Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 stycznia 2018 r.
8:04

Lubelski zakonnik oskarża nie tylko o. Rydzyka. Księża komentują słowa dominikanina

0 166 A A
* Z ostatnich danych Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego wynika, że w niedzielnej mszy uczestniczy tylko 36,7 proc. katolików. W 2016 r. liczba ta spadła w porównaniu z 2015 r. o ponad 3 proc. – To najmniej w powojennej historii Polski – zauważa o. Ludwik Wiśniewski
* Z ostatnich danych Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego wynika, że w niedzielnej mszy uczestniczy tylko 36,7 proc. katolików. W 2016 r. liczba ta spadła w porównaniu z 2015 r. o ponad 3 proc. – To najmniej w powojennej historii Polski – zauważa o. Ludwik Wiśniewski (fot. Karol Zienkiewicz / archiwum)

O „parodii chrześcijaństwa”, „nienawiści na ulicach” i „comiesięcznej profanacji krzyża” mówi o. Ludwik Wiśniewski. Lubelski dominikanin nie szczędzi ostrych słów nie tylko mediom o. Tadeusza Rydzyka, ale i rządzącym. A do Episkopatu apeluje o zabranie głosu. – Ja naprawdę chciałbym, żeby biskupi na ten apel odpowiedzieli – komentuje jeden z lubelskich księży.

„W Polsce umiera chrześcijaństwo. Wykorzenili je gorliwi członkowie Kościoła” – napisał w ostatnim wydaniu „Tygodnika Powszechnego” o. Ludwik Wiśniewski. Tak lubelski zakonnik, znany duszpasterz akademicki, działacz opozycji antykomunistycznej, uhonorowany m.in. przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, komentuje ostatnie dane Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego. Wynika z nich, że liczba wiernych chodzących na msze dramatycznie spada *.

„Co się takiego stało?” – pyta o. Wiśniewski w tekście pt. „Oskarżam”. I odpowiada: „Wprowadziliśmy w naszą religijność element, który ją rozsadza: wrogość”.

Jako przykład zakonnik podaje stosunek polskiego Kościoła do uchodźców i migrantów. „Aż się wierzyć nie chce, jak bardzo wrogość zagościła w głowach polskich katolików” – pisze dominikanin. „Kilkanaście dni temu jeden z bliskich mi zasłużonych kapłanów powiedział: Na szczęście nasz rząd nie wpuścił tej dziczy do Polski… To nie są ludzie, ale DZICZ…”

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 25,00 zł
 • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 30 dni
 • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
 • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
90 dni
koszt: 70,00 zł
 • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 90 dni
 • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
 • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
180 dni
koszt: 140,00 zł
 • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 180 dni
 • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
 • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
360 dni
koszt: 260,00 zł
 • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 360 dni
 • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
 • Brak reklam w naszym serwisie*
* poza reklamami w treściach wideo z zewnętrznych serwisów

