Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 grudnia 2012 r.
19:11
Edytuj ten wpis

Lubelskie: Jakie imiona są najpopularniejsze

0 11 A A
 (Dorota Awiorko-Klimek/ Archiwum)
(Dorota Awiorko-Klimek/ Archiwum)

Jakub i Julia – takie imiona dla swoich dzieci najczęściej wybierają rodzice z naszego województwa. Za to Sylwestrów w przedszkolach i żłobkach ze świecą szukać.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– W 2008 r. rodzice nadali imię Sylwester 133 chłopcom. W 2012 r. małych Sylwestrów było już niemal o połowę mniej, jedynie 73 – mówi Małgorzata Woźniak, rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

– Nie przypominam sobie w tym roku ani jednego imienia Sylwester – przyznaje Romualda Prus, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Zamościu. Żaden Sylwek nie urodził się też w Białej Podlaskiej.

A w Lublinie imię Sylwester otrzymało w tym roku tylko trzech chłopców. – W latach 90-tych rocznie rejestrowaliśmy ok. 10 tych imion – wspominają pracownicy lubelskiego Urzędu Stanu Cywilnego.

Za to od kilku lat niesłabnącą popularnością cieszy się Julia i Jakub. Te imiona przodują w statystykach nie tylko w stolicy województwa, ale też w Zamościu i Białej Podlaskiej.

– W tym roku zarejestrowano w naszym urzędzie 51 Jakubów i 45 Julii – mówi Bożena Mućkurtaj, zastępca kierownika USC w Białej Podlaskiej.

W tym roku w Lublinie urodziło się już 280 Julii i 244 Jakubów. – Na dalszych miejscach są Lena, Maja, Zuzanna i Aleksandra. Zaś wśród imion dla chłopców powodzeniem cieszą się także Szymon, Kacper, Filip, Michał i Jan – wylicza Andrzej Marciniak, kierownik USC w Lublinie.

Do łask wraca też Antek. – Jeszcze we 2008 r. Antoni był w czwartej dziesiątce, ale od 2009 r. popularność tego imienia ciągle rośnie – mówi Marciniak. – W 2011 r. Antoni był na 11. pozycji, a w tym wskoczył na piąte miejsce.

Za to coraz mniej jest Uli, Zbyszków, Aleksów czy Bazylów. – W tym roku mieliśmy tylko jedną Antoninę, Balbinę i Celinę – dodaje kierownik USC w Lublinie.

– Ponieważ na naszym terenie jest ośrodek dla uchodźców to najbardziej nietypowe imiona należą do dzieci cudzoziemców, np. Czeczeni nazywają synów Zak – mówi kierownik USC w Białej Podlaskiej.

Z kolei najoryginalniejsze wybory rodziców z Zamościa to Tymon, Tobiasz, Roksana, Franciszek i Róża.

Niepopularny Sylwester

Według danych MSW w Polsce jest ponad 57 tys. mężczyzn o imieniu Sylwester, najwięcej jest zameldowanych w woj. mazowieckim – 10.293 i łódzkim – 6.692. Natomiast w Lubelskiem – 4.297. – Najstarszy mężczyzna noszący imię Sylwester ma 104 lata i jest mieszkańcem województwa opolskiego – podaje Małgorzata Woźniak, rzecznik MSW.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kierowca Bombowca / 31 grudnia 2012 r. o 11:04
0
[quote name='Gość' timestamp='1356901152' post='714995']
Bożydar jest ładnie, albo Mściwój ewentualnie Gniewosz.
Zastanawiam się też czy nie dać synowi Jarosław.
[/quote]

Może od razu "Dziewogrzmot"?

