Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 marca 2013 r.
16:07
Edytuj ten wpis

Lubelska policja zaciąga sieć. Więcej etatów w drogówce

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 18 A A
Najbardziej niebezpiecznie jest na krajówkach przebiegających przez Lublin. Dlatego policjantów drog
Najbardziej niebezpiecznie jest na krajówkach przebiegających przez Lublin. Dlatego policjantów drog

Od kwietnia etatów w lubelskiej drogówce będzie prawie o połowę więcej niż teraz. To reakcja komendy na drastyczny wzrost liczby ofiar wypadków drogowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
1 kwietnia liczba etatów wydziału ruchu drogowego wzrośnie z 76 do 106. Jest mniej przestępstw, więc przesunąłem etaty z dochodzeniówki – poinformował Sławomir Góźdź, szef Komendy Miejskiej Policji, na wczorajszej sesji Rady Miasta w Lublinie.

– Czy to oznacza, że będzie więcej "sreberek”? – dopytywał Piotr Kowalczyk, przewodniczący rady. – Tak – postawił sprawę jasno Góźdź.

Czym zajmą się dodatkowe patrole? – Tym, czym pozostałe. Ale jeśli z najnowszych danych wynika, że najwięcej jest wypadków z udziałem pieszych, to musimy na to reagować. Chcemy też skrócić czas oczekiwania na przyjazd radiowozu na miejsce kolizji – dodaje komendant w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim.

Teraz średni czas oczekiwania wynosi ok. 11 minut. Średni, co oznacza, że niektórzy czekają po 40 minut i więcej, a takie skargi pojawiają się co jakiś czas.
Raport Komendy Miejskiej Policji za zeszły rok pokazuje wyraźnie, że przestępczość spada, ale jednocześnie spada poziom bezpieczeństwa na drogach. W ubiegłym roku na ulicach Lublina zginęło 25 osób, a 292 zostały ranne. W porównaniu z rokiem 2011 liczba ofiar śmiertelnych wzrosła o blisko 40 proc.

Najmniej bezpiecznie jest na prostych odcinkach dróg o dobrej nawierzchni. Szczególnie zagrożone są jezdnie w ciągu dróg krajowych nr 12 i 19. Od lat w niechlubnym rankingu prowadzi al. Kraśnicka: w ub.r. było tu 15 wypadków. 3 osoby zginęły, a 34 (dwukrotnie więcej niż w 2001 r.) zostały ranne. Na 2 miejsce, z 55 awansowała ul. Diamentowa. Tu znajduje się skrzyżowanie z ul. Wrotkowską, najgorsze w mieście pod względem liczby wypadków.

Bardzo źle jest na oznakowanych przejściach dla pieszych. W ub.r. doszło na nich do 40 wypadków, w których 6 osób zginęło, a 36 zostało rannych. – Ofiara wypadku często jest jego sprawcą, bo przechodzi w miejscu niewyznaczonym, na czerwonym świetle, albo za nic ma przepisy. Takich przypadków mamy połowę – przyznaje Góźdź.

Najbardziej niebezpieczne przejście znajduje się na al. Andersa. W zeszłym roku zginęły tu dwie osoby, niedawno doszło tu do kolejnego śmiertelnego wypadku. – Prosiłam o światła w tym miejscu, dostałam odpowiedź, że wszystko jest pod kontrolą. Od tamtej pory zginęli tam ludzie. Gdyby były światła, być może by żyli – skarżyła się Marta Wcisło (PO).

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ela / 22 marca 2013 o 21:00
0
[quote name='Gość' timestamp='1363976411' post='748842']
Diamentowa/Wrotkowska do złudzenia przypomina rondo, a rondem nie jest. Czy kogoś dziwi , że znajdujący się na "nierondzie" są przekonani że są na rondzie i wymuszają pierwszeństwo? Do tego skręcający z "nieronda" w lewo we Wrotkowską mają ograniczoną widoczność na miszczuf prostej pędzących w kierunku Krochmalnej.

Jeszcze lepsze jest "nierondo" Diamentowa/Krochmalna - wygląda jak rondo, nazywa się Rondo Represjonowanych Żołnierzy-Górników, a rondem nie jest!!!
A zjechać z niego w lewo w Krochmalną po prostu się nie da nie wymuszając pierwszeństwa na pędzących od Diamentowej.