Komentarze 166

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 stycznia 2018 r. o 12:11
+2
brawo dla o.Ludwika za odwagę,nie boi się krytyki sługusów rydzyka,mdli mnie jak politycy właża bez wazeliny temu rydzykowi,ludzie nie chodzą do kościola bo nie chca słuchać księży polityków i tego jadu z rydzykowej tv.
Avatar
moly / 18 stycznia 2018 r. o 11:52
+2
Nie przyciąga??? hahaha byłeś tam kiedyś , widziałeś? I to jest dowód na to jak się kłamie w żywe oczy. U Dominikanów jest bardzo dużo młodzieży, bardzo...i wiernych w różnym wieku. Natomiast zgodzę się, że nie ma za dużo seniorów, bo oni wierzą w Ojca Rydzyka. A Ojciec Ludwik mówi świętą prawdę, też tak uważam.
Avatar
Gość / 18 stycznia 2018 r. o 11:36
+2
Jeśli Kościół Katolicki nie odetnie bardzo wyraźnie od nienawiści i pogardy jaką uprawiają prawicowi politycy to wierni których oburza ta hipokryzja będą stopniowo odchodzić od Kościoła.
Avatar
Gość / 18 stycznia 2018 r. o 11:28
+2
Zgadzam się z wypowiedziami o. Wiśniewski. Hierarchowie Kościoła Katolickiego zbyt cicho wypowiadają się, że polityka pogardy i nienawiści uprawiana przez PiS jest sprzeczna z nauka Kościoła. Trzeba w końcu to zacząć głośno mówić i pokazywać społeczeństwu.
Avatar
Gość / 18 stycznia 2018 r. o 10:54
+2
Dobrze, że jeszcze ktoś potrafi przypomnieć o istocie Chrześcijaństwa. Oby więcej takich mądrych głosów z Polskiego Kościoła.
Avatar
Gość / 18 stycznia 2018 r. o 10:37
+2
Mądry głos, ale wyjątkowy i niebawem zostanie zakrzyczany przez czeredę prawdziwych wyznawców religii smoleńskiej.
Avatar
lech666 / 18 stycznia 2018 r. o 10:11
+2
Nie chodzę do kościoła a do Dominikanów owszem
Avatar
Gość / 18 stycznia 2018 r. o 09:25
+2
Wyrazy szacunku i uznania za odwagę dla Ojca Wiśniewskiego. W narzuconej przez prawicę wpieraną przez różnych ojców dyrektorów zapominamy o istocie Chrześcijaństwa.
Avatar
Gość / 18 stycznia 2018 r. o 09:11
+2
Jeden z nielicznych głosów prawdy!Jestem katolikiem,wierzącym ale do kościoła jeżdżę ponad 50km od swojego miejsca zamieszkania bo księża z mojej i okolicznych parafii to "banda" upadłych moralnie facetów dla których moralność to śmieci,liczy się tylko kasa!
Avatar
Gość / 18 stycznia 2018 r. o 09:03
+2
Bardzo mądry i potrzebny głos. Bardzo dziękujemy Ojcze Ludwiku bo trudno mi się ostatnio odnaleźć w Kościele Katolickim. Z jednej strony Przykazanie Miłości i Miłosierdzie Chrystusa, a z drugiej strony pogarda a wręcz nienawiść do innych ludzi propagowane przez niektóre ośrodki medialne, a nawet niektórych księży.
Avatar
Gość / 26 stycznia 2018 r. o 07:22
+1
No cóż, powiedział cała prawde o pis i imperium rydzyka - coraz wiecej osób z kościoła tak robi i bardzo dobrze.
Avatar
Gość / 25 stycznia 2018 r. o 15:38
+1
W 1995 roku to było jeszcze radio, dziś to nachalna tuba propagandowa , dobra do wyciągania kasy od ogłupiałych moherow.
Avatar
Gość / 25 stycznia 2018 r. o 15:26
+1
Nie mieszaj w wasze pisowskie bagno papieża i odblokuj sobie kopiuje wklej, bo nic nie wnosisz tym spamem.
Avatar
Gość / 25 stycznia 2018 r. o 15:25
+1
Nie mieszaj w wasze pisowskie bagno i odblokuj sobie kopiuj wklej, bo nic nie wnosisz tym spamem.
Avatar
Gość / 24 stycznia 2018 r. o 23:16
+1
Co robi opozycja? "Prawdę sformułowań możemy rozpoznać po owocach: jeśli budzą polemikę, podżegają do podziałów, tchną rezygnację lub jeśli przeciwnie prowadzą do świadomej i dojrzałej refleksji, konstruktywnego dialogu, do pożytecznej działalności"
Avatar
Gość / 24 stycznia 2018 r. o 23:11
+1
Ja Panu Bogu dziękuję codziennie, że jest w Polsce takie Radio, które się nazywa Radio Maryja. Autor: Jan Paweł II, 1995
Avatar
Gość / 24 stycznia 2018 r. o 20:12
+1
Głos rozsadku na pisowskiej pustyni głupoty.
Avatar
Gość / 24 stycznia 2018 r. o 18:40
+1
No na szczęscie na uczelnie i termy dajemy z budżetu i nie trzeba bezdomnych obciążać :)
Avatar
Gość / 24 stycznia 2018 r. o 13:24
+1
"Tadeusz Rydzyk tłumaczy się z majątku. Szokujace wyjaśnienia!" "Rydzyk i jego samochody od bezdomnych.  Wielu ludzi zastanawia się, skąd ojciec Tadeusz Rydzyk ma tak pokaźny zasób portfela. W studiu telewizyjnym Trwam, Rydzyk opowiadał o swoim majątku, niby nic zaskakującego, ale puentą przebił sam siebie. – „Przyjechał bezdomny i dał nam dwa samochody”. Ów szlachetny bezdomny to „pan Stanisław z Warszawy”: „Niestety, zmarł”. Czy naprawdę kogoś przekonują takie tłumaczenia? Czy ktoś w nie jeszcze wierzy?" Odp. "Pana Boga się nie oszuka i nie przekupi. Nikt nie uniknie sądu Bożego, dla każdego przyjdzie kiedyś ten czas aby zdać sprawę ze swoich czynów. A wtedy: Biada! P.S. Trumna kieszeni nie ma! Jezu, Ty się tym zajmij! Gość"
"Tadeusz Rydzyk tłumaczy się z majątku. Szokujace wyjaśnienia!" "Rydzyk i jego samochody od bezdomnych.  Wielu ludzi zastanawia się, skąd ojciec Tadeusz Rydzyk ma tak pokaźny zasób portfela. W studiu telewizyjnym Trwam, Rydzyk opowiadał o swoim majątku, niby nic zaskakującego, ale puentą przebił sam siebie. – „Przyjechał bezdomny i dał nam dwa samochody”. Ów szlachetny bezdomny to „pan Stanisław z Warszawy”: „Niestety, zmarł”. Czy naprawdę kogoś przekonują takie tłumaczenia? Czy ktoś w nie jeszcze wierzy?" Odp. &qu... rozwiń
Avatar
Gość / 24 stycznia 2018 r. o 12:19
+1
Szkoda, ze zakonnik nie dziękuje Polakom i rządowi za to, że odwrócono niekorzystny trend zanikania rodziny. Dzietność Polaków się zwiększa - i to bez utraty tożsamości narodu w postaci importu innokulturowych uchodźców. Taki duchowny... no cóż smutek.
Zobacz wszystkie komentarze 166