Imiona dziwne (nawet te o zacnej, wielowiekowej tradycji) stygmatyzują dzieci nie mniej niż imiona nadmiernie popularne.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2012 r. o 21:59
0
Bożydar jest ładnie, albo Mściwój ewentualnie Gniewosz.
Zastanawiam się też czy nie dać synowi Jarosław.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2012 r. o 21:56
0
a ja swojemu Adam nadam.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2012 r. o 21:55
0
...a mój synek ma na imię Donald.
Avatar
biłgorajczyk / 30 grudnia 2012 r. o 21:45
0
a moj synek ma na imię Radek, rowniez w tego typu rankingach jest na tyłach, nie znam dziecka z ostatnich co najmniej kilku lat o tym imieniu, ale podobało nam sie z żoną i to imię wygrało z Antosiem i Michałkiem
Avatar
Gość / 30 grudnia 2012 r. o 12:20
0
Pisawnia Alleluja i do przodu , może i błędna , ale co ważne że prawdziwa . Będziemy zapierniczać na Szymonów do usranej śmierci . To nie bzdury , jak nie którzy piszą , to ŚWIĘTA PRAWDA .
Avatar
Aneczka89 / 30 grudnia 2012 r. o 10:17
0
Nasza córcia będzie miała na imię Julia lub Sylwia, ewentualnie Jagoda. Synek to Adaś lub Jan.
Avatar
babcia Maria / 30 grudnia 2012 r. o 10:04
0
A mi w tym uroku urodziło się dwoje wnuczą - wnuczka Zosia i wnuk Antoś.
Avatar
Adam / 30 grudnia 2012 r. o 09:55
0
[quote name='Alleluja i do przodu .' timestamp='1356857411' post='714734']
Wczoraj w programie na tv2 "wygraj milion" , była prawidłowa odpowiedż, że w 2012 r. najpopularniejszym imieniem dla chłopców , było imię Szmon . Tak się zastanawiałem , kto dawał owo imię . Czy katolicy ? A może ci , któży kojażą to imię n.p. z niejakim Perezem , który cieszył się uznaniem za takie teksty n.j. cyt.: Polacy potrzebni są nam po to , by miał kto na nas pracować " ; koniec cyt.
[/quote]

[quote name='Alleluja i do przodu .' timestamp='1356857411' post='714734']
Wczoraj w programie na tv2 "wygraj milion" , była prawidłowa odpowiedż, że w 2012 r. najpopularniejszym imieniem dla chłopców , było imię Szmon . Tak się zastanawiałem , kto dawał owo imię . Czy katolicy ? A może ci , któży kojażą to imię n.p. z niejakim Perezem , który cieszył się uznaniem za takie teksty n.j. cyt.: Polacy potrzebni są nam po to , by miał kto na nas pracować " ; koniec cyt.
[/quote] do podstawówki grafomanie a nie wypisywać takie brednie
[quote name='Alleluja i do przodu .' timestamp='1356857411' post='714734']
Wczoraj w programie na tv2 "wygraj milion" , była prawidłowa odpowiedż, że w 2012 r. najpopularniejszym imieniem dla chłopców , było imię Szmon . Tak się zastanawiałem , kto dawał owo imię . Czy katolicy ? A może ci , któży kojażą to imię n.p. z niejakim Perezem , który cieszył się uznaniem za takie teksty n.j. cyt.: Polacy potrzebni są nam po to , by miał kto na nas pracować " ; koniec cyt.
[/quote]

[quo... rozwiń
Avatar
Alleluja i do przodu . / 30 grudnia 2012 r. o 09:50
0
Wczoraj w programie na tv2 "wygraj milion" , była prawidłowa odpowiedż, że w 2012 r. najpopularniejszym imieniem dla chłopców , było imię Szmon . Tak się zastanawiałem , kto dawał owo imię . Czy katolicy ? A może ci , któży kojażą to imię n.p. z niejakim Perezem , który cieszył się uznaniem za takie teksty n.j. cyt.: Polacy potrzebni są nam po to , by miał kto na nas pracować " ; koniec cyt.
Avatar
Kierowca Bombowca / 31 grudnia 2012 r. o 11:04
0
[quote name='Gość' timestamp='1356901152' post='714995']
Bożydar jest ładnie, albo Mściwój ewentualnie Gniewosz.
Zastanawiam się też czy nie dać synowi Jarosław.
[/quote]

Może od razu "Dziewogrzmot"?

