Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 maja 2016 r.
15:17

Lubelska Straż Miejska wlepia mandaty jak mało która

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 14 A A

Sonda: Jak oceniasz lubelską Straż Miejską?

Liczba głosów: 595
81.68%
Źle
10.42%
Dobrze
7.9%
Nie mam zdania

Lubelska Straż Miejska wlepia mandaty jak mało która, do jednej interwencji jechała 5 godzin, a jej skutery stoją bezużytecznie, bo zbyt modne są rowery – wytyka Najwyższa Izba Kontroli. Ale zauważa też, że nasza straż należy do najtańszych, a strażnicy do najbardziej wydajnych.

Najwyższa Izba Kontroli wzięła pod lupę straże z 16 miast wojewódzkich i badała ich pracę w latach 2012–14. Żadnej nie wystawiła oceny negatywnej, pozostałe oceniła lepiej i gorzej, a nasza straż znalazła się wśród tych sześciu gorszych.

Interwencja po 5 godzinach

Najgorzej brzmi w tym raporcie czas oczekiwania na jedną z interwencji: 5 godzin, 24 minuty, 28 sekund. – Tego dnia było duże obłożenie patroli – tłumaczy Robert Gogola, rzecznik lubelskiej straży. – Inne zgłoszenia były ważniejsze i tam konieczna była natychmiastowa reakcja, a ta interwencja musiała czekać – dodaje. Lubelski wynik i tak blednie w porównaniu z tym ze Szczecina: 15 dni, 5 godzin i 25 minut.

Nasza straż jest w gronie najtańszych. Utrzymanie jednego funkcjonariusza kosztuje średnio 69,5 tys. zł rocznie. Na całą straż każdy mieszkaniec Lublina płaci 23,47 zł, podczas gdy warszawiak 75 zł, a gdańszczanin 40. Są też jednostki tańsze od naszej, rekordowa jest zielonogórska: 14 zł rocznie, która jest też najmniej wydajną: na jednego funkcjonariusza przypada rocznie 559 interwencji, podczas gdy u nas 1745, co stawia Lublin na 5. miejscu. Najbardziej wydajni są mundurowi ze Szczecina: 2005 interwencji.

NIK zauważa, że wydajność strażników „nie była rekompensowana poziomem wynagrodzeń”. Pośrednio przyznaje to sam prezydent Lublina, który mówi, że jeśli poprawi się „atrakcyjność wynagrodzeń”, przybędzie też świeżej krwi.

Strażnik nie lubi pouczać

Nasza straż jest w czołówce, jeśli chodzi o mandaty. Od strażników z Lublina bardziej surowi okazali się tylko wrocławscy. U nas mandatem kończy się 75,5 proc. interwencji (we Wrocławiu 82,7 proc.) i to mimo powtarzanych deklaracji, że nie o karanie chodzi w tej pracy.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
vvv / 6 maja 2016 o 13:01
0

Zlikwidować straż Miejska a pieniądze przekazać na nowe etaty dla POLICJI

taaa bo ci to się napracują...

Avatar
Steff / 6 maja 2016 o 08:38
0

Za mało mandatów piszą baranom którzy parkują byle jak na osiedlach. Może jest mało miejsc ale to nie powód by zastawiac dojazdy i chodniki. Popieram straż miejska porządek musi być a nie ciężko z wózkiem przejść

Sam jesteś baran. I właściwie tyle... 
Nie zarobiło się na auto i jest się wściekłym na wszystkich "samochodziarzy"?? A fakty są takie, że na starszych osiedlach ZUPEŁNIE nie ma gdzie zaparkować! Ludzie mają samochody i będą mieć! Mogą nimi jeździć lub jeździć rowerami, ale auta będą mieć (z wyjątkiem może takich nieudaczników, jak ty ;) ) I administracje osiedli zamiast umożliwić zaparkowanie auta w odpowiednim miejscu, za każdym remontem uliczki osiedlowej zmniejszają ilość miejsc do zaparkowania. A te wielkie PŁATNE, acz nie strzeżone parkingi...? Płać, płać, płać... A gdyby to były ogólnodostępne miejsca? Sporo problemów parkingowych  by się rozwiązało... No ale kasy by nie było ;) Płać za chwilę postoju w centrum (OK!), ale płać też, gdy stoisz pod swoim blokiem! Za powietrze do oddychania też płać! 
I jeszcze tacy "wpisywacze"   :(. A może się człowieku jakąś robotą zajmij? I czasu bezużytecznie nie będziesz tracić i na swoje auto zarobisz. I nie będziesz wrogiem dla ludzi.