Sprawę bezpieczeństwa w tych miejscach załatwiłoby zrobienie z "nierond" rond, tyle że to chyba za odważny pomysł dla "inrzynieruf od róhó"

A co do sieci i prędkości: cała Witosa od Doświadczalnej do Młyna Krauzego ma ograniczenie do 40 km/h i znak roboty drogowe. Robót drogowych nie ma, ale suszara i krokodyl w cytrynie czuwają
[/quote]dobrze gadasz-wreszcie ktoś rozgarnięty
[quote name='Gość' timestamp='1363976411' post='748842']
Diamentowa/Wrotkowska do złudzenia przypomina rondo, a rondem nie jest. Czy kogoś dziwi , że znajdujący się na "nierondzie" są przekonani że są na rondzie i wymuszają pierwszeństwo? Do tego skręcający z "nieronda" w lewo we Wrotkowską mają ograniczoną widoczność na miszczuf prostej pędzących w kierunku Krochmalnej.

Jeszcze lepsze jest "nierondo" Diamentowa/Krochmalna - wygląda jak rondo, nazywa się Rondo Represjon... rozwiń
Avatar
Gość / 22 marca 2013 o 19:20
0
Diamentowa/Wrotkowska do złudzenia przypomina rondo, a rondem nie jest. Czy kogoś dziwi , że znajdujący się na "nierondzie" są przekonani że są na rondzie i wymuszają pierwszeństwo? Do tego skręcający z "nieronda" w lewo we Wrotkowską mają ograniczoną widoczność na miszczuf prostej pędzących w kierunku Krochmalnej.

Jeszcze lepsze jest "nierondo" Diamentowa/Krochmalna - wygląda jak rondo, nazywa się Rondo Represjonowanych Żołnierzy-Górników, a rondem nie jest!!!
A zjechać z niego w lewo w Krochmalną po prostu się nie da nie wymuszając pierwszeństwa na pędzących od Diamentowej.

Sprawę bezpieczeństwa w tych miejscach załatwiłoby zrobienie z "nierond" rond, tyle że to chyba za odważny pomysł dla "inrzynieruf od róhó"

A co do sieci i prędkości: cała Witosa od Doświadczalnej do Młyna Krauzego ma ograniczenie do 40 km/h i znak roboty drogowe. Robót drogowych nie ma, ale suszara i krokodyl w cytrynie czuwają
Diamentowa/Wrotkowska do złudzenia przypomina rondo, a rondem nie jest. Czy kogoś dziwi , że znajdujący się na "nierondzie" są przekonani że są na rondzie i wymuszają pierwszeństwo? Do tego skręcający z "nieronda" w lewo we Wrotkowską mają ograniczoną widoczność na miszczuf prostej pędzących w kierunku Krochmalnej.

Jeszcze lepsze jest "nierondo" Diamentowa/Krochmalna - wygląda jak rondo, nazywa się Rondo Represjonowanych Żołnierzy-Górników, a rondem nie jest!!!
A zjechać z niego w ... rozwiń
Avatar
jeleń / 22 marca 2013 o 17:46
0
dojenie kasy i nic więcej
zobaczycie, że statystyki się nie poprawią!

