIE WIEM PO JAKĄ CHOLERĘ WYBUDOWALI TO LOTNISKO.... MACIE LUBLINIANIE TYLKO PROBLEM !!!
PRZECIEŻ ŁATWIEJ JEST DOJECHAĆ DO RZESZOWA, ŁODZI ALBO STOLICY !!!!! A POTEM JUŻ TYLKO NP. DO DORTMUNDU 1H 40 MINUT LOTU.. POZA TYM JESZCE TYLKO KOSZT DOJAZDU DO W/W MIAST. !!!!
CZY POLAKOWI KTOŚ KIEDYŚ DOGODZI !!!!?????
Avatar
... / 29 grudnia 2012 r. o 10:49
0
Sory za OT, ale:

PKS "Wschod" oglosil dwa dni temu przetarg na sprzedaz terenow przy dworcu PKP. Decycja taka zablokuje usuniecie syfu na Podzamczu jaki jest udzilem istniejacego dworca.
Avatar
troll / 29 grudnia 2012 r. o 10:41
0
[quote name='sde' timestamp='1356766928' post='714328']
"Jak dotąd przy terminalu nie ma nawet postoju, lotnisko jedynie podaje na swojej stronie numery do firm taksówkowych"

[size=4]... czyli Port Lotniczy reklamuje zaprzyjaźnione firmy taksówkowe. [/size]
[size=4]Zarobią kumpelskie korporacje sałaciarzy i zaprzyjaźnieni busiarze ... jak zwykle w kraju WIOCHA.PL.[/size]

[size=4]Tylko regularna linia ZTM (duże autobusy) kursująca z terminala do centrum Lublina non stop wycięłaby w pień mafijne układy kolesi.[/size]
Przy okazji podróżowaliby nią zwykli ludzie tyrający w Lublinie.
[/quote]

Staną się zaprzyjaźnionymi jak zapłacą odpowiednią kwotę za możliwość podstawiania swoich aut. W du*** byłeś, gówno widziałeś - wiocha.
[quote name='sde' timestamp='1356766928' post='714328']
"Jak dotąd przy terminalu nie ma nawet postoju, lotnisko jedynie podaje na swojej stronie numery do firm taksówkowych"

[size=4]... czyli Port Lotniczy reklamuje zaprzyjaźnione firmy taksówkowe. [/size]
[size=4]Zarobią kumpelskie korporacje sałaciarzy i zaprzyjaźnieni busiarze ... jak zwykle w kraju WIOCHA.PL.[/size]

[size=4]Tylko regularna linia ZTM (duże autobusy) kursująca z terminala do centrum ... rozwiń
Avatar
fr / 29 grudnia 2012 r. o 09:58
0
Szynobus powinien kursować do Świdnika np. co pół godziny i co drugi kurs wstępować na lotnisko