Sam jesteś baran. I właściwie tyle... 
Nie zarobiło się na auto i jest się wściekłym na wszystkich "samochodziarzy"?? A fakty są takie, że na starszych osiedlach ZUPEŁNIE nie ma gdzie zaparkować! Ludzie mają samochody i będą mieć! Mogą nimi jeździć lub jeździć rowerami, ale auta będą mieć (z wyjątkiem może takich nieudaczników, jak ty ;) ) I administracje osiedli zamiast umożliwić zaparkowanie auta w odpowiednim miejscu, za każdym remontem uliczki osiedlowej zmniejszają ilość miejsc do zaparkowania. A te wielkie PŁA... rozwiń

Avatar
jo_gurt / 6 maja 2016 o 06:16
0

Za mało mandatów piszą baranom którzy parkują byle jak na osiedlach. Może jest mało miejsc ale to nie powód by zastawiac dojazdy i chodniki. Popieram straż miejska porządek musi być a nie ciężko z wózkiem przejść

Prawdę mówisz. Regularnie zastanawianie miejsc dla niepełnosprawnych przez leniwe buractwo to też norma. Wstyd.

I nadmienię, że nie jestem tylko pieszym, ale też i kierowcą. 

Avatar
Gość / 5 maja 2016 o 22:21
0
u mnie na osiedlu właśnie parkują pojazdy jak chcą dzwoniłem do SM i panowie byli i sytuacja jest taka jak na większości osiedli, spółdzielnie źle stawiają znaki i oni nic nie mogą zrobić bo jest złe oznakowanie, faktycznie racja jeden strażnik mi wytłumaczył że nie może być tak że jest strefa zamieszkania, czyli parkowanie w wyznaczonych miejscach, a miejsc wyznaczonych nie ma, to raz a dwa za parkowanie po za wyznaczonym miejscem w tej strefie jest mandat, to jak może być jednocześnie nakaz parkowania w wyznaczonych miejscach ( czyli w innych mandat i zakaz zatrzymywania też mandat).
u mnie na osiedlu właśnie parkują pojazdy jak chcą dzwoniłem do SM i panowie byli i sytuacja jest taka jak na większości osiedli, spółdzielnie źle stawiają znaki i oni nic nie mogą zrobić bo jest złe oznakowanie, faktycznie racja jeden strażnik mi wytłumaczył że nie może być tak że jest strefa zamieszkania, czyli parkowanie w wyznaczonych miejscach, a miejsc wyznaczonych nie ma, to raz a dwa za parkowanie po za wyznaczonym miejscem w tej strefie jest mandat, to jak może być jednocześnie nakaz parkowania w wyznaczonych miejscach ( czyli w in... rozwiń
Avatar
Gość / 5 maja 2016 o 21:29
0
Zlikwidować straż Miejska a pieniądze przekazać na nowe etaty dla POLICJI
Avatar
Gość / 5 maja 2016 o 20:28
0
Ile mandatów wystawiła SIELEWICZ MAGDALENA strażnik miejski????
Avatar
uyt / 5 maja 2016 o 20:26
0

Lipiec 2015 siedze na ławce z zimnym piwem na konkretnym zadupiu na Czechowie,szkoły brak,ludzie nie chodzą temperatura ponad 30 podjechali i 100 mandatu,pytam komu przeszkadzam z tym piwem?Nas to nie interesuje,porąbany kraj jakbym wódę chlał to ok ale piwo????