to głupi piesi pchają się pod koła, sam takich sytuacji miałem mnóstwo,
a kilku kierowców miało pecha, że im wyszli przed maskę i już statystyki rosną
Avatar
RaPi / 22 marca 2013 o 17:34
0
Ach ta statystyka wzrost o 40% liczby ofiar śmiertelnych brzmi lepiej niż o 7osob. Założenia budżetowe trzeba wyrobić szkoda tylko ze im sie nie uda.
Avatar
OBI / 22 marca 2013 o 17:20
0
Więcej DROGÓWKI A MNIEJ PATROLI PREWENCJI !
Spytajcie się o to!
JAK BEDĄ COŚ DEMOLOWAĆ TO SIĘ NIE DOCZEKAMY NA PATROL!
Avatar
Henio / 22 marca 2013 o 15:28
0
COŚ ma być wczesną wiosną,dlatego pały się tak mobilizują.
Avatar
Gość / 22 marca 2013 o 14:55
0
[size=5]Ale w tej policji są "mózgi", jak więcej wypadków to wypuścić psiarnię na ulice. A przecież prościej by naprawić drogi i ilość wypadków diametralnie się zmniejszy. Ale wiadomej partii wiadomo o co chodzi. Ludzie zaczynają szeptać to trzeba wprowadzić zamordyzm i państwo policyjne dlatego będzie więcej psiarni na ulicach. Podobnie jak z radarami które miały służyć "bezpieczeństwu obywateli" a służą do łupienia obywateli[/size]
Avatar
Gość / 22 marca 2013 o 14:38
0
wpływy z podatków maleją, trzeba jakoś ratować budżet.
Avatar
frank / 22 marca 2013 o 13:34
0
Na skrzyżowaniu Diamentowej z Wrotkowską postawić światła trzeba, a z Krochmalną wcale nie jest lepiej...
Na temat Kunickiego nic sie nie mówi, ale przez fatalny stan "asfaltu" oraz brak świateł na skrzyżowniu z Głuską jest również wiele wypadków, na szczęście nikt jeszcze nie zginął, ale przez dziury w szosie ludzie nagle hamują i powodują tym kolizje. W miejscach gdzie tylko to możliwe i jest duży natlok pieszych powinno się robić przejścia podziemne, albo nadziemne (np. ul. Solidarności, Dr. M. Majdanka, Fabryczna, Krańcowa, Diamentowa, Zana...
Avatar
theyses books / 22 marca 2013 o 13:17
0
[quote name='schaboszczak' timestamp='1363953734' post='748668']
90% mandatów za drogowe wykroczenia jest właśnie za przekraczanie prędkości o kilkanaście km/godz w obszarze zabudowanym albo na jakichś drastycznych i mało uzasadnionych ograniczeniach.To że ty zapłaciłeś tylko jeden mandat nie jest dowodem na to, że ty jeździsz "przepisowo" tylko na to, że mało jeździsz i że jedynym przepisem, który interesuje psy są urzędowe ograniczenia prędkości, poza tym dozwolone jest wszystko. Dopraszam się łaskawego egzekwowania prawa w pełnym wymiarze a także bezwzględnego karania pieszych, rowerzystów, operatorów maszyn rolniczych itd., którzy nagminnie łamią nie tylko przepisy ale także najbardziej podstawowe zasady dyktowane przez zdrowy rozsądek.
[/quote]

Jest dokładnie tak, jak piszesz. Ja np. swój ostatni mandat dostałem jakieś 5 lat temu - właśnie za prędkość. Przegiąłem zdrowo - należało mi się. Tylko dlaczego srebro jechało za mną przez 15km? Jechało za mną dlatego, że mieli jeszcze nadzieję na jakąś podwójną ciągłą, wyprzedzanie na krzyżówce. Tak działa drogówka z LTM. Nie chodziło przecież o bezpieczeństwo, bo by mnie od razu zatrzymali za prędkość x2 poza zabudowanym.

Od tamtego czasu poruszam się z bacikiem na dachu i też nie ma żadnego mandatu.
[quote name='schaboszczak' timestamp='1363953734' post='748668']
90% mandatów za drogowe wykroczenia jest właśnie za przekraczanie prędkości o kilkanaście km/godz w obszarze zabudowanym albo na jakichś drastycznych i mało uzasadnionych ograniczeniach.To że ty zapłaciłeś tylko jeden mandat nie jest dowodem na to, że ty jeździsz "przepisowo" tylko na to, że mało jeździsz i że jedynym przepisem, który interesuje psy są urzędowe ograniczenia prędkości, poza tym dozwolone jest wszystko. Dopraszam się łaskaw... rozwiń
Avatar
ela / 22 marca 2013 o 21:00
0
[quote name='Gość' timestamp='1363976411' post='748842']
Diamentowa/Wrotkowska do złudzenia przypomina rondo, a rondem nie jest. Czy kogoś dziwi , że znajdujący się na "nierondzie" są przekonani że są na rondzie i wymuszają pierwszeństwo? Do tego skręcający z "nieronda" w lewo we Wrotkowską mają ograniczoną widoczność na miszczuf prostej pędzących w kierunku Krochmalnej.

