Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 lipca 2015 r.
10:26

Lubelska Noc Kabaretowa. Kabarety przyciągnęły tłumy na plac Zamkowy (zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora dw
0 57 A A
Lubelska Noc Kabaretowa (Fot. Maciej Kaczanowski)
Lubelska Noc Kabaretowa (Fot. Maciej Kaczanowski)

Lubelska Noc Kabaretowa. W sobotę na Placu Zamkowym w Lublinie wystąpiły najpopularniejsze polskie kabarety.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Impreza odbyła się w ramach programu „Latający Klub 2 na wakacjach w Lubelskiem”. Była transmitowana na żywo w TVP.

Kabaretowy wieczór na placu Zamkowym prowadzili Marcin Wójcik z kabaretu Ani Mru-Mru i Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju. Kabarety wystąpiły też w pełnych składach. 

Impreza kosztowała 400 tys. zł. Sfinansował ją Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Wstęp na wieczór kabaretowy był bezpłatny. Na plac Zamkowy przyszły tłumy widzów: 

 

Komentarze 57

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 lipca 2015 o 22:22
0
Dobijają mnie komentarze niektórych osób ;-; Byłam statystką, tzn. byłam na "leżankach"... Na stronie na FB kabaretu Ani Mru-Mru było ogłoszenie, że szukają 50 statystów ;) Więc nie trzeba być jakimś bogaczem by mieć to miejsce, a Ratusz nie miał z tym nic wspólnego. Trzeba się było trochę tą imprezą zainteresować... Program i skecze były zaje****e!! Nie wiem dlaczego takie negatywne komentarze na ich temat, ale przecież każdy ma inne poczucie humoru ;)
Avatar
thunder / 8 lipca 2015 o 17:31
0

Towarzystwo leży na środku, a dookoła tłumy na ścisk. HOREEEEE TO TO .......Nic dodać nic ująć. 

ja mam pytanie, a ci pośrodku to co oni za jedni, pleps na uboczu i z tyłu a ci w leżankach, pewnie nie dość że są bogaci to jeszcze dostali za darmochę bilet z Ratusza.

Kompromitacja dobrze Sowa cedzi na temat chorego kapitalizmu w Polsce. Jak to oglądałem to dziwnie mi się to kojarzyło. 

Avatar
Gość / 8 lipca 2015 o 10:01
0
Strasznie nędzne dowcipy.Ewidentna kampania wyborcza PO. Czy już nasze kabarety nie mają pomysłów na dobry żart. Jestem zmęczony tą polityką. człowiek myśli, że się zrelaksuje a tu znowu .... Porażka
Avatar
Gość / 8 lipca 2015 o 08:32
0

Ludzie, jak was czytam to mi ręce opadają... Jak się nic nie dzieje to źle, jak się dzieje to jeszcze gorzej, bo ktoś wydaje "wasze pieniądze"... Impreza moim zdaniem miała i plusy i minusy. Owszem, telebimy moim zdaniem były za nisko, ale skoro ponoć zależało to tylko od widzimisie telewizji, to psioczcie na TVP2. Nagłośnienie pewnie mogło być lepsze. Moim zdaniem scena była ustawiona w ten sposób, żeby pokazać zamek (który prezentował się pięknie), a w ten sposób Lublin. Kosztem tego weszło mniej ludzi, ale coś za coś. Impreza była darmowa, było tam dobrych parę tysięcy ludzi, więc jak sobie wyobrażacie posadzić wszystkich? To nie Arena! Jak się chciało siedzieć, to się pewnie trzeba było wcześniej zainteresować, a nie potem marudzić. Może jeszcze drinki z parasolką powinni wam pod nosek podstawiać? Za darmo oczywiście. A co do tych wszystkich biednych zmęczonych i mdlejących w tłumie... tak widziałam tych "biednych". Stałam akurat niedaleko ambulansu i przy mnie ratowniczka ochrzaniała po kolei ludzi, bo w taki upał nawet butelki wody sobie nie wzięli, to i mdleli. A cała reszta bliżej kamienic łoiła browary na potęgę. Przyszłam trochę po 20, ale to nie przeszkadzało, żeby butelki już się walały po chodnikach razem z ich właścicielami. Co do poziomu żartu nie wypowiadam się, bo poczucie humoru każdy ma inne.