Imiona dziwne (nawet te o zacnej, wielowiekowej tradycji) stygmatyzują dzieci nie mniej niż imiona nadmiernie popularne.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2012 r. o 21:59
0
Bożydar jest ładnie, albo Mściwój ewentualnie Gniewosz.
Zastanawiam się też czy nie dać synowi Jarosław.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2012 r. o 21:56
0
a ja swojemu Adam nadam.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2012 r. o 21:55
0
...a mój synek ma na imię Donald.
Avatar
biłgorajczyk / 30 grudnia 2012 r. o 21:45
0
a moj synek ma na imię Radek, rowniez w tego typu rankingach jest na tyłach, nie znam dziecka z ostatnich co najmniej kilku lat o tym imieniu, ale podobało nam sie z żoną i to imię wygrało z Antosiem i Michałkiem
Avatar
Gość / 30 grudnia 2012 r. o 12:20
0
Pisawnia Alleluja i do przodu , może i błędna , ale co ważne że prawdziwa . Będziemy zapierniczać na Szymonów do usranej śmierci . To nie bzdury , jak nie którzy piszą , to ŚWIĘTA PRAWDA .
Avatar
Aneczka89 / 30 grudnia 2012 r. o 10:17
0
Nasza córcia będzie miała na imię Julia lub Sylwia, ewentualnie Jagoda. Synek to Adaś lub Jan.
Avatar
babcia Maria / 30 grudnia 2012 r. o 10:04
0
A mi w tym uroku urodziło się dwoje wnuczą - wnuczka Zosia i wnuk Antoś.
Avatar
Adam / 30 grudnia 2012 r. o 09:55
0
[quote name='Alleluja i do przodu .' timestamp='1356857411' post='714734']
Wczoraj w programie na tv2 "wygraj milion" , była prawidłowa odpowiedż, że w 2012 r. najpopularniejszym imieniem dla chłopców , było imię Szmon . Tak się zastanawiałem , kto dawał owo imię . Czy katolicy ? A może ci , któży kojażą to imię n.p. z niejakim Perezem , który cieszył się uznaniem za takie teksty n.j. cyt.: Polacy potrzebni są nam po to , by miał kto na nas pracować " ; koniec cyt.
[/quote]

[quote name='Alleluja i do przodu .' timestamp='1356857411' post='714734']
Wczoraj w programie na tv2 "wygraj milion" , była prawidłowa odpowiedż, że w 2012 r. najpopularniejszym imieniem dla chłopców , było imię Szmon . Tak się zastanawiałem , kto dawał owo imię . Czy katolicy ? A może ci , któży kojażą to imię n.p. z niejakim Perezem , który cieszył się uznaniem za takie teksty n.j. cyt.: Polacy potrzebni są nam po to , by miał kto na nas pracować " ; koniec cyt.
[/quote] do podstawówki grafomanie a nie wypisywać takie brednie
[quote name='Alleluja i do przodu .' timestamp='1356857411' post='714734']
Wczoraj w programie na tv2 "wygraj milion" , była prawidłowa odpowiedż, że w 2012 r. najpopularniejszym imieniem dla chłopców , było imię Szmon . Tak się zastanawiałem , kto dawał owo imię . Czy katolicy ? A może ci , któży kojażą to imię n.p. z niejakim Perezem , który cieszył się uznaniem za takie teksty n.j. cyt.: Polacy potrzebni są nam po to , by miał kto na nas pracować " ; koniec cyt.
[/quote]

[quo... rozwiń
Avatar
Alleluja i do przodu . / 30 grudnia 2012 r. o 09:50
0
Wczoraj w programie na tv2 "wygraj milion" , była prawidłowa odpowiedż, że w 2012 r. najpopularniejszym imieniem dla chłopców , było imię Szmon . Tak się zastanawiałem , kto dawał owo imię . Czy katolicy ? A może ci , któży kojażą to imię n.p. z niejakim Perezem , który cieszył się uznaniem za takie teksty n.j. cyt.: Polacy potrzebni są nam po to , by miał kto na nas pracować " ; koniec cyt.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Jest odpowiedź komisarza wyborczego na wniosek radnego, który chciał wygaszenia mandatu prezydenta miasta. Chodziło o obecność Andrzeja Wnuka w Radzie ds. spółek skarbu państwa.