Jeszcze lepsze jest "nierondo" Diamentowa/Krochmalna - wygląda jak rondo, nazywa się Rondo Represjonowanych Żołnierzy-Górników, a rondem nie jest!!!
A zjechać z niego w lewo w Krochmalną po prostu się nie da nie wymuszając pierwszeństwa na pędzących od Diamentowej.

Sprawę bezpieczeństwa w tych miejscach załatwiłoby zrobienie z "nierond" rond, tyle że to chyba za odważny pomysł dla "inrzynieruf od róhó"

A co do sieci i prędkości: cała Witosa od Doświadczalnej do Młyna Krauzego ma ograniczenie do 40 km/h i znak roboty drogowe. Robót drogowych nie ma, ale suszara i krokodyl w cytrynie czuwają
[/quote]dobrze gadasz-wreszcie ktoś rozgarnięty
[quote name='Gość' timestamp='1363976411' post='748842']
Diamentowa/Wrotkowska do złudzenia przypomina rondo, a rondem nie jest. Czy kogoś dziwi , że znajdujący się na "nierondzie" są przekonani że są na rondzie i wymuszają pierwszeństwo? Do tego skręcający z "nieronda" w lewo we Wrotkowską mają ograniczoną widoczność na miszczuf prostej pędzących w kierunku Krochmalnej.

Jeszcze lepsze jest "nierondo" Diamentowa/Krochmalna - wygląda jak rondo, nazywa się Rondo Represjon... rozwiń
Avatar
Gość / 22 marca 2013 o 19:20
0
Diamentowa/Wrotkowska do złudzenia przypomina rondo, a rondem nie jest. Czy kogoś dziwi , że znajdujący się na "nierondzie" są przekonani że są na rondzie i wymuszają pierwszeństwo? Do tego skręcający z "nieronda" w lewo we Wrotkowską mają ograniczoną widoczność na miszczuf prostej pędzących w kierunku Krochmalnej.

Jeszcze lepsze jest "nierondo" Diamentowa/Krochmalna - wygląda jak rondo, nazywa się Rondo Represjonowanych Żołnierzy-Górników, a rondem nie jest!!!
A zjechać z niego w lewo w Krochmalną po prostu się nie da nie wymuszając pierwszeństwa na pędzących od Diamentowej.

Sprawę bezpieczeństwa w tych miejscach załatwiłoby zrobienie z "nierond" rond, tyle że to chyba za odważny pomysł dla "inrzynieruf od róhó"

A co do sieci i prędkości: cała Witosa od Doświadczalnej do Młyna Krauzego ma ograniczenie do 40 km/h i znak roboty drogowe. Robót drogowych nie ma, ale suszara i krokodyl w cytrynie czuwają
Diamentowa/Wrotkowska do złudzenia przypomina rondo, a rondem nie jest. Czy kogoś dziwi , że znajdujący się na "nierondzie" są przekonani że są na rondzie i wymuszają pierwszeństwo? Do tego skręcający z "nieronda" w lewo we Wrotkowską mają ograniczoną widoczność na miszczuf prostej pędzących w kierunku Krochmalnej.

Jeszcze lepsze jest "nierondo" Diamentowa/Krochmalna - wygląda jak rondo, nazywa się Rondo Represjonowanych Żołnierzy-Górników, a rondem nie jest!!!
A zjechać z niego w ... rozwiń
Avatar
jeleń / 22 marca 2013 o 17:46
0
dojenie kasy i nic więcej
zobaczycie, że statystyki się nie poprawią!