Było fajnie, świetna dekoracja, dużo ludzi, darmowo, promocja Lublina. W czym jest problem? 

Ludzie, jak was czytam to mi ręce opadają... Jak się nic nie dzieje to źle, jak się dzieje to jeszcze gorzej, bo ktoś wydaje "wasze pieniądze"... Impreza moim zdaniem miała i plusy i minusy. Owszem, telebimy moim zdaniem były za nisko, ale skoro ponoć zależało to tylko od widzimisie telewizji, to psioczcie na TVP2. Nagłośnienie pewnie mogło być lepsze. Moim zdaniem scena była ustawiona w ten sposób, żeby pokazać zamek (który prezentował się pięknie), a w ten sposób Lublin. Kosztem tego weszło mniej ludzi, ale coś za coś. Impreza była darm... rozwiń

Avatar
Gość / 6 lipca 2015 o 14:43
0
Każdy ma prawo do innego poczucia humoru i czepianie się tych, którym się podobało, jest nie na miejscu. Według mnie są dwa plusy tej imprezy: 1) w mieście coś się działo (jak jest za mało wydarzeń kulturalnych, to dopiero psioczycie) 2) miliony ludzi mogły zobaczyć, że Lublin jest ładnym miastem (może ktoś będzie chciał zobaczyć je na żywo)
Avatar
Gość / 6 lipca 2015 o 12:58
0
Kiepskie kabarety, żarty mało zabawne. Ogólnie strata czasu i pieniędzy :-(
Avatar
Masza / 6 lipca 2015 o 11:31
0

jeszcze nie spotkałem sie z tak słabym poziomem żartu ...kompletnie robione na siłę ... łatwo wydajecie nasze pieniądze ...

Popieram.

Avatar
Gość / 6 lipca 2015 o 10:07
0
I teraz na tym cmentarzysku robi się koncerty i kabarety, ale jak ktoś już wspomniał lemingi są zadowolone.
Avatar
Gość / 6 lipca 2015 o 09:57
0
To nie jest zamek! Z zamku została tylko kaplica i baszta(Donżon) reszta została zrujnowana przez Szwedów i Ruskich. Następnie pod zaborami w tym miejscu wybudowano wiezienie. Przez 130 lat istnienia więzienia w celach zamku i baszty więziono przywódców powstania styczniowego, rewolucyjnych działaczy z lat 1904–1907, w latach międzywojennych czołowych działaczy komunistycznych. Podczas okupacji lubelski zamek był, po Majdanku, głównym ośrodkiem represji i terroru na Lubelszczyźnie. Po wojnie mieściło się w nim więzienie NKWD oraz UB i to jedno z najstraszniejszych miejsc w tym mieście! W 1954r na X-lecie PRL władze postanowiły zatrzeć czarny PR tego miejsca i przeznaczyły zamek na cele kulturalne oraz wybudować plac Zebrań Ludowych.
To nie jest zamek! Z zamku została tylko kaplica i baszta(Donżon) reszta została zrujnowana przez Szwedów i Ruskich. Następnie pod zaborami w tym miejscu wybudowano wiezienie. Przez 130 lat istnienia więzienia w celach zamku i baszty więziono przywódców powstania styczniowego, rewolucyjnych działaczy z lat 1904–1907, w latach międzywojennych czołowych działaczy komunistycznych. Podczas okupacji lubelski zamek był, po Majdanku, głównym ośrodkiem represji i terroru na Lubelszczyźnie. Po wojnie mieściło się w nim więzienie NKWD oraz UB i to j... rozwiń
Avatar
ania / 6 lipca 2015 o 09:22
0

Sam jesteś chała. zawsze znajdzie się jakiś Moher co mu nie dogodzi......najlepiej wyjedź z Polski a na pewno z Lublina i krzyżyk ci na drogę frajer

To ja już wolę być moherem niż lemingiem, któremu impreza się podobała, bo to nienajlepiej świadczy o poziomie lemingów właśnie.