Avatar
Gość / 5 maja 2016 o 19:17
0
NORMALNE MIASTA LIKWIDUJĄ ZAKAŁĘ W POSTACI STRAŻY MIEJSKIEJ - 69.000 TO ŚREDNI KOSZT STRAŻNIKA,( OPŁACAMY TO Z NASZYCH PODATKÓW): Z TEGO CO WIEM, TO JEST ICH PONAD SETKA CZYLI ROCZNIE MIASTO LUBLIN WYDAJE OK. 7 MLN ZŁ NA NIKOMU NIEPOTRZEBNYCH OBIBOKÓW POTRAFIĄCYCH GANIAĆ STARUSZKI HANDLUJĄCE NA TARGU- ALE NIGDY W ŻYCIU NIE ZACZEPIĄ HANDLARZY PAPIEROSAMI POD NOVĄ - LEPIEJ TO PRZEKAZAĆ POLICJI TE PIENIĄDZE, WYSTARCZY NA OK. STU POLICJANTÓW. MIESZKAŃCY LUBLINA ZRÓBMY REFERENDUM, CZY TE OBIBOKI SĄ KOMUKOLWIEK POTRZEBNE
Avatar
skromny hydraulik ... / 5 maja 2016 o 18:27
0

...każdy mandat jest konsekwencją nieprzestrzegania  norm współżycia społecznego uregulowanego prawem. Za nic nie wystawiają! Bezmyślne parkowanie, zaśmiecanie miejsc publicznych itd. kosztuje nas wszystkich! Niech więc ci nie przestrzegający ponoszą chociażby małą część wspólnych kosztów! Osobiście nie mam nic przeciw SM. Na naszej uliczce wszyscy mieszkańcy szanują siebie i nie pozwolą, aby ich goście/odwiedzający zastawiali przejazd lub wąski trotuar. Po prostu otwiera się bramę wjazdową do posesji i tam należy parkować. Jeśli jest ich więcej, niż dostępnych miejsc, to pomykają kilkaset metrów na piechotę! Wszystkie pozbawione merytoryki zarzuty pod adresem tej służby uważam za kompletnie bezzasadne. Bez nich wiele miejsc w Lublinie byłoby całkowicie niedostępnych!

...każdy mandat jest konsekwencją nieprzestrzegania  norm współżycia społecznego uregulowanego prawem. Za nic nie wystawiają! Bezmyślne parkowanie, zaśmiecanie miejsc publicznych itd. kosztuje nas wszystkich! Niech więc ci nie przestrzegający ponoszą chociażby małą część wspólnych kosztów! Osobiście nie mam nic przeciw SM. Na naszej uliczce wszyscy mieszkańcy szanują siebie i nie pozwolą, aby ich goście/odwiedzający zastawiali przejazd lub wąski trotuar. Po prostu otwiera się bramę wjazdową do posesji i tam należy parkować.... rozwiń

Avatar
Gość / 5 maja 2016 o 16:56
0
kiedy w końcu ta straż zostanie rozwiązana.
Avatar
vvv / 6 maja 2016 o 13:01
0

Zlikwidować straż Miejska a pieniądze przekazać na nowe etaty dla POLICJI

taaa bo ci to się napracują...

Avatar
Steff / 6 maja 2016 o 08:38
0

Za mało mandatów piszą baranom którzy parkują byle jak na osiedlach. Może jest mało miejsc ale to nie powód by zastawiac dojazdy i chodniki. Popieram straż miejska porządek musi być a nie ciężko z wózkiem przejść

Sam jesteś baran. I właściwie tyle... 
Nie zarobiło się na auto i jest się wściekłym na wszystkich "samochodziarzy"?? A fakty są takie, że na starszych osiedlach ZUPEŁNIE nie ma gdzie zaparkować! Ludzie mają samochody i będą mieć! Mogą nimi jeździć lub jeździć rowerami, ale auta będą mieć (z wyjątkiem może takich nieudaczników, jak ty ;) ) I administracje osiedli zamiast umożliwić zaparkowanie auta w odpowiednim miejscu, za każdym remontem uliczki osiedlowej zmniejszają ilość miejsc do zaparkowania. A te wielkie PŁATNE, acz nie strzeżone parkingi...? Płać, płać, płać... A gdyby to były ogólnodostępne miejsca? Sporo problemów parkingowych  by się rozwiązało... No ale kasy by nie było ;) Płać za chwilę postoju w centrum (OK!), ale płać też, gdy stoisz pod swoim blokiem! Za powietrze do oddychania też płać! 
I jeszcze tacy "wpisywacze"   :(. A może się człowieku jakąś robotą zajmij? I czasu bezużytecznie nie będziesz tracić i na swoje auto zarobisz. I nie będziesz wrogiem dla ludzi.