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Policjanci i strażacy przypominają, żeby zostać w domach. Niektórzy nawet biją im brawo
film

Policjanci i strażacy przypominają, żeby zostać w domach. Niektórzy nawet biją im brawo

Wiosenna aura nie sprzyja konieczności domowej izolacji. O tym, że nie jest to najlepszy czas na spacery na terenach zielonych, parkach, placach i skwerach całego powiatu przypomina policja, straż pożarna i strażnicy miejscy.

Właściciele samochodów hybrydowych już nie zaparkują za darmo w Lublinie
Alarm 24

Właściciele samochodów hybrydowych już nie zaparkują za darmo w Lublinie

Na zmianę zasad dotyczących samochodów hybrydowych w Strefie Płatnego Parkowania skarży się jeden z naszych Czytelników. Dziwi go, że posiadaczom nowszych pojazdów może być trudniej o tańszy abonament niż właścicielom samochodów kilkuletnich. Ratusz odpowiada: takie są normy.

ZTM Lublin: Zmiany w kursowaniu trzech linii podmiejskich

ZTM Lublin: Zmiany w kursowaniu trzech linii podmiejskich

Jedna z podmiejskich linii autobusowych przestanie kursować, dwie inne będą mieć skróconą trasę. Takie zmiany mają obowiązywać od środy, o czym poinformował w poniedziałek Zarząd Transportu Miejskiego.

Catering z Hotelu Luxor
galeria

Catering z Hotelu Luxor

Hotel Luxor wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich Gości uruchamiając bezpieczny catering

Senat zmienił ustawy o wsparciu dla firm. Usunął głosowanie korespondencyjne w wyborach

Senat zmienił ustawy o wsparciu dla firm. Usunął głosowanie korespondencyjne w wyborach

Senat wraz z poprawkami przyjął ustawy dotyczące walki z epidemią koronawirusa i jej skutkami, stanowiące tzw. tarczę antykryzysową. Senat opowiedział się m.in.za usunięciem z noweli specustawy ws. koronawirusa zmian w Kodeksie wyborczym dotyczących głosowania korespondencyjnego.