Skecze nudne, chwilami wręcz żenujące. Jedynie scenografia była ok.

Avatar
Gość / 10 lipca 2015 o 22:22
0
Dobijają mnie komentarze niektórych osób ;-; Byłam statystką, tzn. byłam na "leżankach"... Na stronie na FB kabaretu Ani Mru-Mru było ogłoszenie, że szukają 50 statystów ;) Więc nie trzeba być jakimś bogaczem by mieć to miejsce, a Ratusz nie miał z tym nic wspólnego. Trzeba się było trochę tą imprezą zainteresować... Program i skecze były zaje****e!! Nie wiem dlaczego takie negatywne komentarze na ich temat, ale przecież każdy ma inne poczucie humoru ;)
Avatar
thunder / 8 lipca 2015 o 17:31
0

Towarzystwo leży na środku, a dookoła tłumy na ścisk. HOREEEEE TO TO .......Nic dodać nic ująć. 

ja mam pytanie, a ci pośrodku to co oni za jedni, pleps na uboczu i z tyłu a ci w leżankach, pewnie nie dość że są bogaci to jeszcze dostali za darmochę bilet z Ratusza.

Kompromitacja dobrze Sowa cedzi na temat chorego kapitalizmu w Polsce. Jak to oglądałem to dziwnie mi się to kojarzyło. 

Avatar
Gość / 8 lipca 2015 o 10:01
0
Strasznie nędzne dowcipy.Ewidentna kampania wyborcza PO. Czy już nasze kabarety nie mają pomysłów na dobry żart. Jestem zmęczony tą polityką. człowiek myśli, że się zrelaksuje a tu znowu .... Porażka
Avatar
Gość / 8 lipca 2015 o 08:32
0

Ludzie, jak was czytam to mi ręce opadają... Jak się nic nie dzieje to źle, jak się dzieje to jeszcze gorzej, bo ktoś wydaje "wasze pieniądze"... Impreza moim zdaniem miała i plusy i minusy. Owszem, telebimy moim zdaniem były za nisko, ale skoro ponoć zależało to tylko od widzimisie telewizji, to psioczcie na TVP2. Nagłośnienie pewnie mogło być lepsze. Moim zdaniem scena była ustawiona w ten sposób, żeby pokazać zamek (który prezentował się pięknie), a w ten sposób Lublin. Kosztem tego weszło mniej ludzi, ale coś za coś. Impreza była darmowa, było tam dobrych parę tysięcy ludzi, więc jak sobie wyobrażacie posadzić wszystkich? To nie Arena! Jak się chciało siedzieć, to się pewnie trzeba było wcześniej zainteresować, a nie potem marudzić. Może jeszcze drinki z parasolką powinni wam pod nosek podstawiać? Za darmo oczywiście. A co do tych wszystkich biednych zmęczonych i mdlejących w tłumie... tak widziałam tych "biednych". Stałam akurat niedaleko ambulansu i przy mnie ratowniczka ochrzaniała po kolei ludzi, bo w taki upał nawet butelki wody sobie nie wzięli, to i mdleli. A cała reszta bliżej kamienic łoiła browary na potęgę. Przyszłam trochę po 20, ale to nie przeszkadzało, żeby butelki już się walały po chodnikach razem z ich właścicielami. Co do poziomu żartu nie wypowiadam się, bo poczucie humoru każdy ma inne.

Było fajnie, świetna dekoracja, dużo ludzi, darmowo, promocja Lublina. W czym jest problem? 