Sam jesteś baran. I właściwie tyle... 
Nie zarobiło się na auto i jest się wściekłym na wszystkich "samochodziarzy"?? A fakty są takie, że na starszych osiedlach ZUPEŁNIE nie ma gdzie zaparkować! Ludzie mają samochody i będą mieć! Mogą nimi jeździć lub jeździć rowerami, ale auta będą mieć (z wyjątkiem może takich nieudaczników, jak ty ;) ) I administracje osiedli zamiast umożliwić zaparkowanie auta w odpowiednim miejscu, za każdym remontem uliczki osiedlowej zmniejszają ilość miejsc do zaparkowania. A te wielkie PŁA... rozwiń

Avatar
jo_gurt / 6 maja 2016 o 06:16
0

Za mało mandatów piszą baranom którzy parkują byle jak na osiedlach. Może jest mało miejsc ale to nie powód by zastawiac dojazdy i chodniki. Popieram straż miejska porządek musi być a nie ciężko z wózkiem przejść

Prawdę mówisz. Regularnie zastanawianie miejsc dla niepełnosprawnych przez leniwe buractwo to też norma. Wstyd.

I nadmienię, że nie jestem tylko pieszym, ale też i kierowcą. 

Avatar
Gość / 5 maja 2016 o 22:21
0
u mnie na osiedlu właśnie parkują pojazdy jak chcą dzwoniłem do SM i panowie byli i sytuacja jest taka jak na większości osiedli, spółdzielnie źle stawiają znaki i oni nic nie mogą zrobić bo jest złe oznakowanie, faktycznie racja jeden strażnik mi wytłumaczył że nie może być tak że jest strefa zamieszkania, czyli parkowanie w wyznaczonych miejscach, a miejsc wyznaczonych nie ma, to raz a dwa za parkowanie po za wyznaczonym miejscem w tej strefie jest mandat, to jak może być jednocześnie nakaz parkowania w wyznaczonych miejscach ( czyli w innych mandat i zakaz zatrzymywania też mandat).
u mnie na osiedlu właśnie parkują pojazdy jak chcą dzwoniłem do SM i panowie byli i sytuacja jest taka jak na większości osiedli, spółdzielnie źle stawiają znaki i oni nic nie mogą zrobić bo jest złe oznakowanie, faktycznie racja jeden strażnik mi wytłumaczył że nie może być tak że jest strefa zamieszkania, czyli parkowanie w wyznaczonych miejscach, a miejsc wyznaczonych nie ma, to raz a dwa za parkowanie po za wyznaczonym miejscem w tej strefie jest mandat, to jak może być jednocześnie nakaz parkowania w wyznaczonych miejscach ( czyli w in... rozwiń
Avatar
Gość / 5 maja 2016 o 21:29
0
Zlikwidować straż Miejska a pieniądze przekazać na nowe etaty dla POLICJI
Avatar
Gość / 5 maja 2016 o 20:28
0
Ile mandatów wystawiła SIELEWICZ MAGDALENA strażnik miejski????
Avatar
uyt / 5 maja 2016 o 20:26
0

Lipiec 2015 siedze na ławce z zimnym piwem na konkretnym zadupiu na Czechowie,szkoły brak,ludzie nie chodzą temperatura ponad 30 podjechali i 100 mandatu,pytam komu przeszkadzam z tym piwem?Nas to nie interesuje,porąbany kraj jakbym wódę chlał to ok ale piwo????