to głupi piesi pchają się pod koła, sam takich sytuacji miałem mnóstwo,
a kilku kierowców miało pecha, że im wyszli przed maskę i już statystyki rosną
Avatar
RaPi / 22 marca 2013 o 17:34
0
Ach ta statystyka wzrost o 40% liczby ofiar śmiertelnych brzmi lepiej niż o 7osob. Założenia budżetowe trzeba wyrobić szkoda tylko ze im sie nie uda.
Avatar
OBI / 22 marca 2013 o 17:20
0
Więcej DROGÓWKI A MNIEJ PATROLI PREWENCJI !
Spytajcie się o to!
JAK BEDĄ COŚ DEMOLOWAĆ TO SIĘ NIE DOCZEKAMY NA PATROL!
Avatar
Henio / 22 marca 2013 o 15:28
0
COŚ ma być wczesną wiosną,dlatego pały się tak mobilizują.
Avatar
Gość / 22 marca 2013 o 14:55
0
[size=5]Ale w tej policji są "mózgi", jak więcej wypadków to wypuścić psiarnię na ulice. A przecież prościej by naprawić drogi i ilość wypadków diametralnie się zmniejszy. Ale wiadomej partii wiadomo o co chodzi. Ludzie zaczynają szeptać to trzeba wprowadzić zamordyzm i państwo policyjne dlatego będzie więcej psiarni na ulicach. Podobnie jak z radarami które miały służyć "bezpieczeństwu obywateli" a służą do łupienia obywateli[/size]
Avatar
Gość / 22 marca 2013 o 14:38
0
wpływy z podatków maleją, trzeba jakoś ratować budżet.
Avatar
frank / 22 marca 2013 o 13:34
0
Na skrzyżowaniu Diamentowej z Wrotkowską postawić światła trzeba, a z Krochmalną wcale nie jest lepiej...
Na temat Kunickiego nic sie nie mówi, ale przez fatalny stan "asfaltu" oraz brak świateł na skrzyżowniu z Głuską jest również wiele wypadków, na szczęście nikt jeszcze nie zginął, ale przez dziury w szosie ludzie nagle hamują i powodują tym kolizje. W miejscach gdzie tylko to możliwe i jest duży natlok pieszych powinno się robić przejścia podziemne, albo nadziemne (np. ul. Solidarności, Dr. M. Majdanka, Fabryczna, Krańcowa, Diamentowa, Zana...
Avatar
theyses books / 22 marca 2013 o 13:17
0
[quote name='schaboszczak' timestamp='1363953734' post='748668']
90% mandatów za drogowe wykroczenia jest właśnie za przekraczanie prędkości o kilkanaście km/godz w obszarze zabudowanym albo na jakichś drastycznych i mało uzasadnionych ograniczeniach.To że ty zapłaciłeś tylko jeden mandat nie jest dowodem na to, że ty jeździsz "przepisowo" tylko na to, że mało jeździsz i że jedynym przepisem, który interesuje psy są urzędowe ograniczenia prędkości, poza tym dozwolone jest wszystko. Dopraszam się łaskawego egzekwowania prawa w pełnym wymiarze a także bezwzględnego karania pieszych, rowerzystów, operatorów maszyn rolniczych itd., którzy nagminnie łamią nie tylko przepisy ale także najbardziej podstawowe zasady dyktowane przez zdrowy rozsądek.
[/quote]

Jest dokładnie tak, jak piszesz. Ja np. swój ostatni mandat dostałem jakieś 5 lat temu - właśnie za prędkość. Przegiąłem zdrowo - należało mi się. Tylko dlaczego srebro jechało za mną przez 15km? Jechało za mną dlatego, że mieli jeszcze nadzieję na jakąś podwójną ciągłą, wyprzedzanie na krzyżówce. Tak działa drogówka z LTM. Nie chodziło przecież o bezpieczeństwo, bo by mnie od razu zatrzymali za prędkość x2 poza zabudowanym.

Od tamtego czasu poruszam się z bacikiem na dachu i też nie ma żadnego mandatu.
[quote name='schaboszczak' timestamp='1363953734' post='748668']
90% mandatów za drogowe wykroczenia jest właśnie za przekraczanie prędkości o kilkanaście km/godz w obszarze zabudowanym albo na jakichś drastycznych i mało uzasadnionych ograniczeniach.To że ty zapłaciłeś tylko jeden mandat nie jest dowodem na to, że ty jeździsz "przepisowo" tylko na to, że mało jeździsz i że jedynym przepisem, który interesuje psy są urzędowe ograniczenia prędkości, poza tym dozwolone jest wszystko. Dopraszam się łaskaw... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 1 0

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 1 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 6 6

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 8 10

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz 38 35

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 7

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 10 5

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 131 16

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 7 2

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 4 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!