Ludzie, jak was czytam to mi ręce opadają... Jak się nic nie dzieje to źle, jak się dzieje to jeszcze gorzej, bo ktoś wydaje "wasze pieniądze"... Impreza moim zdaniem miała i plusy i minusy. Owszem, telebimy moim zdaniem były za nisko, ale skoro ponoć zależało to tylko od widzimisie telewizji, to psioczcie na TVP2. Nagłośnienie pewnie mogło być lepsze. Moim zdaniem scena była ustawiona w ten sposób, żeby pokazać zamek (który prezentował się pięknie), a w ten sposób Lublin. Kosztem tego weszło mniej ludzi, ale coś za coś. Impreza była darm... rozwiń

Avatar
Gość / 6 lipca 2015 o 14:43
0
Każdy ma prawo do innego poczucia humoru i czepianie się tych, którym się podobało, jest nie na miejscu. Według mnie są dwa plusy tej imprezy: 1) w mieście coś się działo (jak jest za mało wydarzeń kulturalnych, to dopiero psioczycie) 2) miliony ludzi mogły zobaczyć, że Lublin jest ładnym miastem (może ktoś będzie chciał zobaczyć je na żywo)
Avatar
Gość / 6 lipca 2015 o 12:58
0
Kiepskie kabarety, żarty mało zabawne. Ogólnie strata czasu i pieniędzy :-(
Avatar
Masza / 6 lipca 2015 o 11:31
0

jeszcze nie spotkałem sie z tak słabym poziomem żartu ...kompletnie robione na siłę ... łatwo wydajecie nasze pieniądze ...

Popieram.

Avatar
Gość / 6 lipca 2015 o 10:07
0
I teraz na tym cmentarzysku robi się koncerty i kabarety, ale jak ktoś już wspomniał lemingi są zadowolone.
Avatar
Gość / 6 lipca 2015 o 09:57
0
To nie jest zamek! Z zamku została tylko kaplica i baszta(Donżon) reszta została zrujnowana przez Szwedów i Ruskich. Następnie pod zaborami w tym miejscu wybudowano wiezienie. Przez 130 lat istnienia więzienia w celach zamku i baszty więziono przywódców powstania styczniowego, rewolucyjnych działaczy z lat 1904–1907, w latach międzywojennych czołowych działaczy komunistycznych. Podczas okupacji lubelski zamek był, po Majdanku, głównym ośrodkiem represji i terroru na Lubelszczyźnie. Po wojnie mieściło się w nim więzienie NKWD oraz UB i to jedno z najstraszniejszych miejsc w tym mieście! W 1954r na X-lecie PRL władze postanowiły zatrzeć czarny PR tego miejsca i przeznaczyły zamek na cele kulturalne oraz wybudować plac Zebrań Ludowych.
To nie jest zamek! Z zamku została tylko kaplica i baszta(Donżon) reszta została zrujnowana przez Szwedów i Ruskich. Następnie pod zaborami w tym miejscu wybudowano wiezienie. Przez 130 lat istnienia więzienia w celach zamku i baszty więziono przywódców powstania styczniowego, rewolucyjnych działaczy z lat 1904–1907, w latach międzywojennych czołowych działaczy komunistycznych. Podczas okupacji lubelski zamek był, po Majdanku, głównym ośrodkiem represji i terroru na Lubelszczyźnie. Po wojnie mieściło się w nim więzienie NKWD oraz UB i to j... rozwiń
Avatar
ania / 6 lipca 2015 o 09:22
0

Sam jesteś chała. zawsze znajdzie się jakiś Moher co mu nie dogodzi......najlepiej wyjedź z Polski a na pewno z Lublina i krzyżyk ci na drogę frajer

To ja już wolę być moherem niż lemingiem, któremu impreza się podobała, bo to nienajlepiej świadczy o poziomie lemingów właśnie.

Skecze nudne, chwilami wręcz żenujące. Jedynie scenografia była ok.

Zobacz wszystkie komentarze 57

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 0 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 1

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 9 6

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 1 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 13 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 11

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 42 43

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 8

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 21 5

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 154 18

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!