Avatar
Gość / 5 maja 2016 o 19:17
0
NORMALNE MIASTA LIKWIDUJĄ ZAKAŁĘ W POSTACI STRAŻY MIEJSKIEJ - 69.000 TO ŚREDNI KOSZT STRAŻNIKA,( OPŁACAMY TO Z NASZYCH PODATKÓW): Z TEGO CO WIEM, TO JEST ICH PONAD SETKA CZYLI ROCZNIE MIASTO LUBLIN WYDAJE OK. 7 MLN ZŁ NA NIKOMU NIEPOTRZEBNYCH OBIBOKÓW POTRAFIĄCYCH GANIAĆ STARUSZKI HANDLUJĄCE NA TARGU- ALE NIGDY W ŻYCIU NIE ZACZEPIĄ HANDLARZY PAPIEROSAMI POD NOVĄ - LEPIEJ TO PRZEKAZAĆ POLICJI TE PIENIĄDZE, WYSTARCZY NA OK. STU POLICJANTÓW. MIESZKAŃCY LUBLINA ZRÓBMY REFERENDUM, CZY TE OBIBOKI SĄ KOMUKOLWIEK POTRZEBNE
Avatar
skromny hydraulik ... / 5 maja 2016 o 18:27
0

...każdy mandat jest konsekwencją nieprzestrzegania  norm współżycia społecznego uregulowanego prawem. Za nic nie wystawiają! Bezmyślne parkowanie, zaśmiecanie miejsc publicznych itd. kosztuje nas wszystkich! Niech więc ci nie przestrzegający ponoszą chociażby małą część wspólnych kosztów! Osobiście nie mam nic przeciw SM. Na naszej uliczce wszyscy mieszkańcy szanują siebie i nie pozwolą, aby ich goście/odwiedzający zastawiali przejazd lub wąski trotuar. Po prostu otwiera się bramę wjazdową do posesji i tam należy parkować. Jeśli jest ich więcej, niż dostępnych miejsc, to pomykają kilkaset metrów na piechotę! Wszystkie pozbawione merytoryki zarzuty pod adresem tej służby uważam za kompletnie bezzasadne. Bez nich wiele miejsc w Lublinie byłoby całkowicie niedostępnych!

...każdy mandat jest konsekwencją nieprzestrzegania  norm współżycia społecznego uregulowanego prawem. Za nic nie wystawiają! Bezmyślne parkowanie, zaśmiecanie miejsc publicznych itd. kosztuje nas wszystkich! Niech więc ci nie przestrzegający ponoszą chociażby małą część wspólnych kosztów! Osobiście nie mam nic przeciw SM. Na naszej uliczce wszyscy mieszkańcy szanują siebie i nie pozwolą, aby ich goście/odwiedzający zastawiali przejazd lub wąski trotuar. Po prostu otwiera się bramę wjazdową do posesji i tam należy parkować.... rozwiń

Avatar
Gość / 5 maja 2016 o 16:56
0
kiedy w końcu ta straż zostanie rozwiązana.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie 0 0

Blisko 150 harcerzy pochodzących z Lubelskiego zostało w środę ewakuowanych z dwóch obozów w lesie w pobliżu miejscowości Wiosna (województwo świętokrzyskie). Harcerze zostali przetransportowani m.in. do szkoły w Dziebałtowie.

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie 2 0

Do 16 sierpnia premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić datę jesiennych wyborów samorządowych. Wtedy formalnie ruszy kampania wyborcza. Kandydaci już się do niej szykują – wolnych billboardów już praktycznie nie ma.

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież 1 0

Z zespołem rozstał się Łukasz Kandora, najbardziej doświadczony zawodnik

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie 10 1

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem, które w czwartek mogą pojawić się w naszym województwie.

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony 0 9

Miasto ogłosiło przetarg na urządzenie nowego odcinka parku między ul. Jana Pawła II a Poznańską. Oznacza to, że od os. Górki będzie można się przespacerować, choć z jedną przeszkodą, aż do sklepów przy Orkana. W planach jest też przedłużenie parku Jana Pawła II w przeciwnym kierunku, do Nadbystrzyckiej.

Nieudany występ Kingi Kołosińskiej na zawodach w Szwajcarii

Nieudany występ Kingi Kołosińskiej na zawodach w Szwajcarii 1 0

Siatkówka plażowa Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek zaliczyły nieudany turniej w Gstaad. Polki pożegnały się z imprezą już po fazie grupowej

Radny wywiózł śmieci z cmentarza pod las. "Zrobiłem to w dobrej wierze" [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Radny wywiózł śmieci z cmentarza pod las. "Zrobiłem to w dobrej wierze" [zdjęcia] 17 16

– Zrobiłem to w dobrej wierze – przekonuje Stanisław Sokół, radny gminy Borki w powiecie radzyńskim, który został przyłapany na wywożeniu odpadów z cmentarza w Woli Osowińskiej. Śmieci wysypał pod lasem i przysypał ziemią. – Widziałem taką potrzebę, bo to zwyczajnie śmierdziało – tłumaczy.