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Oburzenie w świecie teatru. Znany reżyser z Lublina Paweł Passini na renomowanym festiwalu występuje pod pseudonimem. Kilka miesięcy temu był antybohaterem głośnego artykułu o niewłaściwych zachowaniach wobec aktorek. – Nie ukrywam się – mówi artysta.

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin dokonały wielkiej rzeczy. Mimo braku niemal połowy składu i bez głównego szkoleniowca na ławce, pokonały na wyjeździe białoruski BC Horizont Mińsk 70:61. Awansowały do play-off europejskich rozgrywek

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku
zdjęcia
galeria

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku

Wiele z nich można nazwać jedynymi lub jednymi z kilku zachowanych egzemplarzy na świecie. Od soboty w Muzeum Narodowym w Lublinie będzie można oglądać eksponaty z Zamku Królewskiego na Wawelu. Wystawa potrwa do końca lutego

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Personel niemedyczny otrzyma jednorazowo 5 tys. zł brutto dodatku covidowego – poinformował w czwartek Narodowy Fundusz Zdrowia.

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Nadal nie ma porozumienia między pracownikami SOR przy ul. Jaczewskiego w Lublinie a dyrekcją szpitala. Oznacza to, że oddział ratunkowy wciąż będzie zamknięty dla większości pacjentów, a sytuację będą musiały ratować inne lecznice. Na zwolnieniach lekarskich jest tam blisko 60 osób.

Supersamochody na ulicach Lublina
4 grudnia 2021, 11:00

Supersamochody na ulicach Lublina

W sobotę w Lublinie będzie można zobaczyć "superauta". Muscle cary, auta sportowe i premium pojawią się m.in. na parkingu Galerii Olimp oraz na placu przed Galerią Centrum. Wszystko z powodu akcji charytatywnej.

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Ponad 1,1 mln zł rekompensat wypłacił do tej pory wojewoda lubelski przedsiębiorcom za straty związane ze stanem wyjątkowym. – Dostałem tyle, o ile wnioskowałem – przyznaje Marek Pomietło, właściciel wypożyczalni kajaków nad Bugiem.

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

Od czwartku działa miejskie lodowisko przy ul. Sienkiewicza. Atrakcja ma być czynna co najmniej do końca lutego.

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Reportażystka Radia Lublin jest w ścisłym finale najważniejszego konkursu dziennikarskiego w Polsce. Agnieszka Czyżewska-Jacquemet jest nominowana dwa razy. Jednym z reportaży jest ten o sytuacji w "Dzienniku Wschodnim".

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Trzy pracownie zgłosiły się do przetargu na zaprojektowanie nowych bloków komunalnych na Felinie. Taką dokumentację zamawia Zarząd Nieruchomości Komunalnych, który zakładał, że na projekty wyda najwyżej 350 tys. zł.

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

LUK Lublin odniósł trzy zwycięstwa z rzędu w PlusLidze i pnie się w górę ligowej tabeli. Z 11 punktami lublinianie awansowali już na ósme miejsce

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym
4 grudnia 2021, 20:00

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym

Paweł Szymański będzie gwiazdą sobotniego koncertu w Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1). Artysta wystąpi na scenie bistro o godz. 20.

Lubelskie. Myśliwy zastrzelił Bąbla na oczach właściciela [drastyczne zdjęcia]
galeria

Lubelskie. Myśliwy zastrzelił Bąbla na oczach właściciela [drastyczne zdjęcia]

To był mój przyjaciel, domownik – mówi pan Tomasz o swoim psie Bąblu. Ich przyjaźń gwałtownie przerwał myśliwy z Tomaszowa Lubelskiego: czworonoga zastrzelił na oczach właściciela.

Co jest w menu rysia z Roztocza?

Co jest w menu rysia z Roztocza?

Podstawą diety rysi z terenu Puszczy Solskiej i Roztocza są sarny, a mięso jeleni i zajęcy jest jej uzupełnieniem – ustalili naukowcy z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Roztoczańskim Parkiem Narodowym i Stowarzyszeniem dla Natury „Wilk”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!