Senat wprowadził zmiany do ustaw zdrowotnych związanych z COVID-19

Senat wprowadził zmiany do ustaw zdrowotnych związanych z COVID-19

Senat we wtorek nad ranem przyjął poprawki do nowelizacji ustaw zdrowotnych związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Dziesięć poprawek zostało przyjętych, dwie senatorowie odrzucili.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Najważniejsze informacje [31.03]
Relacja

Koronawirus w Polsce i na świecie. Najważniejsze informacje [31.03]

Koronawirus w Polsce i na świecie. Najważniejsze i najnowsze informacje.

Próbny egzamin ósmoklasisty 2020 - dziś matematyka. Wczoraj były problemy: „Padła strona CKE, córka zaczęła panikować”

Próbny egzamin ósmoklasisty 2020 - dziś matematyka. Wczoraj były problemy: „Padła strona CKE, córka zaczęła panikować”

Pan Tadeusz” i „Zemsta” pojawiły się na poniedziałkowym próbnym egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego. We wtorek uczniowie zmierzą się z matematyką, a w środę z językiem obcym.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 31 marca 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 31 marca 2020 r.

"Poranek u św. Józefa". Tak lubelscy księża w czasie epidemii kontaktują się z parafianami
Wideo
film

"Poranek u św. Józefa". Tak lubelscy księża w czasie epidemii kontaktują się z parafianami

Na oryginalny pomysł na komunikację, w czasach kiedy kontakty międzyludzkie są mocno ograniczone, wpadli kapłani z parafii przy ul. Filaretów. W sobotę zaprosili parafian na... wspólną kawę. Kawa była w wirtualnej przestrzeni ale stworzyła okazję by przekazać wiernym ważne informacje

Izolatoria w woj. lubelskim, czyli nowe miejsca dla zakażonych koronawirusem. W Lublinie działa w hotelu Huzar
film

Izolatoria w woj. lubelskim, czyli nowe miejsca dla zakażonych koronawirusem. W Lublinie działa w hotelu Huzar

O działalności izolatoriów poinformował w poniedziałek wieczorem wojewoda lubelski.

Koronawirus atakuje lubelską policję. Komendant zapowiada wyjaśnienie wszystkich zarzutów pod adresem przełożonych

Koronawirus atakuje lubelską policję. Komendant zapowiada wyjaśnienie wszystkich zarzutów pod adresem przełożonych

Dyskusja w nieformalnej grupie mundurowych o przypadkach zakażenia koronawirusem w III komisariacie w Lublinie doszła do takiego poziomu, że oficjalnie na wpisy zareagowała komenda wojewódzka. Już u 12 funkcjonariuszy z „trójki” potwierdzono wirusa, a 60 z lubelskiego garnizonu objęto kwarantanną.

Perła pomaga w walce z koronawirusem. Kupuje karetkę dla szpitala zakaźnego w Puławach

Perła pomaga w walce z koronawirusem. Kupuje karetkę dla szpitala zakaźnego w Puławach

Lubelski Browar Perła sfinansuje zakup specjalistycznego ambulansu dla SPZOZ w Puławach. W ten sposób lubelska firma chce się włączyć w walkę z epidemią koronawirusa.

Zmarło pięciu pacjentów zakażonych koronawirusem. Aż trzy osoby ze szpitala w Radomiu
Nowe dane

Zmarło pięciu pacjentów zakażonych koronawirusem. Aż trzy osoby ze szpitala w Radomiu

Mamy 71 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych – informuje Ministerstwo Zdrowia. Zmarło też pięcioro kolejnych zakażonych pacjentów.

Nie żyje pacjent ze szpitala w Biłgoraju zakażony koronawirusem. Trzy nowe osoby zakażone w woj. lubelskim
Pilne

Nie żyje pacjent ze szpitala w Biłgoraju zakażony koronawirusem. Trzy nowe osoby zakażone w woj. lubelskim

Nie żyje 60-letni pacjent zakażony koronawirusem leczony w szpitalu w Biłgoraju - informuje Lubelski Urząd Wojewódzki. Są też trzy nowe przypadku zakażenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.