Kamil Janicki, „Epoka milczenia”

Kamil Janicki, „Epoka milczenia” 0 0

Szokujący jest obraz międzywojennej Polski w „Epoce milczenia”. Gwałty, pedofilia, handel żywym towarem, wreszcie „zwyczajne” bicie – to sytuacje znane z kronik kryminalnych także i dzisiaj. Szokuje jednak to, że w opisywanych przez Kamila Janickiego przypadkach role często się zamieniają. To ofiara jest stawiana w roli winnego. A jeśli nawet nie, to znikąd nie znajduje pomocy. To przestępca jest przez aparat ścigania tłumaczony, że został sprowokowany, że ofiara sama tego chciała. I choć wiele się w tych kwestiach zmieniło, i w wielu kręgach nie ma już przyzwolenia na takie zachowania, to wciąż zdarzają się sytuacje całkiem podobne. Właśnie dlatego – tłumaczy autor – powstała ta książka.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych. 0 0

Z całą pewnością każdy z nas chciałby móc pochwalić się obezwładniającym, pięknym uśmiechem i zdrowymi zębami. Prawda jest jednak taka, że wciąż bardzo dużo osób ma problemy z uzębieniem, przez co niestety stosunkowo rzadko się uśmiechamy. Posiadanie kompletnego uzębienia jest ważne nie tylko pod względem estetycznym, ale również – a może przede wszystkim - z powodów zdrowotnych. Musimy wiedzieć, że nawet utrata jednego zęba wpływa negatywnie na nasz zgryz. Braki w uzębieniu sprawiają, że niemożliwe jest prawidłowe rozdrobnienie pokarmu, co może mieć niekorzystny wpływ na pracę naszego układu trawiennego. Każdy utracony ząb to również wolna przestrzeń pomiędzy zębami – zęby sąsiadujące od góry lub od dołu – nie napotykając na kontakt, mają tendencję do „wysuwania się”; zęby sąsiadujące w ramach szczęki czy żuchwy – mogą się przesuwać czy przemieszczać powodując przeróżne komplikacje, które często kończą się interwencją ortodonty.

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian?

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian? 2

Wydajna sprzedaż produktów i usług nie może istnieć bez efektywnej reklamy. Większość osób prowadzących firmy doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Niestety, inwestycja w reklamę często okazuje się zupełnie nietrafiona, a człowiek zastanawia się - dlaczego? Co się stało, że pomimo sporych kosztów, poniesionych na rozpropagowanie marki, klientów wcale nie przybyło? Problem tkwi najprawdopodobniej w formie reklamy.

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie 2 4

Podopieczni Łukasza Gieresza w pierwszym swoim sparingu w tym okresie przygotowawczym rozbili aż 7:1 beniaminka IV ligi Start Krasnystaw.

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia]
galeria

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia] 13 8

Groźny wypadek w miejscowości Krupe. Na prostym odcinku drogi zderzyły się czołowo dwa volkswageny.

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą
Po naszej publikacji

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą 66 7

Prokuratura zajmie się sprawą śmierci 26-latka z okolic Poniatowej. Kamil Gnaś mimo silnego bólu, gorączki i wymiotów nie został przyjęty do miejscowego szpitala. Zmarł po kilku dniach.

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup”

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup” 1 0

W Narolu został rozegrany IV Turniej Oldbojów 35+ „Parkowa Cup”. W zawodach triumfował zespół Traper Lubaczów, który pokonał w finale ekipę gospodarzy dopiero po rzutach karnych (3:2)

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun
28 lipca 2018, 15:00

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun 3 1

Co Gdzie Kiedy.Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają na wernisaż wystawy Ewy Braun Odtwarzanie minionych światów... Otwarcie ekspozycji odbędzie się 28 lipca o godz. 15 i towarzyszyć będzie Festiwalowi Dwa Brzegi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!